www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Chiny - Turcy" (Cholernik)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-09-24, 21:02   Pakt "Chiny - Turcy" (Cholernik)

Pakt numer 2512, zaoony 2012-01-22 19:46:57 przez Cholernik (Chiny / Mao Zedong)

Nazwa paktu: Chiny - Turcy

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Cholernik
VGT
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-09-24, 21:02   

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-01-22 20:15:21
Witaj przyszy ssiedzie. Jak Bg Random da to niedugo graniczy bdziemy, wic chyba najwyszy czas unormowa jako nasze stosunki. Chyba e zgodnie z twym paktem defensywnym bdziemy si bi za spraw Khmersk....

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-01-22 20:16:53
Oczywicie jestem otwarty na wszelakie propozycje ze strony wysannika Napoleona

Mao

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-01-23 06:56:19
Witaj Mao

W kwestii moich relacji z Khmerem. Nie bd zaprzecza, e istnia midzy nami sojusz. Jednoczenie naszym wsplnym wrogiem byli Majowie, wic przeprowadziem atak zgodnie z postanowieniami paktu, ale take z wasnych pobudek, gdy niekorzystne dla mnie byo aby wrg pod moimi granicami wzmacnia si kosztem utraty sojusznika.

Natomiast to, co dziao si po przeciwnej stronie terytorium Khmerw, byo poza moim zasigiem, wic i moimi potencjalnymi dziaaniami. Znana jest mi sia Twojej armii, wic nie rozwaaem i nie bd rozwaa prby ataku, ale jednoczenie wiem, e swoje tereny bd w stanie obroni. Jeli faktycznie bdzie nam dane by ssiadami, oznacza to, e nie bd ju mia sojusznika, ktremu musiabym nie pomoc.

W zwizku z powyszym z mojej strony zapewniam gotowo do wystartowania "czyst kart" w rozmowach midzy nami. Inn kwesti w naszych przyszych stosunkach, ktrej rozstrzygnicie tylko Ty znasz, jest moja aktualna wojna z Majami. Jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? aden pakt pomidzy Wami nie zosta oficjalnie ogoszony. Czy planujesz pomc swojemu sojusznikowi odzyska miasta i zagarn kolejne, czy te jeste gotw dziaa na tyle elastycznie, by wybra innego potencjalnego sojusznika, gdy bdzie to dla Ciebie korzystniejsze?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-01-23 10:57:45
Wielka potga Chin to s tylko legendy oraz opowieci rozniesione w wiat przez ludno Khmersk, ktra w popochu ucieka z terenw wyzwolonych.

Cieszy mnie niezmiernie i nie ma adnych przesanek, abymy po rozwizaniu sprawy Khmerskiej mogli y ze sob w pokojowych stosunkach. Co do wojny Twej z Majami, to nie mam w planach uczestniczenia w tym konflikcie, take wojska Chiskie pozostan w swoim rejonie. Natomiast kwestia doboru sojusznikw, wszystko zaley od biecej sytuacji na mapie oraz planw dalekosinych Chin.

Mao

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-02-03 20:55:07
Witaj Mao,
Cho jak na razie nie zostalimy ssiadami, wdziczny jestem za dotychczasowe utrzymanie neutralnego statusu w kwestii mojej wojny z Majami.

Zastanawia mnie jednak, czy Twoja umowa z Majami nie jest dla Ciebie nieco krzywdzca i nie powiniene rozway zmiany frontu? Faktem jest, e uzyskae sporo terenu, jednak Majowie mimo wszystko otrzymali stolice Khmerw w Waszym podziale upw, a to zawsze bd bardzo dobre tereny.

Aktualnie Stalin jest w peni skupiony na prbie odzyskania miasta Chichen Itza i podejrzewam, e wszystkie swoje wojska sprowadza w ten rejon (mog przedstawi ich aktualny stan, jeli bdziesz zainteresowany). Dopki nie pojawi si nowa sia w tym konflikcie, jestem pewien, e Majowie nie uzyskaj nade mn przewagi.

Czy nie byoby dla Ciebie korzystn opcj wykorzystanie tej nadarzajcej si okolicznoci i wysanie swoich wojsk na podbj pnocy? Ze swojej strony mgbym zapewni, e moje wojska suyyby pomoc w tej ofensywie, gdzie jednoczenie nie jestem zainteresowany dalszymi terenami i moje granice mogyby pozosta w aktualnym stanie. Korzyci dla Ciebie, to docelowo dwie bye stolice (gdzie nawet i cud si znajdzie), ktre zapewni Tobie spokojny dalszy rozwj.

Co sdzisz o takiej opcji?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-02-03 21:09:29
Witaj bliski, prawie ssiedzie. Moja neutralno w tym konflikcie nadal obowizuje. Najpierw ze swojej strony musz zaj si spraw Khmersk, potem szerzej spojrz na najbliszy region. Zreszt pewnie zrozumiesz to.

Pozdrawiam Mao

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-02-04 00:07:05
No c, oczywicie rozumiem i przyjmuj do wiadomoci. Niezamknite sprawy potrafi czasem si zemci po dugim czasie.
Nie bd wicej nalega. Moja propozycja pozostaje otwarta i bd wypatrywa kontaktu z Twojej strony jeli nadejdzie moment, e bdziesz ni zainteresowany.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-03-31 20:06:56
Co ssiedzie by powiedzia na otwarcie granic i przepuszczenie na wschd mego kartografa?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-03-31 20:07:14
Na zachd chciaem napisa :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-03-31 21:57:40
Biorc pod uwag Twj sojusz z Majami niestety nie widz takiej moliwoci abym mg si zgodzi na wejcie Twoich jednostek na moje tereny. Istnieje zbyt due ryzyko przekazywanie przez Ciebie informacji Majom.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-02 01:43:44
Nie miaem w planach przekazywania informacji, a ewentualna droga przez krain mogaby by wytyczona przez najwysz wadz w Turcji, ale rozumiem twe obawy i akceptuj decyzj. A jakie stanowisko ssiad ma wobec dokoczenia moich spraw niedokoczonych? Wiadomo nie od dzi, i stosunki z Khmerem mielicie dobre, ale mam nadziej, i dobrze bdziesz dobiera przyjaci i bdzie si nam dobrze yo. Eskalacja konfliktu w regionie nie jest dobrym pomysem.

Cesarz Mao

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-02 02:43:04
Tak jak wczeniej zapewniaem, tak i teraz nie zmieni zdania. Nie zamierzam Ciebie atakowa w zwizku z zaczt wojn. Mimo chci pomocy Khmerom ich sytuacja niestety ju jest nie do uratowania. Szczerze mwic zaskoczony jestem, e Twj atak nastpi dopiero teraz, tak jak wczeniej dziwio mnie, dlaczego wojna zostaa przerwana, gdy zostao do podbicia jedno miasto, ale zapewne przyczyny tych decyzji, to nie moja sprawa.

Jedyne, co bd musia rozwaa, to rozwj sytuacji politycznej, gdy ju zetkn si nasze granice. Wydaje mi si, e z wikszoci swoich aktualnych ssiadw masz sojusze. Najbardziej dla mnie martwicym sojuszem jest oczywicie ten z Majami. Pki nie znikn moje podejrzenia co do trwaoci tego sojuszu, bdziesz widzia z mojej strony postaw obronn, ktrej mam nadziej, nie uznasz za agresywn.

Jestem pewien, e Majowie namawiaj Ciebie na wsplny atak na mnie. Moja wczeniejsza propozycja co do Majw jest nadal aktualna. Cay czas licz na to, e w przyszoci jest moliwa wsppraca midzy nami i uznasz mnie za potencjalnie korzystniejszego sojusznika, ni Majw.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-02 10:32:58
Po tylu latach chyba mog opisa drobne szczegy tej wojny (cz zapewne pojawi si w podsumowaniu Rihitera). Po atwo zdobytych 2 miastach, powinienem najpierw szturm na ostatnie zrobi, a potem pomc w szturmie na fort Khmerski. Zrobiem na odwrt, przez co pojawiy si tam uki. Stwierdziem, e nie opaca mi si bunkra zbija do czasu katapult, wic wziem go na przeczekanie. Z biegiem lat uwaam to za najwikszy bd tej kampanii. Sojusz z Majami jest, gdy ssiedzi bliscy agresywni. Powiedz mi ssiedzie, piszesz o wsppracy razem, a nie daje mi spokoju do tej pory jak przez Tureckie tereny przesza niezauwaona armia Perska, hmm?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-02 13:13:04
W kwestii wojny faktycznie to nieco wyjania. O Twojej pomocy w szturmie na fort dobrze pamitam, gdy dowiedziaem si wtedy o tym od Khmerw, ale najwyraniej nie skojarzyem faktw. Szturm ten by wtedy dla mnie z informacj, gdy Majowie zdobyli stolic Khmerw duo atwiej ni zakadaem i w penej sile wrcili pod zdobyte przeze mnie Chichen Itza, std ta kocwka wojny utkwia mi w pamici.

Odnonie Persji - wojska te przeszy przez moje tereny i za moj zgod. Wiedziaem take, jaki jest cel tej armii. Z Persj yj w przyjani, wic skoro relacje z Tob s w najlepszym wypadku neutralne, interesy sojusznika zawsze bd stawia wyej.
Gdybymy w tamtym czasie mieli przyjacielskie relacje, zapewne prbowabym namwi Persa do rezygnacji z takiego planu. W ostatecznoci walczybym z dylematem, czy poinformowa Ciebie o nadchodzcej armii.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-02 18:00:49
Zakocz spraw Khmersk, potem moemy porozmawia nt przyszej wsppracy. Oczywicie licz na to, e niespodzianki typu cay stack dalszego sojusznika zmierzajcego przez terytorium Tureckie, ktrego celem s ziemie Chiskie zostanie cofnity/zakazanie przemarszu lub chociaby poinformowanie o takim fakcie wadz Chiskich.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-03 07:44:55
Jeli w przyszoci faktycznie uda nam si mie przyjacielskie relacje, to oczywicie tak bd si zachowywa - wczoraj to w zasadzie napisaem.

Ale chciabym jeszcze sprostowa, aby przypadkiem nie pojawiy si nieporozumienia. Na dzie dzisiejszy nie moesz tego ode mnie oczekiwa. Mimo, e moja propozycja jest aktualna, jak na razie Twoje odpowiedzi, to odkadanie tematu na pniej. Ja w takiej sytuacji nie mog biernie czeka na Twoj decyzj, gdy dziaabym w ten sposb na swoj szkod. Wic rne rozmowy tocz si take z innymi wadcami i jeli pojawi si ni porozumienia z ktrym z nich, jego cele mog by sprzeczne z Twoimi, a mimo to otrzyma ode mnie deklaracj o chci wsppracy, jeli do tej pory midzy nami sytuacja bdzie nadal niejasna.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-05 15:26:05
Jako gest dobrej woli i chci wsppracy z mojej strony, przedstawiam co wiem na temat Majw. Mam wiadomo, e ryzykuj poinformowanie przez Ciebie Majw o tym fakcie, ale uwaam, e potencjalne zyski s warte ryzyka.

1 - lokalizacja gwnego stacka Majw
2 - posiki. Pojedyncze sonie, ktre zapewne id zasili stack
3 - pierwsze miasto, do ktrego dzi zajrzaem. Tak jak podejrzewaem, siedzi w nim tylko 1 warrior. Fakt, e jest to w pobliu stacka, ale typuj, e kolejne miasta, ktre zobacz, bd tak samo bronione.

Obrona stolicy:

I jednostki w stacku:

Jest to 40 jednostek, gdzie czny skad armii Majw pewnie ledwie przekracza 50. Oznacza to, e miasta s bronione rednio przez mniej ni 2 jednostki. W najbliszych turach powinienem zajrze do miast przy Twojej granicy z Majami i deklaruj, e take mog przekaza screeny z tego rekonesansu. Dodatkowo by moe znajdzie si jeszcze 3 chtny do ataku.
Jeli zaatakujesz mnie wsplnie z Majami, zapewne macie spore szanse wygra, ale nie obejdzie si bez duych strat. Natomiast jak widzisz, gdyby zaatakowa Majw, pierwsze miasta zdobdziesz kompletnie nie bronione z zaskoczenia. Oczywicie wywoa to reakcj i pewnie ruszy gwny stack do obrony, ale w tym momencie ja take doczam si do wojny, co przy ataku z dwch niemal przeciwnych kierunkw bdzie nie do obrony.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-05 20:03:24
Tereny Majw widziaem, mj kartograf jak pamitasz podrowa tamtdy zanim go podstpnie nie zabili...Co do wsplnego wypadu na Majw...powiedz mi co bliej o trzecim ewentualnym chtnym jak moesz - mwisz o Persie, czy o Indiacu, a moe Francuz, ktry te moe graniczy z nim. Co do informowania Maja o informacjach, to po pierwsze nie mam o czym mu pisa (i tak uwaa Ciebie za wroga :P ), po drugie nic sensownego nie powiedziabym mu :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-05 20:09:08
Pozwl, e najpierw zapytam si go, czy nie ma nic przeciwko temu, abym przedstawi Tobie sytuacj i moje z nim wsplne rozmowy.

Odezw si w tej sprawie, gdy tylko uzyskam zgod.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-06 12:50:33
Jednak aktualnie wadca ten nie chce jeszcze si ujawnia, wic nie mog Ciebie poinformowa o kogo chodzi.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-06 16:39:52
W takim bd razie niech bdzie to Pan X. I tak duego wyboru nie ma, wic raczej jest to ktry z tej trjki ;) Co do ewentualnej wojny, to jak sobie to wyobraasz?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-06 16:58:33
Zapewne aktualnie trwaj wasze wsplne rozmowy o ataku na mnie. Nie wiem, jak te plany wygldaj. Czy zamierzacie zaatakowa osobno ze swoich terenw, co podbicie Khmerw umoliwio, czy te wsplnym stackiem przy Chichen Itza, gdzie najatwiej do do mojego miasta.

Gdybymy jednak zdecydowali si na wspprac, widziabym to tak:

Twoja armia zaatakowaaby od poudnia, gdzie miasta posiadaj pewnie po jednej jednostce (o byej stolicy Khmerw wiem to na pewno). Ja dziki szpiegom bybym w stanie monitorowa ruchy jego gwnej armii i gdy tylko ruszyby j do obrony, rozpoczbym swj atak. Podbibym jego stolic i nastpnie swoim wojskiem ruszy na poudnie aby wspomc rozbicie jego armii. Ewentualnie mog od razu ruszy za jego gwnym stackiem, jeli preferujesz takie rozwizanie. Czyli najpierw zlikwidowanie gwnej jego siy, a potem podbijanie sabo bronionych miast.

Co do ewentualnego podziau terenw, jeszcze si nad tym nie zastanawiaem, ale na pewno nie chc wiele. Nie wiem ile aktualnie tam stoi miast, ale jestem pewien, e miaby z tej wojny wicej miast ni ja - na pewno doszlibymy do porozumienia. Mj gwny cel, to unieszkodliwienie wroga, ktrego sobie jaki czas temu stworzyem, a nie szukanie kolejnych.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-06 18:10:49
Jakbym rozmawia teraz o wsplnym ataku z Majami, to raz armii nie cofa spod granicy, dwa dosa rezerwy spod reszty imperium, trzy nie rozmawia z Tob o rnych innych opcjach ;)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-06 18:12:06
Ok, wic by moe Majowie prowadz monolog, a Ty jeste otwarty na wszystkie opcje, co mnie cieszy :)

Pisz cay czas o Waszych rozmowach dlatego, e widz Majw gotowych do ataku na mnie, ale moe faktycznie moje przypuszczenia s bdne :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-20 17:09:43
O ile jeszcze nie wiem, z kim planujesz ostatecznie wsppracowa, skoro wczeniej poinformowaem Ciebie o armii Majw, informuj take teraz o zmianie.

Do tej pory sia tego stacka cay czas rosa, by osign 48 jednostek w turze 124, a obserwacja wszystkich jego pozostaych miast pokazaa, e w adnym nie ma wicej ni 2 jednostki, a zazwyczaj bya to jedna.
Jednak teraz cz jednostek z tego stacka zabra. By moe jest to jaka reakcja na dziaania ssiadw i dozbrojenie miast. Nie wiem, czy Ty wykonywae jakie ruchy, ktre mogyby u niego tak reakcj wywoa i aktualnie nie widz jego poudniowych miast, ale informuj na wszelki wypadek.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-20 17:18:49
Miasta ze swojej strony widz, s sabo bronione i mog by atwym kskiem. Poniewa rozwaam rne opcje i badam sytuacj szerzej ni Turcja-Majowie armi trzymam w pogotowiu tak aby szybko reagowa na wszelakie zagroenia. Na terenach poKhmerskich nie przesuwam zbdnie armii, stoi may garnizonek gotowy na ewentualne zagroenie.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-24 12:00:16
Jak da si zauway, jestem ponownie w stanie wojny z Majami. Prezentowany wczeniej stack nadal jest pod moimi granicami i nim zapewne atakuje, co oznacza, e sytuacja w jego miastach jest idealna do ich podbijania.

Skoro ju nadszed ten moment, czy planujesz doczy do ktrej strony konfliktu?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-24 18:48:14
Niestety pomimo kuszcej moliwoci zajcia terenw Majw na ten moment wybieram opcj wojny z Turcj. Daje mi to wiksze moliwoci na przyszo i mam nadziej e to zrozumiesz. Nie bd obudny i powodzenia yczy nie bd :) Niech random bdzie po stronie Chiskiej

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-24 19:23:10
No c, zrobi ile bd mg i na ile Majowie pozwol, aby nie przyszo to Tobie zbyt atwo :) a z randomem jestem dogadany ;)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-24 19:23:54
PS. Zawsze jeszcze moesz si zorientowa, e jednak znowu mapy le trzymali dowdcy :P

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-24 19:29:01
Tym razem nie pilimy z Majami przed wypraw wojenn, wic raczej le Genera nie wyruszy ;)
Pamitaj e od strony Chiskiej przychodzi wolno dla ludzi, nie to co grozi ze strony Stalina - pijanego guca, take wiesz gdzie naley si broni...

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-25 11:52:36
Atak przeprowadzony przez Majw by dla niego tragiczny w skutkach. Atakowa bezsensownie przy 1% szans. Straci ca swoj armi (jednostki ktre przeyy wczorajszy atak, dzi dobiem) i praktycznie mi nie zaszkodzi.

Twoja armia prawdopodobnie zdobdzie jedno moje miasto przy sporych stratach wasnych, ale gwarantuj, e bd mg je odbi.

Maj w tym momencie jest bezbronny. Wczoraj + dzi straci 49 jednostek. Mnie interesuje tylko jego stolica, wszystkie pozostae jego miasta mgby podbi bez problemu sam, czy z moj pomoc. Jeszcze jest moliwo zmiany decyzji i nie bd mia alu za wypowiedzenie wojny. W kocu dziaasz z sojusznikiem, ktry jednak zdecydowanie nie postara si, aby pomc Tobie w tym ataku. :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-25 21:31:27
25 kwietnia 2012
20:45 - Cholernik: hej, masz minutke?
20:45 - VGT: hej, jasne
20:46 - Cholernik: ladnie armie majowa wyciales
20:46 - VGT: szczerze mowiac to nie moja zasluga.
20:47 - VGT: moim zdaniem wybral najgorszy mozliwy scenariusz i niemal sam sie podlozyl
20:47 - Cholernik: wiem, widzialem sily
20:47 - VGT: nie wiem, czy to nie zmeczenie gra, gdyz ta ture robil 10 minut. troche malo jak na kluczowa walke w nowej wojnie :)
20:47 - Cholernik: coz i tak bywa
20:48 - VGT: mogl to wykonac tak, abym nie mial czym do ciebie isc. sam sie zdziwilem dzisiaj sie logujac
20:48 - Cholernik: armie twa widze, ale nie jest dla zaskoczeniem
20:48 - Cholernik: ankary nie obronisz
20:49 - Cholernik: konye spale
20:49 - VGT: mam tego swiadomosc. Sam Tobie pisalem ze miasto zdobedziesz :)
20:49 - Cholernik: a potem bedziemy kwitnac na pozycjach
20:49 - VGT: dlaetgo moim zdaniem korzystna dla nas obydwu opcja to pojscie na Majow
20:49 - VGT: wojna ze mna przyniesie Tobie za duzo problemow i za malo z tego korzysci
20:50 - Cholernik: ja nie mam problemu
20:50 - Cholernik: zyje bezstresowo
20:51 - VGT: czyli rozumiem ze nadal utrzymujesz decyzje o ataku na mnie?
20:51 - Cholernik: jakbym nie rozwazal ataku na maja to bym nie pisal
20:51 - Cholernik: i wczesniej nie rozmawial o takiej opcji
20:52 - Cholernik: wiedz ze widzialem twoj stack w miescie i pod nim
20:52 - VGT: domyslam sie ze masz szpiegow na moim terenie, wiec mam tego swiadomosc
20:53 - Cholernik: klopot jest w tej opcji taki
20:54 - Cholernik: ze idac na maja wzmacniam ewentualnego wroga
20:54 - Cholernik: a oslabiam swojego sojusznika
20:55 - VGT: moim zdaniem Twoj sojusznik po dzisiejszym bledzie juz powinien odliczac swoie dni do oczekiwania na podsumowanie. Stracil niemal cale wojsko a juz byl prawdopodobnie najbardziej zacofana nacja (ja i on bylismy pewnie najbardziej ze wszystkich w tyle przez pierwsza wojne, ale wiem ze mialem nad nim minimalna przewage)
20:55 - VGT: w moich oczach to pora aby wymienic sojusznika na "lepszy model"
20:56 - VGT: zkladam ze to wzmacnianie wroga to o mnie, wiec:
20:56 - VGT: jesli podbijesz wiekszosc jego poludniowych terenow a ja np tylko stolice, jak pisalem, co to za wzmocnienie. i tak jestem zacofany. Ty jesli sie nie myle juz jestes pojedyncze tury od knechtow. mi do nich daleko
20:57 - VGT: no i po tym wspolnym dzialaniu nie musisz widziec we mnie wroga. Ja przynajmniej zamierzam zapamietac taki gest dobrej woli
20:58 - Cholernik: dobra hipotetycznie jakbym poszedl na taka opcje
21:00 - Cholernik: by mnie cieszylo jakby to nowe miasto twe sie spalilo-konye i zamiast niego pwostalo by moje kawalek na prawo
21:01 - Cholernik: a ja wycofam armie i szybko bysmy mogli zacac zyc jak dwaj przyjaciele
21:02 - Cholernik: granice by to wyrownalo
21:02 - VGT: te miasto postawilem wtedy, aby wschodnia granica byla miedzy nami wzglednie rowna. Jesli zakladasz tam swoje miasto, oznacza to ze bedzie sie dosyc znacznie wgryaza w moje tereny
21:03 - Cholernik: masz jakas mapke z rejonow?
21:03 - Cholernik: pod nosem
21:03 - Cholernik: czy fotke pstryknac abys wiedzial o co chodzi
21:03 - VGT: tak, zaraz cos wrzuce
21:04 - Cholernik: ja mam zrobiona, bo jestem w trakcie turki
21:04 - Cholernik: sie pytam czy widzisz tereny o ktorych mowimy
21:04 - VGT: aha, ok. no to mam w tej chwili podglad na nasza granice
21:04 - VGT: to miasto jest praktycznie w prostej linii pomiedzy chichen itza a ankara
21:04 - VGT: wiec moim zdaniem wlasnie ono normuje granice
21:05 - Cholernik: to patrz tak
21:05 - Cholernik: jak zdobede stalin... to za duzo terenu niczyjego bedzie
21:06 - VGT: jest opcja z miastem na gorce na polnoc od tego ryzu, czy kukurydzy
21:06 - VGT: co prawda jest tam jakis urowiec na niej
21:06 - Cholernik: jakby przesunac konye na lewo, a na prawo wstawic me miasto
21:06 - Cholernik: bedzie granica wyrownana
21:07 - VGT: czyli jesli zgodzilbym sie na to, abym nowe miasto postawil 1 pole na zachod od konya, mozemy sie wtedy dogadac?
21:08 - Cholernik: uwazam ze tak
21:08 - Cholernik: jest jeszcze opcja ze spale ankare i konee
21:09 - Cholernik: i sie cofne:)
21:09 - Cholernik: a potem pojde na maja
21:10 - VGT: czyli taki rozwoj wydarzen Tobie odpowiada:

1. cofasz stack ktory dzis widzialem do siebie i zaczniesz przygotowywac atak na majow
2. Moje jednostki oczywiscie nie pojawia sie nigdzie w poblizu Twojej granicy, aby nie irytowac :)
3. Konya bedzie bez garnizonu
4. Do konya podejdzie jedna Twoja jednostka, spali miasto i wroci do siebie.
5. Nastepnie podpiszemy pokoj o rozpoczynamy dzialania przeciwko Majom
21:11 - VGT: jesli jakies uwagi, daj znac :)
21:11 - VGT: poprawka. jedna + katapu, gdyz zapomnialem ze tam sa mury
21:11 - Cholernik: ja mam sily gotowe na maja
21:12 - Cholernik: tak jak pisalem bylem gotowy na rozne opcje
21:12 - VGT: ah, to nie civ5. bez garnizonu chyba nie trzeba zbijac obrony :)
21:12 - Cholernik: puste miasto bez problemu mozna spalic
21:12 - VGT: no ok. mi chodzi glownie o to, abym nie widzial Twoich wojsk na swoim terenie co pozwoli mi czuc sie spokojniej we wspolnym atakowaniu majow. Tym bardziej ze tak jak mowisz, masz przygotowane wojska na obydwa fronty
Jak bede widzial, ze zdobywasz miasta to wtedy juz bede spokojny.
21:13 - Cholernik: co do planu dalszej wspolnej akcji
21:13 - Cholernik: glowny stack wycofam do siebie
21:13 - Cholernik: mobilna czesc puszcze na konye
21:14 - Cholernik: a potem skieruja ja na maja
21:14 - VGT: mobilna czesc czyli z tego co widze 2 x horse archer, tak?
21:14 - VGT: droga prosto na polnoc z pozycji ktora widzialem rano
21:15 - Cholernik: tak dokladnie o nich mowie
21:15 - VGT: ok
21:15 - VGT: Ja w takim razie bede szedl na Majow z okolic Chichen itza. Stamtad mam blisko do jego stolicy
21:16 - Cholernik: to ja rusze po wycofaniu sie na tereny majowe
21:17 - Cholernik: mozemy omowic podzial terenu pomajowym
21:17 - Cholernik: 4 miasta pod stolica sa moje, bo beda ladnie sie komponowac
21:18 - VGT: stalinal, calakmul, uxmal i mayapan. ok
21:18 - Cholernik: lakambe palimy, na prawo stawiam swoje maisto, ty troszke na lewo mozesz
21:19 - VGT: tzn podejrzewam ze przejme mutal po prostu dla siebie
21:19 - VGT: jesli pojdzie szybko, to wtedy moge od razu isc spalic lakamha
21:20 - Cholernik: to pasuje taki uklad z podzialem?
21:21 - VGT: tak. oczywiscie duzo wiecej spokoju by mi dalo, gdybym wiedzial, ze mozesz ustalic swoje dalsze plany ekspansji w innym kierunku niz ja, a co moze pewnie byc ciezko i byc moze w przyszlosci wrocimy do tego punktu, ale na dzien dzisiejszy nie naciskam i nie oczekuje takich deklaracji
21:21 - Cholernik: nie rozwazam gry tylko w jednym kierunku
21:22 - Cholernik: i jak widac mysle o roznych opcjach
21:22 - Cholernik: przyszle ewentualne wojny mam z kim prowadzic, turcja nie jest jedynym mym sasiadem :P
21:22 - VGT: no wiadomo, rozne rzeczy moga sie wydarzyc, ktore wplyna na dalsze moje czy twoje decyzje. Doskonaly przyklad wlasnie mamy
21:23 - Cholernik: owszem przyszlosc moze nowe ciekawe scenariusze kreslic
21:23 - Cholernik: mozliwosci na gre mam inne
21:23 - VGT: jeszcze kwestia. jesli faktycznie uda nam tak sie oslabic majow, byc moze bede rozwazal isc dalej na jego polnocne miasta. jak sie na to zapatrujesz?
21:23 - Cholernik: dlatego biore pod uwage ten pokoj z turkami
21:24 - Cholernik: bierz polnocne
21:24 - Cholernik: da nam to w przyszlosci granice z ewentualnym kolejnym przeciwnikiem
21:24 - Cholernik: i wspolna akcja
21:24 - VGT: ok
21:24 - Cholernik: tam na polnocy za duzo miast nie ma
21:25 - VGT: ciesze sie ze udalo sie nam dojsc do porozumienia :)
21:26 - Cholernik: mam nadzieje ze milo sie bedzie wspolpracowac nam
21:26 - VGT: takze na to licze
21:28 - Cholernik: w takim razie armia poruszam sie tak jak ustalilismy
21:28 - Cholernik: turke swa koncze i ide mecz ogladac
21:29 - Cholernik: pozniej skopiuje ta rozmowe do tajknych, tak aby slad zostal dal potomnych :P
21:29 - VGT: w porzadku. jakby co to ja juz moge wkleic :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-26 13:29:04
Konya pusta i oczekuje na spalenie. Ja przegrupowuj wojsko i w kilka tur bd wkracza na tereny Majw.

Kwestia techniczna:
Wojn Majom planujesz wypowiedzie po naszym pokoju, czy wczeniej? Tak czy inaczej w obu przypadkach chyba musisz si rusza przed Majami, wic wypowiedzenie wojny przed naszym pokojem spowoduje kolejk 3 graczy.

Ja aktualnie zazwyczaj tury robi w rejonie rano/poudnie i z tego co widz Treviss robi je niedugo po mnie, a Ty dopiero wieczorem. Jeli chcesz, abym tur opni, aby mg wej odpowiednio w kolejno, to daj zna.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-26 20:17:33
Postaram si w weekend dostosowa do ruchu, jakbym potrzebowa zwoki w turze dam zna. Konya zdobyta zgodnie z ustaleniami.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-27 11:53:52
Maj pozostae jednostki nadal wysya na mnie:

Wic raczej nie bdziesz mia adnych problemw ze zdobywaniem jego poudniowych miast.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-04-27 12:04:16
Tak widziaem te nadcigajce hordy. Intryguje mnie nadal jak mg ten jego stack wyparowa. Due straty byy po stronie Tureckiej?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-27 12:20:20
W jego ataku straciem 7 jednostek. W moim dobijaniu rannych kolejne 2. cznie 9 strat

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-30 19:44:36
Aktualny front z mojej perspektywy:

- na grze screena wida, e rozpoczem marsz na stolic. Tam te pado dzi 14 jednostek Majw
- na dole wida pole ze soniem Majw, o ktre pytae

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-03 13:47:12
W naszej niedawnej rozmowie mielimy tak dyskusj:

Quote:
21:05 - Cholernik: to patrz tak
21:05 - Cholernik: jak zdobede stalin... to za duzo terenu niczyjego bedzie
21:06 - VGT: jest opcja z miastem na gorce na polnoc od tego ryzu, czy kukurydzy
21:06 - VGT: co prawda jest tam jakis urowiec na niej
21:06 - Cholernik: jakby przesunac konye na lewo, a na prawo wstawic me miasto
21:06 - Cholernik: bedzie granica wyrownana

Sugerowae, e konieczne jest spalenie miasta, gdy bdzie zbyt duo terenu niczyjego. Ja wspomniaem wtedy, e nadal da si postawi miasto, ale nic na to nie odpowiedziae. Dzi zauwayem, e miasto postawie na wspominanej przeze mnie grce, czyli polu, ktre cay czas byo dostpne i nie wymagao spalenia mojego miasta. Dlaczego w takim razie zaleao Tobie na jego spaleniu, skoro jak wida nie byo to konieczne?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-05-03 15:48:08
Chodzio mi o to, aby nie byy tak blisko siebie postawione, bo by si przepychay kulturowo. Taki by zamys tego.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-09-24, 21:02   

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-04 14:13:43
W takim razie podczas rozmowy dae mi do zrozumienia co innego. Stwierdzenie, e "za duo terenu niczyjego bdzie" jednoznacznie sugeruje, e Twoim zdaniem Konya blokuje moliwo postawienia miasta. By moe moim bdem byo to, e nie zapytaem si, na ktrym konkretnie polu zamierzasz je postawi. Gdybym wiedzia, e planujesz je tam, gdzie si pojawio, nie zgodzibym si na spalenie. Za duo produkcji zostao tam zainwestowane, aby miasto pali, skoro to nie jest konieczne. Dlatego czuj si w tej kwestii oszukany.

Moja propozycja na rozwizanie tego incydentu jest taka. Moje wojsko po zdobyciu stolicy Majw jest ju w drodze do Lakamha, ktre to miaem spali. Zmiana w planach byaby taka, e miasto to przejmuj dla siebie.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-05-24 23:00:48
Ssiedzie, w dniu jutrzejszym pokae si rezolucja apostolska.
Licz na to i zagosujesz zgodnie z sumieniem, ale i poprawnie politycznie, czyli zgodnie z Chisk racj stanu :)
Bd traktowa to jako gest przyjani pomidzy naszymi malutkimi pastewkami.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-24 23:15:39
Zakadam, e pod rezolucj poddana zostanie wojna z Francj. Problem jest taki, e agresor w tej wojnie ze mn ssiaduje i moe by dla mnie zgubne dziaanie przeciwko niemu - szczeglnie, gdy spowoduje to, e jego armia straci zajcie.
Dlatego preferowabym zachowa bezstronno w tej kwestii.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-24 23:25:25
A jak rozwijaj si Twoje plany wzgldem Indian? Czy wojna, do ktrej jaki czas temu mnie zapraszae, zblia si, co mogoby sugerowa, e to zagroenie moe by wyeliminowane?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-05-25 06:44:16
Rozwaam opcj siowego rozwizania sprawy, trwaj negocjacje z innymi wadcami. Twoja neutralno w gosowaniu jest jak najbardziej akceptowalna, gdy gosw powinno mi wystarczy. Przy okazji pod granic po byych Majach moe pojawi si malutki mobilny oddzia zaczepny nie obawiaj si go - nie jest jego celem atak na Turcj. Chciabym aby rozway przepuszczenie gdy zajdzie taka potrzeba ich przez swe tereny.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-25 07:13:38
Ok, ciesz si, e moje wstrzymanie si od gosu jest wystarczajce.

W kwestii przejcia przez moje tereny. Podobnie, jak gosowanie za zakoczeniem wojny, zapewne zakoczy to moje neutralne relacje z Indianami.
Ale nie chc od razu ostatecznie mwi "nie". Miabym propozycj, ktra mnie by zapewne uspokoia przy podjciu takiej decyzji, a dla Ciebie chyba nie powinna stanowi adnego problemu do spenienia:

Typuj, e sam nie rozwaasz ataku na Indian. Macie zblion si armii i taka wojna byaby dla Ciebie pewnie jeszcze kosztowniejsz opcj, ni niedawna wojna ze mn. To, jak sam powiedziae, oznacza negocjacje z innymi wadcami. I wanie tego bym chcia, jako swego rodzaju zabezpieczenie do mojej zgody na przemarsz. Jeli faktycznie wsplnie z inn siln nacj rozpoczby wojn, oznacza to bdzie, e szanse na znaczne osabienie Indian s spore, dziki czemu przestaby stanowi zagroenie. W takim wypadku zgodz si na przemarsz, a nawet wicej. Myl, e sam mgbym doczy do tych wojsk i wsplnie z Tob wej w jego poudniowe tereny.

Czy takie "warunki" przemarszu s dla Ciebie akceptowalne, czy te nie bardzo i masz ewentualnie inne propozycje na uciszenie moich obaw przed tymi dziaaniami?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-25 07:15:58
Rozpisaem si, a w zasadzie niewiele na konkretny temat, wic krtko podsumowujc :)

chodzi mi o to, aby w wojnie z Indianami mia przynajmniej jeszcze jednego silnego sojusznika, ktry take pjdzie na t wojn.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-05-25 07:31:10
Na razie jestem na etapie negocjacji i rozmw, ale jak bd zna bliszy termin rozpoczcia dziaa to poinformuje.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-25 07:43:17
Oczywicie nie oczekuj, e na tym etapie bdziesz mi zdradza, kto potencjalnie do takiej wojny doczy. S to informacje zbyt cenne, aby przekazywa je nacji, co do ktrej jeszcze nie masz 100% pewnoci i w peni to rozumiem.

Dopki sam do takiej wojny nie docz, nie oczekuj zdradzania takich szczegw i w zupenoci wystarcz mi informacje oglnodostpne dla wszystkich, jak wanie deklaracja wojny.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-10 20:38:41
Jak widz, w temacie wojen troch si dzieje. Widz, e od dobrych paru tur zbroisz si na potg i gdzie to wojsko zapewne si wkrtce przyda. Gdy teraz pojawiy si te nowe wojny, planujesz atak na Indian?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-10 23:06:18
Nie tyle co si zbroj co staram si mie podobn si armii co ssiedzi :)
Co do Indian to najbliej mam do nich, jak i rwnie mam z nimi troszk na pieku, wic atak taki jest bardzo prawdopodobny.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-10 23:16:18
Ok. Pytam, bo sam jestem troch ciekaw tego, co si dalej wydarzy w naszym regionie. :)
U mnie ju jestem przy swojej unikalnej jednostce, co mi moe jeszcze troch pary w potyczkach da, wic tym bardziej si interesuj, gdzie by moe bdzie okazja, aby Janczarw przetestowa ;)

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-10 23:23:49
Najlepiej na pnoc, pnocny-wschd. ;) Mog cz ekipy puci pnocn flank, tak aby Indianin mia zagwozdk co broni. Nie znam bliej tego regionu niestety, masz moe szpiega w tamtej okolicy?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-10 23:28:37
Jeeli chodzi Tobie o teren, to mam odsonity z wymiany map. Natomiast nie obserwuj aktualnie jego terenw adnymi szpiegami, wic nie wiem, jaki jest stan jednostek na tych terenach. Jeden jest w drodze, gdy po pojawieniu si tych wojen jestem nieco ciekawy co si tam dzieje i chciaem zajrze, ale chwilk minie zanim tam dojdzie.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-20 06:34:32
Witaj przyjacielu.
Nadal jeste zainteresowany uderzeniem na pnocne woci Indiaskie?
Persji rwnie jest to na rk, wstpnie dogadani jestemy w tej materii, wic mgby w kleszcze wzi i uderzy na pnoc.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-20 07:50:11
Witaj,
Wanie widz, e po okresie spokoju znowu pojawiy si wojny i to coraz bliej moich spokojnych rejonw.

Na pewno nie bdzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeli powiem, e taka sama propozycja dotara do mnie z drugiej strony.

Jako e w mojej sytuacji opowiedzenie si po przegranej stronie oznacza bdzie mj koniec, zdecydowanie zaley mi, aby do tego nie doprowadzi. Wic albo bd stara si upewni, e opowiadam si po stronie zwycizcw, albo pozostan neutralny. Zapytaem ju Persj o nieco szczegw w kwestii potencjalnego wsplnego ataku, abym mg si zbliy do tej pewnoci, ktrej potrzebuj. Daj mi chwilk na rozeznanie w sytuacji, co pozwoli mi podj ostateczn decyzj.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-20 08:00:57
Pamitaj te e lepiej mie sprawdzonego ssiada ni takiego, ktry patrzy tylko na swj krtki koniec nosa i wiata poza nim nie widzi :)
A e Indianiec prbuje przekabaci na swoj stron, to wiadomo e kady szuka przyjaci, aby samemu nie by na tym wiecie.

Tak jeszcze napisz przy okazji, bo nie wiem czy zwrcie uwag na to, wczoraj moja maa ekspedycja floty pnocnej zmuszona bya wpyn na wody Tureckie celem jest spalenie kilku miast i zwizanie si wewntrz ziem Indiaskich. Niestety nie miaem okazji w tym czasie uzgodni przepywu konwoju, wic jak masz jakie zastrzeenia to wycofam flot.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-21 23:13:23
Witaj ssiedzie,
rozumiem, e przerwanie OB oraz brak odpowiedzi ku wsplnym dziaaniom oznacza, e skaniasz si ku opcji nr dwa...

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-22 05:51:05
Dzi mam wyjazd do Gdaska i nie bdzie mnie a do pnego popoudnia. eby nie myla, e ignoruj Ciebie, teraz odpowiadam na szybko, a po poudniu si bardziej rozpisz. Faktycznie zdecydowaem si opowiedzie po stronie Indian w tym konflikcie.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-06-22 06:41:26
Twj wybr, nie powiem e nie spodziewaem si takiego a nie innego wyboru, take byem na tak opcj przygotowany.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-22 14:35:15
Na pewno rozwaae tak opcj, jednak przynajmniej na razie to co wiem i widz, wskazuje, e nie jeste na to przygotowany. Oczywicie masz przewag technologiczn, duo wicej miast do cinki, wic nie poszalej, ale moim zadaniem nie jest podbicie poowy Twojego kraju. Ja mam tylko gry Ciebie w kostk, aby trudniej byo macha mieczem z drugiej strony.

Oczywicie jestem bardzo niepewny podjtej decyzji. W zasadzie blisko byo, abym zdecydowa si pozosta neutralny. O zwycistwo i tak ju nie walcz, wic to na czym mi zaley, to dotrwanie do koca. Moe bycie neutralnym dla wszystkich 3 ssiadw by mi to dao. Ale moe te i nie. Z czasem myl, e ktry z Was uznaby, e przyda si kilka wicej miast i wysa zacofane rezerwy, aby mnie atwo podbi. Tak wic zdecydowaem, e jednak sprbuj jeszcze si cho troch rozepcha.

A wybraem atak na Ciebie, gdy jednak mi si wydaje, e Twoja strona konfliktu ma mniejsze szanse na wygran. Mog si oczywicie myli. Wtedy scenariusz z wysaniem do mnie rezerw sprawdzi si na pewno. Moe historia lubi si powtarza, Indianin wtopi armi jak kiedy Maj i bd mia problem, jak Ty w tamtej sytuacji. Cho zapewne nie bdzie Ciebie wtedy interesowaa moja zmiana frontu ;)

No ale kto nie ryzykuje, ten nie ma.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-07-10 20:45:53
Jestem poza domem na mobilnym necie, gdzie samo odpalenie steama za duo pochania cza, wic tutaj napisz:

adnie rozegrana kontra. :) Szczeglnie jestem pod wraeniem, jeli te triemy na poudniu byy w celu odwrcenia uwagi od tego planu, bo w takim razie zadziaao to idealnie. :) Daem ciaa i skutecznie to wykorzystae.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-07-10 20:52:12
Prawie mi wyszo to u Indian, wtedy byo by idealnie, a tak dobre i to w tej sytuacji, w ktrej biedne Chiny si znalazy :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-08-05 13:25:29
Cho moj niedawn propozycj zawarcia pokoju odrzucie, jak si wanie dowiedziaem, jestemy czonkami wsplnej Unii Narodw, co w moim odczuciu oznacza, e korzystne powinno by dla nas, abymy dalej nie prowadzili midzy sob dziaa wojennych. Jak uwaasz?

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-08-05 14:08:51
Pokj odrzuciem, gdy nie wiedziaem po ktrej stronie formujcej si siy staniesz, oraz dlatego e to nie mi przeszkadza niezadowolenie z powodu wojny :)
Zanim ewentualne dziaania si rozpoczn lepiej pokoju nie zawiera, gdy wtedy Indianin na pewno domyli si co si wici...

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-08-05 14:57:08
Moje dziaania wojenne skoczyy si na gwnym kontynencie i Indianin o tym wiedzia. Sam deklarowa si, e na Twoj aktualn wysp pjdzie, wic nie sdz, aby mu to dawao do mylenia. Z Kore pokj jako zaware. ;) Pokj zaproponowaem gwnie dlatego, e wojna nie skoczya si sama jak zakadaem. Indianin obija si w kwestii odwiedzenia Ciebie, ale jak wida ma inne zmartwienia na gowie.

W kwestii niezadowolenia - Turcja to bardzo szczliwy nard i nie przejmuje si jak tam wojn, jak wida poniej. ;) Jedyna niedogodno, to konieczno stacjonowania wojsk na wybrzeu, aby nie dopuszcza kolejnych wycieczek harcerzy w moje rejony. :) W przypadku zawarcia pokoju wojska te mogyby posuy gdzie indziej.

Cholernik (Chiny / Mao Zedong) 2012-08-05 16:28:12
Indianin si nie pofatyguje na moj wysp bez stada galeonw, take na wyrost pisze o odwiedzinach :) Z Kore zawarem pokj, gdy to zostao uzgodnione na maej naradzie, na ktr zostaem zaproszony. Jeeli chodzi o odrzucenie poprzedniego pokoju, to nie widziaem interesu w jego zawarciu, teraz jedynie to mog go opni do momentu rozpoczcia dziaa wojennych przez ca koalicj. Wydaje mi si to najrozsdniejsze, bo moe to troszk upi czujno Indiaca.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-08-25 00:14:55
Przeceniem swoje moliwoci w tej wojnie i jak wida pokornie skadam bro i zawieram pokj z Twoimi sojusznikami. :) Jak w zwizku z tym teraz zapatrujesz si na zakoczenie wojny midzy nami?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: