www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie Dyplo z mojego pkt widzenia
Author Message
Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-10-02, 08:24   Podsumowanie Dyplo z mojego pkt widzenia

Skończyło się Dyplo uff, któe powinno sie skońzyć 3 tygodnie temu, ale o tym póxniej.

Chciałem pogratulować wszystkim uczestnikom w tym oczywiscie Scoobiemu po raz 101 wygranej. Rihiterowi zajęcia 2 miejsca. Szkoda ,ze strach przed stratą drugiego miejsca przeszkodziął mu w próbie wygranai tego Dyplo. Centowi za najwyższą pozycję w historii iwszystkim innym , którzy dograli do samego końca. Szkdoa , ze neiktzy nei byli wstanie zagrac od początku do końca jak DEB , Barteq, Geo, Didi, Ldeska, plewan bo każda zmaina pociaga jednak za sobą duze zmainy polityczne. Ale wiadomo życie czasami nei pozwala na kontynuowanie gry. Zwiażku z tmy ogomne gratulacje i podziękowania tym , ktzy gral iod początku do końca. Szkdoa też ze Cule nie wziął zimnego prysznica i nie zacisnął zębó i nie kontynuował gry.

Przełomowe wydarzenia w grze?

1 wspny Atak Cule, BarteQ i Scoobiego na Kartagine- wszyscy się zgadzajaz rtym ze trzeba było kasowac najpierw Scoobiego . Nie wiem jak t sie stało ze nikt sie nei zebrął i wczesniej nei zostął oograniczony.

2. Dogadanie sie KArtaginy z Zsrr i atak na HRE. To pokazało ze jest juz pozamiatane. Trzeba byłow wtedy kończyctą gre.

3. I moje ulubione ;) Zdrada Centa :D Gdyby Cent trazem z mali rozebtrął KArtagine to Cent mógłby zagrac o zwycięstwo. Wiadomo ,ze i tak Mali póxniej zostąło by rozebrane wspolnie przez Indie, zsrr i włąsnei Egipt gdyz będąc pomiędzy 3 mocarstawmi nie miało by szans. Cent moim zdaniem wtedy niechcący zrezygnował z walki o zwycięstwo.

Na koneic troche żalu. Mam wrażenie że z powodu sztucznego przedłużania gry dyplo 8 mzoebyć najmniej liczne w historii. W dodadtku bez świetnych graczy, starych wyjadaczy. Szkoda.
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-02, 08:35   

Lary33 wrote:
I moje ulubione ;) Zdrada Centa :D Gdyby Cent trazem z mali rozebtrął KArtagine to Cent mógłby zagrac o zwycięstwo.

Z tym czym ty szedłeś to bym nie mógł, bo dostałbyś w tubę jak dostałeś a ja sam zostałbym na wyniszczającej wojnie z jedynym pozytywnie do mnie nastawionym graczem w regionie. Liczę, że tak po 10 max 15 turach miałbym wjazd LDeski w plecy i bym miał pozamiatane. Rada na przyszłość - jak proponujesz komuś wspólny atak to zbierz najpierw ofensywną armię :P Hint - łuki nie są ofensywne ;) Jakbyś zamiast tych gówien miał axy i charioty to kto wie, kto wie bo Rihiter wtedy faktycznie mógłby zostać zmieciony :D

Lary33 

HammurabiImperium Świętego Cesarstwa Rzymskiego

xfire: lary33
Piwa: 35/27
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-10-02, 08:41   

cent ale ja miałem axy. połowa to były axy a mołowa skirmy. No nic nie ważne takei jest moje odczucie.

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-02, 08:53   

Spoko, ja nie moglem po prostu mając za plecami Leszka ;)
Aż dziw bierze, że ani on ani ja nie zapodaliśmy kity :D No a później jak bombel przyszedł to już był cyrk, hehe :D

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 54/29
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-10-02, 08:55   

A jakie to cyrki robi Bombelek, bo mam w civ5 go za sąsiada i wolałbym wiedzieć czego się spodziewać :)

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-10-02, 09:01   

Musisz spodziewać się, że zaproponuje tobie i każdemu innemu sojusz, zaproponuje tobie i każdemu innemu wjazd w każdego innego/ciebie :D To w sumie wszystko :D

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 54/29
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-10-02, 09:10   

To znaczy że on nie jest moim sojusznikiem? :(
Chyba trzeba zacząć pilnować granicę

bombel79 

Surjawarman IIImperium Etiopskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-10-02, 10:19   

Cholernik, nie słuchaj ich! Jestem twoim sojusznikiem... A fakt że buchnales mi worka tylko scementowal nasz sojusz :-)

Ps
Zawiodlem sie na cencie... Mógł walczyć o zwycięstwo, ale wolał zadowolić sie którymś tam miejscem... W ogóle jakoś ludzie zagrali lamowato... Jakby zwycięstwo było mało ważne...

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Posted: 2012-10-02, 10:34   

Bombel ty mnie rozwalasz :D
Walczyłem o zwycięstwo dlatego dostałeś w kakao, tylko rozwalenie ciebie dawało szansę na cokolwiek. Jakieś zdobycze miliardy pól od mojej stolicy średnio mnie interesowały, i fakt faktem miałbym szansę jakby rihi nie wymiękł i pojechał jednak Moskwę ruskiemu. W techach się trzymałem mniej więcej równo z Majami/Kartaginą.

Jedyna szansa jaką miałem to, że ta trójka się zacznie mocno bić i spowolni w techach, ja jadąc na 100% nauki miałem coś koło +600 kasy na turę :D No ale bić się ze sobą nie chcieli tylko walili simcity więc nie dało się już nic ugrać. A samobójczy atak na Majów albo Kartaginę to raczej był średni pomysł. ;)

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2012-10-02, 12:07   

gratulacje dla Scoobiego - za ładną wygraną :padam:

Gratulacje dla Rihitera - to jego pierwsze Dyplo więc wynik zaskakujący :padam:

W pierwszych grach Peter mógł zasuwać przez całą mapę, żeby zemścić się na Bomblu - ale teraz poziom jest wysoki. Ze starych misów całe Dyplo7 przetrwał tylko Peter i to bez szans na wygraną.

Dlatego to już chyba nie są czasy, gdzie zaczynając grę liczy się tylko wygrana. Szanse na wygraną ma przynajmniej dziesięciu.

_________

Co do swojej gry - gdyby ktoś powiedział na początku, że Majowie mogą zająć trzecie miejsce nie uwierzyłbym mu.

Nigdy nie walczyłem o wygraną, a miałem masę frajdy z tego, że gdzieś tam awansowałem do pierwszej dziesiątki i że było coraz lepiej.

Start miałem taki, że gdy maksując każdą turkę wypuszczałem pierwsze axy - Cent z Rihiterem szaleli wielkimi armiami, a Rudi stawiał cuda - więc szok był olbrzymi. Byłem ostatni w żarełku i nauce.

Wtedy walczyłem o przetrwanie - i miałem sporo kombinowania i radochy.

Później starałem się nadrobić zaległości ze startu co się udało - byłem przez kilkadziesiąt tur pierwszy w produkcji i drugi w żarełku.

Żeby to wykorzystać ściąłem państwo i zaatakowałem Pontiego.
Później to już historia Bodka.

Wszystko to były moje lokalne działania i porównywanie się ze Scoobym, który miał zupełnie inny start byłoby bez sensu.

_________

piszę to, bo zgadzam się z podejściem Rihitera. Przy tylu graczach i wielu zmiennych i nierównościach - walczy się o najlepszy wynik i czasem o przetrwanie.

Dlatego na koniec gratulacje dla Wnuczka! Przetrwał naprawdę długo :) :padam:
Last edited by plewan_79 on 2012-10-02, 12:09; edited 1 time in total  

bombel79 

Surjawarman IIImperium Etiopskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-10-02, 12:40   

Lewy, niby tak, ale gloryfikowanie tych co przetrwali trochę rozwala grę... Bo wtedy większość siądzie na laurach i zadowoli sie albo miejscem na podium, albo pierwsza dziesiątka albo tym że tak długo wytrzymali... W zasadzie wszyscy będą zwycięzcami....

Patrząc na to jak ciężko miała Etiopia czuje sie większym.zwycięzca niż Scoobi...onmial łatwo... Dużo miast, mili sąsiedzi... W biedna etiopia? Przewalone... :p

Rudi2

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

xfire: rudi22222
Piwa: 204/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-10-02, 12:57   

Nie można nie zauważyć, że to było pierwsze Dyplo Rihiego i zagrał dużo lepiej niż zdecydowana większość z nas. Gdyby nie zadał się z Centem nożownikiem to byłby szlachetnym wzorcem i natchnieniem dla wszelkiej maści poetów, pieśniarzy i bajarzy ludowych. Biedny chłopak ze wsi żyjący w cnocie (może być np. pastuszkiem gąsek bo z kozami to już podejrzenie o braku cnoty) wyrusza w świat i swą szlachetnością i prawością pokonuje wielkich królów i cesarzy. Piękna legenda byłaby ale przez Centa został tylko pastuszkiem zabijaką. Może następnym razem pójdzie drogą prawości i nie narazi się na krytykę wielkich tego światka ;)

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-10-02, 13:05   

hmmm chłopaki a co Wy na to aby w dyplo8 zrobić regułę, że wojnę można prowadzić tylko 1v1? Nie wolno atakować ale nożyk, wtedy było by znacznie ciekawiej i uczciwiej.

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Piwa: 53/121
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-02, 13:17   

Martin wrote:
hmmm chłopaki a co Wy na to aby w dyplo8 zrobić regułę, że wojnę można prowadzić tylko 1v1? Nie wolno atakować ale nożyk, wtedy było by znacznie ciekawiej i uczciwiej.

To dopiero podwaliny pod sztuczną wojnę zapewniającą nietykalność, świetny pomysł :P

Martin 

xfire: martinpol
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-10-02, 13:44   

No tak, masz rację :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum