www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Koreańskie rozmowy majowe" (Bodek)
Author Message
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:03   Pakt "Koreańskie rozmowy majowe" (Bodek)

Pakt numer 2922, założony 2012-08-20 23:33:20 przez Bodek (Catherine / Maya)

Nazwa paktu: Koreańskie rozmowy majowe

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:03   

Bodek 2012-08-20 23:47:33
Witam szanownego Władcę Korei

Pakt ten zakładam w odpowiedzi na ten post w dyskusji o dyplo7:

"Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że Scooby może się na mnie w każdej chwili wypiąć ale nie mam żadnej alternatywy. Dopóki mnie ktoś nie oszuka ja tez jestem wobec niego uczciwy, a nawet gdybym chciał zdradzić to nie mam żadnej gwarancji że po zmianie frontu nie zostanę wystawiony.

Taki już los przystawek - jedyne co mogę teraz robić to klepać turki próbując się jak najwięcej nauczyć o grze i graczach."

Tak więc uważam że nie jest tak że nie masz żadnej alternatywy.
Owszem jest alternatywa, tylko jest ona trudna i niebezpieczna a trwanie w pozycji przystawki jest łatwe i ........ nudne :) po prostu

Wcale nie musisz grać do końca tej gry na zasadzie, dostałem w spadku nację po kimś kto się wręcz przed Bogiem i historią zdeklarował że będzie grał pod ZSRR więc ja też będę grał pod ZSRR.
Możesz spróbować naprawdę ZAGRAĆ w dyplo a nie tylko odklepywać turki "byle doklikać do końca"

Będę szczery
Co masz do zyskania ?? Niewiele.... :D prawda że szczerze
Co masz do stracenia ?? Wszystko ... miasta, armię i bezpieczne dotrwanie do końca przy swoim Panu

Jedyne co mogę zapewnić to to że będzie się coś działo, tak naprawdę, będziesz wchodzić do dyplo z emocjami się zastanawiać co tam się uda lub nie zmajstrować zamiast wchodzić i odklepywać EoT

Ta gra jest już w zasadzie rozstrzygnięta a teraz jest podejmowana ostatnia próba żeby jednak coś zmienić, coś odwrócić. Nie musicie wszyscy trwać tylko po to aby trwać, czasem warto się postawić tylko po to aby gra była po prostu ciekawa. Można zrobić jakiś tweest, jakąś nagłą nieoczekiwaną akcję

Możesz dograć to dyplo do końca jako przystawka i powiedzieć sobie dograłem i patrzyłem jak ZSRR sobie buduje statek (ale większość nawet nei zauważy że grałeś w tą grę)
Albo możesz dograć i powiedzieć sobie a coś jeszce namieszam, niech chociaż będzie o mnie głośno. A może nawet po grze będziesz mógł powiedzieć że to TY malutką Koreą zdecydowałeś o tym kto wygrał a kto nie wygrał
Niedoceniony przez swego Pana możesz zagrać jak suwerenny władca i NAPRAWDĘ
"prawei zdecydować" o losach Dyplo7

przyznasz że to fajniejsza rola niż tylko przystawki do klepania EoT

Zastanów się
pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Władca Majów

Whiteye 2012-08-21 07:36:41
Możemy sobie dyskutować o tym co by był gdyby zdradził ale nie ma to większego sensu, bo nie ma szansy żebym oszukał kogoś kto mnie nie oszukał. Wiem że takie podejście zmniejsza mi pole manewru w dyplo ale, na szczęście, szybko rośnie ilość osób, wobec których uczciwy być nie muszę ;]

Bodek 2012-08-21 09:23:52
Jakie oszukał ??

Grałeś kiedykolwiek z brydza ?? albo pokera ??
wiesz co to jest blef w takich grach ??
To element rozgrywki i licytacji
oszukał to by było jakbyś karty przeciwnikowi podglądał

Ślub z ruskim brałeś czy co ?
przecież to gra, jakie oszukał ??

Ja rozmawiam o tym żebyś zaczął grac samodzielnie, bez presji że o wszystko pytasz się decydenta z Moskwy i grasz (jak sam to ująłeś) tylko jako przystawka

Pisałeś na forum "nie mam alternatywy - muszę tak grać"
a ja Ci pokazuje że masz alternatywę i wcale nie musisz tak grać
Możesz zagrać tak żeby się coś działo i żeby coś zmienić a ty chcesz tylko doklikać jakoś to końca gry EoT i zostawcie mnie wszyscy w spokoju
To nie jest dyplo, to jest granie na singlu w civke
Dyplo to właśnie ludzkie rozmowy i kombinowanie, co można zmienić, czy na pewno już wszystko rozstrzygnięte, czy rzeczywiście nic nie umiemy zrobić czy po protu nie chcemy nic zrobić

Zastanów się
Może być naprawdę fajna końcówka albo tylko nudne klikanie EoT i czekanie co zrobi hegemon

Kartagine napadł choć parę tur temu się z nimi dogoadał i podzielił teren, teraz nagle "zmienił zdanie"
Z Larym kilka tur temu podzielili Francję a teraz nagle hegemon "zmienił zdanie" i zabrał mu to co kilka tur temu ustalili że będzie należeć do HRE

ALe on zmienił zdanie i koniec, wczoraj dogadany podział a dzisiaj mały aneksik do umowy :D

Ty tez możesz zmienić zdanie
i wprowadzić pewne aneksy do swojej umowy wasalnej
Nie ma obowiązku grać jak wasal do końca gry
Nie tylko hegemon może zmienić zdanie w każdej chwili a malutcy mają sie słuchać .... bo w ryj

On idąc twoim trybem rozumowania właśnie "oszukał" Larego i Kartaginę
bo umówił podział łupów a następnie przy pierwszej nadarzającej się okazji umowę złamał

A Ty "musisz" trwać w stanie wasalnym bo ???.. z jakiej to przyczyny ??

Bodek 2012-08-23 11:19:53
no i coś nie doczekałem się odpowiedzi z jakiej to przyczyny musisz koniecznie doklikać do końca w stanie wasalnym

Whiteye 2012-08-23 19:12:24
Nie spieszyło mi się bo nie lubię jak ktoś ze mnie głupka robi.

Kiedy obejmowałem nację powiedziałem Faustowi że będę kontynuował jego politykę, to samo powtórzyłem Scoobiemu więc teraz nie będę robił sobie z gęby cholewy. Wiem że to jest normalne w dyplo, możliwe że Scooby mnie wystawi ale póki co tego nie zrobił więc ja wobec niego też będę uczciwy.

Nie dziwię się Tobie że próbujesz mnie przekonać, bo to Ty byś najwięcej zyskał na mojej zdradzie, ale póki co nie ma szans żebyśmy się dogadali ;]
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum