www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

150 AD
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-05-18, 20:30   150 AD

Tura 150 AD na wyrazne zyczenie Leszka jest powtarzana poniewaz zrobilem podwojny ruch - zaatakowalem pare oddzialow i odszedlem swoim wojskiem.

Zrobilem tak bo chcialem zrobic swoja ture wczoraj i nawet nie smialem marzyc ze Leszek moze te moje oddzialy zaatakowac wiedzac od Bombla co mam w odwodach.
Uwazam tez ze ta potyczka jest niemalze bez znaczenia strategicznego, wiec o pietruszke.
Jako ze nie lubie biadolenia i sprawiania ze jakis drobiazg urasta do wielkiego wydarzenia wgrywam ta turke aby pokazac Leszkowi ze ta potyczka nic nie zmieni w ukladzie sil.

Mam nadzieje ze nic nikomu nie namieszalem wgraniem tego sejwa.

Jesli namieszalem to przepraszam.

PS
Arabia nigdy nie deklarowala iz bedzie przestrzegac jakichkolwiek zasad w wojnie z Japonia poniewaz zostala napadnieta!
Last edited by Peter on 2007-05-18, 20:38; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 21/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-05-18, 20:43   

Wypowiem si te - strata bya nie taka znowu maa, bo dobre jakociowo oddziay i zaprawione w boju i ilociowo te nie mao bo 8 albo 9. A Peter zrobi tak: w 125 roku zaatakowa mnie po tym jak ruszyem, a potem, tego samego dnia jak zacza sinowa turka to tymi oddziaami ktre walczyy wycofa si.

Teraz w powtrzonej turce to oddziay zginy i proporcja strat zamiat 9:1 na moj niekorzy jest 9:10 na moj korzy. Chocia na pewno jeszcze si zmieni, bo Peter i ja mamy odwody i bdziemy si tam nawala ku uciesze gawiedzi, chciaem powiedzie szacownego grona KAC'a ;)

Peter 

genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-05-18, 21:04   

A jeszcze synchronizacja sie rozpadla...

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 86/347
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-05-19, 00:05   

Nie powinno by cofana turki w dyplo ..to specyficzna gra. Podwjnych ruchw czy te oskare nie da si uniknc i ju. to nie CCL ani nie nasze mirrorowe gry tylko zabawa cakiem innego typu.
mam nadzieje ze to juz sotatni raz.

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 64/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-05-19, 00:13   

ja sie tam nie mieszam w rozstrzygniecia adminow... Pewnie Peter to zrobil zebym mogl renegocjowac pokoj z inkami :)
spoko Peter, nie zrobie tego... luzik... ale to nie zmienia faktu, ze inka predzej czy pozniej zostanie wykastrowany :)

Peter 

Posted: 2007-05-19, 09:23   

Jeszcze normalnie jak na zlosc mialem taki random niekorzystny jak nigdy, ze Leszek teraz uzna ze mial racje :)
Normalnie jakis spisek :P

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-05-19, 09:41   

Spoko, chodzi o to ze TAK MIAO BY :) to co wystawiem to by wabik a Ty zrobie podwjny ruch i mi cay zamys strategiczny rozwalie.
Bobek - jak to nie powinno by cofania ruchw? Chcesz eby Tobie kto tak zrobi e np. wjeda pod koniec tury rycerzami 2 pola w gb Twojego pastwa a w nastpnej turze znowu 2 pola - w sumie 4? Wtedy by pewnie zrozumia e tak nie wolno :]

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-05-19, 10:20   

a ja jak miaem z mongoem raz wchodz nic a nastpnego dnia wojna i jest pod moj stolic musiaem wzi pokj za wszelka cene

LDeska

Posted: 2007-05-19, 11:07   

I co, moe ruch by podwjny? Bo to e jeden ruch wykona to zupenie normalne... w kocu wojny nie ma obowizku wypowiadania na forum, mona ale nie trzeba - tylko potem inni to widz i koryguj swoje zdanie o takim graczu co atakuje znienacka...

maxibaca 

kapitan  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-05-19, 11:09   

spoko maroko to byo w poprzednim ataku teraz ja jestem Agresorem i mam nadziej e meca ma gow pen roboty;) i nie bdzie dzi jej zawraca dyplo

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-05-19, 11:10   

maxibaca wrote:
a ja jak miaem z mongoem raz wchodz nic a nastpnego dnia wojna i jest pod moj stolic musiaem wzi pokj za wszelka cene

:rotfl: si ciesz, e ci wtedy nie zjechaem, bo ju by nie mia co pisac w kronice :D To chyba naturalne, e wojna bya pod twoj stolic, skoro bya oddalona od mojej granicy o 2 kratki? :D

maxibaca 

Posted: 2007-05-19, 11:13   

w cigu jednej tury 2 kratki po wrogim terenie jednostk ktra ma 1 ruch to nie jest takie naturalne jak dla mnie ;)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-05-19, 11:17   

Ehh maxi nie chciabym obraac twojej inteligencji i dlatego nie bd si dalej wypowiadac :)

LDeska

Posted: 2007-05-19, 11:44   

A ja z ciekawoci wszedem do dyplo eby sprawdzi ten wynik walki - rzeczywicie wyglda optymistycznie, ale nie ma si co dziwi - wrg mia same topory i katapki (i tylko 2 sonie) a moje jednostki to sonie, samuraje, katapki i pikinierzy :) przed cofniciem tury wynik walki by taki:

rok 125:
Straty moje: 2 sonie, 2 samurajw, 2 katapulty i 1 topr
Straty Petera: 1 katapulta
Peter si wycofa i nic ju nie mogem mu dobi. Po cofniciu tury w mojej kolejce wynik walk by taki:

rok 150 - mj ruch:
Straty Petera: 2 katapki, 6 toporw, 1 wcznik
Straty moje: adne
Teraz ruch Petera i wynik walk:
Straty Petera: 5 katapek, 2 topory, 1 so
Straty Stopy: 2 ucznikw konnych
Straty moje: 2 samurajw, 1 so

Suma sumarum - gdyby nie byo cofnicia turki, to byoby tak:
Straty moje: 7 jednostek, straty wrogw: 1 jednostka
teraz:
Straty moje: 10 jednostek, straty wrogw: 20 jednostek

Rnica jak dla mnie kolosalna, tym bardziej e ode mnie idzie sznureczek jednostek na front, a przynajmniej na tyle ile widz, to na froncie siy Arabii i Rosji przestay istnie...

Dobra wracam do pracy - pogadamy wieczorem (wezm rkawice bokserskie) ;)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-05-19, 11:53   

Ja protestuje przeciwko powtarzaniu turek w poprzedniej mialem znacnie lepsza sytuacje na froncie niz w tej przeciwnik zobaczyl co mam w kolejnych miastach i ulokowal armie swoja inaczej nie tylko Petee z Leszkiem prowadzicie wojny ,ciage biadolenie Leszka nie interesuje mnie wiecej niz zeszoroczny nieg.Nie grasz sam z Peterem kazdy ma mniej lub wiecej czasu na gre,ciagle miedzy Wami sa konflikty czemu KOrea i Zulusi nie atakowali sownie Petera i nie kazali powtarzac turek.Bo uwazam Leszek ze wyolbrzymisz konflikt tutaj i podajesz ciagle oszustwa Petera-jak on Cie krzywdzi,powinniscie obaj sie wyluzowac to jest gra i kazdemu powinna sprawiac przyjemnosc. tak naprawde mam juz tego serdecznie dosyc ja do hostowania w dyplo nic nie mam.

Jestem za glosowaniem nad powtorzeniem tej turki lub ze powinna ona leciec tak jak wczesniej ze zrobionego sejwa. ,nie graja tylko dwie osoby ale caa reszta tez i wszedzie sa wojny czemu ja mam byc stratny na tym wszystkim i inni take?ktos zrobil mi zwiad zobacyl co mam w nastepnych miatach zobaczyl moja kontre ulokowa wojsko znacznie lepiej.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks