www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Arabowie-Kartagina" (cheos)
Author Message
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 21:04   Pakt "Arabowie-Kartagina" (cheos)

Pakt numer 2747, założony 2012-04-07 13:08:12 przez cheos (Pañstwo Admina)

Nazwa paktu: Arabowie-Kartagina

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
Rihiter
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 21:04   

cheos 2012-04-07 13:16:17
Założyłem ten pakt bo nie mam wglądu do waszych. Ze względu na przekazanie miasta macie dwie opcje:
1. Dalsze prowadzenie realnych działań wojennych inaczej uznam złamanie regulaminu:
5.1 Zabrania się wywoływania sztucznych wojen, których celem będzie ominięcie mechaniki gry lub obejście jej (przesunięcie stolicy, zniwelowania niezadowolenia, spalenia sojusznikowi miasta, które może zostać zdobyte przez wroga itp.)

2. Uderzenie na Cule przez Rihitera inaczej uznam złamanie regulaminu:
7.3 Przekazywanie miast między graczami jest zabronione bez zgody admina.
7.5 Zabronione jest oddawanie miast celem zakończenia gry.

Obaj dostaniecie karę nie tylko w grze a miasto zostanie spalone lub powróci do Arabii.

Rihiter 2012-04-07 15:22:09
Cheos, miasto zająłem, a nie zostało przekazane by wciągnąć Indie w pułapkę, to była zmyłka. Cule się połapał i wycofał wojska z granic kulturalnych Bagdadu, gdzie mieliśmy je zaatakować. Chyba nie wymagasz ode mnie abyśmy teraz, w tym i ja, zaatakowali największą armię świata na jej własnym terytorium?

cheos 2012-04-07 17:27:38
:]

cheos 2012-04-07 17:28:52
Czyli miasto wraca do Araba ?

Whiteye 2012-04-07 17:37:27
Mam nadzieję że nie jednak wróci ;]

Żonka ma dzisiaj dyżur i sam zajmuję się małym więc do kompa mogę podejść tylko na chwilę ale wieczorem albo jutro rano postaram się wyjaśnić całą sytuację.

Whiteye 2012-04-11 20:16:59
Wiedziałem że nie warto odkładać odpowiedzi na później ;]

Umówiłem się z Rihiterem że w zamian za pomoc w odzyskaniu moich miast oddam mu Carycyn. Początkowo był to tylko plan ale kiedy okazało się że Cule na mnie idzie to sam zaproponowałem żeby wypowiedział mi wojnę i zajął Carycyn już teraz, dzięki czemu była szansa że Cule uwierzy że nawet jeśli nie jest po jego stronie to przynajmniej nie trzyma ze mną.
Nawet gdybym się z Rihiterem nie dogadał to i tak oddawałbym miasta bez walki bo nie miałem żadnych szans w walce na dwa fronty ale pewnie broniłbym się w Carycynie a straciłbym "nową" Mekkę i Bagdad.

W tej chwili ode mnie zależy bardzo niewiele ale jeśli uda się skoordynować działania z Jarkiem (o ile w ogóle ma na nie ochotę bo tego do końca pewny nie jestem) to jesteśmy w stanie ruszyć na Cule a w takiej sytuacji nie mam nic przeciwko temu żeby Rihiter zatrzymał Carycyn. Jeśli jednak ze wspólnej akcji nic nie wyjdzie to będę musiał upomnieć się o moje miasto. Wcześniej liczyłem się z ryzykiem że nawet jeśli Rihiter nie wywiąże się z obietnicy to będę mógł tylko tupać nóżką na forum ale mając wsparcie admina łatwiej będzie mi działać jeśli będzie taka potrzeba ;]

cheos 2012-04-11 22:07:23
"Umówiłem się z Rihiterem że w zamian za pomoc w odzyskaniu moich miast oddam mu Carycyn."

Na takie przekazanie miasta muszę wyrazić zgodę i dałbym ją dopiero po realnym odzyskaniu terenu dla Arabii.

"Nawet gdybym się z Rihiterem nie dogadał to i tak oddawałbym miasta bez walki bo nie miałem żadnych szans w walce na dwa fronty"

W mieście było dwóch łuczników na obronie do miasta, miasto na górce, 40% do obrony z kultury.
Konnica nie dała by rady, jedynie cały stack Rihitera a to turę później. Dodatkowo docięcie kolejnej jednostki.

Patrząc z zewnątrz wygląda to jak oddawanie miast sojusznikowi/komuś kogo się bardziej lubi/komuś kogo się mniej nielubi.
Pokojowo bym na to nie pozwolił.
Chcę uniknąć precedensu, że jedna nacja pod pretekstem żekomej pomocy do której nie doszło i może nigdy nie dojdzie oddaje miast w wyniku sztucznej wojny swojemu sojusznikowi.
W erze inżynierii konnica z generałami będzie mogła zająć połowę państwa sojusznika (puste miasta) w jedną turę.
Jak to będzie wyglądać ?

Jak mnie nie przekonacie najpóźniej za dwa dni, jak skończy się bunt w mieście trzeba je będzie oddać Arabowi.

Rihiter 2012-04-11 22:45:21
Cheos przecież mówiłem Ci jaki jest zamiar. Pomogę Arabii na morzu, ale muszę dopłynąć jednostkami. To niestety więcej niż 2 tury.

cheos 2012-04-11 22:56:10
Nie mogę czekać z decyzją a nie mogę też podjąć decyzji na zasadzie, "za kilka tur".
Musi być jasne, że to był fortel i czy wyszedł czy nie to cel był wspólnego ataku na Cule. Czyli jutro wypowiadasz wojnę.
To była próba fortelu, która nie wyszła/porzuciliście ją i się wycofujesz czyli nie wypowiadasz wojny i miasto wraca do Arabii.
Tak czy inaczej Cule musi mieć szansę na zdobycie / spalenie Carycyn inaczej będzie to zabezpieczenia miasta niezgodne i z regulaminem i z duchem gry.
Najpóźniej jutro przed waszym i Cule ruchem muszę mieć decyzję gdyż on też jest stroną w tym temacie.

Rihiter 2012-04-11 23:46:44
Widzę, że z 2 dni zrobiło się już "jutro". Grejt.

cheos 2012-04-12 02:09:35
Miałem to przez święta załatwić. Nie tylko wy jesteście w regionie.

Rihiter 2012-04-12 08:03:09
Decyzja Administratora Kartagina dziś oddaje Carycyn pod władanie Arabii.
Wojska Kartaginy wycofują się z regionu i wracają do domu.

Kartagina wyciąga z tej sytuacji prostą naukę: gra "Dyplo" nie jest nastawiona na skomplikowane działania dyplomatyczne. Trzeba jedynie naruchać największą armię świata, skrzyknąć kogoś z równie dużą armią i iść jak taran. To cała filozofia. Finezja nie popłaca.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum