www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Podział łupówna wojnie z Mali (Larym)" (Rihi
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:05   Pakt "Podział łupówna wojnie z Mali (Larym)" (Rihi

Pakt numer 2676, założony 2012-03-13 01:37:15 przez Rihiter (Mehmed II / Carthage)

Nazwa paktu: Podział łupówna wojnie z Mali (Larym)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
czajmen
domel
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:05   

Rihiter 2012-03-13 01:49:16
Witam wszystkich.

Zaprosiłem tutaj uczestników Wojny Malijskiej i obecnego Administratora aby zatwierdzić podział łupów na zakończonej Wojnie Malijskiej oraz uzyskać zgodę Administratora na dokonanie należnych przekazów pieniężnych.

Założenia podziału:
pula 1 - 50% uzyskanych łupów z grabieży miast dzielone jest równo pomiędzy 3 uczestników wojny.
pula 2 - 50% dzielone jest adekwatnie do tego jakie ponieśli w wojnie straty.

Dodatkowe założenia:
Kartagina podczas wojny dokonując handlu z pozostałymi dwoma państwami uzyskała od obydwu zapewnienie, że otrzyma od każdego 50% ich łącznych łupów z tej wojny. Od Arabii za podpisanie paktu jawnego, od Francji za udzielenie jej kartagińskich słoni na 10 tur.

Wyliczenie podziału łupów:

Straty uczestników wojny (w jednostkach przeliczone na młotki):
Francja - 605 młotków
Arabia - 295 młotków
Kartagina - 540 młotków

Całość łupów z wojny (złoto ze zdobycia wszystkich 5 miast Mali) - 375 golda

Mamy 2 pule po 187,5 golda
1) Z "puli 1" każdemu należy się 62,5 golda
2) Z "puli 2" po przeliczeniach zgodnie z poniesionymi stratami należy się jak następuje:
Francja - 78,8
Arabia - 38,4
Kartagina - 70,3

Co daje nam łącznie łupy przypadające na każdego jak następuje:
Francja - 78,8 + 62,5 = 141,3
Arabia - 38,4 + 62,5 = 100,9
Kartagina - 70,3 + 62,5 = 132,8

Biorąc pod uwagę, że z każdym z was miałem umowę mówiącą o tym, że 50% waszych łupów wojennych przejdzie na Kartaginę to realny podział wygląda następująco:
Francja - 141,3 - 70,65 = 70,65
Arabia - 100,9 - 50,45 = 50,45
Kartagina - 132,8 + 70,65 + 50,45 = 253,9

Dotychczas z łupów po zdobyciu miast przypadło:
Francja zajęła 1 miasto i splądrowała - 42
Arabia zajęła 2 miasta i splądrowała - 77 + 79 = 156
Kartagina zajęła 2 miasta i splądrowała - 94 + 83 = 177

Czyli finalnie Arabia powinna przekazać:
Francji - 28,65
Kartaginie - 76,9

Kartagina zadowoli się okrągłym 75 golda.
Prosimy Arabię o zatwierdzenie wyliczeń i wynikłej należności.
Prosimy Admina o wyrażenie zgody na transfer.
Prosimy Arabię o przekazanie złota do Admina, który dopełni formalności przekazując złoto Kartaginie.

czajmen 2012-03-13 06:30:11
Francja zadowoli się 28 lub 0 szt złotem. Dla informacji domela - cheos zatwierdził taki podział łupów.

cytuje:

"
cheos
2012-02-06 21:56:14
Tak jak wspominał. Podział kaski i zdobytych miast możecie sobie zrobić dowolnie.
Nie muszę tego nawet teraz szczegółowo wiedzieć, możecie się podzielić po zakończeniu akcji.
No i może ktoś z was zrezygnuje z podziału łupów
Tylko nie kombinujcie, że ktoś komuś będzie jeszcze "dopłacał" bo obciążycie mnie myśleniem czy jest to dopuszczalne "

Whiteye 2012-03-13 08:09:34
Potwierdzam, z jednym zastrzeżeniem, o którym pisałem wcześniej: kasę za pakt o nieagresji przeleję w 110 turze, jeśli Rihiter go nie złamie.
Jeśli domel się zgodzi to mogę całą kasę już teraz przesłać a on, w zależności od sytuacji, "działkę" za pakt o nieagresji odeśle mi albo przekaże Rihiterowi.

czajmen, domel:
Tak z zupełnie innej beczki. Jak pisać wasze nicki - z dużej czy małej litery?

czajmen 2012-03-13 08:26:04
mi jest obojętnie - bardziej podoba mi się z małej :)

Rihiter 2012-03-13 08:49:47
Whiteye pisałem Ci już wcześniej, że nigdzie nie ustalaliśmy opóźnienia w przekazaniu pieniędzy do końca paktu i teraz, bo Ty sobie tak wymyśliłeś, również się na to nie zgadzam. Nie obchodzi mnie czy kasa będzie u Ciebie, Czajmena czy Admina, bo ja z niej w tym czasie tak samo nie będę mógł korzystać jakby była nawet na księżycu. Podział łupów miał nastąpić po zakończeniu wojny z Mali, a ta wojna zakończyła się już kilka tur temu.

Argumenty, że mogę nie dotrzymać mało mnie obchodzą. Tak samo ja mogę mieć obawy, że Ty nie dotrzymasz. Skończ więc z tym naciąganiem, bo nosisz się strasznie dumnie z opinią, że jesteś uczciwy, a tymczasem walisz jawnie w kule.

Whiteye 2012-03-13 08:57:08
Podział łupów może nastąpić w każdej chwili, wypłata kasy za pakt o nieagresji nastąpi w momencie kiedy przekonam się że go nie złamiesz.

Masz prawo się z tym nie zgadzać a ja mam prawo zachować środki ostrożności.

Rihiter 2012-03-13 17:37:57
Jesteś naciągaczem i tyle. Widzisz, ja po prostu nie ufam, że kiedykolwiek to złoto zobaczę. Tak samo jak nie ufam, że paktu dochowasz.

Whiteye 2012-03-13 18:00:51
Nie dziwię się Twojej frustracji - zakładałeś że podzielisz się moimi miastami z Cule i zgarniesz kasę a teraz okazuje się że albo będziesz musiał poczekać z atakiem, albo pożegnasz się z kasą.

Mimo wszystko wydaje mi się że niepotrzebnie mnie obrażasz bo i tak nic w ten sposób nie osiągniesz. Sam swoim zachowaniem sprawiłeś że wole zachować ostrożność a jeśli chcesz mieć pewność że dostaniesz kasę jeśli dotrzymasz słowa to zgódź się na rozwiązanie, które zaproponowałem.

domel 2012-03-13 18:31:14
Ok zatwierdzam podział łupów a niesnaski arabsko-kartagińskie wyjaśnijcie między sobą.

Jedna uwaga do formy przekazania kasy przez admina do kartaginy. Jeśli otrzymam kasę od francji i arabii dam tu info o każdej takiej transzy z kwotą jaka wpłynęła. Wtedy kartagina wyjdzie z inicjatywą wypłacenia środków w należytej wysokości. Chcę uniknąć sytuacji w której dostaje info że kasa nie dotarła i sprawdzaniu, że jest to prawda.

Rihiter 2012-03-13 18:56:31
Obecnie mam gdzieś Twoje propozycje, wiem już że są niewiele warte. Naciągasz fakty i umowy tak jak Ci pasuje, a rżniesz wielce świętego i kryształowego.

Rozmawiać to sobie mogłem z każdym, taka jest ta gra. Dla Twojej wiadomości rozmawiałem nie tylko z Indiami, ale też z Inkami, ZSRR, Francją, HRE, a także z Tobą. Z każdą stroną tego konfliktu rozmawiałem, z każdą coś ustalałem, negocjowałem. Liczą się jednak czyny, nie słowa. A czyny jakie są każdy widzi. Siedzę sobie u siebie spokojnie. Tymczasem Arabia kreci wałki.

Whiteye 2012-03-13 19:27:57
Uwierz mi, wiem że nie rozmawiałeś tylko z Indiami.
Na czym ma polegać ten wałek? Na tym że zachowuję środki ostrożności? Złamałeś jawny pakt, dogadywałeś się przeciwko mnie więc, jak dla mnie, nie ma nic dziwnego w tym że dmucham na zimne.
Nie zgrywam świętego ani kryształowego. Mam po prostu swoje zasady a jeśli Ci one nie odpowiadają to już nie mój problem.

domel 2012-03-13 20:17:07
Proszę jeszcze o jedno aby gracz który składa mi propozycje dał znać w tym wątku, że to zrobił bo nie loguje się w każdej turze do gry.

Rihiter 2012-03-13 20:25:22
Hahahaha. Whiteye, ależ Ty pieprzysz głupoty. Pakt złamałem... :P bo pęknę.
Chyba nadal do Ciebie nie dotarło - gadać to ja sobie mogę z każdym i o wszystkim. Liczą się czyny. Bo nigdy nie wiesz komu piszę prawdę w tajnych, a komu ściemniam. To się nazywa badanie sytuacji.

Liczą się czyny koleś, czyny. Póki co jesteś kanciarz.

Whiteye 2012-03-14 08:16:24
Nie złamałeś jawnego paktu z Persją?
Nie dogadamy się bo dla mnie liczą się nie tylko czyny ale i słowa.

Przykro mi ale nie masz innego wyboru: albo dotrzymasz danego słowa i nie zaatakujesz mnie do 110 tury albo pogodzisz się z utratą kasy.

Rihiter 2012-03-14 09:04:25
Skończyłem dyskusje z Tobą. Moje stanowisko przedstawiłem w pakcie jawnym.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum