www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Cule-Czajmen Przekazanie akademii" (cheos)
Author Message
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 21:05   Pakt "Cule-Czajmen Przekazanie akademii" (cheos)

Pakt numer 2728, założony 2012-03-29 11:16:03 przez cheos (Pañstwo Admina)

Nazwa paktu: Cule-Czajmen Przekazanie akademii

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cheos
cule
czajmen
domel
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 21:05   

cheos 2012-03-29 11:16:11
cule
2012-03-27 20:12:56
BrennusImperium Indyjskie Cheos, w końcu muszę rozwikłać sprawę z naukowcem Czajmena. Umowa między nami była taka, że odwracam sie przeciw Jarkowi (dzięki czemu Francja przetrwała) jeśli Czajmen odpali mi akademię z naukowca. Nie wiedzialiśmy jeszcze wtedy jak to przeprowadzić, teraz wiem że u mnie nie moze zrobić więc pozostają dwie opcje:

1. Czaj stawia miasto swoim setem, zakłada w nim akademie po czym mi przekazuje miasto.

2. Przekazuję miasto Czajmenowi, zakłąda w nim akademię, oddaje mi miasto.

Czy możemy to zrobić w ten sposób? Tzn. na każdy z tych sposobów? BO w sumie jeszcze nie wiem, który bym preferował. Jeśli ten drugi jest ok, to czy może to być dowolne miasta czy np. tylko taki blisko Czajmena (Damaszek)?

No i przy okazji pytanie techniczne-czy przy takim pokojowym przekazaniu niszczą się budynki albo spada ilość obywateli?

cheos 2012-03-29 11:26:20
Nie zgadzam się na przekazanie miasta z akademią. Uzasadnienie:
1) Zabronione jest przekazywanie jednostek (naukowiec to jednostka).
2) Zabronione jest przekazywanie miast celem wykorzystania bonusu nacji do budynków (naukowiec daje taki bonus).
3) Zabronione jest działanie na szkodę nacji. Czajmen oddając naukowca działa na swoją szkodę - wartość naukowca to obecnie z 1500 SZ.
4) Zabronione jest przekazywanie złota poza wyjątkami jak np. podział łupów. Naukowiec to 1500 SZ i nie należy do łupów wojennych.
Ogólnie gramy na własny rachunek i przekazanie czy postawienie miasta z akademią pod twoją Cule granicą nawet po wywołaniu wojny i jego zajęciu uznam za:
- sztuczną wojnę
- działanie na szkodę własnej nacji dla Czajmena - możliwy ban na kolejne Dyplo

cule 2012-03-29 11:30:58
Ej no chwila:

1. Naukowiec nie będzie przekazany tylko miasto.
2. Nie wykorzystujemy żadnego bonusu do budynków.
3. Kurde zapłata za pomoc militarną to chyba zapłata? Co to niby za działanie na szkodę nacji?

Od zawsze mozna było zapłacić miastem za pomoc militarną, nagle nie można? Po drugie przed przeprowadzeniem tego pytałem Cię i napisałem jakby to wyglądało. Nie mogłeś WTEDY mi napisać, że sztuczna wojna, ban i armagedon? Nie uważasz, ze to mogło mieć wpływ na moje poczynania?

czajmen 2012-03-29 11:39:42
cheos uważam iż przesadzasz. granie na swoją niekorzyść to by było jakby Culegi nie przekonał - już by mnie nie było i zamiast rozmawiać na ten temat pisałbyś moje podsumowanie. Z tym 1500 SZ to chyba przesadziłeś - nie jestem na poziomie rozwoju ZSRR, Indii czy innego super zaawansowanego technologicznie państwa. Dla mnie to nie wiele znacząca jednostka - i tak jestem zombi. Takim czymś obierasz mi jedyną satysfakcjonującą drugą stronę możliwość zapłaty. Nie przesadzajmy też z graniem na własny rachunek - wtedy powinno być allways war i koniec.

cheos 2012-03-29 11:48:07
Tutaj jest twoje pytanie i moja odpowiedź.
cheos
2012-03-08 18:35:01
Nieznany 1) Z tego co wiem to się nie da ale możesz sprawdzić w WB.
2) Są, np. nie może być w pobliżu miasta innej armii, pomoc musi być realna a nie np. bo mnie nie atakował to pomógł. Miasto powinno naturalnie dodawać się do przyjmującego państwa, tzn. być przyległe lub prawie przyległe do jego granic a nie jakaś satelita gdzieś tam.
W przypadku wysepek niekoniecznie powyższe warunki muszą być spełnione.
Najlepiej wskaż w tajnych o jakie miasto(a) chodzi.
PS
Przez tydzień tajne z Domelem - nie wiem, czy będę miał net.
cule
2012-03-08 16:22:28
BrennusImperium Indyjskie Nie wiesz czy jest techniczna możliwość aby gracz swoim w. naukowcem postawił akademię u innego gracz?

I drugie pytanie-nie ma żadnych obostrzeń w kwestii przekazywania miast jako łapówki za pomoc militarną?

cheos 2012-03-29 11:48:46
Nie zadałeś mi jasno pytania czy można przekazać miasto z akademią !

Nie zawsze można miastem a miastem z akademią nie można.
Zastanawiałem się nad decyzją i takie zezwolenie doprowadzi do możliwości przekazywania miast świętych lub z innym cudem.
Dlatego zostało ograniczone samowolne przekazywanie miast.
Za pomoc militarną można zażądać 10 macek bo tyle się straciło ale to też jest zabronione i na szczęście zablokowane modem.
Nie mogę zgodzić się na przekazanie miasta z akademią.
Jeżeli Czajmen ma jakieś łupy wojenne (udokumentowane) to może je tobie przekazać.
Masz dozgonną wdzięczność Czajmena i z pewnością pomoże ci kolejnym podboju.

cule 2012-03-29 11:50:31
Taaa a może przewiń pakt wyżej?

cheos
2012-03-08 20:16:23
Nieźle knujesz zabierając przy okazji zabierając miasta Arabom
cule
2012-03-08 18:40:24
No na razie mi nie chodzi o konkretne żadne. Planuję pomóc Arabom i Francji przeciw Jarkowi, a Francja ma mieć niedługo naukowca więc w ramach zapłaty chcę żeby założył mi miasto na terenie po Jarku (teren przyległy do mojego), założył w nim akademię i oddał mi miasto.

Wygląda że warunki spełnione. Pomoc będize realna, bo beze mnie nie będzie ich obu za kilka tur, a jak mój plan wypali to nie będzie Jarka, a oni pograją jeszcze długo

cule 2012-03-29 11:51:15
Wyjaśnione KLAROWNIE co chcę zrobić, odpowiedź-nieźle knuję...ale że to nielegalne i ban to już zapomniałeś dopisać.

LOL

cheos 2012-03-29 11:52:39
"Z tym 1500 SZ to chyba przesadziłeś - nie jestem na poziomie rozwoju ZSRR, Indii czy innego super zaawansowanego technologicznie państwa."

I to dodatkowy argument przeciw.
Ty jesteś zombi i dlatego chcesz wzmocnić znaczący kraj.
W D4 takie małe kraje pompowały kasę do wielkich bo im i tak na nic. Dlatego zabroniliśmy pompowania kasy.

cule 2012-03-29 11:54:00
Czajmen mi nie pomoże, bo nie ma czym. Jego wdzięczność się przyda i nie mam problemu z tym że mu pomogłem. Mam problem z tym, że miałeś wszystkie info jak zamierzam to rozegrać i nie zająknąłeś się, że tak nie możemy. Na dodatek wymyślasz, że nie można przekazywać miast za pomoc militarną. Od kiedy niby? W D6 można było, w Twojej pierwszej odpowiedzi też piszesz, że można...a teraz tworzysz że można tylko łupami się dzielić.

cheos 2012-03-29 11:56:51
To faktycznie mam pomroczność.
Jednak nadal podtrzymuję, że nie można przekazać miasta z akademią.
Jak wspomniałem będzie z tego większa afera.
Ustalcie sobie wynagrodzenie finansowe, tylko jakieś realne w ramach możliwości Czajmena.

cheos 2012-03-29 12:01:23
"Mam problem z tym, że miałeś wszystkie info jak zamierzam to rozegrać i nie zająknąłeś się, że tak nie możemy."
Chyba za stary jestem bo mi informacje umykają. Przydałby się znacznik, że sprawa nie załatwiona. Po powrocie zupełnie o tym nie pamiętałem a posty były już jako przeczytane.

"Na dodatek wymyślasz, że nie można przekazywać miast za pomoc militarną. Od kiedy niby? W D6 można było"

W D6 też nie można było. Chciałem tak przejąć jedno miasto Leszka i dostałem od Bodka jasne ostrzeżenie o sztucznej wojnie. Pokojowo tego miasta też mi nie zezwolił otrzymać bo miało ważny wpływ na rozgrywkę.

cheos 2012-03-29 12:04:06
5.1 Zabrania się wywoływania sztucznych wojen, których celem będzie ominięcie mechaniki gry lub obejście jej.

cule 2012-03-29 12:06:31
No czy ja coś źle pamiętam czy Ty otrzymałeś Nefburg za pomoc z Centem?

cheos 2012-03-29 12:18:13
Nefburg otrzymałem za pomoc z Centem ale tam nie było żadnego cudu światowego ani narodowego jak akademia.
Miasto było przy mojej granicy i było oficjalne info na forum o jego przekazaniu w zamian za tą pomoc. Z przekazaniem czekałem 10 czy 15 tur po realnym wysłaniu jednostek które walczyły u boku Leszka.

cheos 2012-03-29 12:21:20
Realnie straciłem wtedy kilkanaście (może więcej) jednostek a moje wojska były kilkanaście dni poza granicami.
Nie otrzymałbym go np. za obietnicę zachowania pokoju.

cule 2012-03-29 12:22:44
No co nie zmienia faktu że przekazywać można. Naszą transakcję też byśmy ogłosili na forum. To że nie miało cudu to chyba żart-miał 4 chlebki i porobione budowle. Ja dostałbym orzeszek bez choćby granarka dając +50% z...3-4 monet, ciekawe które miasto lepsze?

To tylko tak w kwestii faktów. Olewam już tą akademię.

czajmen 2012-03-31 19:40:01
Skoro z akademią nie wyszło to chce przelać 100 golda do cule - wysyłam przekaz. mam nadzieje, że nie będzie problemów z tym.

cheos 2012-04-01 20:06:49
kasa przekazana

cule 2012-04-01 20:28:53
Przyjęte, dzięki. Jeśliby jakaś interpetacja była potrzebna to za itrzjmanie moich wojsk u Jarka, które i tak wyniosło z 200.

Co do miasta to się sprawa na dniach wyjaśni.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum