www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Persowie-Celtowie" (cule)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:07   Pakt "Persowie-Celtowie" (cule)

Pakt numer 2523, założony 2012-01-27 12:24:50 przez cule (Brennus / Indie)

Nazwa paktu: Persowie-Celtowie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: cule
domel
faust_
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 22:07   

cule 2012-01-27 12:31:11
No to zakładam pakta. Powiadasz żeś sąsiad Petera i Deba, ale Deb dalej i masz z nim układ. Ok.

Jak pisałem ja mam pakt z Peterem do 65 tury i do tego czasu odpada temat, ale później można cośtam pomyśleć. Problem to będzie jednak spory, Peter Cre Agg, katapki już będzie miał...najgorszy możliwy cel do ataku :/

Jedno jest pewne-strugaj wojo :D Nie wiem ile masz miast, ale masz wypas możliwości teraz-lepsze techowanie z naukowców+za kilkanaście tur Wielki Inżynier...byle nie zapomnieć o woju jak Rudi :)

Domela masz obok? Wygląda, że są w dobrej komitywie i pewnie by mu pomógł...

faust_ 2012-01-28 11:40:08
Wszystko się zgadza poza jednym - domela nie widzę więc nie sąsiadujemy :)

cule 2012-01-28 12:32:32
A to z kim prócz Petera sąsiadujesz? Bo Domel musi być gdzieś od tamtej strony, od mojej jestem tylko ja i od pn Barteq, także Wy z Domelem od wschodu.

faust_ 2012-01-29 02:12:32
Ja teraz Koreą gram :) Sąsiedzi spokojni Deb i Didi z oboma można się z mojej strony dogadać :)

cule 2012-01-29 12:16:37
Auć, widzę że na Deba się nabrałeś :D Mi od razu tak ściemniał w tajnych że szok więc sobie sprawdziłem jego tajne w D5...człowiek-ściema. Z trzema różnymi ludźmi na raz prowadził rozmowy i wystawiał ostatecznie tego, którego mu pasowało...najpierw Maxiego Jarkowi, później Jarka z pontim i Trevisem, później Trevisa Bomblowi itd. No i nie chce oczywiście paktu jawnego z nikim, bo "to utrudnia dyplomację, a my sobie przecież ufamy" hehe.

Tak tylko wspominam, bo ze mną podobnie kręcił, też nie chciał paktu jawnego tylko"udawaną" wojnę, a jak mu coś nie pasowało to sobie atakował moje jednostki. Klasyczny Cent, dopóki mu pasuej będzie spokój, a jak przestanie to wjazd i jeszcze Ci napisze, że to Twoja wina bo za słabo z nim pisałeś w tajnych :P . Dlatego jego chcę najpierw wyeliminować, bo nie odnajduję się takim krętactw...tfu dyplomacji a'la Bombel/Deb. Peter jest groźny jak pierun, ale większe szanse na pokój...bo Deb mnie na sto procent lutnie jak tylko zwęszy okazję.

cule 2012-01-29 12:18:24
Tylko mu się nie chwal co napisałem ;) Jakby co to mnie z Peterem wezmą i zgadnij kto będzie następny :)

faust_ 2012-01-29 12:25:26
Jasna sprawa że wszystko jest między nami. O Debie muszę poczytać - nie znoszę centów tego świata :(

cule 2012-02-05 15:05:52
Jak tam sąsiedzie bezgraniczny? (wow, ale gra słów) Jakieś symptomy zbliżającego się zagrożenia? Mam nadzieję, że ciśniesz na słonie ostro, bo jak za darmo oddasz Piramidy to masakra normalnie...

faust_ 2012-02-05 15:51:33
Jako, że nie masz chyba na razie interesu abym upadł to Ci zdradzę że słoni nie ma i może być ciężko z ich organizacją a katsy za 2 turki dopiero. Najbliższe kilka tur będzie przełomowe - w razie czego plan obrony już rozrysowany.

cule 2012-02-05 16:07:23
To kiepścizna, a dasz radę dojść do jeździectwa przed 100 turą? ;) Jakby co to może by wujek Brennus zorganizował jakieś słonie :) Ile Ty masz w ogóle miast? Jakieś możliwości produkcyjne są? Pytam, bo chcę pomóc, nie muszę Ci mówić że łyknięcie Ciebie przez Petera nie jest tym co Celtowie lubią najbardziej.

faust_ 2012-02-05 16:37:46
9 w produkcji "regularnie" jestem. A Naukę mam teraz już sporą (dopiero od niedawna 2 biblioteki bo wojo robiłem) więc myślę że znacznie szybciej niż w tej 100 będzie. Miast na razie 6 za kilka tur 7 i miejsce na 2 kolejne.

cule 2012-02-05 17:01:38
Produkcja to Ci nic nie da, musisz spuchnać miasta i w razie czego masowo ścinać. Jakbym nawet podesłał słonie, to Peter może sie kapnąć i zamknąć mi granice, wiec musiałaby to być opcja 2-3 tury-dostajesz słonie, ścinasz w każdym mieście jednego i później już może się pokapować, ale te 6 słoni masz. Jeśli Ma do Ciebie się wybierać to niedługo-pewnie z 10 tur, teraz mu tak pkt skoczyły, że to była chyba konstrukcja. Tak myślę, bo odpuścił Monarchię, a kilku znam takich co juz mają konstrukcję. Marnowanie młotków na settlerów może być teraz kiepskim pomysłem, chyba że jednak nie Ty będziesz celem.

faust_ 2012-02-05 17:32:01
Miasta puchną w żarciu 10 jestem z perspektywą awansu rychłego :) Mam sporo rybek i innych pływających.

faust_ 2012-02-05 17:34:56
A słonia na razie nie możesz mi dać bo nie mamy kontaktu. Skoczy Ci Kulturka jakoś teraz?

cule 2012-02-05 17:56:47
No racja. Skoczy mi kultura za jakieś 10 tur w mieście blisko Deb, ale chyba aż tak daleko przez może nie sięgnie. Jak masz dostęp do niego i znasz teren, to ja widzę pole nad nim (od Twojej strony) z krówkami. Jeśli tam staniesz czymś to się poznamy.

cule 2012-02-10 23:33:18
Jak tam przygotowania? Odzywał się coś Peter? Do mnie ostatnio nic nie pisze... :przestraszony: Dasz radę z tymi słoniami?

faust_ 2012-02-10 23:41:48
Do mnie też nic nie pisze - słonie dostane z innego źródła :)

cule 2012-03-05 14:46:42
Co tam Persie? Jak samopoczucie? Widzę, że udało się nie zostać zjedzonym przez Japonię :D I na dodatek kolejne cudaczki wpadaj :)

faust_ 2012-03-05 23:07:42
Peter napisał, że dla jednych piramid nie opłaca się mnie podbijac więc się staram jakoś zasłużyć. Kończy domela więc pewnie poszuka kolejnej ofiary :(

cule 2012-03-05 23:41:00
A tam. Zostałeś oficjalnym buforkiem wiem masz rolę mało ambitną, ale za to bezpieczną na długie lata :) Tylko przestać podkradać cudaki, bo nowego wroga sobie zrobisz :/

faust_ 2012-03-06 19:03:15
Coś muszę budować :) a Celtowie nie raczyli nam przekazać wytycznych ;)

faust_ 2012-03-12 11:01:24
Buforek się już nacudakował i chętnie by się nachapał :)

Ewentualny atak z 2 strony na Jarka i 2 miasta dla Korei byś przeżył ?

cule 2012-03-12 11:09:17
Zdecydowanie nie. Jego wojska są po drugiej stronie świata-Ty dziubniesz dwa miasta za darmo, a ja żadnej pomocy z tego ataku mieć nie będę.

faust_ 2012-03-12 11:28:47
Nie przesadzasz z tą chytrością ? Sam chcesz go łyknąć, bez udziału sąsiadów - a potem się bronić przed wszystkimi. Jarek zrobił błąd idąc na Francję wojskiem - dlaczego tylko Ty masz z tego skorzystać?

cule 2012-03-12 11:42:43
Słuchaj mnie Persie, waż słowa bo tutaj chytry to najwyżej Ty próbujesz być. Jarek został wciągnięty w pułapkę moją i Araba, a nie żadne tam, że poszedł do Francji, bo akurat ten stack z Francji zdoła wrócić. My poniesiemy wszelkie koszty walki z nim, a Ty chcesz dwa miasta z tyłu, niekryte i jeszcze masz pretensje, że komuś to nie leży?

Ja się przed nikim bronić nie musze póki co i nie planuję, a jak będzie trzeba to stanę do walki. Ty lepiej się martw kto Ci pomoże jak ZSRR albo Japonię zainteresują Twoje cudaki, bo jak na razie zdążyłeś już obrazić jedynego realnego przyszłego pomocnika :D

cule 2012-03-12 11:46:40
Mogłeś też na przykład podrzucić mapki z zaznaczonymi miastami, o które Ci chodzi i zaoferować realne korzyści dlaczego mam się dzielić czymś co wywalczą moje wojaki i sojusznicze. Na opcję "daj, bo mi się należy" albo "daj, bo mu pomogę" to ja się nie nabieram za łatwo.

faust_ 2012-03-12 13:11:17
1. Przede wszystkim liczę na własne wojsko a z polityki to:
Przed ZSRR pomoże mi Japonia a przed Japonią ZSRR - oni jakoś się nie lubią, poza tym jestem dla nich "słabo podzielny" - jeden musiałby zagarnąć 80% i cudaki a drugi figę. Trochę jestem jak Polska w latach 30-tych między Niemcami i ZSRR - Ty grasz rolę aliantów zachodnich :D

2. Jeden z nich będzie prawdopodobnie twoim głównym rywalem w walce o zwycięstwo, lepiej aby graniczył z Koreą silną niż słabą.

3. Geografia -jeśli będziesz sam chciał zdobyć półwysep oddalony o wiele tur od twoich miast to w przypadku gdy Jarek zacznie cofać pod moje granice i ścinać wszystko może się skończyć jak u Napoleona w Rosji. Z tą różnicą, że masz groźniejszych niż on sąsiadów.

4. Mając te ziemie oddzielę Cię od ZSRR - w chwili obecnej Jarka i scoobę dzieli 1 moje miasto bez kultury założone kilka tur temu.

Chciałbym tylko ziemi na północny wschód - taki półwysep.

cule 2012-03-12 20:41:41
Ja tutaj nie widzę drugiego miasta? Gdzie ono dokładnie jest?

faust_ 2012-03-13 01:06:45
Niestety nie wiem - to tereny które mogłem scoutować tylko zanim on założył miasta a potem była umowa, że nie scoutujemy. Górne miasto jest o 2 kratki pod ryżem a to drugie albo 2 kratki pod krową albo na równinnej górce.

cule 2012-03-13 19:32:10
No więc wracając do tego co napisałeś, to mógłbym se zgodzić jeśli miałbyś do zaproponowania swój wkład muilitarny. Argument typu "odstęp mi za darmo dwa miasta, bo moje wzmocnienie jest w Twoim interesie" to chyba raczej brak argumentu :D Twoje wzmocnienie jest w Twoim interesie i za darmo miast Ci nie będę odstępował. Co by mnie mogło interesować: pierwsza rzecz to szybki wjazd Twoich wojsk. Jego stacka na razie nie ma w okolicy, byłbyś w stanie dojść wojem do jego stolicy w jakieś 6 tur? Albo w okolice chociaż? żeby to zrobić musiałbyś mieć wojska na granicy Waszej, masz coś konkretnego tam?

faust_ 2012-03-13 19:53:03
Mogę wejść ~16 unitami - głównie słonie i katapy za 2 turki w jego kulturę.

Rozumiem, że to co zajmę sobie po mojej stronie kreski to moje?

cule 2012-03-13 20:05:50
16 unitów to raczej marna ilość :/

Powoli, ja na razie próbuję coś wymyślić żeby mi się to opłaciło.

Proponuję tak-możesz zająć to miasto na cyplu (między ryżem, a krowami, nie pamiętam nazwy), następne (wszystko wskazuje na to że jest na narysowanej linii) spalisz. W zamian rozprzestrzeniasz mi religię Pałacu jak najszybciej (nie żadne "za 20 tur, bo najpierw muszę XYZ"). Rozprzestrzeniasz, czyli jak mnich poniesie porażkę to wracasz następnym, oczywiście tylko w jednym mieście.

faust_ 2012-03-14 00:05:08
Nie opłaca mi się - sam rozumiesz. że to tylko 1 miasto a w dodatku muszę za nie zapłacić misjonarzem.
Dla tak małej nagrody trudno ryzykować wyjścia wojskiem - co innego gdyby to były dwa miasta (w tym to na kresce) i 10 turek od czasu zniszczenia jarka na rozprzestrzenienie religii.

cule 2012-03-14 00:14:52
No ok, ja chętnie to miasto zagospodaruję :P Tobie się nie opłaca to trudno. Chociaż po mojemu miasto z 4 żarełkami(!!!) jest warte trochę wiecej niż misjonarz. "Wyjścia" wojsk nie liczmy, bądźmy poważni. Strat Ci żadnych przecież nie zada bo wszystko cofa do mnie.

Jak uważasz :)

faust_ 2012-03-14 00:23:42
Znaczy proponujesz abym 1 zajoł a 2 spalił i w zamian za nie postawił trochę wyżej?

cule 2012-03-14 00:59:33
Nie, chcę żeby była tutaj wolna przestrzeń między nami. Bez dostawiania czegokolwiek.

faust_ 2012-03-14 10:05:09
A na co Ci ta wolna przestrzeń? - jeśli dla bezpieczeństwa to może lepszy byłby obserwator - po 1 z każdej strony?

cule 2012-03-14 10:34:10
Po to żebyś mi kulturką nie wjeżdżał. Tamto miasto ogarnia pola stolicy Jarka. Nie ma szans żebym się zgodził na jego zachowanie. Jedno miasto z 4 żarełkami to i tak świetna oferta z mojej strony.

faust_ 2012-03-14 10:36:10
Za to miasto co mam je sobie zdobyć sam mam Ci dołożyć jeszcze relę papieską - trochę mało.

A jakbym je przestawił to drugie miasto? o 2 pola do góry?

faust_ 2012-03-14 10:36:20
Nie zabierałbym Ci żarcia.

cule 2012-03-14 10:48:55
Miasta nie zdobywasz tylko wchodzisz za darmo. DARMO. Relę wcześniej czy później i tak dostanę, to nie jest żaden rarytas żebym się prosił. Zaproponowałem to, bo w sumie nic innego w zamian nie masz.

Poza tym to jest miasto-jedyna szansa rozwoju dla Ciebie. No chyba, że zamierzasz podbijać Petera/Didiego/ZSRR

faust_ 2012-03-14 21:50:53
Dziękuję za twoją propozycję ale nie widzę w niej dla siebie interesu - jeśli pojawia się problemy z Inkami to chętnie pomogę ale na korzystniejszych warunkach, jeśli nie będzie problemów to faktycznie taka "zapomoga" to max co możesz zaproponować.

Mimo tymczasowego fiaska rozmów mam nadzieję na pozytywną współpracę w przyszłości.

cule 2012-03-16 21:40:36
No dobra wredny negocjatorze :D Przycisnęły mnie terminy że tak powiem...ponawiam propozycję z opcją zachowania przez Ciebie obu miast. Jak najszybsze rozprzestrzenienie mi reli aktualne.

faust_ 2012-03-18 00:53:11
Niestety muszę wstrzymaćsię z działaniami ofensywnymi, na chwilę obecną sprawa nieaktualna :(

cule 2012-03-30 20:05:09
Widzę, że ładnie Ci tam zniszczył kulturką to miasto graniczne :D A jego wojska całe w okolicach Francji...może byś sie jednak skusił i pobrał za darmo coś dla Siebie? :P

faust_ 2012-04-01 13:31:46
Pobrać bym pobreał ale potem trzeba to bronić i wojskiem pilnować a ja aż tak dużo to nie mam :(

cule 2012-04-01 14:24:27
No tak, ale Jarek nie może ruszyć wojem, bo moje stoi u jego granic :P

cule 2012-05-10 19:37:25
Dobra Panie papież. Może pora przestać gromadzić bandy pod Japonią jak grzeczny chłopiec Scooby'ego i pomóc temperować fina zapędy? U Japońca i tak nic nie ugrasz-jak wejdziesz to już nie wyjdziesz. Zamiast tego wpadnij na masowe rozbierania ZSRR, każdemu coś skapnie jeśli tylko będziemy w kupie.

faust_ 2012-05-13 14:31:09
Wierność Korei dla czerwonej Idei jest niezachwiana, chwilowy marazm i brak miast do zdobycia zostanie nam w przyszłości wynagrodzony :) We trzech nie mogliście go ruszyć więc nie ruszycie nawet ze mną kiedy już rozpędziła się maszyna draftu.

cule 2012-05-17 07:26:02
No to zostałeś wynagrodzony.

Scooby propnuje mi podział Ciebie. Ale chce PA, a święte dla Didiego-średnio fajnie. Jeśli to Wasze współne śmieszne knowanie to nie ma o czym gadać, ale jeśli o tym nie wiedziałeś i Scooby po prstu Cię dyma to jest teraz czas na zmianę frontu (dowody chętnie dostarczę).

faust_ 2012-05-17 07:59:52
Proszę o dowody, jeśli można. Jakoś nic nie wiem o podziale mnie :(

cule 2012-05-17 08:54:32
Ok. Koło 16. Jak wyjdę z roboty.

cule 2012-05-17 15:44:34

cule 2012-05-17 15:47:19
Się kolejność posrała :P

Środkowy screen jest pierwszy, ostatni drugi. A ten najbardziej na szczycie jest dobrze. Zresztą po godzinach dojdziesz.

Jeśli faktycznie nie wiedziałeś o tym i nie chcesz być rozebrany przez "sojuszników" to daj znać. Uprzedzam żeby nie traktować tego jak gry na czas, bo w żaden sposób nie zyskasz nic-moja propozycja zakłada osiągnięcie tego po co weszliśmy do Ciebie. Ale będziesz grał dalej i miał się całkiem nieźle.

faust_ 2012-05-17 20:49:22
Nic o tym nie słyszałem - co proponujesz?

cule 2012-05-17 21:02:27
Jakoś spokojnie reagujesz jak na nic nie słyszenie ;)

Proponuję, w skrócie-zamykasz granice Scoobyemu, palimy pałac, podpisujemy pokój, chronimy Ciebie przed Scoobym i pozwalamy odbudować spalone miasta (chodzi nam tylko o to żeby zniknął pałac, teren możesz zachować).

Jak się nie zgodzisz to robimy dalej swoje, a jeśli propozycja Scooby'ego była prawdziwa to negocjujemy rozbiór z nim.

faust_ 2012-05-17 21:41:21
Wasza propozycja jest bardzo dobra o ile bobek zgodzi się na zastępstwo - lepsza śmierć w 6 tur (ale w wojnie) niż wegetacja 60 tur na 6 miastach.

Szkoda, że straciłem moje muszkiety bo gdybym cofnoł i poznał zdradzieckie oblicze ZSRR to mógłbym być wWam bardziej przydatny.

cule 2012-05-17 22:02:20
Czyli, że to jest odmowa czy nie? Bo nie do końca zrozumiałem :P

Nie wegetowałbyś-3 spalone miasto odbudujesz, a z kaską to lecisz ładnie więc to nic. Poza tym chyba jesteś przyzwyczajony do wegetacji na małej ilości miast-więc mi tu nie ściemniaj tylko pisz, że to od początku była podpucha :P

Bo jesli serio Scooby chciał Ciebie rozebrać, a Ty dalej go wspierasz to już w ogóle jestem oczarowany jego siłą umysłu...sekta jakaś cy cóś?

faust_ 2012-05-17 22:33:08
Odmowa:

1. Wy macie interes palić Seul a scooby aby nie palić - będzie bronił

cule 2012-05-17 22:40:42
No będzie, będzie. Taki sojusznik na zabój ;) Ale ok.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum