www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Dobrzy Sasiedzi" (bombel79)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:09   Pakt "Dobrzy Sasiedzi" (bombel79)

Pakt numer 2258, założony 2011-12-08 19:23:54 przez bombel79 (Gandhi / Osramowie)

Nazwa paktu: Dobrzy Sasiedzi

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: bombel79
didi
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:09   

bombel79 2011-12-08 19:28:03
czesc Sojuszniku!!! Normalnie nawet nie wiesz ze to na Ciebie trafilo!!! I to nie ze wzgledu na to ze chce Ci jakies kuku zrobic czy cus... dawy Bombel odszedl... nie ma juz Bombla rushera... mimo ze jest Krwawy, to Ghandi ma inny pomysl na gre i mam nadzieje ze mi w tym pomozesz.. sam oczywiscie wyjdzisz na tym calkiem dobrze :)

ja mam masakryczna miejscowke... produkcji od metra... i teraz wszystko zalezy od Ciebie... ma drukowac wojo czy drukowac cudaki? jak myslisz, co uda sie nam ustalic? :)

co do Twojego seta to oczywiscie powstrzymam sie od zjechania go... to twoj set i nie zamierzam go tykac... niemniej jednak czyhasz na dosc dobra miejscowke... nie moglbys cofnac sie o 1-2 kratki na polnoc? jesli nie to jakos to przelkne, choc bedzie ciezko... niemniej jednak chcialbym wtedy skolonizowac tereny an poludnie od twojego woja (ta rzeczke)...

acha, ja naprawde jestem spoko koles... tylko Cent i choes zrobili mi czarny Pijar...

PS
co ty na to?

didi 2011-12-08 20:02:44
Witam, witam :)
Na plecach mam już miasto więc nie mogę się cofać, a na kolejną miejscówkę musiałbym iść 5 tur, do tego tu są słoniki, więc stawiam miasto tam gdzie mam seta, a Ty stawiaj tam na poludnie od mojego woja, tak jak piszesz.

Co do koncepcji gry, to chętnie posłucham więcej ;)
Ja zamierzam z gory wszystko inwestowac w wojsko korzystając z agr, chyba, że sąsiedzi będą ugodowi, to wykorzystam z czasem bardziej imp.
Biorąc pod uwagę uklad mojej stolicy w Twoją stronę dalej nie mam żadnej potrzeby dalej iść :)

bombel79 2011-12-09 07:44:04
Ok, niech tak będzie... ja zasiedlenie te tereny za jakiś czas - jak zrobię seta... co do koncepcji gry to ja idę na razie w wino ale może jakąś rele zgarne, ale to za jakiś czas... mam nadzieję że nie jesteś na cyplu i będziesz miał kogo zjechać... wolałbym nietracic na początku młotkow na wojnę z agr.

didi 2011-12-09 09:25:46
Na cypel to nie wygląda, bo miałbym tereny chyba na 10 miast więc zaraz spodziwam sie kolejnego sąsiedzkiego kontaktu.
Od twojej północy, a mojego południa zasiedlaj kiedy i jak chcesz, byle nie dochodzilo na naszych granicach do wojny kulturowej :)

bombel79 2011-12-09 10:33:07
To twoje miasto koło słoni będzie musiało mieć niezłą kulturę bo jest.bardzo blisko mojej stolicy... ale damy radę... co powiesz na wieczystą współpracę? Moglibyśmy kogos zjechac na zachód od.ciebie... ?

didi 2011-12-09 12:59:13
Tak, widzę już róg twojej kultury i nie obrobione złotko, więc wiem gdzie dokladnie się znajduje. To pole pod moimi słoniami jest jałowe i mnie nie interesuje, a słonie są o 3 skoki kultury od Twojej stolicy, powinno sie obronic nawet jak pocudakujesz.

Wieczysta współpraca brzmi ciekawie, ale wtedy trzeba bardziej umowic sie co i jak, bo cudakami nikogo nie zjedziesz ;) . Na zachodzie na razie nie mam kontaktu z nikim, zobaczymy kto to i jak z terenami usytuowany, wtedy mozna cos pomysleć.

didi 2011-12-11 10:25:17
Co do poludniowego zachodu. Twoje przyszłe miasto moze stanąc dwie kratki ponizej słoni przy rzece od zachodu. Optymalna lokalizacja, wyższ kłuła by mnie strategicznie ;)
Z ukladu mapy nie widzę abysmy mieli wspólnych wrogów, więc jezeli mamy nie walczyc, to pozostaje kultywować dobrosąsiedzkie zwyczaje, a jeżeli tak to po pierwsze rownamy na siebie pkt szpiegostwa: nie dawaj na mnie nic więcej, a ja obiecuje nie przekroczyc Twojego wyniku na mnie.
Jak dobrze pojdzie to mam w tej chwili miejsca na 8 miast więc mogę poegzystowac spokojnie :)

didi 2011-12-11 11:37:43
Jest jeszcze jedna opcja: masz kreatywnego fina koło siebie...za te południową miejscówke koło cukru mogę Ci pomóc go zniszczyć.

bombel79 2011-12-11 11:57:42
8 miast??? wow

bombel79 2011-12-11 11:58:31
no, bylbym zobowiazny w pacyfikacji tego kreatury... bede baaardzo wdzieczny... tyko atakujemy go na etapie wojow czy czekamy na rydwany i axy?

bombel79 2011-12-11 12:08:40
acha, protektorze... :) zeby nie bylo ze jestem nieprzydatny... postaram sie zalatwic jakas rele.. moze nie buddyzm czy hinduizm, ale judaizm bedzie nasz :) no i postaram sie o palac aposolski dla naszej reli... 2 mlotki ze swiatyni i klasztoru piechota nie chodza ;)

PS
daj mi na ktora turke wyznaczamy atak na Wilhelma... chcialbym zgrac to wczasie...

PS2
kurde, jesli amsz tyle miejsc ana miasta to na prawde mozemy niezle razem namieszac :) tylko grajmy "na siebie nawzajem" to mozemy wygra to dplo... mi nie zalezy czy bede 1-szy czy 2-gi... chce skopac tylki takim jak Bodzio, eter czy Cent :)

didi 2011-12-11 16:56:21
Spokojnie, 8 razem z tymi trzema co mam obecnie o ile sąsiedzi nie zgłosza jakis roszczeń ;) , ale na razie wyglada to obiecująco.
Wilhelm oczywiscie proponuje juz atak na Ciebie...jak ja lubie te klimaty :D
Strategiczni wszystko przemawia za tym, aby zaatakowac Ciebie, ale ten cholerny protektorat niestety zobowiązuje ;)
Widzę, ze dopiero obrobiłes kuku, wiec domyslam sie, ze stukasz wary na brązie. Mozesz więc atakowac i w 10 turze, a ja rownocześnie dośle wsparcie i potem bede systematycznie cos podsylał, byleby mu przewaga liczebną surowce poodcinać.
Potem moze byc trudniej, bo kultura mu w stolicy w 25 turze skoczy do 40% i atakując aksami okolo 20 tury mozna sie nieźle wykwawć...to kreatywny, wiec trzeba sie bedzie nachodzic.
Jak to widzisz?
Wygrana w dyplo? ja chcę sobie po prostu pograc z kolegami w civ ;)
P.S dlaczego ochraniasz workerów w czwartej turze? Wojny mozna wypowiadac od dziesiątej :)

bombel79 2011-12-11 17:04:47
to tak na wszelki wypadek, z ta ochrona...

wg mnie plan minimum to zdobycie 1 miasta i dociecie go od bronzu... jesli rzucimy do walki te 15 woriorow to nie ma sily zeby sie wybronil... za niedlugi czas woriory beda bezuzyteczne wiec spokojnie mozna nimi szafowac...
ja mam juz drugie kuku obrogione oraz kopalnia na broznie (niestety troche potrwa jego podlaczenie)... wg mnie w 12 turce w jego miescie mozemy sie spodziewac max 3 woriorow.. strata nawet 5 wojow nie powinna nas zbytnio zabolec... (on ma miasto na gorce i bedzie mial 20% kultury wiec straty beda)... czyli co, zbieramy wojow? proponuje atak jak tylko miasto urosnie mu do pop 2 (chce miec to maisteczko)

didi 2011-12-11 17:30:16
Jestem za atakiem w 12 turze, ale w niej jego granice będzie mogło przekroczyc zaledwie 3 moich wojów, reszta bedzie dopiero dochodzić.
Jesli uważasz, że wystarczy to do dzieła.
Warunki wsparcia:
- wszystko co zdobywamy na Wilhelmie będzie twoje
- atakujesz pierwszy wojami
- woje przed atakiem koszarujesz tam gdzie obraniales kukurydze, wole widziec, ze ida na Wilhelma miasto, a nie moje :)
- jezeli ja zdobedę miasto to Ci przekazuje, dla mnie i tak za daleko
- odstępujesz mi miejscowke przy cukrze ( na Wilhelmie jak dobrze pojdzie zdobedziesz gotowe 3 miasta)

I jak?

bombel79 2011-12-11 18:11:51
sojuszniku, spoko, z pokora akceptuje Twoj plan :) ale licze ze pomozesz mi dobic Wilhelma... szczegolnie licze na twoje axy /charioty w okolicach 18 turki zeby odciac go od miedzi i koni... poza tym musze z 2 wojow zostawic na wschodzie, bo mam tam jeszcze 1 milusiego sasiada...

acha, czyli co, na dobre i na zle? (jak mam Ci oddac miejscowke 3-4 krati od mojej stolicy, to jednak wolalbym byc na 100% pewny ze gramy cala gre razem)

bombel79 2011-12-11 18:13:05
no i twoje wsparcie moze okazac sie kluczowe, jesli okaze sie ze Willy trzyma w tym miasteczku wiecej niz 3-4 wojow... wtedy pewnie trzeba bedzie odstapic od szturmu i np przespacerowac sie calym wojskiem pod jego stolice...

bombel79 2011-12-11 18:13:11
no i twoje wsparcie moze okazac sie kluczowe, jesli okaze sie ze Willy trzyma w tym miasteczku wiecej niz 3-4 wojow... wtedy pewnie trzeba bedzie odstapic od szturmu i np przespacerowac sie calym wojskiem pod jego stolice...

didi 2011-12-11 18:36:32
Na dobre i na zle :) Jakbys przeledzil historie wszystkich dyplo, czy pbm to nigdy nikogo nie wystawilem, to ja teraz paktuje z diabłem, w d4 juz byliśmy "sojusznikami", ale ja nie jestem msciwy :)

A uklad, który Ci proponuje jest dla Ciebie wiecej niz dobry. Ta miescóka koło cukru bylaby dla mnie od morza pewnie, wiec dalej od twojej stolicy, a teren i taki kiepski, ale innego juz od poludnia nie ma, za to na Wilhelmie mozesz obłowic sie nimilosiernie. Tak postaramy sie go dociac do końca. Licze na kase ze zdobytych miast i dozgonna wdzięcznośc do końca, w przyszłosci moze spotkamy się na odcinku północ poludnie od drugiej strony ;)

bombel79 2011-12-11 19:35:20
spox :) jakbys przesledzil wszstkie dyplo to jestem baaardzo dobrym sojusznikiem... prosze jednak o:
- upominanie mnie gdy przestane drukowac wojo... czasami tak mam
- bycie bezwgledy dla innych zwasalizowanychnacji (czasami ubzduram sobie zostawienie jakiegos w rezerwacie, i to sie pozniej msci)
- czeste scinki... to ma byc w koncu Krwawy Ghandi :)

acha, mam prosbe... ja bardzo zle reaguje na fakt, ze przestaje byc najlepszym sojusznkiem... traktuj mnie jako number one, a podbijemy swiat :)

bombel79 2011-12-11 19:35:20
spox :) jakbys przesledzil wszstkie dyplo to jestem baaardzo dobrym sojusznikiem... prosze jednak o:
- upominanie mnie gdy przestane drukowac wojo... czasami tak mam
- bycie bezwgledy dla innych zwasalizowanychnacji (czasami ubzduram sobie zostawienie jakiegos w rezerwacie, i to sie pozniej msci)
- czeste scinki... to ma byc w koncu Krwawy Ghandi :)

acha, mam prosbe... ja bardzo zle reaguje na fakt, ze przestaje byc najlepszym sojusznkiem... traktuj mnie jako number one, a podbijemy swiat :)

didi 2011-12-11 20:04:11
Spox ;) duzo krwi, podbijanie świata i najlepsi sojusznicy, wszystko gra :)

Na turę 11 stoimy wszystkim co możemy wystawić w rogu kultury miasta Wilhelma od mojego południowego zachodu. Tura 12 ATAK. Jak zdobedziemy miasto do będzie 7 miast na 2 czyli kwestia czasu kiedy padną, ale lepiej dzialac szybko, czyli poki nie padna w produkcji tylko wojo ;)

didi 2011-12-11 20:13:49
Acha, jeszcze kwestia surowcow, jak coś mam marmur, jak cos mogę porzyczać.

bombel79 2011-12-11 20:26:34
tez mam marmur... postawie na nim stolice :) bede chcial artemide zgarnac...

didi 2011-12-13 11:03:24
Uwaga zmiana planów.
O ile na pólnocy pozytywnie zalatwilem sprawę granic, to na moim płn zach jest jednak za ciasno.
Konsekwencje takie, zamierzam ściąc wszystkie lasy w państwie na axy i rozjechac mojego sąsiada z pln-zach. Nie jest agr, ani kre. Inaczej ma za latwy dostęp do moich miast rydwanami.
Także decyduj. Na teraz w wojnie przeciw Wilhelmowi mogę dac Ci trzech moich wojow, ale to wszystko. Ekipa axow zwloni sie dopiero po podboju płn zach.

bombel79 2011-12-13 12:42:55
A nie mozesz podrzucic z 5 wojow? Dzięki temu zajmiemy mu 1 miasto i odetni3my od surowców... moim szok pozostanie dobicie stolicy. A tak jak zostawiasz go to on moze zaczac knuc i jeszcze mnie przekabaci p4zeciwko tobie... choć oczywiście na dozgonna wdziecznosc mozesz liczyc :-) to moze choć szesciu wojow? :-)

didi 2011-12-13 12:55:22
A ilu Ty wystawisz?

bombel79 2011-12-13 13:46:35
Dwa razy tyle co ty... zaokrąglone w dol :-)

didi 2011-12-13 14:34:39
Przyjmując jaka liczbe wyjściową między 3 a 6, bo tego jeszcze nie ustaliliśmy ? :)

bombel79 2011-12-13 15:00:32
Postaram rzucić na front całe swoje wojo. Mam 6 bazowych wojow i 4 dodrukowywuje... do tego 2 zostawię na wschodzie bo tam mam ostrego sąsiada.... powinienem rzucić ok 10 wojow. Obawiam się że w mieście możemy spotkać jego 4 wojow... sam nie dam rady a miasto trzeb!.jeszcze utrYmac.

didi 2011-12-13 15:13:46
Czyli w 11 turze będziesz miał pewnie 6 wojów gotowych do przekroczenia granicy Wilhelma max. Na ten czas moje i tak nie dobiegną w większej liczbie jak 3. Reszta wraca dopiero z dalekiej północy, alb sie buduje, sorry nie da rady ich teleportować :)
Tyle realnie mogę dać, wiec zastanów sie decyzje pozostawiam Tobie.
Wilhelm Cie na pewno nie zaatakuje, pisałem z nim, jest szczęsliwy na swoim bastionie na gorce, z kulturką, a ja jak załatwie interesy na płn zach, to zostanie mi armia do dyspozycji. Nasze interesy sa obecnie dośc rozbieżne, nic nie poradzę :)

bombel79 2011-12-14 10:15:26
No dobra postaram się jakoś odnalesc w roli wasala :-) ja w takim razie zbieram siły i powoli sie rozwijam... ale pamiętaj że obiecales mi seniorze głowę Wilhelma!

didi 2011-12-14 10:21:33
Tak zrobimy, bywa, nie przewidziałem, że na płn zach będe mial robotę, ale przynajmniej nazbieram promocji ;)
A Wilhelm jasne, a ja czekam na rele ;)

bombel79 2011-12-15 18:56:11
zalatwiaj szybko tego twojego sasiada, bo mnie Wili wkurza do potegi... grrrr... a moze jego najpierw capniemy? :)

didi 2011-12-15 19:09:20
E tam, całkiem miły gość ;)
Tymczasem moje cepy idą gdzie indziej i nie mam czym Wilhelma capnąć :)

bombel79 2011-12-15 21:50:40
no dobra Mister... licze na Ciebie... na prawde... zajumaj tego kolesia na polnocnym zachodzie (a kto to, jakbys mogl zdradzic?) i jedziemy z Wilim... cre to zle nacje sa... bardzo zle...

bombel79 2011-12-15 21:51:01
chcesz podpisac jakis pakcik czy zyjemy na kocia lape? :)

didi 2011-12-15 22:53:20
A jaki ? :)

bombel79 2011-12-15 22:55:16
no jawny o nieagresji na jakies 50 turek? no wiesz, idziesz teraz na wojne to chyba jasna deklaracja z mojej strony i w dodatku oficjalna powinna ci pasowac?

kurcze Sasiedzie, wez wykoncz szybko teg kolesia to sie wezmiemy z aWillego... ja odkladam sprawe reli i sie zbroje... trzeba go szybko zalatwic zanim maista podskocza do +40% za kulture...

didi 2011-12-15 22:57:16
Eeee myslalem, ze jakis sojusz, po co mi nieagresja, przeciez sojusznika i tak nie zaatakujesz :)

bombel79 2011-12-15 22:58:43
no to moze byc i sojusz... :) mi ta rybka... teraz mam jeden cel: zaciukac willego :)

didi 2011-12-16 09:14:11
Pogadam z moim drugim sojusznikiem, o wynikach dam znać :)

bombel79 2011-12-16 11:33:59
Ej! Jakim drugim sojusznikiem? Tylko nie mów że z Willim! Oj sojuszniku... coraz trudniej mi być twoim wasalem... postaraj sie bardziej :-)

didi 2011-12-16 11:40:04
HaHa, sojusznicy to podstawa ;)

bombel79 2011-12-16 11:46:50
Ej, mister... do tej pory traktowalem. cie jako.przyjaciela... czy mam.się.ciebie obawiac i zaczac trak5owacje jako wroga?

didi 2011-12-16 12:02:42
Ide na wojne i jesli nie musze to wole nie walczyc sam, wiec zawieram kolejne sojusze. Kazdy zaczyna jęczec jak sie dowiaduje, ze nie jest jedynym sojusznikim jak Ty teraz i juz klopoty...
Nie przeszkadza, dzisiaj musze zrobic późno ture, żeby wejśc w rytm z moją przyszłą ofiarą.

bombel79 2011-12-16 12:39:26
No dobra... wojuj... ale niedługo chciałbym zebysmy się ujawnili :-)

didi 2011-12-17 00:50:43
Ok, zaczynam wojne. No cóż przelicytowali Cie :)
Twoja oferta współpracy po rozpatrzeniu na dłuższą jak i krótszą metę nie wydaje się byc zbyt korzystna dla Bizantyjskiego Imperium :|

bombel79 2011-12-17 10:29:01
ale mam nadzieje ze nie ze mna zaczynasz ta wojne? :) i daj znac jak idize...

bombel79 2011-12-17 10:42:27
widze ze sacerujesz wojami w mojej okolicy... nie lepiej wyslac ich na front? ja na 100% nic ci nie zrobie, a poza tym przypilnuje Wila...

didi 2011-12-17 11:02:11
Też mam mieszane uczucia...zobaczymy w najblizych turach...

bombel79 2011-12-17 11:07:53
mister... pakujesz sie w masakryczna awanture... akurat kwestie obrony mam w dyo przecwiczone :) z kazdym dyplo robie to lepiej :) teraz nie robilem nic innego tylko stukalem wojo... nie szedlem po zadna rele tylko po ronz, wiec za chwilke wyskocza moje axy i spiry... bronz mam w takim miejscu ze go nie odetniecie...

no i na serio mam pierwsza armie na swiecie :)

jesli teraz zachowasz sie rozsadnie i mi pomozesz, to masz moja wdziecznosc... do konca dyplo... obiecuje ci ze na 100% nie zrobi ci krzywdy, bedizesz mogl polegac na mnie... bede za ciebie walczyl... chce jedynie zjecha Wila no i Petera, jesli bedzie do tego okazja...

co do terenow to nie wiem jak to teraz podzielic, ale zgadzam sie zebys to ty wiecej zyskal ode mnie..

jestem przycisniety do sciany wiec mozesz uzyskac ogromnie duzo, ale jesli wystapisz przeciwko mnie to postaram sie zebys to ty stacil najwiecej na tej wojnie...

didi 2011-12-17 11:23:45
Zstanowię sie :)

bombel79 2011-12-17 11:39:32
tylko pamietaj... ta oferta jest wazna tak dlugo jak nie wypowiesz mi wojny... jesli mnie zaatakujesz, to spelnie to com napisal wyzej...

didi 2011-12-17 11:53:36
Teraz mi to mówisz.... :)

bombel79 2011-12-17 13:11:34
no dobra... tez nie zauwazylem... jesli podejdziesz pod moje miasto albo zniszczysz jakies usprawnienie uznam ze chcesz mnie zaatakowac... mysl... mysl szybko... bo ja tez dzialam na forum dyplomatycznym i niechialbym cie za 20 turek ratowac :)

didi 2011-12-17 13:20:22
Ale ja juz podszedłem :|

bombel79 2011-12-17 13:43:01
no to sie wycofaj mister... masz szanse...

bombel79 2011-12-17 13:58:07
wg mnie zdecydowales sie na trwaly sojusz z Wilim... nie zamierzam ci ufac ani isc ci na reke o ile nie dowiedziesz ze chcesz zakonczyc ta wojne i przylaczyc sie do walki przeciwko Wiliemu...

wg mnie duz stracisz, bo Wili ubiegnie cie w wyscigu po katapy i zrobi ci jesien sredniowiecza za jakies 30-40 turek... ale coz, tak daleko nie wybiegasz pewnie w przyszlosc...

bombel79 2011-12-17 13:58:08
wg mnie zdecydowales sie na trwaly sojusz z Wilim... nie zamierzam ci ufac ani isc ci na reke o ile nie dowiedziesz ze chcesz zakonczyc ta wojne i przylaczyc sie do walki przeciwko Wiliemu...

wg mnie duz stracisz, bo Wili ubiegnie cie w wyscigu po katapy i zrobi ci jesien sredniowiecza za jakies 30-40 turek... ale coz, tak daleko nie wybiegasz pewnie w przyszlosc...

wnuczus 

Posted: 2012-10-03, 21:09   

didi 2011-12-17 15:15:06
Swoja drogą to nizły pomysł utrzymywac z Toba wojne i iśc na Harama, teraz się niczego nie spodziewa ;)
Przyznaje, ze jest za duzo opcji i moóg mi sie gotuje, o przyszłosci wole nawet nie mysleć, aby nie eksplodował :|

bombel79 2011-12-17 16:33:09
Zgotuje wam piekło... chyba zr macie asa w rękawie... weź pomysł o zmianie frontu... dużo więcej zyskasz walcząc wraz że mną przeciw Wiliemu niż przeciwko mnie... ja ma+ dużą armię i jestem gotowu do walki...

bombel79 2011-12-17 21:17:24
no i jak tam Sojusnziku... duzo woja na mnie idzie? wiecej niz 20 wojow? jesli tak, to rzeczywiscie po mnie... ale jesli chcecie mnie podbic 8-10 wojami to chyba zartujecie...

bombel79 2011-12-18 09:12:34
weszlem do gry... to bylo straszne, panstwo w runie, niezliczone hordy wrogow atakuja z kazdej strony... a potem sie obudzilem i po zalogowaniu do dyplo zobaczylem ze wy chcecie zajac stolice 4 warami :rotfl2: ja piernicze... ale z was rabani optymisci...

ale tak jak mowilem, w tej turce masz jeszcze szanse na wyjscie z twarza a tego konfliktu... powiemy ze to wszystko byl plan uwalenia Wiliego... tylko zacznik ruszac sie na zachod wojskiem... ja z jego warami sobie poradze bez problemu...

PS
ja piernicze, ale jestescie mocni! :) no chyba ze za 2 turki przyleci 3-4 charioty... ale chyba na to sie nie zanosi...

bombel79 2011-12-18 12:23:33
dobra, mialem juz sie do ciebie nie odzywac, ale dyplo jest gra w ktorej grzechy i przebaczenie sa nieodlaczna codziennoscia... wiec jesli zmienisz front o 180 stopni (ale koniecznie TERAZ) bedziemy mogli zaczac wspolny sojusz... pierwszy do zjechania jest oczywiscie Wili... proponuje wspolny atak, ja rzejme jego miasta, a tobie odpale wiekszosc wolnego miejsca miedzy nami... tak zeby podzial lupow byl 50/50... jesli masz inny pomysl na podzial lupow to jestem otwarty na propozycje...

zakladam ze nasz sojusz to bedzie cos bardzo dlugoterminowego... dlatego prosze cie, nie wyglupiaj sie juz wiecej tak jak zrobiles to z ta wojna przeciwko mnie... przeciez to jakas masakra... na prawde liczyliscie ze mnie zaskoczycie i podbijecie 4 wojami??? masakra...

bombel79 2011-12-18 23:29:07
oj didi, sojusnziku... dajmy se spokoj z ta wojenka? pontical ma racje, nawet jak ktoras ze stron da rade to bedzie zapozniona masakrycznie... a mozemy sie spokojnie dogadac... bo jak sie nie dogadamy to czeka nas truganie wojska przez najblzsze 50 turek... bez katapek nie da rady... a po co to komu? jak bardzo cchesz to nawet zdzierze zeby Wiliego utrzymac przy zyciu... choc wolalbym zebysmy sie podzielili jego maistami i terenami naokolo...

co ty na to?
pisze do Ciebie, bo wydajesz sie duzo bardziej racjonalny niz nasz zachodni kolega :)

didi 2011-12-18 23:37:17
Ale ja na razie nie trace, za Twoją kuku mam kase na szybszy BW, a Wili wypatrzyl drugie kuku...poprztykajmy sie jeszcze troche w koncu to tylo woje i tak jak pisales odchodzą do lamusa.
Acha, chcialbym jeszcze zebys mnie troche poatakował, bo taką ceche wziłałem, ze generała chce szybkiego, tak dla kroniki, żeby Wielki Chan sie dobrze prezentował :)
Na razie bawmy sie dobrze, pokaz że nie dasz sie 2v1 i wzbudź podziw na forum ;)

bombel79 2011-12-18 23:40:06
no nie dam sie.. tylko ze mi za bardzo nie ma kto noza wbic a wam jak najbardziej... zreszta czym ja sie przejmuje :)

bombel79 2011-12-20 22:07:20
czesc sasiedzie... nie mam do kogo napisac, to moze napisze do wroga nr 1 ;)

ales sie na mnie uwzial.. nosz normalnie ty zly niedobry... a ja chciale byc twoim wasalem... wiesz, teraz to sie zastanawiam czy co podrzucac ten judaizm :)

a tak na serio to czemu tak chcesz mnie zjechac? przeciez moj niebyt nie rozwiaze sytuacji... geo jest niepewny i niebawem jego miasta trafia do kogos mocnego... chcesz miec za sasiada rudiego czy petera? to chyba bombel jest mniejszym zlem... mysle ze z 30 turek z wami wytrzymam... na prawde myslisz ze wytrzymacie tak dlugo bez bycia zaatakowanym przez kogos z zewatrz? nie wierze... zawsze znajdzie sie jakis Cent, Jarek czy Rudi... a nawet jesli uda sie wam mnie zaatwic, to bedzie to pyrrusowe zwyciestwo... zyskanie niewiele w porownaniu z tym co moglibyscie zyskac gdyby miedzy nami zapanowal pokoj...

sytuacja zmienila sie o tyle ze ja teraz juz wiem ze moja ekspansja ma byc na wschod... tam musi byc jakas cywilizacja :)

didi 2011-12-21 09:37:52
Póki co walczymy :)

bombel79 2011-12-21 13:58:47
Ok :-)

bombel79 2011-12-21 20:58:36
no i jak tam na froncie? ja wiem ze 4 wary duzej roznicy nie robia, ale chcialem wam pokazac, ze zjechanie mnie nie bedie tak dziecinnie prostym zadaniem... moze jednak warto zostawic bombelka przy zyciu... a moze nawet warto pozwolic mu byc rownorzednym partenermktory bedzie sial postrach wsrod wrogow koalicji? :)

didi 2011-12-21 21:27:31
Random Ci przyfracil, rownie dobrze mogłbys juz być na kolanach i dobrze o tym wiesz :)
...ale fakt, wyglada na to, ze będziesz robil za pierwsze warzywo tego dyplo, a juz ja sie postaram, abyś nie miał odrostów ;)

bombel79 2011-12-21 21:34:38
warzywo ktore w odpowiednim momencie wyrwie ci serce i zlamie kregoslup :D

ale to tylko przez twoje wybory... ciagle moge byc twoim sprzymierzencem...

didi 2011-12-22 09:27:44
Chan nie ma serca, gorzej z tym kręgosłupem ;)

Ja tymczasem po prosbie: W sobotę moge zrobic ture najpóźniej o 10.30, zrobisz swoja do tego czasu?

bombel79 2011-12-22 13:03:30
Kurcze, wszystko Ałęsy o której tura się zacznie... mam trochę obowiaKow wigilijnych...

didi 2011-12-22 13:25:09
ostatnio regularnie pare minut przed 9, a to raptem 10 min plisss :)

didi 2011-12-23 10:24:22
To jak z jutrzejszą turą, bo nie wiem czy mam szukać zastępstwa :|

bombel79 2011-12-23 11:22:33
Dobra, postaram się być w domu między 8-30 a 9-30

didi 2011-12-23 11:23:03
Super, dzięki :)

bombel79 2011-12-28 07:29:59
Część Sojuszniku... doszły mnie słuchy że nasz los został juz przesądzony. Mam zostać rozszarpany przez wasza trójkę... na pocieszenie pozostaje mi fakt że turke później ty masz byc rozszarpany przez nieco inna trójkę... że też chłopaki myślą tak peespektywicznie... no cóż.. jest jednak sprawiedliwość na tym świecie.. choć z tego Wila to niezly skurczybyk - przecież jakby nie twoja lojalność to by go juz nie było...

Ps jak cos to ja ci nic nie mowilem :-)

didi 2011-12-28 09:14:09
A jaką trójkę ? :(

bombel79 2011-12-28 09:31:44
Spójrz na mapę.to zobaczysz... choć wg mnie z geo będzie maly pożytek... harama nie znam, ale sam fakt że rozważa złamanie paktu jawnego całkiem nieźle.o nim świadczy :-) no a scoobi to scoobi...

Oczywiście nie mówię tego bezinteresownie.. po prostu wykorzystuje info od najslabszego ogniwa...

didi 2011-12-28 09:33:38
To ja tez ide po mury :)

bombel79 2011-12-28 11:15:09
Nie lec po mury ale lepiej buduj druga armię w kraju bo to co wyślesz do mnie raczej nie wroci... i niekoniecznie ja to zniszcze.

bombel79 2011-12-30 11:57:27
Część wladco.... czas na otwarta i uczciwa rozmowe....

Nie wiem dpacsego postanowiles mnie zniesczyc... tzn wiemczemu... chodzi o moja lokalizqcje... niestety twoj plan nie.da się szybko i bezbolesnie zrealizować... peoponje więc pokój i sojusz... prawdziwą współpracę i pomoc w trudnych sytuacjach... mi na prawdę nie zalezu zeby cię zjechać... sorki ale zkechanie ciebie to dla mnie żadne osiągnięcie.. mi zależy na zjechani Petera i culegi.. możemy stworzyć sojusz z kimkolwiek chcesz... moim wkładem do sojuszu będzie armią... poprowadzenia ja na naszych wrogów... dla naszych wspólnych korzyści... dlaczego nie chcesz skorzystać z tej oferty???

bombel79 2012-01-01 17:29:38
czesc sasiedzie... nadal z uporem trwasz przy swoim? scoobi mial z toba rozmawiac...

didi 2012-01-01 17:53:00
Opracowałem mu 10 opcji ataku na Ciebie, ale chyba leczy kaca bo sie nie odzywa ;)

bombel79 2012-01-01 18:23:37
no... w atakowaniu mnie macie doswiadcznie... calkiem wam to niezle idzie... wlasnie porownywalem moje i twoje demo i cos mi sie wydaje ze dzieki oblezeniu zaczynam Cie odstawiac :) good job! :)

a moglibysmy swietnie razem wspolpracowac... ech...

didi 2012-01-01 18:46:20
Trochę przesadzilem ze scinką, ale gdyby reszta też to bys mial na granicach 20 axów, a tak to nie ukrywam, ze odbija mi sie to czkawką ;)
Zobaczymy co tam Wili zaproponuje, ale jestem sceptyczny, za spokoj z Haramem oddałem mu najlepsza miejscówke, a Ty chcesz jeszcze ten teren z cukrem miedzy nami, dla mnie żaden interes, rownie dobrze moga dać sie pozrec Rudiemu za kilkadziesiat tur, w sumie lubie gościa. Jak będzie biegal knechtami, z Ty axami, ciekawe czy sie na mnie zatrzyma ;)

bombel79 2012-01-01 19:07:50
rozmawiasz z trupem... mi nie zalezy na wegetacji... jesli mam grac to chce miec szanse...

didi 2012-01-01 19:23:04
Rozumiem, mi podobnie, dlatego albo Twoja stolica dla mnie, albo moja dla Rudiego, bez urazy. Twoje tereny znam i dostając te kolejne w demo o ktorym wspomnialeś tylko będziesz mi systematycznie odstawał, po co mi byc w przyszłosci na Twojej łasce? To pytanie retoryczne :)

didi 2012-01-01 19:44:43
I jeszcze. Sojusz naszej czwórki wydaje mi sie nierealne wlasnie dlatego, ze brak wspólnych sasiadów i za mało miesjca na podział terenu. kompletnie tego nie widze jak będziesz wysylal swoja armie np na Rudiego. Po prostu w to nie wierze. Dlatego zaproponowałem co przesiedlenie. Zgadzam sie, że patent dla ciebie kiepski, ale nie ma co sie obrażac. Tam jest akurat wojna, wchodziło by sie w miasta jak w masło, jak by dało rade mozna tam zdobyc i więcej niz 4 miasta. I masz czytsa kartę - nowych sąsiadów. widzisz, nie chcesz. To nie wymagaj ode mnie, abym uwierzyl w nierealny sojusz, chyba, że w roli Twojego wasala. W kazdym dyplo byłem marionetka i po prostu mi sie to juz przejadło.

bombel79 2012-01-01 20:01:52
no coz... to chyba sie nie dogadamy... montuje na ciebie koalicje i tyle... szkoda...

bombel79 2012-01-01 20:05:04
a tak to moglbys pojechac harama... spokojnie moglbys go podbic przy pomoca mojej armii... ja dostajac od was miejscowke na dodatkow 3-4 miasta nie musze szukac nowych terenow przez 40-50 turek... a za tyle bede mogl pomyslec o denancie za morze... tam ktos musi przeciez byc :)

didi, przykro mi, ale wybrales sobie mnie na swoja ofiare, tylko ze ja sie nie dalem... probuje wypracowac rozwiazanie ktore w jakis sposob jest do zaatceptowania przez nas obu, ale ty skutecznie je negujesz... szanse na rozjechanie mnie masz na poziomie 5%... na prawde tylko tyle... szanse ze moj pomysl wypali oceniam na jakies 50-75%... i w moim pomysle zyskujesz wiecej, a gra jest dla nasz ciekawsza...

bombel79 2012-01-10 19:53:23
czesc Didiuszu :)

i jak idzie.. ale niezle jestesy niedorozwinieci :) no coz, trza sie bedzie neizle spiac zeby nadrobic te 15 turek opoznien... ale najwazniejsze ze ta glupawa wojna juz za nami...

didi 2012-01-10 20:37:09
Wypraszam sobie, jesteśmy...normalni inaczej ;)

bombel79 2012-01-10 22:28:35
no... mozna powiedziec ze jestesmy na podium... tylko trza liste postawic na glowie :)

bombel79 2012-01-13 07:02:48
no i jak tam sasiedzie? widze ze miasta stawiasz, no i widzisz jak ladnie sie rozwijamy... :)

a tak na serio, to trzeba zaczac myslec jakos wspolnie... jestesmy mali ale jest nas 4... to na prawde spora sila... jakbys mial problemy z haramem czy rudim to mozesz na mnie liczyc...

didi 2012-01-13 08:56:46
Myślę, że w obecnym układzie mozemy stworzyc ...wędrujące imperium ;)
Np. jak mi pomożesz któregoś Herbatnika nadgryźć, to z mojego tortu, znaczy państwa, jakieś miasto mogę Ci wykroić :)

bombel79 2012-01-13 09:37:54
No spoko... jestem za tego typu rozwiazamoemn.. tylko mi powiedz gdzie i kiedy...

didi 2012-01-13 11:18:29
Pewnie jak mi sie pakty o nieagresji pokończą, czyli około 60 tury :)

didi 2012-01-13 17:37:54
A kogo wolisz zaatakować, Fausta, czy Rudiego? :)
To będzie etap, gdzie juz będzie mozna gadać ze wszystkimi, więc mozna będzie cos większego zorganizować.
Rudiego masz daleko, jakies 7 tur drogi od siebie, Fausta pewnie z 3.

bombel79 2012-01-13 20:44:57
mi jest rybka... walczyc moge... ales to miasto przy slonikach postawil... nie lepiej bylo przy rzece? szkoda kilku dobrch pol... no chyba ze pozwolisz mi wcisnac tam miasto... bedzie ono bidne ale bedzie...

didi 2012-01-14 10:07:56
Bo postawilem jak dla siebie, nie dla Ciebie, sorry inaczej bys mnie kulturną zmiażdżył :)
Ta miejscówka jest ok jednynie ze wzgledu na surowce od kalendarza, jak tam cos upchiesz to juz będzie masakrycznie bida i u mnie, odradzam.
A jakby miala byc kiedys twoja, to rób sobie tam co chcesz ;)

didi 2012-01-14 10:09:06
Tylko nie wcześniej, zanim Ci nie przekaze tego miasta.

bombel79 2012-02-05 12:54:17
didi, niedlugo konczy sie nasz jawny... rozumiem ze przedluzay, do 100 turki?

didi 2012-02-05 14:47:39
Ok, w jakim momencie? Jak Faust zauważy o co idzie?

bombel79 2012-02-05 15:18:36
na 2 turki przed wygasnieciem obowiazujacego... czyli w 63 turce, ok?

didi 2012-02-05 16:58:44
Chyba może być.

didi 2012-02-05 17:00:11
Tylko co z faustem?
Bo z nim konczy mi się w 65 turze, a właśnie sie z Rudim dogadałem, że z nim biorę...

bombel79 2012-02-05 18:34:48
no spoko, w 65 turce przekraczamy granice fausta...

bombel79 2012-02-05 18:34:49
no spoko, w 65 turce przekraczamy granice fausta...

didi 2012-02-05 20:42:03
Wili pisze, ze dopiero do mnie z katapami sie doczlapie na 66 turę, masz to na rozsądkowym :)

bombel79 2012-02-11 17:19:18
a ty stary druchu rowniez zamierzasz mnie napasc? :) bo wiesz, oni w dwojke moga nie dac rady... :P

ale jakbys swoja armia wjechal w wila... no... to byloby piekne :) o tym spiewalyby dziewice przez nastepne 100 lat :)

didi 2012-02-11 17:24:16
Może innym razem :)

bombel79 2012-02-11 17:27:10
dziewice beda rozczarowane :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum