www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "ZSSR-Japonia" (Peter)
Author Message
Shaka[D14]

GilgameszImperium Chińskie

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:10   Pakt "ZSSR-Japonia" (Peter)

Pakt numer 2505, założony 2012-01-18 14:30:22 przez Peter (Kublai Khan / Japan)

Nazwa paktu: ZSSR-Japonia

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Peter
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-10-03, 22:10   

Peter 2012-01-18 14:40:27
Witam,
Dość niefortunnie rozpoczyna się nasza znajomość, ale biorąc te worki zapewne nie wiedziałeś, że już praktycznie zmieniły właściciela i przez to moga byc zarzewiem nieporozumień czy konfliktu.

Proponuję pokojowe rozwiązanie tej niefortunnej sytuacji.
Najprościej by było jak byś nimi podszedł pod miasto Kmerskie Bobka, tak aby ten mógł je odbić i dzięki temi miałby szanse wykupić sobie dalszy ciąg żywota w ostatniej mieścinie.

Chariotem zaś poprosiłbym o oddalenie się z rejonu konfliktu, ewentualnie o nie niszczenie usprawnień (tych u Khmera również).

Dzięki temu nasze nacje mogłyby się spokojnie rozwijać, co wydaje się dość istotne w obliczu odskakiwania liderów.

Pozdrawiam
Peter

ScoobyDoo 2012-01-18 15:01:37
Witam,

Masz racje nie wiedzialem ze są ukladem, widziałem to skorzystalem.
Dokladniej dostałem cynk że grasuje armia worków to wzięcia, gwiazdka w tym roku byla wcześniej.

Niestety twój wpis na forum, stawia ZSRR w bardzo złej sytuacji. Jeśli ulegniemy, to stracimy honor.

Mam dla ciebie salomonową propozycje, wykupienia przez Bobka jednego work. Drugi dla mnie zostaje. Bobek zaplaci 15 golda a work idzie do ciebi.e
Co ty na to?

Peter 2012-01-18 16:02:52
"Dokladniej dostałem cynk że grasuje armia worków to wzięcia,"
Od kogo jesli można wiedzieć?

"Niestety twój wpis na forum, stawia ZSRR w bardzo złej sytuacji. Jeśli ulegniemy, to stracimy honor."

I odwrotnie.
Źle się stało z tym wpisem, ale gul mi skoczył prze potężnie, więc emocje wzieły górę.

Co do rozwiązania sytuacji to nadal proponuje oddanie tych nieszczęsnych dwóch worków.
Żeby oba kraje wyszły z honorem z tej sytuacji, to proponuję nic już na ten temat nie pisać na jawnym czy kronice.

ScoobyDoo 2012-01-18 16:27:04
Wiem, że ci cisnienie skoczyło, ale co mogłem zrobic. Była okazja, więc wykorzysałem. Dla mnie to był biznes na trupie, a w Łodzi na trupach potrafią robić kase :D .

Jak wyczułem, że Bobek tam jest cóż udalem sie na łowy. I akurat ja wszedłem na górkę to ukazala mi się worki. Co więcej gdybym mial mozliwośc to bym zaatakowal to miasto aby kasę zdobyć. Ale miasta broniły 2 wary (widzialem z górki). Mysłalem ze Bobek daje mi prezent na odwiedziny....

Masz racje nie piszmy nic w kronice.

ScoobyDoo 2012-01-18 16:39:11
A informatorem byla moja intuicja. Jak sie krew leje to często można coś ugrać.
Ja do ciebie masz szacunek i respekt, ale nie mam strachu. Jeśli mnie nie szanujesz, inni tez nie będą.

ScoobyDoo 2012-01-19 09:47:08
Rozumiem Peter, że moja oferta jest niedozaakceptowania. Trudno, tak jak powiedziałeś nie miałem pojęcia, że worki są przedmiotem umowy i je wziałem.

Skoro nie chcesz się dogadać trudno, na moim miejscu też bys ich nie oddał.
Niemniej jednak liczę na współpracę w przyszłości.

Peter 2012-01-19 11:03:08
"Skoro nie chcesz się dogadać trudno, na moim miejscu też bys ich nie oddał."
Na Twoim miejscu to bym ich nie brał, gdyż nikt nie lubi sępów.

"Niemniej jednak liczę na współpracę w przyszłości."
Dobre, he, he aż się uśmiałam, no ale aż tak skrajnym optymista to bym nie był :D

ScoobyDoo 2012-01-19 11:11:57
Normalnie bobek powinien rozwiązać te worki, ale myślałem ze uwierzył w moje dobroduszne intencje :D .

Co do współpracy Peter, różnie może się ułożyć. Jesteśmy dość daleko od siebie, różnie może być... Przecież chcemy gonić leaderów.
Może się okazać, że będe ci potrzebny przeciwko albo Rudiemy (6 miast 2 cuda, trzeci w kolejce), Cule, albo vs zjednoczone Niemcy.

Zrobisz jak uważasz, nie chciałem cie wkur..., pojęcia nie mialem o dealu.
A potem po twoim wpisie w kronice to już nie mialem wyboru. Czerwonny Wilhelm byłby, używając dosłownego języka, pizdą gdyby się ugiął. A takich to już nikt nie szanuje.

Peter 2012-01-19 15:16:38
"Co do współpracy Peter, różnie może się ułożyć. Jesteśmy dość daleko od siebie, różnie może być... Przecież chcemy gonić leaderów."

Zupełnie się nie rozumiemy, zatem:
Ty chcesz gonić liderów, ale będziesz miał trochę trudniej, bo ja mam zamiar mścić się za te worki do końca gry, na wszelkie sposoby jakie tylko wymyślę (a liderzy mnie zupełnie nie interesują).
Nie mam mowy o jakimkolwiek sojuszu czy nawet namiastce współpracy.
Zawsze będę pomagał każdemu z kim będziesz miał wojnę, czy to obronną czy to zaczepną (i nie będę się oglądał na korzyści czy straty).

Za dwa worki, którymi może nawet nie dasz rady przejść do siebie, zyskałeś zaciekłego wroga - Gratuluje!

ScoobyDoo 2012-01-19 15:28:06
Peter dałem ci honorowe wyjście dla wszystkich. Nie chcesz jego trudno.
Nie chcesz mnie zrozumieć, nie mogę ci oddać za darmo worków.

Po tym co mi napisałeś w kronice, nie dałeś mi wyboru. Jakbyś ładnie poprosił na tajnych to inna, sprawa. Ja nie będe mial ciebeie za wroga, ale będę przygotowany. Dziękuje za szczerość intencji, co w dyplo rzadko się zdarza.
O leaderach to ty pisałeś.

Peter 2012-01-19 15:42:01
"Nie chcesz mnie zrozumieć, nie mogę ci oddać za darmo worków."

A ja mogę Ci je ot tak oddać?
Wpada koleś jednym chariotem i sprzed nosa połączonych dwóch największych armii dyplo, bierze se fanty jakby mu sie należały.

"Peter dałem ci honorowe wyjście dla wszystkich."

I o jakim honorze TY piszesz jeśli kradniesz worki w nie swojej wojnie?
Tak samo ukradłeś miasto w innej wojnie - to też było honorowe?

Dobra stary, szkoda pisać z pustego w próżne - niech Ci te worki dobrze służą, jeśli nimi dotrzesz do siebie, a ja Ci je jeszcze przypomnę w swoim czasie.

ScoobyDoo 2012-01-19 16:07:05
"Tak samo ukradłeś miasto w innej wojnie - to też było honorowe?"

Dalem debowi (bo tylko z nim mialem kontakt, ze idę po to miasto). Sam czajmen mowil ze szacuje na 5% ze utrzymanie miasta, gdyz pisałem że mi bardzo zależy.

Zapewniam cię ze te worki zbudują podwaliny mocarastwa ZSRR z ktorym, chcac nie chcać, będzie musial walczyć lub sie się ugadać.

Pzdr,
Na razie koniec dyskujsi :)

ScoobyDoo 2012-02-15 16:57:12
Witamy po długiej przerwie :) .

Co tam u naszych skośnych przyjaciół słychać?

Pewnie jesteś zadowolony że twojego odwiecznego wroga pozbyliśmy się z tego świata. Nie było to trudne...

Teraz mamy problem, gdzie wysłać armie na żer?
Może nie mamy dużej armii tak ja nasi przyjaciele, ale kurde coś dotniemy jak bedzie trzeba. W razie co zrobi się paradę w Moskwie nowych oddziałów.

Mógłbyś zdradzić sekret, bo już zaczynam własnie strugac drugi dywizjon armii wolności .?

Peter 2012-02-18 22:41:45
"Pewnie jesteś zadowolony że twojego odwiecznego wroga pozbyliśmy się z tego świata. Nie było to trudne..."
No nie bardzo, nie lubię jak się mnie wyręcza.
Zwłaszcza że to przyjemna robota pojechać łamipakta.

ScoobyDoo 2012-02-18 22:45:29
Ja lamipaktem?
Nie zartuj Chanie :) Żadnego paktu z nim nie było, wygasł.

Peter 2012-02-18 23:15:12
Bombel jest łamipaktem - w D3 złamał ze mną pakt, więc go ścigam.
I szkoda że był daleko ode mnie i zostałem wyręczony w zniszczeniu go.

ScoobyDoo 2012-02-18 23:21:35
Ok, nie zajarzyłem z tym łamipaktem :wstyd:

Peter 2012-02-18 23:32:45
"Ok, nie zajarzyłem z tym łamipaktem :wstyd: "
Ano.
Z workerami chyba tez nie :)

ScoobyDoo 2012-02-19 09:57:01
Z workami była inna sytuacja. Wziałem na sępa nie wiedziałem ze masz deal.
"Poprosileś" o zwrot nie zgodziłem sie. Czysta sytuacja, żadnego dymania.

ScoobyDoo 2012-02-23 13:33:25
mam propozycje?

Co myslisz o tym abyśmy się przestali szpiegować?

Peter 2012-02-24 17:40:16
"Czysta sytuacja, żadnego dymania."
Gdyby była czysta to byśmy o tym nawet nie rozmawiali.

"Co myslisz o tym abyśmy się przestali szpiegować?"
Zwykle zgadzam się na takie propozycje, ale... zajumałeś mi workerów i w związku z tym z przykrością muszę odmówić :(

ScoobyDoo 2012-02-25 20:15:57
Tak mam pytaniem, aby miec jasność zupełną...
Czy my jesteśmy dla siebie wrogami, i praktycznie mamy ze sobą wojna (ale ona nie jest wypowiedziana w grze)?

Peter 2012-02-27 20:51:57
Rozumiem iż pytasz czy jak za moment skończę z Domelem, to przyjdę do Ciebie.
No to się nie musisz martwić, bo się nie wybieram.

ScoobyDoo 2012-02-27 20:55:09
Marwie czy sie nie martwie. To inna kwestia, pytam sie czy jak sie spotakają, nasze jednostku to war czy jak, czy zostawiamy sie na później.

Peter 2012-02-27 21:09:02
A gdzieś się spotykają, czy czysto teoretycznie dywagujemy?

ScoobyDoo 2012-02-27 21:16:09
przeciez znasz moich sasiadów, roznie sie moze zdazyć, daleko do siebie nie mamy szczegolnie.... Rzekl bym, krócej niż się spodziwalem :kwasny: ,

I co wtedy?

ScoobyDoo 2012-03-08 15:13:19
Jak widzisz Chanie chcąc nie chcąc zbliżyliśmy sie do siebie.
Nastąpiło to szybciej niż się obaj spodziewaliśmy..
ZSRR ma więc pytanie, czy jesteś wrogiem ZSRR i mamy ciebie traktować jako wroga, którego należy niszczyć i walczyć z nim wszelkimi możliwymi sposobami.

Peter 2012-03-08 17:27:25
"Jak widzisz Chanie chcąc nie chcąc zbliżyliśmy sie do siebie."

Bądźmy precyzyjni - to Ty zbliżasz sie do mnie bo chciałeś :)

ScoobyDoo 2012-03-08 18:04:35
zrozumialem odpowiedź

ScoobyDoo 2012-03-08 18:51:02
A w sumie szkoda, bo moglibyśmy jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć, ale co zrobić.
W takim razie jeżeli zobacże jakąkolwiek jednostkę twoją w pobliżu mojej jednostki wypodiadam wojnę.

Peter 2012-03-27 22:00:52
Ale o coś Ci konkretnie chodzi z ta wojną, czy tak ogólnie ***łeś?

ScoobyDoo 2012-03-28 00:13:16
Chanie pytalem sie, jak mam sie zachować jak sie spotkamy, byłeś/jestes dla mnie jednozacznie wrogi, Wiec jak tylko zobaczylem twój teren to się nie moglem powstrzymac. 2 dni temu za szybko sie zalogowałem :/ i nie zdązylem ci wypowiedzieć wojny.

ScoobyDoo 2012-03-28 09:12:18
Chanie zaskoczyłeś myślałem ze nerwowo zaczniesz naciskać czerwony guzik, a ty kurde pakty zawierasz....

Peter 2012-03-28 09:30:39
"byłeś/jestes dla mnie jednozacznie wrogi,"

Halo, coś z pamięcią nie teges?
Pamiętasz takie dwa nagie miecze, tfu... dwa worki które mi zajumałeś?
No chyba nie oczekiwałeś po tym wdzięczności? :)
To wszystko jest na Twoje wyraźne życzenie.

"Chanie zaskoczyłeś myślałem ze nerwowo zaczniesz naciskać czerwony guzik, a ty kurde pakty zawierasz...."
Ale czym mam się denerwowac?
Za jakiś czas sam zrozumiesz, że na tej wojnie zyskają wszyscy poza nami.

ScoobyDoo 2012-03-28 09:59:07
"Za jakiś czas sam zrozumiesz, że na tej wojnie zyskają wszyscy poza nami."
Chanie ale jaka wojna??, manewry jednej łajby dowodzonej przez generała Zdzicha. On jest bardzo wyrywny i zerwał się ze smyczy.Przecież napisałem ze to "Zdzichu z ZSRR wypowiada wojne Japonii" a przeciez te nie Willi.
Powinieneś być wdzięczny Zdzichowi, bo przeciez nie masz teraz khmerskiej kultury w miastach, nie masz problemu z niezadowoleniem itp :)

Fakt inni się cieszą, ale skoro wykluczyłeś ze mną możliwośc dogadania się to, co zrobić :(

Peter 2012-03-28 10:30:00
"Fakt inni się cieszą, ale skoro wykluczyłeś ze mną możliwośc dogadania się to, co zrobić "

He, he no najlepiej wpychac mnie coraz bardziej w objęcia Cule :)

ScoobyDoo 2012-03-28 10:33:46
Nie opowiadaj mi bajeczek, że pcham ciebie w objęcia Indii. Masz miast więcej niż on, walczysz o zwycięstwo jak kilka innych państw. Dopakowany jesteś solidnie, masz dwie akademie, masę terenu, dobrego jak widzę ;) , kupę sądów, kupę bibliotek, odrobisz dystans z paluszkiem ....

Peter 2012-03-28 10:52:00
"walczysz o zwycięstwo jak kilka innych państw"

Źle mnie oceniasz, albo nie znasz tej gry jeszcze.
Ja nie walcze o zwycięstwo, bo na to po prostu nie mam czasu, gram dla relaksu i nie musze wygrać (już wygrywałem).

Co do pchania w objęcia - to jak myslisz czym zapłacę Cule za pomoc w wojnie z Toba, jak nie swoimi miastami?
Uuu, a od jego strony mam wypasione, nie takie barachło jak od Twojej...

Przecież za takie wkurzanie jakie robisz, to ja mu ewentualnie więcej oddam pustych miast do zajęcia jednym chariotem, niż Ty jesteś w stanie zdobyc całą armią :D
I to tylko po to żeby Ciebie wkurzyć :D

ScoobyDoo 2012-03-28 11:02:44
O co grasz to rzeczywiście nie wiem....

Ale póki co nie możesz powiedziec ze ja z tobą realnie walcze :)
Dobrze było by żebyś nie żartował sobie ze mnie bo za coś takiego

"Przecież za takie wkurzanie jakie robisz, to ja mu ewentualnie więcej oddam pustych miast do zajęcia jednym chariotem, niż Ty jesteś w stanie zdobyc całą armią :D "
To masz od razu odebraną nacje :D . Póki z tobą realnie nie walcze, to będziesz Chanie bronił swoich wypasionych skośnych miasteczek najlepiej jak potrafisz....
A wiem, ze umiesz to bardzo dobrze :)

Peter 2012-03-28 11:10:49
"To masz od razu odebraną nacje ."

Nie strasz.
Przypominam że nie jesteś Adminem Dyplo.
A nawet Admin Dyplo, nie bedzie mi mówił które miasta mam bronić a które mam zostawić puste.
Ot, taki przykład Polski w '39 - jakos specjalnie z ruskimi wtedy nie walczyli (inna sprawa że nie mieli czym).
Ja pewnie też nie będę maił czym, bo wszystko będzie na ważniejszym froncie :D

ScoobyDoo 2012-03-28 11:18:23
Ja cie Indie zaatakuja to cofne wszystkie jednostki , na forum wkleje screeny ze armia ZSRR jest daleko i całkowicie nie zagraża ZSRR, a wszystko po to abyś mogł sie skupić na bronieniu właściwych miast :) .

Adminenm dyplo jest Cheos, ale on bardzo jest wyczulony na wszystkie wałki(syndrom budzika o 6 na ranem). Nawet ostatnio nie pozwolił wypowiedzieć wojny i wziać od razu 10 tur pokoju, bo uważa to za fikcyjną wojne. I ma racje.

Peter 2012-03-28 12:37:12
"Ja cie Indie zaatakuja to cofne wszystkie jednostki , na forum wkleje screeny ze armia ZSRR jest daleko i całkowicie nie zagraża ZSRR, a wszystko po to abyś mogł sie skupić na bronieniu właściwych miast ."

A ja nie dam wiary wrogiej propagandzie zssr i będę dzielnie bronił pogranicza :)

Nie ma bata żebyś na tej wojnie więcej zyskał niż Cule, juz moja w tym głowa.

ScoobyDoo 2012-03-28 13:39:29
Ależ chanie miedzy nami nie ma wojny, powążnie, przeciez sam to widzisz....

ScoobyDoo 2012-03-28 20:41:05
Chanie jesli nie masz czasu na wyrobienie się z turą, to nie ma dla mnie problemu jesli bedziesz wykonywal tury po mnie. Oczywiscie założę odpwiedni pakt, i będe informował admina ze mozesz wykonać każda turę z osobna....
Oczywiscie nie mozesz atakować mnie ani ja ciebie.

ScoobyDoo 2012-03-28 20:41:51
Tzn ja pozostaje drugi, ale jesli chcesz to będe ci zezwalał na zrobienie turki oczywiscie po warnukami jakie niżej opisałem.

Peter 2012-03-28 20:46:04
Takie wymianki rozwalają planowanie wszelakie.
Wolę być cały czas albo pierwszy, albo drugi a nie na zmiany (i do tego zdany na zezwolenia przeciwnika).

Zgodnie z regulaminem mam czas do 21 i nie będę starał się zawieść.

ScoobyDoo 2012-03-29 09:32:06
Hej Chanie,
Piękny dziś dzien, z te okazji proponuje, abyśmy zawarli pokój. A poważnie to nie wiele ci moge zrobić. Po co się spinać, nadal mam płonne nadziej ze może będziemy współpracować.

ScoobyDoo 2012-03-29 10:06:42
Myślałem ze spalę ci jakieś sieci, a tu coś słabo... Jest jedna a na dodatek barby ci ją zabrały . Nic tu po mnie.

Peter 2012-03-29 12:43:15
Teraz jestem zajęty w pracy, a propozycja dość zaskakująca.
Ustosunkuję się przed zrobieniem tury.

Peter 2012-03-29 20:07:15
"proponuje, abyśmy zawarli pokój. "

Zgoda.
Czekam na propozycje w grze, a jak już wysłałeś to zaakceptuję jak wejdę.

ScoobyDoo 2012-03-29 20:32:43
ok w takim razie wyslij, zaakceptuje.

Peter 2012-03-29 20:42:35
A to się nie zrozumieliśmy, a ja już wyszedłem z gry.

Dobra wyślij, to klepnę jak wejdę jutro - możesz uważać że pokój jest zawarty - zdania do jutrzejszego wejścia do gry nie zmienię.

ScoobyDoo 2012-03-29 21:17:35
W takim razie wysyłam ci propozycje pokoj.
Chan nie rzuca słów na wiatr, coś o tym Willi wie.

Peter 2012-04-19 21:47:10
"Po co się spinać, nadal mam płonne nadziej ze może będziemy współpracować. "

No i zobacz jak to się potrafi ułożyć - przyszedł Bodek, narozrabiał aż wyszła z tego wojna...

Proponuje abyś mi nożyka nie wbijał w plecy teraz, gdyż w sumie ta wojna jest Ci na rękę - bo jak nie będzie porozumienia pomiędzy mną a Bodkiem i nikt się nie wtrąci, to obaj z Bodkiem pójdziemy na dno gdyż takie pojedynki 1 vs. 1 to nie spacerek.

Jeśli to dostrzegasz i nam kibicujesz to chciałbym abyś:
- na mnie nie wrzucał szpiegostwa
- nie wymyślał astro
- przestał kopać do mnie kanał (przestał budować fort w tym mieście na Moskwą - Jakutsk czy jakoś tak, no sam wiesz które te przy granicy z koreańcem), bo to w połączeniu z astro zmusza mnie do trzymania sporej liczby jednostek w odwodach na wypadek desantu na tyłach.

No nie będę tak od razu przesadzał że proponuję wprawić w szok wszystkich i podpisać pakt jawny o nie agresji :)
ale powiedzmy iż "PRIORYTETY JAPONII ULEGŁY MOCNEJ ZMIANIE" :) i kto wie w przyszłości (no zależy jeszcze co Ty o tym sadzisz zasadniczo wszystkim).

Pozdrawlajem
Japońce :)

ScoobyDoo 2012-04-20 14:19:01
Co do punktów szpiegowskich to wpakowałes w miłujący pokój ZSRR 600 punkt vs 400.
Widzisz co odkrywm( ba widzi kupa osób co odkrywam), moim celem jest przyblokowanie wsyzstkich ciekawskich którzy widza co sie u mnie dzieje
(lista tych krajów Japonia, HRE, Kartagina, Francja(tu mały problem)).
Jak doładuję do okolo 500 tak abys nie widzial to mogę zdjać, Wrzucę na innych.

Co do kanałow, to muszę miec polączenia abym nie miał problemów w przyszłości.
(BTW ciekawe skąd wiesz że akurat tam teraz buduje kanał......)

Jak widzisz astro, nie mam ale mogę w miarę szybo mieć
(gdyby nie *** inzynier to by już było BTW).

Na pewno się ciesze że sie lejecie, w końcu macie godnych siebie przeciwników. Bodzie spuchł niesamowicie, 30 miast, masakra.
W techach wcale nie jest zacofany...

W techach to cały czas myślę co robic, czy astro czy rifle i jeszcze się niezdecydowałem, ale perspektywa rifle i kozkaów jest zbyt kusząca aby ją opóźniać.

Tak się zastanawiam, jak wykorzystać tę okazję..., nie koniecznie droga do zwycięstwa jest poprzez walkę z japonia. Mozna cos prostego sklepać....

Przez weekend będę dumal.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

ScoobyDoo 2012-04-22 20:13:18
Już wiem dlaczego, wiedziałeś ze buduję port. KGB ubiło jakiegoś szpiega, podejrzewam ze japońskiego.
Co do punktów szpiegowskich, to skorzystam z okazji i zobaczę co inni dokrywają więc nie planuje na ciebie ładować punktow szpiegowskich.
Bedziesz widział co odkrywam, (nie tylko ty).

Co do astro to na razie nie odkrywam, nabudje kilka karawel, galler w razie co się zupgraduje. Mam nadzieje że nikt nie pojawi mi się na morzu galleonami... bo wtedy będe musial szybko isc po to astro.

Porty pobuduje bo one mi się przydadzą na przyszlość aby nikt mi nie zrobił z pupe jesieni średniowiecza.

Dla armii czerwonej znajdę zajęcie....

Peter 2012-04-22 20:59:29
Ech, co tu gadać jeszcze Rudi się wbija.
Nie ma w narodzie ducha do walk 1 vs.1 niestety.

Mam nadzieję że czerwona armia nie będzie się pchała z 5 innymi państwami do Japonii, bo co to za satysfakcja.
No ale z różnych dziwnych rzeczy ludzie potrafią być dumni, więc widzę to blado.
Siłą rzeczy (dołączenie Rudiego do Bodka) zostałem zepchnięty do obrony.

Jako że na terenach Wnuczusia można dużo dodatkowych miast postawić, to czas niestety działa na ich korzyść.
Na razie jestem w stanie zatrzymać ich obu, ale to nie potrwa wiecznie.

Jeszcze trochę to zacznę posłów po pomoc do ZSRR słać :)

ScoobyDoo 2012-04-22 21:47:44
Chanie, dobrze wiesz ze Willi to łowca okazji a nie zabijaka.
ZSRR nie pakuje się w skomplikowanie politycznie dlugotrwałe wojny.
Nie będę pompował bodikusa mającego juz 30 miast.
Przy nim to ZSRR jest maly.

Peter 2012-04-24 18:57:27
"Nie będę pompował bodikusa mającego juz 30 miast."
31 miast plus wolne tereny pomiędzy miastami Wnuczusia, który je postawił bardzo rozrzutnie.

No plan Bodka był nie głupi żeby szczuć na Ciebie kogo się da, zwłaszcza Cule i mnie (z jego pomocą niby), dać nam się wykrwawić, a samemu na bombie demograficznej odlecieć :)

Ech, nie masz tam jakiegoś przejścia do Rudiego, czy Bodka, bo całym wojem mi pod granicą stoją :)
A z drugiej strony to może do kolekcji cudów byś coś dołączył?
Może Latarnie :D

Wiem, wiem pomarzyć można, a pewnie i tak wylądujesz u mnie :)
Zresztą jak nie Ty to Rudi, zaraz ma astro - no wiatr w oczy ciągle i nie mam jak Bodka kurka pocisnąć grrr...

ScoobyDoo 2012-04-24 23:39:05
Powiem ci ze mnie zaskoczyłęś, ze nic nie ugralęś u wnuczka nie pomogłeś mu, fakt
był blizcrieg, myślałem zę sie trochę pożrecie o niego. Jak można dopuścić aby bodzio za free wział 7 miast.... do 31.

Pompować bodzia, który ma tyle miast i największe szanse realnie na zwycięstwo to słaby biznes....
Nie mam możliwosci ekspansji. Na jarka nie pójde bo brenus mnie juz raz wydymal , oszukał wiec sorry nie ma opcji aby jarka pojechać.
Brenus nie chce się podzielić ani Francja ani HRE. Coż będe sie kisil na 21 może cos dostawie, jakieś lipne miasta, i pilnował burdelu. Nawet kozakami i rfileami nie poszaleje bo wrogów jest masa i mocno rozwinięci są.

Mam ból głowy, bo Cule jest ewnidentnie wrogi( a zawdzięcza mnie baaaardzo wiele, tu jestem zaskoczony), HRE to wogóle nie wiem co chce, pewni też jest wrogie. Franja się nie liczy. Jestem ujajany na cacy tutaj. Nic nie zbobęde i muszę pilnowąc, jeszcze biznesu, nigdzie się ruszyć nie mogę.

Holadia jest poza zasiegiem, nie mam z nimi granicy. Na żadnego cudaka nie mam szans.

Powiem ci, ze jest bardzo ciezko przestawić sie na bycie przyjaznym wobec japonii, jak całą grę, dyplomacje, sojusze, rele, były zdeterminowane twoim nastawienie. Ja naprawdę doceniłem potęgę, możliwości i spryt japonii.

BTW nie chce mi się pakować po żadnej stronie konfliktu....

Peter 2012-04-25 11:12:04
"Powiem ci ze mnie zaskoczyłęś, ze nic nie ugralęś u wnuczka nie pomogłeś mu, fakt był blizcrieg, myślałem zę sie trochę pożrecie o niego. Jak można dopuścić aby bodzio za free wział 7 miast.... do 31."

Ech, parę razy gadaliśmy z Bodkiem przez tel. o wejściu do Wnuczka, ale Bodek ciągle nie chciał (a to nie ma wojska, a to Rihiter zagraża, a to miasta za małe na ścinkę)!
W zasadzie to ja czekałem na niego kiedy będzie gotowy żeby razem wjechać!
Aż wszedł i podzielił się Wnuczusiem z Rudim, stwierdzająć że "musi mieć tereny Wnuczka dla siebie".
Poczułem się wykręcony.

No to ponownie gadaliśmy przez tel. i mówię mu że nieładnie to zrobił i zeby broń boże nie pchał się setami dodatkowymi pod moją granicę.
W odpowiedzi usłyszałem że już miasto pod granica mi postawił "bo musi mieć odemnie bufor".
Jakoś dużo Bodek musi.

Ja uznałem że też w takim razie musze też mieć jakieś "muszę" i muszę zatem miec bufor i mam zamiar zjarać mu te miasto.
No bez jaj że tak bez ustaleń jakieś miasta będą mi wyrastac pod granicą, na zasadzie no bo tak i fakt już dokonany.

Oczywiście Bodek ciągle gadał o tym żeby razem front robić przeciwko Tobie.
Ja to widze tak - na łatwą wojnę gdzie są łupy, to mnie wymanewrował żebym nie wszedł, tylko wszystko zagarnia dla siebie.
Na trudną wojne z komuną gdzie będą na pewno duże (o ile nie olbrzymie) straty (albo i przegrana wojna), to juz jestem sojusznik i "działajmy razem" - bardzo masz ci los śmieszne.

ScoobyDoo 2012-04-25 11:58:05
Jednym slowem Bodzio cię wyrolował, wystawil po calości...
Walnięcie dwóch worków bobkowych przez ZSRR to przy zagraniu Bodka to był to szczyt uczciwości :) ,
Gdybym mial bodka przy granicy to ani chwili się bym nie wachał i bym mu już wjehcal, w końcu byłeś wobec mnie uczciwy, ale nie mam bodka koło siebie....

Peter 2012-04-25 14:13:59
"Walnięcie dwóch worków bobkowych przez ZSRR to przy zagraniu Bodka to był to szczyt uczciwości"

O to, to - dokładnie tak, co tam dwa workery, jak tu całe miasta (państwo)zajumane, masa terenu i to dobrego!
I super bonus - bezczelnie miasto bufor pod samą granicą w ekspresowym tempie grr...

ScoobyDoo 2012-04-25 16:37:11
jak mówiłem, nie ma pretensji do Japonii żadnych.
Na mojej liście znacznie wyżej jest brenus, i bombeliusz.

Ujmę to tak jeśli nikt nie będzie się wpieprzał w plecy Bodikusa, ZSRR pozostanie neutralny. Nie pozowolę aby jakieś podłe orgi-łamipakty pasły sie.
Styl ich gry napawa mnie obrzydzeniem.

Peter 2012-04-25 17:44:14
"Ujmę to tak jeśli nikt nie będzie się wpieprzał w plecy Bodikusa, ZSRR pozostanie neutralny. Nie pozowolę aby jakieś podłe orgi-łamipakty pasły sie."

A właśnie Bodek zaproponował mi pokój.
Jak to powiedział "Żeby walka była 1 vs. 1 to by ze mną walczył i o pokoju nie byłoby mowy, ale czuje że go będą inni atakować to chce pokoju".

Rozbawił mnie tym do łez, bo przecież razem z Rudim mnie męczą, więc jakie to jest 1 vs. 1?
Co najmniej osobliwe :)

ScoobyDoo 2012-04-25 18:07:46
Ja tam nie wiem na jaki pojedynek się umowiliście, może bodzio potrzebuje kompana do pojedynku z tobą ;) . Zauważ że ty masz w miarę czyste plecy

Z punkty widzenia ZSRR na pewno nie może być tak że ktoś wjeżdza bodkowi w plecy,
to byłoby ... jakby to ując .... niesprawiedliwe społecznie.

Peter 2012-04-25 18:34:55
Hmm, a co sądzisz o wjechaniu Rudiego mi w plecy (przez morze)?
Jak nie patrzeć to Rudi zjarał mi miasto nie Bodek...

Ale niech będzie konstruktywnie - ja tej wojny nie prowadzę żeby zdobyć jakiś duży teren.
Jeśli przełamię front u Bodka, czy jeśli zacznie się cofać, to mam zamiar palić miasta, bo nie dam rady utrzymać je ekonomicznie (niestety nie jestem finem czy orgiem).
No może ze dwa przejmę ale nie więcej.

Hm, czy to realne logistycznie żebyś zainteresował się tymi terenami na wschód od archipelagu wysepek?
Ja Ci te tereny odstępuje, a Ty mi nie przeszkadzasz (no chyba że chciałbyś pomóc, to nie ma sprawy - szybciej by poszło).

ScoobyDoo 2012-04-25 19:04:55
"Hm, czy to realne logistycznie żebyś zainteresował się tymi terenami na wschód od archipelagu wysepek?"
Niestety nie jest to logistycznie możliwe. Muszę miec armie mobilną z możliwościa przerzcania z jednego pubktu w drugi jakby się gdzieś paliło.
Lepiej miec mniej a poukładane z zaznaczoną linią frontu.
Wolę jakies miasta francuskie albo HRE. Ale tutaj słodki Brenus musi się zgodzić.

Ja pomogę bodkowi tylko jesli kartgina się wpieprzy. Kartagina jest org, ma swiete miasto, ma MM, cotton jest naprawdę mocna.....

"Hmm, a co sądzisz o wjechaniu Rudiego mi w plecy (przez morze)?
Jak nie patrzeć to Rudi zjarał mi miasto nie Bodek.."
Jak się umawialiście 1vs1 to nie ładne zagranie..

Peter 2012-04-25 20:21:24
"Jak się umawialiście 1vs1 to nie ładne zagranie.."
Wojna wyszła na spontana.
Nie mogliśmy dojść do porozumienia, więc żeby była jasność że czuję się wykręcony to wypowiedziałem wojnę.
Gdybym planował, to od razu zdobywałbym jakieś miasta w pierwszych turach, a nie dopiero ścinkę zaczynał :)

"Ja pomogę bodkowi tylko jesli kartgina się wpieprzy."
Jak rozumiem pomoc Bodkowi, to wjazd do mnie :)

Czyli rusza łańcuszek szczęścia.
Ech, pewnie nie będę miał tyle szczęścia żeby ktoś mi pomógł - Bodek to farciarz, stwarzał Ci realne zagrożenie, budował koalicje, a i tak lecisz mu z pomocą :D

ScoobyDoo 2012-04-25 20:59:30
Wiesz ja uważam ze kartagina to jest superpotęga. Dostanie miast Majow za free.
Co na pewno nie jest w moim interesie..

Odpuśc Bodkowi niech dokopie Kartaginie....

ScoobyDoo 2012-04-25 20:59:57
wtedy ZSRR będzie dłużnikiem Japonii....

Peter 2012-04-25 21:31:45
Nie doszło do starcia mojej armii z Bodka, więc jest temat otwarty.

Napisze coś więcej jutro (jak już będę miał zrobioną turę).

ScoobyDoo 2012-04-25 21:37:43
To dobrze, gadaj z bodkiem.

Czy dobrze Chanie rozumiem, czy juz ZSRR nie jest wrogiem numer 1 japonii?
Czy jak wezmiesz pokoj ze Mayaami to znowu awansuje na numer 1?

Peter 2012-04-26 08:45:52
"Czy dobrze Chanie rozumiem, czy juz ZSRR nie jest wrogiem numer 1 japonii?"
Dobrze rozumiesz - nie jest.

"Czy jak wezmiesz pokoj ze Mayaami to znowu awansuje na numer 1?"
Nie awansuje.
Rudi ma u mnie zaklepana jedyneczkę!

"Odpuśc Bodkowi niech dokopie Kartaginie...."
Nic nie robiłem na froncie - stoje sobie spokojnie i czekam na ruch Bodka (i w grze i dyplomatyczny).

Ale tak na marginesie to Bodek to przewalił, bo szpiegami widzę że nadal posiłki idą na front ze mną i całą armie ma tu nadal (w nic nie wartym nowym mieście wielkości 1).
I uwaga najwazniejsze - do lini frontu z Rihiterem ma jakieś 26 kratek (miał 30 ale ten podchodzi).
Biorąc pod uwagę że Bodek w zasadzie nie ma konnicy, to idac po 3 krateczki w stronę Rihitera, to już i tak paru ważnych miast nie ma.
No ale idąc do Rihitera, zostawia wolną ręke Centowi - też ma do niego ponad ok. 26 kratek!

ScoobyDoo 2012-04-26 09:12:43
Bodzio ma syndrom Jovana -miasta teren, miaste terenem, więcej wiecej.
nie zawsze jest to dobre..... Na jego miejscu poczekałbym na rycki, a tak to łamipakty korzystają z okazji ....

Peter 2012-04-26 09:26:09
"a tak to łamipakty korzystają z okazji ...."

O tak, obławią się tam jak chyba jeszcze nikt w historii dyplo...

ScoobyDoo 2012-04-26 09:28:57
moze chan by pomogl bokikusowi?, ruscy też by mogli pomoc....

ScoobyDoo 2012-04-26 10:05:50
ok, to jest niemożliwe....,

Bodzio jest ugotowany... mam nadzieje ze będzie sie dzielnie bronił i nie da dupy...

ScoobyDoo 2012-04-26 17:15:54
Po wpisie cule widze jednak ze ładnie bodzio nagabywal.....
Myślałem ze koloryzujesz.... :/

Peter 2012-04-26 17:55:14
"moze chan by pomogl bokikusowi?, ruscy też by mogli pomoc...."

W jednej turze wojna, w drugiej walka ramie w ramię?
To raczej odpada, musiała by być jakaś dłuższa przerwa, żeby się odbudowało zaufanie, jakiś większy wspólny cel itd.

Pokój to jest max na co może liczyć Bodek, ale z jakimś zadość uczynieniem za spalone miasto i akcje wykręcenia mnie u Wnuczusia.

"Bodzio jest ugotowany... mam nadzieje ze będzie sie dzielnie bronił i nie da dupy..."
To jest zawsze dylemat czy grupować armie tracąc miasta, czy podzielić armie ryzykując stratę znacznej części woja...
No zobaczymy co wymyśli.

"Po wpisie cule widze jednak ze ładnie bodzio nagabywal.....
Myślałem ze koloryzujesz.... :/ "
Jak zostaną odtajnione pakty, to dopiero się zdziwisz że był prowodyrem :D

No ale faktem jest że teraz sytuacja zamieszał się masakryczne... a wszystko przez pazerność Bodka na teren, jakby miał go mało kurka (teraz nawet po stracie miasta ma nadal najwięcej gleby).

Peter 2012-04-27 08:55:20
No i tak sobie z Bodkiem negocjujemy te warunki pokoju, a na marginesie mam pytanie jak widzisz w tym wszystkim Rudiego.

Innaczej mówiąć czy zalezy Ci żebym podpisał pokój tylko z Bodkiem, czy w pakiecie z Rudim też?

ScoobyDoo 2012-04-27 13:24:18
"Jak zostaną odtajnione pakty, to dopiero się zdziwisz że był prowodyrem :D "
Jestem bardzo ciekawe, kto na mnie napuścił pół świata.

Wg mnie uczciwie, a ja gram uczciwie, uczciwie prowadzę politkę, byłoby wziąc pokój z Rudim. Nie lubie zostawiac wladców z którymi coś uzgadniam.
Mogę dostać po dupie, ale uczciwość i przewidywalność moich zachowań są dla mnie najważniejsze.

Peter 2012-04-27 13:32:05
"Wg mnie uczciwie, a ja gram uczciwie, uczciwie prowadzę politkę, byłoby wziąc pokój z Rudim. "

Tą samą kwestię poruszyłem z Bodkiem i czekam na odpowiedź.
Piłka po jego stronie.

ScoobyDoo 2012-04-30 22:45:06
Niestety za bardzo pchałęś sie triremami, i byś "biednego", zdradzonego wydymanego przez lamipaktów budikusa osłabił poprzez np blokowanie mu zarcia.
A przeciez wszystkim zalezy na tym aby Bodzio maksymalnie sie skupil na odpowiednim froncie....

jak poprzenio bez urazy.

Czerwony Willi

ScoobyDoo 2012-05-15 20:29:20
Witamy po przerwie zwiazanej z zadumą, jako że jesteś prawdomówny, chciałbym się ciebie zapytać o jedną, kwestie. Wyjaśnie od razu, ze kronice trochę poszalałem :/
(znasz przecież tę radziecką propoghandę). Pojechałem do po całości, nie wiem czy to jest powód do dumy, czy do smutku, pewnie do dumy to nie jest.

Trochę mnie poniosło, moglem wam powiedzieć, ze nie macie co szukać, ale nic się nie stało.(pewnie i tak byście nie uwierzyli ze sie obronie)

Zaznaczam od razu, ze nie ma pretensji o ten wjazd, momemt był dobry, bardzo dobry, miasto bardzo wazne, kozacy byli tuż tuż.

W każdym badź, razie teraz nikt nie wyobraz sobie naszej wspołpracy.
Od razu powiem, aby nie było dwuznaczności, on atak na twoich sojuszników(brenus i hre) ani na moich nie wchodzi w rachubę.

Jeśli chan sobie wyobraża wpółpracę to niech napisze czego oczekuje.
Mam biznes, plan. Rozmialem z brenuse, ale także chciałbym z Chanem.

Czy Chan sobie wyobraza współpracę z ZSRR i jego milym blokiem.
Czego chan oczekuje od ZSRR?, jak obaj możemy sobie pomóc.

Normalnie chanie, byśmy ze sobą wspólpracowali, wyszlo jak wyszlo, ty wzialeś sobie jedno pańśtwo miedzy nami jako sojusznik , jak wzialem drugie.
Wyszło jak wyszło. Nikt nikomu gry nie popsuł, wg mnie (jak pisalem na samym poczatku można sie dogadac)

ScoobyDoo 2012-05-15 20:32:03
moim sojusznicy to korea, bizancjum, i chyba zulusi

Peter 2012-05-18 10:30:27
"Czy Chan sobie wyobraza współpracę z ZSRR i jego milym blokiem."
Mam naprawdę bujna wyobraźnie, bo na upartego to moge coś sobie wyobrazić nawet w tym temacie :)

A poważniej - mam za dużo na głowie teraz żeby delikatne negocjacje prowadzić.
Ja moge się nawalac do ostatniej jednostki, ale moge też podpisac jakiś rozsądny pokój.
Żeby było prościej to negocjuj z Cule (on ma czas), ja sie dostosuję (jeśli ustalenia będa rozsądne).

ScoobyDoo 2012-05-24 22:56:14
dzwonil do mnie cheos z opr.
Czekałem na was, najpierw specjalnie nie robiłem tury wcześniej, myślalem ze zdązycie dzis . Potem gadalem z cule szczegóły planu.
Rihiter chce cos na sępa mi spalić, dlatego nie zaloguje sie przedemna ...

Peter 2012-05-24 23:16:54
O - a ja czekam z wejściem aż skończysz turę bo Cule napisał że dziś dajesz pokój wszystkim a akcja wspólna będzie dopiero jutro.

ScoobyDoo 2012-05-24 23:19:45
tak sie umówiliśmy, ja wam pokoj cule i barteq OB ,jutro wchodze, do bartka gromadą

Peter 2012-05-25 00:42:12
Oki - pokój przyjęty.

Dwa razy jeszcze wyskoczyło okno dyplomacji od Ciebie ale puste - coś pisałeś do mnie?

ScoobyDoo 2012-05-25 07:51:22
pokoj dwa razdy dla pewnosci

Peter 2012-05-31 23:09:01
Tak dla pewności żeby nie było zgrzytów - nie masz nic przeciwko mojemu natarciu w Holandii?

Zwłaszcza że Didi powinien na tym zyskać naprawdę sporo obszaru - zostało jeszcze 10 miast do przejęcia.
No i nie mam zamiaru atakować Bodka żeby go nie odciągać od Rihitera oczywiście.

ScoobyDoo 2012-05-31 23:48:07
jkak się podzielicie rudim z didim sprawiedliwie, dogadajcie sie co do ilosci miasta, a bedzie dobrze. Rudi to simcity na maksa, kto nie robi armi ten przegrywa sam.

Peter 2012-05-31 23:50:04
A to spoko, bo z Didim już o tym rozmawiamy i nie powinno być problemów.

ScoobyDoo 2012-06-12 20:28:45
żeby było jasne co do Holandii.
Ja tam tylk zwiedzam (mam OB z Holandią), mogę sobie chodzić i pilnować.

Osobiście uważam, ze obronca powinie bronic swoich miast jesli moze, a na pewno sciąć miasta do 2 -3 popa.
Nie wiem co tam rudi z didim i pontim kombinują, ale mam nadzieje ze nie walą w człona.

Peter 2012-06-12 20:33:11
Spoko - tak się urechotałem jak żaba w błocie, jak zobaczyłem że kozakami tam naginasz :)

Do Ciebie żadnych zastrzeżeń tam nie składam.
Zgłaszam tylko anomalie jakie tam widzę - zwłaszcza ten imp na środku państwa - masakra.

ScoobyDoo 2012-06-21 09:54:53
Witamy po przerwie, jakieś wspólne działania propozycje, jakiś deal?

Peter 2012-06-21 10:00:38
He, he - może wspólna akcja oczyszczania morza z ponoć kartagińskich okrętów pirackich ;)

A poważniej, to masz coś konkretnego na myśli?

ScoobyDoo 2012-06-21 10:17:45
"He, he - może wspólna akcja oczyszczania morza z ponoć kartagińskich okrętów pirackich ;) "
to da się załatwić...

mam taki plan ze z bardo cichą pomocą japoni (praktycznie nie zauważalną! ) ZSRR mogłby spalić swięte miasto a moze i stolice Indii. W zamian obiecujemy wytępić wszelkie piractwo oraz zagwarantować bezpieczny połów ryb w japonii.

Plan jest z grubsza taki:
Biorę na galleony 3 kozaki i trzech generałów, japonia turę przed daje mi OB, ja przyjmuje OB, i wjedzam wojskiem do twojego portu, z portów atakuje komandosami i palę co potrzeba. Potem dla niepoznaki wypowiadam wojnę japoni.
Brenus nawet nie będzie wiadzial skąd był atak :)
Co na to chan?

ScoobyDoo 2012-06-21 18:56:00
Hallo jakaś reakcja?

Peter 2012-06-22 21:55:08
Obawiam się że po takiej akcji Indie wypalą Japonię do ostatniego miasta z zemsty bo się połapią co się stało.

ScoobyDoo 2012-06-22 23:18:00
Wiesz nie będą wiedzieli, czy atak poszedł przez HRE czy przez Japonie...
Chyba ze Brenus printuje sobie co turę relacje pomiędzy graczami.

A wogole to mnie dziwi, że nie spaliłeś Utrechtu :zdziwko: , Why not?

Peter 2012-06-25 21:45:08
"Wiesz nie będą wiedzieli, czy atak poszedł przez HRE czy przez Japonie...
Chyba ze Brenus printuje sobie co turę relacje pomiędzy graczami."
Zgadają się i jeszcze mi razem wjadą :)

"A wogole to mnie dziwi, że nie spaliłeś Utrechtu :zdziwko: , Why not?"
Zbyt cenne by palić, no i miało być u Didiego (jak i inne miasta).
No a w dalszej perspektywie liczyłem że Didi będzie może nie od razu sojusznikiem ale licząca się siła w razie kłopotów z moim bardzo pazernym sąsiadem... i bardzo szybko rosnącym.

Szkoda że się uparliście że muszę ten Rotterdam koniecznie oddać (pomimo mojej przyjaznej postawy i nie paleniu miast koło Didiego), bo w sumie najfajniejsze było z tych miast holenderskich które mi wpadły :(

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

ScoobyDoo 2012-06-25 22:47:13
I co ja mam teraz z moim braćmi tao zrobić....
Czyzby to był pierwszy krok do współpracy?

"ale licząca się siła w razie kłopotów z moim bardzo pazernym sąsiadem... i bardzo szybko rosnącym.'"
mowisz o przyjacielu wszystkich?
Najbardziej szkoda tego Utrechtu który powinnien być zjarany :/

Peter 2012-06-27 09:30:25
"I co ja mam teraz z moim braćmi tao zrobić...."
No teraz to pewnie niewiele, możesz ewentualnie pogonić piratów :) ale za 20 tur jak minie jawny, to sie może całkiem sensowny i spory interes do zrobienia wykluć...

"Najbardziej szkoda tego Utrechtu który powinnien być zjarany"
20 tur szybko zleci...

ScoobyDoo 2012-06-28 22:11:06
"No teraz to pewnie niewiele, możesz ewentualnie pogonić piratów :) "
"to sie może całkiem sensowny i spory interes do zrobienia wykluć..."

Piratów można pogonić, ale naprawdę chciałbym aby Chan przedstawił zarys naszej współpracy, co chciałby chan uzyskać itp.

Rozumiem ze o Suel nie musze się martwić raczej bracia tao go nie zjarają
(w końcu nikt nie chce tracić mlotkow)
BWT ja i tak duzo bonusu nie mam, zulu i bizancjum to praktycznie w kazdym miescie maja komplet temple plus monastery :zdziwko:

ScoobyDoo 2012-07-24 19:32:25
Witamy Chana, tak sobie pomyślałem, że to bez sensu dawać rezolucje przeciwko braciom tao.

Mam propozycje militarnej wspólpracy, możemy razem powalczyć w większym gronie....
Czy chan chciałby wspołpracować?
Szczegóły , przedstawie jeśli chan bedzie na tak.
Liczę na dyskrecje...

ScoobyDoo 2012-07-25 21:56:28
Aby zapoczątkować nowe otwarcie w stosunkach ZSRR-Japonia, flota ZSRR pogoniła piratów :)

ScoobyDoo 2012-07-29 19:38:07
Chanie widzę, że dostałem ignora :/ .
Ale nadal mam nadziej ze mogą bracia tao sie dogadac.
Mam propozycje, jako ze jesteśmy ludźmi honoru i szanuje dane publicznie słowo honoru (pakt jawny) ,to proponuje:
ZSSR, Japonia, Biznacjum, Korea (zauważ sami taoistyczni bracia) podpiszą 40 turowy pakt o niegrasje.
Oraz:
- zakaz piractwa na terenach sygnatariuszy
- zakaz przeprowadzania wrogich wobec czlonkow paktu rezolucji.
- inne takie które zaproponuje CHan

Co ty na to? Jeśli mołgbyś to odpowiedzieć, to byłbym wdzieczny.

ScoobyDoo 2012-07-30 19:14:55
Chnie proszę o ciebie od odpowiedź, bo chcialbym wiedzic co mam robic.
Moze być w stylu "****** się rusku" aby jakaś była

Peter 2012-07-31 11:52:33
"Chanie widzę, że dostałem ignora ."

Nie dostałeś. Tylko po akcji z Cule jakoś nie chce mi się w/o dyplo gadać.

Za propozycję paktu dziekuje ale nie przystapię, bo jest tam Rudi oraz nie chcę zostawić HRE na pastwę losu.

Ze swojej strony moge dodać, iż nie planuje żadnych działań wojennych w najbliższym czasie czyli nudy.

ScoobyDoo 2012-07-31 12:32:24
dziękuje odpowiedź,
Co do biznacjum, to tam wróci na 100% didi, więc rudi tam nie będzie gral.
Co do HRE to ja nie jestem idiotą i na HRE się nie wybieram, bo nie mam za bardzo po co, a w dupę dostać to ja nie chcę.

Chanie, szczerze powiem, widzę ze zbroisz się na potęgę, masz masę armii ilościowo chyba więcej niz ZSRR, i obawiam sie naprawdę inwazji twojej w Koręę.
A może dałoby podpisać pakt o nieagresji z Koreą ?

"Ze swojej strony moge dodać, iż nie planuje żadnych działań wojennych w najbliższym czasie czyli nudy." najbliższy czas to 10-15 tur, a potem właśnie ta biedna korea moze dostać bombę.
Powiem wprost, chcialbym się jakoś dogadać, i nie chciałbym aby nasze państwa byly wrogie i robiły sobie na złość.

ScoobyDoo 2012-07-31 20:57:20
Chanie poważnie sie pytam, bo za chwilę znowu będzie rezolucja( 1-2) tury.
I chcialbym wiedzieć czy Korea dostanie jakieś gwarancje bezpieczeństwa.
Naprawdę nie chcę być wrogim wobec Japonii, ale kurde jak bedę zmuszony to będe musial tak postąpic :(
Nie ma zamiaru także atakować HRE, bo naprawdę nie wiem po co.
Za japonią także nie chcę walczyc bo poco?
Jakie widzisz przeszkody abyśmy się dogadali.

Peter 2012-08-07 11:12:44
"Witamy Chana, tak sobie pomyślałem, że to bez sensu dawać rezolucje przeciwko braciom tao."

Skoro tak piszesz, to pewnie tak jest...

ScoobyDoo 2012-08-07 11:24:43
Chanie co masz konkretnie na mysli?
ZSRR naprawdę nie chce prowadzic żadnych działan przeciwko Japonii ani jej sojusznikom.
Widzę, że jest u nas problem komunikacji.

Chanie oferowałem abys Korea podpisała pokoj z Wielką Japonią.
Dam rezolucje taką abysm mogli przegłosować i odzyskasz mlotki z budynkow tao, nie będzie czerwonych twarzyczek.

Chanie ja rozumiem, że spalenie pałacu apostolskiego to jest cos, ba nawet mnie to specjalnie ani grzeje ani ziebie, mam rapt

ScoobyDoo 2012-08-07 11:25:48
mam raptem 10 temple, czyli 20 mlotko.

Ale skoro obiecywalem Korei pomoc, to musże sie tego trzymac.

Czy wielki chan widzi mozliwowść współpracy??

ScoobyDoo 2012-08-14 23:00:25
Witam Chanie,

Wszystko na świecie wskazuje, z najlepszy sojusznik każdego wygra to dyplo.
Cóż dyplomata z niego przedni...
Tak po przemyśleniu, to jednak ruskiemu brakuje jednej umiejętności:
dymania sojuszników w białych rękawiczka i bez najmniejszego mrugnięcia oka.
Cóż człowiek akurat w tym dyplo był zbyt uczciwy ( jak pomyśle ze kurde nie ułożylem sie z Chanm jak on całe Chiny zajał to aż mnie rzuca).

ROzumiem, ze chan będzie już wspierał Bodikusa do końca przeciwko ruskim?

Peter 2012-08-15 11:27:54
"( jak pomyśle ze kurde nie ułożylem sie z Chanm jak on całe Chiny zajał to aż mnie rzuca)"
To było wręcz niewiarygodne jak to ***łeś (jeszcze wywołanie mi wojny bym zatrzymał atak na Bodka kiedy był na widelcu).

"ROzumiem, ze chan będzie już wspierał Bodikusa do końca przeciwko ruskim?"
Nie wiem czyj to pomysł z atakiem Rudiego na Bodka, ale bym się zupełnie nie wtrącał, gdyby Rudi nie zaczął drukować galeony.
Nie mam tyle wojska aby obstawić wszystkie porty od strony Rudiego, więc muszę walczyć na morzu... i w tym momencie Majowie są bardzo potrzebni Japonii jako sojusznik.

Sami tymi galeonami mnie wepchnęliście do niego.
Zniknie zagrożenie bizantyjskie, będzie można rozmawiać (więc nie koniecznie będę wspierał do końca i nawet nie walczę z ruskimi, tylko o swoje porty z bizancjum).

ScoobyDoo 2012-08-15 12:20:33
Ja tam nie wiedziałem, co rudi tam sobie buduje, nie ma zielonego pojęcia, że buduje stado galleonów. Z tego co mi mówił to miała być to pułpka na Bodka w utrechcie, nawet nie wiem czy się udała czy nie.

Jak ma rozumiemieć "Zniknie zagrożenie bizantyjskie, ", rozumiem, że dla portów Japońskich?, Ja sobie chan wyobraze ułożenie współpracy z drugim chanem?

Mam jescze jedno pytanie, czy Larremu może nie wapalić z HRE?

Peter 2012-08-16 14:00:10
"Ja tam nie wiedziałem, co rudi tam sobie buduje, nie ma zielonego pojęcia, że buduje stado galleonów. Z tego co mi mówił to miała być to pułpka na Bodka w utrechcie"
Pułapka na Bodka - a podpłynął nimi pod moje miasta.
Żeby nie info od Bodka, to by sobie je teraz palił...

"Jak ma rozumiemieć "Zniknie zagrożenie bizantyjskie, ", rozumiem, że dla portów Japońskich?"
Dokładnie tak.
Nie ma zgody z mojej strony aby Rudi pływał mi galeonami pod miastami bo wiadomo, że będzie chciał mi je palić (nie przejmując się konsekwencjami - bo on "tylko zastępuje".)
Swoją droga to na razie jego poczynania są niezrozumiałe - zaatakował znacznie silniejszych od siebie majów, sprowokował w sumie też silniejszych japończyków... teraz pewnie do zssr leci po ratunek, a nacje ***ł w kłopoty pokazowo.
Ja nie moge odpuścić tym galeonom, bo mam tam 9 portów.
Od strony zssr mam 5 portów - wszystkie marne i połozyłem na nie lache dawno temu, więc możesz sobie tam pływać - to mi nie przeszkadza.

"Ja sobie chan wyobraze ułożenie współpracy z drugim chanem?"
Przyjdzie Didi to będzie można rozmawiać. Z Rudim nie ma o czym, bo on tylko złośliwie za holandię chce robić na złość.

"Mam jescze jedno pytanie, czy Larremu może nie wapalić z HRE?"
Chyba już za mocno odleciałeś jako lider i myślę że jak mu nawet jakoś nie będzie szło, to w interesie wszystkich będzie utrzymanie go przy życiu, tak żebyś więcej terenu nie dostał.

ScoobyDoo 2012-08-16 14:30:54
Rudi trochę zaczął mieszać i przestraszył się Utrechtu...

Ja tam nie chce aby bodikus sie pasł kostztem Biznacju.
Bodek jest potezniejszy ode mnie, ma więcej zarcia, produkcji ma połowe (bez corpów i fabruk), wiec sorry nie jestem żadnym leaderem.
Ja mam wiecej terenu, ale kurde co mi to daje jak bodek ma wiecej.

Nie ma takiego expa w modern era (czołgi to budwałem chyba 5 lat temu).

Obiektyewnie Bodek tą grę wygra, a na dodatek jest przyjacielem wszystkich.

ScoobyDoo 2012-08-16 14:42:34
Acha co do portów, to ja ich nawet nie atakuje, piratów kartaginskich ;) pogoniłem, rozulucji nie daje. Jaki ma cel z tobą walczyć?
(to pytanie zadaje sobie od 30 tury), pompować bodka?
pomagać mu? , już mu się masz ci los napomagałem, obiecywał złote sojusze...
(bodek dymaniu sojuszników to przebija bombla o głowę, dlatego ze robi to w bialych rękaiwczkach)

Nie wiem kiedy wraca did, a czy z namiestnikiem Rudim da radę sie dogadac?
(mogę być mediatorem)

Co do Larrego, to wiadomo utrzywania przy zyciu, ale kurde nie byłoby to przyjemnie aby "larremy nie wypaliło z niemcami" ? Wziałbym sobie zaledwie kilka miast a reszte bym tobie oddał.

Peter 2012-08-16 14:52:35
"Rudi trochę zaczął mieszać i przestraszył się Utrechtu..."
Ale pod Utrecht przepchnął swoja kulturę i spokojnie go zjarał.
Po kiego zrobił 9 galeonów i nimi do mnie płynął?
Mało mu wojny z Bodkiem? No to ma też ze mną, a że dochodzą sprawy personalne to się nie poddam i wytnę do jedynek miasta (zreszta na flote przycinka poszła że pare miast do 2-3 sprowadziła).

No i będzie tak że ja w portach wojsko bizantyjskie poblokuje, a majowie lądem będa sobie zdobywac dalszy teren - brawo!
I to dzięki ofiarom/stratom jednostek japońskich - super zastępce ma Didi.
A i to jeszcze ja się musze prosić o pomoc Bodka, żeby zechciał wejśc do bizancjum lądem i coś przejąć, w wojnie któej zupełnie nie chciałem i zupełnie nic nie zyskuje, ech.

"Obiektyewnie Bodek tą grę wygra, a na dodatek jest przyjacielem wszystkich."
No szanse ma duże.
Ale bądzmy obiektywni - ciężko pracowałeś żeby zostać sam (i gdyby był atom to pewnie by się udało).

Peter 2012-08-16 14:54:39
Odpisując nie widziałem Twego ostatniego posta - nie mam teraz czasu na odpowiedź, bo robta leży.

Peter 2012-08-28 08:09:14
Atak kawalerii bizantyjskiej z terenów koreańskich na moje miasto Cule, spowoduje działania odwetowe na Korei.

To tak jakbyś nie wiedział o akcji (kawalerii) bizancjum na terenie Korei :)

ScoobyDoo 2012-08-28 09:30:43
A co ja mogę? Mam zabronić atakakować Rudiemu?

Peter 2012-08-28 10:00:33
He, he - ponoć Cie słucha :)

ScoobyDoo 2012-08-28 11:30:27
No slucha sie ale nie jest na uwiezi. Jak wróg mu pali miasta, to co on ma robić?
Jakbyś chcial z nim peace, to na pewno bym przekoanal go aby tez z tobą wzial?

ScoobyDoo 2012-09-06 00:08:16
moze uczciwy podzial hre?

Peter 2012-09-06 14:12:47
"moze uczciwy podzial hre?"

Nie.

Peter 2012-09-06 20:53:14
Może uczciwe spalenie Kartaginy?

Peter 2012-09-15 09:18:00
No to jeśli Kartagina idzie naprawdę po kulturowe, to możesz sobie jeszcze raz w brodę pluć, że nie pozwoliłeś HRE, Indiom i Japonii na atak na Kartaginę (poprzez nie podpisanie pokoju i paktu - a otwartym tekstem to zapodałem).

Cóż, odrzuciłeś pomoc trzech państw, więc jakiś plan pewnie masz - pozostało poczekać i obejrzeć...

ScoobyDoo 2012-09-15 15:46:11
jesli idzie po kultorowe to moze być ciekawe, pytanie czy idzie....

jak planowalem z katagina wjazd w hre, to obiecywalem ze jemu pomoc jakby indie ją napadły.... umawialem z nim, i teraz podpisanie pokoju z wami to byla by zdrada.

ScoobyDoo 2012-09-15 15:46:51
a bodek czeka jak coś odwalę i ręce zaciera.....

Peter 2012-09-15 22:13:48
"jesli idzie po kultorowe to moze być ciekawe, pytanie czy idzie...."

Lary widzi jego wszystkie maista.
Pogadaj z nim to pewnie zapoda Ci fotki i możesz policzyć ile tur brakuje.

ScoobyDoo 2012-09-17 11:01:06
jednak rudi czuje mietę do ciebie, niestety.....

Peter 2012-09-17 12:18:29
Dlatego nie lubię zastępstw przez zjechane wcześniej osby.
Rudi robi to na szkodę swego państwa.

Z tego co się domyślam to wciągnął w to jeszcze koreańczyka, bo ten wrzuca szmal na szpiegostwo we mnie (i musze zdjąć z kartaginy żeby odbijać).
Oczywiście wrzucił to w momencie przezbrajania przez Rudiego na destry żebym nie widział tego - logiczne (chciałem odpłynąć statkami do portu 2 tury temu, ale myśle mamy ustalone to nie będę pływał żeby sie nie osrali że jakiś desant, no to mam za uwierzenie).

PS
Gadałem z koreańcem żeby nie robił floty bo będzie wojna pewnie przez to - na zasadzie nie robisz floty to nie ruszam koreii.
Oczywiście widzę że natrzaskał flote i się cieszy.

Jak dzieci masz ci los.

Dobra - to już definitywnie koniec tematu czy jeszcze coś próbujesz załatwić?

ScoobyDoo 2012-09-17 14:10:44
kiepsko szanse widze, mówiąc szczerze, powiedzial ze nie będzie na twojej łasce żył.

ScoobyDoo 2012-09-17 14:27:12
gadam z nim....

ScoobyDoo 2012-09-17 14:44:36
to co stoi u larrego
17 dzial i około 25 rifle.

Peter 2012-09-17 15:20:43
"kiepsko szanse widze, mówiąc szczerze, powiedzial ze nie będzie na twojej łasce żył."

Coś wymyślisz.
Ta wojan (bizancjum-japonia) to Ci sie po prostu nie opłaca.

ScoobyDoo 2012-09-17 19:17:06
Ze ta wojna mi się nie opłaca to wiem, ale przekonanie nowego władcy binzacjum idzie słabo.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum