www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: wnuczus
2013-08-17, 12:38
Tawerna
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/67
podpukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2012-10-06, 09:28   Tawerna

Europa Universalis IV nadchodzi :)
http://www.paradoxplaza.c...-universalis-iv

Quote:
It's expected to be released Q3 2013

forum
http://forum.paradoxplaza...-Universalis-IV
Last edited by ScoobyDoo on 2016-05-18, 08:25; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Wywietl szczegy
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-10-06, 11:04   

a kiedy premiera?

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-10-06, 13:25   

bombel79 wrote:
a kiedy premiera?

Przecie napisa e Q3 2013. Chocia to tylko expected date wic rwnie dobrze moe by Q1 2014.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Nefliqus 

podpukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2012-10-06, 16:18   

Szkoda e nie zmienili systemu walki bo to jest jedyny element w tej grze ktry mi sie nie podoba. Za to nowy pomys na kontrol handlu bardzo mi sie podoba.
Last edited by Nefliqus on 2012-10-06, 16:18; edited 1 time in total  

dzia 

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 32/19
major  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2012-10-06, 16:20   

Jedyna strategia prcz civ i total war w jak graem.I i II byy nawet wporzo,ale III to niegrywalna kupa,bardziej przypominajca gre na przegladarki niz penowartociowy produkt.Wchodzie tylko wojskiem do kolejnych prowincji az nic na mapie nie zostanie prcz twojego pastwa.
Z tej zajawki wynika e bedzie to kontynuacja tej 'strategii' w adniejszej grafice,wic dla mnie lipa

ps.system walki moze nie by taki zy,gorzej e pozanim niewiele byo.moe w multi daoby si jeszcze to zagra,ale z kompem kompletna poraka
Last edited by dzia on 2012-10-06, 16:23; edited 1 time in total  

Nefliqus 

Posted: 2012-10-06, 20:12   

dzia wrote:
Jedyna strategia prcz civ i total war w jak graem.I i II byy nawet wporzo,ale III to niegrywalna kupa,bardziej przypominajca gre na przegladarki niz penowartociowy produkt.Wchodzie tylko wojskiem do kolejnych prowincji az nic na mapie nie zostanie prcz twojego pastwa.
Z tej zajawki wynika e bedzie to kontynuacja tej 'strategii' w adniejszej grafice,wic dla mnie lipa

ps.system walki moze nie by taki zy,gorzej e pozanim niewiele byo.moe w multi daoby si jeszcze to zagra,ale z kompem kompletna poraka

To chyba gralimy w inn gr lub grae na jakim niskim poziomie trudnoci. W EU3 najfajniejsza bya dyplomacja i zastosowanie wskanika presti. Takie gupie atakowanie innych pastw byo skazane na przegran.

dzia 

xfire: nieotochodzi
Piwa: 32/19
major  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2012-10-07, 00:09   

Dawno to byo,ale owszem,pamitam-byo co takiego jak reputacja-jak miae z to wszyscy cie atakowali.Ja tam zawsze miaem najgorsz i nic to totalnie nie robi prcz tego ze kto wypowiada ci wojne by za chwile samemu by podbitym.
Gdyby to powodowao straty w kasie bo np.jak w civ nie mamy szlakw handlowych,to juz miaoby jakis sens.
Punkty handlowe-c,to opacao si zdobywa a nie wysya tam kupcw.
Jak dla mnie tam dyplomancja bya nieuywalna,a jesli chodzi o poziom trudnosci to graem na najwyszym bo cholera myslaem e moe jako trudniej bdzie to universum podbija :D
Acha,jak to wojsko chodzio miedzy prowincjami to byo smieszne bo moge je zajmowac na wyscigi maymi armiami podczas gdy komp azi za tob mega stackiem ktry co miesic(czy jak to sie dzielilo czasowo) traci spory % tej armii.
Graem raz i na etapie gdzie juz 80-90% wiata byo podbite i zostay jakies odlege prowincje, zrezygnowaem bo mi sie zwyczajnie znudzio

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-10-07, 10:58   

Dzia zawsze mozesz wygrac EU3 jak wygrasz nowe 2 GOTMY :) tam sa wszystkie dodatki z najnowszym Divine Wind ,to juz inna gra jest ,mega wypas! Czekam na EU4

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Posted: 2012-10-07, 12:10   

dzia wrote:
Dawno to byo,ale owszem,pamitam-byo co takiego jak reputacja-jak miae z to wszyscy cie atakowali.Ja tam zawsze miaem najgorsz i nic to totalnie nie robi prcz tego ze kto wypowiada ci wojne by za chwile samemu by podbitym.
Gdyby to powodowao straty w kasie bo np.jak w civ nie mamy szlakw handlowych,to juz miaoby jakis sens.
Punkty handlowe-c,to opacao si zdobywa a nie wysya tam kupcw.
Jak dla mnie tam dyplomancja bya nieuywalna,a jesli chodzi o poziom trudnosci to graem na najwyszym bo cholera myslaem e moe jako trudniej bdzie to universum podbija :D
Acha,jak to wojsko chodzio miedzy prowincjami to byo smieszne bo moge je zajmowac na wyscigi maymi armiami podczas gdy komp azi za tob mega stackiem ktry co miesic(czy jak to sie dzielilo czasowo) traci spory % tej armii.
Graem raz i na etapie gdzie juz 80-90% wiata byo podbite i zostay jakies odlege prowincje, zrezygnowaem bo mi sie zwyczajnie znudzio

To nie wiem jakim pastwem grae i w jak wersj. Cige podboje byy ograniczone liczb dostpnych rekrutw i nie mona byo cigle prowadzi wojny z wszystkimi bo zaraz brakowao Ci ludzi. Trzeba byo zacz gr jakim may pastwem na najwyszym stopniu trudnoci i nie byoby ju tak awo. Dodatkowo jak miaes niski presti to zaraz wybuchay bunty w te trzeba byo je zwalcza. Ja na 100% kupi EU IV.
Last edited by Nefliqus on 2012-10-07, 12:13; edited 2 times in total  

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 21/332
podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2012-10-07, 21:14   

dzia wrote:

:rotfl2:

Ale noob.

Tak ironicznie, skoro Eu3 nie jest "wporzo" bo moesz podbija atwo nastpne prowy, to czemu eu2 ma by wporzo, gdzie grajc takimi Habami dostawae za darmo cae pastwa z durnych eventw historycznych a do tego dochodzio takie same atwe podbijanie proww jak w eu3? ;)
Last edited by Maiar on 2012-10-07, 21:16; edited 1 time in total  

Nefliqus 

Posted: 2012-10-16, 15:14   

Jak patrz na to co ju pokazali to zastanawiam si dlaczego planuj wyda t gr dopiero w 2013. Czyby pierwsza od lat dopracowana strategia w dniu premiery?

Maiar

podpukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju druynowym Civ 5 
Posted: 2012-10-16, 15:23   

Ck2 ju byo dopracowana.
Last edited by Maiar on 2012-10-16, 15:24; edited 1 time in total  

Forever 

Piwa: 45/42
starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2012-10-17, 07:44   

Maiar wrote:
Ck2 ju byo dopracowana.

A ty w Paradoxie pracujesz e tak propagand uprawiasz ??
Graem w dniu premiery i to by art
Zreszt atwo sprawdzi jak bardzo bya CK2 "dopracowana" instalujc od nowa i patrzc ile poprawek si cignie
Paradox generalnie ma tak polityk e gr wydaj jako wczesn alf i uytkownicy robi za darmowych beta testerw

Nefliqus 

Posted: 2012-10-17, 12:52   

Forever wrote:
Maiar wrote:
Ck2 ju byo dopracowana.

A ty w Paradoxie pracujesz e tak propagand uprawiasz ??
Graem w dniu premiery i to by art
Zreszt atwo sprawdzi jak bardzo bya CK2 "dopracowana" instalujc od nowa i patrzc ile poprawek si cignie
Paradox generalnie ma tak polityk e gr wydaj jako wczesn alf i uytkownicy robi za darmowych beta testerw

No tak byo do tej pory. Tym razem bdzie chyba lepiej bo bazuj ju na EU3 i CK2. Gdyby to bya gra 2k to pewnie wydaliby ja w tym roku. Po prostu dziwi mnie ten Q3 2013 bo bardzo duo jest ju zrobione (udostpnili ju wersj dla prasy) i czekam z niecierpliwoci na t gr.

Maiar

Posted: 2012-10-17, 15:40   

Ta gra bya stabilna i z naprawd lekkimi bugami. (jak kada w obecnych czasach)
Nie zauwaasz jednego, oni j rozwijaj, nie naprawiaj jak to byo w przypadku premier Hoi 3 czy Eu3.
Brawo w rozumowaniu, bo te szerzysz jak anty-paradoxow propagand.

Przecie ja ich nie chwale e wydali dopracowan gr gameplayowo, tylko technologoicznie e nie byo takich parodii jak z premier np. HoI 3 gdzie nie dao si gra. Oni cigle j rozwijaj, ale pod pocztku jest stabilna i dobra, jak nie wierzysz, to sobie poczytaj wtki na oficjalnym forum ck2, gdzie masa wieloletnich fanboyw paradoxu sama nie moga uwierzy e wreszcie paradox wyda co porzdnego.

Zreszt, banalne porwnanie. Zagraj w ck1 z wszystkimi dodatkami i patchami, a w premierow ck2. Szybko zobaczysz co lepsze... a jeeli bdziesz mia inne zdanie, to czysty fanatyzm, bo cae spoeczestwo graczy zgadza si e wszystko zostao ulepszone wzgldem poprzedniczki.
Last edited by Maiar on 2012-10-17, 15:41; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version