www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika(Dyplo Miś3)
Author Message
Shaka[D14]

Nieznany

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-12-02, 17:42   Kronika(Dyplo Miś3)

Dawna Cywilizacja co wylądowała na tej dziwnej planecie, Prowadzili oni program rozrywkowy nadawany w całej galaktyce. Celem ich było jedno dobra zabawa i wielkie igrzyska. Rozstawili więc "graczy" "złowionych" na prymitywnych planetach i porozmieszczali po całej planecie! Umieszczając wszędzie niewidocznych kamerzystów, aby było widać co się dzieje. Dzięki zaawansowanej technologi zaginania czasu parę tysięcy lat w programie trwało pół roku dla widzów!

Telewizja nie zamierzała się mieszać w rozwój.

Będą to wyjątkowe krwawe igrzyska uśmiechnął się w sobie Dyrektor rozrywkowy.

Kto wygra? A kto przegra zamierzamy się tego dowiedzieć już za pół roku

Tym czasem zapraszam codziennie na żywo na relacje z tego miejsca!!
Last edited by Shaka[D14] on 2012-12-11, 22:30; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Treviss 

HannibalImperium Rzymskie

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2012-12-02, 20:03   

Zama 202 r.p.n.e.

Cóż to była za bitwa! Dwóch największych wodzów swoich czasów spotkało się twarzą w twarz. Hannibal, król Kartaginy po 10 latach spędzonych na podboju Italii musiał wrócić do Kartaginy niespodziewanie zaatakowanej przez niedobitki rzymskie i Numidyjczyków.
Korneliusz Scypion, widząc beznadzieje sytuacji w Italii wpadł na pomysł zaatakowania Kartaginy na jej terenie.
I tak się spotkali Rzymianie z Kartaginczykami, Umiejętne wykorzystanie jazdy numidyjskiej przez Scypiona i błędy w użyciu słoni przez Kartaginę doprowadziło do zwycięstwa Rzymian i upadku Kartaginy.

Gdyby... Numidyjczycy wsparli Kartaginę, lub gdyby słonie zostały użyte w lepszym momencie. Wówczas Gdyby Rzymianie przegrali... Wówczas stracili by ostatnie wojsko. A cała republika by wpadła w ręce Hannibala.

I właśnie ta wersja historii zaczyna się tutaj, zniszczone oba kraje zostają zjednoczone pod władzą Hannibala, zwycięstwo pod Zamą staje się pierwszym rokiem nowej ery. Ery Hannibala jako princepsa Rzymu!

Kurumi 

BoudikaImperium Mongolskie

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2012-12-02, 20:33   

//Nie umiemy pisać, no to co?

toyotom 

RagnarImperium Majów

xfire: toyotom1
Otrzymał 9 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-12-02, 22:02   

KRONIKA MAJÓW

CZASY BOGÓW

GDZIEŚ W KOSMOSIE W JEDNEJ ZE SPIRALNYCH GALAKTYK

TU KOSMOLOT BETA, TU BETA ,ORION ZGŁOŚ SIĘ,CZY MNIE SŁYSZYSZ IMPERATORZE

TU IMPERATOR SŁUCHAM CIĘ BETA

TU KOMANDOR RAGNAR MAM ZNAKOMITE WIEŚCI.
ODKRYLIŚMY NOWĄ PLANETĘ NA KTÓREJ TĘTNI ŻYCIE.
JAK NAZWIEMY TĄ BŁĘKITNĄ KULĘ IMPERATORZE.

Zaspanym głosem,a przy tym ziewając IMPERATOR odpowiada;

aaaaaZiEWAaaaMISIEeeeeeeeeee...aaaaZWIJCIEeeee...
....pi,grgr....grgrgrg....pi.........grrrrrrr

KOMANDORZE,KOMANDORZE! straciliśmy łączność z ORIONEM!

wykrzykuje kapitan,ale komandor milczy,zamyka oczy i w myślach powtarza usłyszane
słowa Imperatora;

JAK ON POWIEDZIAŁ ZIEwIA.....MISIE,czy ZIEMIaaaaMISI? ZIEWAaaaMISI ?

po długiej zadumie i bitew myśli,komandor przemówił;

kapitanie zamelduj Imperatorowi
Planetę nazwałem ZIEMIA a jej mieszkańców MISIAMI
i znajdż teren do wylądowania przyjrzymy się Misiom bliżej.

Forever 

HatszepsutImperium Zulusów

Piwa: 51/47
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2012-12-03, 09:14   

Egipt rok 1479 p.n.e. Totmes III z trącił z tronu wielką królową Hatszepsut ta uchodząc przed siepaczami pasierba trafiła na dziwny portal widząc wojska Totmes III bez wahania wbiegła weń znikając z kart znanego nam świata.

.........

Gdzieś kiedyś ....

Jam jest Ra najpotężniejszy z potężnych kim jesteś marna istoto
Jestem Hatszepsut władczyni Egiptu strącona z tronu przez tego bękarta Totmes III błagam cię pokornie przywróć mi władzę nad mym ludem.
Ja Ra potężnym bogiem jestem ale wiedzieć musisz że potężniejszy niż ja jest BÓG RANDOM i on dał władzę nad ludem Egipskim Cyrusowi. Ale nie martw się tobie oddam lud równie potężny i wojowniczy ZULUSÓW.
Idź zatem i spraw się godnie.

W roku 4000 p.n.e. wielka władczyni Hatszepsut otrzymawszy z rąk Ra władzę nad Zulusami nakazała założyć stolicę nad piękną rzeką od dziś Nilem zwaną. Dodatkowo nakazała zwiadowcom rozpocząć poszukiwania miejsca na kolejne miasta gdyż Ra w3 swej łaskawości aż 3 osadników jej przydzielił.

Zwiadowcy wyruszyli a piękna królowa myśleć zaczęła w jakim to kraju przyjdzie jej spędzić życie i jakie to ludy spotka na swej drodze.

Last edited by Forever on 2012-12-03, 09:18; edited 2 times in total  

Rookie 

Wilhelm IImperium Greckie

Piwa: 11/116
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-12-03, 09:38   

Bardzo, bardzo dawno temu, a moze calkiem niedawno.
Bardzo, bardzo daleko, albo zupelnie blisko.
Sam nie wiem dokladnie gdzie, lezy stolica Grekow.

Obok stolicy rosnie wielki las, w ktorym mieszkaja wrogie plemiona.
"Jak my niecierpimy Grekow" - slychac czasem w nocy.

W zwiazku z tym faktem wielki wodz Grekow Willem oglasza:
"Wytrenujemy najlepszych wojownikow jakich widziala ta kraina i to w bardzo krotkim czasie."
"Wy Nas nie kochacie, ale my was kochamy i bedziemy tak dlugo was kochac az i wy nas pokochacie !"
Last edited by Rookie on 2012-12-03, 09:41; edited 1 time in total  

Raptorous

GilgameszImperium Arabskie

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2012-12-04, 06:46   Kronika Rodu Ahmedów - Praca zbiorowa Abnn Ben Ghazi

Było to dawno dawno temu a może całkiem niedawno ….daleko stąd a może blisko.
Jedno jest pewne ta historia wydarzyła się naprawdę.
Tak to kronikarz Imperium Arabskiego Abnn Ben Ghazi co znaczy „Stary jak Wiór” opisuje wydarzenia które zmieniły losy Imperium Arabskiego.
W owym czasie władzę w Arabi sprawował Szach Ahmed XXVI który był określany przez dworzan jako „Ten Który ucieka przed Walką jak szczur ”. Miał on 10 żon i 10 synów …11 w drodze.
Wyprawił on wielką ucztę gdzie alkohol lał się strumieniami…na poczet uczty zabito 100 krów i 100 wołów. Uczta była co się zowie.
Uczta miała się ku końcowi …wszyscy byli kompletnie pijani…no prawie wszyscy.
Najmłodszy syn Raptorous zwany Gilgameshem …czyli „Ten co się boi Misia” udał się chyłkiem do kuchni aby spotkać się ze swoją wybranką Elizą Ben Ghara …zwaną Szeheryzadą Mekki.
Był on ulubionym synem Szacha Ahmeda.
Jedyny kłopot dla Raptorousa był taki że jego wybranka niesamowicie piękna …nie była z rodów Kalifów …czyli wysokiej szlachty arabskiej.
Raptorous jednak wolał ją pomimo tego że wiedział, że nie będzie mógł być z Nią.
Jednak pomimo zakazu ojca a także świętego Koranu, który zakazywał kontaktów z plebsem umawiał się z Sheheryzadą narażając się na wykrycie.
I tej nocy niestety nakrył kochanków jego najstarszy brat Kara Ben Nemzi …zwany „Ten co pije na umór” , który poza tym że pił to także miał mocną głowę także do knowań.
Kara zaalarmował straże i kochankowie zostali pojmani i spędzili ręsztę nocy …wiele jej nie zostało w celi o chlebie i wodzie.
Na drugi dzień Raptorous wraz z Sheheryzadą stanęli przed srogim Szachem Ahmedem …ojcem Raptorousa.
Ten poza długą przemową i licznymi połajankami miał słabość do swojego najmłodszego (jeszcze syna). Tak oto zrelacjonował Abnn Ben Ghazi te rozmowę …która została później namalowana przez wielkiego artystę Leonarda Ben Vici.
Szach: Synu zawiodłem się na Tobie.
Raptorous : ależ ojcze.
Szach : Nie przerywaj mi młokosie. Wiesz, że złamałeś święte prawo Koranu.
Raptorous: Tak zrobiłem to ponieważ ją Kocham…nie widzisz jaka ona piękna.
Szach : oślepiła Cię miłość…gdzie Twoje wychowanie…jesteś Wojownikiem a nie Kochankiem.
Raptorous : Ja ją szczerze kocham i Ona mnie także. Nie każ jej ona nic nie winna.
Szach: A myślałeś co będzie jak się wyda ten mezalians.
Raptorous : Nie dbam o to liczy się tylko Ja i Ona.
Szach: Skoro tak to muszę zasięgnąć Rady starszych. A teraz wracaj do celi, wkrótce dowiesz się o swoim losie.
Dalej kronikarz Abnn Ben Ghazi pisze że Raptorous tkwił w celi ponad 40 dni.
Wreszcie zawołali go przed oblicze Ojca.
Szach: Raptorousie Rada starszych mnie przekonała. Musisz zasłużyć na tę kobietę…jest ona bardzo piękna…będzie przygotowywała się do roli Twojej żony w moim Haremie.
Natomiast Ty udasz się na nieznane ziemie nauczyć się jak należy pracować na własnym gospodarstwie i nie pokazuj mi się na oczy jak nie będziesz miał czegoś godnego Szacha.
Twoja wybranka przez 10 lat będzie się przygotowywać w moim Haremie, a Ty nie możesz się z Nią zobaczyć.
Są to ziemie bardzo surowe. Nie wiem czy uda Ci się wyżyć ale nie dbam o to. Dostaniesz swoich przyjaciół żeby Ci pomogli oraz kilku z mojej służby i kilka noży żeby was dziki nie zjadły. Taka jest moja Wola. Żegnam
Raptorous zwany Gilgameshem skinął głową na zna że się zgadza.
Na drugi dzień Raptorous wraz grupką towarzyszy został zabrany na galerę i wywieziony na nieznany ląd.

uczta.jpg
Plik ściągnięto 10187 raz(y) 9.67 KB

Last edited by Raptorous on 2012-12-04, 19:52; edited 2 times in total  

Kacowski 

CyrusImperium Egipskie

xfire: troimogs
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-12-05, 15:15   

Żółte jak słonko granice mam. Tak to ja ! Cyrus. Wspaniały, pogodny władca rydwanów.

Rush szybki jak promienie słońca. :hyhy:

Rzeka jest, bobry też. Pierwsza metropolia została założona. 2 i 3 soon.

Pogodny poranek, jak zwykle władca Cyrus przechadzał się i opalał, aż tu nagle ...
(3 lata później)
- Miasto zostało założone mój panie.
-Czas grabić, palić, zasiedlać.
-Tak jest.
Last edited by Kacowski on 2012-12-05, 15:19; edited 1 time in total  

Majnus

Kubilaj ChanImperium Kartagińczyków

kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2012-12-05, 16:20   

Stojąc na wzgórzu spojrzał wódz na swoich ludzi oraz na tereny na których po długich podróżach się znalazł. Początkowo oglądając wszystko co znajduję się w oddali powiedział do swojego pomocnika:
- To odpowiednie miejsce na początek historii naszego narodu. Każ się rozejść osadniką w wyznaczonme przezemnie miejsca.
- Tak panie

jjkowal 

Surjawarman IIImperium Babilońskie

starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo 
Posted: 2012-12-05, 21:37   

Jedna z nadgryzionych zębem czasu kart Kroniki Wspaniałego Babilonu,z której to dowiadujemy się w jakiż to sposób doszło do powstania jednego Państwa Babilon.
Karta owa znaleziona w zbiorach muzeum pasów łowickich w Toruniu.

Zaczęło się wszystko ok. roku 1900 p.n.e. kiedy to młodzi książęta prali się niemiłosiernie o tron całej Mezo... (dziura) ...i. Wszak było się o co prać, jako że scheda po poprzednich habitatorach była ogromna. Ponoć znaleziono nawet fragmenty rozpiep....ego skrzydlatego stwora, który błyszczał w słońcu, a nocą świecił jak - niczemu nie ujmując - psu ... (nadpalone)... *)
Wracając jednakże do tematu wśród owych książąt - Wielki Hammurabi z Babilonu Ibal-pi-Elem, Amut-pi-Elem (Amut z PLM), ale w tym nie było by nic nadzwyczajnego,
gdyby nie jeden z nich - a mianowicie książę Surjavarman, który nijak nie pasował do całej reszty, choć ponoć bratem był Hammurabiego, (widać swą powierzchowność odziedziczyli po ojcach). Był różwnież siostrą (cóż Babilońska trudna język - pewnie błąd w przekładzie) greckiego władcy...(zalane purpurowym trunkiem)... XIX
oraz ojcem Młodego Surjavarmana II. Tenże natomiast był pociotkiem... Ale wracając do tematu -
- hmmmmm,
- ehmmm, to nie ta nadgryziona zębem czasu karta...

...A więc - zasadniczo niewiele wiemy o powstaniu Wspaniałego Państwa Babilonu,
tudzież wszystko zaginęło i całą historię trza będzie napisać, psia mać, od nowa.

*)Później nazwano owo dziwo kosmolotem

Twins.jpg
Bracia z Babilonii
Plik ściągnięto 10095 raz(y) 19.98 KB

Rookie 

Wilhelm IImperium Greckie

Piwa: 11/116
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-12-06, 10:19   

T2 3920BC Okolice Sparty
- Panie, zwiadowcy donosza o czerwonych sztandarach powiewajacych na horyzacie :hyhy:
- Spokojnie, zgromadzcie wojow. Znajdzie mi jakiegos geja co doprecyzuje odcien czerwonego, nie chcemy przeciez zaatakowac naszych przyjaciol.
Last edited by Rookie on 2012-12-06, 10:20; edited 1 time in total  

toyotom 

RagnarImperium Majów

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2012-12-07, 21:27   

Komandorze wylądowaliśmy
przygotowałem kombinezony,broń i translator.
Jesteśmy gotowi do wyjścia w teren,zobacz ile misiaków
się zjawiło aby nas powitać,lub zabić?
zameldował komandorowi kapitan.

O BOGOWIE ! O BOGOWIE! O BOGOWIE!
SKŁADAMY WAM POKŁON i PADAMY DO WASZYCH STÓP
WITAMY WAS NA NASZEJ ZIEMI
MY PLEMIĘ MAJÓW
tak oto Majowie powitali Przybyszów.

POWSTAŃCIE MAJOWIE
TY W TYM PIÓROPUSZU PEWNIE JESTEŚ WODZEM,JAK CIE ZWĄ ?
zapytał komandor

PACAL.
odparł wystraszony Indianin

A Więc słuchaj PACAL;

rozpoczął Komandor,swój mało zrozumiany dla Indian przekaz;

MY BOGOWIE ORIONA dajemy wam te narzędzia,kilof i kosę,oraz kamienne tablice z malunkami na których
to widnieje AGRICULTURA I MINNINg,na waszym etapie rozwoju to wszystko co możemy dla was zrobić.

Załóż miasto PACAL i dbaj o poddanych, i pamiętaj że przez najbliższe 400 lat nie możesz zabijać
nawet największych nieprzyjaciół bo spotka cię kara ADMINA.

nagle kapitan przerywa komandorowi i szeptem mówi doń;

komandorze oni nie znają kalendarza,czas liczą w jakiś dziwny sposób nazywają to TURAMI,
a ten ADMIN to kto? komandorze.

dobrze że mi o tym przypominasz, o ADMINIE opowiem CI innym razem,a kalendarz?,no tak!
przecież to jest Kalendarz MAJÓW,w którym to przewidują nawet koniec świata,
hahahahhahaha cóż to za zacofany rejon wszechświata.
roześmiał się komandor odpowiadając.

PACAL.PAMIĘTAJ ZA 10 TUR przyjdzie tu do ciebie WRÓG,aby palić gwałcić i rabować
przygotuj się do wojny.
No MAJOWIE na nas już czas,wracamy w niebiosa na Oriona.

-a ty kapitanie przygotuj kosmolot do lotu.

NIECH BÓG ADMIN BĘDZIE Z WAMI MAJOWIE
ZBUDUJCIE ŚWIĄTYNIE NA JEGO CZEŚĆ I SKŁADAJCIE DARY
A ON OBDARUJE WAS DOBRYM ZDROWIEM
OBFITYMI PLONAMI GÓRAMI ZŁOTA i PEŁNYCH RYB RZEKAMI
proście o to ADMINA
zakończył swoją przemowę komandor.

PROSIMY CIĘ ADMINIE
odpowiedzieli MAJOWIE.

Niestety wydarzenia,które się póżniej rozegrały nie napawają optymizmem,
potężne trzęsienie ziemi pokrzyżowało plany powrotu,a statek powietrzny spadł w przepaść nim zdołał wystartować,odłamki skalne zabiły wodza Indian PACALA,a los Komandora RAGNARApozostaje nie znany.
Ja TOYOTOM kapitan kosmolotu BETA postanowiłem opisać te wydarzenia
dla potomnych,może dla nich to będzie legenda,a może prawdziwa historia,czas pokaże.
Czy RAGNAR przeżył,co stanie się z MAJAMI,czy ich kalendarz na prawdę przewiduje koniec świata i kim jest tajemniczy ADMIN? tego nie wiem,wiedział to RAGNAR,niestety chyba nie żyje?
dziś już nic nie zrobimy,jest ciemno zapadła noc,jestem zmęczony INDIANIE podali mi nalewkę...idę spać.

Kurumi 

BoudikaImperium Mongolskie

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2012-12-08, 17:51   

3840 BC i w końcu z kimś można pogadać.
Ale nadal jest pełno barbarzyńskich terenów.
Cóż za okropieństwo!

piteroter 

Qin Shi HuangImperium Chińskie

xfire: LordHavelockVetinari
Otrzymał 2 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-12-08, 18:00   

O witajcie sąsiedzi w ten przepiękny poranek, którego to promienie słońca, zsyłane przez różanopalcą Eos, delikatnie liżą źdźbła trawy. Witajcie na mym cesarskim dworze, ja Cesarz Chin, Syn Słońca, potomek gwiazd, zasiadający na ich tronie, pan nad kantonami Beijingu, Szanghaju i Gunaghzou, Lord Protektor prowincji znad Morza Chińskiego, przez niektórych nazywanego Żółtym, chciałem zapewnić, że miłujący pokój naród chiński nie żywi wobec nikogo złych zamiarów i zamierza się w spokoju rozwijać, na prawnie należnych mu terenach(które to są, ustalę kiedy je zobaczę). Lecz nie pomylcie umiłowania pokoju ze słabością, na każdy, najmniejszy akt agresji, jesteśmy gotowi odpowiedzieć siłą, a na każdą groźbę atakiem prewencyjnym. My, chinczycy, świadomi swej siły wymagamy należnego szacunku i uznania naszej wartości.
Wasz sojusznki
Qin
Last edited by piteroter on 2012-12-08, 18:01; edited 2 times in total  

toyotom 

RagnarImperium Majów

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2012-12-08, 20:19   

Po tygodniu pracy indianie odwalili skalne głazy i odnalezli RAGNARA.
-dycha,będzie żył
oznajmił jakiś indianin, chyba ich szaman?
a ja sobie pomyslałem będzie tu dobry kamieniołom
zbudujemy Stoneheng a może i piramidy,ale tego Majowie jeszcze nie wiedzą
z naszą pomocą powstanie tu wielkie imperium.

RAGNAR doszedł do siebie,a indianie wybrali go wodzem
Wydał swoje pierwsze rozkazy,aby się osiedlić w tej pięknej okolicy,
dla mnie kapitana kosmolotu od 40 lat tu jest przepięknie
rzeki,góry,lasy,zwierzyna,piękne indianki,a do tej pory miałem tylko ciasne pomieszczenia kosmolotu i
przemierzanie wielu lat świetlnych jak w więzieniu, co ja miałem z tego życia? A To Tu warto żyć na ZIEMI
choćby tylko 100lat niż nudnych 100....w kosmolocie a zer dopiszcie sobie ile chcecie.

I tak oto w roku 3960 BC powstała pierwsza osada zwana MUTAL
potem kolejne w latach 3920 i 3880 BC

I znowu uczta indiańska pieczyste i nalewka,pora spać,ale dziś z kilkoma indiankami.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum