www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

wojna sumeria-holandia
Author Message
dzia 

Dariusz IImperium Sumeryjskie

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 41/23
major  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 18:10   wojna sumeria-holandia

Jako e konfikt ten raczej nie wyganie do czasu mierci jednego z tych pastw,eby nie zamieca g.wtku tu bde chcia zamieszcza wszelkie info,moje wtpliwoci,pytania,wyjanienia i sprostowania.

Oczywicie ZAWSZE najpierw moje pytania kieruje do admina na tajnym

Jeli chodzi o teraz.Moje wtpliwoci odnonie podwjnego zawarcia pokoju/wypowiedzenia z wczoraj nie zostay rozwiane-wci nie wiem czemu to miao suy

Czyli-wczoraj koledzy robi cise fire-ranne rydwany rudiego teleportuj si spod miasta i s bezpieczne.Dalej,rudi wchodzi i znowu wypowiada wojne eby skasowa moje niedobitki-rannego spera i wara(Wacek).Martin zostaje z niczym-jak to ju wczeniej zaznaczaem-bo pada argument e Marti sam moe wybra kogo zaatakowa i logiczne e zaatakuje mnie-nie skasowa mi adnej jednostki* bo nie mg,mg dosign tylko rydwany rudiego.
Natomiast holender sobie zrobi poligon,robi sobie wojne i pokj jak mu si podoba-chyba nie ma wtpliwoci kto tu jest mzgiem a kto pinkim.

Info o pokoju da rudi dopiero dzi po tym jak napisaem do bodka-nie ma natomiast nic o tym e pokj i wojna byy robione x2

Tak wic,uczmy si jak gra,jak stosowa kreatywne zagrania na przykadzie miszcza taktyki-nie sztuk jest wypowiedzie wojne i skasowac unity,sztuk jest wypowiedzie wojne 'sojusznikowi' zabi unity wroga na jego terenie,potem znowu zrobi peace,teleportowa si a potem znowu zaatakowa dobijajc reszte-a wszystko w obecnoci przewaajcej siy obcych wojsk przygldajcych si temu widowisku .C za wirtuozeria!! :padam:

Last edited by dzia on 2013-01-19, 18:24; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Maiar
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-01-19, 18:32   

Dla mnie to ju jest przesada w tym momencie...

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 51/49
starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-19, 18:35   

Sory a czy czasem jednostki po teleporcie nie powinny odsta karnej tury a jeli teleport jest z daleka to tyle ile zabrao by im dojcie do tego miejsca ??

dzia 

major  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 18:36   

nie mwie e to waek,wg.admina nie.Chodzi mi o pkt reg:

Quote:
5.1 Zabrania si wywoywania sztucznych wojen, ktrych celem bdzie ominicie mechaniki gry lub obejcie jej (przesunicie stolicy, zniwelowania niezadowolenia, spalenia sojusznikowi miasta, ktre moe zosta zdobyte przez wroga itp.)

Chodzi o to itp..
tym podobne sytuacje majce omin naturalen moliwoi.Rudi zdecydowa sie na onglerke cise firem chod bez przeszkd mogli zrobi ob-w jakim celu?

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 31/29
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  Przeycie w Dyplo - DyploMi3 
Posted: 2013-01-19, 18:38   

No rudi jak zrobiles wojne pokoj teleport i nzow wojne pokoj to grubooooo przegiales !!!

Biedny Bodek bedzie cofka jak nic i mega afera :( .

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-01-19, 18:39   

Sprawdzam savy :kwasny:
zaraz zobacze dokadnie co tam si stao

dzia 

Posted: 2013-01-19, 19:09   

Quote:
No rudi jak zrobiles wojne pokoj teleport i nzow wojne pokoj to grubooooo przegiales !!!

widzisz itko,chodzi o to e to jest w wietle prawa dozwolone.Przestpstwo by byo jakby Rudi tymi teleportowanymi unitami zaatakowa.Ja tego nie wiem,Bobek to sprawdzi i napisze

po to ten wtek te jest eby takie uczki nauczyy si paru sztuczek -tz.kreatywnych zagra,chod nie zgodnych z duchem gry to z regulaminem jak najbardziej ;)
Last edited by dzia on 2013-01-19, 19:15; edited 2 times in total  

Forever 

starszy chory sztabowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-19, 19:15   

dzia wrote:
Quote:

widzisz itko,chodzi o to e to jest w wietle prawa dozwolone.Przestpstwo by byo jakby Rudi tymi teleportowanymi unitami zaatakowa.Ja tego nie wiem,Bobek to sprawdzi i napisze

po to ten wtek te jest eby takie uczki nauczyy si paru sztuczek ;)

Sucham zgodne z regulaminem jest wyteleportowanie armii i uratowanie jej przed zniszczeniem ?!??!?!?!?!?
No to ju wiemy dlaczego Rudi wola waek z wojn ni OB

Jeli to rzeczywicie tak ma wyglda to ja nie wiem po co zakazywa teleportacji unitw chyba tylko po to eby takie waki mogli robi kreatywni a zwyky gracz tylko bra w dup i si wnerwia.

itkovian 

Czyngis ChanImperium Khmeryjskie

Helped: 3 times
Piwa: 31/29
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  Przeycie w Dyplo - DyploMi3 
Posted: 2013-01-19, 19:19   

dzia wrote:
Quote:

po to ten wtek te jest eby takie uczki nauczyy si paru sztuczek -tz.kreatywnych zagra,chod nie zgodnych z duchem gry to z regulaminem jak najbardziej ;)

No ja zrozumiaem e zaatakow tymi teleprtowanymi unitami !

Rihiter 

SulejmanImperium Arabskie

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2013-01-19, 19:32   

Forever wrote:
Jeli to rzeczywicie tak ma wyglda to ja nie wiem po co zakazywa teleportacji unitw chyba tylko po to eby takie waki mogli robi kreatywni a zwyky gracz tylko bra w dup i si wnerwia.

Forever, cay regulamin tak wyglda. Niby zakazuje pewnych akcji, ale rwnoczenie jest peen dziur, ktre wynikaj z tego, e kiedy kto co...
Efekt jest taki, e mody dyplogracz musi w kad tak dziur wpa (czyli kto dowiadczony t dziur modego ruchnie) aby pozna niuanse regulaminu.

Wiele razy ju o tym pisaem.

Dyplo Hymn

Bodek 

Nieznany

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2013-01-19, 19:33   

Spokojnie spokojnie spokojnie

Jak widz ju padaj jakie nieprzyjemne oskarenia :(
Sowa teleportacja, wojna, atak - od razu awanturka gotowa :/
Obawiam si tylko e sowa mog sprawia mylne wraenie na pozostaych graczach podczas gdy na screenie wyglda to zupenie niegronie

Dlatego te zamieszczam screena z tej sytuacji cho w sumie nie powinienem i powinnicie ufa mi na sowo. Ale nie chce znowu awantury i flame na forum

Rudi podpisa pokj na pocztku swojej tury czyli Martin w swojej mia rydwany na odstrza jak wida na obrazku, nie dobi ich, jego decyzja. Wysa do Rudiego propozycj Zawieszenia Broni.

Rudi j przyj i jego rydwany teleportoway si o jedn kratk tak jak zaznaczyem na screenie. Podczas swojego ruchu i tak by dotary na to pole a nawet kratk dalej.
aden rydwan po teleportacji nie atakowa ani nawet si nie ruszy (wyranie Rudiemu to na tajnych zaznaczyem)
Dobija wieymi jednostkami ktre s z tyu.
Ponownie nie widz adnego zamania regulaminu
CHO ZUPENIE NIE ROZUMIEM PO CO RUDI SI TAK BAWI Z T WOJNA POKJ ZAWIESZENIE BRONI ITD... zamiast po prostu podpisa OB
Jednake nie jest to zabronione wic moe tak robi gdy zupenie NIC na tym nie zyskuje
Jego jednostki nie byy nietykalne, ani nie poleciay gdzie gdzie by nie byy w stanie dojecha

Nie wiem czemu su te zabawy
Ale nic w nich nielegalnego nie dostrzegam.
Bd z uwag obserwowa co dalej (cho mam pewn swoj teori)

Forever 

Posted: 2013-01-19, 19:36   

ok rzeczywicie w tym przypadku nic si chyba nie stao ale mam pytanie jak by podj decyzj gdyby te rydwany odskoczyy po za zasig dobicia ??

Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-01-19, 19:38   

Forever wrote:
ok rzeczywicie w tym przypadku nic si chyba nie stao ale mam pytanie jak by podj decyzj gdyby te rydwany odskoczyy po za zasig dobicia ??

Martin wystpi o Cease Fire, wic nie chcia ich atakowa.

Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-01-19, 19:38   

Screeny si przydadz dziki:)

Whiteye 

De GaulleImperium Malijskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 63/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMi3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2013-01-19, 19:48   

Dla mnie sytuacja jest jasna jak jasny gwint - za wszystkim stoi amerykaski szpieg.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: