www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2013-01-21: Kurumi, Maiar, Forever
Author Message
Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-01-21, 00:08   2013-01-21: Kurumi, Maiar, Forever

1. Kurumi : Ragnar
2. Maiar : Karol Wielki
3. Forever : Izabela
4. plewan_79 : Hannibal
5. wlodek83pl : Qin Shi Huang

###

Miejsce numer jeden sponsorowane dwoma złotami przy stolicy.
Dziękuję. Nie miałem koni, screeny jutro!
EDIT: Już nie będę pisał :(
Last edited by Kurumi on 2013-01-21, 00:20; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-21, 00:11   

Plewan :padam: , najlepsze sojusze to jednak zaczynają się wojnami.

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2013-01-21, 00:32   

hehe no to była powtórka sprzed tygodnia Maiar - tym razem praktycznie macie z Kurumim pierwsze miejsce ex aequo.

Tydzień temu Kurumi zwalił mi się gigant armią i do 11.00 non stop walczyłem, aż udało się go zniszczyć. Dzisiaj to samo z Włodkiem. Do 11.00 non stop nawalanka. Wszyscy się spokojnie rozwijają, a Włodek się uparł i non stop wojem napierał. Znowu 4 generałów motyla noga :D

Kurumi się nabijał, że nie odpowiadam, ale najpierw napadł mnie Maiar pierwszymi rydwanami, później długa wojna z Włodkiem, a na końcu jak chciałem sie w końcu nachapać i zająć ostatnie miasto na południu to się Forever z całą armią tam pojawił i musiałem zwiewać :)

w końcówce piękne "bić lidera" :D czyli moja armia i posiłki od Maiara i Kurumiego - oddane pod dowództwo Maiarowi.

i wojo Forevera, który był turkę od wygranej ;)

Maiar

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2013-01-21, 00:57   

3 tury i 3 osoby na 1 miejscu, to akurat było ciekawe.
Gdybym nie popełnił tego błędu i nie stracił tej 1 tury to byłbym 1 a jakby Plewan sam atakował to on byłby 3 a ja 2. A ostatecznie wyszło że ni to ni to.

Jakiś random screen
Last edited by Maiar on 2013-01-21, 01:05; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 49/43
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-21, 08:56   

No dobra to ja też coś napiszę

Po pierwsze kto śmie narzekać że 5 to rts ????!!!!!! W piątce to ja mam czas na obiad skoczyć zanim TT dojdzie do końca a tu ciągły niedoczas. Po drugie takie FFA to loteria w 5 to choć strategic balans można włączyć a tu :przestraszony: :szok: .

W pierwszym wyborze dostałem Pascala (ostatnio też mi go dało więc chyba mnie lubi) ale ktoś dostał słabą nację więc grał głupa ;) że się nie może ruszyć i restart.
Za drugim razem Izabela :przestraszony: i już wiedziałem że będzie kicha do tego teren badziewny jak rzadko no po prostu tragedia jedyny plus to te kilka lasków. tyle że już nad laskami dżungla a pod laskami tundra a z lewej morze z JEDNYM krabem a z prawej Chiny na przesmyku. MASAKRA no ale jakoś to szło w dżungli były 2 x klejnoty a na tundrze marmur. Postawiłem 2 miasto na miedzi (bo inaczej stało by w otoczeniu pustyni) i zaczęło się simcity. Błędów odrobinę mniej niż ostatnio ale do perfekcji jeszcze bardzo daleko.
Końcówka idealnie obliczona (byłem cały czas drugi i w przed ostatniej turze wskoczyłem na pierwsze) po za jednym małym szczegółem nie przewidziałem że lider da komuś swoją armię i zdecyduje się przegrać tą grę.
Szczerze Kurumi dla mnie to co zrobiłeś to ...... ??!!!?!?!?!? :przestraszony: :szok:
Rozumiem że przekonałeś Maiara że było już po 24 jak zajął moje drugie miasto ale na moim zegarku było za dwie. Po co tak zaryzykowałeś ?? nie mam pojęcia.
Generalnie rzucili się we trzech na jednego co by nei było problemem gdyby to była gra strategiczna a nie durny RTS. a tak na podwójnym zniszczyli mi armie i kuniec.

Na koniec mam pytanie czy wy też macie problemy z okienkiem dyplomacji w grze. Mi niestety się ono nie otwiera a jak się już łaskawie otworzy to nic nie mogę nikomu proponować.

Maiar

Posted: 2013-01-21, 10:22   

By otworzyć okienko dyplomacji, druga osoba też musi otworzyć.
Nie ma sensu większego dawać balans, bo i tak teren okropnie randomowy. Nie masz koni idz na bronz, nie masz bronzu to szybko odkrywaj iron etc.
Gra wywaliła bo mój net miał jakąś zwieche. Za 1 razem miałem Byczka a to niestety lepsze od HRE.
A co do walki, nawet jakbyś 1 uderzył katapami i tak byś bitwę przegrał.
Last edited by Maiar on 2013-01-21, 10:22; edited 1 time in total  

Kurumi 

xfire: pieczka
Piwa: 15/3
starszy szeregowy 
Reprimends:
 2/3/6
Posted: 2013-01-21, 10:57   

Moja wina, że plewan men** oddawał teren, miasta i później oddał armię? :D Nie mam im za złe, ale się mocno zdziwilem!

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-01-21, 11:23   

Maiar wrote:
By otworzyć okienko dyplomacji, druga osoba też musi otworzyć.
Nie ma sensu większego dawać balans, bo i tak teren okropnie randomowy. Nie masz koni idz na bronz, nie masz bronzu to szybko odkrywaj iron etc.
Gra wywaliła bo mój net miał jakąś zwieche. Za 1 razem miałem Byczka a to niestety lepsze od HRE.
A co do walki, nawet jakbyś 1 uderzył katapami i tak byś bitwę przegrał.

Tyle że jak bym uderzył i katapkami i ryckami to już mogło być różnie.

Forever 

Posted: 2013-01-21, 11:30   

Kurumi wrote:
Moja wina, że plewan men** oddawał teren, miasta i później oddał armię? :D Nie mam im za złe, ale się mocno zdziwilem!

A właśnie bo zapomniałem w swoim poście dodać dla mnie granie w ten sposób to bzdura. Każdy powinien grac na swój wynik a nie pompować lidera.

I druga sprawa słabe jest to granie do godziny bo
1. Każdy w domu ma inną (może trzeba synchronizować czas)
2. Powoduje to takie dziwne zagrywki jak oddanie komuś całej armii

No i balans surowców Maiar piszesz o tym że jak nie ma miedzi to trzeba iść w konie.
Ok tyle że niestety zasobów nie widać i kończy się tak że idziesz w miedź patrzysz niema więc lecisz w konie patrzysz są/niema a ktoś kto ma miedź pod stolicą już może cię pojechać.
O kuriozach typu Finn startuje z dwoma srebrami przy stolicy to już nie będę wspominał
Czy wy (piszę do weteranów 4) przez tyle lat nie wypracowaliście lepszego sposobu grania FFA niż totalny random ??

Naprawdę na tą chwilę FFA z 4 nie umywa się do 5

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2013-01-21, 11:40   

Forever wrote:

To nie graj :) Civ4 jest dla wilków 5tka dla owiec :)

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-01-21, 11:42   

Forek narzekasz :P .

Zloto
Forever wrote:
I druga sprawa słabe jest to granie do godziny bo
1. Każdy w domu ma inną (może trzeba synchronizować czas)

Jak masz synchronizowany to chyba nie ma problemu?Musisz grac do pewnej tury, bo gra by byla do 3 na ranem.
Forever wrote:
No i balans surowców Maiar piszesz o tym że jak nie ma miedzi to trzeba iść w konie.

Forek, tak bywa, nie zawsze masz miedz, jak nie masz miedzi to animal. Jak nie ma trzeba pędzić po iron. Coś powinno sie trafić. Oczywiście, lepiej przed irone zachaczyć o łuki.

Wg mnie na FFA największy problem to słonie a raczej ich brak. W większośći przypadków to można sobie grać ze trzepiesz mega armie slonii i nic więcej. Jak nie masz sloni to masz problem.... Do rycków daleko, do macek także.

Forever wrote:
O kuriozach typu Finn startuje z dwoma srebrami przy stolicy to już nie będę wspominał

To akurat mały problem, bo jak pracujesz na zlocie to nie masz zarcia, mlotków. z nauki wiele sie nie wyciśnie na początku.

Forek FFA to randomówka, można kombinować ale na pangei jest ok.Każdy może wygrać.

Kiedyś graliśmy na modzie (np osłabiający slonie, pokazujący miedzi i konie), ale problem jest taki ze każdy musi umieć wgrać w dobrej miejsce i nie kazdy zna. A BTS każdy zna. Wiec gramy losówkę.

Forek jak miałeś szanse grać o zwycięstwo to dobrze, czasmi starotowalem koło tundry z tak ubogim terenem ze masakra :zalamany: . Wtedy trzeba bylo się podłaczać do leadera i coś kombinować jako wasal

plewan_79 

Piwa: 19/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2013-01-21, 11:43   

Forever - strasznie dziwnie to zagrałeś. Twoim jedynym sąsiadem był Włodek i oczywiste było, że musicie walczyć. W sumie to Włodek powinien zaatakować Ciebie.

A tu szok. Całą grę nawalanka, Włodek miał ciągle 1-2 jednostki na granicy z Tobą (miałem Wielkiego Szpiega), a Ty obiadki jesz ;) My się tak wycinaliśmy, ze Maiar mógł spacerkiem zająć mój kraj, a Ty Włodka.

Jak już Włodek był pobity to zająłeś jego ostatnie miasto, dostawiłeś nowe i wskoczyłeś na pierwsze miejsce więc co by było gdybyś powalczył?

Maiar mnie nie atakował, dał mi swoje żelazo, które mogło przeważyć więc w końcówce w ramach zobowiązań sojuszniczych oddałem mu miasto i armię. Ja już nie miałem szans na 3cie miejsce, a on mógł pobić Forevera i mocno zamieszać.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-01-21, 11:45   

I uważam za oddawanie miasta na FFA za złą praktykę. Sam nie przyjmuje, a nie oddaje. Chyba ze jako lup na wojnie :)

Forever 

Posted: 2013-01-21, 11:58   

wraith wrote:
Forever wrote:

To nie graj :) Civ4 jest dla wilków 5tka dla owiec :)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Jasne grałeś ffa w piątkę ?? zabunkrowaliście się przy czymś co już znacie i tylko piątka ble i piątka ble.
Jest jeszcze dużo do poprawienia w piątce ale są tam mechanizmy które 4 biją na głowę.

Forever 

Posted: 2013-01-21, 12:02   

ScoobyDoo wrote:

Wg mnie na FFA największy problem to słonie a raczej ich brak. W większośći przypadków to można sobie grać ze trzepiesz mega armie slonii i nic więcej. Jak nie masz sloni to masz problem.... Do rycków daleko, do macek także.

Forever wrote:

To akurat mały problem, bo jak pracujesz na zlocie to nie masz zarcia, mlotków. z nauki wiele sie nie wyciśnie na początku.

Forek FFA to randomówka, można kombinować ale na pangei jest ok.Każdy może wygrać.

Kiedyś graliśmy na modzie (np osłabiający slonie, pokazujący miedzi i konie), ale problem jest taki ze każdy musi umieć wgrać w dobrej miejsce i nie kazdy zna. A BTS każdy zna. Wiec gramy losówkę.

Forek jak miałeś szanse grać o zwycięstwo to dobrze, czasmi starotowalem koło tundry z tak ubogim terenem ze masakra :zalamany: . Wtedy trzeba bylo się podłaczać do leadera i coś kombinować jako wasal

No a nie można zagrać z czymś takim jak strategic balans w piątce tzn. że każdy ma koło stolicy miedź i konie. Co do słoni to ja ich nie miałem i jakoś poszło ale fakt że jak ktoś ma to jest sporo łatwiej. I teraz pytanie czy nie należy ich zabronić w ffa.
No chyba że traktujemy ffa jako taką zabawę bez związku ze skilem czysty random.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum