www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zastepstwa w grze
Author Message
Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
  Posted: 2007-05-31, 20:21   Zastepstwa w grze

Chcialbym poruszyc temat zastepst zanim jeszcze zaczniemy dyplo 2.

W dyplo 1 Inka na pare tur pozostawil swoje panstwo na pastwe losu zalamany faktem ze w turze w ktorej przystapil do LDB i zaatakowal solidarnie z sojuszem Mongolie, sojusz LDB zawarl pokoj z Mongolia zostawiajac Inke na pastwe losu... po jakims czasie poprosil mnie o zrobienie jakis paru tur za niego....

I oto co zastaje - Inka graniczy w zasadzie z 3 panstwami - Kartagina (Bombel), Celt (savik nie widziany od dawna - zastepowany przez Bombla) i Mongolia (Meca zastepowany przez Leszka/Bombla).

Troche dziwnie sie czuje robiac ture za Inke gdy jestem z 3 stron otoczony przez Bombla...

W momencie gdy odbijam stolice Inki, zdobywam miasto mongolskie i lapie w pulapke kulturowa armie mongolska tak ze moge isc i niszczyc kolejne prawie bezbronne miasta mongolskie..... co widze..... kartagina atakuje inke....
No dobra - niech bedzie, kazdy oddzial kartaginski ktory jest na ziemi Inkow nie wspomaga okupacji japonskiej w Rosji...

No ale fakt ze wojska Celta jeszcze (tez pod wodzaBombla) podchodza pod granice Inki to juz mnie troche zniesmaczyl....

I nic bym nie widzial w tym nadzwyczajnego gdyby 3 panstwa dogadaly sie i zaatakowaly jedno, gdyby to byli 3 rozni gracze a nie praktycznie jeden (czy maksymalnie 2 z odwiecznego sojuszu, zmieniajacy sie w regentowniu).

To nie jest oda do sprawiedliwosci tylko proponuje zastanowic sie jak zaradzic taki przypadkom w dyplo 2.

Jest to trudny problem i sam nie wiem co zaproponowac... moze macie jakies sensowne pomysly?
A moze to nie jest problem i wyolbrzymiam zjawisko?

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chory sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-06-01, 08:45   

nie jestem uczestnikiem dyplo #1 wiec opieram sie na tym co piszesz. uwazam ze to jest conajmniej nie fair (zeby nie powiedziec chamskie i ochydne) ze strony bombla ze wykorzystuje regentowanie dla wlasnych celow bo albo sie bawimy razem i zachowywujemy sie "fair play" albo idziemy do zwyciestwa "po trupach" exploitujac mechanike i specyfike gry

hmm ja widze 2 rozwiazania:
1. zastepstwo moze przejac tylko i wylacznie osoba z po za rozgrywki i nie moze sprawowac pieczy nad wiecej niz jedna nacja w czasie calego dyplo.
2. nie ma zadnych zastepstw, nie mozesz zrobic turki? trudno to tylko gra, ustaw sobie produkcje na kilka tur do przodu i modl sie aby nikt cie nie zaatakowal w tym czasie

uwazam ze 2gie rozwiazanie jest najsensowniejsze gdyz eliminuje wszelkie tego triki. nie rozumiem dlaczego gracze robiacy regularnie turki maja "cierpiec" i byc narazeni na tego typu zachowania jak w #1 peter. w koncu jesli ty nie mozesz zrobic tury to jest to twoj problem a nie pozostalych graczy.
Last edited by sc0rp on 2007-06-01, 08:48; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-06-01, 09:01   

sc0rp wrote:
1. zastepstwo moze przejac tylko i wylacznie osoba z po za rozgrywki i nie moze sprawowac pieczy nad wiecej niz jedna nacja w czasie calego dyplo.

To moe by problem, bo poka mi chocia kilku graczy, ktrzy nie zgosili si do dyplo #2. No moze kilku jest, ale dla wszystkich zastpcw nie starczy.
Ja proponuje rozwizanie takie, e jeden gracz moe w ciagu caej gry kierowa max dwoma pastwami. Oczywicie chodzi mi nie o to, e jeden gracz ca gr jedzie dwoma nacjami, ale e jak kto ju kogo zastpi, to potem moe zastpowa tylko tego. Moemy si podobiera w pary i pasuje.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-06-01, 09:16   

Takie zachowania jakie sie dzieja na zachodzie to po prostu jawne w czona walenie nie mozna juz negocjaowac czegokolwiek z Wami nie ma zadnego zagrozenia dla Was ,to dupa nie dyplo stracio to wszystko smaczek jaki dawao kombniowanie,ja choc mnie nie byo po tygodniu ustawiaem kolejke i nie byo tak ze ktos mnie kiedykoliwek zastpi.raz tylko wesza za mnie stopa zeby zobaczya jak nalezy zarzadzac Pastwem.W tym momencie meca ktry ma czas na granie w teamy ola dyplo,savio ktrego nie ma od jakiego sczasu nie ustali na ile ma go regentowac bombel ktry w pierwszej turce swojego regentowanie poscina Celtom miasta bo widac byo spadek punktw jak za scinke i walna sobie wiksza armie,ja juz chc po prostu dokonczyc t gre (Domel rusz pupe wreszcie) i nie miec z nia juz wiele wspolnego.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-06-01, 09:25   

Peter, wyjasnienia specjalnie dla Ciebie:

1. Inka jest otoczona rzez wrogie panstwa bo 'leciala sobie w kulki' i ma na co zasluzyla...
2. Przed wypowiedzeniem wojny ince (turke przed) wycofalem sie z regentowania Celtami
3. Wypowiedzenie wojny dopiero teraz wynikalo z mechaniki gry, ktora Inka perfidnie wykorzystal do uniemozliwienia mi niesienia pomocy bratniej Mongolii...
4. Leszek zastepuje Mece, gdyz ja odmowilem pelnienia funkcji regenta mongolii, bo mogloby to sie 'zle kojarzyc'... poprowadzilem Celtow, gdyz chyba moge troche pomoc mojemu wasalowi (info jeszcze nieoficjalne).

A swoja droga to co dzieje sie z Maxim?

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzyma 9 piw(a)
genera brygady  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 8 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Zoty gracz w demokracj - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-06-01, 09:26   

ponti wrote:
Domel rusz pupe wreszcie

Juz ide ide...

Co do zastpstw to s potrzebne, bo wiadomo czasami zdarzy si sytuacja ze trzeba bdzie powtrzy turke bo si serwer walnie lub inne jakie ustrojstwo i wtedy cae ustawienie prac na czas nieobecnoci pojdzie sie bleble... (tak miaem w majowy weekend).

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-06-01, 09:52   

bombel79 wrote:

A swoja droga to co dzieje sie z Maxim?

Nic takiego tylko dyplo nie chce mi si zaadowa po wejciu prawie zawsze mam komunikat zostae rozczony z pitbosem. Ale mam nowego antywirusa i firewalla wic myl e dzi bdzie ok. Pozdro :P

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-06-01, 10:20   

Lekka przesada w tym wtku. Moje zdanie na ten temat:
1. Ja zastpuj Mec na jego prob, bo wyjecha z domu, wrci tylko na jeden dzie i znowu go nie ma - tak mi powiedzia, tymczasem Maxibaca jest w domu, tylko si zniechci.
2. Ja napisaem w kronice e go zastpuj i to byo jasne, a Peter po cichu przej Ink i dopiero teraz o tym napisa.

Reasumujc wedug mnie nie fair jest przejmowanie czyich nacji, w dyplo2 bym tego zupenie zabroni. Dopucibym tylko zastpstwo jeeli s spenione takie dwa warunki:
1. gracze maj oficjalny sojusz
2. gracz zastpowany nie ma technicznych moliwoci zrobienia turki

W innych sytuacjach tylko zastpstwo przez kogo kto nie gra w dyplo.

Co o tym mylicie?

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 83/257
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-06-01, 10:39   

Nie wiem czy jest sens zaczynac kolejne dyplo jak sie obrazaja , zniechecja itd...
a teraz powazniej:
dyplo okazalo sie wielkim poligonem doswiadczalnym. w dyplo 2 nie nalezy powtarzac bedw jedynki.
1.Zakaza zastepstw jakichkolwiek..ustawiasz kolejke lub komp za ciebie robi jak dajesz automata w miastach. Dlaczego cakowiecie bo mozna pod zmienionym nikiem wejsc i wtedy tez dupa. Dlatego zakaz cakowity. Nie ma zastepstw za kolege czy sojusznika. ot gra.
2. W przypadku braku czasu, zniechecenia, obrazenia sie, znudzenia, odechcenia sie itd. itp. - mozna oddac nacje graczowi spoza graczy ktrzy juz s w dyplo2. Czyli cakowicie nowy gracz TYLKO! jesli nie ma chetnego - nacje dostaje AI do czasu az nzajdzie sie chetny.
3. czym prostsze przepisy tym mniej kotni bedzie. lepiej takie rozwiazania dac bo zawsze w koncu pojawia sie brudy!
4. w przypadku urlopu [dajmy limit ze mozna opuci gr na 4 tygodnie w roku] gracza nie wolno atakowa i ju. jesli kto pojedzie na urlop na dluzej ni 4 tyg ..znaczy sie wyczrpie swj limit wtedy mozna atakowac nawet pod jego nieobecnosc.
5. Atakowa mona jak gracz si nie pojawia w grze a nie poda na oficjalnej stronce o urlopach terminu kiedy go nie ma.
6. Zakaza przekzaywania miast cakowicie...mozna je tylko zdoby w trakcie wojny! prostota przepisw pamietajcie. jesli kto bedzie chcia oddac miasto komus bedzie musiala byc wojna i zajac je sobie moze wtedy nawet bez walki ale ze strata populacji i budynkow - bo i takie zapewne pojawia si przekrety...dl;atego chcoc w temn sposb to zminimalizowa zeby koszta jakie byy zdobywanych za darmo miast.
Last edited by Bobek1971 on 2007-06-01, 10:41; edited 1 time in total  

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-06-01, 14:04   

ponti wrote:
W tym momencie meca ktry ma czas na granie w teamy ola dyplo

I Ty Pontiusie?

Masz mi za ze, e po tym jak ostatnio nie byo mnie kilka dni zagraem sobie DWA teamy, w tym jeden za namowami, bo kolidowa z innymi moimi sprawami? I teraz miabym przejc znw dyplo, zrobic dwie turki i dalej je oddac? Widzisz w tym jaki sens?

Poprosiem Leszka, eby poprowadzi Mongow do czasu, a nie znajdzie si stay zastpca.

Bombel nie wykona ani jednej turki Mongoli, jak insynuuje Peter.

Wanie z powodu niemonoci regularnego wykonywania turek zrezygnowaem z udziau w dyplo 2. Z teamw te chyba bd musia zrezygnowac, bo jeszcze mi kto znw zarzuci, e w dyplo 2 nie gram, a jednego teama w tygodniu sobie zagram. Paranoja :/

@Leszek - wyjedam w przyszy poniedziaek, choc teraz z powodu pracy (nadrabianie zalegoci) i tak jestem praktycznie poza domem.

ponti 

genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-06-01, 14:17   

Meca ja wszystko rozumiem brak czasu niemoznosc gry ale kurcze stary turke zrobic- trwa to 10 minut dziennie!!!Nawet jezeli pracujesz jak ja po 12 h dziennie znajduje jeszcze czas na t zabawe jezeli wyjedzasz to ok ale niech kazdy wie na ile i kiedy wrcisz.sytuacja ze oddaes leszkowi Mongolie zmienia zasadniczo kwestie stosunkw panstw zachodnich i szkodzi innym graczom m.innymi morfikowi.

W ogole zastepowanie uwazam za nie fair kompletnie i powinno byc zabronione w dyplo #2

Tfurca Gotmuff

Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-06-01, 14:21   

Najbardziej podobaj mi si zasady zaproponowane przez Bobka.

Mona wprowadzi zasad, e jeeli kogo nie ma w grze (zdarzenia losowe) wwczas aden z uczestnikw dyplo nie moe go atakowa, oczywicie po za tymi, ktrzy maj w tym momencie z nim wojne (jeeli ma z kim wojne powinien zadba przynajmniej o chwilowe zawieszenie broni).

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-06-01, 14:26   

ponti wrote:
Meca ja wszystko rozumiem brak czasu niemoznosc gry ale kurcze stary turke zrobic- trwa to 10 minut dziennie!!!

Ponti, niech ona trwa nawet p godziny, tylko nie rozumiesz, e ja nie czyham przed kompem z myl kiedy zacznie si nowa turka? Co mi po tych 10 minutch, skoro jak jestem przed kompem to dyplo jest wyczone? A o weekendzie to wogle nie wspomn. Do tego mamy lato z kilkudniowymi wypadami. Jak przejmowaem Mongoli to sytuacja bya zupenie inna. No ale najlepiej powiedziec, e meca ola sobie dyplo.

ponti 

Posted: 2007-06-01, 17:52   

Kazdy tak czy siak w pewnym momencie dyplo ola lub chcia olac
Meca to nic osobistego.

Ogolnie moje wrazenie jest takie

Jestem tez za tym by w wakacje wyjsc sobie, zrobic wypad, poczuc nature i soce rozumiem ludzi ktrzy tez tyraja sotro i ja tez tak akurat mam ale jezeli sie zdecydowao z kims grac i on to traktuje powaznie i wielu kolegw tez- to wystarczy choc odrobine sie postarac.

Wiele zachowan w dyplo#1 sprawia ze czyjes olewactwo zmienia zupenie jakosc gry wkurza mnie to i nie wiem tez czy bede gra w drugim dyplo jakos perspektywa gry po 60 turkach z 20 ai na mapie albo z regentem ktry zmienia polityke kraju o 180 stopni do mnie nie przemawia.

Tfurca Gotmuff

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Piwa: 83/257
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-06-01, 18:21   

Co mi po tych 10 minutch, skoro jak jestem przed kompem to dyplo jest wyczone?

w dyplo 2 - bedzie tura trwala 24 h

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version