www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Rihiter" (Rihiter)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:15   Pakt "Admin - Rihiter" (Rihiter)

Pakt numer 3177, założony 2013-01-25 14:19:40 przez Rihiter (Indie - Cyrus )

Nazwa paktu: Admin - Rihiter

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:15   

Rihiter 2013-01-25 14:20:59
Cześć.

Widzę, że się wojnami bawisz. Zwróć zatem uwagę, że żadna ze "sztucznych" wojen Rudiego nie została zgłoszona. Podobnie zgłoszony nie został żaden pokój.

Na chwilę obecną nawet nie wiadomo, czy tam dalej jest wojna Holandia-Inki czy nie ma.

Jakaś kara się należy.

Bodek 2013-01-25 14:24:40
zaraz sprawdze
a w grze mają pokój czy wojnę??

Rihiter 2013-01-25 14:26:43
Nie wiem. Mam kontakt tylko z Holandią. Nic nie wiadomo, bo nie zgłoszone.

Bodek 2013-01-25 14:52:35
są wpisy w dziale wojny Rudiego o wypowiedzeniu wojny i podpisaniu pokoju
tylko w tym skrypcie ich nie nie uwzględniało, nie wiem czemu

Teraz jest już uporządkowane a ja nie będę dodawał wojny która się już zakończyła bo i po co
Najważniesze żeby bieżące wojny się zgadzały

Rihiter 2013-01-25 15:22:55
No dobra. A ta wojna trwa nadal, czy drugi raz ją zakończyli? Bo nie wiadomo.

Bodek 2013-03-24 22:05:20
Jakie były kulisy przekazania koników do Ciebie od Martina ??
Ty wysłałeś prośbę i on przyjął czy odwrotnie ??

ustalałeś to z nim wcześniej w jakiś sposób ??

Bodek 2013-03-24 22:05:40
znaczy od Martina do Ciebie

Rihiter 2013-03-25 21:46:52
Wysłałem do Martina prośbę w dyplomacji o to by mi pożyczył koników. Oprócz propozycji przekazania koników był też tekst pisany.

Bodek 2013-03-25 21:48:55
tiaa

bo on nawet nie wie skąd nagle nie ma koni.... ehh

Rihiter 2013-03-25 22:08:14
Wysyłałem do kilku graczy prośbę o konie. Zawsze z tekstem, zapytaniem.
Konie dostałem. Początkowo myślałem, że to od Dzia, bo ten do mnie o tym na tajnych pisał, a później się zorientowałem, że to Martin klepnął handel. To już sporo czasu temu było, z tydzień chyba, licząc z całym tym burdelem jaki był w międzyczasie.

Bodek 2013-04-02 13:08:08
Masz wojnę z Zulusem i ruszasz się pierwszy a Zulus drugi
Whiteye ma wojnę z Dzia i się rusza drugi

Teraz Whiteye zaatkował Zulusa czyli leje się dwóch "drugich" na wojnie
powstał łańcuszek:
Rihi - TT - Whiteye

Jak widać jesteś pierwszy w łańcuszku, prośba abyś robił swoje turki jak najszybciej aby nie wstrzymywać pozostałych

Rihiter 2013-04-02 20:32:07
Cześć. Dopiero teraz to odczytałem. Zaraz robię.

Rihiter 2013-04-06 00:37:13
Bodzio. Rozmawiam z Zulusami o tym by zwrócili Arabii miasto Medina. Pierwotnie założone przeze mnie. Proszę z góry o udzielenie zgody na przekazanie tego miasta. Sytuacja jest dynamiczna, Zulus w opałach i chcę mieć taką zgodę z Twojej strony zaklepaną z góry.

Bodek 2013-04-06 14:35:43
Ale Zulus jest w sytuacji takiej jak Ty

czyli siedzi w ostatnich 3 miastach
On już nie ma czego oddawać bez walki
Jeśli podejdziesz armią pod miasto której on nie może pokonać to je opuści
jeśli nie to będzie musiał w nim trwać i próbować trzymać się jak najdłużej do końca

To miasto dawne twoje to obecnie jego najlepsze...
Ty nie masz czego oddać za pokój do kogokolwiek - on podobnie

Jak jest sytuacja dynamiczna to ją wykorzystaj i wykombinuj jak go zniszczyć zupełnie, wtedy będzie prościej się dzielić miastami
ale tu już nie ma miejsca na oddawanie miast

Rihiter 2013-04-06 16:37:37
Tyle, że ja jestem niezagrożony w chwili obecnej. Jedynie Indianie mogą mnie zniszczyć, a póki co mam z nimi obecnie dobry układ. Zulus walczy o życie, bo zagrożony jest tu i teraz.

Miasto od niego chcę za dwie rzeczy:
- nie dołączę do wojny przeciwko niemu, a to oznacza, że nie będzie miał 3-ciego aktywnego frontu,
- dostaje ode mnie obietnicę, że jak dostanę miasto, to moje wojska wesprą jego obronę,
- będę musiał obiecać coś jeszcze, to obiecam.

To, że nie mogę własnego miasta odzyskać drogą dyplomatyczną i negocjacji to dla mnie absurd. Poważnie.

Bodek 2013-04-06 23:23:03
Rihiter

nie widze miejsca na oddawanie miast jak się ma 3
Poważnie

A już na pewno nie za OBIETNICE że mu kiedyś tam pomożeszTak jak pisałem wszystkim innym:
Chcesz miasta idź i zajmuj siłą, na to nie trzeba zgody admina
ale nie że ktoś oddaje swoje ostatnie miasta bez walki sokor za chwilę i tak może zginąć, to będzie jak oddawanie miast celem zakończenia gry

Jak najpierw pójdziesz i wywalczysz wraz z nim jakieś miasto dla niego, fizycznie biorąc udział w wojnie - to wtedy spoko
może Ci Zulus oddać to miasto w zamian za to że pomogłeś mu wywalczyć gdzieś tam inne

ale nie ma oddania miasta za samą obietnicę że mu pomożesz

Wielu osobom już to pisałem i taka jest konsekwenta wykładnia od początku mojego adminowania

Rihiter 2013-04-07 14:00:34
Heh, żeby własnego miasto nie można było odzyskać pokojowo. Szkoda gadać. To jak podział na wojnie prawie jest.

Bodek 2013-04-08 10:07:39
Nie masz racji

Odzyskać własne utracone miasto na wojnie gracze mogą zawsze bez zgody Admina
Tylko Ty inaczej definiujesz "własne miasto"
Wg civki (i mnie) własne miasto to takie w którym jest moja dominująca kultura.
Wtedy istnieje opcja "wyzwól" i wystarczy że przekonasz aktualnego właściciela do tego aby tej opcji użył i miasto do Ciebie wraca

To oznacza że miasto jets własne tak długo jak nie minęło ileś tam czasu od podbicia i nie zdążyła się jeszcze stara kultura wyplenić przez nowego właściciela. Tutaj już niestety od podboju minęło tyle czasu że zuluska kultura jest dominująca i civka traktuje to miasto jako własne zulusów (a nie podbite od Arabi)

Rihiter 2013-04-08 23:05:11
Oj tam oj tam. Moje jest i tyle. :D
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum