www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Między młotem a kowadłem" (Maiar)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:16   Pakt "Między młotem a kowadłem" (Maiar)

Pakt numer 3424, założony 2013-04-14 20:40:09 przez Maiar (Babilon - Katarzyna)

Nazwa paktu: Między młotem a kowadłem

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Maiar
dzia
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:16   

Maiar 2013-04-14 20:40:38
Jakby co, owy pakt.

dzia 2013-04-16 22:56:42
A kto to jest między tym młotem a kowadłem?:P

Sorki że się nie odzywałem,ostatnio trochę mam roboty,z tego też względu zalezy mi na bardziej pokojowym i mniej angażującym graniu.
Zamieniłem też parę słów z Bartkiem i kilkoma innymi graczami zeby się trochę rozeznać w sytuacji-wydaje mi się że teraz inicjatywe przejmie Cheos a Bartek może mieć kłopoty ;)
Zanim jednak zaczniemy się wymianiać informacjami,czy planowac jakeś strategie to chciałbym wiedzieć na czym stoimy.
Czy robimy jakąś umowę?Tajną czy jawną?Czy robimy sojusz ścisły i wspólnie planujemy działania,czy bardziej na luzaku i tylko chronimy się wzajemnie w razie problemów?

Nie ukrywam też że gdyby Whiteye zechciał oddać moje miasto to byłby miły gest i wiedziałbym wtedy e traktujecie soja ze mną poważnie a nie chwilowo na doczepkę żebym tylko wam nie przeszkadzał przy obrabianiu sąsiadów ;)

Maiar 2013-04-17 00:16:23
Jak cos napisze wiecej jutro, tzn. cokolwiek.
A ogolnie mowiac sam nie wiem totalnie co sie dzieje u Whita. : P

Maiar 2013-04-17 19:39:21
Eh, napisze jednak jutro bo wychodze a turke za mnie zrobi Kurumi.

Whiteye 2013-04-18 12:48:51
Sorka że tak późno odpisuję ale ostatnio mam sporo na głowie, i swoją aktywność na forum staram się ograniczać do przeglądania go.

Nie mam nic przeciwko bliższej współpracy ale na razie współpracuję też z Cheosem i nie chciałbym się od niego odwracać.

Co do miasta to potraktujmy je jako spóźnione odszkodowanie ;]

Maiar 2013-04-18 16:24:47
Dzia, a mógłbym Cię dorwać na jakimś komunikatorze? X-fire czy gadu gadu?
Byłoby mi o wiele wygodniej.

Maiar 2013-04-18 16:24:54
Albo ofc. steam.

Maiar 2013-04-18 16:59:17
W skrócie.
Ja bym poszedł dość mocną współpraca, czyli ja rozwalam (jeżeli ofc sie uda) Czajmena i moze jezeli sie uda Larego jeszcze z reszta warzywniaka.
Dzia konczy Martina.

Czyli wtedy powinnismy w 3 albo przynajmniej Dzia sam moglby sobie wbic do Bartka.

Stworzenie takiego sojuszu oznaczac bedzie polityke calkowicie anty-Bartek.

Jak juz calkiem Bartek upadnie, to polityke raczej anty-Cheoss ale jeszcze nie wiadomo, ale raczej tak.

Maiar 2013-04-18 17:00:41
W kontekscie sojuszownia to bym zrobil pakty jawne o nieagresji z wskazaniem na pokazanei dosc neutralnych stosunkow, z prawdziwymi sojuszowymi paktami na tajnych.

Tak czy siak mimo iz bylbym za mocna kooperacja, by bardziej to wygladalo tak jak mam z Whitem, tzn. nic na sile. Ochrona zawsze, wspolne plany ale zeby nie za mocno skakac... ja osobiscie jestem w stanie walczyc za przegrana sprawe jak cos, wiec tutaj nie widze problemu.

Maiar 2013-04-18 17:05:06
Ale plote po trzy, bo temat dosc rozlegly.
Sam sojusz bym jednak widzial na naprawde mocnej wspolpracy, ale wtedy juz raczej z zalozeniem ze trzymamy sie do konca, i niewazne czy ktos urosnie czy upadnie, to pomagamy. Tak jak to Cheoss ma z swoim Bomblem, czy niejako warzywka z soba. To juz jest taki etap gry, gdzie wszystkie decyzje maja globalne skutki.

Obecnie nie mozemy raczej robic nic bardziej niz luzny sojusz, ale z idacym czasem bym to coraz bardziej zaciskal ku niejakiemu byciu wspolnym razem, a nie razem osobno.

Bo ogolem nie widze innej wizji na inny sojusz, bo kazdy juz kazdego ma. Jestesmy srednio-duzymi panstwami, z dosc podobnym potencjalem wiec powinno pojsc calkiem dobrze.

Oczywiscie nie wprowadzalbym nikogo nigdy nowego, nie bardziej niz niejako sluge czy podmiot podrzedny.

I co najwazniejsze, sojusz oznaczac bedzie polityke anty-bartek, sam nie jestem do niego negatywnie nastawiony, i kto wie co sie wydatrzy do 130 tury kiedykonczy mi sie z nim pakt, kiedy to bede mogl dokonac zwrot, ale z niejakiem zacisnieniem sie Dzia, bedziesz jedna musial opuscic Bartka, tzn. przynajmniej calkowite informowanie go o wszelakich sprawach bo bedzie juz na stracenie, a sciezka twojego ataku na Bartka po ataku na Martina chyba bylaby najbardziej dla Ciebie oplacalna.

Maiar 2013-04-18 17:06:17
Zreszta, ja jestem otwarty na wszystko. Ale taki trojstronny sojusz daje duze mozliwosci, bo i panstwa niezle, i w kontekscie globalnej mapy nawet niezle ulozenie bo i duzo mozliwosci i dobra ochrona.

Raczej watpie by Whiteye poszedl na super wspolprace z Cheossem, bo co dostanie w zamian? Max 3 miejsce, ale obecnie nie pomaga bardziej niz warzywka i inni.

Maiar 2013-04-18 17:06:45
Tak czy siak powoli sklanialbym sie ku jakims oficjalnym juz decyzjom, wiec kazdy moze niech napisze jak bardzo to "zblizenie" by widzial.

Whiteye 2013-04-20 19:53:23
Dzia:

Jak wygląda sytuacja? Niedługo wygasa nasz przymusowy pokój więc nie chciałbym czekać do ostatniej chwili.

dzia 2013-04-21 01:26:02
hehe,teraz by dobrze było mieć pakt z sumerami,co nie?;P

spoko,gadam z Maiarem tak ogólnie i też się zastanawiamy czy Mali jest całkiem pro-Kartagińskie i jeśli tak to jaką role widzi dla siebie w tym sojuszu?

dzia 2013-04-21 01:26:14
tz.w Naszym sojuszu

Maiar 2013-04-21 01:27:35
Tak w ogole Whit, bo Ty mi nic nie mowisz.
Co Ci obiecal Cheos za pomoc? Bo wiesz, Bartek chce Cie bardziej pojechac bo zlamales wasz pakt. ; )

Whiteye 2013-04-21 11:08:29
Współpracuję z Cheosem bo jest to dla mnie opłacalne. To nie jest jakiś wieczny pakt, bo nie wiem jak się sytuacja rozwinie, ale nie chcę mu wbijać nożyka.

Bartkowi się nie dziwię, bo ja też zareagowałbym tak jak on, ale paktu nie złamałem, bo ten się skończył w 110 turze.

dzia 2013-04-25 19:56:59
Wypowiedziałem Wam i Cheosowi wojne :D choć równie dobrze mógłbym to zrobić jutro,chciałem jednak mieć gwarancje ze dobrze się wpasowałem w kolejność

Wojna nie oznacza jesczcze że te negocjacje były dla ściemy(no,od 2tur po rozmowie z Bartkiem się zdecydowałem,wczesniej 100%chciałem tego sojuszu) i jesli Whiteye odda mi Suze i wycofa sie z Awlil,a Maiar wycofasz się od Czajmena to słowo harcerza że nie będe robił szkód chodź w obecnej sytuacji mógłbym się mocno zrewanżowac za wasz nieudany wjazd :P

Whiteye 2013-04-25 20:05:50
Jedno mogę zagwarantować - że się wycofam, ale o tym już chyba wiesz ;]

dzia 2013-05-01 20:51:23
ale ładnie wszyscy lecimy w dół,aż mi się śmiać chce :D

Maiar 2013-05-01 21:22:30
Trza mnie było nie atakować, bo nic na tym nie zyskałeś. :P

dzia 2013-05-01 22:00:55
atam zaraz atakować,przecież widziałeś czym wchodziłęm,to nie był żaden poważny atak:p
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum