www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Dzia-Whiteye-Cheos" (dzia)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:16   Pakt "Dzia-Whiteye-Cheos" (dzia)

Pakt numer 3436, założony 2013-05-03 22:32:51 przez dzia (Sumeria - Dariusz I)

Nazwa paktu: Dzia-Whiteye-Cheos

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: dzia
cheos
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:16   

dzia 2013-05-03 22:33:45
Heh,a regulaminu nie znają że nie można wymieniać miast frontowych?

Nie sądze żeby Bodek wydał taką zgodę,pewnie chcielibyście mnie tam usiec w Zimbirze? No będzie ciężko bo ja wcale miasta nie zamierzam odbijać :)

White-mówiłem żebyś spokojnie odpłynął to się pchasz na chama nastepną trimą,po kija,myślisz że dla mnie problem statek zciąć?

Jednym słowem kombinujecie tylko gdzie by mnie dymnąć,ustawiacie się tak by tylko skorzystać z jakiejś okazji-ale ona nie nadzejdzie

Kochany papieżu,dajesz mi czas na przemyślenie,ale czego?
Mam dołączyć do wianuszka adoratorów i cieszyć się że dane mi będzie przeżyć Dyplo i miec ikonke? Nie mój styl-wymyśl coś lepszego albo zaproponuj coś tak niesamowitego i niewiarygodnego na co nikt wcześniej nie wpadł,to wtedy masz moje poparcie 100% :)

Didi na CW może pójść,ale może też chciec skorzystać na waszej z Wodzą wojnie i po przejęciu Larego będzie mieć już taki potencjał żeby Wam wyskoczyć zza pleców-to mysle bardziej prawdopodobny scenariusz.

Chcesz ze mną rozmawiac,spoko,ja nie jestem mściwy(ani nie zamierzam za nikogo ginąc) a kronika jak wiadomo zawsze jest bardziej na pokaz-ale nie traktuj mnie jak idioty proszę,inaczej faktycznie gadka nie będzie mieć sensu

pozdrawiam,Dariusz1

cheos 2013-05-04 02:15:00
Pisze z tel to moga byc literowki.
Didi gra pod siebie to wiem ale bombla armia pojdzie palic czarnego bo taki mamy uklad.
Mozesz sobie scinac triremki ale moja flota od efe niedlugo bedzie u ciebie. Powolne scierwo strasznie. Daje propozycje tak jak dalem centowi stojac stakiem pod jego stolica. Bombel nie byl zadowolony ale obiecalem mu pomuc z larym i dlatego lary mimo wielkij armi przestanie istnie. Odmowilem mu nawet za atak na czarnego. Niestety konsekwencja gry. Nie kaze ci klekac tak jak np. Itek mi sam zaproponpwal. Moglem go skasowac do zera. Jak wroce moge ci wkleic screen.

cheos 2013-05-04 02:22:42
Mam pomysl na ta gre i nie zdradze nikogo bo tak sobie wymyslilem nawet kosztem utratybpierwszego miejsca. Jak mi nie wierzysz ze potrafie to sprawdz dyplo anonim. Zostalem na dwojce bo obiecalem jednemu ze go nie zaatakuje a gre rozstrzygna ponkty. Wazne aby portret psychologiczny wladcy jaki sobie wykreowalem byl spojny. Dawno moglem sie dogadac z czarnym pojechac whiteye i wystawic warzywa. Zyskalbym tyle ze teraz zafortyfikowany oparty o bombla i centa mialbym 30 miast i w pipce wszystko bo potrafie grac rozwojowo. Niestety brne w koszty ale whiteye przezyje chyba ze i ja zgine

cheos 2013-05-04 02:24:33
Dalem ci czas na decyzje abyc mnie pozniej nie nekal jak lary. Rob jak uwazasz za stosowne. Moja propozycje znasz.

cheos 2013-05-04 02:37:54
Btw tez mam nadzieje ze nie odbierasz wpisow z kroniki osobiscie. Zreszta po pijaku napisalem je nietaktownie. Co do miast frontowych to moge je przekazywac jezeli z obydwoma graczami masz wojne.

cheos 2013-05-04 02:42:58
A co do armii to jak wroce wytne tyle z moich 20 tu kilku miast tyle aby zneutralizowac bartka i popalic tobie. Jestem pierwszy w produkcji i jedzonku i wiem jak scinac. Rudi jako zastepca gra asekiracyjnie bo kontakt mamy utrudniony. Teraz dopiero jakis net zlapalem na jakis czas

Whiteye 2013-05-04 07:29:36
Pogadajmy może o pogodzie albo sporcie, co? Moim skromnym zdaniem negocjacje z Dzia to strata czasu, bo "portret psychologiczny władcy jaki wykreował" też jest bardzo spójny.

dzia 2013-05-04 15:12:36
White,nie skomentuje tego,podobnie jak nie skomentuje Twojej gry w niedopowiedzenia.Jakbyś był wporządku to ja spokojnie bym teraz siedział w Suzie i mielibyśmy pokój-no ale sobie pomyślałeś że skoro wujek cheos za tobą stoi to warto brać wszystko co się da,a teraz się dziwisz że nie jestem przyjacielem.Twój portret psychologiczny to taki Malijski Kali.

Chyba faktycznie o Dyplo już nie mamy sobie nic do powiedzenia,a pogoda jak dla mnie całkiem spoko,szkoda że nie mieszkasz gdzieś w okolicy bo możnaby na piwko wyskoczyć :D

Quote:
Daje propozycje tak jak dalem centowi stojac stakiem pod jego stolica.

Problem w tym że ja jeszcze nie jestem w takiej sytuacji,nic nie stoi pod moją stolicą,a jeśli Kartagina uważa że stać ją wysyłać taki kawał 50 czy więcej unitów żeby mi popalić,no to zapraszam.
Napewno nikogo nie będe nękał ani nie będe prosił o litość,nie będe też dawał żadnych deklaracji.Już byli tacy(i są cały czas)co przez głupie deklaracje w trudnej sytuacji się poprostu udupili do końca gry i Ty teraz z tego korzystasz.

Ja sobie będe narazie obserwował,drzwi są u mnie zawsze lekko uchylone i mostów nigdy nie pale-więc jeśli jednka kiedyś sytuacja będzie sprzyjająca do rozmowy to też zapraszam.

dzia 2013-05-04 15:14:29
ps.Można powiedzieć że Bartek też usiłuje ze mnie wyciągnąć taką 'deklaracje',z wiadomym skutkiem :)

Whiteye 2013-05-04 15:37:23
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć że nasza "przyjaźń" nie zaczęła się w momencie kiedy zająłem Suze. Najpierw chciałeś mnie porobić przy okazji wojny z Persją, potem taki numer udał Ci się z Rudim i Martinem, więc nie dziw się że nie ma do Ciebie zaufania.

Teraz też niby chciałeś się dogadać ale nie przeszkadzało Ci to podciągnąć stacku pod moją granicę, pomimo tego że rozmawialiśmy o sojuszu, skasować numidyjczyków Cheosa, chociaż zgodziliśmy się oddać Zimbir za pokój, i zatopić moją trierę, pomimo tego że ją, tak jak chciałeś, wycofywałem.

Jak dla mnie ściśle współpracujesz z Bartkiem a te wszystkie negocjacje to tylko mydlenie oczu żeby coś zyskać.

A pogodę mamy ładną.

dzia 2013-05-04 16:01:09
No ale jeśli wracamy do początków no to prowadzenie wszelkiej polityki jest wtedy bez sensu,nie rozumiem co ma wojna nasza jeszcze za czasów Persji do sytuacji teraz?
Sygnalizowałem już że uważam Suze za swoje miasto chyba dość wyraźnie-Ty chciałeś wykorzystać sojusz z Maiarem(nawet on to przyznał)i ze mną do ochrony pleców tylko ,nie traktując sprawy serio.
Jak uważnie przeczytasz co pisałem to nie ma tam nigdzie wzmianki że nie będe waszej konnicy atakować-napisałem tylko żebyście się grzecznie wycofali-numidy Cheosa zostały więc je skasowałem-tu ponownie(przez nieporozumienie z Rudim prawdopod.)wtopiliście i chcieliście szybko pokój ze mną.

Z trimierą to bys lepiej nie wspominał-mogłem ją skasować wczoraj-ale jak mówiłem tylko chciałem ja odeskortować,nie widziałem jeszcze wtedy kolejnej malijskiej triery.
Miałeś odpłynąc w pokoju a tymczasem widze że wpływa kolejna,no to idiotą-jak zaznaczałem-nie jestem i wiem co to oznacza.

Mamy taką sytuacje że obie strony chcą się na wzajem wykorzystać i dybają na swoją okazje jednocześnie czekając na rozwój wypadków-podejście Bartka pod Gao.

Tylko że ja mówie to otwarcie a Ty White chodź grasz takimi samymi kartami jak ja i wcale nie gorzej,to zgrywasz tego 'oszukanego' co mnie czasem irytuje,no ale widać taki Twój urok :)

dzia 2013-05-04 16:06:52
Chyba naturalne że bliżej mi do Bartka,ale nie jestem z nim tak blisko jak Wy razem co daje mi naszczęście większe pole manewru.

Od was nie moge nic zyskać i na nic nie licze-rozmawiam tylko dlatego że mam dość wyobrażni żeby przewidzieć że JEST MOŻLIWA sytuacja kiedy Bartek pod Gao staraci wojo i wtedy dopiero na Sumerie padną światła.
Oczywiście jeśli to indianiec będzie pod Gao górą to nie będziecie mogli liczyć na cokolwiek z mojej strony

Whiteye 2013-05-04 16:38:58
Nasza wojna z początkowej fazy gry nie ma żadnego wpływu na ocenę Twojego zachowania, ale to że w jej trakcie chciałeś mnie porobić (tak jak potem porobiłeś Rudiego, Martina, Maiara, Cheosa i mnie) sprawia że mam prawo Ci nie ufać. Suze masz prawo uważać za swoje miasto, tak samo jak masz prawo uważać że jesteś uczciwy wobec nas, ale ja mam prawo się z tym nie zgadzać.

To że wykorzystałeś nieuwagę Rudiego i skosiłeś numidyjczyków nie miało wpływu na to że chcieliśmy się dogadać - było wręcz odwrotnie, od tego momentu doszedłem do wniosku że dogadywać się nie ma sensu.

Druga triera płynęła do mojego miasta (wbrew temu co piszesz nie wpływała ona na Twój teren) bo razem z tą, którą miałem zamiar wycofać, miała mi pomóc w obronie. Nie jestem na tyle głupi żeby wpływać na Twój teren dwiema trierami, wiedząc że masz więcej miast nad tym morzem, i mam nadzieję że tylko udajesz, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Jaki sens ma dogadywanie się z Tobą skoro i tak zrobisz to co chcesz, w zależności od rozwoju sytuacji?

dzia 2013-05-04 21:47:11
Ja porobiłem Rudiego,Cheosa,Maiara? :D

Chłopie,masz mnie za jakiegoś dyplo-mistrza,następce bombla?

Zupełnie nie wiem co masz na myśli,moge jedynie się przyznać że z Martinem zagrałem w...no,nieładnie i nie byłoby go na tym świecie gdyby nie fatalny zbieg okoliczności.

Nie wiem czy udajesz czy faktycznie triera płynąłes do miasta,ja nie mam zamiaru tego roztrząsać-jestem zagrożony to atakuje,tak jak i teraz.

Gdybys wpłynął tymi dwoma statkami do mnie ja zmuszony byłbym wycinać miasta na flote zamiast na piechote,w tym czasie porwałbys mi sieci i uciekł-troche dziwne że musze to tłumaczyć,no ale skoro się tak wypierasz..

Sens dogadywanie się ze mną będzie mieć(lub nie)po godzinie 0.00 na która wszyscy niecierpliwie czekamy.
Teraz za pokój ze mną nie oferujecie mi NIC poza groxbami i nieformalnym wasalizmem na który mógłbym się zgodzic MOŻE będąc w sytuacji Centa,a nie jestem.
Natomiast możemy sobie tu gaworzyć i cieszy mnie to że wszyscy gramy na pewnym poziomie i nie musze się martwić że Cheos będzie próbował np.wojny psychologicznej w stylu Rudiego.Dopóki będziecie trzymac poziom jak do tej pory ja też nie będe zniżać się do zagrywek poniżej pasa :)

cheos 2013-05-05 17:21:40
Poziom postaram się utrzymać i postaram się również nie wypisywać po pijaku bo to jednak go zaniża.

dzia 2013-05-07 00:11:16
Korzystając z przerwy w grze-z mojej czy nie z mojej winy,mniejsza o to..

Jak wiadomo Bartka ciężko złapać(gdyby nie to że dziś czekałem na niego do 20.00 mogłem dużo wcześniej ture zrobić),ale obiecał mi znalezc dłuższą chwile na rozmowe.
Możecie nie wierzyć,ale wymieniamy między sobą 2-3zdania,wklejamy jakies screeny i to jest cały nasz kontakt.

Tak więc-nie wiem jeszcze jak on się na takie porozumienie zapatruje,ale chyba też by nie chciał pozbywac się swojej armii niepotrzebnie,tymbardziej że wypalił tam dla siebie sporo miejsca.
Gdyby miało dojść do porozumienia to zapewne on to miejsce(w tym po byłej stolicy Mali)będzie chciał na nowo zagospodarować,ja natomiast zadowole się tym tylko o co od początku mi chodziło.
Ponadto żeby znowu po 10turach nie doszło do korekty porozuminia wzielibycmy jakis pakt-niech Didi i Cholernik teraz lamentują w kronice jaka to kartagina wykoksana a my z Bartkiem zejdziemy w cień.

Czy pasowałyby Wam takie warunki?

dzia 2013-05-09 23:25:25
obawiam się-albo raczej,ciesze się, że nie ma już innego rozwiązania jak stanąć wkońcu na ubitym polu ;]

niech szczęście sprzyja lepszym i przyniesie rozwiązanie

cheos 2013-05-09 23:34:08
Ano, co tam. Tylko Barteq straci szanse na wygraną i ja a do Didiego dołączy Bombel. Nie ma tego złego :]

dzia 2013-05-09 23:45:19
Nie sądze-ktoś bardzo zostanie obity ale ktoś wyjdzie z tego starcia silniejszym niż był kiedykolwiek,random musiałby byc naprawde bardzo złośliwy żeby nie wskazać na wygranego:P

cheos 2013-05-09 23:47:48
Widzisz, jest jeszcze przyczajony tygrys - rozwojowiec z dużą armią. Po tej bitwie nie będzie musiał drukować woja przez kolejne 20 tur, tylko budynki.
Ale co tam :)

dzia 2013-05-09 23:53:49
no szkoda że tak trochę późno o tym wspominasz,parę postów niżej przedstawiałem pewną propozycje i byłem gotowy z Bartkiem serio porozmawiać,no ale skoro żadnego odzewu nie było to stwierdziliśmy że nawet biorąc na siebie znaczne ryzyko lepiej jest zmierzać do rozstrzygnięcia w grze

cheos 2013-05-09 23:58:59
To nie zarejestrowałem albo było to już na etapie rozmowa rozmową a i tak robimy swoje.
Jak można negocjować paląc kolejne miasta. Nie pokazuje to woli rozmów.

dzia 2013-05-10 00:06:21
No proszę,Bartek miał się zatrzymać i poczekać aż wystarczająco się przygotujecie do obrony?
Zadałem konkretne pytanie,czy pasowałby Wam warunki które tam przedstawiłem bo przecież od jakiegos punktu trzeba te rozmowy zacząć-była przerwa w grze,można było rozpocząć negocjacje-teraz nie wiem co mielibyśmy ustalać?

Whiteye 2013-05-10 00:12:46
Na prawdę nie żal Ci czasu Dzia na tę ściemę? Chciałeś się dogadać teraz tak samo, jak chciałeś się dogadać w 10 turze.

U Was też była burza? W Poznaniu przeszła i teraz fajnie się siedzi przy otwartym oknie.

dzia 2013-05-10 00:24:02
Czytaj ze zrozumieniem.Był czas że można było chociaż spróbować i sam Cheos zaproponował żebym z Bartkiem pogadał-a to też nie jest jakoś bardzo zawzięty człowiek.Nie chcieliście,popalił Ci miasta to co mamy teraz ustalać?

To był Twój pomysł ta wojna-ja byłem w cienkiej sytuacji i jakbyś mi oddał Suze to za jakiś czas bym zapomniał o sprawie,no ale teraz jak już sam odbiłem co moje to moge sobie pozwolić na troche nonszalancji:)

Whiteye 2013-05-10 00:38:20
Gdybym oddał Ci Suzę to sytuacja wyglądała by dokładnie tak samo jak teraz. Zawsze można spróbować się dogadać, ale taka próba z góry skazana jest na niepowodzenia, kiedy jedna strona dogadać się nie chce. Możesz teraz zaklinać rzeczywistość ale co to zmieni?

dzia 2013-05-10 01:07:39
Tak samo,jesteś pewnien? Moje siły to teraz już prawie 50% siły całego stacka,z samym Bartkiem nie mielibyście takiego kłopotu i raczej nie straciłbys tych miast gdyby te sępy nie wisiałyby ci nad głową.
Trudno się dogadywać kiedy druga strona nic nie oferuje a prowadzi tylko dyplomatyczne gierki.
No ale szkoda już strzępić język,do dzieła..
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum