www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Zastepstwo bombla" (bombel79)
Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:18   Pakt "Zastepstwo bombla" (bombel79)

Pakt numer 3506, zaoony 2013-07-05 17:22:54 przez bombel79 (Rzym - Hatszepsut)

Nazwa paktu: Zastepstwo bombla

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: bombel79
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:18   

bombel79 2013-07-05 17:25:26

bombel79 2013-07-05 17:28:05
pierwszy screen to granica grecko koreanska... masakra...

drugi screen to granica grecko rzymsa i widzisz 2 miasta petera na polnocy... jest jeszcze 3 na wschodzi (kolo granicy z bartkiem

trzeci screen to granica z centem ... wiesz, na niego zawsze trza uwazac...

czwarty sceen to granica z debem i czciowo z maiarem

piaty screen wykrea poweru

szosty screen moje wojo...

bombel79 2013-07-07 17:28:30
Rudi, co jakis czas, pewnie co 2 dni bede zagladal na forum... i jak idzie? Bartek chyba olal kwestie ataku na petera... masz jakis pomysl co robi?

Rudi2 2013-07-07 19:04:32
Na razie to tylko na szybko udao mi si zorientowa co i jak masz na najbliszej granicy.
Bombelku ja te czau teraz za wiele na to nie mam wic dyplomacja bdzie nad wyraz skpa.

Co do pomysw to wpierw musz obron wzmocni by mc myle o jakim ataku. Masz kraj z trudn granic do obrony. atwo bdzie wrogowi wbi si niespodziewanie za ewentualny twj stack atakujcy i pozbawi kraj obrony. Wystarczy, e skorzysta (bez pytania) z drg ssiedniej nacji.
Nie pjd na Petera w pojedynk i nie wyskocz przed szereg bo nie za bardzo jest z czym biorc pod uwag strzelcw jego.
Trzeba czeka na to co zrobi inni i to jedyny rozsdny pomys chyba.
Pki co kontynuuj przyrost katapult i co tam jeszcze.
Czy zamierzae znacznie zwiksza ilo kirasjerw idc po tego techa?

Co do najbliszych zdarze to jak widz to tak niestety - Bartek nie odpuci Cheosowi i bd si szarpa do czasu a oczywistym ju bdzie wygrana Petera i zdecyduje si pomc Peterowi wygra. Zmieni t ponur przyszo moe tylko jaka zdecydowana akcja zespoowa krajw redniej wielkoci.

Rudi2 2013-07-07 22:07:28
Qrcze, przyjrzaem si dokadniej mapce okolic Petera.
Nie wiem jakie relacje byy z Trebuchem ale a si prosi eby Peter wygra jeli yknie w dwie tury wszystkie miasta Trebucha. Zaatakuje z morza i ldu.
Potem lekko moe zaj ci miasto Ostia i przecina twj kraj na p jednoczenie majc na widelcu ca praw cz. To due zagroenie. Lepiej dogaduj si z Peterem i graj na neutralno przynajmniej do czasu gdy dojdziesz do strzelcw.

Rudi2 2013-07-07 22:11:32
Jakby si Peter przyoy to Trebucha zdmuchnie i w jedn tur jeli ma dostatecznie duo konnicy. Poczy w ten sposb swoje centrum z nowymi miastami ktrymi si podzielilicie upic kogo niedawno. Scali terytorium a ty znajdziesz si na jego asce. Lepiej si dogaduj.

bombel79 2013-07-09 16:08:26
Peter mial raczej piechote, tzn. Rifle. Cheos mi pisal ze digadal sie z bartkiem... wez z nimi pogadaj... ja tu wpadam nad wyraz zadko. Rudi bardzo dziekuje za to zastespstwo. Jak widzisz nie jest to proste klikanie tur, ale chyba daje satysfakcj. Pamietaj o obstawieniu portu na morzu od strony petera, bo on ma juz fregaty i galeony. Wpadne na forum za dzien lub dwa. Ps dzis bylem na pokazie w delfinarium. I mieli tam takiego duzego morsa. Niby grozny i potezny ale za mala rybke turlal sie i klaskal pletwami... moze petera zrobimy "na morsa"?

Rudi2 2013-07-09 18:13:35
Tylko kto bdzie chcia robi za t rybk?

bombel79 2013-07-10 10:40:08
Najlepiej gdyby bartek...

bombel79 2013-07-10 11:09:54
Pamietaj rudi o mozliwosci przejscia na draft. Czemu maiar zaatakowal bobka? Czy po pokiju cheos bartek ten drugi zaatakuje petera?

Rudi2 2013-07-10 20:16:33
Bombelku ja prowadz bardzo skp dyplomacj. Waciwie to wcale. Brak czasu pozwala mi tylko zajrze przez chwil do forum i zrobi turk.
Masz pokj z Bartkiem. Szczegw roli Bartka i Cheosa w kontekcie Petera nie znam.
Co za atwo Bartek pokoje popodpisywa.

bombel79 2013-07-12 13:36:03
Rozumiem Rudi, choc przez ten moj urlop dojdzie do rozrostu Petera... masz moje zielone swiatlo naatak, pewnie trza najpierw odbic miasta ktore peter zyskal na maiarze... tylko najpierw d8gadac sie z maiarem zeby noza nie wbwbi...
Peter cos mowil o podzieleniu sie miastami, ale to chyba lepiej robic majac miasta p3tera w naszychrekach... cisnijmy tez cheosa zeby dal wojo bo bez tego akcja nie ma sensu...
Jeszcze raz dzieki za zastepstwo i sorki ze to tyle czasu zajmuje ale jak widzisz sytuacja jest krytyczna, jesli teraz nie zatrzyma sie petera to bedzie juz tylko gorzej

Rudi2 2013-07-12 13:41:30
Na zaatakowanie Petera to wojska mamy troch zbyt mao i to przestarzaego jeszcze.
Jeli uznasz za stosowne to przejd na draft lecz czy warto arkebuzerw robi z draftu? Za jakie 9-11 tur bd strzelcy.

bombel79 2013-07-13 10:34:52
Ok, niech miasta odpoczna... tylko zeby trebucha peter nie lyknal...

Rudi2 2013-07-13 13:20:06
A co z Trbuchem? Jak on jest ustawiony w caej tej ukadance?
Dobry on czy nie dobry? Bi czy ratowa gdyby zasza taka potrzeba?

bombel79 2013-07-13 14:44:06
Ratowac, kazalem mu zalozyc tajny dla nas i cheosa

Rudi2 2013-07-18 16:59:44
Spokojnie Bombelku, sytuacja jest cay czas pod kontrol. To ja a nie Peter tak ustawiam wojsko by wygldao to na przygotowania do wkroczenia ju ju ju w nastpnej turce pod jego miasta. To dlatego odpuci ostatnie miasto Bobkowi i szybko wrci bo dostrzeg zagroenie od tej strony. Oczywicie przewag ma kolosaln ale przecie nigdy nic nie wiadomo co takiemu napalonemu Rudiemu do ba przyjdzie i w ktrym miejscu niespodziewanie wyskoczy.
Peter ustawi/poukrywa tak wojsko by mnie zachci nawet do tego ataku na niego. Ja udaj, e nie widz tych jednostek i nadal powikszam mj niby ofensywny stack.
Wszystko to po to by da mu nadziej na zapanie mnie w puapk ni jakie wejcie w moj/twoj kultur t zaraz.
Natomiast pod tymi jego maymi miasteczkami po kim tam nie stwarzam zagroenia eby nie sprowokowa go do bardziej zdecydowanych dziaa nim bd u nas strzelcy.
Przedwczoraj nauce do strzelectwa pokazywao e mamy 7 tur, dzi pokazuje e 5 tur a faktycznie bd za dwie tury bo pociskam nauk tak by nie byo wida prawdy. Wrcisz akurat na pierwsze draftowanie.

bombel79 2013-07-18 19:06:05
Spoko, ja zwodze petera ze jak wroce to pogadamy bo ten rudi to wszystko spartolil i w ogole to z niego $*׀"?_?#!!! :-)
Jesli tak sie sprawy maja to ja mniej cisne, ale szykuj kraj do wojny. Sobotnia turke, tez prosze zrob, bo ja niemam pewnosci o ktorej wroce.
I jak widzisz sytuacje

Rudi2 2013-07-18 22:39:32
Jak ja to widz?
Trebuch zostanie albo przycinity przez Petera do kolaboracji, albo zaatwiony a"la Bobek.
Nie jest dobrze bo kraj ma wielu ssiadw i trudne granice do obrony. Byoby podane zaj kilka miast Trebucha by rozszerzy ten wski "przesmyk" twojej kultury i jako tako poczy obie jego czci. Moe dogadaj si z Peterem na rozbir ssiada? To byoby rozsdne. Unikaj zadranie z nim w rrcz szukaj wsppracy. Dla twojej nacji to chyba najkorzystniejszy wariant przynajmniej do czasu a nie wyklaruje si sytuacja wzajemnych interesw Cheos/Bartek/Peter.

bombel79 2013-07-20 21:22:06
rudi, dziki, baaaaardzo mi pomogles... za jaies 3 tugodnie znowu wyparuje na tydzie, mam nadzieje ze bd mogl liczyc na cebie? jak ostatnia turka? peter nie wypowiedzia wojny... co mi doradzasz?

Rudi2 2013-07-21 01:28:23

Rudi2 2013-07-21 02:08:44
No dobra Bombelku, to tylko zabawa ale jestemy powanymi facetami i wszystko co robimy traktujemy powane wic masz moje zdanie na ca sytuacj.
Wszystko wskazuje na to e Peter chcia uderzy ju w tej turze na Ostia.
Na scereenie masz ukad si na granicy z Peterem jaki by na koniec mojej tury, pniej Peter robi swoj wic nie wiem jak przestawi jednostki.
Na to zaznaczony ewentualny kierunek marszu wojsk Petera gdyby zdecydowa si na wojn /jednak odpuci sobie/.
Wyglda na to, e by zdecydowany na atak bo wczeniej dostawa info /zapewne od yczliwych/ e do strzelcw mamy jeszcze kila tur.
Nie wiedzia w momencie wchodzenia dzi e ju draftujemy strzelcw i przezbrajamy koniki na kawaleri. Mimo wszystko jego widoczna przewaga jest kolosalna. Pozornie jednak. Brakuje nam jeszcze 1-2 tur by z powodzeniem poradzi sobie z jego atakiem gdyby si zdecydowa.
Kluczem do wygranej bitwy z duo liczniejsz i nowoczeniejsz armi jest 10-15 kawalerzystw i to wszystko. Mamy ju 4 szt w miecie kilku innych ju dojeda a jutro przezbrj 6 kirasjerw z kasy w skarbcu i jeste zabezpieczony skutecznie nawet przy tej przewadze.
Gdyby zdecydowa si na podejcie pod miasto tym co wida to kluczowe jest wyeliminowanie jego hawach a do tego wystarczy kilkanacie kawalerzystw. Kady z nich zadaje od 5-7 obrae hawachom wic wystarczy 8-10 wygranych bitew /lub wycofania si jednostek konnych/ by pokona ten nowoczesny arsena. Gdyby kawaleria miaa pecha przy randomie to prbuj jeszcze kirasjerami a nawet ryckami.
Peter bez hawach pod miastem przegra nawet walki strzelcy na arkebuzerzy. Oczywicie naley wpierw sypn z wasnych katapult.
Katapulty osabi te 80 jednostek o 10-15% co daje ju realne szanse na wygran naszej kawalerii /z promo do strzelcw/ i zaatwienie jego chawach jednoczenie. Arkebuzerzy zafortyfikowani w miecie z 40% bonusem obrony powinny tez wygrywa walki ze strzelcami osabionymi o 10-15% nawet z promocj do jednostek prochowych.
Masz przewag wasnego terenu i szybszego uycia strzelcw z draftu. Id nadal w kawaleri i draftuj strzelcw ale nie we wszystkich miastach. Musisz te myle o dalszej rozgrywce wic wydzielone miasta rozwijaj budynkami.
To tyle co do aktualnej sytuacji na mapie.
W dalszej perspektywie masz przechlapane w konfrontacji z nacj Petera bo nie upilnujesz jego konnicy jeli bdzie mia tory a na piechot bdziesz bezradny. Do piechoty dojdzie szybciej ni ty i nawet dziaa niewiele pomog. Nie licz na pomoc sojusznikw bo ci bd mieli zapewne wasne zmartwienia. wyglda na to, e Deb i Cholernik stoj po stronie Petera a i Bartek co mi si widzi niewiele pomoe. Odczeka roztropnie na dalszy rozwj sytuacji.
"Dzielcie" ssiada z Peterem i cho to zwikszy potencja Korei to ty te powikszysz swj potencja. Tak czy siak zapniony Trebuch padnie ofiar Petera czy chcesz czy nie wic jedyne co ty moesz zrobi to mie udzia z "zyskach".
Na dusz met musisz chyba si opowiedzie z kim trzymasz albo front bdzie si przewala przez twj kraj albo agresja Petera pjdzie inn stron a ty bdziesz mia moliwo rozwoju.
zi dostae inyniera ale lepszy byby chyba kupiec. Peter zgarnie obie korporacje inynierskie a ty miaby szanse na sushi. Jednak lepiej mie inyniera ni kapana :)
Powodzenia.

Rudi2 2013-07-21 02:16:43
Aaaa i jeszcze wane info.
Pomimo widocznego zagroenia zdecydowaem si na draft strzelcw w miastach na wyspach. Cholernik co zdecydowanie scanuje okolice twoich wysp swoimi karawelami i innymi statkami a nie wida adnego galeonu!!! Moe je wiadomie ukrywa przed nasz widocznoci bo szykowa atak na ciebie wesp z Peterem. dlatego zamiast frafu w okolicach Ostia zrobiem strzelcw na wyspach w pierwszej kolejnoci. Wic niech ci to nie dziwi.

bombel79 2013-07-21 07:50:18
super, rudi, dziki za to wprowadzenie. postaram si nie zmarnowa twojego dorobku :) pisaem ju z Peterem i on chyba do walnego ataku nie jest tak skory... mamy dzi rozmawia... niestety Sparty chyba nie wytarguje, ale te 2 miasta na polnoc od paryza pewnie dostane za pozwolenie na rozbir trebucha...

mysle podobnie ja Ty, tylko kurde troch ciko tak diametralnie zmieni front, mylisz ze lepiej opowiedzie si za Peterem czy trzyma si cheosa?

Rudi2 2013-07-21 09:00:38
Trzymaj z Cheosem i trzymaj z Peterem :)
Jeli zobaczysz w praktyce, e Cheos jest bardziej skory do wsparcia ci militarnie to trzymaj bardziej z Cheosem ni z Peterem.
Jeli dostaniesz symboliczne posiki od Cheosa to trzymaj bardziej z Peterem.
Ju ty najlepiej wiesz jak to si robi. W kocu jeste moim mistrzem w wielopoziomowej dyplomacji.

bombel79 2013-07-21 09:09:42
spox rudi, dziki za wskazwki :)
jestem ciekawy co peter zrobi, bo na razie dostal propozycje: jak mi oddasz 2 miasta to nie bdzie wojny miedzy nami... majac na uwadze ze on ma przewag w armii bya to do ciekawa propozycja :)

Rudi2 2013-07-21 09:17:24
W okolicach Sparty s pola o rnych proporcjach kultury ktre bd miay znaczenie gdy Trebuch nie bdzie mia ju nad ni kontroli.
Nie jestem pewien czy a tak bardzo korzystne jest dla ciebie zajcie Sparty.
Wyglda na to, e miasto to zostanie oblepione po czci twoj kultur i Petera niezalenie kto bdzie nim wada i dugo tak pozostanie.
Spart straciby w kadej chwili gdyby wam si stosunki bardzo popsuy. Przecie nie trzymaby w niej trzonu swojej armii skoro Peter mgby podej i uderzy w tej samej chwili jednostkami oblniczymi. Wic posiadanie Sparty to bardziej kopot ni zysk. Waniejsze jest samo przesunicie twojej kultury na poudnie od Ostia (w tym kontrola nad fortem do przeprawy statkw) a nastpi to niezalenie kto bdzie mia wadz w Sparcie.

bombel79 2013-07-22 05:57:48
dogadaem si z Peterem. Mam dosta Velitare, oraz na czas innych podbojow Rheims... a nastpnie idziemy na deba lub maiara... no zobaczymy na ile peter si z tego wywiaze...

Rudi2 2013-07-22 09:41:11
Te dwa miasta Petera obok Parya i dwa miasta Trebucha po prawej stronie gdyby uzyska to miaby cakiem niezy kawaek scalonego terytorium.

Rudi2 2013-07-22 09:43:22
Mykeny i Reims targuj po Trebuchu.

Rudi2 2013-07-22 09:49:45
Teraz jest najlepszy moment na wyrwanie od Petera co si da. Jest w trakcie szybkiej wojny a ty jednak masz na bliskim pograniczu do jednostek by zamiesza mu pod prd. Moe nie pokona ale do powanie zagrozi nowo zdobytym miastom bez wianuszka kultury gdy Peter ma porozrzucane jednostki w wojnie z Trebuchem.
Za 2-3 tury yknie cae jego pastwo, ustawi jednostki do obrony i ju w gadce bdzie bardziej sztywny.

bombel79 2013-08-09 20:19:21
no dobra rudi, wszystko przygotowane... masz 1 turke kaencji z Peterem, ale mam gleboka nadzieje ze wswzystko bdzie ok... Peterowi moesz oddac jakies miasto, ale prosz najpierw daj mi znac ktre... chodzi raczej o jaki syf po majarze...

majar jest spukany.... ma moe 8 jednostek (longi)... generalnie napieraj czym tam masz u niego...

duym problemem jest niezadwolenie... datego powstaj nowe teatry itp. itd...

Rudi2 2013-08-09 23:59:38
ok

bombel79 2013-08-10 07:22:42
Dogadaj sie z bartkiem co do podziau miast... Ob wchodzi na krzywy ryj. Niestety za duo to nie moemy sie stawia bo mamy duo sabsza armi. Trza sie dogada

bombel79 2013-08-13 17:03:17
Rudi, i jak to tak wyglda? Duo stracimy? Armia dycha? Cheos pomoe? Jak z Peterem,on lubi bi sabszych... :) jeli mamy odda 1 miasto za cen pokoju to spoko... Bardziej boj sie wjazdu z boku...

Rudi2 2013-08-14 00:24:45
Zaciukali te ktre byy ranne jeszcze z twojej jakiej bitwy z Mairem.
Prbuj da Peterowi apwk z miast w tamtym rejonie bo cay ten odcity od stolicy rejon jest i tak stracony jeli Peter wjedzie z boku a moe by jeszcze gorzej.
Niepotrzebnie zapdzie si wojskiem a tak daleko za Mairem.
Za trzy tury bd dziaa lecz i tak jestemy na widelcu jeli Koreaczyk zaatakuje.

bombel79 2013-08-17 16:14:15
czesc Rudi, ju wrocilem.. widziaem ze sobotnia turke ju zrobiles i dobrze ) napisz mi jak to wszystko szlo, co ustailes z koalicjanatami no i oczywicie licze na podpowiedzi c dalej... jakbys mogl tez napisac co mam zrobi jutro eby jaiegos babola nie strzeli...

Rudi2 2013-08-17 23:22:32
Jest nieciekawie.
Gdy przekazywae nacj szede stackiem na zajcie tych odlegych miast Maira. Wszystko adnie wygldao ale ju i tak za daleko si wypucie bo wymine teren Bartka. Ten zebra cichaczem ca chyba armi i si zaczai. Stalimy daleko w kulturze stolicy Maira i nawet gdyby si zacz po jednej kratce wycofywa Bartek i tak dopadby to co tam stao. Zajem jeszcze jakie 2 miasta a oni z Dzia ze trzy. Gdy znika kultura znalelimy si w powanym potrzasku bo z przodu Dzia i jaki niewielki stack Bartka ale za to od tyu z jego terytorium wylaz t kup woja. Szpieg jeden na tym terenie nie widzia caego obszaru i wylazo to ciapciarajstwo jak z pod ziemi. Trzask prask i poowa naszego wojska w tym rejonie odparowaa. Reszt daem szybko w ty zwrot i na rdzenne tereny ci cofam. Nijak byo walczy z ponad setk wojakw Bartka wic miasta stopniowo oddawaem i cigaem co byo pod rk by gdzie tam jak sensown obron postawi ale na setke woja + katapy si nie mamy.
Dzi zajm nastpne a ja cofn si znw musiaem.
Bartek idzie do przodu i bardzo licz na to, e w kocu Peter pjdzie po rozum do gowy i z jego 50 kawalerzystami dopadniecie ten Bartkowy stack.
Niestety Peter wyczekuje. Zapewne te uwzgldnia atak na twoje miasta dlatego w tej czci kraju gdzie jest stolica zostawi musiaem tez duo wojska.
Od dzi mamy ju armaty lecz id z daleka, jutro bdziesz mia pienidze na przezbrojenie kilku katapult ale nawet z dziaami niewiele moesz poradzi jeli nie dostaniesz wsparcia od Petera.
Jeli Peter nie przyczy si do wojny to zapewne maj ugadany z Bartkiem podzia twoich miast i jeli ten osignie swoje cele zostaniesz zaatakowany przez Petera. Teraz pewnie liczy, e co tam potracimy na Bartku jeszcze lecz ja do bitwy nie przystpowaem bo to samobjstwo by byo.

Nc Petera moliwoci wybicia caej armii Bartka, oddania mu tego co sam zdobdzie na dawnych terenach Maira i jeszcze jakie dwa twoje miasta.
Nie ma pomocy od Cheosa i oni to widz.
Jest le, musisz si niestety cofa i powiksza stack draftujc okoliczne miasta.

bombel79 2013-08-18 00:58:11
spoko, rozumiem...

Rudi2 2013-08-18 01:17:54
Jest nieciekawie.
Gdy przekazywae nacj szede stackiem na zajcie tych odlegych miast Maira. Wszystko adnie wygldao ale ju i tak za daleko si wypucie bo wymine teren Bartka. Ten zebra cichaczem ca chyba armi i si zaczai. Stalimy daleko w kulturze stolicy Maira i nawet gdyby si zacz po jednej kratce wycofywa Bartek i tak dopadby to co tam stao. Zajem jeszcze jakie 2 miasta a oni z Dzia ze trzy. Gdy znika kultura znalelimy si w powanym potrzasku bo z przodu Dzia i jaki niewielki stack Bartka ale za to od tyu z jego terytorium wylaz t kup woja. Szpieg jeden na tym terenie nie widzia caego obszaru i wylazo to ciapciarajstwo jak z pod ziemi. Trzask prask i poowa naszego wojska w tym rejonie odparowaa. Reszt daem szybko w ty zwrot i na rdzenne tereny ci cofam. Nijak byo walczy z ponad setk wojakw Bartka wic miasta stopniowo oddawaem i cigaem co byo pod rk by gdzie tam jak sensown obron postawi ale na setke woja + katapy si nie mamy.
Dzi zajm nastpne a ja cofn si znw musiaem.
Bartek idzie do przodu i bardzo licz na to, e w kocu Peter pjdzie po rozum do gowy i z jego 50 kawalerzystami dopadniecie ten Bartkowy stack.
Niestety Peter wyczekuje. Zapewne te uwzgldnia atak na twoje miasta dlatego w tej czci kraju gdzie jest stolica zostawi musiaem tez duo wojska.
Od dzi mamy ju armaty lecz id z daleka, jutro bdziesz mia pienidze na przezbrojenie kilku katapult ale nawet z dziaami niewiele moesz poradzi jeli nie dostaniesz wsparcia od Petera.
Jeli Peter nie przyczy si do wojny to zapewne maj ugadany z Bartkiem podzia twoich miast i jeli ten osignie swoje cele zostaniesz zaatakowany przez Petera. Teraz pewnie liczy, e co tam potracimy na Bartku jeszcze lecz ja do bitwy nie przystpowaem bo to samobjstwo by byo.

Nc Petera moliwoci wybicia caej armii Bartka, oddania mu tego co sam zdobdzie na dawnych terenach Maira i jeszcze jakie dwa twoje miasta.
Nie ma pomocy od Cheosa i oni to widz.
Jest le, musisz si niestety cofa i powiksza stack draftujc okoliczne miasta.

Rudi2 2013-08-18 01:22:53
Odwieyem stronk i si ponownie zaadowa ten sam tekst.

Wczoraj wyjedaem z synem na ryby i turk robiem na szybciutko bo smyk z nogi na nog przestpowa ju a jeszcze si Cheosik wbija dwa razy i kto inny z ktrym mia blokad na wejcie wic lagi byy dugie. Zapomniaem na koniec zmieni produkcji w stolicy i wyskoczya Kaplica ktr miaem prawie ukoczon od wielu tur dla pienidzy na przezbrojenie katapult.
Masz cud ale to tez za wiadomo bo asy ksek dla ssiadw.
Ryby te nie bray.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: