www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin Bodek - Majowy" (Bobek1971)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:19   Pakt "Admin Bodek - Majowy" (Bobek1971)

Pakt numer 3158, założony 2013-01-22 11:39:18 przez Bobek1971 (Majowie - Gandi)

Nazwa paktu: Admin Bodek - Majowy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bobek1971
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:19   

Bobek1971 2013-01-22 11:42:01
Hejko ...zgłaszam wczesniej ukła tajny [jak się zrealizuje] miedzy mną, didim, larym:
mamy podzielic się miastami Treba wg ustalen:
Ateny - didi
Korynt -Bobek
Sparta - Lary
miasta w ciągu turki zostana przekazane umowionemu włascicielowi przez panstwo które zajęło miasto, jesli nie było to mozliwe własciwą jednostka.
prosze o potwierdzenie
Bobek

Bodek 2013-01-22 11:45:58
Jest zgoda na podział łupów podczas wspólnej wojny.
Tylko miasta możecie sobie przekazać jak znikną wszelkie jednostki greckie z okolicy tak aby nie było że on je miał w zasięgu do odbicia

Bobek1971 2013-01-22 11:49:57
a własnie dobrze podpowiedziałes.

Bobek1971 2013-01-23 22:43:27
Chiałbym odddać miasto za pokój z Larym.umowa wiązana będzie pokój z trebem i z larym za miasto przed ktorym stoi.

Bobek1971 2013-01-23 22:43:56
Pytam bo nie wiem czy moglem w grze zaproponowac miasto za pokoj ..coby cofki nie bylo.

Bobek1971 2013-01-23 23:16:25
zrobiłem podwójne wejscie po to zeby zaproponowac ten pokoj za miasto dla Larego i pokoj z trebem.
Po prostu w momencie jak mialem to zrobic chlopaki sie dwaj wladowali potem robilem screena i sie zapomnialem.

Bodek 2013-01-23 23:57:57
OK
a jakie dostałeś straty w wojnie z Larym...
żeby się nie okazało że to jakaś papierowa wojna
;)

Bodek 2013-01-24 00:39:03
DObra sprawdziłem sytuację
i uważam że mógłbyś się obronić, przynajmniej przez kilak tur ale stałbyś się warzywem docelowo.
Skoro podjąłeś samodzielną decyzję że chcesz oddać miasto za pokój i jeszcze jakoś próbować wybrnąć bez wojny to zgadzam się

Nie jest to rozdawanie miast celem zakończenia gry a łupnia ostatnio dostałeś solidnego :( także po prostu ratujesz skórę za miasto

Jest zgoda admina na taki pokój

Bobek1971 2013-01-24 09:17:43
thx za trafna ocene sytuacji

Bobek1971 2013-01-30 22:29:24
kolejne pytanie szeryfie...
Mianowicie planujemy sojuszem warzyw [treb, didi i ja ] zatakować Larego...poniewaz ja mam do konca pokoju z Larym około 5 tur...a chłopaki zaatakują chyba na 2 tury przed koncem mojego pokoju z Larym...
Ja wysyłam wojska inżynieryjne [4 worki], które wykonaja drogę dla wojsk inwZyjnych....czy moge to zrobić ..bo zaraz bedzie jazda że mam pokój a biorę udział w akcji.
Moje wojska przystapia do akcji po wspomnianym okresie,

Bodek 2013-01-31 15:07:17
ależ oczywiście że możesz używać workerów do budowy dróg nieważne czy w celach pokojowych czy wojennych

To już problem Larego że podpisał pokój z Tobą na 10 tur i teraz nie będzie mógł Ci tych workerów rąbnąć. Mógł to przewaidzieć o podpisać Cease Fire

nie przewidział, nie moja sprawa

jeśli tylko worków nikomu celowo na śmierć nie podłożysz to możesz nimi budować co tam chcesz

Bobek1971 2013-02-11 10:45:57
Hejko
zdobyłem w ostatniej turze miasto wspolnie z siłami treba - spalone - chiałbym mu przelac na jego konto połowe kasy z wspomnianego spalenia Antium.

Bodek 2013-02-11 10:52:22
ok

jak to suma ??
pamiętaj że przekazanie kasy musi być oznajmione w kronice (nie musisz podawać w kronice kwoty) ale sam fakt że ktoś tam komuś kasę przekazuje

PS
Bardzo podoba mi sie wasza gra
gracie fair czysto, poczekaliscie wczoraj nawet na cheosa choć mogliście zbalokować go kolejnością wejść

tak trzymać
(choć obstawiam że z katapkami to się skończy rumakowanie warzyw)

Bobek1971 2013-02-11 10:57:52
:) jesli cos nie tak nam wyjdzie to przypadkiem ...nie zaplanowane błędy [odnosnie regulaminu].
kasa własnie nie pamiętam postaram się zrobić screena z logów [będzie tam?]
jak nie to miałem na koncie około 46 golda przy stracie turowej minus 9 chyba.....wiec to co bedzie w obecnej ponad 37 to to co zyskalem za spalenia miasta.
Wczoraj w trakcie gry didi wypadl i strasznie dlugo logował i w koncu jak spalilem potem gadalismy i nawet nie spojrzalem po spaleniu ile tego bylo...watpie zeby jakies kokosy ..ale podzial ustalilismy wiec musze sie podzielic

Bobek1971 2013-02-11 10:59:49
jednak koledzy zdecydowali sie [pierwotnie tak miało byc potem jednak zdecydowalismy ze jednak podzielimy kase na trzech]
wiec podzial bedzie na trzech tego zysku :)

Bobek1971 2013-02-11 22:59:59
za miasto dostalem okolo60 golda 30 golda idzie do Treba. wyslalem ta kase do ciebie - prosze o przekazanie jej do Treba zatem. thx.

Bobek1971 2013-02-15 10:15:57
kolejne pytanie odnosnie przyszlosci ...czy w przypadku potencjalnej wojny z bartkiem i zdobyczy miast...czy moge w ramach podzialu przekazac moim sojusznikom po 1 miiescie ktore sa najblizej ich granic ?

Bodek 2013-02-15 10:19:31
Tak
Ale powinieneś zdobyć wtedy więcej na tej nowej wojnie niż im oddajesz
W przeciwnym wypadku byłoby to pompowanie silniejszego sojusznika

Bobek1971 2013-02-15 10:28:56
tak jesli zdobede co najmniej dwa

Bodek 2013-02-15 10:34:21
Bobek musi być tak że grasz dla dobra swojej nacji a nie dla dobra innego gracza (no Didiego)

Jeśli ty zodbędziesz jedno miasto na dodatek na lini frontu a będziesz chciał oddać za nie jedno własne miasto na bezpiecznych tyłach to ja tutaj korzyści dla Ciebie nie widzę.
Bardzo łatwo może się zdarzyć że Barteq (jak przed chwilą Lary) miasto odbije i wyjdzie że do facto przekazałeś swoje miasto za nic do silniejszego sojusznika. Czyli dokładnie to co jest regulaminem zabronione - pompowanieinnej nacji.

Wiem że bardzo ciężko jest tak grać bo chciałbyś dla dobra warzywnego sojuszu aby się Didi wzmocnił ale to wymyślcie tak aby on coś zdobył i zachował zdobycz dla siebie

Gramy indywidualnie, sam to forsowałeś przed każdym dyplo :)

Bobek1971 2013-02-15 10:57:56
dla mnie wszystko gra...ty jestes prawem i nie zrobie nic wbrew zasadom. ale tutaj mamy taka sytuacje.
didi i treb ida na battka armiami i zdobywajac miasta tam sa odzieleni moim krajem. ja owszem wszystko moge wziac oni tez moga zdobyc ale by sprawiedliwosci sojuszowej bylo zadosc chyba lepiej jest oddac 1 miasto od jego strony i didiemu od drugiej strony.
w moim interesie jako najslabszemu czlonowi :) sojuszu jest zgadzac sie na taka sprawiedliwa wymiane....
sorka ze tak lakonicznie pisze ale z komorki

Bobek1971 2013-02-15 11:00:11
gdybym nie oddawal np miasta za miasto zdobyte na bartku...to nie chcialby isc z armia i ponosic koszta...bo po co dla chwaly jeno ?

Bobek1971 2013-02-15 11:00:52
oczywiscie jak powiesz ze nie mozna przekazywac to nie przekaze.

Bobek1971 2013-02-15 11:01:17
zreszta to odlegla tura ruszamy ok 85t

Bodek 2013-02-15 12:02:29
Wlasnie

Juz kilka raxy w tym dyplo musialem dzielic przyszle lupy np. Stolice bombla juz sobie jeden gracz rezerwowal a w zamian chcial oddawac inne miasto a teraz to Bombel temu graczowi dyktuje warunki.
Takze poczekajcie zdobadzcie i pogadamy

Zgodze sie na pewno na podzial lupow na wojnie i odanie sojusznilowi innego miasta za pomoc jesli te zyski na wojnie beda wieksze niz zaplata do sojusznika

Bobek1971 2013-02-15 12:07:58
ok

Bobek1971 2013-02-26 10:54:19
Czy moge wywolac wojne by skaskowac wojownika -szpiega Larego w okolicach mojego panstwa? mial opuscic teren najszybciej ale oczywiscie cwaniakuje...
nie wiem jak lary zareaguje ale chce ubic gada jakby co ..wojownika ..nie larego :)

Bodek 2013-02-26 11:12:01
no a dlaczego mialbys nie móc ??

jeśli tylko nie zaatakujesz jednostki teleportowanej to śmiało

Bobek1971 2013-02-26 11:16:24
akurat stoi na bezludnej wyspie a mial zejsc do siebie ...dzieki za info w kazdym badz razie

Bodek 2013-03-05 09:14:20
No i co tam dalej kombinujesz??
Bo widze ze zblizasz sie wojskiem pod stronę Efe...

a masz w tym jakiś głębszy cel ?
Liderowi pozwalacie sobie odjeżdżać a samemu gracie z tyłu o nic ?

Bobek1971 2013-03-05 12:36:29
Ja tu nie rządzę ;)
Po prostu wplątalismy się w pomoc dla Deba i ...bez sensu :) ...a fabularnie muszę dotrzymac umów :)

Bodek 2013-03-05 15:35:06
no cóż to gracze decydują o losach gry i tym kto wygra

ja tylko pytam o powody decyzji a nie wpływam na decyzje

po prostu Twój bezpośredni sąsiad jest potęgą a ty ślesz wojsko na drugi koniec świata lekką ręką

patrzę aby tu nie było jakiegoś podłożenia się jeślibyś nagle został zjechany

podkładać się NIE WOLNO

Bobek1971 2013-03-05 15:53:26
nie ma podkladki w moim przypadku...predzej glupota :)

Bodek 2013-03-17 11:40:46
no i co głupta ??
czy jednak celowe podłożenie się

aż nie wiem co napisać bo z góry wygląda to tak że specjalnie zabieram armię i jadę nią jak najdalej się tylko da i wplątuję się w każdą wojnę jaką się tylko da byle tylko być wojskiem jak najdalej od własnego kraju... a to u Bombla henen a to u Efe jeszcze dalej, a wreszcie henehenehen u Centa i Cheosa
ehh

a u siebie stawiam WB i farmię naukowca na akademie i następnego farmię i dodaje do miasta i jak jż jest gotowe to przychodzi "gość" i zajmuje...
Ehhhh

Bobek ja się domyślam że nie zagrałeś specjalnie ale spójrz się na to okiem Admina z góry......

Bobek1971 2013-03-17 12:06:33
Powiem tak...najlżej jak potrafię....jest mi przykro, że mi insynuujesz, że sie podstawiam w grze.

Nie należe do ludzi olewających sobię grę...gram bardziej dla zabawy...wiekszość gra głównie dla wygranej. Nie będę tego tematu wałkował bo i tak mało kto to rozumie :)

Teraz co do samej gry. Początek wiesz jaki był agresywny, krew, straty - potem sojusz i dopiero dostawiane pozno miasta. Sojusz stał się tym na czym oparlismy swoją grę. Ponieważ wykonuję zobowiązania sojusznicze wpakowałem się również w kłopoty. Liczyłem na więcej czasu, że Bartek da mi z 10 tur jeszcze....
dopiero od poprzedniej tury mam słonie i chciałem zacząc masową produkcję...niestety nie zdązyłem.
Mam obietnice wsparcia przez Didiegoi Treba...poniewaz Lary może wjechać Trebowi zatem pozostaje do wsparcia didi....marny los i tak raczej będzie bo wysłalismy na południe najpierw do Deba wojsko by pomóc przełamać Efe ...ale ten zrezygnował z wejscia do Deba!
No to zaczęły sie prośby Itko i Centa byśmy ich ratowali...Poszlismy zatem tam..a tam jak doszlismy okazało się żę nas wyciupciał Cent :)
dla mnie gra fabularnie swietna ...niestety moze okazać się tragicznie w finale...ale nie jest to wynikiem mojej głupoty lecz poświecenia w grze postawienia na jakiegos konia..licze ze pomoc nadejdzie..jesli nie nie bede płakał tylko przemysle na kolejne dyplo strategie ...
Bedę walczył do końca...probowalem negocjowac z Bartkiem i za miasta wplatac go w wojne z Larym ze my zatrzymamy Bombla i Cheosa ..niestety nie było odpowiedzi to milczacy gracz i ...dobrze nie mam nic do goscia po prostu tak gra...i to jak dobrze.
Teraz pozostaje scinka cofanie sie strata zapewne GL ale bedziemy chcieli odebrac co stracę lub inni może powalczą ...nie wiem ..na razie myslimy jak to z najmniejszymi swoimi stratami lub jak najwiekszymi bartka stratami zakonczyc...
na razie sytuacja jest jak jest...nic na to nie poradzę.
na pewno nie olewam nacji ...po prostu obrałem zła strategie jesli przegram...ale na pewno nie gram na jej szkodę.

Jak chcecie zrobcie sobie dyplo dla Profi...i nie wolno grac pacyfistom ,fabularyzatorom ...
po prostu jestem zawiedziony taka oceną...
owszem po przegranej mozesz na mmnie wieszac psy jako strategii rozwoju panstwa...itd ..ale nie ze olewam swoj narod

Bodek 2013-03-17 12:14:42
nie napisałem że olewasz nację albo że grasz na jej niekorzyść

napisałem dosłownie
"Bobek domyślam się że nie zagrałeś tak specjalnie"

chodzi mi tylko o to że od teraz jeśli ktokolwiek będzie się chciał komuś innemu podłożyć może rozegrać to mniej więcej jak tu teraz

wziąć armię, pójśc niż gdzieś daleko nie patrząc na inne zgrożenie i potem napisać Ups ... nie sądziłem , nie przewidziałem... a miasta puste

chodzi mi tylko to że Admin w takiej sytuacji nic nie może zrobić i każdy (nawet zakładając złą wolę gracza) będzie mógł tak się podłożyć a admin może tylko popatrzeć

Absolutnie nie napisałem że Ty się podłożyłeś ale że patrząc z góry takie mógłby ktoś odnieść wrażenie.......

To jest zawsze cienka linia czy ktoś coś zrobił celowo i świadomie czy rzeczywiście w nieświadomości...

broń się do kńca i tyle , nie odpuszczaj
aby po grze inni gracze nie mogli zarzucić tej WB jako prezentu dla przyszłego zwycięzcy

Bobek1971 2013-03-17 12:35:11
ja rozumiem ze mogles tak pomyslec przy graczach ktorzy pierwszy raz graja....
my sie zmamy jak stare konie

Bobek1971 2013-03-17 14:31:35
łyse ;)

Bobek1971 2013-03-19 10:37:21
Powiedz mi dlaczego mamy sie bronic osobno jak mozemy najpierw rozbic Larego a potem już z bezpiecznym bokiem zaatakowac Bartka?

Bobek1971 2013-03-19 10:40:27
W obecnej sytuacji jak sam doskonale wiesz nie mamy szans jak ja bede bronił sie sam przed Bartkiem aTreba przed Larym ...zjada nas obu jak w trojke nie bedziemy sie zbierac w jeden dyuzy stack i najpierw albo zmusic Larego do podpisania pokoju na 10 tur i wowczas mozemy calaoscia sil probowac stawic czolo bartkowi...
starata mojej stolicy w takim wypadku jest tylko najmniejsza ceną...
jak bedziemy probowac zebrac calosc nawet pozwolic stracic moja stolice i czesc miast ktorych nie mam i nie mamy jako sojusz na chwile obecna wybronic to najmniejsza cena..
po prostu probujemy zadac jak najwieksze straty i jakos wykrecic kota ogonem...jak bedziemy ustawowo bronic stolicy i innych miast ..to ja i treb padamy jeszcze szybciej a didi w potrzasku zjedzony przez larego i bartka ...potem deb ..i koniec :)

Bobek1971 2013-03-19 10:44:01
cale swoje wojsko na pewno zostanie wrzucone do ostatniego miasta..w kazdym miescie mam axa i holkana by jakies opoznienia jedynie robic docinam slonie i wycofuje do stacku bo bez sens by zostawaly na stracenie...didi docina hwache treb u siebie to co na razie moze on najbardziej zapozniony z nas wszytskich jest...wiec kleska totalna bedzie jak sie razem nie zbierzemy...tu chodzi o sposob odejscia nie moze byc tak ze widzac co sie dzieje i nic to nie da ...owszem jakby didi i treb byli innego zdania to sie zgadzam bronie swojego panstwa tym co mam...jesli oddam stolice i jakims cudem uda nam sie ja odbic pozniej to spale ja bo nie ma szans na jej ocalenie...ja odchodze w zapomnienie jedyna przeciwaaga jaka w reguionie na razie jest to didi ktory bez naszego miesa armatniego nie bedzie mial zadnych szans

Bodek 2013-03-19 10:47:15
przecież ja nic nie mówię

pytałem tylko Didiego o plany i obserwuje sobie z góry

grajcie jak chcecie... byle bez podkładania się

Bobek1971 2013-03-19 10:52:32
wiem doskonale ze oceniasz nasza gre beznadziejnie i to twoj pkt widzenia...my mamy jakies tam swoje mozliwosci nie mamy ogladu calosci ...wiele bledow zrobilismy wczesniej jak moglismy ..ale to jest gra...ktora wlasnie polega na jakichs tam bledach..na pewno sie nie podkladamy chcemy jakos z tego wybrnac by zadac jakies straty ...nie wiemy czy to sie uda po prostu jest katastrofa..ale nie uciekamy startamy sie cos obmyslic w tych naszych ograniczonych glowkach...
na nastepne dyplo na bank inaczej juz gram bo to za duzo marudzenia :)

Bodziu nie masz sie co martwic ze sie podkladamy...po prostu szukamy jakiegos minimalnego ratunku ...by odejsc w jakis godny sposob.....nic nie poradzimy...co ja mam powiedziec o sasiadach Bartka ma spokoj ...:)

Bodek 2013-03-19 11:00:37
nie uważam że się podkładasz
napisałem to na samym początku - choć z zewnątrz patrząc twoja gra spełnie wszelkie ku temu przesłanki, tym bardziej teraz gdy Bartek zajmie cały miodek bez najmnieszej nawet walki i bez jednego wystrzału a cała armia jedzie na Larego

Wasza gra, wolna wola

ja tylko patrze z góry co mógłby zrobić admin gdyby zaistniała taka sytacja i miałbym przekonanie wewntęrzne że jest to celowe podłożenie się

co ja mógłbym zrobić w takiej sytuacji ??

Nie uważam też że gracie beznadziejnie ani nawet źle
uważam że graliście baaaaardzo krótkozrocznie i ładowaliście się bez sensu w wojny z których nie mieliście żadnych korzyści, wręcz osłabialiście na siłe pastwa które mogłyby Wam kiedyś pomóc w walce z Bartkiem, bo byliby to jego naturalnie rywale

Zagraliście tak jak sobie wybraliście, władowaliście się do Bombla i go uwaliliście choć nie stanowił dal was zagrożenia, utrudniliście bardzo grę Cheosowi, utrudniliście Efe i to wszytsko było ce facto zagrane pod Bartka

A teraz się dziwicie że inni grają tak jak Wy kiedyś, pod Bartka
Niech se podbije ja z nim nie walczę

Oliwa sprawiedliwa - powodzonka
i nie pisz głupot że nie zagrasz w następnym dyplo

Bobek1971 2013-03-19 11:04:24
ja bodziu nie mam zamiaru rezygnowac z Dyplo o co to nie :) tylko ze robie od popczatku wojo ..nie ma zmiluj sie ;)

Bobek1971 2013-04-25 23:05:00
55 kasy poszło do admina dla Didiego [udział 50%] z zysku za zdobycie miast Muuzg i Cakolpyd

Bobek1971 2013-05-05 21:02:36
Przekazuję po 30 golda dla Bombla i Didiego ze zdobycia Paryża.
Paryz przekazywany zgodnie z umową koalicyjną idzie dzisiaj do Bombla.

Bobek1971 2013-05-09 23:37:17
Wysłane do podziału 75 golda za zdobycie Lyons - dla
Treb, Didi, Bombel po 25 golda

Lyons zgodnie z umowa sojusznicza idzie do maiara.

Podobno zastepca Admina nie podeslal poprzedniej kwoty dla Bombla i Didiego po 30 golda za zdobycie paryza.

Bodek 2013-05-10 10:13:24
juz wszytsko dzis poszlo z zaleglym wyrownaniem
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum