www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin Bodek - Cheos" (cheos)
Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:22   Pakt "Admin Bodek - Cheos" (cheos)

Pakt numer 3142, zaoony 2013-01-18 08:44:37 przez cheos (Kartagina - Hannibal)

Nazwa paktu: Admin Bodek - Cheos

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: cheos
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:22   

cheos 2013-01-18 08:45:19
Witaj nowy wadco Lodowej Wyspy.

Bodek 2013-01-18 08:47:37
witam witam

cheos 2013-01-18 08:58:05
Jak pewnie zauwaye kolejne Dyplo jakie gram i ssiad Bombel nierozczny :D
Z najbliszych planw:
Id po yda, wpado 122G ze stona to moe dam rad. Nie dam to trudno, sprbowa warto. Chatek nie mam ale na wodzie mog pracowa to nie ma tragedii.
Obecnie obstawiam stolic miastami, przesmyk z im ju zabezpieczyem miastem. Pole na winie ale takie byo ustalenie, po co drani ssiada chocia pol niej byoby lepiej.
Na zachodzie mam sporo terenu na nowe miasta. To nie generator tylko by tam Forever, ktrego pojecha Whiteye. Z Whiteye mamy ustalona granic na Persepolis. Jak nie bdzie zgrzytw to mam tam miejsca jeszcze na jakie trzy miasta.
Oglnie jak mnie nikt nie zaczepi planuj rozwj przez najblisze 30 tur a wojska tyle aby ssiadom si nie opacao atakowa. Mam demo wszystkich trzech.

cheos 2013-01-18 08:59:04
przesmyk z im = przesmyk z Pontim (literki zjado)

cheos 2013-01-18 13:36:09
Naley si mae sprostowanie. Tereny zachodnie mam po Darnocku, Forever jedynie dokoczy za niego nacj (co jak ja za Martina w D6).

cheos 2013-01-18 23:31:31
No i oczywicie si zgamoniem. Oddaem tur i wyszedem do pracy a ju w drodze mnie dopado: "nie spojrzaem w logi !".
Czuem, e Cent idzie po yda (pisaem to do Bombla) i mam teraz tur w plecy bo techa nie zmieniem, motyla noga :[
Teraz ustawiam ciek techw: garncarstwo, jazda konna, ucznictwo. Odpalam produkcj stajni i koni a pniej prosta droga po katapy.

cheos 2013-01-30 11:13:43
Nie wiem, czy widziae ale udao mi si wyfarmi miasto barbw dokadnie w miejscu gdzie chciaem postawi (na moim wschodzie). Poza tymi barbami mam miejsce jeszcze na trzy miasta bez amania ukadw z ssiadami.
W techca jutro bdzie jazda konna. Wiem, e najpierw pismo by si przydao ale obiecaem Bomblowi wsparcie mojej konnicy. Teraz nie bdzie czasu na biblioteki, robi ToA a jeszcze stajnie i przynajmniej 10 koni minimum po barakach a najchtniej wszystkie po stajniach. I tak musz robi wojo to przynajmniej mobilne, porzdne z moliwoci udoskonalenia na rycki. Bombel ma jakie 60k wojska wicej (10 axw).

Bodek 2013-02-05 14:02:15
na prosbe bombla przeklejam Ci odpowied z jego pakt tajnego na pytanie
czy Cheos moe dosta od Bombla kase z miast Centa w zamian za pomoc

moe ale:
1 rb screeny ile tam faktycznie wpado
2 Kase przekazujesz PO uzyskaniu pomocy w grze a nie z gry na poczet przyszych zyskw.
3 Cheos musi fizycznie wojskiem ruszy i walczy z Centem aby mg uczestniczy w podziale zyskw z wojny

cheos 2013-02-05 14:06:09
Ok, jutro wchodz 6 jednostkami co bdzie mnie kosztowa dodatkowo 6 monet na dzie. Nie wiem jak daleko jest ten front i ile bd szed zanim wojn wypowiem. Oczywicie wsparcie do ostatniej chwili ma zosta w tajemnicy.

cheos 2013-02-05 17:27:15
A swoj drog to ja byem miej rygorystyczny co do podziau zota z upw :P

Bodek 2013-02-05 22:17:46
Bo nie wiesz co si tu dziao na pocztku na tajnych do Admina

ja przez te dwa tygodnie ju 3 plany musiaem ludziom ze bw wybija bo chcieli wasn stolic sojusznikowi podoy bez walki jako zapata za pomoc w wojnie....

i jeszcze byli strasznie zdziwieni e Admin si nie zgodzi na takie podziekowanie

cheos 2013-02-05 22:49:28
Czyli nic si nie zmienio, hehe.
No i u Bomblastego coraz gorcej. A si waham czy zrobi jednak ten krok i pomc. Ale tak to nudno bdzie, ziemi mam jeszcze na dwa miasta plus jedno przy stolicy.
Za dwie tury The Temple of Artemis. Jak mi kto buchnie to wpadnie ponad 300 golda, jak nie buchnie to moim zdaniem bardzo dobry cudak.
Co tur trzy monetki i jeden :mlotek: a za 20 tur bdzie wielki chyba, e bibliotek zrobi to i szybciej.
W techach sprbuj i po Wielk Bibliotek olewajc konstrukcje. Nie wiem, czy to dobry plan ale postaram si mie jak najwicej konnicy jako wojska obronne.
Zreszt jeszcze si wszystko moe zmieni jak mi Whiteye wjedzie gdy Bomblowi pomog.

cheos 2013-02-06 15:00:40
Chodzi mi po gowie jeszcze jeden plan.
Cent ma proroka ale nie wzi chrzecijastwa pewnie z dwch powodw:
1. Nie ma wszystkich techw aby je wypali.
2. Nie wie w ktrym miecie si popnie.
Obydwie opcje mog go blokowa dopki ma wojn z Bomblem.
Jeeli jutro wybuduj ToA to za 20 tur mam 60% szans na proroka. Musz jutro sprawdzi, czy nie bdzie opacao mi si te kilka drobnych techw dorobi aby wypali chrzecijastwo.
Paac jednak to mocny koks. Techy te si przydadz nawet jak nie zd, dzi si popn yd to jak wejdzie do stolicy warto bdzie ustrj zmieni i klasztor zrobi.
Tylko wtedy na pewno strac Wielk Bibliotek.

cheos 2013-02-07 01:44:13
No i Rzym spacyfikowa Egipt. Sam ma warzywniaki na plecach.
Jutro musz mocno przemyle moj strategi co do rozwoju, polityki i techowania.
Z punktu widzenia najwikszych korzyci dla Kartaginy to powinna si nie wtrca tylko dorabia wojsko, budynki i kolejne dwa sety.
No ale obecny wadca Kartaginy wie due nadzieje z sojuszem wschodnim.

PS
Sytuacja zmienia si cigle i to tak mocno, e planuj na 10 tur do przodu. Nie wiem, czy planowanie Chrzecijastwa albo chocia Paacu Apostolskiego czy w drug stron, Wielkiej Biblioteki nie jest zbyt daleka.

cheos 2013-02-07 01:45:51
Chwaliem si ju, e udao mi si wyhodowa i przej wiosk barbarzysk na zachodzie dokadnie w miejscu, gdzie miao by miasto?
Zawsze to 100 :mlotek:

cheos 2013-02-07 01:54:08
A to screeny dla potomnych z 61 tury. Nie ma kosmosu w niczym i albo kiepsko wykorzystuj teren albo mam troch gorszy ni inni.

cheos 2013-02-08 13:03:39
Takiej taktyki chyba jeszcze w Dyplo nie stosowaem ale te nie graem wczeniej charyzmatycznym.
Zero pracy na kopalniach tylko cinka, cinka, cinka. Nie wiem, czy kto w D8 wyci dotychczas wicej populacji ni ja.
No i jeszcze tego cinania mam od groma, dwie wysepki jednopolowe s niedaleko wybrzea, niestety na dwch rnych morzach (dwie galerki do wycicia 100 :mlotek: ), czyli potrzebuj jeszcze pi setw (500 :mlotek: ). Powinienem zrobi 20 konikw (10 na front warzywny i 10 do obrony wewntrznej i odbicia wysepek z rk barbarzycw 1000 :mlotek: ).
Czyli najpilniejsza potrzeba 1600 :mlotek: czyli 54 ludziki, no to si zejdzie jeszcze hoho :)
Dodatkowo wymyliem sobie, e bd wycina axe po dwa popa w miecie z trzema bochnami a caa nadprodukcja pjdzie na W. Latarni, a jak ju kto j postawi to bdzie sza na statu Moai. Nic mi nie szkodzi wysya na latarni bo i tak kasy potrzebuj a moe kto komu przeszkodzi i ten nie wybuduje.
Mi obecnie daaby z miejsca dwie monetki na miasta poza stolic.
Zobaczymy, ledz co tur wykresy Whiteye co by nie by niemio zaskoczonym. Jak zacznie mocniej rosn to wicej trzeba bdzie w kraju woja zostawi ni wysa na front warzywny.
No i mam nadziej, e Ponti nie wpadnie na genialny pomys podbijania przesmyku :/

cheos 2013-02-11 13:37:11
DAROWIZNA:
Zgaszam darowizn miedzi dla Rzymu.

Bodek 2013-02-11 13:49:54
rzym by si bardziej ucieszy za elazo pewnie :D

cheos 2013-02-11 14:20:39
Musiabym je odkry :P

cheos 2013-02-11 14:22:01
Podobno mam dwa na swoim terenie, pomyl o tym. Jak warzywniaki zamiot Rzym to mog mie ciepo i elazo moe by jednak priorytetowe.
Zbieram kas obecnie.

cheos 2013-02-11 16:12:35
Znalazem Event jaki si farciarzowi Didiemu trafi:
Event82
Axe Haft
Prereq: BRONZE_WORKING
Obsolete: NATIONALISM or PRINTING_PRESS or EDUCATION or GUNPOWDER or ASTRONOMY
Active/Weight: 25/200
Result:
1.All Axeman units gain the Shock promotion

Nie mog znale swojego z chariotami. Musz si jutro zalogowa i sprawdz co daje wybudowanie 20 szt.
Ale musiaby dawa jakiego mega kopa aby mi si chciao w to bawi. Jednak koniki mimo, e drosze s bardzie uniwersalne.

cheos 2013-02-12 01:34:58
Cay czas mam dylemat czy nie robi le pomagajc Rzymowi militarnie z tak duym zaangaowaniem. Wyciem prawie wszdzie baraki a w stolicy stajni jeszcze i chyba w 3/4 miast robi koniki a gdzie indzie baraki aby zaraz koniki robi.
Nie mam nawet w stolicy biblioteki ale konik co 3-4 tury bez cinki, sabo ale c.
Planuj cina koniki dalej i pogoni warzywniaki tylko musz wyczu moment, gdy zaczn robi sety i biblioteki bo przestan si liczy za 20-30 tur.
Szkoda troch, e Hannibal to taki honorowy go idcy w ogie, powinien by bezwzgldnym szubrawcom obiecujcym zote gry i robi sobie biblioteki i nie mczy miast cinkami.
Ale wykreowaem patafiana, ciekawe jak mu pjdzie :)

cheos 2013-02-12 01:39:19
Kurde, miao by Hammurabi nie Hannibal. Nie wiem po co pisz gupoty po nocy :/

cheos 2013-02-14 20:25:26
Kilka informacji dla Ciebie i potomnych.
Wklejam je pod wpywem Centa i jego uwag.
kwiatuszek.. mnie takie ******.. o mapie i jaka to ona niewywaona, niezbalansowana etc. On mia miejsce na cztery miasta a ja bez wojny mam SIEDEM !
Musze to pisa co by w kolejnym Dyplo nikt nie wpad na pomys super balansu, bo takowy nie istnieje !!!

Poniej mj start.

cheos 2013-02-14 20:28:16
Jak wida mam miejsca na pi wcale nie wykoksowanych miast.
Jak zobaczyem teren to byem w szoku, e taki *** ale mimo silnych stara dalekie pozycje w statach mam.
niestety chyba nie mam screenw ze statami z pocztku ale mimo dbania o timing workw, kromek, kultury zawsze poniej 10-tki we wszystkim :[

cheos 2013-02-14 20:30:15
Czyli jak wida mam miejsca na pi miast.
Patrzc na to z dup. miasto na lewo od stolicy co to ma bez kre sign w drugim popie kultury kraby to te mam miejsca na cztery miasta.
Czyli tak jak Cent.

cheos 2013-02-14 20:35:15
A teraz co, czego admin nie przewidzia i sabo by byo jak by wpywa na gr aby j balansowa.
A mianowicie:
Itek atakuje Pontiego !
No to co ja robi :]

cheos 2013-02-14 20:36:34
Oczywicie Itek zaatakowa nie w 67 turze tylko okoo 40 tur wczeniej ale screenw nie mam to daj co mam.

cheos 2013-02-14 20:37:34
No i z drugiej strony Whiteye walczy z Drnrockiem !
Wynik?

cheos 2013-02-14 20:42:26

cheos 2013-02-14 20:43:21
No i start z tury z pretensjami Centa

cheos 2013-02-14 20:46:20
Jak wida miaem wicej szczcia w ssiadach ni w trafieniu pozycji na mapie.
Poczekam na komentarze po zakoczeniu istnienia mojej nacji.
Niestety jest parcie antyleaderowe czyli jak ju wygraem Dyplo a w innych nie najgorsze pozycje to jest to podstawowy argument na namawianie ssiadw :P

cheos 2013-02-14 20:47:52
Z monoteizmu prosz si nie mia !
Zbieram kas i jakby kto tech zobaczy to po co ma wiedzie :P

cheos 2013-02-16 13:19:46
Strasznie sabo trafi Rzym z tym elazem. Bez postawienia miasta pod moj stolic praktycznie nieosigalne.
Ale widziaem na rycinach z Egiptu to stamtd zaczerpnie jak ju te dwa miasta przejmie.
Ni jak kopalni nie da si wybudowa bez techa :(
Ale przynajmniej chatki pod numadyjczykami nie postawi (a to miaem zrobi dwoma robolami zaraz po wybudowaniu kopalni) i farmy nad owcami.

Dobra nie pitol wicej.
Zbieramy wojo na Pontiego. skoro ma ju grb to wystarczy ino go do niego wsadzi :D

cheos 2013-02-16 14:58:21
No jedzonko troch pocisnem. Armia te powoli idzie w gr nie zabijajc gospodarki.
Jednak produkcja poprzez wycink dla charyzmatyka nie jest tak gupi spraw.

cheos 2013-02-16 15:12:16
Tutaj przerwa na mody do Boga Randoma :padam:
Jutro wkadam naukowcw w stolicy do dzi wycitej biblioteki. Bedzie nika szansa na naukowca ale on daby mi najwikszego kopa. Z Artemidy mam 40% na kupca i 60% na proroka i wielkiego za 10 tur.
Sprawdziem w WB, jutro przyspiesz narodziny do 5 tur i szanse na naukowca w dniu narodzin do 25%.
Cholera w WB urodzi si naukowiec czyli w Dyplo ???

cheos 2013-02-16 15:20:03
DAROWIZNA:
A jeszcze bym o jednym zapomnia.
Z racji, e daem darowizn Bomblowi (jedyn mied) to teraz od niego dostaem darowizn (jedyn mied) :D
Za 10 tur zerwiemy obydwie.
Informuj dla formalnoci.

PS
Kto to czyta w ogle?

Bodek 2013-02-18 09:12:26
czyta czyta

ale rednio ma czas na odpisywanie

jak ju mam czas na dyplo to nad rgeulaminem siedze :/

cheos 2013-02-18 18:52:10
To dobrze, e czyta bo bym pomyla, e mam schiz i gadam sam z sob :)

cheos 2013-02-19 18:45:49
No z jedzonkiem mocno przycisnem. Czyli teren nie jest taki z d.. ale jak opisaem niej dua to zasuga ssiadw.
Musz jeszcze to GNP rozkmini, jak daem na 100% to jaki kosmos si zrobi.

cheos 2013-02-19 18:55:45
No i w punktach rosn a nie mog mocniej wycina bo ju niezadowolenie gniecie.
Wczeni leaderzy zazwyczaj nie doywaj koca albo doywaj zwarzywieni, ech...
Oby mnie tylko Bombel nie wystawi, dziki mnie odzyska cztery miasta (trzy ju ma).
No ale jednego sojusznika trzeba mie inaczej kaplica.

cheos 2013-02-20 10:15:33
Pocinaem a i tak na trzecim miejscu jestem a byem drugi po przeliczeniu.

Bodek 2013-02-20 10:16:55
ehhh

nie chce mis ie gada o DYplo

poszukaj rozwizania na ten problem o ktrym gadalimy wielokrotnie przez telefon

bo nastpny jest zawodnik
To si staje bez sensu takie granie, trzeba to jako rozwiza...

cheos 2013-02-20 10:28:14
Szukam, szukam :/

cheos 2013-02-20 18:45:26
Przegldaem regulamin i cakiem zapomniaem o:
3.1.1 Cecha finansowy ma bonus +1 monetk od pola z minimum trzema monetami (byo z minimum dwoma) w zamian otrzymuje +50% do produkcji marketw.
Czyli markety tasze to nie mam innego wyjcia jak po konstrukcji i w pienidz.
Tylko najbardziej mnie martwi jaki si wielki urodzi.
Najwiksza szansa na proroka a z nim po chrzecijastwo warto by i, z kupca mona Metal Casting.
Forever przypomnia mi o skrypcie sc0rp'a Skrypcik do pokazania preferencji techw Wiekich Ludzi
http://forum.civilization...opic.php?t=4826

Bodek 2013-02-21 08:23:58
no pieniadz jest dobry sam w sobie
niewazne czy ma sie bonus do marketow czy nie

zreszta markety sa przereklamowane (w mojej prywatnej ocenie)
Lary pobudowa markety w D6 super szybko, zapytaj si go czy mu si zwrciy ;)

cheos 2013-02-21 10:27:28
Pamitam jak si nimi broni :)

cheos 2013-02-21 12:56:26
"zreszta markety sa przereklamowane (w mojej prywatnej ocenie)"
Faktycznie w liczbie mnogiej masz racj :)
Ja mam jedn bibliotek w stolicy i planuj jeden market rwnie w stolicy.
Jutro randomowy wielki wyskoczy i zobacz, co mam dalej farmi.
Z marketem mog kupca z ktrego da si biurko wzi. Zreszt jak widzisz stolic przygotowuj pod utrzymanie gospodarki kraju a reszta miast musi i pod cink woja. Nie ma czasu na biblioteki i sklepy skoro jak dobiem do 200 tys. woja to lider ma 280 tys. Liczc podobn populacj i ilo barakw to jest okoo 13 axw, masakra :przestraszony:
Jedynie pociesza mnie fakt, e koniki s liczone po 6 tys. tak jak axy a kosztuj 50 a nie 35 :mlotek:
Potrzebuj te kalendarza aby utrzyma zadowolenie i poziom cinki.

cheos 2013-02-21 12:58:59
Chodzio mi o 13 axw wicej u leadera.

Bodek 2013-02-21 13:08:16
akurat axw twoje unikalne koniki to zupenie si nie boj take nie ciemnia mnie tutaj

Ty si boisz tylko sonikw :P
i jak si soniki masowo pojawi to bdziesz si ba
do tego czasu axy to tylko idce na nkach 2 punkty expa..

cheos 2013-02-21 13:20:43
"akurat axw twoje unikalne koniki to zupenie si nie boj take nie ciemnia mnie tutaj"
To fakt :) Na otwartym terenie po stajniach nie boj si nawet mocno spearw po barakach.
No ale boj si nie tylko soni, ucznicy konni wygrywaj z moimi 6 do 5 :(
Ale jak widz wszyscy ssiedzi poszli najpierw po katapy a soni bez konikw nie ma :]
Zdradz ci w tajemnicy ;)
W sobot mamy zamiar zaatakowa Pontiego z trzech stron (od zachodu, ja od pnocy i Bombel+ja od wschodu) na raz a on bdzie mia konstrukcj za chyba 3 dni. Zaraz zapytam Itka, czy ma ju koniki wynalezione ale chyba nie bo adnego nie widziaem.
Ja te mam konstrukcj za trzy dni a wtedy sonie + katamy jad do cinki. W dwch miastach mam stajnie to pjd sonie a reszta katapy a pniej sonie.

Bodek 2013-02-21 13:43:41
no pospieszcie si to moje zakady bukmacherskie ocalej
na Pontiego nikt nie postawi :D

cheos 2013-02-21 13:49:33
Ale Ponti ma troch wicej miast ni Rihi :)

cheos 2013-02-21 13:56:18
Poza tym jak Ponti straci teraz trzy miasta to bdzie wszystko. Zaraz si rzuc na nas z wszystkich stron ale prbowa zdoby Piramidy musz. To wrcz obowizek :]

cheos 2013-02-22 12:12:06
Moesz si mia ale wziem z kupca pienidz.
Na usprawiedliwienie powiem, e sprbuj zdoby Konfucjonizm. Jak dobrze pjdzie bd go mia za 6-7 tur bo musz najpierw konstrukcj odkry (2 tury zostao).

cheos 2013-02-25 18:47:36
Zdobyem Pontiemu Edirne i wysaem przekazanie miasta do Bombla w ramach wsppracy :)
Chciabym te przekaza mu poow zdobytego zota tylko screena nie zrobiem :(
Jak nic nie pokiebasiem to wpado 92 golda, bardzo prosz o sprawdzenie save i zezwolenie na przekaz :padam:

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:22   

Bodek 2013-02-25 23:36:55
miasto moecie przekaza ale najpierw wyczycie na panowie jednostki Pontiego w okolicy
bo stoj tu obok, eby mi tam adnej teleportacji nie byo
Co do kasy to przeka mi dowoln sum do 92 ja przekae do Bombla

cheos 2013-02-26 00:03:36
Przecie nie bdzie teleportacji poniewa razem mamy wojn z Pontim. Co do kaski negocjuj jeszcze z Bomblem :) Transfer bdzie ale mam nadziej, e z opnieniem.

cheos 2013-02-28 02:06:07
Jeszcze co do wzicia pienidza z kupca to (bo przy podsumowaniu mog nie pamita jak si usprawiedliwi):
1. Mam nadziej, e jutro bdzie rela - konfu.
2. Z palca szedbym po pienidz 7 tur wykorzystujc cay zapas zota czyli konfu robibym jeszcze duej.
3. Dostaem 15 golda wicej na tur, czyli zyskaem 105 golda i 7 tur w techach.
4. Spieszy mi si z dojciem do biurka i zorganizowanej religii.
5. Aby wzi biurko z kupca potrzebowabym dodatkowo wymyli metal casting i alfabet i nie wymyla monoteizmu.
Oglnie nie mam czasu na spokojny rozwj i musz mocno przyspieszy ju teraz.

Bodek 2013-03-01 01:13:35
Cheos moge cho napisa co w stylu:

Bodek qrcze ale miaem pecha le mi si klikno i przez gupi przypadek wypaliem kupca jak ostatnia sierota na pienidz ......

ale skoro ju walnem taki misclick to sprbuje to przeku na swj plus i pdz po rel ay cho troszeczk zrwnoway mj fatalny miscklick"

Po takim tekcie to bym sobie pomyla Ale ten Cheos to jest dobry gracz, inny by si zaama po tak pechowym zmarnptrawieniu kupca a ten jeszcze szuka pozytyww nie zaamuje rk i cignie dalej, no tylko podziwia i brawo bi
:D

cheos 2013-03-01 01:56:06
:P
Zmarnowane to bd piramidy jak ich nie dostan a cienko widz. A rela jest mi mega potrzebna to wol swoj rozprzestrzenia :)
A na co by wypali, mechanizacja, biurko czy czeka jeszcze ;)
Jak widzisz zarzynam pastwo aby Pontiego zlikwidowa i jeszcze z 5 miast postawi a z Bomblem dzielimy si zyskiem :)
A tak na marginesie z ciekawoci miabym rel jakbym nie wzi pienidza i szed na piechot?
Z tego co wiem to Whiteye po ni szed :)
Teraz musz naukowca wyfarmi i proroka a pniej inyniera ;)

cheos 2013-03-01 02:06:05
I tak wygram i mi nie przeszkodzisz :P

cheos 2013-03-06 09:51:38
Jeeli to co Ponti napisa jest prawd to fortel si uda i to wrcz zaskakujco.
Liczyem na strat 8-10 jednostek przy rednim randomie.

cheos 2013-03-08 09:38:26
Na kadym rogu czai si noyk, ech :(

cheos 2013-03-08 09:38:49
Nie ten screen :[

cheos 2013-03-08 09:39:33

cheos 2013-03-08 09:44:37
Itek ju bieg na spa i jeszcze bezczelnie na tajnych ciemnia, e czeka spokojnie u siebie.
No to jestem ja z Bomblem przeciw: Dzia, BBB, Cent, Itek no i czekam jak "zadeklaruje" si Whiteye.
No ale przynajmniej mam troch miejsca na miasta + co najmniej trzy wysepki jednopolowe.
Tylko czuj, e nastpi uderzenie albo od strony Centa albo od wschdu Bombla a moe nawet jednoczenie ze wschodu (na Bombla) z poudnia (na mnie i bombla) oraz od zachodu (na mnie).
Ciekawe, czy a tak si chopaki zgray.

cheos 2013-03-08 09:46:51
Jednak jazda kartagiska jest wyrbana. Cae szczcie, e na ni postawiem od razu.
Niestety ju si koczy wietno przez wzrost iloci soni na wiecie :(

cheos 2013-03-13 10:09:05
No uparli si na nas :)
A mwiem Bomblowi aby Itka zaatakowa prewencyjnie i wymusi pokj 10 tur lub wybi tyle, eby si nie wychyla.
No to nie, moe pomoe z Centem :P
A teraz Centowi nic nie zrobilimy, ja strac miasto i bd musia gna za tym stackiem, Bombel mi nie pomoe bo bdzie musia broni si przed Centem i jak mnie suchy dochodz to jeszcze jakimi innymi 80 :szok: jednostkami.
Oglnie sytuacje nieciekawa a dodatkowo odkryem kalendarz dla dwch zadowalaczy a wczoraj jeden z nich zagraa kultura Whiteye.
Zaczyna si robi po grk ale nie powiem, e jak do tej pory sporo szczcia mielimy.

Bodek 2013-03-13 10:12:49
a czemu sie wycofaliscie z pod centa wietego miasta ??
i tak i tak stracisz miasto a takto cho swiete byscie zajeli ..

czemu odwrt ?

cheos 2013-03-13 10:18:08
Bo dochodz mnie suchy z rnych rde, e id tam jakie posiki. Jeeli to prawda to byoby dla mnie i Bombla po grze. Nie ma sensu ryzykowa dwch nacji dla jednego miasta.
A tak nie koniecznie to miasto strac jeeli Wnuczek zaatakuje Itko a sam mi o tym pisa. Dzi si bdziemy dogadywa. Oczywicie moe blefowa ale co mi szkodzi.
A co do Centa to uratowao go to pasmo gr za ni. Podszedem wczoraj konikiem z zasigiem wzroku i ni uja nic tam nie wida. Kufa a Bombel namawia na alfabet. Bez szpiegw nie ma co si pcha.
Po elazie id w alfabet, pa pa biurko :(

cheos 2013-03-13 10:21:48
PS
Wszyscy trbi o jaki 120 jednostkach, ktre niby maj stoczy wielk bitw z Sojuszem Rzymsko-Kartagiskim.
Nawet Whiteye mi o tym mwi. Jak jest to blef to powiem, e skuteczny i szacun dla tego, kto go tak rozpowszechni :padam:

cheos 2013-03-13 10:23:57
PS2
Dodam, e Bombel upiera si przy ataku na wite Centa ale ja go przekonaem (po rozmowie z Whiteye), e za duo ryzykujemy.

Tylko jeden z nas si myli, czas lub tajemne kroniki pokarze ktry.

cheos 2013-03-15 18:08:56
Kufa Bodek, czemu mi nie powiedziae, e mam od ***.. elaza u siebie. :szok: No w szoku jestem. Mylaem, e tylko te dwa co mi Bombel wklei ale mam chyba z sze i to dwa na cikich grkach.
Ja pierdu a ja tak pno po to cholerstwo poszedem :[

Bodek 2013-03-17 10:47:05
tym bardziej niesprawiedliwe jest to e ty masz tyle elaza e ciko kopalnie postawi aby na elazo nie trafi...
a ssiad obok Ciebie rzymem z "hipotetycznymi" pretami nie dosta ani jednego

cheos 2013-03-17 18:11:29
Jak nic to nie by random, na terenie po Danrocku s dwa obok siebie na cikich grkach.

cheos 2013-03-22 21:38:17

cheos 2013-03-22 21:39:47
Wysaem ci 32 golda po 16 dla Bombla i Centa.

cheos 2013-03-25 10:08:59
Darowizny:
Koniec darowizn brz dal Bombla, brz od Bombla :)

cheos 2013-03-25 10:49:15
Postawiem na Paac Apostolski skoro nikt jeszcze nie wynalaz chrzecijastwa. Bd je mia za trzy dni powicajc cz produkcji na zoto.
Pniej tura na zmian na zorganizowan i zasuwam z Paacem.

cheos 2013-03-25 11:19:40
acuszek.
Jutro moe pojutrze dojdzie acuszka.
Zmieniamy z Centem front i odpuszczamy Itko a atakujemy Wnuczka. Mamy z Centem wojny na ktrych jestemy pierwsi.
acuszek nie potrwa dugo, chcemy tylko dopa rannych Celtw nasz jazd i moemy podpisa pokj z Wnuczkiem.
BBB wypowiedziaem wojn poniewa mam zamiar szachowa jego porty ewentualnie jaki spali a dodatkowo kilkom konikami uderzy od strony Itka te aby co spali.

cheos 2013-03-25 11:26:37
Decyzje takie podjem ze wzgldu na sprawy globalne.
Chc wesprze Bombla w ataku na Larego, ktry jest w sojuszu z Bartqiem.
To jest ten moment i jak bym go przespa to jestem dupa zapyziaa.

Take wybacz Wnuczek jak to bdziesz czyta ale musiaem wycofa armi i mie bezpieczne plecy.

Dlatego te drogi adminie nie wykorzystuj okazji jak niewtpliwie si nadarzya aby zwikszy pul swoich ziem.

Po tej bitwie moglibymy z Egiptem i Rzymem pojecha bez wikszych problemw i Khmerw i Celtw.
No ale sprawy wagi wiatowej gdzie Barteq jest we wszystkim od gry do dou Nr. 1, ma 16 miast (w tym 4 stolice, jedna z Wielk Bibliotek) oraz inne cudaki i napiera dalej.
Staram si walczy o pierwsze miejsce pki mam na to szans.

cheos 2013-03-25 12:23:25
"Wysaem ci 32 golda po 16 dla Bombla i Centa."

Podobno Bombel z Centem nie dostali.

Bodek 2013-03-25 12:27:48
wysaem na pewno

sprawdze w savach

Bodek 2013-03-25 12:33:35
no bo ja robiem tur PO nich

wic dopiero dzi dostan przelew

cheos 2013-03-25 13:21:04
Mam nadziej, e gdzie komentujesz moje zagrania jak to robie w D6. wietnie si to pniej czyta a krytyka jak najbardziej wskazana. Ju w stolicy Heroic Epic nie postawi :P

cheos 2013-03-25 18:20:39
Decyzja o zaprzestaniu szturmu na stolic Khmerw jest moim zdaniem najgorsz jak do tej pory w tym Dyplo podjem.
A mnie co w doku ciska, ech...
Jak mona tak kretysko odda tereny Wnuczka Cholernikowi :[
No cz, ciskam polady i gram dalej :kwasny:

Bodek 2013-03-25 22:14:57
zaraz zaraz a czemu to chcesz acuszek robi ??
jak to masz wojn na ktrej jeste pierwszy ??
no chyba nie t z Zulusem ....

Wojn z Itko zakoczye

Bdziesz si rusza PO Wnuczku jak rozumiem.... ?

cheos 2013-03-25 22:17:09
Tak, po wnuczku aby podwjnego nie byo, wbi dzisiaj ze mn. No i wanie z Zulussem jako pierwszy.
Planuj dobi armi Wnuczka czyli:
Wnuczek - Ja - Zulus.

cheos 2013-03-25 22:17:27
Btw. oddzwaniasz do mnie od tygodnia :P

cheos 2013-03-25 22:21:31
Btw. strasznie stare masz wpisy w aktualnych wojnach. Z Centem to my sojuszniki od wielu tur a tam jeszcze walczymy.

Bodek 2013-03-29 12:58:41
nie zglosiles kupca i reli

cheos 2013-03-29 13:28:06
Wysany: Wczoraj 18:46
275BC (tura 104) Wielki Kupiec

Wysany: Wczoraj 18:04
Chrzecijastwo:
Data zaoenie: 275BC (tura 104)
wite miasto: Utica
Historia: Religia ma swj pocztek w Kartaginie (Cheos)

cheos 2013-03-29 13:28:11
:P

cheos 2013-03-30 11:13:26
Adminie, moe by acuszek.
Czajmen wazi do gry po nas wszystkich i szpieguje rydwanem. Caa koalicja nie bdzie czeka do godziny X na ruch. Musze mu wypowiedzie wojn jako pierwszy jeeli bdzie si opiernicza z wejciem.

cheos 2013-04-03 11:58:00
I co z Czajmenem?

cheos 2013-04-04 14:13:43
Darowizna:
Zapomniaem poinformowa. Udzielam darowizny - sonie dla Bobka.

cheos 2013-04-04 22:03:44

cheos 2013-04-04 22:05:52
Bodek, Wnuczek zostawi w ostatnim swoim miecie 1 speara a reszt wojska zabra. Kontroluj prosz czy nie podstawia miasta Cholerze.

cheos 2013-04-19 02:04:27

cheos 2013-04-19 02:05:46
No stolica Bartqa adna, nie powiem. Skoro 15-tka to pewnie jeszcze jakie jedzonko z prawej strony ma.

cheos 2013-04-24 03:02:41
Poszedem troch w rozwj. Za chwil dostawi kolejne dwa miasta i na razie stop. strasznie mi kasa spada i w armii 7 jestem. No ale bd mia ponad 20 miast to daje potencja + PA + Sankorski.
Tylko czy mi cholera Bombel z Centem wjecha nie bd chcieli po zoci.
Jak dobuduj klasztory, witynie, kunie i biblioteki to powoli moloch si ruszy. A jak zapomn o armii to go powiartuj :D
Ech ciga rozterka.

cheos 2013-05-15 15:44:22
Kartagina daruje kraby dla Martina.

cheos 2013-05-23 22:09:19
No i dzi sdny dzie. Przyjmujemy na klat atak na Persepolis.
Uyem kupca i jutro bd mia rycki.
Wszystko w rkach randoma ale po ostrzale 30 katap sabo to widz, trudno.
Ale mam w odwodzie kilka numidyjczykw na statkach i jutro jakie rycki wyskocz.
Katapy te ustawiem za miastem co by przywali w to co zostanie a pewnie bdzie tego sporo.
Bd ci rycki ile si da i zobaczymy.

cheos 2013-07-28 05:16:20
Mog przekaza miasto midzy Mali a Summerem celem?
To wypizdowie nie jest mi potrzebne a kultura Mali zaraz mi bunty zacznie robi.

cheos 2013-09-27 15:15:58
Dawno nic nie pisaem. Faktycznie nud wieje i trzeba towarzystwo rozrusza.
Od jutra zaczynam masowe kupowanie czogw i marinsw.
Wygra nie wygram przez ukad jaki stworzyli Peter z Bartqiem.
Na nieszczcie urodzi mi si te kupiec, mimo farmienia naukowca. Dlatego te korp mi przepad a Barteq zlami i naukowego te Peter ykn.
Jakbym ruszy na Petera to mu Barteq pomoe i mnie zamiot dlatego postanowiem ruszy na Bartqa.

Dla tych co uwaaj, e tylko pierwsze si liczy to Wypcha si! :P
Walcz o jak najwysz pozycj czyli drug chyba, e przypadkiem uda si zaj pierwsze :]

Za kilka dni zacznie si zawierucha wojenna.

PS
Barteq nie docenia balonw. Chyba nie zrobi adnego. A ja dziki nim widz stack odzi podwodnych Petera co by nie by zaskoczonym, e niby kilka pancernikw do mnie pynie.
A na kadej odzi podwodnej trzy rakiety a to jest sia konkretna.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: