www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Halloween albo tradycja
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-10-31, 22:22   Halloween albo tradycja

Około 19:00 pożegnałem z trzaskiem drzwi grupe dziwnie przebranych wyrostków przebranych w dynie, miotły i rózgi - gówniarze skopali mi jeszcze drzwi,bo nie dałem im cukierka. Wychodzac na zakupy za dnia widziałem pełno takich dzieciaków ,umazanych popiołem .A rodzice w pogoni za wieńcami i zniczami z Biedronki ,tyle tego kupują ,że aż grobu nie będzie widać ...czemu nie ma już u nas zadumy nad śmiercią??? Zadaje sobie także pytania ,jak będzie wyglądało Święto Zmarłych za 20 lat.... ?

Kurde co się dzieje z tym krajem ,czemu nasze tradycje są tak kopane a wszystko gówno z Zachodu jest tak łatwo przyswajane -nawet pogańskie święto celtyckie ,jakbysmy my poganami kiedyś nie byli ... jezeli juz chcemy na wesoło to czemu te dzieciaki nie składają miodu pod dębem albo bawią sie w Dziady. Proces wynarodawiania jak widac stale trwa.

Czemu Halloween ??? Poziom zycia chyba nie jak w USA.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 86/335
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-10-31, 22:35   

zaduma nad śmiercią? a co to takiego ? ;)
A śmierć nadejdzie i powiem szczerze - najbardziej mnie denerwuje, że ludzie chcą bardziej pamiętać o zmarłych, niż mysleć o żywych lub tych co się narodzą po nas. Egoiści i samochwały.
Owszem dobre sa lekcje historii, by błędów nie powtarzać. Powspominac ukochana babcię czy wspaniałego znajomego przy wódeczce, jaki to dowcip wywinął za życia.
Ale po nas tylko popiół, nicość.
Dobrym człowiekiem można być i bez religii i bez patriotyzmu i bez umiejętności picia wódeczki. Może pozmieniają to kiedyś w naszym DNA ;)
Last edited by Bobek1971 on 2013-10-31, 22:36; edited 2 times in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-10-31, 22:51   

Bobek1971 wrote:
zaduma nad śmiercią? a co to takiego ?

Ja wiem Bobi ze ty masz bardzo lewackie poglądy i na zycie patrzymy źdzebko inaczej :)

Religijny nie jestem ,bo cięzko byc będać ateistą ,nie wierzę w życie pozagrobowe ,uważam ,ze umieramy i nie ma nic .Ale jednak jestem człowiekiem i nie lekceważe potęgi śmierci jej nieuchronności i myśle często nad głupotą ludzkiej egystencji. Święto Zmarlych jest moim ulubionym ,maksymalnie pogańskie i prastare, towarzyszy nam odkąd istnieje nasz gatunek ,wiec moge tylko powiedziec ,że jeżeli nigdy nie zastanawiałeś się nad śmiercią Bobi to zazdroszcze , ale załoze sie na moja mizerię przeciwko twoim kwaszonym ,że z wiekiem zaczniesz się nad nią zastanawiać :) i nie ma znaczenia czy wierzysz w Boga czy nie. I dlatego jest to Święto ,bo przecież wszyscy jesteśmy ludźmi i tak samo umieramy.

Natomiast rzecz jest o tym ,że naprawde nie rozumiem dlaczego akurat Halloween? Wolę naszą tradycje i te piękne światła na cmentarzach w nocy,to ma niezapomniany klimat.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-10-31, 23:16   

Sorry Bobek, szacunek dla tradycji, przodków historii (zmalrlych) to element naszej tożsamości kulturowej, dziedzictwa chrześcijanskiej Europy. To odróżnia nas od innych naród (arabowi, hinduski, chinczycy itd).
Rozumiem ze lawactwo nie lubi tradycji i pragnie to wyrugować, ale niestety nawet moim znajomi (ci antykler, nie chrześcijaństwo) są przeciwni lewactu i mają szacunek dla tradycji (ala ponti).

Można uprawiać dekadentyzm, hedonizm, połyżyć l... na wszystko jak kto woli.

Nie wierze Bobek, że nie nigdy nie myślisz o śmierci, u człowieka rozumnego nie ma takiej opcji.

Rzadko sie zgadzam z ponti ale tutaj mi dużo blizej do niego. Na 11 listopada rok temu, zjawily sie bojówki zadymiarze z Reichu aby robic dym, przekszodzić nam święcie a potem schowali się w lewackiej restauracji (nawet o tym w TOKFM mówili pani Dominiki W).
Dodatkow szczyt klimatyczny w świeto odzyskania niepodleglości. NIech amerykanie zrobią u siebie szczyt 4 lipca, a francuzi w obalenie Bastylii. Zero szacunku dla tradycji ma rząd i tyle.

Dodatkow cale te lewackie media (tokfm, gazeta, tvn) to niestety obśmiewają właśnie prawicę gloryfikując lewactwo. A wiem, bo np radia TOKFM slucham sporo, czasami do użygu -1h(bo
oragnizm się buntuje).

Ludźmi którym jest wszystko jedno łatwiej się kieruje, manipuluje. Tradycja (kościelna czy nie ), patriotyzm (kościelny czy nie) to niestety zagrożenia są.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/44
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-10-31, 23:32   

Ta jak zawsze tradycja = katolicyzm :mur:

Lewactwo ble za to prawactwo cacy a to że łapki podnoszą to tylko dlatego że piwko chcą zamówić

Jedni warci drugich a jak widzę matołów co latają z tymi samymi kwiatami między Piłsudskim a Dmowskim to mnie pusty śmiech ogarnia.

I na koniec powiem ci tak łatwiej to się właśnie manipuluje ludźmi którzy są zaślepieni ideą (nie ważne prawą czy lewą) Tak więc żyj i pozwól żyć innym nawet jeśli to pedały lewaki czy jakie inne nie wiedzieć co.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-10-31, 23:36   

Forek czytaj ze zrozumiem, albo wykaż dobrą wolę.
Napisałem przeciez ze dla mnie tradycja, patriotyzm nie musi być połączona z chrześcijaństwem.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 201/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-11-01, 01:04   

Nie wyczuwam w tym jutrzejszym świcie nic z zakresu religii. Dla mnie to święto rodziny, bliscy choć już odeszli są tego dnia szczególnie w naszych myślach. Tak to zawsze odbierałem.

Halloween? Straszny zgrzyt dla mnie. To tak jakby w Święto Bożego Narodzenia urządzić równolegle Święto Wesołego Rozbijania Bombek Na Choince.

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-11-01, 07:59   

ScoobyDoo wrote:
Forek czytaj ze zrozumiem, albo wykaż dobrą wolę.
Napisałem przeciez ze dla mnie tradycja, patriotyzm nie musi być połączona z chrześcijaństwem.

Wybacz ale ja poniższy fragment zrozumiałem właśnie tak
Jeśli zrozumiałem opacznie to sory

ScoobyDoo wrote:
Sorry Bobek, szacunek dla tradycji, przodków historii (zmalrlych) to element naszej tożsamości kulturowej, dziedzictwa chrześcijanskiej Europy. To odróżnia nas od innych naród (arabowi, hinduski, chinczycy itd).

Forever 

Posted: 2013-11-01, 08:01   

Rudi2 wrote:
Nie wyczuwam w tym jutrzejszym świcie nic z zakresu religii. Dla mnie to święto rodziny, bliscy choć już odeszli są tego dnia szczególnie w naszych myślach. Tak to zawsze odbierałem.

Halloween? Straszny zgrzyt dla mnie. To tak jakby w Święto Bożego Narodzenia urządzić równolegle Święto Wesołego Rozbijania Bombek Na Choince.

Rudi każdy świętuje jak lubi
Ty w zadumie a inny z dynią
Co ci to przeszkadza ?

krzysztof.maslo

Posted: 2013-11-01, 08:32   

Widocznie co poniektórym przeszkadza to , że jest niszczona kultura , a ponieważ żyjemy w kulturze łacińskiej to być może nie życzymy sobie innych wzorców, które są na siłę implementowane z jednej z najbardziej agresywnej i bezwzględnej "kultury" europejskiej.
A tak zwane przez pana "lewactwo i prawactwo", ma ten sam rodowód od czegoś, co pan najprawdopodobniej, gloryfikuje, czyli od rewolucji francuskiej zwanej nie wiadomo dla czego wielką . Jeżeli jednak pańska znajomość tego zagadnienia,jest tak dogłębna jak średniowiecza, oraz roli kościoła, co niejednokrotnie pokazał pan swoimi wpisami, to nie dziwię się tym wszystkim" mądrościom", które pan wypisuje.
Na marginesie tych rozważań przypomnę, że różnice między narodowym socjalizmem (to jest pańskie prawactwo) a komunizmem (czyli pańskie lewactwo) są doprawdy kosmetyczne.Oba systemy miały takie same sztandary,te same pieśni i bohaterów.

"Wiedza bez moralności jest tym, czym miecz w rękach szaleńca"

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-11-01, 09:55   

U mnie wczoraj dzieciak dwa ryzy były.
Mimo tego ze w zeszłym roku tez już byli, ponownie byłem zaskoczony.

Zupełnie mi się to nie podoba.
Na siłę zmuszają jak z walentynkami, co mam robić w jakiś dzień, bo gdzieś amerykanie coś wymyślili...

Zamknąłem tylko drzwi i pokrzepiłem się złośliwą uwagą, że dzieci od małego uczą się zawodu - żebrania.

Forever 

Posted: 2013-11-01, 09:56   

krzysztof.maslo wrote:
Widocznie co poniektórym przeszkadza to , że jest niszczona kultura , a ponieważ żyjemy w kulturze łacińskiej to być może nie życzymy sobie innych wzorców, które są na siłę implementowane z jednej z najbardziej agresywnej i bezwzględnej "kultury" europejskiej.
A tak zwane przez pana "lewactwo i prawactwo", ma ten sam rodowód od czegoś, co pan najprawdopodobniej, gloryfikuje, czyli od rewolucji francuskiej zwanej nie wiadomo dla czego wielką . Jeżeli jednak pańska znajomość tego zagadnienia,jest tak dogłębna jak średniowiecza, oraz roli kościoła, co niejednokrotnie pokazał pan swoimi wpisami, to nie dziwię się tym wszystkim" mądrościom", które pan wypisuje.
Na marginesie tych rozważań przypomnę, że różnice między narodowym socjalizmem (to jest pańskie prawactwo) a komunizmem (czyli pańskie lewactwo) są doprawdy kosmetyczne.Oba systemy miały takie same sztandary,te same pieśni i bohaterów.

"Wiedza bez moralności jest tym, czym miecz w rękach szaleńca"

Jak Panu przeszkadza to niech pan kultywuje tą tzw. kulturę łacińską tylko proszę uważać bo ma ona tyle zapożyczeń z agresywnej i bezwzględnej kultury Europejskiej że może Pan się mocno zdziwić.

A co do rodowodu lewactwa i prawactwa to się w pełni zgadzam i dlatego uważam że są siebie warte i naprawdę dziwię się ludziom którzy od wieku dają się nabrać na ich zagrywki

A co do kościoła to chętnie usłyszę cóż ten kościół takiego dobrego zrobił w Średniowieczu oczywiście po za pomnażaniem swojego majątku.

A co do cytatu to powiem tylko tyle według definicji moralności w jej skład wchodzą normy postępowania, dopuszczone przez prawo co oznacza że jeśli np. prawo dopuszcza a nawet nakazuje mordowanie Żydów to jest to zachowanie definicyjnie moralne.

Forever 

Posted: 2013-11-01, 10:01   

Peter wrote:
U mnie wczoraj dzieciak dwa ryzy były.
Mimo tego ze w zeszłym roku tez już byli, ponownie byłem zaskoczony.

Zupełnie mi się to nie podoba.
Na siłę zmuszają jak z walentynkami, co mam robić w jakiś dzień, bo gdzieś amerykanie coś wymyślili...

Zamknąłem tylko drzwi i pokrzepiłem się złośliwą uwagą, że dzieci od małego uczą się zawodu - żebrania.

Peter i znów zapytam co w tym złego ze dzieci oderwały się od telewizorów i polatały z kolegami ??
A jak ktoś nie chce w tym uczestniczyć to mówi sory ja nic nie mam i zamyka drzwi
A jak je kopią to wychodzi łapie i dostarcza rodzicom z odpowiednim komentarzem.

Tyle że oczywiście prościej jest frustracje rozładować w internecie niż coś zmienić w swoim otoczeniu. A wierz mi lub nie zwracanie uwagi potrafi zdziałać cuda (ja jak się przeprowadziłem tu gdzie teraz mieszkam 3 lata temu zacząłem walkę z kupami psów i tak jak 3 lata temu nikt nie sprzątał tak teraz masa ludzi to robi. Wystarczyło tylko konsekwentnie zwracać uwagę i załatwić tabliczki + torebki)

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-11-01, 10:36   

kurde, Forever, ale tu chodzi o cos innego... chodzi o pranie mozgow od malego... zaczynaja od Halloween, Witch'a i Monster High a potem w wieku kilkunastu lat dzieciakowi cos nie pasuje chodzenie do kosciola... a ja wole zeby w niedziele chodzily do kosciola i spedzaly ja z rodzina niz szlajaly sie po galerii handlowej.

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-11-01, 10:51   

Quote:
Peter i znów zapytam co w tym złego ze dzieci oderwały się od telewizorów i polatały z kolegami ??

A niech sobie latają po boisku czy parku - popieram.
Nie podoba mi się że przychodzą do mnie i czegoś ode mnie chcą (bo tak jest w ameryce) - może drobiazg cukierki, ale mój spokój jest zakłócany wbrew mojej woli.

To trochę jak jehowi czy akwizytorzy.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum