www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Ukraina
Author Message
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11773
Piwa: 86/342
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-11-30, 15:44   Ukraina

wrzucam tutaj ciekawostki z tego tematu
http://www.wprost.pl/ar/4...ia+Wprost+24%29Filmik z kuluarowej rozmowy Janukowycz, Merkel, Grybauskaite

http://www.youtube.com/watch?v=I7xzEkSe5Zc#t=158
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ScoobyDoo 


xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 23 Aug 2009
Posts: 8393
Piwa: 83/71
Location: Łódź
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-11-30, 16:32   

E kulturalnie sie rozprawili z demonstrantami, na wyraz kulturalnie.
Cóż Ukraincy mieli swoją szansę, Janukowycz wrócił i jeśli chcą cos zrobic to muszą to zrobić sami. Można pomóc ale nie wyręczać.

W mocarstwowe plany ruskich to sie skończa ja cena ropy i gazu spadnie na twarz, jak amerykanie na będą exportować ropę w łupków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11773
Piwa: 86/342
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-11-30, 16:58   

Podobno nigdy w historii Rosji nie była ona tak silna jak miała w swoich granicach Ukrainę.
Mocarstwowość Rosji bez Ukrainy jest mniej uciążliwa dla sąsiadów?
Piłsudski to chyba rozumiał ze swoja koncepcją federacji "Miedzymorza" - nierealną alternatywą wówczas, uniknięcia dominacji Rosji lub Niemiec.
Dominacji militarnej - bo taka była w owych czasach decydująca o byc albo nie być.
Teraz możemy się spierać co dla Polski byłoby lepsze, czy Ukraina musi czy nie musi być przyciągnięta do UE - bo przecież jesteśmy zdominowani już przez Niemców w ramach UE , na szczęście dominacja nie ma charakteru militarnego [co uważam za pozytywne i obyśmy jak najwięcej czerpali z tej dominacji ku chwale przyszłej Hossy Pokoleniowej ;) ]

Nie wiem na ile Janukowycz jest prezydentem Ukrainy [patriotą], a na ile prezydentem "Firmy", o którą dba na swój sposób.
Czy rzeczywiście wizja integracji z UE to małe zyski i duże straty?
Kto na niego ma wpływ czy większy administracja Putina czy własnych miliarderów?
Jesli liczy się ze zdaniem tych ostatnich to dlaczego ukrainscy miliarderzy nie chcą czerpać dodatkowych zysków z integracji?

Może wszytsko jest pardziej prozaiczne i rzeczywiscie strach przed zakręceniem kurka gazociągu przed zimą ma istotniejsze znaczenie i my z pozycji dzisiajszej Polski tego nie rozumiemy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Whiteye xfire: zakosiliminicka
Age: 40
Joined: 05 Jul 2011
Posts: 2863
Piwa: 60/7
Location: Poznań
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2013-11-30, 17:34   

A mi bardzo podoba się postawa Pana Płemieła, który bronił polskich obywateli pobitych przez ukraińskich milicjantów. Polskich obywateli mogą bić tylko polscy milicjanci! No i może rosyjscy, ale to chyba oczywiste.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7736
Piwa: 202/69
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-11-30, 18:42   

Już to pisałem wcześniej ale lekko rozszerzę.
Wg mnie obecny stan lawirowania Ukrainy pomiędzy UE a Rosją jest najbardziej pożądany dla naszego kraju a swoją drogą dla Ukrainy też.
Przystąpienie Ukrainy do UE wiąże się olbrzymimi wyrzeczeniami dla zubożałego i tak społeczeństwa. Biorąc pod uwagę wielką dotychczasową chimeryczność ich nastrojów jest pewne, że doprowadziłoby to do rozruchów społecznych jakich nigdy wcześniej UE nie doświadczyła u swych członków. Zamiast wchłonąć ich do swojego systemu gospodarczego cała para szłaby w kierunku jak się pozbyć ich ze swych struktur.
Dla Polski wiązałoby się to też z drastycznym zmniejszeniem dofinansowania które szłoby w tym przypadku w worek bez dna czyli gospodarkę Ukrainy. Nie bez znaczenia jest też niezmiernie konkurencyjne dla nas rolnictwo Ukraińskie ze swoimi niezwykle żyznymi polami.
Pomijając jednak te egoistyczne argumenty najistotniejsze są jednak wcześniejsze doświadczenia historyczne z tym narodem. Toż oni potrafili w ciągu 10-u lat zmieniać czterokrotnie front z Rzeczypospolitej na Rosję a następnie Rzeczypospolita i znów Rosja. Za każdym wszczynając okrutne wojny przeciw swoim sąsiadom wchodząc w sojusz z drugim. Historia tego narodu to jeden wielki front nienawiści do każdego kto im rękę podał wcześniej czy to w stosunku do Rosji czy Polski.
Niech się Rosja martwi co zrobić z tą tykającą bombą którą sobie sama nakręca. Rosja już nie jest w stanie ujarzmić tych kozaków tak jak to udało się Stalinowi, poczuli zew wolności i każdy kto spróbuje narzucić im swoje warunki zostanie potraktowany jak wróg niezależnie czy dostaną wielkie dofinansowanie z UE czy surowce energetyczne za darmochę z Rosji.
Taki stan który mamy obecnie jest bezpieczniejszy dla UE i dla Polski. Tak uważam.

Należałby chyba zastanowić się nad tym czy UE jest dziś gotowa na przyjęcie tak dużego i kłopotliwego kraju jak Ukraina?
Uważam, że nie. Decydenci tez doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego chociażby postawili tak "dziwny gospodarczo" warunek jak uwolnienie Tymoszenko. Było pewne na 100%, że Janukowicz na to nie pójdzie choćby ze względów ambicjonalnych. Nie wydaje się wam dziwne, że UE uzależniła tak (niby) ważny dla niej proces integracji od losów jednej osoby i to skazanej jakby nie było prawomocnym wyrokiem? Całe te zabiegi to tylko ściema bez specjalnego zaangażowania ze strony UE a kierowana do zwykłych Ukraińców by podtrzymać u nich "trend na zachód" ale nie za mocno bo jeszcze trzeba by było powiedzieć im wprost - nie jesteście gotowi i w zasadzie więcej z wami kłopotu niż korzyści.
Last edited by Rudi2 on 2013-11-30, 19:15; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bombel79 


xfire: bombel79
Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 10514
Piwa: 64/4
Location: Raj na ziemi
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-11-30, 19:15   

hm... no dobra... to i ja sie wlacze w dyskusje... :)

ktos inny by sie chwalil, a ja tylko wspomne ze jestem ekspertem narodowym w projekcie twinningowym polsko-angielsko-ukrainskim wpierajacym adminstracje ukrainska. Co prawda projet idzie opornie, ale to wynika glownie z faktu ze do tej pory kierowali nim aglicy - od listopada polacy przejeli paleczke i rojekt ma ruszyc z kopyta :) (nota bede tydzien temu dostalem info ze ma sie szykowac, bo prawdopodobnie w styczniu jade do Kijowa - zima ma byc ponoc lagodna :)

w mojej opinii zblizenie Ukrainy do UE jest da nas jednoznaczne - im oni blizej UE tym lepiej. Nawet jesli bedziemy musieli sie dzielic srodkami, to lepiej dzielic sie z Ukraina niz z dawnymi koloniami Anglii lub Francji, czy np z Turcja - to nie nasza strefa wplywow i nic z tego nie bedziemy mieli. A sytuacja wyglada w ten sposob, ze Polacy, ze wzgledu na podobny charakter mogliby wprowadzac Ukraincow w projekty... (patrz moj projekt twinningowy) - Anglicy, Francuzi czy nawet Niemcy nie rozumieja naszych wschodnich sasiadow... to zupelnie inna mentanosc, inne wartosci i sposob myslenia. Mimo ze ponoc waluta (kapital) nie ma narodowosci, to jednak ma charakter :)

wezcie tez pod uwage, ze samo stowarzyszneie to dopiero przedsionek (ilez to dekad stowarzyszona jest Turcja? 30 lat?) A wyobrazicie sobie, jakie mzliwosci otworza sie la naszych producentow po unii celnej z Ukraina? to wlasnie tam sprzedadza sie nasze towary, to tam nasz kapital bedzie mogl sie bogacic... to tam bedziemy kupowac ziemie na doplaty :)
_________________
"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7736
Piwa: 202/69
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-11-30, 19:20   

Przykład Turcji to dobry przykład. Wszak jest tajemnicą poliszynela, że Turcja może na głowie stawać a do UE nie zostanie przyjęta. W ich przypadku decyduje "jakoś taka podejrzana religia" i wszystko co się za nią ciągnie ale Ukrainą też krewkich potomków kozaków ma więc j.w.

Tak szczerze to bardziej zaufałbym gwarancjom rządu Rosji niż Ukrainy gdybym miał jakieś inwestycje planować. Ci pierwsi najwyżej by mnie znacjonalizowali a ci drudzy wypatroszyli z przyjemnością.

bombel79 wrote:
to tam bedziemy kupowac ziemie na doplaty :)


:wisielec:
Last edited by Rudi2 on 2013-11-30, 19:25; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
plewan_79 Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 29 Apr 2006
Posts: 3276
Piwa: 19/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2013-11-30, 19:37   

raczej byłbym za wersją Rudiego - dla Polski najlepiej jest tak jak teraz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11773
Piwa: 86/342
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-11-30, 23:34   

Podpisanie układu stowarzyszeniowego [w przypadku Ukrainy] to chyba do wejscia w struktury UE jeszcze z minimum 10 lat?
a my przeca mamy za około 20 max 30 lat być bogaci jak niemce :)
Last edited by Bobek1971 on 2013-11-30, 23:35; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11773
Piwa: 86/342
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-11-30, 23:49   

Co do teorii Rudiego, zgodziłbym się gdyby nie fakt, że inni są współcześni Ukraincy jak i współcześni Polacy. Mniej patriotyczni a bardziej racjonalni, każdy chce się bogacić. Jak naszym się nie udaje w Polsce to jadą na zachód...Ukraincy też próbują.
a tu kolejne z doniesien...
http://prawo.money.pl/akt...,0,1432525.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7736
Piwa: 202/69
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-12-01, 01:05   

Bobek1971 wrote:
... inni są współcześni Ukraincy jak i współcześni Polacy. Mniej patriotyczni a bardziej racjonalni


Bardziej nacjonalistyczni. Niewiele mieli w swojej historii niepodległości więc są przewrażliwienie na punkcie niezależności od wszystkich sąsiadów wokół. Dziś może znaczna cześć Ukraińców popiera ewentualne członkostw w UE ale dość szybko zmieniliby zdanie gdyby taka integracja została wprowadzona w życie.
Ukraina dla Rosji jest jeszcze jako-takim partnerem gospodarczym lecz przy krajach zachodnich to zabiedzony kopciuszek co zostałoby szybko wykorzystane przez pazerne koncerny. Coś o tym chyba wiemy ze swojego podwórka.

Lepiej niech oni winą za biedne i ciężkie życie obarczają imperialną Rosję niż Lachów.

edit: a prezesowi Kaczyńskiemu zamiast wyjazdu do Kijowa polecałbym szklankę zimnej wody, to nie jest właściwy czas, będą na Ukrainie wybory i wiele może się samo rozstrzygnąć, Ukraińcy już raz obalili "na ulicy" prezydenta za prorosyjskie ciągotki, obalą i tym razem a takie oficjalne mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego kraju nie zawsze jest pożądane wszak z Rosją też handlujemy
Last edited by Rudi2 on 2013-12-01, 01:21; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Peter xfire: peterek
Helped: 12 times
Joined: 31 Dec 2005
Posts: 7532
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-12-01, 14:30   

bombel79 wrote:
A wyobrazicie sobie, jakie mzliwosci otworza sie la naszych producentow po unii celnej z Ukraina? to wlasnie tam sprzedadza sie nasze towary, to tam nasz kapital bedzie mogl sie bogacic... to tam bedziemy kupowac ziemie na doplaty :)


Że to niby my będziemy kogoś dymać, tak jak teraz dymają nas?

Nie nazbyt to optymistyczne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11773
Piwa: 86/342
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2013-12-01, 17:27   

http://prawo.money.pl/akt...,0,1432745.htmlKolejny dzień, którzy niektórzy uważają, że jest dniem przesilenia. Albo się wystudzi albo rozgrzeje do czerwoności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 97
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7736
Piwa: 202/69
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2013-12-01, 20:27   

Ja uważam, że większym dramatem jest przesunięcie otwarcia Dyplo9 niż przekupywanie Ukrainy by ich prezydent podpisał papier który tak faktycznie do niczego jeszcze nikogo nie zobowiązuje.
Jeśli faktycznie Ukraińcy naprawdę chcą przyłączyć się UE to powinni pokazać to konsekwentnie na ulicach swoich miast ale nie przez tydzień czy dwa lecz z pełnym zaangażowaniem przez lata. Kupowanie Ukraińców przez UE to parodia. Chcą to dobrze dla nas, nie chcą to jeszcze lepiej. Unia ma większe problemy niż zmienny w nastrojach naród który nie bardzo wie gdzie mu cieplej. Q końcu to Ukraińcy wybrali sobie takiego prezydenta choć wiedzieli, że to stronnik sowiecki.
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
plewan_79 Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 29 Apr 2006
Posts: 3276
Piwa: 19/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2013-12-02, 13:55   

Bobek1971 wrote:
http://prawo.money.pl/akt...,0,1432745.html
Kolejny dzień, którzy niektórzy uważają, że jest dniem przesilenia. Albo się wystudzi albo rozgrzeje do czerwoności.


Kurczaczek lubię Sikorskiego, ale chyba trochę minął się z powołaniem. Obstawianie, że rozegra dobrze sprawę Ukrainy to jakby obstawiać, że Ldeska wygra Dyplo.

Ma rację, tylko po co to mówi? Czy rolą Ministra Spraw Zagranicznych RP jest walka o dobre wykorzystanie unijnych pieniędzy na Ukrainie i pouczanie Janukowicza? Czy takie relacje z Ukrainą, żebyśmy mieli tam lepiej niż inni jak jedziemy robić interesy?

Janukowicz już liczy kasę, już ją jego ekipa podzieliła, a nasz orzeł jest "first to die" o kasę Niemców i Brytyjczyków. Niech się oni martwią. Siedzieć cicho, nie nasz problem i patrzeć co się da dla Polski ugrać.

Mógłby np. pojechać do Janukowicza i powiedzieć - "słuchaj, my mieliśmy podobną sytuację. 40% procent kasy w pierwszym roku nie wybraliśmy, bo się nie skapowaliśmy o co chodzi. A parę razy przegięliśmy to się wkurzyli w Unii i nam część inwestycji na rok zamrozili. Ale teraz już wiemy co i jak i jakie papierki mają się zgadzać, a których nie sprawdzają. Jakby co to mam już kilku ekspertów, co Brukseli siedzą, jakby Ci coś zablokowali to dzwoń i zobaczymy co się da zrobić."

A co w zamian to się dogadamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Projekt Ukraina zakończony
baba.jag Pogawędki różniste 0 2014-11-24, 14:49
baba.jag
No new posts Projekt Ukraina zakończony
baba.jag Pogawędki różniste 0 2014-11-24, 14:50
baba.jag
No new posts Ukraina-Pchają nas do wojny!
baba.jag Pogawędki różniste 951 2016-11-04, 06:03
Kalpurnia
No new posts Ukraina czyli Dyplo pojedynek Rosji i Ukrainy
plewan_79 Pogawędki różniste 0 2014-01-24, 14:17
plewan_79
No new posts Ukraina czyli Dyplo pojedynek Rosji i Niemiec
plewan_79 Pogawędki różniste 963 2014-09-12, 12:48
Centurion

Czas generowania strony : 0.31 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group