www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Silva rerum
Author Message
Whiteye 

WiktoriaImperium Brytyjskie

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 60/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-02-03, 11:38   

Nie musisz powtarzać tury. Po prostu zapomniałeś wcisnąć EOT.
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

TokugawaImperium Japońskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-02-03, 11:45   

Hmm... myślałem, że musi.... a wygląda, że nie.... hgw, ja już nie wiem ocb :D

edit:
Powtarzanie tury powinno być zakazane, sam zamot przez to i pewnie tura pójdzie się ebać!!! :P :P :P
Last edited by Centurion on 2014-02-03, 11:46; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-02-03, 11:48   

white lepiej wyslij sms raptorusa, zeby ruszył

Co do męczenia :pieski: (muszę poszukać gdzies emotki kozy) to jestem przygotawany.
Interet z iplus, publiczne IP i nie będzie się gryzło nawet z larrym.

Lary33 

WaszyngtonImperium Amerykańskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-02-03, 11:59   

scoobi powiem ci ze przezyłem szko ale juz sie nei gryziemy. wchodzięlm ja kty byłs i wszedłem bez problemu. Tak samo mam z cheosem. co do innych to raczej padaka . Wiec mam juz naturalnych sojuszników ;)

@white, wchodziłem jescze przed cofką i zobaczyłem , ze Peter w miedzyczaiee napisał ogłoszenie. Wiec szybko escape i neiwszedłęm dlatego w civstats jestem
Last edited by Lary33 on 2014-02-03, 12:00; edited 1 time in total  

Whiteye 

starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2014-02-03, 12:05   

A nie wchodziłeś też przede mną, Cholernikiem i Plewanem? Jeśli nie to sprawę trzeba zgłosić Peterowi, bo ktoś za Ciebie trzy ścinki popa zrobił.

Centurion 

TokugawaImperium Japońskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-02-03, 12:10   

:rotfl:

Whiteye 

Posted: 2014-02-03, 12:28   

Teraz będzie jeszcze zabawniej. Wszyscy, poza Larym, skończyli już turę.

Lary: Pytałeś Petera czy możesz zalogować się drugi raz?

Rudi2

Ludwik XIVImperium Francuskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/67
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-02-03, 12:33   

Żeby puścić nową turkę teraz musi Lary z Peterem klepnąć EOT.
Najwyżej Lary dostanie karę za dwukrotne wejście ale czego się nie robi dla płynności gry.

Raptorous

GilgameszImperium Sumeryjskie

xfire: raptorous26
Piwa: 21/12
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2014-02-03, 12:35   

Larry na minutkę wejść do gry to chyba może...tzn. ja nie jestem Adminem :D
Last edited by Raptorous on 2014-02-03, 12:36; edited 1 time in total  

Barteq 

AsokaImperium Indyjskie

xfire: barteq9
Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  I miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane 
Posted: 2014-02-03, 12:46   

Przede wszystkim przepraszam wszystkich za kłopot, oraz dziękuję za szybką interwencję Peterowi i Domelowi i możliwość powtórzenia tury :padam: .

Starty byłyby z mojej perspektywy znaczące, bo:
1) Wszystkie worki były do ruszenia.
2) Ważna ścinka za 2 łebki by przepadła, bo produkcja spadłaby poniżej 30 młotków do końca.
3) Tutaj do końca nie wiem, bo prawie nigdy nie opuszczałem tur, ale miałem spore przeniesienie w mieście (ponad 20 młotków) ze ściętego łebka i brak zakolejkowanej produkcji - jeśli te młotki by przepadły, to straty byłby naprawdę spore, bo miałem te młotki sprzężone z młotkami z lasku, który miałem dociąć. W drugim mieście też nie było zakolejkowanej produkcji, ale tam nie było przeniesienia, więc ewentualna strata mniej znacząca.

I na koniec małe wyjaśnienie odnośnie tury i civstats.
Nigdy w normalnych okolicznościach nie robię tur rano, więc nie miałem pojęcia, że przeładowania są przed 7 (pamiętałem tylko o tym, że Peter wspominał Domelowi o wydłużeniu czasu tur, ale nie uznałem to za istotną dla mnie informację, ze względu na wcześniej wspominany fakt), co oczywiście w znaczącym stopniu mnie nie usprawiedliwia, bo powinienem wcześniej civstats sprawdzić, ale nie zbroiłem tego z innej prostej przyczyny - NIE PLANOWAŁEM robienia tury rano.
Po prostu, byłem koszmarnie zmęczony. Zarwałem sobotnią nockę, bo wcześnie rano (w niedzielę) wyjeżdżałem na ważną uroczystość rodzinną, będąc kierowcą i zabierając kilka osób swoim autem, a miałem problem z oponami (jakiś "uczynny" sąsiad chyba mi niedawno spróbował spuścić powietrze z opon - w każdym razie brakowało 3 zakrętek od wentyli i miałem praktycznie kapcia w jednej z opon), co znacznie opóźniło mój sen (coś koło 2 godzin w sumie wyszło).
Dość długa podróż tam i z powrotem + brak snu spowodował, że po powrocie ledwo widziałem na oczy. Budzik ustawiłem tylko awaryjnie, bo planowałem, mimo wszystko, zrobić jeszcze turę przed snem, ale nie dałem rady - zasnąłem przy komputerze przed planowanym wejściem i zbudziłem się o tej nieszczęsnej 7, tylko dzięki wspomnianemu budzikowi.

Jeszcze raz przepraszam za kłopot.

PS Na szczęście chyba jednak dzień uda się uratować, bo zaraz powinno być przeładowanie :D .
Last edited by Barteq on 2014-02-03, 12:54; edited 5 times in total  

Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-02-03, 12:55   

Larry wbij do gry i daj EOT.

Bartek - zupełnie nie musisz się tłumaczyc.
Tura za wczesnie się kończyła (mój problem w komunikacji z Domelem).
Staram sie dwa razy nie popełniać tego samego błędu, więc jak pisałem teraz turki będą dłuższe.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-02-03, 13:23   

White faktycznie nei dałem wczoraj EOT. :wstyd: Sorry i juz wszystko jasne

Lary33 

Posted: 2014-02-03, 13:28   

Raptorous wrote:
Larry na minutkę wejść do gry to chyba może...tzn. ja nie jestem Adminem :D

Rapto. Dzisiaj wchodziłem ( nei wszedłem bo wcisnałem ESC) , gdy jzu była nowattura wiec zgodnei z regulaminem . W czasie wchodzenei wczedęłm ejszcze raz na forum i zobaczyłme wpis PEtera i dlateog dałem ESC. . Nie wszedłęm fizycznei do gry , tylko do okienka logowania , dlatego civstats pokazuje ze wszedłęm. Weim ze to trudne ale....

White całe zamieszanie z tego , ze nie dąłem wczoraj EOT i nei wiedziałem otym. Rudi napisął , ze musze powtarzac ture wiec to maięłm zamiar zrobić. Nie siedze jak wy nosem w civstats i nie oberwuje kazdego pierdnięcia przeciwnika.

Wkażdym razie całe to zamieszanie to przez Bartka i Domela ;) :P

Whiteye 

Posted: 2014-02-03, 13:34   

No i Peter też winny... ile można turę kisić?!? :[

Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-02-03, 13:41   

Whiteye wrote:
No i Peter też winny... ile można turę kisić?!?

Długo.

Przeładowanie (i nowa tura) będzie jak zleci czas tury (wczesniej nie dotrę do kompa z civką).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum