www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Interpretacja zasd - grupowe palenie miasta
Author Message
Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
  Posted: 2014-02-05, 00:12   Interpretacja zasd - grupowe palenie miasta

Na przykładzie:
Jeden gracz podpływa (lub podchodzi) zdobywa miasto. Pojawia się komunikat czy spalić/przejąć/obejrzeć. W tym czasie zdobyte miasto zmienia barwy klubowe i jest jego własnością zanim naciśnie opcje spalić.

Niech nikomu nie przychodzi do głowy, że w czasie pomiędzy zdobyciem miasta, a jego spaleniem armia innego gracza (zwłaszcza generałowie) może przez to miasto przejść!
Wiem jest to bardzo fajne żeby pojarać coś z zaskoczenia w głębi kraju ale nic z tego - miasto ma być natychmiast spalone, a wszystkie wojska idą po terenie już po spalonym mieście.
Nie ważne czy atakują razem, czy nie atakują a tylko "przypadkowo" przepływają (przechodzą) obok. Czy mają sojusz czy nie.
Absolutnie pod każdym względem i w każdej kombinacji jest to zabronione w 100%!
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-02-05, 08:56   

Peter wrote:
Absolutnie pod każdym względem i w każdej kombinacji jest to zabronione w 100%!

Peter załamałeś mnie swoja interpretacją :zalamany: . Taki fajny plan miałem :/
Kurde tutaj już naprawdę nic, ale to absolutnie nic się nie wykombinuje, po prostu dłubanie czystej postaci

Na koniec dodam, że ja tego pytania do petera nie wysłałem, bo dla mnie było jak najbardziej zgodne z regulaminem (miasto spalone? spalone, a że wolno człowiek klika, tóż tylko człowiek),
pewnie conajmniej jedna osoba miała taki plan :D

A i tak mi się wydaje, że chodzi pewnie o swięte miasto kozodymców. Fajnie by się jarało.

Eferalga_500 

BoudikaImperium Celtów

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-02-05, 09:19   

Dla mnie to yła oczywista oczywistość.
Generałowie mogą zawsze przejść - ruiny miasto są drogą - więc nie ma znaczenia czy jest to miasto czy ruiny...

Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 133/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-02-05, 09:21   

Też właśnie nie wiem z czego to podniecenie wynika. Droga to droga - dla generała za jedno.

Dyplo Hymn

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-02-05, 09:25   

Peter wrote:
a jego spaleniem armia innego gracza (zwłaszcza generałowie) może przez to miasto przejść!

Efe, ja tam nie chce czepiać sie regulaminu, ale ja tam nie chciałem przechodzić przez miasto, po prostu galleon wpływa do miasta, wyładowuje jednostki (jednostki mają nadal pełny ruch), miasto jest palono, i dopiero przypadkowi generałowie się ruszają :)

Efe ty się pytałes?

EDIT:
Bo widzę, że najwyższy kozodymiec nie łapie .
Kwestia jest tego, ze robiąć taki myk, nie traci się tury, na wyładowanie jednostek.

Eferalga_500 

BoudikaImperium Celtów

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-02-05, 09:27   

Nie - bo to dla mnie jest CWWC. Jak wcześniej wspominałem jest to dla mnie oczywista oczywistość...

Ae pomysł IMHO ciekawy - jak wspomniałem jednak nawet nie myśłalem by c cos takeigo zrobic - bo miasta po prostu nie da się przejąc by je wykorzystać i już :)

Jeżeli byłby dozwolony to powinien byc ogłoszony, że coś takiego jest możliwe by nie było niejasności - oraz inne inicjatywy w okolicach pasa :P .

ScoobyDoo 

Posted: 2014-02-05, 09:29   

Eferalga_500 wrote:
Nie - bo to dla mnie jest CWC. J

CWWC :P

Eferalga_500 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2014-02-05, 09:31   

Poprawiłem :wstyd:

Centurion 

TokugawaImperium Japońskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-02-05, 09:31   

Może nie do końca dobry dział, ale czy to pytanie sugeruje, że ktoś ma już astro i galeony? :zdziwko:

Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-02-05, 09:34   

Rihiter wrote:
Też właśnie nie wiem z czego to podniecenie wynika. Droga to droga - dla generała za jedno.

Tak jak pisze Scooby - jeden zdobywa miasto z wody, drugi wpływa i wysadza generałów, odpływa flota, generałowie idą po drogach wroga i dopiero pierwszy pali miasto.

Tak dla porządku - to jak ktoś ma podobne mega genialne plany, to proponuje najpierw spytać o interpretacje... jak kurna w urzędzie skarbowym ;)

ScoobyDoo 

Posted: 2014-02-05, 09:57   

Peter wrote:
Niech nikomu nie przychodzi do głowy, że w czasie pomiędzy zdobyciem miasta, a jego spaleniem armia innego gracza (zwłaszcza generałowie) może przez to miasto przejść!

Miałem, nie mówić ale skoro to już jest nieaktualne, to powiem.

Jedyne świete miasto jest bezpieczne, nic już nie zagraża, a takie były piękne plany malowane przez sojuszników :(

Rudi2

Ludwik XIVImperium Francuskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 200/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-02-05, 10:13   

Nawet mi taki myk do głowy nie przyszedł bo z moimi potencjalnymi sojusznikami nadal kontaktu nie mam ale poza wysadzaniem jednostek można było wykorzystać to jako przeprawę łódek przez pasemko lądu gdy przeciwnik ma tam miasto jako jedyne możliwe przejście portowe. Dobrze, że zabronione bo sam bym na to nie wpadł.

Ach ten Bodek ;) ten to jak coś wymyśli to dopiero po fakcie oczy mi się otwierają.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum