www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Edukacja
Author Message
Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-12-15, 17:43   Edukacja

Całe szczęście, że zlikwidowaliśmy zapis o zakazie gry na niekorzyść własnej nacji, bo parę osób mogło by się zakwalifikować za dotychczasowe poczynania ;)

Opisze tu parę błędów które dość mocno biją po oczach mnie jako gracza. Część przemilczę żeby nie wywierać wpływu na toczącą się grę, albo opisze je za jakiś czas jak nie będą już miały wpływu.

Wątek nie ma na celu dokuczania słabszym, tylko ma być edukacyjny, żeby podnosić na przyszłość umiejętności civkowania :)

1. Objęcie towna - to naprawdę dobry pomysł na tej mapie, gdyż bez tego wymyślanie techów idzie wolniej.
2. Praca na townie - objęcie towna to jedno, a praca na nim to drugie jak się okazuje. To naprawdę nie jest zły pomysł żeby pracować na townie, Może te 4/5 monetek wydają się niewielką ilością, ale zapewniam że warto.
3. Mam agro - hura buduję farmę na zbożu. Tylko dlaczego przez 6 tur jednym workiem, a nie trzema w dwie tury?
4. Mam agro - buduje farmę na bananach, innych zielonych terenach, ale nie na zbożu. Zboże ma największy bonus po farmie +3 żarcia, a banany tylko +1.
5. O zboże - założę na nim miasto. Nic to nie da poza zmarnowaniem zboża. Na bananach miasto ma 3 żarcia (więc jak są na pleinsach czy w jungli to warto o tym pomyśleć), na zbożu ma dwa żarcia, czyli standard.
6. O miasto barbów - podejdę woriorem po otwartym terenie ciekawe co będzie. Barb będzie miał gratisową promocje.
7. Drogi - podłączyłem miasta, jest handelek, to worki mogą odpocząć. Worki nie powinne stać bez pracy, jak nie ma co robić to ciągnąć mogą drogi po lasach, co się może przydać przy wycince.
8. Za turę skok kultury i obejmę zboże - no to siup 3 worki na zboże żeby szybko podpinać. Tylko że zboże kratkę za kultura i od razu zbędny koszt za jednostki. Można było stanąć kratkę obok bez kosztów i wejść w turze skoku kultury. Worki chodzą po dwie kratki.
9. Zwiedzamy cały świat, wszyscy wymarsz obok siebie w jungle - jednostki poza terenem państwa to koszt. Nie wszystkie muszą iść na zwiad.
10. Mam hunting - o kurka jelonków nie obejmuje, to wynajdę teraz agro. Wypada dostosowywać wymyślany tech do posiadanych zasobów.

Wyświetl szczegóły
Lary33 

WaszyngtonImperium Amerykańskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-12-15, 19:42   

Mam dziwne wrażenie ,ze jeden pkt jst do mnie :D . Zawsze mogę obronić swoje zachowanie , pewna logika w działaniu ale raczej nie będę tego pisał publicznie.

Peter zboze ma chyba bonus tylko +2 a nie +3 ale może moje edukacja leży ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

Mansa MusaImperium Malijskie

xfire: bombel79
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2013-12-15, 20:14   

ale pszenica jest nawodniona :) wiec +3

PS
gratki lary :D
PS2
nie martw sie, ja tez zwalilem 1 rzecz...

Forever 

CzakaImperium Zulusów

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2013-12-15, 21:24   

A dlaczego nei opisałeś największego zagrania na niekorzyść nacji ?? ;-)

Swoją drogą zazdroszczę niektórym sąsiadów

Last edited by Forever on 2013-12-15, 21:26; edited 1 time in total  

Lary33 

WaszyngtonImperium Amerykańskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2013-12-15, 22:26   

bombel79 wrote:
ale pszenica jest nawodniona :) wiec +3

PS
gratki lary :D
PS2
nie martw sie, ja tez zwalilem 1 rzecz...

mam obrobioną pszenice już dawno ;) Czlowiek nie gra to zapomina podstawowe sprawy.
Last edited by Lary33 on 2013-12-15, 22:30; edited 1 time in total  

Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2013-12-15, 23:21   

Forever wrote:
A dlaczego nei opisałeś największego zagrania na niekorzyść nacji ?? ;-)

Będzie kolejna część.
Zależy mi na opóźnieniu, żeby jak najmniej wpływać na grę.

ponti 

FryderykImperium Niemieckie

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2013-12-16, 00:16   

Bardzo dobre uwagi ,postawiłem piwo ,to są świetne tipy Panowie - wysokiej klasy jeżeli ktoś potrafi wyciągać właściwe wnioski . Samemu mi się oberwało ,bo jak widzę przynajmniej podpadam pod dwa punkty :)

Tak naprawde początkowa rożnica pomiędzy dobrym a złym graczem której nie da się nadrobić - polega na grze setami i workerami i zagospodarowywaniem miasta :)

Do tego dokładamy rozwój technologiczny zgodny z tym co widzimy na mapie - zasoby ,budynki ,produkcja. patrz np punkt 10.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2013-12-16, 00:31   

ponti wrote:
Bardzo dobre uwagi ,postawiłem piwo ,to są świetne tipy Panowie - wysokiej klasy jeżeli ktoś potrafi wyciągać właściwe wnioski . Samemu mi się oberwało ,bo jak widzę przynajmniej podpadam pod dwa punkty :)

Jeszcze Petera spijemy.
Spoko ponti, ja podpadam pod 5. Najważniejsze aby pod mniej niż twoj sąsiad :)

Bobek1971 

Siedzący BykImperium Indian

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-12, 13:52   

Mam w miescie taki układ zadowolenia,że nie mogę podnieść miasto do populacji 4 - ciągle jest trójeczka choć nic nie ścinane.
Teraz zobaczyłem, że jest ona wynikiem tego że barby stanowią ponad połowę mojej ludności?

Kiedy nastąpi wyrzucenie ludu barberskiego? :) inaczej kiedy zadowolenie stanie się normalne :)
Last edited by Bobek1971 on 2014-01-12, 13:53; edited 1 time in total  

Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-01-12, 14:15   

Z czasem. Każdy punkt kultury odłożony w polu na którym stoi miasto będzie przesuwał % ludności na Twoją korzyść. Ale to potrwa, bo barbarzyńcy wkładali tam kulturę od początku gry. To trochę potrwa.
Gdybyś zajmował tereny po innym graczu było by to samo. Dopiero skasowanie gracza w 100% eliminuje jego kulturę. W przypadku barbarzyńców kultura nigdy nie zniknie - tak samo jak barbarzyńcy ze świata. :)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2014-01-12, 14:16; edited 1 time in total  

Bobek1971 

Siedzący BykImperium Indian

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-12, 14:47   

thx Richi :)

Forever 

CzakaImperium Zulusów

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-01-16, 13:44   

Peter dawaj następną porcję porad bo jak słyszę to niektórzy mają bardzo ciekawy pomysł na nagrodę Darwina :przestraszony:

plewan_79 

Huayna CapacImperium Inków

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2014-01-16, 13:50   

najpierw podsumowanie 2 martwych nacji dopóki są jeszcze ciepłe ;)

Eferalga_500 

BoudikaImperium Celtów

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-01-16, 14:08   

Forever wrote:
Peter dawaj następną porcję porad bo jak słyszę to niektórzy mają bardzo ciekawy pomysł na nagrodę Darwina :przestraszony:

Jakieś sugestie ??

Forever 

CzakaImperium Zulusów

Posted: 2014-01-16, 14:11   

Eferalga_500 wrote:
Forever wrote:

Jakieś sugestie ??

Wiele ale potem się wrzask podniesie że podpowiadam więc może niech admin coś od siebie ;-)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum