www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zgłoszenie
Author Message
Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-01-04, 18:39   Zgłoszenie

ScoobyDoo wrote:

(...)
Zostałem pomówiony o złamanie regulaminu:

11.3 Przez cała grę zabronione jest paktowanie jawne i tajne z nacją, której się nie poznało.
przez centa

a co dziwnego w tym, że scoobi dogadany przed grą z Rihiterem się o niego troszczy i broni na forum? :ziewa: Udowodnić się nie da ale każdy średnio ogarnięty to widzi z daleka...

Proszę o post w tej sprawie (...)

Nie wiem jak mam się do tego odnieść...
Zwłaszcza po tym co widziałem "z góry" jako Admin, a i średnio ogarniętym graczem też jestem.

Ale dobra, jak trzeba to trzeba.
Przyjmuję, iż kontakt został nawiązany w grze, a sojusz/porozumienie zawarto po nawiązaniu kontaktu.
W związku z tym regulamin nie został złamany.

Lary33 

WaszyngtonImperium Amerykańskie

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-01-04, 19:14   

Po poście Petera wnioskuje, ze jednak nie wszystko oczywiste
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-01-04, 19:53   

To może inaczej - proszę nie szukać spisku (poza forum dostaje tez pw w tej sprawie, ale co ja mogę z tym zrobić?), bo czy gracze dogadali się przed grą czy w jej trakcie jest nie do udowodnienia.
Są obok siebie, więc kontakt był i prosty i szybki.
Efekt jest taki sam jak przy każdym jednym sojuszu/porozumieniu (czyli "niska szkodliwość społeczna czynu").
Np. Bombel i Cheos tez szybko się dogadali. Nawet wspólnie ubili miasto barbów.
Teraz Cheos jest dogadany z Forkiem i jada Bombla - nie do udowodnienia czy ustalili to w trakcie gry, czy w trakcie draftu czy może przed nim.

A mój tekst o średnio ogarniętym graczu to fakt, że każdy na paluszkach mógł policzyć jakie szanse ma zwykły warrior z agresywnym axem.
Wiadomo było, że Rihiter nie ma axów bo poszedł w relę. Żadnego miasta nie stracił - zasługa dyplomacji.

Odnośnie argumentu "że to rozwala grę" - przecież nie wyrzucę z gry, czy nie ukarzę graczy bo nie walczą ze sobą. Czy, że jeden nie pojechał drugiego jak miał okazję. Nic innego udowodnić się nie da.
A to zdecydowanie za mało żebym wkraczał.

A to, że w kronice na siebie jada, wywołują w grze wojnę, czy ściemniają w tawernie - to nic zabronionego także.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-01-04, 19:55   

Peter aby była jasnośc. mi wisi czy sie dogadali czy ie, czy sobe będa robić krzywde czy nie. Poprostu dobrze jesli kazdy z gaczy pry rozmowach dyplomatycznych bierze pod uwage, ze moze rozmawia z Panem S , zamiast R i odwrotnie :)

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-01-04, 20:11   

Lary33 wrote:
eter aby była jasnośc. mi wisi czy sie dogadali czy ie, czy sobe będa robić krzywde czy nie. Poprostu dobrze jesli kazdy z gaczy pry rozmowach dyplomatycznych bierze pod uwage, ze moze rozmawia z Panem S , zamiast R i odwrotnie :)

I widzisz larry, sam sobie już odpowiedzialeś. Po co są takie wrzutki.

Powiem czego nie może napisać Peter, ale ja mogę :P
Peter nie moze nic konkretnego napisać, co mial rihitetm jak ma miasta, gdzie ja byłem.
I wtedy weźmie kalkulator i wyliczy prawdopodieństwo wygranej.

Rihi nie mial jednego wara, mial ich ciut więcej.... Jak atakujesz axem na wara w miescie, na górce zafortyfikowanego z kultura, to raczej nie wygrasz bez obrażeń. Myslisz, ze ilu ubijesz?
Myslisz ze ile mialem aksów.

Axy sie nie teleportuja przez kulture, drogi nie działają, zasługa nikgo innego jak petera.

Wiesz, ja nie sugeruje, ze wy jesteście dogani i sobie miasta zawczasu ustaliliście.
Pójdziemy razem po agrii pottery rozwojówkę a potem potem po militarne i bedziemy do przodu w stosunki do innych. SKoro teren jest dogadany.
Bo przecież larry to kryształowy jest... Jak było u ciebie? Coś mało agresywnie, wszyscy w rozwoj, cieżko uwierzyc... .

Widzisz, ja BW, rihi rela. Hmm gdybym wiedzial ze rihi idzie w rele na 100% nie poszedl bym w BW bo to wtedy niepotymalne było, i tak bym był pierwszy po BW.

Ja rozumiem, że dla wszystkich 22 graczy najlpeij jakbym sie na rihim zablkowal jak Rudi w D8(nom omen agr vs non agr). Wtedy tak, wszyscy byliby by zadowoleni.
Jak wtedy skończyl Rudi wszyscy wiedza (rudi odznaki za d8 nie ma)

W D7, też na bombla poszliśmy (sam optowałem), coż stacilem 2-3 wary i podpisaliśmy pokój.
Wtedy też bylismy umówieni a wojna była fikcyjna bo nic oprócz beznadziejnych warów nic nie straciliśmy. Szybko przerzut armii (teleport legalny)i juz był i Hechtera z axem i chariotem.
EDIT

Zaraz, zaraz, jak to było potem... jakaś brzoza , zdradzony...
ALe cosik kojarze ze potem bombel grał inna nacją wiec nie mógł przeżyć grając Turkami
(patrz jaki zbieg okoliczności). NIebywale

Lary33 

Posted: 2014-01-04, 20:27   

Scoobi ja tylko żatowałem, ale cos musi być na rzeczy jeśłi się tak obruszyłeś i obraziłęs mnie i Centa.

"Prawdziwa cnota krytyki się nie boi" pamiętaj o tym

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-01-04, 20:52   

Lary33 wrote:
Scoobi ja tylko żatowałem, ale cos musi być na rzeczy jeśłi się tak obruszyłeś i obraziłęs mnie i Centa.

Ja też żartuje przecież.
Jak w kogoś rzucasz błotem (wzbijam się na wyżyny kultury) to się ubrudzi.
Przeciez oto chodzi, nieprawdaż ;)
Lary33 wrote:

Calkowicie się zgadzam, dlatego walczę. Zawsze. :) , aby nie mieć łatki.

I tak na koniec też ładne powiedzonko z innego podwórka.
"tłum ma racje"

Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 118/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-01-04, 21:35   

Lary33 wrote:

Ciekawe Lary. Naprawdę. :)
Zazwyczaj należysz do tych, którzy plują się najbardziej gdy się coś o nich napisze.
Każdy miecz ma dwa ostrza Lary. Każdy. ;)

Dyplo Hymn

jarek17777

MontezumaImperium Azteków

Piwa: 13/39
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2014-01-04, 21:46   

Raczej kij ma 2 końce albo chociaż każdy miecz jest obosieczny :P
Hmmm
P.S Nieee coś mi tu nie gra z tymi mieczami
Last edited by jarek17777 on 2014-01-04, 21:46; edited 1 time in total  

Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 118/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-01-04, 21:57   

Na poważnie w odniesieniu do tych nieładnych donosów, oskarżeń i domysłów:
Niektórzy brali dobre nacje z wiodącymi cechami liderów, takie jak Mali czy Korea, ale w niespokojnych "dzielnicach". Inni z kolei decydowali się na nacje mniej oblegane, wręcz niechciane, ale w "dzielnicach" spokojnych.
Scooby wziął nację na uboczu, później również i ja taką wziąłem. A to że łączy nas historia poprzednich gier, w której potrafiliśmy się dogadać, to był dla mnie tylko dodatkowy za tym argument. Są jednak tacy, których wyjątkowo bolą cztery litery na samo przypomnienie, że czasem nawet w dyplo można cel i wynik osiągnąć przez porozumienie - a nie jedynie przez ślepą młóckę.

Dziękuję.

p.s. Historycznie Cent też był w spisku. Uważajcie na niego. ;)

Dyplo Hymn

Lary33 

Posted: 2014-01-05, 11:51   

No tak faktycznie Rihiter, reaguje , gdy ktos mnie porównuje do czegoś gorszego od psa. HJak mogłem powinienm dac sie zlewac dalej , Tobie Tobie podobnym jak poprzednio. Niestety Ty Rihiter należysz do typu ludzi , któzy przeginają nei tylko w necie ale takze w realu co juz pokazałeś. A Sco do Scoobiego , mysłąem ze ma jednak klase, ale on brnie dalej. GHdyby miał to by napisał , ze faktycznie cytat troche nie fortunny i przeprosił mnie i Centa. Ale nie Ja jestem nie omylny scoobi i przez gardło słowo przepraszam mi nei przechodzi. Nic takie mamy czasy.

Bobek1971 

Siedzący BykImperium Indian

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2014-01-05, 17:55   

Lary ze mną możesz sobie kulturalnie pogadać na Tajnych, a tutaj to zwykły spam..szkoda czasu :)

Daj im dokazać sobie, znawcy literatury Tuwmina zgooglowanego za oręż swój używają, a mi to rybka bo pies mi mordę lizał, gdy Mezalians z tyłu go pieścił. :oczami:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum