www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Koalicja antybodkowa" (trebuch)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babiloskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/78
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:53   Pakt "Koalicja antybodkowa" (trebuch)

Pakt numer 3694, zaoony 2014-03-14 19:16:18 przez trebuch (Dutch - Wilhelm)

Nazwa paktu: Koalicja antybodkowa

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: trebuch
Rihiter
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babiloskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/78
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:53   

trebuch 2014-03-14 19:21:03
witam, zakadam wsplny pakt bo Rihiter mi pisze o chci wsppracy w celu osabienia lidera, a bezporednio od Rudiego takich informacji nigdy nie otrzymaem, a wrcz dotychczasowa wsppraca, a raczej jej brak wskazyway, e Rudi bardziej planuje rozszerza terytoria najblisze ni osabia Bodka. Proponuj wic tutaj pocign dalsz dyskusj i rozplanowa dziaania. Tak jak pisaem Rihiterowi ja majc Wasze zapewnienia o wsppracy oraz wraz z kolejnymi turami w ktrych mam nadziej nasze zaufanie bdzie wzrasta - chciabym skoncentrowa si na ekspansji zamorskiej, przez co w moim interesie byoby rwnie osabienie dominacji bodkowej w tym zakresie.

Rudi2 2014-03-15 00:16:59
Sprawa jest prosta.
Wystarczy 10-12 jednostek + osadnik + robotnik i spokojnie mona wysadza ten majdan pod portami Wikinga na wyspie. Masz tam szpiega wic widzisz, e ma przewanie po 1-2 jednostkach a przy moich miastach 3-4 szt. Nawet jeli dotnie to nie zdy uzyska na tyle znacznej rwnowagi by wybroni si.
Palimy miast, stawiamy wasne i w zalenoci od sytuacji albo napieramy dalej do przodu albo umacniamy przyczki a znw dorzucimy nastpn parti wojska.
Na tym etapie Bodek nie robi wojska lecz spichlerze i sdy.

Ja odpuszczam sobie tereny na kontynencie i ju od dawna pywam statkami i zasiedlam si pod nosem Wikinga. Nie taki on straszny pki nie ma jeszcze jednostek specjalnych dla jego nacji.
Rihiter te pewnie dooy si ze 2-3 statkami.

Rihiter 2014-03-15 03:00:42
To prawda - 2-3 statki doo. Zaznaczyem to w rozmowie z Trebuchem, powtrz tutaj; Turcja i Babilonia nie planuj ekspansji "za morze". Ale chcemy osabi lidera jak tylko moemy. Bez wzgldu czy bd to dziaania na zasadzie statek+piechota, czy ldowo+konnica.

Pki co za duy krok na plus uwaam to, e ze sob gadacie.
Dotychczas jednak chyba byo to ograniczone. Ach ta geopolityka. :)

trebuch 2014-03-15 09:03:35
wanie szpiega na wyspach straciem wic bd wdziczny za screeny. jeli wystarczy 12 jednostek to ja poow tego bez problemu mog przerzuci - pytanie co najlepiej: axe, rydwany?
kiedy chcecie zrobi desant?
i jeszcze pytanie za 100 pkt - skoro Turcja i Babilonia pozostaj na kontynencie oraz Turcja z Babiloni s sojusznikami, to gdzie na podboje wybiera si teraz Turcja?

Rudi2 2014-03-15 13:01:04
Trebuch, na wypraw musisz zabra koniecznie kilku wcznikw jako zabezpieczenie bo obecnie Bodek postawi na rydwany i moe jakiego sonia awaryjnie wyci.
Py dokadnie prosto do gry oraz lekko w lewo to nie nao si nasze tereny.

Rihiter 2014-03-15 14:30:14
Trebuch, Turcja w chwili obecnej nie planuje adnych podbojw. Majc 2 tereny startowe i Eldorado do zagospodarowania nie ma takiej potrzeby. Teraz to co musz zrobi to wycicie barbw na rodku i postawienie tam miast. A e koszty pastwa ju teraz s ogromne, to po tej operacji bd "syty".

Co do statkw to moja flota jest skromna. Chcecie abym wysya co wsplnie z Wami na desant? Bo droga opcja jest taka, e zaatakujemy wsplnie z Babilonem na ldzie, wykorzystujc konnice.
Rudi, Ty obecnie jeste na wyspach i masz najlepszy ogld tego co si dzieje wic proponuj by by gwnym planist. Okreli ramy czasowe i tego typu kwestie.

Rudi2 2014-03-15 15:02:45
Tu nie ma czasu na planowanie jakie w odlegym czasie. To najbardziej dogodny moment by adowa drobiazgi i iloci odbi teren. Kada tura zwoki dziaa na korzy Wikinga.

Rihiter 2014-03-15 15:44:10
Wic dziaajcie. Jest Was 2 z flotami i macie okrelony cel - ziemie pod ekspansj na wyspach. Turcja w "tej chwili" desantu nie jest w stanie przeprowadzi, bo moja flota jest symboliczna. eby operowa na morzu i wyspach dopiero musz zbudowa statki co wymaga czasu.

Inna sprawa. Rozpoczynam budow AP. Mona si za jakie 10-15 tur spodziewa bonusu +2 motki z budynkw religijnych. Wic jest to dobra inwestycja - rozprzestrzeni religi i postawi te budynki. Informuj sojusznikw z gry, bo moe si ta wiedza przyda.
Zaskakujce jest dla mnie, e rela jeszcze nie skoczya do Trebucha. Tyle czasu, tak dugo granice otwarte i dupa. Wychodzi na to, e musz wysa do Ciebie misjonarza. Postaram si to zrobi w najbliszych 10 turach.

Rihiter 2014-03-15 18:09:20
Wanie nawizaem kontakt z Efe. Niesamowicie si rozwija ja rodku. Galick wawiory super jednostka na t map.

Rudi2 2014-04-01 08:41:29
Niestety panowie, sprawy poszy nie po mojej myli. Bodek i jego przydupasy cofn wojsko i chyba nie bd chcieli pj na otwart bitw. Jednak zorientowali si, e dostan omot.

Rihiter 2014-04-01 13:27:41
W takim razie trzeba zadziaa mocno dyplomatycznie - moe uda si kogo przekrci. Np Trebucha.

trebuch 2014-04-01 14:18:26
hm, moe si uda!

Rudi2 2014-04-01 14:23:43
Co to za waek? Co ty Holender robisz w koalicji antybodkowej?

Dobra, skoro ju deklarujesz ponowne przyczenie si koalicji to jakie s twoje propozycj? By tych zaprzacw i donosicieli?

Rihiter 2014-04-01 19:20:40
Dokadnie - w kocu sam zaoye ten pakt Trebuch. :)

Rudi2 2014-04-01 19:25:22
Trebuch zaoy wtek jak la Bodka?
No no, dalekosiny plan a szkoda, e do naszego spisku dosta jaki kapu. Mao brakowa a plan Trebucha by si uda. Nie rezygnuj chopie spiskuj dalej a donosiciela jako znajdziemy i wychostamy.

Rihiter 2014-04-01 19:48:02
Trebuch, jeszcze nie jest za pno. Moesz jeszcze wrci na jasn stron mocy. :D

trebuch 2014-04-01 22:10:46
wydaje mi si e jest, nie widz sposobu wkrcenia Bodka, za sprytny jest

Rudi2 2014-04-01 22:30:08
E tam. Nie ma za sprytnych tylko zazwyczaj brakuje innym odwagi by podjc odpowiednie dziaania. Ty akurat powiniene mie wikszy interes w tym by by w koalicji z Rihiterem ni Bodkiem. to sprawa lokalizacji a nie (nie zrozum le) preferencji.
Wystarczy eby w odpowiednim momencie wcisn guzik "tak, niech bdzie pokj midzy nami". Zarczam ci, e przejdziesz do historii bo na noyk Bodkowi zdecydowali si tylko gracze z charakterem a byo ich raptem 2 sztuki na cae rozgrywki. Cheos i Peter.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: