www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Wikingów w Indiach" (Bodek)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/67
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:53   Pakt "Ambasada Wikingów w Indiach" (Bodek)

Pakt numer 3676, założony 2014-03-03 17:00:07 przez Bodek (Viking - Ragnar)

Nazwa paktu: Ambasada Wikingów w Indiach

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/67
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:53   

Bodek 2014-03-03 17:01:49
A cóż to odległy sąsiad przemyka się chyłkiem po naszych drogach i ani be ani me ani kukryku ??

Nawet zdawkowego dzień dobry

Barteq 2014-03-04 03:09:37
Jaśnie Oświecony A-Sio-ka wita serdecznie Władcę Wikingów.

Jakaś nerwowa atmosfera panuje w okolicy. Najpierw naszemu skromnemu zwiadowcy groziła Władczyni Celtów, a teraz jest niemile witany w kolejnej okolicy :( .
Przecież jest kwestią oczywistą, że przy tak wielkiej odległości, jaka dzieli nasze kraje, wiadomości docierają po bardzo długim czasie ;) .

Co do samego zwiadowcy, to mówi tylko dzień dobry i przy okazji do widzenia, bo zamierza szybko opuścić niezbyt gościnne ziemie i nikomu nie przeszkadzając w spokoju podążać dalej na zachód, nie zbliżając się do zamieszkałych terenów.

Bodek 2014-03-04 21:10:13
ale ja nie mówię że jest niemile widziany tylko że się przemyka chyłkiem bez słowa

a to może oznacza że "szpieguje" dla kogoś tam i przesyła screeny

U nas sytuacja jest dość napięta ale chyba wszędzie na świecie jest obecnie
bo wszyscy próbują zagospodarować jakiś kawałek centrum z zalewami

A jak to u Was wygląda ??

Barteq 2014-03-06 02:20:45
Nie piszę za dużo w dyplomacji, więc tym bardziej liczę na to, że jak się samemu nie odezwę, to jest spora szansa, że zostanę przepuszczony bez problemów. Średnio mi się chce tłumaczyć każdemu bardzo odległemu sąsiadowi, że tylko przechodzę mapę warem dookoła.

Jesteśmy tak potwornie daleko od siebie (do tego na innych połówkach mapy), że naprawdę nie widzę dla siebie realnych korzyści z możliwości szpiegowania dla jakiejś nacji odległej ode mnie ponad 50 kratek i przedzielonej kilkoma innymi :) .

Przyznam, że rzeczywiście też zaczyna być bardzo nerwowo i pewnie lada chwila wybuchnie tam wojna.

Bodek 2014-03-06 13:03:37
A Ty jako Indie jesteś już tak "Kozodymcą" z przekonania czy po prostu skoczyła rela i jesteś SPI więc włączyłeś ??

Bo na świecie jesteś postrzegany jako jeden z kozodymców i tak raczej na stałe ściśle związany z nimi

Jak to jest ?

Barteq 2014-03-06 17:19:37
Sam odpowiedziałeś, ale doprecyzuję:
rela sama skoczyła mi w stolicy, a że się akurat mordka niezadowolenia pokazała, więc mając SPI zrobił byś dokładnie tak samo na moim miejscu (już mi zresztą w 2 mieście sama wskoczyła).

Nie czuje się związany, tym bardziej, że po ostatnich dyplo poziom naszego wzajemnego zaufania jest bardzo niski, ale to nie znaczy, że będę darmowe profity porzucał :) .

Bodek 2014-03-06 21:07:39
ale masz tam jakiegoś zaufanego sojusznika w okolicy czy samotny biały żagiel ??

bo samemu ciężko przeżyć na dłuższą metę

Barteq 2014-03-08 01:32:28
Zgadzam się z Tobą w 100% (a nawet dodam, że ostatnio tak sobie na zagranicznym forum zagrałem i w efekcie 3 sąsiadów mi defensywny podpisało przeciwko mojej skromnej osobie :) ) i próbuję jakiś sensowny układ zbudować, ale biorąc pod uwagę moje sąsiedztwo, to raczej zbyt wielu mężów stanu w okolicy nie mam :D .

Najgorsze dla mnie jest to, że na południu mi same sojuszniki wyskoczyły (Nowy Majowy, Czarna Mamba i Magister Budzik).

A u Was, jak to wygląda?
Z mojej perspektywy przetrąciłeś kręgosłup Rudiemu, zdobyłeś dobrego sojusznika Whiteya i jedynie od strony Efe masz teraz "odrobinkę" napiętą atmosferę.

Bodek 2014-03-08 18:29:26
No jeśli na południu masz czarnuchów to nieciekawie bo konflikt o równik nieunikniony ...
mam nadzieję że nie odpuścisz im słoni i złotka bez walki

Ja u siebie nie ukrywam że słoniki podpiąłem i już spacerują trąbiaste, także przynajmniej chwilowo nie obawiam się o swoje losy.

Niestety wieści o przetrąceniu kręgosłupa Francji są zdecydowanie przedwczesne
Zaledwi wygryzłem go z mojej wyspy
ale już się podobno na innej zakorzenia

także przegrał ze mną bitwę ale jeszcze nie wojnę
Jeszcze dłuuugo powalczymy
choć posiadanie słoni bojowych daje mi przewagę na polu bitwy, nie ukrywam

Podepniesz swoje ?

Bodek 2014-03-16 16:50:38
Nooo
i widzę po civstats że trzesnąłeś miasto w centrum
Brawo

czyli co sloniki Twoje ??

Barteq 2014-03-18 03:10:01
Spore zaległości mi się w dyplomacji zrobiły, bo od czwartku miałem codziennie wyjazdy sportowe i tylko w 2 kluczowych paktach pisałem.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana. Zrobił się pat, a barby miał 3 długie łuki na podwójnym góralu, więc musiałem się zgodzić na "zgniły" kompromis. Innej opcji nie było, bo obaj mieliśmy zbliżoną liczebność, katapy i małą sąsiedzką pomoc.
W każdym razie ujmę to tak - bez słoni nie zostanę.

Masz słonie, więc los Rudiego w starciach z Tobą raczej jest przesądzony. Będzie stopniowo odstawał w techach, więc go pewnie wcześniej czy później zwarzywisz.

PS Miscliknąłem przy OB. Odesłałem ofertę.

Bodek 2014-03-18 09:44:50
:(

To niedobrze niedobrze

po cichutku liczyłem że przejmiesz kontrolę nad złożem słoni i złota
ale mam nadzieję że choć złoto CI wpadło w ramach tego "zgniłego kompromisu"

Jak się domyślam słonie wpadną Zulusowi ... ehh
obyś nie żałował kiedyś tego kompromisu.
Kto stawia miasto jak pierwszy ten już je ma i przeciwnik musiałby wchodzić w Twoją kulturę i nastawiać sięna przyjęcie katap, sam wiesz jak to jest
dlatego sądziłem że skoro Ty zająłeś barby i sieknąłes miasto to zająłeś kluczową pozycję.

A Wyspę tez odpuszczasz w ramach kompromisu ??

Bodek 2014-03-25 14:42:23
no i cóż tam w dalekich Indiach słychać ??
po kompromisie zamilkłeś całkowicie

czyżby jakiś "tajny protokół" też wraz z kompromisem został dopisany ;)

Barteq 2014-03-28 03:57:28
Sorki, ale chwilowy zupełny brak czasu (piszę tylko tam, gdzie bardzo pilnie muszę).
Po weekendzie na spokojnie do wszystkiego się ustosunkuję.

Bodek 2014-05-12 10:45:26
witam ponownie

a czemuż to zawdzięczamy tak nagły napływ punktów szpiegowskich ??
Mam nadzieję że dotyczy to jedynie możliwości obejrzenia demo i że odległe Indie nie będą chciały nam głębiej pod kołderkę zaglądać

Ukłony Ragnar

Barteq 2014-05-15 03:26:47
Ech. Przyznam, że kompletnie mi się chce prowadzić dyplomacji, bo grę uważam za rozstrzygniętą, ale nie ponieważ nie wypada ignorować lidera, to krótko odpiszę.

Odwlekałem, jak mogłem ten moment, ale sąsiedzi strasznie mnie cisnęli, żeby na Ciebie wrzucać SP i po przeskautowaniu wszystkich nie miałem już żadnej wymówki.
Także niestety będę zmuszony SP na szacownym Wikingu zostawić i jak to samemu ładnie określił "zajrzeć mu trochę pod kołderkę" ;) .

Tak rzecze Czcigodny Asioka.

Bodek 2014-05-15 14:01:37
Doceniam szczerość
także również szczerze odpowiem
Nie jest to rozsądne dołączać do przegranej koalicji

Mam tylko nadzieję że nie zakończycie gry zbyt szybko i moje destry i transportowce zdołają dotrzeć do Indii z podziękowaniami za te punkty szpiegowskie. To jest kawał drogi i chwilkę mi to zajmie
ale na pewno będę pamiętał. ;)

Tak rzecze Czcigodny Ragnar

Bodek 2014-05-27 09:50:54
Barteq

masz wojnę z moim sojusznikiem Efe
ruszasz się na niej jako pierwszy, zatem proszę abys się wyrabiał z turką do 21.
Moje pisłki dotarły już na tamten front i dziś wypowiadam Ci wojnę abyś czasem nie wybił czegoś selektywnie

Zatem wyrabiaj się z turką do 21.
Pozdrówki Ragnar

Bodek 2014-05-27 09:51:22
*posiłki ;)

Bodek 2014-05-27 23:27:52
jest 23.30 a ty ciągle nie zrobiłeś tury

Barteq 2014-05-28 04:48:15
pełna informacja w technicznym
jak masz jakieś wątpliwości, to wtedy proponuję przenieść rozmowę tutaj i odpiszę bardziej szczegółowo na twoje uwagi
a teraz kończę, bo padam ze zmęczenia

ps nawet nie zdążyłem wejść na forum przed wyjazdem, więc nie wiedziałem o Twojej porannej wiadomości (można to pewnie jakoś po logowaniach zweryfikować)
jakbyś mi się już teraz pokazał, to miałbym pewnie spory dylemat, co dzisiaj robić, a tak wykonałem wszystkie ruchy, jak wcześniej były zaplanowane i za to dziękuję

jutro zatem zapraszam do mnie ;)

Bodek 2014-05-28 20:41:30
Ok wszytski rozumiem
turniej, mecz, wyjazd
ale to już są dwa lub trzy dni pod rząd

wyrób się dziś normalnie, jesteś pierwszy na wojnie, już mamy za 20 dziewiąta

Bodek 2014-05-28 20:52:45
no oki

widzę że już robisz :)
super
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum