www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Siema domel" (domel)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babiloskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:56   Pakt "Siema domel" (domel)

Pakt numer 3589, zaoony 2013-12-22 04:03:34 przez domel (Khmer - Suryavarman II)

Nazwa paktu: Siema domel

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: domel
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:56   

Barteq 2014-01-02 22:56:50
Janie Owiecony A-Sio-ka wita serdecznie Wadc Khmerw

domel 2014-01-03 19:41:24
Witam Janie Owieconego, chocia z twarzy jaki taki brzowy jeste czyby jaka choroba Ci trawia?

Barteq 2014-01-05 08:01:42
Choroba to tylko przejciowa sabo w stanie ducha, wic odpowied na to pytanie brzmi nie.
Dziki drodze owiecenia nasze ciaa s mocne i choroby si ich nie imaj, a kolor skry wynika tylko z tego, e nasz lud w poszukiwaniu rwnowagi duchowej czsto przebywa na witych wzgrzach, gdzie powstaa nasza stolica i tam w swej wdrwce przebywa bliej soca, ktre smagajc skr swymi wspaniaymi i ciepymi promieniami nadaje jej wspaniay, brzowy odcie.
Natomiast mgbym rzec, e wrd prostego ludu, ktry jeszcze nie potrafi odnale rwnowagi we wasnym 'chi' i cigle bdzi jeszcze w ciemnociach, ty kolor skry rwnie mgby zosta odebrany jako jaka niepokojca oznaka stanu zdrowia.

Zatem, czy utrudzeni Khmerscy wdrowcy rwnie, jak nasz skromny lud, szukaj pokoju i owiecenia w tym brutalnym, co smutne, wiecie?

domel 2014-01-09 06:50:29
Wybacz, e me ze wychowanie jednak cieszymy si i kolor skry to jedynie barwa nadana wam przez waszych bogw.

Jak najbardziej Lud Khmerw zawsze lubowa si w pokojowym i rozwojowym podejciu do ycia i otaczajcych go przyjaci. Jednak te nie jestemy bezbronni i na przemoc odpowiadamy jeszcze wiksz przemoc.

Barteq 2014-01-15 02:09:43
My rwnie mamy nadziej, e nasi czcigodni ssiedzi rwnie nie maj takich uprzedze.

Nasze podejcie do ycia jest bardzo zblione i mamy nadziej, e uda nam si znale wspln ciek ku wzajemnej rwnowadze i owieceniu.

Barteq 2014-01-29 01:20:36
Mam pytanie - byby zainteresowany szlakami handlowym?

domel 2014-01-29 08:11:58
pewnie. ale bez wchodzenia na teren?

Barteq 2014-01-29 16:05:58
Oczywicie - bez wchodzenia samowolnego na teren (bez wczeniejszych ustale).

domel 2014-01-29 20:59:42
w takim razie buduje droge do twojego miasta

Barteq 2014-01-30 16:39:33
ok :)

Barteq 2014-03-04 06:23:57
Wiem, e Forever Ci namwi, ale przemyl sobie jeszcze raz, czy naprawd chcesz mnie atakowa. Zaatwisz gr nam obu, bo poza spaleniem 1, moe 2, miast nic wicej nie ugrasz, bo nie masz nic do obrony przeciw katapom...
Tak, mam ju katapulty i akurat ze wzgldu na nie mono zdobycia miasta frontowego dociem sporo w poprzedniej turze (mam 5 w rodku kraju i dotn w razie potrzeby kolejne).
Dodatkowo wyskocz mi kolejne unity (mam 230k powera i jestem 2, a zaraz bdzie duo wicej).

Forever Ci rwnie nie pomoe, bo dysponuje tylko 5 rydwanami i 2 impiakami, a dosyaem akurat 2 speary, sworda i axa.

PS Ponadto masz pecha, bo akurat moja kultura w tej turze skoczya i tracisz dodatkow tur...

Jeeli bdziesz si chcia dogada, to mog si umwi na dugi pakt. Jeli nie, to raczej zaatwisz gr nam obu...

domel 2014-03-04 07:34:19
Wic jaki rodzaj wsppracy proponujesz?

Barteq 2014-03-04 07:54:02
Wrzuc Ci dzisiaj screena, eby nie by goosownym.

Co do wsppracy, to widz 2 moliwoci. Na pocztek rodek. Mamy 1 sonia na 4 nacje i od pocztku zdawaem sobie spraw, e ciko mi go bdzie samemu zawaszczy. Ju bym najprawdopodobniej pierwszego sonika szykowa do przyjcia na wiat, ale w momencie podejcia pod miasto barby wyhodoway mi 2 dugi uk i utknem - dlatego te dociem wczoraj te katapy.
Proponuj zatem po zdobyciu przekazywa sobie sonie, co 10 tur. To mona by zrobi na pocztek. Ponadto we 2 damy rad postawi kilka kolejnych miast i je utrzyma na tym paseczku. Wsplnego stacka ustawio by si blisko soni (w swojej kulturze i w chwili zagroenia ruszyoby si wsplnie na wroga).

Pniej moemy si dogada co do wsppracy na morzu - we 2 te bdzie atwiej na wyspie, gdzie si ju panosz Wikingowie, podziaa.

Oczywicie jestem gotowy na dugi pakt, jeli bdziesz zainteresowany.

PS W przeciwiestwie do wielu innych graczy umw staram si dotrzymywa, jeli dogadam si na wspprac. Masz teraz dobr kart przetargow, bo miasto frontowe mi spalisz. Jedyny pakt (tajny/jawny) zamaem w misiu ze Skubim, ale wtedy tak mnie wkurzy (Ciebie wtedy te oszuka), e dogadaem si z moim wczesnym wrogiem Wraithem i celowo obaj podpisalimy pakty ze Skubim tylko po to, eby je zama.

Barteq 2014-03-04 08:10:59
Jeszcze mona by si dodatkowo na may defensywny pakt dogada, co do ochrony naszych ziemi macierzystych, w stylu - w przypadku ataku Centa na Ciebie lub Skubiego na mnie druga strona jest zobowizana przysa (... - tutaj jak rozsdn liczb wstawi) do pomocy przy obronie.

Barteq 2014-03-05 00:58:42
Wrzuc nawet 3, pki jestem w grze, eby potem nie byo, e miaem je czas obrobi i jako faszowa (jak kiedy Wnuczu to zrobi :) ).

Tu masz moj produkcj - tego speara (16 tur) bd mg za turk doci, czyli dochodzi minimum kolejne 7 jednostek w 2 tury.

Tu masz mj aktualny power, a jak wspomniaem kolejne 7 jednostek zaraz wyskoczy.

A tutaj wspomniane katapki, a jak widzisz z powyszego screenu, kolejna zaraz wyskoczy.

Do tego dolicz fakt, e stack ze rodka te w rozsdnym czasie wrci.

Wrzuciem 1 katapk do frontowego miasta w ramach dodatkowego dowodu.

Barteq 2014-03-05 01:18:16
Wyszedem ju z gry, wic szybko dokocz.

Naprawd, jeli zaatakujesz to obu nas zaatwisz, bo mam ju czym si broni. Przyznam, e jakby to zrobi jakie 7, 8 tur temu, to miabym problem, ale obecnie, bez soni, katapki robi miazg. Nie chc straci po prostu miasta, bo odbudowa budynkw w pniejszej fazie zajmie bardzo dugo (zakadajc, e nie masz jaki duych rezerw wojska, ale wtedy bdzie po prostu pat).

Zatem podsumuj, jakie widz opcje.
1. Wsppraca defensywna na rodku z przekazywaniem soni co 10 tur.
2. Dugi pakt lub sojusz defensywny - jak pisaem, w rozsdnych granicach (obowizek wysania kilku jednostek przy ataku z drugiej strony).
3. W przyszoci wsppraca przy kolonizacji wysp.

To tylko propozycje, wic czekam na Twoj opini i ewentualne uwagi/propozycje.

Nie zdradzam sojusznikw, co pokazay ostatnie dypla. Dodam tylko may komentarz, co do Skubiego i misia - to bya moja pierwsza gra i po raz pierwszy mnie kto tak wysterowa wtedy dyplomatycznie, wic zagotowaem si. Teraz gram z duo wikszym dystansem i nie zagrabym tak, jak wtedy (co nie oznacza, e chc atwo odpuci gr o wiksze cele, dlatego te prbuje si w rozsdny sposb dogada :) ).

domel 2014-03-05 07:40:57
W takim razie sojuszniku jestem za pen wspprac, w sumie daem si namwi zulusom jak dziecko. On sam chce zaj rodek i knu jak tu kogo napuci po zobaczeniu twoich jednostek.

Mam mao miast i chce jeszcze wykorzysta teren midzy nami, jedno z rozsdnych miejsc jakie jest to postawi je tu koo Twojej kultury z Varanasi tak aby objo przenice i cukier. NIe masz nic przeciwko?

Barteq 2014-03-06 01:14:21
Zatem sojusz :) .

Oczywicie, co do miasta nie mam obiekcji. To w kocu Twj skrawek ldu, gdzie przez ukad mapy si wciem.

Barteq 2014-03-06 02:05:20
Teraz tak. Zapamitaem z poprzednich gier, e raczej za duo nie piszesz (ja w sumie podobnie, chyba e mnie sytuacja zmusi, jak tutaj), wic bardzo konkretnie chciabym Ci zapyta o kilka spraw:

1) Za ile tur bdziesz realnie gotowy do produkcji soni?
Ja mog za 4, 5 tur odkry jazd konn, a miasto barbw mgbym za 8 tur spali.

2) Kiedy jeste w stanie by konkretnym oddziaem by na rodku (do tego set oczywicie)?
Mgbym Ci odrobin pomc w zdobyciu pierwszego miasta barbw dosya np.: katapk i sworda. Chciabym, ebymy mieli do blisko siebie 2 miasta, eby atwo mc poczy defa, a potem bdzie mona rozwija si dalej.

Pozostae kwestie - tu jeeli nie bdziesz mia uwag, to prosz tylko o odpisanie tak lub nie.

3) Kwestia o ktrej wczeniej napomknem - sojusz defensywny - czy zgadzasz si na taki ukad - w przypadku ataku na nasze ziemie macierzyste (okolice stolicy) dosyamy przynajmniej po kilka jednostek, w przypadku ataku na rodku bronimy si wsplnie (tu moe przyj od poudnia 2 graczy razem)?

4) Czy chciaby, ebymy u siebie ustawili po czujce?

5) Propozycja na odrobink dalsz przyszo - czy zgadzasz si na to, by w przyszoci stworzy wsplny stack konny (da by nam on moliwo szybszej pomocy przy jakim ataku i mona by go kiedy uy do ataku na odjedajcego technologicznie gracza).

6) Ostatnia propozycja - czy zgadzasz si na honorow umow midzy nami, e w przypadku braku moliwoci jakiejkolwiek realnej obrony ktrego z nas (zbyt liczny wrg lub zbyt dua przewaga technologiczna) "zwarzywiany" gracz zwolni drug stron z sojuszu. Mam tu na myli naprawd krytyczn sytuacj (gdy naprawd nie bdzie adnych realnych szans na skuteczn obron - na przykadzie atakuje mnie Skubi olbrzymi armi i wiem, e nawet z Twoj pomoc nie wybroni kraju, to samemu Ci zwalniam z zobowiza sojuszniczych, eby mia szanse nadal liczy si w grze, a nie utkn w tej wojnie - oczywicie Ty potem samemu podejmujesz ostateczn decyzj)?

7) Czy zgadzasz si na utajnienie naszego sojuszu?
Osobicie uwaam, e chyba jednak lepiej by byo, eby nikt o tym nie wiedzia, ale chciabym zna rwnie Twoje zdanie w tej kwestii.

PS I na koniec maa proba - czy mgby zdj ze mnie SP :) ?

domel 2014-03-06 08:03:25
Na szybko odpowiem na pierwsze 2 bo musz lecie do roboty:

ad1) za 6 tur koncze pieniadz i potem mam 11 tur na Konstrukcje, z pieniadzem powinno pojsc szybciej. Konie juz mam.

ad2) konkretny oddzia ju mam set moze sie zaraz zrobi, myl e w 8-9 tur mog si tam przemieci.

Barteq 2014-03-06 17:25:30
Nie ma wielkiego popiechu z pozostaymi kwestiami. Dodam tylko, e jeli chciaby sobie jakie swordy porobi, to elazo te mgbym na kilka turek udostpni.
Robiem troch testw i na goe dugie uki (bez promocji) cakiem sensownie dziaaj, dziki dodatkowym bonusom moda :) .

domel 2014-03-07 08:04:21
Forek idzie stakiem na rodek i podobno wnuczek rwnie. nie wiem ile tego nios ale chc ci zablokowa i uniemoliwi podczenie soni.

domel 2014-03-07 08:10:55
ostatecznie pjd czci swojego staku przez twj teren i pocze si z Twoim pod miastem barbw, bdzie szybciej i wzmocnie twoj pozycje.

Musimy jeszcze jako sprbowa podzieli ten rodek. Widziae to miasto barbw na wschd o soni?

Barteq 2014-03-07 16:26:01
Dziki za info. Odskoczyem troch w armii, wic za atwo mie nie bd.
Zatem zapraszam. Droga jest pocignita do rodka.

Widziaem cz okolic tego miasta na pocztku gry. Natomiast dalej s odbicia, wic wikszo mog z mapy odtworzy.

Najgorsza jest ta przewaga Forka w scoutingu. Nie ma jak nic dalej zobaczy, bo impiaki rydwany atwo wytuk.

Barteq 2014-03-07 16:27:52
Sprbuj dzisiaj, jak ju zrobi turk, porobi screeny i jako to poskleja.

Barteq 2014-03-08 01:05:12
To szybko powrzucam, co mam.

Najszybsza trasa do miasta ze soniami:

Aktualna sytuacja:

Prbuj go upolowa. W fioletowych kkach moje mini stacki. W miecie barbw ju 3 dugie uki (z czego 2 s na 2 promo gral).

rodek a) Okolice soni:

rodek b) To co widz koo Ciebie:

rodek c) Duo lepiej przeskautowane odbicie terenu z punktu b:

domel 2014-03-09 11:53:42

Na wstpie moe kilka sw wyjanienia z mojej strony dlaczego doszo do tego, e moja armia stana u twoich granic. Oczywicie namwi mnie na to Forek w chwili gdy zobaczy Twj stack pod miastem barbw. Zacz uywa piknych sw, e jak dostaniesz sonie i na wsp ze Scoobim zjedziecie TT to ja bd nastpny. Zapewnia, e teraz musz dziaa i e organizuje ju do akcji przeciw Tobie wnuczka i e musimy ci powstrzyma co by nie urs w si. No i w sumie mu si udao zaczem ciga armi przy Twojej granicy i ju ju miaem wypowiedzie wojn ale los chcia, e przez gapiostwo si odsoniem i zamiast wypowiedzie wojn caym stakiem z uwagi na OB wlazem pod Twoje miasto. Pomialimy si nawet z Forkiem z tego :D Potem bya dusza przerwa od gry i zaczem si zastanawia czy ta wojna mi jest mi potrzeba i co mi ona moe przynie. I prawda jest taka e prcz spalenia 1-2 Twoich miast nic mi ona nie da, osabi Ciebie ale wzmocnie Forka a on przecie nie przyleci z odsiecz gdy zacznie si robi gronie lub gdy z drugiej strony zaatakuje mnie Cent bo jest za daleko. Pozatym dlaczego niby mam wzmacnia kogo kto i tak jest ju silny, przecie to niesprawiedliwe. I dlatego mj Przyjacielu stawiam na Ciebie i na sojusz pen gb :D

ad3) tak

ad4) myl e moemy ewentualnie o tym pomyle w przyszoci, na ten moment szkoda jednostek i pienidzy bo mamy inne zmartwienie - Forka;

ad5) tak

ad6) jeli sytuacja bdzie a tak krytyczna to chyba Tak, jednak trzeba dziaa tak aby do tego nie dopuci;

ad7) Tak, chocia zaraz i tak si wyda przed osobami ktre s zainteresowane.

domel 2014-03-09 12:15:10
Na poparcie tego, e mwi powanie o sojuszu midzy nami mam gar kolejnych informacji. Po tym jak finalnie nie wypowiedziaem Ci wojny pisaem z Forkiem e sie wycofuje z tej opcji bo mi si nie opaca. Zadzwoni dzi do mnie z kolejn prb namwienia mnie na Ciebie, chyba si przestraszy Twoich jednostek na rodku :)

I tak:

1) Forek ma woja co ponad 270000, ma rwnie ju katapy i konie;

2) na rodek wysa podobn do twojej liczb woja, ale nie wiem czy ten jego stack jest blisko czy nie. Podejrzewam, e nie albo cay czas jest w rozproszeniu, wspomnia o wikszej liczbie rydwanw;

3) zanim wnuczek dojdzie na roek minie tydzie, wic pewnie za 4-5 dni;

4) Forek chce na mwi cheosa, eby podesa jakie koniki, wiadczy o tym e z nim nie rozmawia jeszcze o tym;

5) przekaza rwnie ciekaw informacj ktra jest do sprawdzenia, mianowicie po spaleniu tego miasta kultura z drugiego miasta barbw zakryje soniki. Jeli postawisz miasto na zotu to bez spalenia tego miasta po prawej nie nie bdziesz mia sonikw. moe by ciko spali to miasto i szachowa si z Forkiem. Mona jeszcze zaryzykowa inn opcje, po spaleniu tego miasta soniki przez 1-2 tury nie bd w adnej kulturze i wtedy bdzie mona postawi miasto na nich. Jednak jest te prawdopodobiestwo, e takie miasto zostanie wyzwolone przez wpyw kultury barbarzyskiej.

Chciabym jeszcze poruszy kwestie tej naszej tajnoci, dobrze by byo aby ten stak Forka nie zobaczy mojego wic byoby mio jak by Ci sie udao go upolowa.

Barteq 2014-03-10 05:16:02
Na pocztek mam mae pytanie, ktre mnie bardzo intryguje, szczeglnie, e ju wiem, e nie miae katap przy ataku (i jeszcze przez kilka tur by nie mia):
Okej. Palisz mi te 2 miasta. Atakujesz sam, gdzie ja mam wiksz armi, katapy i wicej miast. Ja robi wtedy to co wikszo graczy na moim miejscu (moe jedynie w przeciwiestwie do niektrych, nie prbowabym si ju wtedy dogada) - wracam stackiem ze rodka, docinam miasta do 1 i olbrzymim stackiem id prosto do Ciebie.
I tu pytanie - co planowae wtedy???

Pomys ze Scoobim lekko szokujcy, bo mam podobn uwag, jak do Forka przy ataku na mnie - po co miaby Scooby i do Ciebie, skoro nie ma w tym adnego interesu (a nawet maa niekorzy dla niego, bo wzmacnia bardzo ssiada). Tutaj przecie nawet kasy, ani miast nie mona dawa w formie zapaty.
Chyba, e miae na myli, e sam miabym by na tyle potny i strasznie bym si upas na podboju Persji. Jeli tak, to zerknij sobie dokadnie na map swojego terenu i zauwa, od ktrej strony bym wchodzi - dla mnie wniosek jest 1 - atak od prawej jest tylko wtedy opacalny, gdy si wchodzi samemu. Od tej strony sensownych miast raczej nie ustawisz...

Na koniec krtkie uwagi apropo moich punktw:
Ad 4) Ju powoli trzeba zacz rozwaa przysze ruchy. Jak bdzie wstpnie ustalone, to potem nie trzeba bdzie si zastanawia - tylko dajemy sygna i maszyna produkcyjna powoli rusza :) .

Ad 6) Oczywicie. Natomiast chodzi mi o uniknicia sytuacji z d8 - zaprzyjaniem si z Dzia w trakcie gry i nastpi moment, gdzie dostalimy bcki od Cheosa (do pechowo, ale niewane). Ja si wydwignem, ale Dzia zosta zwarzywiony. Poniewa chcia dogra do koca (w jakim przyzwoitym stanie), to mu pomagaem i nawet oddaem mu znaczn cz ziemi Maiara, gdy pojechaem tam Bombla (z bardzo ma pomoc Dzia). Z punktu widzenia walki o wygran moja decyzja bya samobjstwem, dlatego ten punkt poruszyem. Zupenie inn jest sytuacja, gdzie 1 ze stron jest odrobin z tyu, ale zupenie inna, gdy zwarzywiona przez innego gracza jest z 2 epoki. To tylko mam na myli.
Nie chc gra, jak wikszo z wyjadaczy, na zasadzie - sojusznik przesta by uyteczny, to si go zjada. Z drugiej strony, samemu gra jako warzywo i tylko klika gupio tury, eby dosta odznak, to te nie dla mnie. Jedyne, co mgbym w takiej sytuacji rozway, to zabawa w piratw po przeniesieniu na wysp, ale generalnie szukabym okazji, eby Ci si podoy w odpowiednim momencie, eby to Ty przej po mnie teren i dalej liczy si w rozgrywce - skoro bronimy si, jak chcemy, to czemu nie :) .

Ad 7) Rozwin dokadniej, co mam na myli - wiem, e si wyda, ale mam czasami mona zadziaa na zasadzie straszaka i np.: ogosi defensywny w kronice.
Obecnie chciabym gdzie sprbowa zapa w Forka w puapk, ale pniej moe bdzie si opaca wysa jasny sygna do ssiadw Forka - jak chcecie, to mu pomagajcie, ale to bdzie bardzo kosztowne, bo trzeba si z 2 nacjami liczy, a do tego daleko od wasnych ziem :) .

Barteq 2014-03-10 05:36:07
Co do Twoich punktw:

1) To potwierdzona informacja (wkrtce samemu bd jego demo widzia)?

2) Ja cay czas widz tylko ponad 10 jednostek, a przeszedem ju warem na jego stron. Na ten moment nic lepszego od axa nie ma i nie wida.

3) Tu mam dobr wiadomo. Wczoraj ponad godzin gadaem ze Scoobim i doszlimy do porozumienia w kwestii rodka (podziau) - powiedzia mi, e bdzie polowa na Wnuczka na wysokoci Persji (tam jest Wnuczek). Chyba, e ten prosto przyjdzie pod sonie, ale to ju do daleko do niego, wic wtpi. Zobaczymy.

4) Jeeli nie rozmawia, to zanim Cheos co mu bdzie mg wysa to pewnie troch czasu upynie i dobrze (o ile bdzie w ogle chcia, bo to te daleko).

5) Nie zwrciem na ten fakt dokadniej uwagi wczeniej i przyznam, e nie do koca rozumiem, jak to moliwe, e barby maj tak duo kultury w miastach. 3 skok powinien by po 500 punktach (a bazowo maj 3 za teatr i niektre miasta 1 za rel), a tu 2 miasta produkujce po 4 maj go (87*4<500). To miasto z prawej chyba jeszcze nie miao 3 skoku, bo nie ma tam reli, ale rzeczywici jak skoczy, to sonie zakryje. Trzeba bdzie tak dziaa, eby to 2 miasto bardzo szybko spali zaraz pniej.

Na ten moment mog jedynie prbowa przegania ten stack Forka. Przez kultur barbw fast worki mog tylko uywa do zwiadu, bo drogi nic nie daj, a i tak ruszam si o 1, a Forek cay czas o 2. Najgorsze, e co podchodz, to mnie obchodzi dookoa.

domel 2014-03-10 21:03:08
Odpowiadajc na Twoje pytanie zawarem ju w moim wyjanieniu w sumie. Daem si namwi nie przemylawszy tego do koca... Nie przemylaem co mi da sojusz z nim, przecie jak zajmie rodek nie ruszy z odsiecz tylko utrzyma go poczeka a si troch wykrwawisz u mnie i wtedy wyle co na Ciebie. Bo przecie nie wyle nic wikszego oprcz paru impw i rydwanw. Wic co mi z sojuszu i zapewnie o tym e bdzie poycza sonie jak do soni mgbym nie dotrwa.

odnonie pyta:

ad1) sam poda t liczb to raczej pewne;

ad2) docina co ze 3 tury temu wic jak pisaem, bardziej podejrzewam e ta armia jest jeszcze w rozproszeniu i kieruje si na pnoc;

ad5)sprawdziem, jeszcze nie skoczyo cae szczcie, w zaczeniu screen;

I drobna proba, moj armi powoli zbliam si do twojej granicy, wklejaj screeny gdzie s te cherioty i imp co by ich jako unikn.

Barteq 2014-03-11 03:34:09
Teraz rozumiem. Zatem bardzo ciesz si, e zmienie zdanie, bo pamitam, jak czytaem kiedy o wojnie Wnuczka z Pontim (z d6), gdzie Wnuczek si zapar i jak si to dla obu skoczyo.
Dodam, e do zblokowania ataku Forka wystarczy mi axe i 2 speary, wic za duo si by nie absorbowa :) .

Barteq 2014-03-11 04:21:27
Ad 2) Te dalsze posiki, to ju bd naprawd dugo i, bo nie ma od siebie drogi w gb pastwa barbw, eby przypieszy ich marsz (nawet workw nie wida). Natomiast wida troch nowoci, ale to poniej.

i ad 5) Screen. Chyba nic na tyy nie przelazo :) . Cae szczcie, e si dogadalimy, bo bdzie Twj oddzia potrzebny. Jak mi si jutro nie cofnie, to rozwa atak, ale ma tam a +75% do axw (moe ju bdzie 85 nawet).

I na koniec, co mi napisa - proponuje pokj, ebym sobie wzi boberki, a on mi na zmian zoto/sonie bdzie przekazywa. Jakby od pocztku prbowa si dogada, zamiast Ciebie nagabywa, to moe bymy si jako dogadali, ale teraz, to nawet mi si z nim specjalnie nie chce pisa.
Strasznie nie lubi ciemnia w dyplomacji, ale co, przynajmniej wymijajcego, bd musia wymyle :( .

Barteq 2014-03-11 04:22:55
Od Cheosa, to tylko "palacze" townw przyszli na przeszpiegi. Wtpi, eby si co wicej przez wiele tur pokazao.

domel 2014-03-11 07:28:23
YTroche tego uzbiera, a odnosnie tego drugiego miasta barbw to le policzyem, ono na bank zakryje kultur te sonie (ma 4 skoki juz), wida na screenie ktry podesaem.

Barteq 2014-03-11 16:49:43
Zgadza si. Niestety zakryje.

Troch uzbiera, ale ma sporo jednostek bez bonusw defensywnych. Do tego jednak mam odrobink wicej wojska, a cigle co dosyam, o Twojej odsieczy nie wspominajc :) .

ScoobyDoo 

Posted: 2014-07-08, 16:56   

domel 2014-03-11 20:47:11
a jak chcesz postawi miasto? Na zotku czy jednak na grce za rzeczk gdzie trzyma swoje wojo forek? no i kiedy chcesz finalnie szturmowa miasto barbw bo forek tez idzie setem przeciez?

Barteq 2014-03-11 23:37:22
Od pocztku zamierzaem zaoy si za rzeczk, na grce.
Strasznie si waham, co zrobi - czy nawet nie atakowa dugich ukw przez grk. Zobaczymy, czy dzisiaj si Forek cofn, czy te nie i czy ten 3 uk wrci do miasta.

Przeklejam moj rozmow z Peterem, bo pewne informacje te Ci si mog w przyszoci przyda:

"Mam pytanie odnonie powyszego obrazka, bo nie wiem, co zrobi jutro Forever - jeli si nie cofnie, to czy mog wej swoim stackiem na jego (zakadajc, e chciabym fast workami w kolejnej turze wyci las)?"
Tak.
Nie macie wojny, wic jak najbardziej moesz wej.
Las oczywicie te moesz wyci.

"Co w sytuacji, kiedy on swoim stackiem wszedby na mj - czy moe tak zrobi?"
Tak.
Analogicznie jak Ty.

"W innym wypadku trzeba zej z pozycji wroga i dopiero wtedy wypowiada wojn?"
Tak.
Mona te jeszcze rozwiza jednostki stojce razem z wojem przeciwnika i wtedy wypowiedzie wojn (nie bdzie teleportu).

Barteq 2014-03-11 23:37:47
kor. - dugich ukw przez rzek

Barteq 2014-03-12 02:07:53
Sytuacja wyglda nastpujco:

No to bdzie jutro may dylemat, co zrobi, bo spodziewam si, e Forek zgrupuje si tam, gdzie jednostki Cheosa si przesuny.
Masz jakie sugestie? Przed tur potestuj tylko ile by jednostek trzeba powici do ataku na barby, ale obawiam si, e niestety sporo, wic raczej to nie bdzie zbyt opacalne rozwizanie.

PS Na soniach nie bdzie si mona zaoy, bo kultura barbw nie pozwoli.

domel 2014-03-12 07:58:25
Na soniach daoby si postawi o ile w turze palenia miasta setlers mia ruch tak aby postawi tam miasto. Musisz pamita e po paleniu miasta na t 1 tur odsoni si poa terenu nie objta dn kultur. Jednak bdzie to ryzykowne gdy zgromadzi tam porwnywaln armie. Stawiabym na grce za rzek nad zotkiem.

Barteq 2014-03-12 16:34:02
W moim tecie poa si nie odsonia.

Teraz tak. To otrzymaem od Scoobiego:
Dobra to wkleilem czarnym (cheos i forek)
Dobra Czarna Maso, pisze i pisze i odzwewu adnego.
Wiec c napisze ostatni post (bdzie dugi, ale prosz poczyta dokdnie i przemyle).
Dzis dostaem informacj od Francji i USA. Mam te jakie screeny i to co powiedziaa Fracja
(ale poczekam az rudi wyrazi zgod na cytowanie).

1. SOJUSZE
Bodek ma bardzo silny sojusz z whitem i efe. White to beton, przy nim to ponti jest miciutki jak kaczuszka.
NIe zdradzi to nawet nie ma co pisa :P , bierze w ciemno miejsce na pudle i tyle. Swoj droga to uczciwy itd.
ALe jakby nie byo tu bdzie do konca z Bodziem, si nawet powieci.
Z efe bodek w by w sojuszu w D4 i d5 do samego koca, wiec tutaj tak samo bdzie. Na zlocie u CHeosa odnioslem wrazenie, e sie dobrze ugadali.
Zreszt wszystkie inne plotki gosza ze wspptacuja. Efe nawet odda sonie, to wiele znaczy. Bodek ma i sonie i latarenki i wyspy.
Piramidy finowi nie s potrzebne :P . Efe nie ma parcia na zoto, nie podja pod koniec d4 prby wygrania.
Nie ma takie parcia jak cheos np akcja budzik (wiem chwalebna nie bya, ale skuteczna, zgodna z reugulamine, a z bodizem trzeba twardo wic sam bym tak zagra nawet z perspektywy czasu,
bodek i tak jedzi mocno po bandzie, chcia wejsce z Petere razem aby mu wojny nie mog wypowiedzie itd, wiec sorry cheos w moich oczach czysto, no moe nie krystalicznie ;) ).
NIe ma parcia na szko takiego jak choby ja w D7.
PODSUMOWUJC, SOJUSZ BODKA JEST SUPER TRWAY I STABILNY CALA TRJKA NIGDY SI NIE ZDRADZI
2. Przystawki:
Z tego co wiem od Rudiego (brak szlakw handlowych zagraniczny) to gryz i Trebuch to s pewnie sterowani/ instruowani przed Bodka.
Cholera wsppracuje z whitem, wiec pewnie takze jest w orbicie. Robi si juz 6 graczy :) , przyjemnie. Tzw mega sojusz.
PODSUMOWANIE, SOJUSZ PROBODKOWY TO:BODEEK, EFE, WHITE, TREBUCH CHOLERA GRYZ. SZESC GRACZY z 19 ywych.
3. SYTUACJA STRATEGICZNA.
Rudi walczy sam vs Bodek i white, dodatkowo i gryz i trebuch troch szachuja jego. Na wyspie, ma screena, widze 3 miasta bodka( tylko a pewnie jest wicej)
bodek objemuj 2 srebo gemsy. Majac currency ma z kazdeo miast 9 handlu, plus gemsy chyba 8. Wiec jest na wejsciu 17 golda :) . WIec koszty mu nie gro.
Jak bezie mial sady to juz wogle mio. A zarcia jest tam sporo kazde ma conajmnei dwa zarcia.
(jak rudi pozwoli wkleje screeny)
Bodek ma mase zadowalaczy na ostr scinannie, i gemsy, i zlosto i sivler i slonie :) . Przemio wrcz.
A white zaj super miejscwk pomiedzy bodkiem, kuku i przyprawy, ochapy z paskiego stalo ale skoro smakuj.
Rudieg pewie wykurz we dwch i skoczy sie kozakowanie francji na morzu i tatalna dominacja Vikinsko angielska.
Oprze tego bodek zajmuje spokojnie na rzece miasta( tak sluszalem), maja sonie to nie problem.
Bodek doleci do gallenw szybciutko, a wtedy to juz kupa po caoci. Frobiden pallac i bodek koszty praktycznie zerowe.
I mozemy macha. A terenu bodek ma mase zielonego pustego. TEGO W DYPLO NIGDY NIE BYO, masa terenu za free i to super energetyczne i gemsami.
Dodattkow odicty moze 15 -20 pol i mozna cakowice wszystkie desanty iloscia statkw ubuc.

PODSUMOWANIE, BODEK Z WHITEM OBEJMA WYPIEPRZ RUDIEGO WKRTCE. MAJA MAS SAMEGO ZIELONEGO TERENU, KOSZTY NEI GRAJ ROLI, SKORO S TAM GEMSY/SILVER.
PLUS LATARNIA KOSZTY EKSPANSJI S MALUTKIE. BODKE MA TANIE MARKETY WIEC ZETNIE JEDEN I JEST 8 GOLDA EXTRA (U FINA MARKET ZA 3 POPA).
ZARCIA NA WSYPEI JEST W UJ. KAZDE MIASTO BODKA TO JAK WIDZE 2 ZARCIA.

4. PO CO TO PISZE?
A no poto ze kurde granie o pietruszk , nawet nie o pudo, bo nr 1 bodek, 2 efe 3 white to bez sensu.

Ja sie nie pisze, odlkikam do wakcji bodek uklepie 40 -50 miast i 50 gallenw wtedy gra sie skonczy sama.
Zaleta to wakacje bez dyplo. Szybkie dyplo, 6 miesiecy i koniec.
ZAGRAJMY, pokamy ze mamy jaja, ze myslimy, e nie damy si atwo, niech bodzio si chocia wyslili, chocia sprbjmy.
Nie bdzmy pizdy. NIech wygra, ale co kurde zrbmy, chocia sprjmy.
Jeli nie znajd zrozumienia to poklikam do wakcji, oleje tajne, poznosz wywyszanie si bodka, przyjamnie probowalemna tajnych bo w walce to sam mog na kozie :(
5. KTO ZYSKA?
Nie wiem, duzo osb, zdobycz terytorialnych raczej nie licze, moe cos ty (white?), moe co larry (efe), rudi (bodek)? Reszta przyjemnoc
Jakby nie byo koszty to bd gigantyczne, wiec ogonie si "nie opaca", liczc koszty i motki.
6. JAKI MA PLAN
Pokombinowalem, pogadalem z Rudi, Larrym, wami, Rihitirem.
I tak sobie wmysliem.
Dobrze byoby zgada do koalicji, Centa, Ponietgo, Domela i Barteq poza Rudi, RIhiter, Scooby , Cheos, larry, forek.
Wiem sporo, ale terenu wolnego jest i mozna sie podzieli dodada. Nawet jak s tacie (barteq -forek). Z kilkoma nie ma kontatku
(cent i ponti), cento to mnie nei lubi za mape D8. Ale warto sprbowa.
Pamietajcie ich, jest conakniej 6 sztuk, nas moze 10 (no maks), ale ponti to pewnie chce odlikac/simcity, domel podobnie/
Cent to nie wiem,... wiec moze nas jest realnie maks 8.
Oni maj wlasny teren, mniej konflitkw w koalici. SPrbuje pomo z Bartkiem (w kocu tez ma kozy ;) , sprbujcie centem i pontim.
Plan mam taki, Ja i rihtier, wspomoagamy rudiego (jak wysylam HA bo mam strasznie daleko) , rihiter axe katapty rudi to samo plus co chce.
Rudi ostro flot (jak trebuch nie przupisci to trzeba bdzie skasowa trebucha, i da tere pod rozwj rudiemu).
Dodatkowo, mozna otworzy front u larrego na efe (larryu chetnu), oraz atakowa na bodzia od poudnia(przez rzeke).
Ja tam dam nawet sonie rudiemu, ale nie mamy poaczenia.
Rudi moze ostro walczyc na morzu na wyspie.

Cheos i forek to mog rozwli choler i cisnac dalej white.
Bartek (HA gownie) domel i cent mog was wspomoc. Ponti moze pomoc vs white i pomoc rudiemu (daleko ponti nie ma).
Bodek bezdzie musial ostro ciac o kombinowac komu pomoc i pilnowa i wysp i rzeki i white i efe.
WNuczka bobka jarka nie licze

To pki co najlpeszy plan jaki wymyslilem, nie znam lepszego i adnej alternatywy. Oczywiscei mona modyfikowa.
trzeb sie dogadac (forek i bartek), naprad terenu jest w uj. Mozna rzek siekna, s wyspy.
Majac HA i to szybko mozn przejsce, tylko trzeba ostro ciac.
Trzeb ic na ilos i HA cos kombinowa plus mas katap i axe/sloni, bo wtedy jak uderz to wymiana 1 vs 1, wiele frontw masa stackw bdzie sie dziao.
I najwaneijsze zaufanie i walka na ostro a nie ze "ja si porozwijam" a wy bicje bodka, psudo wojny itd.
(jak to miao w D7).
Bodek bdzie straszy ze spali galleona mi cale wybrze, niech pali trudno. Niech sie skupia na kim, trudno.
Nie mamy alternaty, koszty bda ogromne, wiem.OPcja dwa to siedzimy i patrzymy :P . MOze palic mnie, ale przynajmnie sprbuje.
Popali porty trudno :)

Panowie nie ma co czek, jak naprawd nie chcecie to nie. Nie bde sie narzucal i produkowa bo bez sensu.
Cheos ty jeste wice leader, w techach (pewnie jeszcze za cre ma pnkty), bodek nie ma za teren nadmorski.
Wiec sorry choes jeste za hen hen za bodkiem, jak caa reszta. Realnie cheos to masz szanse na odznake jak cala reszta.
chyba sie zbierzemy.
Jak nie chcecie, moj plan jest zy/niewykonalny, to mwcie bez ogrdek i ******. Poklikamy bez emocji.

Jak zwykle le ki bananw dla czarnej masy :D , na uroczej kozie.
Czekam na konkrtety.

Barteq 2014-03-12 16:38:46
Forek niby chce si dogada i wspdzieli sonie - na 3 to ju duo, ale to jeszcze moliwe. Natomiast problemem jest miejsce. Nawet jak si wysp doliczy, to na 3 bieda, a ja jestem dodatkowo poblokowany bd przez Ciebie i Skubiego, z ktrym si do sensownie dogadaem.

Barteq 2014-03-13 01:22:08
Kilka wanych newsw:

1) Rozmawiaem godzin ze Skubim i strasznie mnie mczy, eby si z Forkiem jednak dogada (bo pono ten pjdzie wtedy na Bodka). Ma w jednym racj - jeeli si nie dogadamy, a dojd Forkowi posiki od Cheosa i Wnuczka (co niestety jest moliwe), to utkniemy, jeli si nam nie uda teraz ubi stacku Forka maym kosztem (a nawet jeli, to jak zetnie na maksa, a nam si nie uda szybko soni podpi, to i tak bdzie problem).

2) Testowaem atak na miasto barbw i jestem przeraony. Jeeli random wyranie nie dopisze, to straty s dramatycznie due. Przez rzek to nawet nie mam co prbowa (straty rzdu 5 swordw i 2 katapy nie pozwalaj si jeszcze przebi!).
Za rzek i po zdjciu do 0 obrony straty spady do 4 swordw i katapy.
Dramat. Ta podwjna guerilla u obu dugich ukw zaatwia temat rozsdnych strat przy ataku :( .

Teraz tak - nie mam zamiaru Ci wystawi, wic jeeli zdecyduje si na konkretne rozmowy z Forkiem, to tylko w 3, eby kady co uzyska dla siebie i by chocia czciowo zadowolony.

PS Co do soni, to poza tymi od Forka, Skubi obieca wspdzieli swoje, eby kady mg swoj "ekip" dorobi.

Zanim cokolwiek konkretnego do Forka napisz, to chyba musiabym jednak najpierw z Tob porozumie i boje si, e temat jest na tyle trudny, e ciko si bdzie tylko poprzez pakt ugada, wic proponuj jutro jak rozmow bezporedni odby (telefon lub skype). Bd niestety dostpny w do ograniczonym zakresie czasowym (15 - 16 lub 21:30 - 24).
Jeeli nie bdziesz mia czasu, to jako tutaj trzeba bdzie sprbowa.

Barteq 2014-03-13 05:23:05
Info biece - Forek jest o dziwo pod soniami (tam gdzie mj war by), a nie pod miastem. Cheos si cofn na poudnie.

domel 2014-03-13 07:40:32
Zadzwonie do ciebie po 15.

Barteq 2014-03-14 02:07:44
Napisaem mu krtkie wyjanienie i zaoyem wsplny pakt.

Armia Forka przesza pod miasto. Kolejny imp i kolejny horse archer docza do jego stacku.

domel 2014-03-15 12:42:17
Troch ci pomogem, tracc jednego HA zjechaem te uki do 4.3, 3.7 i 2.9 :D

Barteq 2014-03-15 23:39:56
Super. Dziki.

Barteq 2014-03-16 00:28:28
Teraz widz, e zrobiem spory bd. Nie popatrzyem na Wasz podzia i tylko o 1 kratk na lewo miasto przesunem, zamiast o 2. Sprawd, czy bdziesz mg si poprzesuwa o 1 kratk w prawo, a jeeli nie, to albo trzeba bdzie moje miasto spali (mj bd, to si kogo poprosi - np.: Cheosa), albo jako miejscwk na wyspie Ci oddam.

Naprawd przepraszam, ale jestem tak dzisiaj wykoczony, e po prostu niezbyt trzewo myl :( .

domel 2014-03-21 23:36:05
Z tym miastem to sie nie przejmuj postawie sobi eta eby mastem obj obie oaze. Pyttanie moje jak polityk dugofalow mamy utrzyma?

domel 2014-03-21 23:36:27
Wzgldem poudnia oczuwicie :)

Barteq 2014-03-22 02:57:59
Zobaczymy, co zrobi Forek. Na ten moment jest tylko porozumienie graniczne bez adnych dalszych gwarancji.
Dopki nie ma pewnoci, e si przebijemy i dopki Forek bdzie dziaa realnie przeciw sojuszowi Bodka (tych trzeba koniecznie teraz przyci i zobaczymy, co wyjdzie z deklaracji, ktrymi mnie Skubi mami - rwnie w odniesieniu do Forka), to raczej bybym za spokojnym czekaniem na rozwj wypadkw i ostrym sim city.

Najwaniejsza jest teraz szybka ekspansja, wic proponuj, eby zacz myle ju o wyspach (samemu robi ju galery).

Mam demo Centa, bo i w jego stron trzeba zerka. Za duej armii to on nie ma, wic ewentualnie mona by te w t stron uderzy (szczeglnie, jak mu Cheos sieknie sonie lub si o nie pokc.

Barteq 2014-03-22 03:11:22
Podsumowujc, moje stanowisko jest takie - ekspansywnie si rozwijamy, nie zapominajc o armii i czekamy na swoj szans na poudniu lub na wschodzie.

Jeeli masz wasne uwagi, to pisz miao - lubi konstruktywn dyskusj :) .

Co do samych wojen, to proponuj nastpujcy ukad - pomagajcy bdzie mia pierwszestwo przy paleniu miast, eby mu si koszty zwracay.

PS Jeszcze raz przepraszam za to miasto, tym bardziej, e mogem spokojnie wcisn to miasto kratk lub nawet 2 dalej (mam granic ze Skubim ustalon i nie stracibym na iloci przy przesuniciu o 1 lub 2). Natomiast byem tak zmczony, e ledwo na oczy widziaem. Moesz si Forka spyta, bo by moment, e miaem kopot z skleceniem zdania. Mam niestety cigle nadwag (zrzuciem w ostatnim okresie 6,5 kg, ale to cigle zdecydowanie za mao, bo do mojej dyscypliny powinienem way co najmniej jeszcze ponad 20 kg mniej :D ), co przy wikszych wysikach w sporcie powoduje potem mocne przemczenie.

Barteq 2014-03-22 03:12:20
Maa uwaga - rozmawiaem przez telefon z Forkiem.

domel 2014-03-22 12:34:39
Spoko, jak mwiem nic si nie stao. Co do wyspy ju powoli wprowadzam ten plan w ycie. Gelerka jest ale sety najpierw w newragicznych miejscach na poudnie wysyam.

Barteq 2014-03-25 05:09:58
Oczywicie, ja te najpierw kolonizuje rodek, ale zaczynam si te ju rozglda na wodzie.

Barteq 2014-03-25 05:10:44
Natomiast niepokoi mnie fakt, e potwierdza si wersja Skubiego, o 4 sojusznikach Bodka.

Barteq 2014-04-13 17:40:26
Wysyam Ci boberki, bo widz, e jeszcze nie masz (powiniene je mie na 2 wysepce po prawej, chyba e tam si ju lama zalga).

Jak tam sytuacja na wodzie? Midzy nami jest wysepka z owc i wielorybami. Oczywicie nie zasiedlaem, skoro Ci na dole miejscwk zakosiem.

Barteq 2014-04-13 17:41:39
PS Ja na ten moment przejem 2 wysepki i bd si rozglda, jak wyglda sytuacja ju na tej gwnej.

domel 2014-04-16 01:56:14
Siema, sory za zwloke w odpowiedzi.

Nie potrzebuje boberkow bo mam wasne.

Tez juz jedno miasto postawilem na wysepce prowadzacej do tej duze na polnocy. Ta z wielorybkami zbadam i dam znac czy sie osiedle.

Barteq 2014-04-17 01:01:51
Dobrze, to daj zna. Na skos od tej pierwszej po lewej (na skos po prawej s bobry, przynajmniej u mnie :) ).

domel 2014-04-24 23:54:03
Z chci przytule t wysepke, w cigu kilku tur dotrze tam mj set.

Barteq 2014-04-25 02:41:12
No to zatem jest Twoja :) .

PS Cent soniki podocina, wic lepiej miej go na wszelki wpadek na oku.
PS2 Za kilka turek zaczn robi macki.

Barteq 2014-05-07 02:40:21
Napisaem do Forka w sprawie soni. Pamitam, e wysya komu z koalicji anty-Bodkowej.

PS Ja ju ich nie bd robi w tej grze, o ile si nic nadzwyczajnego nie wydarzy(w sumie mam chyba tylko 6...).

Barteq 2014-05-15 03:14:48
Bardzo wana kwestia - po dugiej dyskusji z Cheosem i Foreverem postanowilimy sprbowa w ostatni moliwy sposb zakoczy t gr, eby unikn zwycistwa obozu Bodka (jeeli plan nie wypali, to chyba wszyscy zagosujemy za zakoczeniem gry, bo innej perspektywy niestety nie wida) - poprzez Paac Apostolski. Gosowanie ma si odby (chyba) za 5 tur (w roku 800 AD).

Gosy wychodz bardzo na styk, bo Efe i White zaczli rozrzuca u siebie kozy i bez Twojego poparcia raczej nie ma najmniejszej szansy na wygran.

Mog Ci jedynie prosi o poparcie tej inicjatywy (alternatywa w grze wyglda tak, e w kocu nas pojedynczo wszystkich jednego po drugim obz Bodka pozdejmuje, bo nikt nie zamierza si z tego obozu wyamywa, a do tego Wiking strasznie odlatuje w techach - Bodek, Efe, Whiteye, Cholernik, Trebuch, Gryz, a do tego bardzo niepewny jest Cent i Lary).

Jeeli si zgodzisz, to prosibym rwnie o podanie swojego typu wyborczego, na kogo wolaby samemu gosowa - mamy do wyboru Rihitera i Scoobiego (Forek i Cheos gosowali na Rihitera, ja na Scoobiego).

domel 2014-05-15 08:10:24
Rozumiem, w takim razie myl e warto na Rihitera, Scooba ju raz wygra w dyplo :) Jak za 5 tur to porozprzestrzeniam rele tam gdzie si da.

Barteq 2014-05-15 15:24:52
To wietnie.

Sytuacja wyglda tak, e zostay jeszcze 3 pastwa do zainfekowania religi przed gosowaniem (Jarek - ma by zainfekowany chyba jutro, Cholernik i Rudi - oni chyba pojutrze) - o ile Bodek si nie zorientuje na czas, ale jest wrd nas zmowa milczenia - nikt nie wspomina nawet o PA nigdzie (a o planie wie tylko 6 osb - wanie zostae doczony do wsplnego paktu) i wydaje si, e wszystko idzie planowo.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: