www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Francja (Rudi) - Ottomanie (Rihiter)" (Rihit
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babiloskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/78
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:56   Pakt "Francja (Rudi) - Ottomanie (Rihiter)" (Rihit

Pakt numer 3652, zaoony 2014-02-12 23:28:29 przez Rihiter (Ottoman - Suleiman)

Nazwa paktu: Francja (Rudi) - Ottomanie (Rihiter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Rihiter
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:56   

Rihiter 2014-02-12 23:31:13
Salam Alejkum. Witamy dumny Nard Francuski.

Misjonarz Islamu znajduje si nieopodal Waszej granicy. Prosimy o otwarcie granic i moliwo wejcia na teren Imperium Francuskiego.

Rudi2 2014-02-13 00:42:39
Zapraszam wic.

Rihiter 2014-02-13 01:01:11
Dzikujemy.

Prob o OB w grze dzi wysaem.

Co ciekawego dzieje si po Waszej stronie wiata?

Rudi2 2014-02-13 01:02:29
Nudy.

Rihiter 2014-02-13 01:13:05
Mao rozmowni jestecie jak na Francuzw. :)

Rudi2 2014-02-13 01:36:52
Z sojusznikami Wikinga staram si za wiele nie gada.

Rihiter 2014-02-13 01:42:09
To wietnie. Mamy zatem wiele do omwienia. Odezwijcie si czasem jak Was najdzie ch na rozmow.

Jeszcze raz dzikujemy za OB i zaproszenie.
Pozdrawiamy.

Rihiter 2014-02-19 16:14:32
Moesz co wicej powiedzie o tym ostatnim ataku Wikingw - gdzie, co, czym?

Rudi2 2014-02-19 16:19:48
Wpierw pytanie?
To twj mnich tak pdzi do mnie, e nie dy wyhamowa przed drugim przeciwnym kocem granicy?

Rihiter 2014-02-19 17:14:07
Tym mnichem id dookoa mapy, aby nawiza kontakty. Obecnie przemieszcza si przez pastwo Gryza.
Jak tylko bdzie midzy nami poczenie handlowe to religia moe sama przeskoczy. Widziaem, e brakuje kawaeczka drogi midzy Tob i Trebuchem, wic teraz tego poczenia nie ma. Ale jeeli zaley Tobie aby mie jak najprdzej religi, to mog wysa kolejnego mnich w tym kierunku - to jednak zawsze chwil trwa.

Rudi2 2014-02-19 17:47:22
Czy mi si wydaje, e ju wczeniej co wspominae o mnichu dla Francji?

Rihiter 2014-02-19 18:19:17
To pierwsze. Nigdy nie rozmawialimy bezporednio lub porednio o mnichu dla Francji.
Jeeli gdzie pady sowa, ktre moge tak zinterpretowa to przepraszam. Niezamierzone nieporozumienie. Nigdy mnicha nie obiecywaem, ale jeeli Francji mnich i religia si przyda to zobowie si go dostarczy.

Rihiter 2014-02-23 15:22:49
Wracam misjonarzem z zachodu. W ktrym miecie zaszczepi u Ciebie religi?

Rudi2 2014-02-24 07:58:37
Nazwy nie pamitam.
Miniesz to graniczne i nastpne bdzie docelowe. Nie bd si zastanawia i zaraz rozprzestrzeniam.

Rihiter 2014-02-24 08:10:40
Super, cieszy mnie to.

Rihiter 2014-02-24 12:52:23
Widz, e si zbroisz.
Jakie plany ciekawe?

Moemy chyba w kocu porozmawia, bo my ju przecie prawie ssiady. ;)

Rudi2 2014-02-24 14:01:00
Gadamy przecie :)

Rihiter 2014-02-24 14:31:49
Prawda gadamy. :)
Ale niedawno nie chciae, bo za sojusznika Bodka mnie uznawae. :)

Rudi2 2014-03-05 02:51:22
We no klepnij religi tym mnichem co si plcze po moim terenie.

Rihiter 2014-03-05 08:04:22
Tak si dzi stanie. Wczoraj i doszedem do Orleanu i ruchu na odpalenie mnicha brako. Bez zmian Orlean? Bo dzi w zasigu jest te stolica.

Rihiter 2014-03-05 08:05:40
Znaczy, wczoraj doszedem do szerokoci Orleanu, bo stanem pod nim.

Rudi2 2014-03-05 12:21:59
Stolica

Rihiter 2014-03-05 14:10:00
Ok. Zatem ofiarna koza zostanie zoona w Paryu.

Rihiter 2014-03-07 18:26:35
Wojna Anglia-Francja to jaki blef czy powanie?
Nie chce mi si wierzy, e Bodzio a tak zbajerowa Whita, e ten si ubra w wojn z Francj...

Rudi2 2014-03-08 02:19:09
Powanie. Broni wyspy na ktrej Bodek zaoy ju kilka miast a ja prbuj go przynajmniej lekko opni. Jednak bez specjalnych rezultatw bo wikszo wojska musz trzyma na granicach kontynentu. Tam te mam dwch ssiadw ktrzy wsppracuj z Bodkiem a przynajmniej jeden na pewno.
Wielkiej kariery to ja nie zrobi.

Rihiter 2014-03-08 13:25:26
Ktry z Twoich kontynentalnych ssiadw wsppracuje z Bodkiem?

Rudi2 2014-03-08 13:36:44
Na pewno ten z prawej strony bliej ciebie ale ten z lewej idzie technologiami uzupeniajcymi si z tyn drugim co wskazuje na to, e s rwnie w cisym kontakcie.
Bodek potrafi wietnie uoy sobie ssiadw pod swoj polityk, jego ssiedzi graj z nim w jednej druynie. To co widziaem w innych rejonach pozwala przypuszcza, e na rdzennym terenie ma po jednym wojowniku a reszta jest albo na pustyni i zajmuje teren albo w okolicach tej duej wyspy gdzie si rwnie osiedla na potg.
Tak czy siak dugo nie poyj by bdc samotnym wrd wilkw koniec jest oczywisty.

Rihiter 2014-03-08 14:44:10
Z tym kocem to ju tak nie marud. Nikt nie mwi, e bdzie atwo, ale te nie ma co wry najgorszego jako nieuchronne.
to
Mamy wsplnego wroga. Zagrajmy w otwarte karty Rudi. Zaczn.
O hegemoni Wikingw na tej mapie grzmi od duszego czasu. Oczywicie kto moe to interpretowa jako zason dymn, a kto jako realn obaw. Dla mnie jest to realna obawa. Wikingowie to maksymalny kox na tej mapie, a Bodek to wietny gracz, ktry niewtpliwie wycinie z tego koxu max ile mona.
Holandi Trebucha postrzegaem jako najwaniejszego potencjalnego sojusznika przeciwko Bodkowi. Ze wzgldu na jego galeony oczywicie, ktre mogy by si przeciwstawi Wikingom na morzu. Ale skoro twierdzisz, e Trebuch z Bodkiem wsppracuj to staje si on ogromnym zagroeniem. Szczeglnie, e w GNP jest kosmicznie wysoko i pewnie leci do Astro. W takim wypadku nie pozostaje nic innego tylko prbowa go zlikwidowa zanim nie odleci za bardzo technologicznie.

Czy bierzesz to pod uwag jako opcj w niedalekiej przyszoci?

Rudi2 2014-03-08 15:44:48
Wiem co pisz w ocenie zagroenia.
Mam rozdzielone wojsko na trzy grupy. Jedna musi asekurowa si przed Gryzem, druga przed Trebuchem a trzecia prbuje zapa jaki przyczek na wyspach gdzie rozoy si Bodek bez ponoszenia kosztw podbojw.
Zagroenie hegemoni Bodka jest dla mnie oczywiste i dlatego prbuj (bezskutecznie) jako to spowolni. Trac osadnikw jeden po drugim. Dzi zapewne Witheye spali mi nowiutkie miasto z desantu. No nie ma takiej opcji by obstawi dwa zagroone kierunki i jeszcze skutecznie utrzyma przyczki na zamorskich terenach gdy tam manewruj dwie nacje doskonale ze sob wsppracujce. Oni nie musz trzyma woja na kontynencie wic aduj na statki i ami moj obron raz po raz nim miasto zdy cho doj do 2.
Bodek trzepie osadnikw na potg a miast ma ju niesamowit ilo . Zasiedla bez problemw wolne tereny ktre daj niesamowicie szybki wzrost nawet bez pomocy osadnikw.
Nie widz nikogo (realnie) kto mgby z powodzeniem odciy mnie na kontynencie i zaangaowa w konflikt moich ssiadw. Gdyby tak byo to majc naprawd du flot (6 galer) miabym szans na spalenie przynajmniej 1-2 miast Bodka. O zasiedleniu terenu raczej nie ma mowy.
Ponti jest ssiadem Gryza ale nie kwapi si z jakkolwiek akcj, czeka na rozwj wypadkw.
Przypuszczam, e sytuacja we Francji rozwinie si w taki sposb.
- Trebuch zaatakuje mnie od strony morza i spali moje gwne miasto portowe (Bodek wyeliminuje w ten sposb) jedne jak na razie zagroenie dla jego interesw)
- po akcji Trebucha do gry wejdzie Gryz co zmusi mnie do totalnej ju cinki
- na dalekich wyspach dostan omot od dwch lokujcych si tam nacji (Bodek i Witheye) tym bardziej, e bez miasta portowego na kontynencie zostan odcity od posikw ktre teraz regularnie tam dopywaj
Wszyscy ewentualni przeciwnicy Bodka maj zbyt daleko by cokolwiek zrobi w praktyce. Przy tej "taniej" ekspansji Bodek zyskuje niesamowit przewag a dochodzi jeszcze teren zajty na rwniku ktry jest rwnie mega wypasiony.
Nim odlege nacje dojd do moliwoci technologicznych by wsplnie co przeciwdziaa bdzie po grze. Jego wykoksowane jednostki specjalne i wiksza manewrowo dek niezmiernie atwo bd pali miasta wrogw bo nikt nie bdzie w stanie skutecznie obstawi trzech portw jednoczenie na odlegych wyspach. Pjd z dymem jeden po drugim.

Rudi2 2014-03-08 15:53:36
Mam jedyn nacj ktrej wojska maj bezporedni kontakt w wojskami Bodka i s ustawione na zwalczanie si wzajemne. W praktyce to za mao gdy w gr wchodzi walka przeciw sojuszowi w pojedynk i to jeszcze jako strona prbujca wbi si w zajty teren przez wroga.
Dla Francji gra jest przesdzona ale nie bardzo widziaem sens gry pod dyktando Wikingw co dawao szanse na jakie tam przeycie. Pjd do piachu nie pierwszy i nie ostatni raz.

Rudi2 2014-03-08 15:58:50
Rozwalie Raptorusa, gratki.
No to teraz mamy wsplnego ssiada. Zaangauj go w konflikt co pozwoli mi zluzowa wojsko i wysa ekspedycj w stron Wikinga.

Rihiter 2014-03-08 16:27:34
Raptorus w kocu pad. Ale szkodzi jak mg i mocno mnie spowolni.

Zaangaowanie Holandii - jest taka opcja. Powiedz mi jednak czy nie lepiej zrobi to wsplnie i go po prostu zlikwidowa we 2. Podzia terenw by by z ogromn korzyci dla Francji. Turcja po prostu nie jest w stanie zasiedli ju wicej - koszty powalaj ju teraz, a jeszcze mam do obstawienia 1/2 terenw po Sumerze.
Tak w zasadzie wojna z Holandi to dla Turcji wyprawa nie po ziemie tylko aby wyeliminowa sojusznika Wikingw + aby zupi co si da i odbi od finansowego d na. miao mog napisa, e 2/3 podbitego terenu zagarna by Francja.

Rudi2 2014-03-08 18:42:04
Ataku na Trebucha jak dotd nie braem powanie pod rozwag bo celowaem wyej pod same miasta Bodka.
Trabuch ma do duo katapult bym mg powanie rozwaa atak t garstk obrocw ktry tam trzymam niezbdne minimum.
Gdy jednak teraz Raptorus nie stoi na drodze to warto t opcj rozay. Gdyby powioda si to mamy spokojn granic

ta piedolenie o szopenie przecie ty jeste Rihiter, zapomniaem

Rudi2 2014-03-08 20:54:10
Buhahahaha.
Obrazi si wzi :)

Rihiter 2014-03-08 22:50:24
Kto si obrazi?

Rudi2 2014-03-09 04:55:19
No ten, amipakt co to szczyci si, e umw nie dotrzymuje :)

Rihiter 2014-03-09 11:08:06
Nie znam. :)

Jak wspomniae; Raptorus nie stoi ju na drodze i mona planowa dalsze dziaania.

Rihiter 2014-03-09 17:00:12
Ok, prosto z baki. Wystawiam si tym na ryzyko wypynicia moich zamiarw do niewaciwych osb, ale trudno. Trzeba gdzie komu zaufa, bo inaczej to bdzie si dreptao w miejscu i nic si nie zrobi. Tymczasem obz przeciwny prze do przodu.

Proponuj klepn Holandi. Dla Ciebie to jest jeden z obecnych adwersarzy. Dla mnie jest to ogromnie zagroenie w przyszoci jeeli zgodnie z Twoimi sowami wsppracuje on z Wikingiem.

Poniej screen terenu i prosty plan ataku:

Plan prosty i opierajcy si na mojej ulubionej taktyce; szybko i skutecznie osign zamierzone cele. Cele bliskie i w zasigu, proste do realizacji. Przede wszystkim byskawicznie, tak by wszyscy w koo nawet nie mieli czasu zareagowa.
Zajmujemy dwa graniczne miasta. Dzielimy w ten sposb Holandi na pnoc i poudnie (chocia nie wiem czy co ma na poudniu - moe Ty masz szersze mapy?). Pniej wsplnie koczymy stolic i porty.

Turcja w tej wojnie zapdy terytorialne ma niewielkie. Bardziej chodzi mi o likwidacj Holandii oraz wzmocnienie Francji - jako sojusznika. Bo rwnoczenie proponuj przystpienie do Koziego Sojuszu. :)

Proponowany podzia zdobycznego terenu:

Postawi miasto w lokacji 1 po mojej stronie i na 100% chc postawi miasto w lokacji 2 po stronie holenderskiej. By moe bd rwnie chcia postawi miasto w lokacji 3, ale to nie jest pewne. Jeeli koszty bd zbyt due to zrezygnuj. Podobnie jeeli lepiej bdzie mi zajmowa w tym czasie rodek to rwnie z lokacji 3 zrezygnuj.
Francja braa by ca reszt - tak w zasadzie 80-90% lokacji startowej i 100% wybrzea. Jeeli odpuszcz sobie lokacj 3 to i wikszo poudnia.

Sojusz jaki jest to wiesz - wsppracujemy ze Babiloni. Zdaj sobie spraw, e byo by to dla Ciebie nieoczekiwane towarzystwo (Scooby i Rihi), ale moe finalnie okaza si, e bdziesz mile zaskoczony jakoci wsppracy.

Propozycja jest na stole. Daj zna co o caoci sdzisz i czy jeste zainteresowany.

Rudi2 2014-03-09 17:33:49
Nie jestem zaskoczony ewentualnym sojuszem z Rihiterem i Scoobim.
Inna mapa, inne rozdania, inne priorytety wic to nie jest problem.
Problem jest w tym, e do mocno jestem zaangaowany w konflikt z Whiteyem i Bodkiem na bardzo odlegych wyspach. Tam naprawd leje si krew a gra idzie o zajcie strategicznej pozycji i umocnienie si na niej. Mogem sobie odpuci tamte strony ale skoro mi spalili wczeniej miasto i wyparli z jednego sektora to uznaem, e nie wolno mi tak sobie wycofa si jakby nic si nie stao. Zajem inny sektor wyspy i tylko ut szczcia uchroni mnie wczoraj przed strat nastpnego miasta. Odgryzem si do bolenie w mojej turze.
To tyle eby wiedzia o co walczymy.
Co do propozycji podziau Holandii to bardzo dobrze podchodzi pod moje plany bo Francja cay kierunek ekspansji nakierowaa na morze wic porty s wskazane jak najbardziej. Spodziewam si w przyszoci (jak doyj) zmasowanych walk na morzu z Wikingami gdzie bdzie mi bardzo trudno utrzyma pozycj. Kade dodatkowe miasto nad morzem jest podane.
Problem z podbojem Holandii jest taki, e nie za bardzo mam w tym rejonie czym atakowa. Ustawiaem si od pocztku tu na defensyw. Nawet planu ataku nie rozwaaem do tej pory.
To, e Holandia jest mack Wikinga wiem od innego sojusznika i potwierdzaj to moje obserwacje.
Czy nie lepiej wanie odci go od morza i najpierw zniszczy porty wsplnym podpyniciem i desantem?
Nasze granice bardzo atwo jest broni a atakujc frontalnie w rodek pastwa potracimy wojsko.

Rihiter 2014-03-09 19:40:22
Oba dziaania mona, a nawet trzeba poczy. To znaczy atak w rodek pastwa + puszczenie z dymem portw.

Jak wida na obrazku, ktry wkleiem wczeniej proponuj cele, ktre mona zaj w cigu 1-2 tur. Taka jest moja idea ataku ldem. Francja ma moliwo uderzy konnic w Utrecht bezporednio. Z kolei Turcja moe w 1 turze ustawi si konnic na pozycji (na klejnotach) i w 2 turze spali Roterdam.
Taki atak i zagroenie dla stolicy zapewne wycignie ewentualnych obrocw z portw i pozwoli na spalenie rwnie portw.

Koniki ldem, piechota morzem. Bardzo szybka akcja. Nawet jeeli pniej przyjdzie nam zostawi na pewien czas Holandi w spokoju - trudno. Trebuch ma 6 miast tylko. Jeeli straci 4, to jest warzywem do zaorania od razu lub za x tur.

Co do Twoich si, to innej opcji ni atak we 2 porwnywalnymi siami obecnie nie widz. Jestem wieo po wojnie, na ktrej straciem cz swojej armii i take musz si odbudowa militarnie. Pytanie czy bdziesz w stanie wystawi jak si - czyli si dozbroi.

Moesz wtajemniczy mnie w to co si dzieje na morzu? Jak te walki na wyspach przebiegaj, kto uczestniczy itp?

Co do kierunkw rozwoju, to i Scooby i ja skupi chcemy si na ldzie, wic Francja ze swoimi planami morskimi bardzo pasuje do sojuszu.

Rihiter 2014-03-09 19:40:51
Masz obszerniejsz map Holandii?

Rudi2 2014-03-09 20:33:38
Mapy Holandii nie pamitam ale chyba mam wgld w poudniowy obszar. Za dungl na pewno nie wyszed.
Jeli mam si dozbroi ofensywnie to jednak troch czasu mi trzeba.

Co na morzu? Kontroluj statkami duy obszar ale Wiking si wymyka majc jedno pole wicej ruchu. Ju jednak raz nadzia si na liczniejszy konwj. Teraz mamy pokj ale to tylko kwesta nadarzajcej si sytuacji dla jednego lub drugiego by znw troch potraci. Ja blokuj statkami osadnictwo na linii brzegu od naszej strony. Jak na razie wepchn tylko jedno miast ale wicej nie odway si postawi bo wie, e mam na dkach wojsko.
Dlatego napuci na mnie Anglika ktry z marszu wyadowa desant pod moim miastem. Mylaem, e je strac ale random by wybitnie po mojej stronie.
Moim celem jest utrzyma miasta na wyspie na ktrej Wiking wczeniej si ustawi. Wzmacniam garnizon a on zamiast swobodnego osadnictwa musi gromadzi wojsko.
Koszty utrzymania odlegych miast s due niestety.

Rihiter 2014-03-09 21:46:55
Koszty s ogromne. Mam stolice zupenie po wschodniej stronie pastwa, a podbj poszed na zachd i teraz koszty mam naprawd ostre. Take znam ten bl. Pocieszeniem jest to, e koledzy z drugiej strony barykady maj to samo.

Moesz jakie screeny morza, wysp i pocze zrobi i wklei? Chtnie zerkn jak to si przedstawia tam gdzie si wszyscy skierowalicie z ekspansj. Ciekawa sprawa. Podobnie poudnie Holandii te chtnie zobacz, bo rozumiem e wybrzea nie masz... szkoda.
Masz szpiegw jakich?

Napisae, e na przygotowania do ofensywy na ldzie potrzebujesz czasu. Jeste w stanie si okreli ile czasu?
Na taki wjazd z buta konnic do Utrechtu pewnie ze 12-14 konikw by trzeba. Sam wiesz najlepiej co tam trzyma, bo masz wgld na bieco, ale jak misjonarzem szedem to byo tam z 5 unitw.

Rudi2 2014-03-09 23:29:54
Zrobi screena Holandii ale chyba za wiele to tam nie wida.

Rihiter 2014-03-10 12:19:11
Zrb zrb. I jeeli moesz to nie tylko Holandii ale te i caej reszty (morza, wyspy, pustynia, Eldorado...). Wszystko si przyda.

Swoj pomoc i wspprac wczoraj ju zadeklarowaem. Dzi przegadalimy obecn sytuacj ze Scoobym i on rwnie deklaruje to samo.
Po pierwsze wesprze nasz atak i wyle konnic, wic od wschodniej strony wpadn poczone siy konne Babilonii i Turcji, a ja dodatkowo zaatakuj z morza (3-4 galery do tego czasu zrobi). Francja musi uderzy z drugiej strony. Wstpnie proponuj przeprowadzi to za okoo 20 tur - chyba e dasz rad wczeniej. Do tego czasu chc u Trebucha usypia czujno wic adnych dziwnych ruchw nie bd wykonywa.

Z tego co widz w tej chwili to i Trebuch i Gryz Francj izoluj. Popraw mnie jeeli si myl ale chyba nawet nie masz zagranicznych szlakw handlowych? Takie troch embargo zaoone na Tobie przez Bodzia.
Atak we 3 powinien da realn szans szybkiego zmiecenia Holandii z mapy. Dla Francji to bdzie poluzowanie zacinitego gorsetu i gboki oddech. Bezpieczna granica, szlaki handlowe, teren pod ekspansj i stawianie portw. I sojusz.

Ale to musi by pena wsppraca. Screeny, informacje, wymiana wiadomoci o tym co si dzieje w wiecie. I w jedn i w drug stron. Z naszej strony tak samo, wic co bdziesz chcia zobaczy to bdzie pokazane.

Rudi2 2014-03-10 14:08:48
Zrobiem screena ale wiele nie wniesie. Od kiedy mapy mona wymienia?

Rihiter 2014-03-10 14:20:43
Zapomniaem doda w ostatniej wypowiedzi, e i Scooby i ja bdziemy mie sonie. Scooby na 100%, a ja najprawdopodobniej. Ustalilimy wczoraj z nim, e dostaniesz od nas sonie, bo te koo Ciebie zaj Bodek. Potrzebne jest poczenie handlowe. Tym bardziej celowe jest zerwanie izolacji Francji - kasacja Holandii.

Wracajc do Twojego pytania:
Mapy wymienia mona Od papieru jeeli pytasz o techy. A screeny to na tajnych mona wkleja swobodnie bez ogranicze - zakaz obejmuje oglne forum, nie tajne.

Rudi, podpytuje o screeny te innych obszarw ni Holandia, bo chcemy ze Scoobym obejrze pozostae areny konfliktu. Wspierajc Ciebie wchodzimy w ten konflikt, pki co porednio, ale atakujc Trebucha wejdziemy bezporednio. Pakowa si w co po omacku nie jest w naszym stylu.

Rudi2 2014-03-10 17:11:33
Dam wam screeny wyspy gdzie Bodek si ulokowa ale musz zosta u was na tajnych nie wychodzc dalej. Mam krytyczn sytuacj tam wic nie chc da pretekstu do eksmisji.

Rihiter 2014-03-10 17:22:08
adne informacje nie wyjd po za nasz ukad.

Mog si przyzna, e kiedy pocztkowo zapaem kontakt z Gryzem, ju duo duo tur temu, to wymienilimy pewne informacje. Ale wtedy nic nas nie czyo.
Od tamtego momentu, z 15 tur temu, adnych informacji o Francji nie udostpniaem i tym bardziej nie bd w przyszoci skoro mamy wsplne plany i sojusz.

Bo rozumiem, e zaproszenie do sojuszu przyjmujesz? Czy si myl?

ScoobyDoo 

Posted: 2014-07-08, 16:56   

Rudi2 2014-03-10 17:27:56
Jestemy umwienie.
Bardziej mi chodzi o nieudostpnianie terenw Bodka bo mog wypyn niespodzianie u jego sojusznikw a wtedy z przyczku niewiele pozostanie.

Rihiter 2014-03-10 18:15:41
Nic nie wypynie.

Scooby mwi dzi, e macie ju kontakt w grze wic moemy zrobi pakta na 3.

Rudi2 2014-03-23 08:46:19
Podcignij wojsko pod granic z Trebuchem i to szybko.
Bd mia totalny wjazd na wyspie i kontynencie Bodka, Whitaya i Gryza. Jest due prawdopodobiestwo, e Trebuch te naley do ich sojuszu.
Im mniej mam na karku wrogw tym wicej wybij pozostaym agresorom jednostek.
Moe twoje wojsko na granicy spowoduje, e Trebuch dwa razy si zastanowi nim wejdzie w moje granice
Tak czy siak licz si z tym, e jeli mj teren zajm sprzymierzecy Bodka to masz ich na swojej granicy te jednoczenie.

Rihiter 2014-03-23 14:12:22
Problem w tym, e moje wojsko obecnie jest gdzie indziej i szybko nie wrci. :

Rihiter 2014-03-23 14:12:34
Skd te rewelacje? Co si dzieje?

Rudi2 2014-03-23 15:30:09
Id wielkimi stackami. Dostaem screeny.

Rudi2 2014-03-23 22:52:24
Jutro Trebuch i Gryz bd w moich granicach caym wojskiem.
Za 3 dni wejdzie Bodek i Whiteye ktrzy te nadchodz ze soniami.
Nie mog walczy z Bodkiem gdy mam zagroone miasta ju po jutrze.
Na wyspie te jest nieciekawie a i Cent, i Cheos z Forkiem przymierzaj si do wyparcia mnie z wyspy.
Bodek okrci wszystkich wok swojego palca. Ciekaw jestem ile byo w twoim namawianiu mnie do budowania drogi do Trebucha cynizmu a ile naiwnoci.
Drogi na szczcie nie budowaem lecz zaczem las cina co zreszt nie ma ju wikszego wpywu na przebieg mojej gry.
Bodek wyeliminowa w ten sposb jedyn nacj ktra stwarzaa cie zagroenia dla jego planw. Teraz otoczony wianuszkiem samych sprzymierzecw zagra beztrosko i swobodnie do finau. Nie widz szans by kto zagrozi jego granicy nim dojdzie do jednostek specjalnych a wwczas kady port bdzie zagroony w zalenoci ktry bardziej si wychyli.

Rihiter 2014-03-23 23:11:43
Jak id? Ldem?

Rudi2 2014-03-23 23:12:17
Do dziwne miejsce sobie wybra na zaadowanie tego wojska na dki.

Rudi2 2014-03-23 23:13:35
A tu zwycizca z kolek zasuwa ze soniami w odwiedziny.

Rihiter 2014-03-23 23:15:10
Nic o tych planach nie wiedziaem, wic w moim namawianiu na budowanie drogi do Trebucha nie byo adnego cynizmu.

Rozmawiae co ze Scoobym o tym wszystkim?

Rudi2 2014-03-23 23:15:47
O Gryzie nie wspomn.
Na wyspie mam przeciw sobie ca plejad soni i innego badziewia Bodkowo Whiteyowego.
Ja nie wiem co oni w miastach pozostawili ale na oko wychodzi mi, e symboliczne jednostki.

Rihiter 2014-03-23 23:17:55
Jak nie maj adnego zagroenia, to pewnie tak.
Zakadam, e jak przejad po Tobie to pniej przyjd do mnie. A moe i dobrze, bo i tak wiadomo jak si ta gra skoczy. Pisaem o tym ju koo tury 50.

Rihiter 2014-03-31 09:08:08
Cze. Jak walka?

Rudi2 2014-03-31 09:58:58
Nie byo walki. Dzi pewnie bdzie.

Rihiter 2014-03-31 13:16:11
A jak to teraz wyglda ?

Rudi2 2014-03-31 13:29:39
Moe by rnie.
Pod stolic dzi podejdzie wsplny stack Bodka Whiteya i Trebucha maj przewag ilociow i wicej katapult lecz wcale nie jest powiedziane, e wyjd z tego cao.
Gorzej jest pod innym wanym miastem gdzie podejdzie swoim stackiem Gryz. Niby ma stosunkowo niewiele jednostek ale ja mog tam rzuci tylko kilka rydwanw i to kosztem osabienia obrony stolicy. Tu nawet z rydwanami szanse obrony mam duo mniejsze.
Jeszcze nie wiem jak zagram. Zdecyduj po walce pod stolic. Jeli wyjdzie to co planuj to przerzuc rydwany na walk pod innym miastem by zablokowa Gryza jednostki (Ponti wchodzi w Gryza od innej strony). Jeli walki pod stolic pjd gorzej ni powinny to musz odpuci prawe miasto i zapr si w stolicy. Bitwa bdzie rozoona na 203 tury bo wpierw moja salwa z katapult i toporki a jutro oni odpal katapy i bd szturmowa. Po jutrze to ju tylko doynanie si wzajemne.
Tak czy siak jeli podejd pod stolic to ju nie wrc cao a jeli wygraj bit to na styk i zostan z symbolicznymi jednostakami.
Mam tez plan niespodziewanego rajdu w teren Trebucha ale tak jak pisaem dzisiejsza bitwa pod stolic zdecyduje co dalej.

Rihiter 2014-03-31 15:44:15
Wyjtkowo niefortunnie si to poukadao, bo wywin numer Trebuch jak moje jednostki wasnie byy 2 pola od miast na rodku mapy - przy zalewach. Take wybacz brak realnego wsparcia. Dyplomatycznie staraem si co mogem, ale jak si okazao Trebuch mia taki plan od startu i nas w Twojej kwestii wyrolowa.

Rudi2 2014-03-31 16:41:38
Niezalenie od tego powiniene cay czas robi ruchy jednstkami na jego granicy. nawet te niewielkie iloci s wane bo powoduj, e musi przestawia si nieznacznie w twoj stron. To jest wane by jak najwicej jego wolnych jednostek byo zgromadzonych przy twojej granicy.
Od mojej strony nie spodziewa si ataku i bardzo dobrze. Nie jest wykluczone, e omin 7 rydwanami ich atakujcy stack i popdz wasnymi drogami w kultur Trebucha. Kada pojedycza jednostka mniej u niego z tej strony to by moe jedno miasto wicej do spalenia.

Rudi2 2014-03-31 16:45:56
U mnie jest problem z kas. Musz jak bitw stoczy bo inaczej bd sam kasowa jednostki za dwie tury. Troch tego wojska natrzepaem ale kosztem ludzikw w miecie wic duej ju nie wydol finansowo. Na szczcie skubnem z 70 goldw Bodkowi szpiegiem przedwczoraj wczoraj i przy okazji szpieg z wyspy wpad zadowolony do obleganej stolicy. Oni tez na 100% maj szpiega w mojej stolicy bo bd chcieli zdj nim obron a podobno wasny szpieg zwiksza szanse na schwytanie.

Rihiter 2014-03-31 17:00:09
Tak, zwiksza i to znacznie.

O widzisz, to problemy podobne jak i u mnie. To znaczy pod koniec wojny i po wojnie z Raptorusem wpadem w nieze finansowe bagno i teraz dopiero si z tego podnosz. Std niestety armia maa... teraz trzeba odbudowa.

Rudi2 2014-03-31 17:15:48
No to rb chocia szum medialny.

Rihiter 2014-04-02 15:28:52
Rudi, co moesz na teraz zaoferowa Trebuchowi? Ziemia - co konkretnego? Z tego co widz, to Twoja stolica stoi zaraz obok granicy i tam nic nie wcinie. A jak Oaza - wolna? Jakie inne lokacje - co od zaraz na wyspach?

Rozmawiam z nim i potrzebuj jakich argumentw.

Rudi2 2014-04-02 17:24:46
Co mog zaoferowa? Spalenie tego miasta ktre postawi po zniszczeniu mojego.
No co? Mam jeszcze mu dopaca?
Nie ufam mu i na szczcie od samego pocztku podchodziem do niego do ostronie. Dobrze, e nie daem si namwi na wykopanie tej drogi bo i robotnika dostaby za darmo i o 2 tury byby szybciej pod stolic palc j.
Jakie korzyci moe przynie ewentualna przemiana Trebucha? Raczej ju niewielkie.

Rihiter 2014-05-18 19:44:01
Cze Rudi.

Jutro nadarzy si jedyna i niepowtarzalna okazja aby powstrzyma Lidera.
Jeeli chcesz tego to gosuj na mnie. Kady gos si liczy!

Pozdrawiam!

Rihiter 2014-05-20 21:11:25
Dziki za oddani na mnie gosu. To wany gest.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: