www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Przymierze Świętej Kozy" (Rihiter)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:57   Pakt "Przymierze Świętej Kozy" (Rihiter)

Pakt numer 3686, założony 2014-03-10 21:41:36 przez Rihiter (Ottoman - Suleiman)

Nazwa paktu: Przymierze Świętej Kozy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
Rudi2
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 16:57   

Rihiter 2014-03-10 21:42:17
Witam Wyznawców Świętej Kozy. :)

ScoobyDoo 2014-03-10 22:14:37
Kozodymacze z Babilonii witają francuskich kozodymaczy.

ScoobyDoo 2014-03-10 22:41:35
Cosik mi Najwyższy Kozodymacz przekazał.
Słyszalem, że niezle Franzyców dymaja :( . Wikingowy kombinator założył sobie klan i razem puchną niemiłosiernie :( . Dodatkowo i HRE(uch nie ciepie tej nacji) i Holadnia (tu akurat mam sentyment) nie chcą podobno otworzyć OB z Fracnją. Bardzo nieładnie. Pewnie jeszcze współpracuja z Wikingami... Ech, Padaka na maksa.
Ja tam swojego sąsiada dołączylem do Babilonii tworząc Mezopotanię. Jestem dogadany z Kozodymaczem (ma zbudować mi pałac bo jak nie to mu spale świete miasto). Z kolejnym kozodymaczem (barteq) tęz sie dogalałem, to bardzo roządny i rozważny władca, solidny sojusznik, nie to co mój sąsiad ze zachodu...
Ale buduje pałac więc OK,
Mam w miare bezpieczne granice (no chyba ze ktoś :nozyk: zapoda), wieć będe przeprowadzał ekspansje na południe, na rzekę. Na przeciwko mnie są Mayowie (och, na tych to dostaje allergii), ale na tronie jest wnuczek II wiec chyba dam radę.

ALe słuszalem, ze jest okazja pomóc Francji (ci to mnie niezle szpiegowali w d7). Dalczego jestem chetny? Bo ma na przeciwko wikinga. A tu trzeba go lać bo ja ich nie cierpie.

Wiec jestem gotów pomoc (HA bo jest za daleko czym innym) i wjechac ostro w Holandie. Ja wystarczy, zę weżme kasę z finansowych miast, teren jest dla was a glwonie podobno dla Fracnji.
Dlaczego pomagam, bo wiem ze Francja do solidny sojuszni i gracz ze scislej czołówki, który także "poróżnił sie z Ragnarem".

Wystawie tych 8-10 HA o których mowił Sulejman. HBR nie mam jeszcze, ale jutro już bede mial currency (uff, moja nuaka ssie pałę po całości :( ) jestem to top18 powaznie), wiec HBR bede mial w 7 tur. Mam kilka farma w core miastach wiec szybko sie zetnie i jedziemy ostro w Holadnia, oczywiscie jesli coś maksymalnie głupiego południowcy nie odwala ale wątpie. Zreszta, co najwyżej mocniej dotne.

Wiaże z tym sojuszem duze nadzieje na wspołpracę, bo niestety walka z dwoma finami i efe będzie ciezka :( . Chyba ze efe nie jest taki pro bodzio. Trzeba pokombibowac, ale efe zawsze z bodziem współpracował wieć będzie ciezko :(
White to beton, bodka nie zdradzi nie ma opcji.
Zaletą, jest to, ze im mocniej bodek odleci tym wiecej będzie miał wrogów czego wszyscy doświadczyliśmy na własnej skórze.
Mam nadzieje, że sojusz Czarnej Materii (o masie nie wspomne przez grzeczność) (cheos i Forek) dolączy. Moze dołączy i Cent i ponti, bo inaczje masz ci los te fina nas rozjada (znamy to z historii).
Mam jakieś kontakty z Forkiem, słabe z Cheosem. Zobaczymy

Rozpisałem się, ale naprawdę wikingowie mnie wkurwiaja.

ScoobyDoo 2014-03-10 22:53:09
Acha, ma słonie (tzn nie ma bo mi barby zapieprzyli) wiec jak ich spalę to mogę podarować. Ogólnie mi się wydaje że obszary Francji to bedą głowną arena walki z siła Finasnsowgo Zła. Babilonia chyba zrobi sobie baze (miasto na pustynii aby tam miec mniejsze armiie - jestem orgiem wiec sad to las i 1 pop).

To chyba wszystko, naprawde sie ciesz ze złapaliśmy kontakt.
MY trzej to za mało na sojusz fin plus efe, trzeba działacz szerzej i kasac dziadów.

Wg mnie religa św KOzy nie może trafi do nikogo kto moze przekazac bodkowi, Jak tylko spotkam czerwany guzik.

Rihiter 2014-03-11 08:16:56
Na to gdzie trafia religia nie ma większego wpływu. Jeżeli tylko jest połączenie do sieci handlowej Świętego Miasta (nawet bez OB), to rela może skoczyć samoistnie. A połączenia handlowe prędzej czy później będą z każdym - od Astro. Więc jak skoczy to skoczy. Nie zaradzisz temu.

Rihiter 2014-03-11 08:54:00
Acha... ważna informacja Rudi.
Pilnuj swoich bananów, bo Hammurabi to kradziej bananów.
Ale ciii....

Rudi2 2014-03-11 14:34:28
Mam już chyba omamy bo wydawało mi się, że rano odpisywałem w tym wątku.

Witam serdecznie.
Screeny wyspy zrobiłem i zaraz prześlę. Jestem za ścisłą naszą współpracą tym bardziej, że jako jeden z nielicznych chyba mam bezpośredni kontakt wojskiem z wojskami Wikinga a odległe miasta postawiłem w ostrym konflikcie z jego miastami.
Na teraz najważniejsze dla mnie jest utrzymanie ich i umocnienie nim wzrosną przynajmniej do 2.
Wiking na bójkę o to wyspę niestety przyszedł z kolegą i ciężko się robi tym bardziej, że Wiking na wyspę dopłynął szybciej i zdążył się umocnić.
Każda jednostka zbędna na kontynencie wiosłuje w tamtą stronę ale muszę też utrzymywać dwa ewentualne zagrożenia od Trebucha i Gryza.
Jakakolwiek pacyfikacja Trebucha powoli mi podwoić wojsko na odległych przyczółkach.

ScoobyDoo 2014-03-11 14:41:05
Rudi, jak tylko odkryje HBR to natnę HBR przyjeżdzam i maskrujemy Holdandie z zachodu. Zagrożenie jest gigantyczne ze strony wikinga bo ja sie dorwie do astro to maskara.

Rudi tak się zapytam, wiesz jak się wypala astro z naukowcow?
2 naukowce wypalaja cale astro, trzeci wypali optyke.

***** mnie ze takie cheos nie rozumie ze najwieszke zagrożnie to Bodek i nie chce współpracować. Ja tam się skupiam na lądzie i będę ciebie suportował ostro. Kombinuje wielką kolacji ale bez cheosa i forka to dupa.

Jakby dało radę to mozna otworzyć 3 frony, od ciebie, od strony lareego (na efe) i cheos forke, mogę spacyfikować Cholerę i cisną whita, Wtedy juz dużo lepeij.

ScoobyDoo 2014-03-11 14:41:52
widzisz co odkrywa trebuch?
Masz z kimś OB?

Rudi2 2014-03-11 14:54:59

Wszystkie punkty inwestuję w Bodka ale on ma już sądy więc spokojnie kontruje.

Kiedyś miałem tak, że mogłem naukowcem Astronomię odkryć więc jest to możliwe ale nie potrafię odtworzyć ścieżki techów. Coś pamiętam, że nie wolo jakiegoś techa mieć ale który i kiedy to nie potrafię.

ScoobyDoo 2014-03-11 15:12:13
moza miec code law, ale nie mozna miec meditation. Coś za coś.
(mozesz mieć np org relę)
Jak masz meditation i code law to juz astro nie wypaslisz.
i trzeba odkryc alfabet reczenie.

Rihiter 2014-03-11 16:17:23
Rudi, wiemy że masz ostrą sytuację. Stąd inicjatywa żeby pomóc kasując Holandię i tym samym otworzyć kanał między nami. Tylko musimy to tak rozegrać żeby z Twojej strony również szedł atak. We 3, z 2 stron szybko zamieciemy pomarańczowych.

Jak wygląda to od strony morza? Jaką flotą dysponuje Holandia? To bardzo ważne, bo głupio było by władować się galerami z wojskiem na triremy.
Masz jakieś informacje na temat techów jakie już ma i jakie wynajduje Pomarańczowy?

Co do samego sojuszu i planów to podobnie jak Scooby skupiam się na lądzie. Ale nie oznacza to, że morze zupełnie olejemy. Oczywiście oboje planujemy mieć floty, jednak na pewno nie tak liczne jak Francja. Oboje dysponujemy 2 terenami startowymi, w tym mocnymi portami produkcyjnymi. Do wojny z Holandią planuję mieć 3-4 galery.

Z mojej strony mogę zapewnić, że w za około 15 tur będzie stało AP, więc jeżeli inwestujecie/planujecie inwestować w budynki religijne to się zwrócą.

Po Teologii w planie jest Papier -> Edukacja -> Gunpowder.
Oczywiście na pewno jakieś inne jeszcze techy w międzyczasie zrobię, ale będę dążył do tego aby jak najszybciej mieć proch i Janczarów. To będzie potężne wsparcie w bronieniu wysp i nie tylko wysp.
Na tą chwilę; Rudi, na wyspach obstawiasz górki? Może Scooby jakieś wsparcie bowmanów jest opcją?

Rudi2 2014-03-11 18:06:37
Podpływam galerą w okolice portów Holandii, zrobię zwiad. Wcześniej tego nie robiłem by nie prowokować.
Mam 6 galer, większość wiezie zaopatrzenie na wyspy. W rejonie Holandii mam tylko jedną.
Trzeba mieć flotę koniecznie bo Wiking jest bezkarny na morzu nawet przy mniej licznej jest w stanie przy 3 ruchach podpłynąć, wyładować i zaatakować w każde miejsce na brzegu.
Ja do wojny z Holandią zaczynam zbierać wojsko , trochę to potrwa ale regularny bacik powinien dac efekty. Nie mogę też ścinać na potęgę bo wzbudzi to obawy.

Rudi2 2014-03-11 18:11:04

Rudi2 2014-03-11 18:17:57
Wklejam południe Holandii chociaż niewiele widać to jest info gdzie najdalej doszedł miastami.

Na wyspach zajmuję teren po prawej, wpakował się Anglik jako miasto zaporowe dla Wikinga ale wybiłem mu wszystkie jednostki więc teraz Bobdk musi doskakiwać rydwanami. Póki co powstał pat bo oba miasta sa kilkudniowe jedyneczki i niewiele mogę z nich dorobić woja.
Wcześniej założyłem miasto tam gdzie obecnie Bodka Ribe ale musiałem wycofać wojsko by nie potracić jednostek a świeżego miasta i tak bym nie obronił.
Szkoda osadnika i pomimo że w walkach jedtem zdecydowanie na plus to jednak Bodek musi mieć jeszcze parę wiosek po prawej bo stamtąd wylazł nawet kiedyś słoń.
Ogólnie to zmasakrował wszystkich ilością miast i będzie bardzo, bardzo ciężko by temu już zaradzić.

Rudi2 2014-03-11 18:18:42
Zajmuję terem po lewej stronie, oczywiście a nie po prawej

Rudi2 2014-03-11 18:30:16
Właśnie Bodek wojnę znów mi wywołał co było oczywiste gdy przyszło mu bronić pustego miasta anglika.

ScoobyDoo 2014-03-11 18:39:55
Rudi ludziom trzeba oczy otwierac. Na tych sceenach to white bierze ochłapy z pańskeigo stołu. Bodek 2 x silver plus latetenko i z kazdego miasta 15 godla wiec koszty mu nie straszene :P . A white dosteje kupe :) , przyprawy i kuku.

Wiec się pytam czy jest zgoda na przekazenie screenów dalej ?

do cheosa bartka i innych aby wiedzieli ze tu jest staszna kupa. Jak bodek zrobi sądy to pozamiatane ... Odleci i do wakcji koniec dyplo.

Rihiter 2014-03-11 18:59:55
Zmasakrował zmasakrował. Pisałem a z 50 tur temu, że Wiking na tą mapę to masakra i że przekłamanie informacji o "inland sea" pozwoliło ich bezproblemowo wybrać - co było mega przegięciem.

Jak gadałem z Peterem przy okazji całej tej jazdy w sprawie Whita to mi powiedział, że wyspy na środku dodał już po drafcie... szkoda gadać.

Rudi2 2014-03-12 07:05:23
Screeny zachowaj dla siebie. Są tam przecież szpiedzy i widzą.
Zwróć uwagę jak cwanie Bodek zalecił sojusznikowi miasto postawić. Robi teraz za zderzak.
Tak swoją drogą to Bodek już ma sądy. Skacze mu szpiegostwo regularnie po każdym wycięcie.

Rihiter 2014-03-12 08:17:55
Tak. White ewidentnie idzie jako chopak do bicia, a puchnąć ma wiadomo kto. Miejscówka pod to miasto Anglii w porównaniu do miejscówek Wikingów to bieda aż piszczy. Na dodatek na froncie...

Rudi2 2014-03-12 09:26:34
Tak sobie pomyślałem czy nie lepiej żebyście spróbowali Holendra napuścić na Wikinga? Ma na pewno już jakieś łódki więc mógłby się wybrać na łowy. Bodek ma wojsko od mojej strony ale w głębi trzyma po jednej jednostce. Trebuch też musi tam mieć szpiega więc widzi co i jak.
Ja nie mogę go na Bodka napuszczać bo może wypaplać a chcę te miasta do jakiegoś wzrostu doprowadzić.

ScoobyDoo 2014-03-12 09:36:20
To zadanie dla rihitera. Ma wprawę w tym, ja nie ma mam kontaktu.

ScoobyDoo 2014-03-12 09:36:55
Może pojdzie na to Trebuch zobaczymy.

Rihiter 2014-03-12 10:25:15
Hmmm, ale jak to z Trebuchem wygląda? Pisałeś Rudi, że współpracuje z Bodkiem. Jak tak jest to się nie zgodzi na niego uderzać. Napisz co wiesz Rudi, bo po omacku nie ma co się plątać.

Rudi2 2014-03-12 11:15:53
Wygląda tak jak pisałem ale chyba zdaje sobie sprawę, że w takim towarzystwie po obu stronach to Bodek wiele mu nie pomoże więc nie bardzo będzie miał wybór.
Powiedzmy, że to będzie taka holenderska kolaboracja bez alternatywy.

Rudi2 2014-03-12 11:23:42
Dlaczego uważam, że lepszy skolaborowany Holender niż martwy?
Bo zanim wykopiemy mu dół to Bodek zdąży się już na dobre umocnić w tych miastach. Teraz nie czuje się zagrożony poza moim sąsiedztwem i prawdopodobnie trzepie budynki np. zbudował 3 sądy a że najważniejsze są te najodleglejsze więc na pewno budował je w tych miastach na wyspie.
Ma sądy ale nie ma za wiele teraz tam woja. Tylko tyle bym go nie przełamał.
on czuje się już zwycięzcą i jest pewny swego nawet zbyt pewny. Nie negocjuje ale narzuca swoją wolę tak jakby już nic nie było w stanie tego zmienić. Nie będzie się spodziewał np. 10 jednostek zdsantowanych pod miastem chyba, że to będzie z mojego kierunku.
Rzecz w tym by desant nastąpił tam gdzie tego się nie spodziewa. U mnie ma macki i dalekowidzące rydwany na brzegu.

Rudi2 2014-03-12 11:33:35
Bodek to cwany lis.
Świadomie od dłuższego na jawnych wskazuje na mnie jako wroga ale to tylko jego zmyłka dla uśpienia czujności. Szuka ze mną zwady by było o czym pisać lecz wie doskonale, że realnym rywalem jest tandem religijny Rihiter/Scoobi i tam uderzy gdy tylko będzie gotów. Zwróć uwagę, że tandem Cheos/Forever stanęli z boku i czekają aż wy złapiecie się za łby. Nie pomogą moim zdaniem, wzięli na przeczekanie i usunęli się w cień. Nawet teraz nie wychylają się na jawnych.
Ja mam miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Bodka i nie mogę być bierny nawet jeśli inni łeb wsadzili w piasek.
Popróbuj z Trebuchem, jak tylko zobaczę, że faktycznie załadował wojsko na statki i płynie w kierunku Bodka (a nie moim) to robię tak samo.
Spokojnie popalimy przynajmniej połowę na wyspie.

ScoobyDoo 2014-03-12 12:16:30
Rudi dokładnie jest tak jak mówisz. Bo tylko cie nie leje za mocno z Anglia, bo żeby nie odlecieć. Bodke już mocno odleciał, ma sady jak jak dodopero bede odkrywal HBR :P . a on sądy i katapy. Pewnie jest staaaasznie pewny siebie ja też bym taki był. Z trebuchem to możecie spróbować pogadac ja nie mam kontaktu. Jak nie pomoże to opcja siłowa. Trudno.

Hammurabi dostrzego to ze dyplo sie skończy przed wakacjami i jak nie zbierzemy do kupu to lipa.
Gadam z Czarną Masą (cheos i forek) i forek jest tego BARDZo swiadomy nadajemy na tych samych falach.
Cheos mniej ale po wczorajszym dniu jest to on blisko i rozumie.
jak sie my zaangazujemy to on także.
Wiec tutaj sprawa naprawdę sie rozwija i pracuje.
Np jak rozwiązę sie spór Bodek barteq (1 armia vs 2), o słonie. to Forek zaoferował przesłanie wsyzstkiego (40 sztuk) na wyspy galeerami !!!
TO są konkrety.
Wiec kombinuje jak mogę z forek i trzeba ich pogodzić.
Francja nie będzie sama.

Sowją drogą ten gif w tawernie mocno proroczy Nawet bodzio nie zaprzecza :P

ScoobyDoo 2014-03-12 12:17:19
Acha jak pozkazlem im (forek choes) nasze pyciarskie GNP to chyba zrozumieli.

ScoobyDoo 2014-03-12 12:28:35
WItam władców, czarnych i ciapatych zakładam ten pakt, gdyż wg mnie trzeba sie dogadać, aby rozlewu krwi nie było.
Tak uczciwie, po ludzki nie po wiking-owemu.
Jestem po rozmowe z Czarnym, wiem co proponuje.
Rozmawialm z Indiami wiec co chcą.

FAKT1
Kazdy z was ma dużo armii, nr1 nr2, macie tam jakiś sojuszników. Wiec po co drażyć kopie o słonie. Po co tracić masę młotków? (1k) Bez sensu.
Po co ma się krew lac? Ja moje słonie oddam rudiemu(Francja). I się bede z nim wymieniał.
FAKT2
Bodek siedzi i się cieszy. Rudi mowi ze on ma już sądy i katapy i HBR i currency :P i masę miast. Jak czegoś nie zrobimyh to w czerwcu koniec dyplo.

FAKT3
Wladca Barteq to solidny i uczciwy gracz, ręcze za niego chociaż zawsze walczyliśmy ze sobą ostro.
FAKT 4
Wladca Forek (pomoagałęm w DM3 Rookiemu, wiec cos wiem, pozdrawiam forek :P ) też uczciwy i dobry gracz. Gralem z nim w PBEM i też było uczciwie, ucziciwie walczyliś. Forek jest uczciwy i nie zmienia sojuszników jak rękawiczki. Jak sie dogada to dogada.

PROPOZYCJA
BArteq i forek nie atakujkcie miasta dziś, pogadam z wami przez telefon.
Dogadajcie sie!
Jak sie dogadacie to armie mozecie na lajby i na bodka i reszta niech czysci barby.

ScoobyDoo 2014-03-12 12:30:27
acha na tej wojnie nie wygracie, ani zulu ani ciapaty.
Weźmiecie sie za udry i koniec :(

ScoobyDoo 2014-03-12 12:30:49
nie ten pakt :D

Rihiter 2014-03-12 13:23:50
Spróbuję z nim gadać. Zobaczymy jak wyjdzie.

Rihiter 2014-03-12 13:27:01
Rudi napisał:
"U mnie ma macki i dalekowidzące rydwany na brzegu."

Bodek ma już macki (berzerki) ?!?

Rudi2 2014-03-12 17:03:03
Macki w sensie czujki.

Rihiter 2014-03-12 17:06:09
Żeś mi nieźle ciśnienie podniósł. :)

Rihiter 2014-03-12 17:17:54
W jakich godzinach White robi tury zazwyczaj?

Rudi2 2014-03-12 19:08:30
Nawet nie zwróciłem na to uwagi. Zarobiony jestem w pracy.
Forek skarży się na jakiś problem z Bartkiem. O co chodzi?

Rihiter 2014-03-12 19:11:49
Rudi, zacząłem rozmawiać z Trebuchem w tym temacie jaki zasugerowałeś - czyli abyście rozpoczęli współpracę i podjęli wspólne kroki przeciwko Wikingom i Anglii. Póki co go badam, jak zareaguje, czy nie jest dogadany z nimi itp. Ale jeżeli dojdzie do jakiegoś konsensusu to mogę liczyć na to, że z Twojej strony będzie pełna współpraca? Mam na myśli przede wszystkim zrobienie dróg, tak żebyście spięli się drogami - bo to między innymi chcę użyć jako test dla Trebucha i Gryza; czy się nie będą upierać przy blokowaniu Francji. Jak będą to znaczy, że są z Bodkiem dogadani na bank.

Druga sprawa; jeżeli powiodło by się, to czy jesteś skłonny się z Holandią wyspami dzielić?

"Forek skarży się na jakiś problem z Bartkiem. O co chodzi?"

O lokację ze słoniami w Eldorado.

Rudi2 2014-03-12 19:30:18
Jeśli Trebuch wesprze odbijanie wyspy to ma pełne prawo zasiedlać teren wywalczony.
Widzę jego wykres nauki i jestem pewien, że doskoczył już do trimer a to najlepsze lekarstw na Wikinga teraz.
Próbuj dalej.

Rihiter 2014-03-12 19:36:16
Ok, gadam z nim.

p.s. Kochany Bodzio widzę że nam ułatwił rozmowy z Czarnymi. :)

Rihiter 2014-03-12 22:44:51
Rudi, wrzuć screena swojej minimapy. Potrzebuję się zorientować o którą to wyspę się pierzecie i po której jej stronie.

Rudi2 2014-03-13 00:39:08
Wyspa jest na prost mojej miejscówki startowej. Bodek mnie wyparł lekko w lewo i tam już nie odpuszczę.
Trebuch niech płynie na wprost czyli tez nie wchodzi w kolizję z waszym tandemem.
Gdyby to się powiodło to mamy pod kontrolą newralgiczny obszar dla Wikinga.

Rihiter 2014-03-13 08:46:41
Jest wstępna zgoda Trebucha na współpracę. Zapewniłem go, że się podzielisz z nim wyspą na północ prosto od Was (ale trzeba tam wywalczyć teren), a także że Babilonia i Turcja nie planują ekspansji na wyspy więc także tam znajdzie przestrzeń.

Jego zgoda póki co była raczej lakoniczna i są to narazie tylko słowa więc poprosilem o "zdjęcie" embarga z Francji - czyli o połączenie drogowe + OB.
Czy możecie Rudi się w tej kwestii już we dwoje zgadać i przeprowadzić? Ewentualnie w temacie na 3 osoby. Tak jak wcześniej mowiłem uważam to za test dla Holandii - jak tego nie zrobią to jasny sygnał, że nie beda wspópracować.

Rihiter 2014-03-13 08:49:39
Dlatego warto byś z Twojej strony drogę dorobil jak najszybciej, bo wcześniej Trebuch pisał, że to Ty nie chcialeś drogi.
Zqproponowałem też byście się czujkami wymienili.

Rudi2 2014-03-13 13:03:58
Trochę ściemnia Trebuszek bo od początku gry mamy raptem 5 wpisów na tajnych w tym takie jak "dzień dobry - dzień dobry" i "nie pakujemy pkt szpiegostwa - nie pakujemy" i tak przypakował.

Dziś zobaczy moją galerę która podpłynęła w okolice jego kultury (chcę założyć jednak szlak i tą drogą morską), granice mamy otwarte od zawsze ale nie na połączenia drogowego.
Pogadam z nim delikatnie w tej sprawie ale ty nie przestawaj naciskać. Możemy dać mu jakieś gwarancje bezpieczeństwa.

Rihiter 2014-03-13 13:37:17
Trebuch właśnie zadeklarował, że droge na granicy z Francją zacznie za 3 tury budować.

Kontakt i porozumienie są zainicjowane. Teraz już musicie się zgrać z pracami budowlanymi i sugeruję też z czujkami. Tak żeby czuł się bezpiecznie.
Gwarancje bezpieczeństwa oczywiście możecie wymienić. Babilonia i Turcja mogą robić za gwarantów Waszego porozumienia.

Rudi2 2014-03-13 13:41:21
Najlepszą gwarancją będą twoje wojska w okolicach granicy Holandii.
Na zasadzie - my się lubimy ale gdyby ci to lubienie już przeszło to tu stoi gwarant naszej miłości.

ScoobyDoo 

Posted: 2014-07-08, 16:57   

ScoobyDoo 2014-03-13 13:49:06
Sulej ty mnie na razie nie mieszaj bez potrzeby w gwarancje chyba ze holandia bedzie chciala.

Rihiter 2014-03-13 16:20:47
Wczoraj holenderska czujka weszła do miasta granicznego postawionego na ruinach stolicy Sumeru. Zaraz za miastem stoi moj stack z katapami. Myślałeś Rudi że czemu się taki rozmowny zrobił Pan Pomarańczowy? :)

Rudi2 2014-03-13 17:16:39
Myślałem, że to twój wrodzony talent dyplomatyczny tak zadziałał.

Rihiter 2014-03-13 17:34:16
To jest nieodzowny element mojej dyplomacji. :P

ScoobyDoo 2014-03-13 18:23:03
: D

Rihiter 2014-03-16 15:13:18
Rudi, jak się rozwija sprawa z Trebuchem? Jest jakaś rzeczywista współpraca? Zaczęliście drogę, rozmawiacie coś?

Rudi2 2014-03-16 15:40:07
Bardzo opornie to idzie. Zdawkowe odpowiedzi.

Rihiter 2014-03-16 15:52:31
Ale czy coś zaczęliście robić wspólnie?

Rudi2 2014-03-16 16:02:07
Uzgodniliśmy przebieg drogi.
Nie podjął planów wspólnej wyprawy łodziami jeszcze a szkoda bo czas nagli.

Rihiter 2014-03-16 16:12:37
Przez nie podjął chcesz powiedzieć, że odmówił, czy że jeszcze tego nie omówiliście?

Rudi2 2014-03-16 17:24:02
Nie dostałem odpowiedzi.

ScoobyDoo 2014-03-16 18:58:32
Sulejman ty gadaj z Holandią, może tobie się uda go przekonać.

ScoobyDoo 2014-03-16 20:25:45
Franuzie, dostałęm informacje od ZUlusów ze Wiking dopiero odkrywa Sądy.
Najwidoczniej scianł marakety lub armie a sszpiegostow odbił z GNP.

Rihiter 2014-03-16 21:32:53
Gadałem gadałem i Trebuch wyraził chęć i gotowość do współpracy.
Ale przecież nie będę pośredniczył w ustaleniach typu co kiedy robią we dwoje, bo to by trwało długo i byłoby bezsensownym obciążeniem dla mnie. Ewentualnie w pakcie gdzie jestem też róbcie rozmowy i ustalenia Rudi, to może fakt, że ktoś trzeci to widzi będzie działał na Holandię motywująco.

ScoobyDoo 2014-03-16 21:59:42
No może cos takiego, bo kurde padaka będzie. Widzę Ze Wiking nastraszył Francją,
a sam puchnie jak dzika świna.
NIehc jedzie sobie w tym GNP do astro, ale kurde na 5 miastaach to przecież nic się nie zrobi. A terenu pod miasta czekają. Ja się nie wybieram na wyspy za szybko bo dla wkingów będe celem jednym z najwyższych

ScoobyDoo 2014-03-17 20:07:54
Wrzuciłem na was 1 punktu i 2 punkty w celach badawczych/ ułatwiających mi życie.
Zaprzestałem oczywiście dalszego rzucania.

Jak tam rozmowy z Holandia?

ScoobyDoo 2014-03-18 21:49:36
Dobra kozodymacze, czy są jakieś postępy z Holandia???
Bo tu picu picu i nic, żadnych efektów. Jak Unia :(
Trzeba mu uzmysłowić, że bodek ma juz miast 18!!! i (wiadomo co) i będziemy masz ci los machać...

Rihiter 2014-03-19 01:34:49
Czemu mnie pytasz o postępy z Holandią? Przecież pytasz o współpracę Holandia-Francja więc chyba Rudi najlepiej może opisać czy są jakieś. Rudi - jak droga? Jak ustalenia?

Rudi2 2014-03-19 04:24:01
Coś tam ustalamy na wyprawę łódkami. Pewnie będzie to wypad dwóch kamikaze ale nie chcę Trebucha zniechęcać.
Jak ginąć to tak żeby wnuki miały co wspominać.

ScoobyDoo 2014-03-19 08:47:06
Dobrze przynajmniej masz pewne plecy i wspolny zaczatek.
Holandia ma duze gnp i poprzez wypalenie astro naprawde moze by przed wikingiem.
Potem rzeczywiscie masa wikinga go zaleje ale on i tak nie bedziepriorytetem.

Rihiter 2014-03-19 11:55:44
Holandia na bank bedzie przy astro pierwszy, wiec zbuduje to przewage na morzu.

Rudi2 2014-03-20 01:12:43
Pod warunkiem, że holenderskie galeony nie są sponsorowane przez Wikingów.

Rihiter 2014-03-20 08:11:24
Musimy założyć, że nie są. Innej opcji nie mamy. Jest to też poparte logiką - sojusz z Wikingiem to dla Holandii ucięcie wszelkich opcji kolonizacji, bo przecież na wyspach Wiking bierze wszystko jak leci. Obecnie akurat ziemie nad Holandią właśnie. Więc dla kolejnego sojusznika miejsca tam nie ma.

Rudi - budujesz drogę? Trebuch pisał mi, że on już drogę stawia, a z kolei od Ciebie budowy nie widać. Dziwi mnie to, bo Tobie przede wszystkim powinno zależeć na zakończeniu izolacji.

Rudi2 2014-03-20 14:35:44
Robotnicy w większości są na wyspie :) a ci co pozostali kończyli usprawnienia w przeciwległym rejonie.

ScoobyDoo 2014-03-20 14:39:33
To niech on zrobi droge u ciebie przeciez mozna.

Rihiter 2014-03-20 16:00:59
Jasne, a później jeszcze go poprośmy żeby nam po lodzie zrobił. :)

Rudi, weź tam rozpisz przetarg szybciutko i stawiaj te drogi. :)

ScoobyDoo 2014-03-24 11:04:31
To holandia ugadana. No coz takie dyplo wszyscy wspieraja leadera.

Rihiter 2014-03-24 13:25:18
Tja... gdyby to jeszcze był biedny i pokrzywdzony lider, który bez sojuszników nie da rady. Ale nie, dostał (jak się okazało) najlepszą nację, do tego jeszcze Peter dołożył wyspy na środek po drafcie, bo mapa mu się nudna wydawała, a teraz jeszcze banda debili robi wszystko pod niego... już na tym etapie. Nie ma ta gra dla mnie już większego sensu.

p.s. Jak chcesz przedzwonić to teraz, bo mam przerwę w spotkaniach.

ScoobyDoo 2014-03-24 21:47:10
Nieste Francjo ja dopiero odkrylem HA, nie dam rady pomóc , tak gra. Wspieranie leadera :zalamany: . Spróbuj chociaż ***ąć zdrowo Wikingkowm.
Jedyna zaleta ze już niedlugo skońćzymy :)

Rudi2 2014-03-24 23:15:38
Chętnie bym coś wybił ale w którą stronę się nie obejrzę tam stoi duży stack (jak a ten etap gry) i mam rozterkę czy zabić ich wszystkich na raz czy stopniowo ich mordować wg listy ;)

Rihiter 2014-03-24 23:27:46
Zabij wszystkich! Niech im w pięty pójdzie. Psubratom.

ScoobyDoo 2014-03-25 21:43:24
A dasz sie rady jakoś zabunkrować? Może się z kimś uda porozmawiać itd.
Może ta cała dyskusja otworzy oczym przydypasom.

Rudi2 2014-03-25 22:31:57
Może Ponti się w końcu ruszy. Już chyba dojrzał do tego.
No w pojedynkę nie dam rady.

ScoobyDoo 2014-03-29 17:26:50
podarowalem slonie :) , tyle mogę

Rudi2 2014-04-01 08:45:44
Dzięki za słonie. Oj bardzo ale to bardzo się przydają. Cała masa czerwonych niepracujących twarzy w każdym mieście.

Gdybyście jeszcze może mieli podwójne klejnoty albo srebro to bardzo chętnie bym łyknął. Z kuźniami to podwaja zadowolenie. Puste pola z rozrośniętymi chatkami stoją wolne a ja mam koszmarny deficyt w skarbcu. Starczy kasy na dwa dni a potem kasacja jednostek.

ScoobyDoo 2014-04-01 13:22:26
Nie wiem jak to się stało ale deal został cofniety.
Ja na pewno tego nie cancelowałem, zresztą nie mozna chyba bo 10 tur jest blokaady i można zerwać tylko poprzez wojnę a ja jej nie ma z toba.
Dalem jeszcze raz jak sie przydadzą to bierz.

Rihiter 2014-04-01 13:27:00
To może być kwestia przerwania połączenia handlowego - nawet chwilowego. Np Trebuch robi blokade morską i przerywa handel, to powoduje zerwanie wszystkich zawartych umów. Dlatego dobrze, że robimy ruchy jako drudzy.
Powinienem niebawem być w stanie podłączyć złoto, to przekażę je do Ciebie Rudi. Ale to jest kwestia kilku tur.

Rihiter 2014-04-01 13:30:53
Rudi, w jakim kierunku się ta armia wycofuje?
Zdołasz utrzymać jednostki, czy rzeczywiście za 2 tury zacznie się dezercja?

ScoobyDoo 2014-04-01 13:38:06
Oco chodzi z tymi kosztami.
Co sie wogóle wydarzyło na froncie?

Naprawde bedziesz miał strike?

Rudi2 2014-04-01 14:11:35
Nie wycofują się lecz przestawili jednostki lekko do tyłu by stanąć pod stolicą na górce. I to zaczyna być już niepokojące bo na płaskim terenie miałbym zdecydowaną większość walk w okolicach 50%

Mam 15-18 goldów każdej tury na minusie a w skarbcu 22 szt.

Rudi2 2014-04-01 14:13:34
Atakują też ma morzu. Bodek jest galerą i ma obstawę trimer Trebucha. Ja mam też trimery ale nie obstawię nimi tak rejonu by obronił wszystkie porty w okolicy a w portach po jednej jednostce bo reszta poszła do stolicy.

Rudi2 2014-04-01 14:18:54
Che, che.
Na tajnych u wrogów zawrzało oburzeniem po tym wpisie (moim dziś na tajnych) w którym jest też Trebuch.

Rihiter 2014-04-01 19:19:16
To znaczy?

Rudi2 2014-04-01 19:20:52
Trebuch zaraz poleciał na skargę do swoich.

Rihiter 2014-04-01 19:47:24
Acha. :)

Rudi2 2014-04-01 22:31:37
Urabiaj Trebucha. Nie zmieni to wiele ale przynajmniej próbujemy :)

Rudi2 2014-04-01 23:16:13
Oni faktycznie się wycofali.
To zły ruch bo mogli spokojnie podejść pod stolicę od strony górki i wybić mi wszystko.
Mam blokadę i dlatego nie doszły słonie nawet teraz gdy Scoobi dał propozycję. Blokada jest tylko na jedną turę bo już podpłynęły moje trimery i będą musieli się wycofać.

Rihi za kilka tur możesz mieć gości więc się przygotuj. Na szczęście Trebuch nie może już wysłać do ciebie za wiele wojska bo Francja jest obecnie trzecia pod względem siły i nie zamierza trzymać wojska w miastach.
Dziś natłukłem trochę beztroskich wojaków Gryza.
Mam debet w przychodach ale nie tak straszny. Jutro zastrajkują mi wojacy ale jakoś sobie poradzę.
Nadal pilne są zadowalacze więc Scoobi wyślij. Rozbroję blokadę i powinienem dostać choć na jedną turę. Obecnie produkuję tylko złoto.

Rudi2 2014-04-01 23:18:32
Jak oni to zrobili, że nie spalili mi w czterech całej Francji to ja naprawdę nie rozumiem.

Rihiter 2014-04-02 23:17:21
Jak to dziś wyglądało na froncie?

Rudi2 2014-04-03 08:02:06
Ja podszedłem pod Gryza to oni weszli do mnie od strony Trebucha.

Rihiter 2014-04-03 08:48:24
A jak się przedstawia sytuacja od strony Gryza? Ponti go pojedzie czy stanął?

Rudi2 2014-04-03 10:32:48
Stanął. Ma cieniutko w wojsku.

Rihiter 2014-04-03 10:48:26
Ponti ma cieniutko czy Gryz?

Rudi2 2014-04-03 15:35:50
Ponti. Od początku mu pisałem, że powiniem mić więcej ale on jakos dziwnie gra.

Rudi2 2014-04-03 15:38:09
To przedwczorajsze przemieszczenie wojsko w twoją stronę (na razie zawrócili) daje dużo do myślenia. Moim daniem po dojściu do macków mnie szybciutko zniwelują a następny w tym rejonie będziesz ty.

Rihiter 2014-04-03 16:50:11
Całkiem możliwe. U mnie teraz w większości miast leci wojsko. Budynki już pobudowałem religijne więc czas się dozbroić.

Rudi2 2014-04-03 19:39:23
Pamiętaj o flocie. Miałem właśnie przedsmak jak trudne są do uchwycenia galerki Bodka. Wybiłem obstawę trimer Trebucha ale tą blokującą galerkę złapać jest trudno. Odskoczy na dwa pola i znów blokuje. Jakoś ją dorwę ale z biegiem czasu dopłynie do ciebie całe wilcze stado takich stateczków.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum