www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Wikingów w Holandii" (Bodek)
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:58   Pakt "Ambasada Wikingów w Holandii" (Bodek)

Pakt numer 3606, założony 2014-01-06 18:43:51 przez Bodek (Viking - Ragnar)

Nazwa paktu: Ambasada Wikingów w Holandii

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
trebuch
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:58   

Bodek 2014-01-06 18:47:02
Witam odległego sąsiada

O dziwo dzisiaj nawiązaliśmy kontakt w grze choć nie spotkałem żadnej Twojej jednostki ...
spodziewałem się wręcz kontaktu z Żabojadami a tu o dziwo Dutch

Wniosek -> spotkałem Twojego szpiega

Ciekawe czy zawędrowałeś nim aż do mnie (mało prawdopodobne) czy też raczej czujnie obserwujesz granice zjadaczy żab i tam się spotkaliśmy

Tak czy inaczej Żabojad to będzie zapewne motyw przewodni naszych ewentualnych rozmów.
Pozdrawiam

Ragnar

trebuch 2014-01-06 20:40:40
witam morskich braci. Skąd przybywasz? domniemam że z ziem na południe od żyznego dorzecza pełnego barbarzyńców. Prawdą jest że Twój skaut natknął się na mojego wywiadowcę. Mam nadzieję że będziemy mieli przyjemność współpracować w sprawie rzeczonego zjadacza zielonych, który odważnie sobie poczyna (zajął obydwa miasta graniczne barbów i jak widać w punktach szybko mu to procentuje). Gdybyś planował przytemperowanie Francuzów to nie zapomnij proszę o informacji do Holendrów. Wspomogę nie tylko wieloma informacjami...

Bodek 2014-01-06 22:15:49
Oczywiście że moim interesem jest przytemperowanie żabojadów

i oczywiście że zgłoszę się w tej sprawie do Holendrów
Tutaj zbieżność naszych interesów jest bardzo duża, mi nie zależy na posiadaniu potężnego hegemona na północy, Tobie zależy na odbiciu waszego odbicia...

Bodek 2014-01-08 12:06:01
to jak tam wygląda Twoja granica z Żabkami ??
założył na centralnej górce na przełęczy ?
może jakiegoś screena byś zamieścił to może by się wspólnie pomyślało nad jakąś akcją zaczepną z kilku kierunków zsynchronizowaną...

scautem idę nawiązać kontakt z drugim sąsiadem żab
on miał z nimi wojnę więc zapewne też go interesuje wyrównanie rachunków.
Mam kilka pomysłów ale potrzebuje woli oraz informacji

ukłony Ragnar

trebuch 2014-01-08 14:15:19
oczywiście możesz liczyć na mapy z Żabolandii:) Gryz na bank będzie chętny współpracować. Atak z 3 stron miałby spore szanse powodzenia

trebuch 2014-01-08 21:19:15

Bodek 2014-01-08 22:40:03
hehehe
jakie nazwy
żyjmy w zgodzie ; pokojowe :D

Bodek 2014-01-08 22:42:40
pierwsze pytanko do mapy:
oboje jesteście CRE, czy ten lasek holenderski w Twoich granicach nad jeziorkiem jest bezpiecznie kulturowo Twój czy istnieje szansa że on go odbije kulturą ??
Innymi słowy czy jest on oddalony od Twojego miasta o 1 kratkę (bezpieczny) czy o 2 kratki (zagrożony)

Bodek 2014-01-09 07:50:19
drugie pytanko

Jaka jest obsada miast granicznych?
Widzisz je oba rownoczesnie wiec podaj prosze ilosc wojska w kazdym z miast.

mam nadzieje ze nasze rozmowy traktujesz jako poufne i nie mowisz o nich innym...

trebuch 2014-01-09 11:13:01
lasek nad jeziorem jest 2 pola od mojego miasta. W jego granicznych miastach ma - w moim granicznym 2 wary 2 axy, w granicznym z gryzem 2 wary, 2 axy, 1 spear. Miasta wewnątrz puste (Orlean pusty na dziś, Paryż kilka tur temu też był pusty). Oczywiście pełna konspira, nie mam interesu w tym żeby Twoi sąsiedzi dowiedzieli się że planujesz ukłuć Francuza, bo wtedy nie uzyskam wsparcia od Ciebie. Możesz więc być spokojny. Mi zależy na możliwym jak największym osłabieniu Rudiego bo szykuje się na bardzo mocnego lidera

trebuch 2014-01-09 11:14:26
acha, i jeszcze kilka tur temu mój szpieg natknął się na jego ekspedycję w dżungli - 2 wary i 1 axe bodajże. Kierował się na południe (tak jakby planował spalić barbom kolejne miasta dla kasy). Niestety zgubiłem ten oddział

trebuch 2014-01-09 11:26:37
coś pomyliłem z obsadą miasta granicznego gryza - tam są na bank 2 speary. Więc poza nimi są 2 axe i 1 war lub 2 wary i 1 axe. Sprawdzę wieczorem i potwierdzę

Bodek 2014-01-09 11:50:39
a zatem naliczyłem
5 axow 3 speary i trochę wojow

Ekspedycje idącą do centrum też namierzyłem i postaram się trzymać ją pod kontrolą

Ogólnie zarys planu przedstawię jak nawiążę kontakt z Gryziem. Założe wtedy pakt 3 stronny "Przytępinie Żabożercy" i tam będziemy się w trójkę szczegółowo umawiać

Postaraj się mieć ze 4 axy we względnym pobliżu granicy za jakieś 6 tur

trebuch 2014-01-09 11:58:27
nie ma z tym problemu, taką ilość mam już przygotowaną. Widzę że Rudi od 2-3 tur zaczął ścinać, dodatkowo 3 tury temu chciał żebym zdjął z niego szpiegowanie. Prawdopodobnie sam coś kombinuje obecnie

trebuch 2014-01-09 21:08:55
mała aktualizacja stanu wojsk Rudiego w miastach - w "Pokojowe" znajduje się 1 axe, 2 spear, 2 warrior; w "Zyjmy w zgodzie" 2 axe, 1 spear, 2 warrior. Łącznie widzę więc obecnie 3 axe, 3 speary i 4 wary

Bodek 2014-01-09 23:00:40
straciłem z oczu expedycje do centrum.
Byli nad jeziorkiem, widzisz ich gdzieś może ?

trebuch 2014-01-10 20:35:37
dziś go spotkałem skautem, idzie na miasto Ainu (polozone na wzgorzu ze zlotem z townem i sloniami obok)

trebuch 2014-01-10 21:02:23
Bodek, a możesz coś zdradzić na temat planów za te 5-6 tur? chciałbym się przygotować jeśli coś planujesz...

trebuch 2014-01-12 12:14:27
zmienił kierunek - stoi pod skautem moim

Bodek 2014-01-12 14:54:49
ehh to niepotrzebnie wypowiadałem wojnę :(
zdradziłem się za wcześnie

Bodek 2014-01-12 15:53:51
już widzę zarys kultury HRE ale nie mam kontaktu w grze, jutro będzie na bank
wtedy zobaczę co ma Gryz do powiedzenia

napiszę Ci szczegóły wieczorem
będzie dobrze

Bodek 2014-01-12 21:32:02
Ogólny pomysł na przykrócenie Francji jest prosty i sprowadza się do jednego słowa PRESJA

Od dziś Rudi musi zacząć odczuwać presję z każdej strony.
W Centrum już odczuwa nie wszedł niestety pod agr topora ale już musi uważać bo nie wie gdzie ja jestem a ja wiem gdzie jest on.
On liczył że ma spokój w domu i idzie walczyć o centrum.
Musicie to wykorzystać. Ja chcę go zmusić do tego żeby wyciągnął ze swojej bezpiecznej kultury kolejne jednostki i maszerował do środka.
Jeśli tu nie ma szpiega może po prostu wejdzie axem pod mojego 1v1
Od twojej i Gryzia granicy plan minimum do osiągnięcia to pozyskanie dla Was kasy do rozwoju kosztem jego townów.

On się zabarykadował w miastach na górce i uważa że musicie mieć dwa razy tyle aby się przebić. To go trzeba spróbować wywabić z miasta.
Wejść wojem na towna, niech go zabije i wyjdzie z miasta i straci fortyfikacje i stanie otwartym terenie. Od razu się robią równe szanse. Nie zaatkuje to palisz town i kasa wpada. DO wzięcia macie lekko 50 golda z towna. Rudi się nie roztroi, jakobstawi lewą to palicie z prawej, jak prawą to zlewej, jak się da wciągnąć i pójdzie na środek to palicie z obu,
Dla was kasa a jemu znika super dochodowe pole co turkę dające 4 gold.
Wy się wzmacniacie on słabnie
Same plusy
Oczywiście to plan minimum gdyż istnieje realna szansa że on podejmie walkę w obronie townów i wtedy wymiana 1 do 1 i jego siły topnieją. Axa ubijasz axem, i musi następnego atakować i tracić fortyfikację.
Tak samo od strony Gryzia i w centrum.
Nie utrzyma się wszędzie i gdzieś mu zabraknie jednostek wtedy spalicie jedno miasto i stawiacie swoje w tym miejscu....
Liczymy na błędy, obserwujemy, PRESJA...
on liczy na spokój aby odlecieć wam techem, podpiąć słonie wymyślić konstrukcję i wtedy Was podbić.
Ja go spzeiguje na maxa, Ty jak widzę również, jak się dołączy gryz to wszystkich nie odbije, będziesz docelowo widział co wymyśla jak i jego miasta.

Jeśli odpowiednio się przygotujesz to minimum zyskasz 50 gold a maximum miasto na przełęczy. Warto

Bodek 2014-01-13 21:22:39
coś cisza

a spodziewałem się jakiegokolwiek odzewu ze strony Holandii
??

trebuch 2014-01-13 23:06:18
hej, nie, to nie dlatego że mi się plan nie podoba. Jest bardzo dobry. Za 3-4 tury będzie mój szpieg u gryza i mu przekażę Twój plan, myślę że to jedyna możliwość na powstrzymanie Rudiego do zdominowania mnie i gryza. Dla Twojej wiadomości - Rudi stoi na południowej górce pod Circassian. Ma obecnie największą lub drugą największą armię (ja mam trzecią a on ma lekko wyższy wykres).

Bodek 2014-01-14 10:57:41
Grryz o dziwo zachowuje dystans i bardzo ostrożnie wypowiada się o zjadaczach żab... wręcz z lękiem
podczas rozmów z nim zachowaj umiar bo istnieje szansa że się wygada

trebuch 2014-01-14 22:34:44
ok, wkrótce go wybadam

Bodek 2014-01-23 10:03:03
A cóż to za wojna odległa z Sumerią ??
poważna czy tylko dla jakiejś zmyłki ?

trebuch 2014-01-23 15:13:48
mała sprzeczka. wkrótce pokój z nim podpiszę i wracamy do tematu Rudiego. Mam już plan tylko potrzebuję czasu. Dużo punktów wpakowałem w agenturę i widzę jego badania. Teraz wynalazł pismo. W dzisiejszej turze będę widział co kolejnego wybiera z wynalazków

trebuch 2014-01-27 11:41:40
Rudi ściął na seta jakoś ostatnio i wyruszył nim pod osłoną axów z miasta granicznego ze mną. Nie wiem czy to było przed czy po tym jak się dowiedział o longach na południu. Ma już writing, teraz robi matmę

Bodek 2014-01-27 12:45:46
no właśnie te longi w centrum bardzo dużo zmieniają... masakrycznie dużo

od takiego longa to się może i 5 axów odbić,
jak na razie Rudi zaatakował miasto barbów w centrum tym swoim zwiadem i się odbił w całości. Liczył na farta skubaniec.

trebuch 2014-01-27 15:18:47
od Gryza wiem że jedno z miast które widział miało 1 longa więc może tam Rudi działał... wykres jego powera odrobinę się obniżył więc to co mówisz miałoby pokrycie w demo. Jeśli z Gryzem mielibyśmy wojnę z Rudim to nas wspomożesz wojskowo? wiem że dla Ciebie to trochę za daleko ale w końcu to Twój najważniejszy przeciwnik więc może skusisz się na wysłanie jakiegoś oddziału wsparcia?

trebuch 2014-01-29 22:54:44
widzę że Rudi od 3-4 tur ma wynajdywanie matmy za kilkaset tur. masz pomysł dlaczego miałby jechać na 0% nauki?

Bodek 2014-01-29 23:10:25
zbiera kase
nie chce tez zeby mu rosly punkty i czeka az go ktos wyprzedzi.
ale ze matmy nie ma to dziwne bo lasy sa zrodlem masy mlotkow

calkowicie odpuscil centrum i wycofal sie do siebie po przepychankach ze mna
jednakze zalozyl dzis miasto a nie na dzungli bo mam tam szpiega

trebuch 2014-02-01 10:05:01
zebrał, teraz wydaje - za 4 tury ma matme

Bodek 2014-02-15 22:08:01
no i co tam slchac w Holadnii ??

Francuz wysadził pierwszy desant na wyspie także wojsko posłał dość daleko od domu... możesz tam sobie zrobić rozeznanie. Doszedłeś już do katap ??

trebuch 2014-02-16 11:12:59
tak, mam już katapy. problem w tym że Rudi ostatnio naścinał mnóstwo wojska... gdzie dokładnie wylądował i jakimi siłami?

Bodek 2014-02-16 14:05:40
Rudi nie ma jakoś dramatycznie dużej armii, bez przesady
poza tym rozpoczął kolonizację wyspy także zapewne trzon jego armii płynie gdzieś po morzach

wylądował setem rydwanem workiem i trzasnął miasto ale z tyłu 2 galerki i aż się boję co tam siedzi bo to mnóstwo woja może być

tak czy inaczej kontroluj szpiegiem graniczne miasto a nuż Ci się trafi możliwość podejścia z katapami i zjarania.
Obserwuj i bądź czujny

trebuch 2014-02-16 16:18:06
ostatnio badał currency, lecz w połowie zarzucił badania i w poprzedniej turze przerzucił się na metal casting więc możliwe że chce flotę mocną zbudować

trebuch 2014-02-19 11:04:31
zjarałeś mu miasto na wyspie czy gdzie?

Bodek 2014-02-19 11:16:09
na wyspie

wysadził się z wojem i zachciało mu się kolonizacji

Docinaj katapki i będzie dobrze
On coraz więcej pcha woja i młotków we flotę i armię wysyła na wodę, na pewno coraz słabiej obstawia granice z Wami

Wyczekuj, bądź gotowy i na pewno znajdziesz właściwy moment, tylko musisz dociąć kilka (3) katapki i troszkę axów, ze 2 speary i możesz podchodzić.
Na pewno ucieknie bez walki z frontowego przed katapkami

szpiegiem rozpoznaj okolice i dasz rade

trebuch 2014-02-19 11:31:25
katapki 3 to ja miałem kilka tur temu. teraz jest więcej. nie mam niestety szpiega, straciłem a alfabetu jeszcze nie wynalazłem

Bodek 2014-02-19 12:49:40
no to na co czekasz ??
jak masz więcej katap niż 3 to połącz stacka z axami i spearami i spokonie podchodzisz i zajmujesz przesmyk. Jeden set do tego i 2 worki budujesz drogę i masz super miasto z townami Twoje

Jak masz katapki to on nie podjedzie odbijać
On na prwadę zainwestował we flotę i nie może za dużo na lądzie wystawić.
Jeśli szukałeś właściwego momentu to teraz nadchodzi

Bodek 2014-03-03 16:59:29
Powiedz mi sąsiedzie czy masz u siebie szlaki handlowe (wysokopłatne) z Wikingami
i jeśli tak to ile takowych szlaków

trebuch 2014-03-03 23:38:26
cztery po 3 golda, a Ty moich?

Bodek 2014-03-04 00:04:41
no właśnie nie mam ani jednego
i się zastanawiam czemu

Bodek 2014-03-10 13:52:08
to jak tam w końcu odległy sąsiedzie jest pomiędzy Tobą a Francją ??
Bo okazje swoje miałeś, nic się nie wydarzyło, a mi tu Francuz z układami wychodzi i tak się zastanawiam przed rozmową z nim czy jest u Ciebie jakaś wola działań antyfrancuskich czy raczej spokój i pokój

Bo ja też się dostosowywuje do otaczającej sytuacji
Nie wywalczyłeś nic od Francji, nie wywalczyłeś nic w Sumerii, a chyba mogeś
nie wspomogłes też Sumerii a też mogłeś

no grasz tam cosik w ogóle ??

Ja się nie narzucam czy coś z francją czy sumerią ale nie skorzystałeś wcale na tym że sąsiedzi mieli wojny i mieli problemy

trebuch 2014-03-10 16:38:30
sytuacja z Francją jest bez zmian - zimna wojna, gromadzenie wojska na granicach i szpiegowanie się nawzajem. Co do tych okazji to nie uważam żebym jakieś miał - Francuz w potyczkach z Tobą angażował jakiś ułamek wojska więc nie miałem okazji się włączyć. Co do Sumerii okazja była, ale znów Francuz zaczął ścinać wojo i nie decydowałem się na wjazd do Sumerii bo zapewne Rihiter by swojej zdobyczy nie odpuścił i wciągnął Rudiego na atak z drugiej strony. Tak więc na okazje swoje czekam. A o układzie z Rudim to zadziwiająca informacja, spdziewałbym się że buduje koalicję przeciw Tobie a nie chce się układać...

trebuch 2014-03-10 16:41:32
jakbyś decydował się na większą inwazję na Francję to ja w to wchodzę, Gryz też. Nie wiem jak tam środek między Tobą a Francą wygląda ale mógłby mieć cały

trebuch 2014-03-12 21:03:01
Bodek, koalicja przeciw Tobie jest już faktem, i to koalicja mocnych graczy. Pomóż mi z Whitem i Gryzem zniszczyć Francję a będziesz miał buforowego sojusznika do stopowania zakusów Ottomana. Jeśli nie pomożesz to mam 2 opcje - zostać przez Francję i Turka zniszczony albo grać warzywko po ich stronie. Poniżej to co pisze do mnie Rihiter (Rudi nic nie pisze bo mamy zimną wojnę od początku gry):

Rihiter
2014-03-12 19:07:40
SulejmanImperium Osmańskie Jest taka opcja żeby się Holandia, Francja i HRE dogadały? Jak to widzisz?
Rihiter
2014-03-12 19:06:57
SulejmanImperium Osmańskie No dobrze. A jeżeli załatwię by on drogi doprowadził i żeby ogólnie skończyła się ta zimna wojna, to z Waszej strony będzie współpraca?
Bo widzisz, chodzi o to, że on jako jedyny w tej chwili realnie Bodkowi przeszkadza. Dostałem od Rudiego screeny tego co się dzieje na wyspach. Francja ma tam 2 miasta i dużo sił angażuje tam. Wiking ma miast tam już ze 4 albo i 5 może nawet (całości nie widać), a na dodatek teraz wpakował się tam jeszcze Anglik. Wsadził miasto między Francję i Wikingów i tym drugim pomaga. Tak to wygląda, że White robi tam za bufor, a Wiking może się swobodnie rozwijać. Szkoda gadać.

Widzisz, realia są okrutne. Holandia rozwijać się nie ma gdzie. W Eldorado mówisz władował się Efe. Wyspy zajmują Wikingowie i Anglia. A Ty masz 6 miast... i co dalej. Rudiego atakować nie polecam, bo trochę armii ma, a i bronić się nieźle umie. Zresztą nie będę ukrywał, że nie stał bym z boku i nie przyglądał się biernie - bo likwidacja Francji to by oznaczało kolejny, ogromny prezent dla Bodka.
Wiem z pierwszej reki, że Rudi chce współpracy i chętnie się wyspami podzieli. Tylko wcześniej trzeba stamtąd wywalić Wikinga i Anglię. Z 6 miastami to nic nie ugrasz. Tak niestety jest. Z kolei wyspy dla Holandii to ziemia idealna - nacja stworzona pod to. Tylko własnie tu jest meritum, że przy Bodku i Whicie nic tam nie ugrasz, bo po prostu miejsca tam już nie będzie, a może nawet już nie ma.

Jest
trebuch
2014-03-12 18:36:28
Wilhelm IImperium Holenderskie poza tym nikt mu embargo nie robił. sam nie doprowadził dróg do mnie i zachowuje się jakby prowadził zimną wojnę
trebuch
2014-03-12 18:35:17
Wilhelm IImperium Holenderskie ciekawe, zajumał nam graniczne miasta, nazbierał w nich armii i oskarża o dogadanie z Bodkiem:) nie obejrzę się a mnie zaatakuje żeby bronić francuską mniejszość
Rihiter
2014-03-12 18:03:39
SulejmanImperium Osmańskie Kurcze. Rudi tu mnie gorąco przekonuje, że zarówno Ty jak i Gryz jesteście dogadani z Bodkiem. Trochę sensu w tym co pisze jest, bo jak patrzę na to zrobiliście mu takie trochę embargo. A że Francja jest jedynym krajem, który z Wikingami realnie walczy i im przeszkadza, no to takie Wasze działanie sprzyja Wikingom.

Jak to z Wami jest Trebuch?

Bodek 2014-03-12 21:23:25
na ile jestes pewien Gryza ?
przylaczy sie czy wszystko wygada do Rudiego ?

trebuch 2014-03-12 22:52:30
na 100% się przyłączy

trebuch 2014-03-14 19:24:51
Bodek, ja ciągnę farsę z Rihiterem i Rudim jakby co. Chłopaki mnie namawiają (a wręcz zastraszają) do wspólpracy przeciw Tobie więc zamierzam ich w tym przekonaniu utrzymywać. Uniknę dzięki temu ryzyka zaatakowania mnie przez tych 2 sąsiadów, a dodatkowo zapewne wydobędę jakieś ich plany mam nadzieję.

trebuch 2014-03-18 23:21:15
mój telefon - 531 055 440, ale może być ciężko odebrać w każdym momencie bo mam niemowlaka na głowie

Bodek 2014-03-26 10:16:40
no to powiedz co tam kozodymcy planowali ?
Bo może muszę gdzieś uszczelnić gardę z jakiejś strony ??

trebuch 2014-03-26 10:20:55
to co Ci pisałem - desant na Ribe i inne miasta. Miał to zrobić Rudi + ja. Rihiter się wymigał że niby floty nie ma więc my dwaj mieliśmy Ci wyspy spalić

Bodek 2014-04-02 11:33:43
a jak tam sytuacja od strony papieża ??

Bo ja nie muszę do domu wracać jeśli by mi się udało z niespodzianki coś tam mu zjarać

ScoobyDoo 

trebuch 2014-04-02 12:14:46
chyba jest informowany na bieżąco przez Rudiego o naszych ruchach bo dotąd było spokojnie i wydawało się że przełknął stratę sojusznika francuskiego i nie będzie wracał całym wojem na mnie ale dziś napisał że wraz ze Scoobim ustawia armię na mojej granicy bo widzi że nasze wojska weszły na moje terytorium i że pewnie pójdziemy na Turcję:P

Bodek 2014-04-02 13:10:30
nosz qrcze pielgrzymki do świętego miasta to przecież normalna sprawa, ja go nie rozumiem :D

Bodek 2014-04-17 01:02:26
Efe wyciął armię ***ów do nogi

Rozważ dobrze , taka sytuacja może się już nigdy nie powtórzyć.
Masz macemanów a sąsiad właśnie utracił armię

Ten sąsiad notabene niedawno wypowiedział Ci wojnę
Masz spokojne plecy z każdej strony i sojuszników do rozbioru Kozodymcy....

warto się zainteresować

trebuch 2014-04-17 10:59:59
Scoobiego armię też? bo ja za dużej armii to nie mam więc trochę obawiam się tam ugrzęznąć w kolejnej wojnie zamiast zebrać zyski z wojny z Rudim

Bodek 2014-04-19 15:39:39
przepłynę szybciutko przez Twoje wody...
liczę na dyskrecję :)

trebuch 2014-04-19 20:23:24
luzik, palonko Turasów? założe się że będziesz miał łatwe zadanie:)

trebuch 2014-04-19 20:24:04
a nie wiesz gdzie on ma święte miasto? zjaranie apostolskiego to by było coś

Bodek 2014-05-05 23:16:51
Chciałbym założyć dużą koalicję taki pakt "Europejczycy" czy Unia Europejska

Należałyby do niego państwa które już i tak owocnie współpracowały w ramach antyŻaby oraz dodatkowo Celtowie i Rzym.
Myślę że byłaby to koalicja która zdominuje cały świat i będzie dzielić i rządzić wszystkim,
Oczywiście widzę też tam Holandię jako typowego Europejczyka, tym bardziej że strategicznie na mapie jesteś jedynym państwem sprzymierzonym na północy.
Tam można by omawiać szczegóły a i ujawiniłbym troszkę tego co planuję i jak moglibyście się podłączyć i korzystać z tego co nadciąga.

Co o tym myślisz?
i Czy nie uważasz że wśród tych państw jest ktoś kto mógły zdradzać do drugiej strony ... to można kogoś nie zapraszać jak jets wątpliwy

Rzym np. jets pod silną presją Cheosa i nie wiem czy by czasem nie przepuszczał coś do nich. Aczkowliek ja jak dotychczas złego słowa o Rzymie nie mogę powiedzieć... wszystko co było ustaolone się wywiązywał
Jak sądzisz ?

trebuch 2014-05-06 09:43:31
ja dotąd współpracowałem z Gryzem, Whitem i Tobą. Na tej współpracy się nie zawiodłem i chętnie będę ją kontynuował. Co do pozostałych państw "europejskich" to ciężko mi się wypowiedzieć z racji braku współpracy. Osobiście sam zadaje sobie pytanie czy taki Efe z mega potężną armią nie zechce po pokonaniu Turków podbić sobie mnie jako najbliższego sąsiada (albo np. powalczyć o zwycięstwo w grze i zaatakować Ciebie z Czarnymi na przykład). Ale nie miałem z nim większego kontaktu i to tylko opinia w ramach własnych rozważań. Cholernik w poprzednich grach potrafił nagle zmieniać fronty więc też postawiłbym mały znak zapytania, ale może w tej grze nic takiego nie odwali.

Bodek 2014-05-06 10:07:58
to zły znak z tym Cholernikiem ..... :(

Co do Efe i ataku na Ciebie to raczej mało rpwadopodobne
on musi się w takiej sytuacji liczyć z moją reakcją także nie sądzę

o chyba że rzeczywiście całkowicie zmieni stronę i przyłączy się do Czarnych czy Kóz.. ale czy to jest w jakimkolwiek jego interesie ?
ciężko to widzę
skupiłby na sobie cały mój gniew za zdradę i zyskaliby wszyscy inni ale na pewno nie On

A jak wojna z Pontim i współpraca z Centem/Cheosem/Cholernikiem tam...
uważajcie żeby czasem po zniknięciu kulturki pontiego nie łupnęli Wam z niepsodzianki

trebuch 2014-05-06 12:02:00
obyś miał dobre przeczucie z Efe... Odnośnie Pontiego to jak wiesz rozmontowaliśmy go całkowicie u Gryza (dostał łomot lepszy niż Rudi) ale zaraz się rzuciły sępy w postaci Centa i Cholernika, którzy wcześniej palcem nie ruszali mimo że Ponti był odsłonięty na wszystkich granicach poza granicą z Gryzem. Stąd teraz jest faktycznie duże ryzyko że Cent i może Cheos i Cholernik nas łupną na koniec. Ja swoje wojsko w połowie wycofałem do siebie, zostawiłem same katapki u Gryza więc strata będzie mniej dotkliwa jakby co, ale Gryz straciłby całą swoją armię w takim przypadku

Bodek 2014-05-06 13:04:21
Tak czy inaczej proponuję abyśmy wymienili się mapami
Przynajmniej wewnątrz zaufanej grupy
To nam zapewni handel pełny z wszytskimi miastami koloniami tak abyśmy mieli po 3 monety z każdego szlaku
Wy wszyscy raczej z handlu ze mną macie te 3 od dawna... mi waszych brakuje

Ale warunke jest taki że NIE wymieniacie się potem dalej tymi mapami z nikim poza naszą grupą tak aby nie trafiły one do Czarnych i Kozodymców
czyli wymianą objęte by zostały państwa uczestnicy Antyżaby
pasuje ?

trebuch 2014-05-06 15:53:32
OK, nie ma problemu

Bodek 2014-05-08 10:51:37
mapy wymieniłem
Dorób sety i zasiedlaj ten teren po Rudim... nosz zaledwie 2 miasta tam są ...
czasu minęło naprawdę dużo. Musisz być większy !!!

Nie ukrywam że liczę na Ciebie na północy i musisz być większy

Cały czas jest otwarta dla Ciebie droga ekspansji na tereny po Raptorusie.
Ale powinieneś się spieszyć bo macki miałeś szybko a nie zrobiłeś z nich porządnego użytku.
Zgrupuj je i wyczekuj, okazja sama nadejdzie szybciej niż myślisz.
Szpiega trzymaj u Rihitera żebyś widział co on tam ma...
nie jesteś sam

trebuch 2014-05-08 15:29:01
nie jest źle, już nadganiam z miastami a nauka cały czas w czołówce. Nie wiesz co tam czarni kombinują tymi ścinkami, czy się na nas nie szykują czasem?

Wojsko na Turasa zbieram, szpiega mam przy samej granicy, więc gotów będę

Bodek 2014-05-08 21:22:42
oczywiście ze Czarni ścinają i szykują się na nas :D
a co innego mają robić

aczkolwiek są daleko, aktualnie mają bardzo małe armie i niespecjalnie jak się do nas dobrać

Najniebezpieczniejszy punkt to właśnie wojna z Pontim
i tam uważajcie abyście czasem nie zostali zaatakowani przez rzekomych "sojuszników" na wojnie z Niemcami
Oni tam mogli przybyć (Cheos, Cent a może i Rzym) aby Wam łupnąć

zachowajcie czujność i zasiedlaj teren po Rudim

trebuch 2014-05-09 21:39:28
z Cheosem chyba masz rację. Ponti zostawia mu puste miasta do palenia żebyśmy my nie zarobili kasy...

Bodek 2014-05-12 12:16:07
Uważam że nadchodzi czas gdy karty się odkrywają

Uważajcie mocno na "sojusznika" Cheosa
o ile o Rzym raczej jestem spokojniejszy bo to sojusznik Anglii a tyle Cheos może tam być tylka aby poniszczyć wam podrośnięte chatki i popalić miasta przed nosem.

Uważam też że po wymianie map mamy sami wystarczająco dużo szlaków naszych i powinieneś zerwać OB z Etiopią Zulusem i Babilonem
O ile z Rihiterem jakieś masz obawy bo to sąsiad bezpośredni to z resztą śmiało zrywaj

Zapewniam Cię że nic nie stracisz, ani monetki, przy tej liczbie miast to same moje i efe i whita zapewniają Ci komplet szlaków morskich. A tylko wzmacniasz Cheosa i Zulusa bo oni ich potrzebują z Tobą a Ty z nimi nie.
To samo doradzę wszystkim z antyżaby

trebuch 2014-05-12 12:49:42
nie mam niestety spearów na terenie Pontiego ale powiem Gryzowi żeby ubił tego cheosowego Horse Archera. Co do szlaków handlowych to zgoda, wydaje mi się że i tak nie mam żadnej monetki od Czarnych. Dziś pozrywam z nimi

Bodek 2014-05-12 12:55:59
nawet jeśli masz obecnie jakiś to natychmiast jak zerwiesz to zostanie on zastąpiony innym naszym "europejskim" wewnątrz naszej grupy.
Mamy bardzo dużo portów w sumie a to są najwyżej płatne szlaki

Bodek 2014-05-15 13:58:32
Musisz niestety troszkę inicjatywy wykazać
Efe popełnił spory błąd na wojnie i kozia połączona armia zebrała się i uderza na Celtów
DObrze by było gdybyś zebrał poważny stack pod granicą z Turcją i zagroził mu poważniej.
A najlepiej spalił ze dwa miasta.
Efe sam naprawdę ma ciężko. masz od ogrania ziemie także jest o co walczyć.

Ja już ciągne do niego posiłki ale to kawał drogi a Ty masz Turcje pod nosem

trebuch 2014-05-15 21:01:34
przecież przed chwilą dobiłem Pontiego - to chyba nie jest brak inicjatywy;) na poważnie to trochę minie zanim od niego wrócę (jakieś 10 tur) i wtedy dopiero cokolwiek mogę zdziałać na drugim froncie, choć mam nadzieję że sobie poradzicie beze mnie bo w końcu Was bardziej stać na tą wojnę niż mnie na kolejną - od momentu wypowiedzenia wojny Rudiemu słono płacę za całą armię na terenach wroga. Liczyłem na chwilę oddechu;)

Bodek 2014-05-15 23:38:52
oddech będzie po dyplo
w przerwie miedzy jednym a drugim :D
teraz ciśniemy ile się da na wszystkich kierunkach

a poważniej to Efe cos odwalił u siebie na froncie
nie wiem dokładnie co bo się wstydzi przyznać ale znajdzie się w defensywie przezjakis czas

stad moje pytanko o ewentualne możliwości wojenne Holandii

tym bardziej ze nikt tu charytatywnie nie prosi bo realne korzyści w postaci nowych ziem po Raptorusie cały czas leżą na wyciągnięcie ręki (uzbrojonej w macke)

pomysl nie narzucam sie

trebuch 2014-05-16 09:31:39
nastawiałem się na wjazd w niebronione tereny spodziewając się że Efe ich tam rozgromi swoim olbrzymim wojskiem... ale to takiej wojny frontalnej to muszę się przygotować bo poinwestowałem trochę w rozwój po akcji z Rudim. Zanim nie wrócę od Pontiego katapkami to w ogóle nie dam rady, ale w międzyczasie porobie woja i zobaczę co się uzbiera i jaka będzie sytuacja Efe

trebuch 2014-05-16 22:12:11
w tym kierunku w którym płyniesz galeonem Rihiter stoi conajmniej dwiema triremami przy tej trzypolowej pionowej wysepce

Bodek 2014-05-17 14:48:05
a którym galeonem ??
bo ich płynie chyba ze 12 w różnych kierunkach

trebuch 2014-05-17 18:34:57
tym nad terytorium Rihitera

Bodek 2014-05-20 10:35:22
mowiac szczerze nie sadzilem ze Ciebie tez przekreca :-(
smutne to

udowadnia tylko ze glosowanie nie ma nic wspolnego z tym co sie dzieje w grze a odzwierciedla tylko czy dany gracz jest lubiany czy nie

W grze Holandia na wspolpracy z Wikingami tylko zyskala i to duuuuzo
nigdy nie zadalem za to zaplaty czy terenow po Rudim np...
w zamian liczylem tylko na przyjazn w grze..

smutno mi tyle moge powiedziec

nie zamierzam sie jednak mscic takze sie nie obawiaj, GRAJ DALEJ
Wikingowie nadal nie sa Twoim wrogiem, choc zawod spory...

trebuch 2014-05-20 14:30:18
Bodek ja nie chcę grać dalej. Wygrałeś ponad wszelką dyskusyjność i Twoi najwięksi wrogowie to przyznają. Teraz pozostało Ci sadystyczne wykańczanie przeciwników:) dla mnie emocje się skończyły. Turasa mogę zaatakować ale niewiele mi jego tereny dadzą. Gra jest skończona bo emocji, rywalizacji w niej już nie zobaczymy.

A co do wojny z Rudim - w mojej ocenie korzyści były dla każdego. Co do samej zapłaty za Twój udział w wojnie - raz że uważam że korzyści odniosłeś duże rozbijając koalicję która na Ciebie się tworzyła a dwa to zapłatę sam sobie wziąłeś (chatki na spalonych przez Twoje słonie terenach do dziś przynoszą mi po 2 golda zamiast 6;) )

Bodek 2014-05-20 14:38:02
ale co ja mogę na to poradzić że jeszcze jest ktoś kto chce dalej grać ??

no przecież nie wiem kto to jest i to jest powód żeby opuszczać w sumie sojuszniczy kraj który NAPRAWDĘ nic złego dla Holandii nie zrobiła pomagał jej i cały czas pomaga jak tylko może i jak tylko jest potrzeba

Ja też ogólnie jestem już baaardzo zmęczony tym dyplo
i już nawet jaranie wrogów nie sprawia mi takiej frajdy (no może trochę)

ale co mam zrobić w związku z tym, zagłosować ze tym że Rihiter wygrał dyplo ??
przecież to by była paranoja

no nic liczę po cichu że nic się nie zmieni we współpracy i nie będziesz donosił (lub cały czas tego nie czynisz) do kóz o tym gdzie płyną moje statki

Nie atakuję i nie mam zamiaru atakować Holandii
mogę wręcz a nawet zachęcam do założenia miast na dużej wyspie po Larym i Scoobym
Ja biorę tylko pierwszy moduł
reszta jest do wzięcia i czy będzie tam Lary Ty czy Jarek - nie wnikam i nie wnoszę roszczeń

Byle tylko nie wrogowie i byle kraje które są mi przyjazne

trebuch 2014-05-20 14:57:50
właśnie zastanawiam się kto nie chce zakończyć tej gry już teraz kiedy wynik nie może być bardziej oczywisty i przesądzony. Grało mi się fajnie dopóki miałem jakiegoś wroga na horyzoncie (Rudi) i zagrożenie (wygrażający mi Turek). Teraz Rudi dogorywa jako warzywko a Turek robi za chłopca do bicia między młotem i kowadłem (Ty i Efe). jeszcze gdyby Czarni mieli więcej odwagi i nam zagrażali to byłoby o co grać, a oni najwyraźniej przyjęli przegraną na klatę i też gotowi przyznać Ci pierwsze miejsce. Rihiter gdyby wygrał głosowanie to nikt go za zwycięzcę dyplo nie uważał więc wg mnie bez różnicy, a to była jedyna opcja zakończenia tej edycji i rozpoczęcia nowej z nadzieją na większe emocje i wyzwania

Bodek 2014-05-21 07:59:59
tym który nie chce kończyć jest Cheos

także naprawdę zamiast myśleć że Ci się znudziło i nie ma wyzwań spręż się w sobie

Jesteś częścią koalicji która idzie do przodu i ma realnego wroga, to że na forum staram się na maksa zrobić wrażenie że jest pozamiatane to jest element gry pozorów i próba złamania w nich ducha walki.

Nie sądziłem że uda się ich aż tak złamać że się zwasalizują upadłej kozie.

Jest dopiero 150 tura gry, spręż się i graj
Masz łądną naukę, rozwojowe państwo i potraktuj to jako element szkolenia
co można wycisnąć. Zrób porządną armię i skoncentruj i uderz na Turka. Zasiedl kolejny teren po Raptorusie, zasiedl jeszcze jakieś wyspy, rozwiń się w techu, no po prostu graj w civke

zamiast na koniec oddawać się pod kozę
tym bardziej że przez większość gry to był twój wróg

Gryz podobnie, ma wojnę z Centem jak słyszę i niech ćwiczy walkę i rozgrywkę zamiast przyłączać się do obcej koalicji

czarni mają w sumie ponad 60 miast
to olbrzymi potencjał

trebuch 2014-05-21 09:50:15
właśnie przespałem się z tematem i zaczynam przygotowania do walnięcia Turka. Teraz będzie to dla niego mega zaskakujące po tym jak na niego zagłosowałem:) Szkoda że wycofałem się od Gryza bo bym mu pomógł z Centem - podobno Cent idzie dużą armią i Gryz nie ma szans.

Odnośnie tego kto nie chce kończyć mam wątpliwość - gdyby to był Cheos to pewnie nie zagłosowałby na Kozy bo to miało skończyć grę. Oby to nie był nasz najbliższy sąsiad..

Bodek 2014-05-21 12:05:18
tez niestety zaczynam mieć co do tego wątpliwości

niestety z Tobą też na ich temat nie mogę porozmawiać gdyż na tą chwilę to Ty "odwaliłeś" w głosowaniu a On stanął murem bez słowa

ehh

liczyłem że zaczyna się okres dyplo który bardzo lubię, czyli dwa jasne obozy i się naparzamy aż wióry lecą

a niestety zaczyna się ten okres gdy nikt nie chce stanąć do jasnej otwartej walki a tylko knują po kontach jak wygrać i nie zetrzeć się w bezpośrednim starciu z Wikingiem

no szkoda że tak zagłosowałeś bo miałym choć z kim sobie szczerze pogadać :(
a takto nikomu nie można ufać

trebuch 2014-05-21 14:48:45
w sumie Cię rozumiem, choć prawdą jest że ja odwaliłem z innych powodów niż się obawiasz - bo uważam grę za skończoną. Zagrozić Tobie nie mam jak, nawet gdybym chciał:)

Bodek 2014-05-21 15:07:05
czyli co obstawiasz ze przeciagna Efe ?

musieliby mu zaproponowac cos lepszego niz u Wikingow
a to by moglo byc tylko nr 1

zatem musieliby jego wybrac na papieza
i dopiero by stanal do glosowania

trebuch 2014-05-21 16:37:41
nie, nie będę zgadywał o co chodzi bo pewnie na ślepo strzelam. Nie mam pojęcia kto może liczyć na to że z Tobą wygra poza religijnym zwycięstwem. Cheos na forum wydawał się być pogodzony z porażką i twierdził że chce kończyć + zagłosował na Turka żeby faktycznie grę skończyć teraz. Stąd jego skreślałem, ale może masz rację. Patrząc na jego ostatnie ścinki możliwe że zbiera hordy i jeszcze będziemy mieli ciekawie:) Efe jako pretendenta do miejsca pierwszego obstawiałem wcześniej jak zgromadził mega armię i przed atakiem na Rihitera oraz przed tym jak odskoczyłeś mega od peletonu. Teraz po prostu nie wiem

Bodek 2014-05-21 23:50:13
Komuś muszę zaufać i nie wiedząc czemu padło na Ciebie

cholera za dobrze Ci z oczy patrzy ;)

No nic w skrócie
trwają pewne bardzo poufne rozmowy tajne, aż sam jestem zaskoczony
Tak czy inaczej ja mam pewną stroną wojnę a chcę dostać ich mapy na dowód że mnie nie okłamują
Podczas wojny nie można wysłać map.

Zatem wskazałem Ciebie (Holadnie) jako kraj pośrednika. No masz wymyślony Papier - to też pomaga :D

Zatem jutro (być może) ktoś będzie chciał Ci dać swoją mapę
Tylko zwróć uwagę to ma być danie map
Nie wymiana !!!!!!!!!!!
On daje tobie Ty mu NIC
Nie przekazuj nikomu naszych map

Jeśli takie coś nastąpi to wyślij do mnie wymianę map i daj mi znak na tajnym

Nie wygadaj się nikomu !

trebuch 2014-05-22 22:46:30
jak dotąd nikt mi map nie oferował. Co do wysp po Larym - napisałeś że bierzesz część tj pierwszy moduł. Chodzi o część wschodnią czy północną? bo chciałbym założyć gdzieś miasto z dostępem do marmuru pod national wonders a nie chcę wejść w paradę

Bodek 2014-05-22 23:02:01
marmur mogę ci dac od reki

pros mnie o każdy surowiec który mam podwojny, dam bez kłopotu

co do terenow poLarym to zrobie screena w grze i ci wkleje

Bodek 2014-05-23 11:03:25
zapomniałem zrobić screena
ale wysłałem marmur

Co do wyspy
Każda duża wyspa składa się z trzech modułów. Takie większe lądy połączone wąskim przesmykiem. I Lary zajął aż dwa z trzech modułów na tamtej wyspie.
Z Pierwszego go całkowicie wyparłem i tam się osiedlam.
Na drugim jest Lary a na trzecim Scooby.
Larego na drugim pozostawiłem bo nie stanowi dal mnie zagrożenia a były ważniejsze cele dla floty (np. Etiopia) - jeśli chcesz możesz sobie tam wywalczyć teren. Nie znoszę zastrzeżeń.
Trzeci moduł ten Scoobiego wyczyszcony zatem też jest pusty i wilki biegają, można sobie zasiedlać.
Tak długo jak nie osiedla się tam wróg Wikingów to ja nie interweniuje
Jeśli się tam będzie osiedlać ktoś z obcej koalicji to daj znać a przypłwyam ze wsparciem.

trebuch 2014-05-23 16:12:09
ok dzięki za info

Bodek 2014-05-28 23:39:41
No i jak tam przygotowania do obiecanej kampanii tureckiej ??

Bo chybaczas nadchodzi właściwy aby uderzać. Dzięki świętemu miastu nadrabia w kasie bardzo a że wszyscy roznosili jego relę to kasa płynie szerokim strumieniem.

Szykujesz się do ataku ??

trebuch 2014-05-29 11:12:24
tak, szykuję, wojsko z terenów Pontiego jest już 2 turki od moich terenów. Muszę je podleczyć i dobudować trochę armii. ale widzę moimi szpiegami dziwne ruchy armii tureckiej w moim kierunku - nie wiesz nic o wojnie Efe z Turkiem? zastanawiam się czy Turek nie zaatakuje mnie zanim ja jego:P

Bodek 2014-05-29 13:00:03
podciągnąłem do centrum jako pomoc dla Efe 15 berserków
oni je prowadopodobnie widzą szpiegami i może obawiają się (i słusznie) że nie będę tam tylko stał i bronił Celtów.

Tak czy inaczej tyle mogę rzucić od środka w Twoją stronę gdy będziesz atakował

trebuch 2014-05-29 13:17:19
hm, może to dlatego. widziałem sporo jego jednostek wracających w kierunku środka i skręcających na dawne tereny Raptora więc zacząłem się zastanawiać czy widząc pat na froncie z Efe Turek nie chce w międzyczasie zagarnąć trochę moich "zachatkowanych" terenów

Bodek 2014-06-05 00:01:32
Mam nadzieję że nie będziesz już głosował na szkodą dla Wikingów lub jakiejś rezolucji na szkodę państw europejskich

no i jak tam przygotowania do inwazji na turcje ??

trebuch 2014-06-05 08:49:59
O to możesz być spokojny - możliwość zakończenia gry już minęła i teraz przecież mają jeszcze mniejsze szanse więc głosować nie będę. Co do ataku na Turka to chcę ruchów i halabatdnikow dorobić bo nie mam kontry na jego słonie i crossy

ScoobyDoo 

Bodek 2014-06-05 09:12:14
kontrą na słonie i crossy jest ilość
on się nie rozdwoi ani nie roztroi
w centrum musi trzymać duuużo woja bo stack Efe tam jest i mój skromny kontyngent również
ostatnich portów też musi bronić i ma tam sporo crosow i longów
Od twojej strony już niewiele może rzucić...

dostnij troszkę macków i możesz ruszać

trebuch 2014-06-06 00:04:18
mam szpiega u turka i widziałem ich armie - od pyty katap (ze u samego 20 rihitera), mnóstwo crossów i słoni u Turka + same duże (ponad 20) stacki HA i słoni Babilończyka. Przykro mi ale z taką siłą to ja na nich z samymi mackami nie idę:P

Bodek 2014-06-06 11:01:39
ee tam

podchodzisz źle do tematu
Nikt nie mówi o podchodzeniu na czołowe pod ich katapki

Zrobimy to jak z Rudim.
Podciągnij wojo pod granicę i kawałek po kawałku
Niech biega :D
Tam gdzie podbiegnie stackiem tam się zatrzymujemy a gryziemy w drugiej strony

On ma do obstawienia centrum zachód i porty
Nie da rady być wszędzie

Zbierz wojo i spokojnie po cichutku podejdź pod granicę, spokojnie szarpniesz ze dwa trzy miasta bez żadnej poważnej bitwy

trebuch 2014-06-06 22:31:05
myślę że podchodzę dość rozsądnie. Z Rudim było inaczej - nas było aż czterech, atak z każdej strony, Rudi miał armię o wiele mniejszą. Teraz jest nas trzech, ale Ty pewnie dużo woja nie masz na froncie, a u Efe nie wiem co słychać (jakoś od długiego czasu cicho o tej wojnie, oni jeszcze walczą?). Mam wykres Turasa i jest o wieeeele wyżej ode mnie, a do tego widziałem że Babilończyk trzyma u niego większość swojego woja. Stąd spore obawy bo mam granicę naprawdę blisko (Efe ma pustynię jako bufor, Ty w ogóle mega daleko). Ryzyko jest duże i dlatego chcę iść nowoczesną armią na niego żeby uniknąć wtopy

Bodek 2014-06-06 23:56:59
jak tam sobie życzysz, nie narzucam się ale na 100% onn niewiele może tu rzucić bo ma uwiązane wszystko w centrum i po portach

ale spoks
rozumiem

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum