www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Tajny sojusz (Trebuch, Rihiter, Scooby)" (S
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:00   Pakt "Tajny sojusz (Trebuch, Rihiter, Scooby)" (S

Pakt numer 3706, założony 2014-03-24 22:05:11 przez ScoobyDoo (Babylonian - Hammurabi)

Nazwa paktu: Tajny sojusz (Trebuch, Rihiter, Scooby)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
Rihiter
trebuch
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:00   

ScoobyDoo 2014-03-24 22:12:26
Ok, jestem po rozmowie z Holadnia i jest raczej dobrze.
Willi wie, ze sojuszu Banda Trojga, nie ma dla Holandii miejsca.

Więc krótko.
1. Sojusz nasz jest tajny, do momomenty, aż będziemy mogli REALNIE pomoc HOLADNII, (rycki konnnica). Póki co Wili podlizuje sie Wikingowi.
2. Turcy walcza na niby z Holandia itd, wyzwiska w kronice preferowane ;)
3. NAJWAZNIEJSZE, Holandia łyka maskymalnie dużo Francjai (praktucznie całość) ( bierze ile sie da, nie miej skrupułów),a potem docelwoem teren eskpansji jest HRE.(do podzialu z Niemcami -ponti) i połączęnie z drugą częscią sojuszny Anty
"Bodzio and co."

Wg mnie to dobry deal, mocna Holadnia jest lepsza niz Francja. A trebuch to solidny sojusznik. Rudi ma kiepski interfejs, i nie poradzil sobie na mapie.
łAczą nas współne interesy i sytuacja. Ja robie siebie imperium lądowe (wyspy nie dla mnie), Holandia będzie ostro w statki szła.

Zgadzancie sie?

Rihiter 2014-03-25 00:14:43
"A trebuch to solidny sojusznik."

Bez wątpienia. Jeden z najsolidniejszych.

Rihiter 2014-03-25 02:41:17
Zresztą dobra. Zobaczymy.
Wszedłem chariotem na towna, żeby spalić.
Zobaczymy jaki z niego ukryty sojusznik. :)
Najwyżej stracę chariota.

trebuch 2014-03-25 08:11:28
Rihiter, kto jak kto ale Ty mnie oczerniać nie powinieneś. Łatka Łamipakta to jeszcze przez 10 dyplo się od Ciebie nie odklei;)

trebuch 2014-03-25 08:12:43
tak przy okazji Twojego chariota to zaatakowałeś nim w turze teleportu więc zobaczymy co na to Peter. Mój warrior nie powinien był zginąć (celowo nim nie ruszyłem do siebie gdyż przeteleportował się po wypowiedzeniu OB)

ScoobyDoo 2014-03-25 08:59:12
Trebuch nie możesz teleportować jak sam wypowiadasz OB. Wg tego co powiedział peter musisz skasować jednostki lub nimi wyjsc. To w miarę logicznę i mi sie podobba.

P.S.
Wyzywać sie mieliście kronice nie na tajnych. :

Ja Holandię rozumiem, jakby Wiking chciał mi podbić jakegoś sąsiada i podarowac teren to biorę :D .

Na początek to może siebie nie atakujcie dalej.
Willi napisz parę słów od siebie jak to widzisz.

Rihiter 2014-03-25 09:58:22
Dokładnie. Oszczędziłem Tobie kłopotu związanego z faktem, że nie skasowałeś jednostki przed teleportem i skasowałem ją za Ciebie. Nawet do Petera o nakładanie kary nic nie pisałem - ot taka koleżeńska wyrozumiałość. Zdaję sobie sprawę, że czasem o czymś można zapomnieć.

Co do atakowania - ja nie atakuję, tylko stojącego luzem towna planuję spalić. Skoro Trebuch to nasz sojusznik (solidny!) no to nie powinno mu to przeszkadzać i chariota nie będzie atakował. Szczególnie, że planowaliśmy to zrobić, a jedyną rzeczą która nas hamowała były szlaki handlowe (chciał zaczekać, aż będzie miał je z Rudim, żeby kasy nie tracić). Skoro jednak OB mi wypowiedział... cóż. Widać aż takie ważne nie były te szlaki i rozumiem, że z townem mogę śmiało działać.

Skoro każdy grabi pod siebie... no to przecież głupio byłoby samemu nie grabić. :P

trebuch 2014-03-25 11:19:11
Rihi, oszczędź sobie takich tekstów. Jak nie masz ochoty na współpracę to ja to rozumiem. Powalczymy i też będzie fajnie. A jeśli uważasz że to co pisze Scoobi ma sens to nie wybielaj się na siłę i daruj sarkazm bo inaczej to ten pakt sensu mieć nie będzie

ScoobyDoo 2014-03-25 11:29:05
Willi i kebab na luz wrzucie.

Willi moglbys opisac jakie masz stosnki z wikingiem. Co tam tam on mowi itd.
2 czy zgadasz sie byc takim tajnym agentem i nas informawac. Oczywiscie trzeba to robic sprytnie aby wiking nie zorientowal sie ze infor.acja wyplywa.
3. Ja znam trebucha kilka gier i wiem ze on zawsze byl w koalicji anty leader i jazd nie bylo.

Rihiter no coz. Jak ktos wierzy w jawne jak w biblie i na sile wciska podpisz podpisz to potem niech sie nie dziwi ze kose dostaje.
Ja z rihiterem ostro na noze sie pozarlsmy( kartaginskie miasta pieonie sie jaraly)
Ale potem rihiter dotrzymyw umow tzn gral na wlasny rachunek a nie bodzia.
I kity mi juz nie zapodal.
3. Napisz jaki masz plan i czego oczekujsz?

trebuch 2014-03-25 12:00:19
Scoobi, tak jak już rozmawialiśmy wczoraj - mi zależy na terenach Francji, po tym jak zdobędę trochę miejsca na rozwój to jak najbardziej będę zainteresowany współpracą z Wami. Plus tego taki, że faktycznie dzięki dołączeniu do wojny z Francją będę miał możliwość poznania planów sojuszników Bodka. Moim zdaniem podstawy do dogadania między nami są, tylko Rihiter musi przestać się obrażać:)

Rihiter 2014-03-25 13:15:12
Ja się nie obrażam. Po prostu na świeżo numer wywinąłeś. Akcja jaką właśnie przeprowadzacie to nie jest spontaniczny wjazd, tylko coś co było zaplanowane od XX tur temu. Umiem liczyć Trebuch. I z tych wyliczeń wychodzi jasno, że od samego początku jak z nami rozmawiasz o współpracy to waliłeś w bambus. Mówiłeś jedno, robiłeś dokładnie odwrotnie. Co najwyżej wykorzystując pod swoje potrzeby pozory współpracy z nami (np pretekst do budowania drogi).
Powtórzę; nie obrażam się. Po prostu jestem realistą. Scooby widzi dalej super potencjał na sojusz, tajny pakt, a Ciebie w roli naszego agenta. A ja będąc realistą zdaję sobie sprawę, że MAX na co możemy liczyć, to że będziesz agentem podwójnym. Raz dasz jednym, a raz drugim. Tak żeby obie strony były stosunkowo zadowolone istniejącą sytuacją i w miarę nasycone.

Zawsze jednak będzie ryzyko, że jak dojrzysz gdzieś dla siebie ładne frukty, to kopniesz nas w dupę równie łatwo jak tym razem. A Bodek to jest kawał bajeranta i frukty z jego ręki to już nawet mający się za najsprytniejszych **pier***, a później się nimi krztusili.
Więc mam tą obawę, że Twoja postawa wpędzi nas prędzej czy później do grobu. Możliwe, że wszystkich. W D7 przeżyłem i osiągnąłem dobry wynik głównie dzięki temu, że przyjąłem sobie prostą zasadę: "Nie wierzyć w ani jedno słowo Bodka" - bo gość zawsze bajeruje, a jest w tym tak biegły, że on sam buduje taką bajkę, taką otoczkę, że sam w nią wierzy. Bajerant idealny.

Myślisz masz ci los, że co on teraz zrobił? :)
Zbajerował Was że tra la la. Realizujecie właśnie JEGO cel - likwidacja Rudiego - jego jedynej przeszkody/spowalniacza na morzu. A już skubaniec rozpoczął proces "podświadomego" bajerowania samego Rudiego. Bo Rudi jest już martwy, teraz jest tylko pytanie komu ten trup czepi się nogi i ściągnie pod wodę. Co czytamy na forum: jak to Bodek podziwia grę Rudiego, jak ten wspaniale zagrał, jaki z niego godny przeciwnik... rzygać się chce. Cel jest jeden -> wojska Rudiego na do widzenia bombę mają sprzedać nie stackowi Bodzi+Whita, tylko komuś innemu. Komuś kto Rudiemu nie wejdzie ładnie z wazelinką w dupkę, kogoś kogo Bodzio zarysuje Rudiemu jako zdrajcę, inicjatora całej imprezy - wszystko delikatnymi sugestiami, właśnie typu chwalenie "jak to Rudi wspaniale nie zagrał..." na forum.

Przemyśl sobie kto pasuje do tego profilu.

trebuch 2014-03-25 13:47:32
kiedyś grałem bez "wywijania numerów" i zawsze kończyłem z nożem w plecach:) przypominam sobie nawet taki nożyk w którymś misiu od Ciebie;) ale chyba nie ma co o tym się rozpisywać bo w dyplo bez działań podstępnych ugrać się nic nie da i chyba się zgodzicie. Co do tego pod kogo będę grał to można łatwo wywnioskować odpowiadając sobie na pytanie jakie tereny są dla Holandii atrakcyjne (wyspy i środek) i w czyich rękach się znajdują (Efe, Bodek, White). Dodatkowo dochodzi fakt tego że nudziłaby mnie sytuacja gry pod bezkonkurencyjnego hegemona (co w poprzednich dyplach też było widać - grałem w koalicjach przeciw liderom). A czy atak na Rudiego był takim nieoczekiwanym numerem to nie jestem przekonany - rozmawiałem z Tobą Rihi o tej sytuacji od początku gry sygnalizując że sytuacja na granicy z Rudim mocno mnie uwiera i wiąże inne działania. Sam rozumiałem że Ty zachowasz neutralność w moim konflikcie z Rudim albo wręcz mnie wesprzesz żeby potem móc współpracować. Jednak zawiodłem się, gdy po pokonaniu Raptora napisałeś że jeśli zaatakuje Francję to mi wjedziesz od tyłu. Od tego momentu grałem podwójną grę, jednak wciąż realizując dawny plan. Ot tyle w temacie wywinięcia numeru.

Rihiter 2014-03-25 14:03:52
Bo moment kasacji Raptora pokrył się z momentem, w którym jasno zobaczyłem, że Francja jest JEDYNĄ nacją walczącą z Wikingami. JEDYNĄ. Właśnie wyciągasz lwu cierń z łapy. Tylko to nie jest bajka. Lew nie stanie się Twoim best friendem. Będzie mu pasowało to *** Cię z pazura i obudzisz się po tamtej stronie.

Na prawdę nie widzisz tego, że właśnie robisz Bodziowi loda? :)

ScoobyDoo 2014-03-25 14:08:23
Z tym lodem to nie przeginaj brudnu turku.
Najwazniejszeaby aby wiking nie dostal terenu po francji na ladzie.
Zgadzam sie z willim trzeba kombinowac i zrobilbym to samo na miejscu holandii i gral bym przydupasa wikinga rowno. Taka gra.

Pokombinuj willi co zrobic aby tobie francja nie *** tylko wikingowi.
Tobardzo wazne.

trebuch 2014-03-25 14:27:17
może z Twojej perspektywy tak to wygląda Rihi, ale właśnie proponuję układ w którym w pewnym momencie zacisnę szczęki;) myślę że nie ma co się spierać o zasadność ataku na Rudiego bo patrzysz z innej perspektywy niż ja - Ty masz tereny i pretendujesz do wygranej tworząc koalicję, ja początek dyplo przespałem i walcząc z Bodkiem na morzu bez uprzedniego ataku na Francję grałbym tylko rolę pionka do wykonywania jednego zadania specjalnego w grze - zatopienia łodzi Wikingów. Zostawmy to i pogadajmy o tym czy z obecnej sytuacji da się coś sensownego wyrzeźbić

Rihiter 2014-03-25 15:47:57
Raczej o nic już nie walczę. Scooby może i powalczy, ale Turcja jest potężnie w tyle. To tak gwoli ścisłości

Z mojej perspektywy to tak wygląda, że zamiast działać z nami, nawet w kierunku ***ęcia Francji, a może i przy okazji ***ęcia Bodka (bo dlaczego by takiej zasadzki nie można było zrobić?), to wolałeś gadać o ***ęciu Francji z Bodkiem, a nas zrobić w uja. ;)

Dobra, zdaję się na Scoobiego. Jak pisałem on może o coś powalczyć.
Jak na razie to fajczę tego towna - też chce coś pod siebie pograbić. Ciebie atakował nie będę.
A Ty rzeczywiście dbaj o to żebyś nie dostał jako jedyny bomby od Rudiego.

ScoobyDoo 2014-03-25 16:18:03
Ja oczekuje sojuszu na poważnie nie dla bajery. Uzgdaniaia ważnych celów, przekazwyania sobie ważnego info i decydowania co można zrobic.
Wiec ufam Holandii bo mamy wspólny cel. Nasz sojusz jest tajny, co oczywiste.

Efe jest nr 3 ( a mozliew ze bedzie zaraz nr 2), white nr 6. Sorry gęsto maja.

WG mnie Holandia byłaby pionkiem w sojusz z nimi, maks to warzyko odznaka, bo graniczy z kolacją.

Całkowieice rozuiem, ze na 6 miastach też można kupę zrobić, wiec anektowanie francji całkowicie logiczne.

Jako ze jesteśmy jakos dogani to wg mnie:
Willi powinieneś powiedzieć co chcesz robić jako tech leader?
Może Muzyka-free artysta? przed astro? MOze prosto do astro?
Czy siekniecie w międzyczasie HRE razem z Pontim

ScoobyDoo 2014-03-25 21:40:41
Tak może się powtórzę. Ale nie wiem czy masz jakieś szpiega tam, ile Francja ma armi itd. Spróbuj jakoś to rozegrać dyplomatycznie z Francją aby bomby nie dostać, aby dostal HRE lub Wiking. Jak nie wiem?, ale coś pokombinuj itd.
Jak wpadnę to napiszę. ALe na pewno nie idz w pierwzym rzędzie weź co się da i nie pchaj sie na ślepo. Napisz jakie macie plan to może bedzie łątwiej.
Kebab masz jakiś plan?

Rihiter 2014-03-25 21:54:35
Miałem. Zakładał on, że Francja przeszkadza i spowalnia Wikingów tak długo, aż Holandia będzie miała Astro. Wtedy sytuacja obróciła by się o 180 stopni.
Obecnie to sobie tylko posiedzę i popatrzę, bo jak widać **** ze mnie planista. :)

ScoobyDoo 2014-03-26 09:56:38
Zgodnie z polityka jadę po tobie :P

Willi napisz co tam planujesz, bo nic nie piszesz.

trebuch 2014-03-26 10:24:34
planik był żeby zdobyć jak najwięcej terenu na Francji, założyć miasta i techować w morskie idee. O HRE myślałem raczej w dalszej perspektywie bo tyle terenu na raz i tak nie zasiedlę, ale teraz widzę że Ponti ścina i pewnie wjedzie Gryzowi więc możliwe że i na HRE z rozpędu bym poszedł. Czy będę szedł prosto po astro czy zrobię coś po drodze? tego jeszcze na 100% nie wiem, raczej chciałbym iść po astro ale możliwe że skręcę po jakieś ekonomiczne techy po drodze

Rihiter 2014-03-26 11:25:49
Jakichś planów z przepuszczaniem wojsk Bodzia i Whita do nas nie masz przypadkiem?
Bo wątpliwe aby im się później chciało ot tak wracać całym tym złomem po tym jak już zdobędą z dobroci serwa trochę terenu dla sojuszników.

ScoobyDoo 2014-03-26 11:27:53
:D

trebuch 2014-03-26 11:58:33
Rihi, tak mam taki plan. Atakuj mnie póki jeszcze mam wojnę z Rudim to mi go zdążysz pokrzyżować:/
Zamknijmy ten pakt bo szkoda czasu

Rihiter 2014-03-26 12:12:52
Trebuch, poważnie pytam. :)
Jak nie ma takiego planu to napisz: nie ma.
Z kolei jeżeli coś takiego się pojawiło, np Bodzio proponował, to napisz: Bodzio proponował.

Wtedy można myśleć nad pułapką.

No kurde, nie wymagaj ode mnie, że się w 5 sekund przestawię ze "zrobiony w uja" na "ponownie best sojusznik".

trebuch 2014-03-26 12:16:43
nie, nie proponował. poza tym ten jego stack jest za słaby żeby go wysyłać na kogokolwiek. prędzej sam zaproponuje Rudiemu sojusz oferując atak tym stackiem na mnie ale to już moje ryzyko

Rihiter 2014-03-26 13:20:46
Naprawdę podejrzewasz Bodka o takie nieprawe działania? Jak możesz...

Rihiter 2014-03-26 15:24:17
Sojuszniku, możesz odwołać to zgłoszenie, że regulamin krzywdząco złamałem?

trebuch 2014-03-26 15:49:32
to kopsnij coś za warka, przecież nie wnioskuję o karę dla Ciebie tylko chcę rekompensatę za warka (najlepiej samego warriora ale że się nie da to ze 20 golda). chciałem go sobie przezbroić i wysłać do rudiego więc mam realną stratę

Rihiter 2014-03-26 17:54:26
Też mam realną stratę - sojusznika własnie tracę. Kopsnij coś za Rudiego, to ja kopsnę coś za warka. :)

trebuch 2014-03-26 18:08:27
myślałem że my jesteśmy sojusznikami:)

Rihiter 2014-03-26 19:31:37
Jesteśmy.
Z Rudim też byliśmy.

ScoobyDoo 2014-03-26 19:37:58
Dobra turek nie rob zametu. Piszcie konstruktywnie.
Tego wara to olejcie
Proste . Chyba ze dla pokazu powrzucacie sobie . :P

Rihiter 2014-03-29 03:20:26
Co się na tej waszej wojnie dzieje? :P
Po wykresie widzę, że trochę po tyłku dostałeś.

trebuch 2014-03-29 07:53:14
na razie wszystko OK. A czy 5 jednostek to jest "po tyłku"? nie wydaje mnie się, Rudi stracił więcej na moim froncie. Teraz idziemy na stolicę już

Rihiter 2014-03-29 12:44:18
Wykres się gibnął trochę po prostu. Ale rzeczywiście, to pewnie 5 unitów.
Trebuch, chatka spalona. Jak chcesz możemy podpisać pokój. Wyślij dziś jak chcesz - przyjmę.

trebuch 2014-03-29 16:52:20
zastanawiam się czy to dobry pomysł - lepiej żebyśmy jeszcze przez jakiś czas tej wojny z Rudim zostali w stanie wojny między sobą

ScoobyDoo 2014-03-29 17:26:26
wg mnie ok.

trebuch 2014-04-07 10:55:12
stolica Rudiego najprawdopodobniej padnie już dziś więc wojna powoli zbliża się ku końcowi. Jakieś plany na najbliższą przyszłość? widzieliście wykres wojska Efe? zastanawiam się jaką wojnę planuje... Rihiter, Ty z nim nie rywalizujesz o środek?

Rihiter 2014-04-07 12:12:03
I tak i nie. Bo Efe zajął środek między nim a Tobą, a także zajął środek między Larym i ziemiami Sumera. Więc bardzo rozległy teren. Gdyby chciał zajmować dalsze tereny na środku to ma już do nich spory kawałek, plus dodatkowo na plecach Larego, który jest "wewnątrz" jego ziem (w takim L). Także owszem - mamy wspólna granicę na środku, ale mało prawdopodobne by Efe rozważał dalszą kolonizację w tym kierunku. Szczególnie kolonizację przez podbój, gdzie musiał by się zmierzyć z wojskami moimi, Scoobiego, a może też i Larego, który gdyby zwietrzył okazję mógłby się przyłączyć.
Można powiedzieć, że ustaliła się między Turcją, a Galami granica na środku i mam nadzieję, że będzie respektowana. Może oczywiście się okazać inaczej, ale na tą okazję się oczywiście również zbroimy. Możesz wkleić wykreś Efe? Sam będę miał dopiero za kilka tur.

Co do wojny z Francją... że koniec to dobrze i źle.
Źle, bo zniknie jedyny czynny przeciwnik Wikingów. Dobrze, bo w końcu skończysz się z nim pitolić i pójdziesz do Astro. Bodek uzyskał już wystarczającą przewagę spowalniając Cibie wojną. :)

trebuch 2014-04-07 20:33:11

Rihiter 2014-04-07 20:40:52
Ło masz ci los. Ale tego nastrugał. Może być ciekawie. ;)

trebuch 2014-04-07 21:45:33
no, ciekawe czy to na mnie czy na Bodka:)

Rihiter 2014-04-07 23:24:48
Na Ciebie albo na Bodka? Skąd w ogóle ten pomysł?

trebuch 2014-04-07 23:45:33
postawiłem miasto na wyspie zabierając mu surowce, poza tym jestem jego sąsiadem z na przeciwka. Co do Bodka to od Gryza wiem że nawet Ponti ma większą armię niż Bodek - więc może Efe ugryzie swojego Pana i zagra o zwycięstwo? po coś mu ta armia jest...

trebuch 2014-04-09 17:26:54
coś się święci na zachodzie - Ponti naścinał słoni i kieruje się nimi na południe. Albo podchodzi Gryza w nietypowy sposób albo kombinuje coś na White'a. A jeśli na White'a to i na Bodka, a jeśli na Bodka to z Czarnymi, od których ma słonie... słyszeliście coś o tym?

ScoobyDoo 2014-04-09 17:47:43
nic takiego ale dzięki za info efe ma duzo armii, no ciekawe co się dziej

Rihiter 2014-04-09 19:16:34
Tak ciekawe. Ale jeżeli to jest jakaś akcja "w drugą stronę" to powinien był coś napisać. Dlatego wątpię aby coś na Bodka/Whita kombinowali... przynajmniej Efe.

Rihiter 2014-04-11 20:38:10
Jak wojna z Rudim? Kończycie go już?

trebuch 2014-04-11 21:32:20
dobrze, Rudi kasuje armie z braku kasy i jego power leci na łeb mimo że nie musieliśmy poświęcac na niego woja. Wkrótce padnie. Ja już realizuję ścieżkę astronomii bo ta wojna angażuje coraz mniej. Tak przy okazji - wycofaj proszę axemana. Znów wszedłeś najpierw bez uprzedzenia (info o czujce po fakcie), ale zaakceptowałem bo miał stać tam gdzie poprzednio. Dziś jest już pod moją stolicą - testujesz mnie i moją cierpliwość czy o co chodzi?

Rihiter 2014-04-12 03:09:36
Chodzi o to, że na przestrzeni 2-3 tur mam wjazd od Efe. A biorąc pod uwagę zaszłe zdarzenia mam obawę, że przez holenderskie ziemie idzie atak kolejnych "sojuszniczych" sił. Po prostu. Piszę jak jest - obawiam się, że przez Twoje ziemie idzie na mnie druga fala ataku. Czy to jest wystarczające usprawiedliwienie dla mojego węszącego axemena?

trebuch 2014-04-12 08:03:05
Rihi, pzecież Cię sam informowałem o Efe, wkleiłem wykres (moge ponownie bo jego armia wciaz rosnie), Efe mi podebrał tereny na środku i na wyspach, pzez co jest również moim wrogien, dodatkowo założyliśmy ten tajny sojusz. po co on skoro nie masz za grosz zaufania?

a jak to wygląda z mojej perspektywy? ja mam wojsko na terenach Rudiego, Ty ostatnio mocno docinasz swoje i dodatkowo badasz moje tereny wgłebi kraju. Przez to zawróce swoje wojsko bo a nuż chcesz mi wjechać w plecy...

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-04-12 10:17:33
Willi, Zaufanie to bardzo ważna sprawa.
Religijny nie miał do mnie zaufania dopóki pałacu nie zbudował i wtedy uznał ze nie opłaca mie sie jego atakowac ;)
A tak to cały czas węszył u mnie.
Łączy nas interes ale trochę dzieli historia i jest tak, że ja do ciebie 100% pewności nie mam.
Nie wiem co się dziej we Francji, nie wiem gdzie jest ten stack, gdzie jest armia bodka white itd.

Efe ma sporo koksu i jednym z celów może być Turcja, a ja napewno nie chcę miec wiernego sojusznika bodkowego dopakowanego niemiłosiernie pod granicą.

Ty jesteś pod ochroną wikinga i póki co jescze chroni cię jego parasol wiec celem nie powinieneś byc. A Turcja już może

Rihiter 2014-04-12 12:42:25
Turcja na 100% nie zaatakuje Holandii. Masz na to moje słowo. Armie dociąłem przeciw Efe, między innymi po tym jak mnie ostrzegałeś. Za to dzięki.

trebuch 2014-04-13 22:24:55
atak wyprzedzający? dajcie znać jak będzie to szło bo chętnie się przyłączę powalczyć o wyspy które mi zabrał lub może o jakieś miejscówki na środku

ScoobyDoo 2014-04-13 22:26:23
tak aby ustawić odpowiednią kolejność na wojnie :)

Rihiter 2014-04-13 23:20:46
Rzeczywiście jest to jakaś okazja aby ze środka coś urwać, ale na pewno nie będzie ta okazja długo trwać.

trebuch 2014-04-14 09:37:06
dlaczego nie będzie długo trwać? zamierzacie go roznieść w pył w 10 turek?:)

ScoobyDoo 2014-04-14 09:39:43
Nie zartuj efe ma duzo koksu. Latwo nie bedzie.

ScoobyDoo 2014-04-14 09:40:14
Dlatego ze pewnie ostro dotnie.

Rihiter 2014-04-14 10:28:52
Okazje ze swojej natury zwyczajowo nie trwają długo. ;)
Prawda - Efe ma koxu dużo. Ale też i kraju spory, więc i granic kilka do obstawienia. Jak patrzę na ilości to tak szacuję, że połowa jego operacyjnych sił przyszła do mnie, druga połowa pilnuje granicy z USA. To jest własnie ta okazja. Wszędzie się nie da być. Żeby móc obstawić totalnie wszystko (nie licząc granicy z Bodziem), to musiał by mieć nie 600k wojska, a 800k.

trebuch 2014-04-14 14:16:20
na to czekałem:) wymyślcie jak go wmanewrować żeby ukatrupić jakiś mega stack. Ja nie wiem jak wygląda sytuacja na Waszym froncie

"Eferalga_500
2014-04-14 13:23:29
BoudikaImperium Celtów Hej - dawno się nie odzywałem.

Co myślisz o zaanektowaniu ziemi po Rihterze będących na wschód od ciebie - mi się one niepotrzebne a tobie się przydadzą.

Nie ukrywam, że akcję ataku na Rihitera planowałem od jakiegoś czasu i miała być ona niespodzianką dlatego wcześniej się nie odzywałem."

ScoobyDoo 2014-04-14 15:55:33
Dzieki za info. Powiedz jakie masz tam plany albo co nadaja z centrali.

trebuch 2014-04-14 17:11:44
ja mam plan dokończenia Rudiego, a potem jeśli będzie okazja podłączyć się pod Wasz stack żeby zaciukać Celta to chętnie:)

ScoobyDoo 2014-04-14 17:29:10
a kiedy koniec rudiego?

trebuch 2014-04-14 17:50:01
zależy od Centa, byłoby bardzo wkrótce gdyby nie dawał mu kasy na utrzymanie wojska;)

ScoobyDoo 2014-04-14 17:53:03
wszystko jasne :D

ScoobyDoo 2014-04-14 17:53:18
a tak realnie to kiedy?

trebuch 2014-04-17 21:56:37
wracam od Rudiego już, co tam się dzieje, Lary to tak na serio przeciw Wam dołączył? przecież zostanie pożywką dla Efe w następnej kolejności

ScoobyDoo 2014-04-17 22:14:40
on jest debilem :)

Rihiter 2014-04-24 20:40:18
Trebuch - jak postępy?
W ogóle rozważasz jakieś wspólne działanie z nami czy zarzuciłeś ten "projekt"?

trebuch 2014-04-24 21:08:37
Rudi kaput co widać, ale wojsko moje jeszcze chwilę manewruje na jego terenach (liczę że będzie wolne za 3-5 tur). Potem mam wojsko wolne i mogę rozważyć, ale jak mnie przekonacie że damy radę Eferalgę dziabnąć, inaczej nie mam zamiaru się wystawiać

Rihiter 2014-04-24 21:37:11
Efe praktycznie wszystko wszystko trzyma przy mnie, a państwo prawie puste. Scooby ma tyle szpiegostwa w niego włożone, że wszystko widzi.
Próbowaliśmy się z Efe jakoś dogadywać, przekonywać do sojuszu i aby grał o zwycięstwo itp, ale niemrawo do tego podszedł. Trudno powiedzieć co z nim, więc trwa wojna.

trebuch 2014-04-24 21:54:33
mnie to mega zadziwia że on nie wystąpi przeciw bodkowi póki ten mu nie odjechał technologicznie a efe ma woja pewnie najwięcej w grze. bezsensowny ten atak na Was był. jak wrócę armią to poproszę Was o screeny jego terenów i wówczas podejmiemy decyzję czy i jak go capnąć. mój szpieg też już do niego idzie swoją drogą

Rihiter 2014-04-24 23:29:09
Cóż, i właśnie to, że atak był bez sensowny jest też głównym powodem tego, że był też zaskakujący (w miarę). Bo owszem, przygotowania zostały poczynione i armia obronna spora, ale trafił w taki czas, że ani Scooby ani ja nie mieliśmy czasu i kluczowe tury w wojnie robione były w 30 minut, bez żadnych testów itp. Niestety. Tak bywa.

Ale obecnie jego armia nadal jest związana i z punktu strategicznego jego pozostałe flanki wrażliwe.

ScoobyDoo 2014-04-25 13:40:51
podbijaj tego rudigo i pomyśl czy chcesz powalczyć swoimi Galleona z Bodkiem

Larry też mysłał ze jest sojusznikiem bodka i kończy wyr***any po całośći.

Jest szansa ze jawnei będziesz antyWiking?
W szerszej kolacji będzie praktycznie wszysyc oprocz Cholery i HRE.

trebuch 2014-04-26 22:09:06
Scooby, żebym się jawnie opowiedział to musi być okazja. Przecież teraz jeśli zrobię akcję przeciw Bodkowi to mnie zleją aż będzie żal. Okazja moim zdaniem jest niezła bo Wy już macie wojnę z Efe, a Lary został zaatakowany przez Bodka. Brakuje stanowczej postawy Czarnych - oni powinni pójść na Bodka, związać jego armię i wtedy ja mogę dołączyć. Inaczej to tylko wystawie się jak mięso armatnie. Przecież ja mam Efe po drugiej stronie (przy czym on ma środek) i zaraz obok Bodka. Jeszcze jakbyście tak nie *** z Efe to można było myśleć o dołączeniu przeciw samemu Efe, a tak to nie ma najmniejszego sensu bez działania Czarnych

ScoobyDoo 2014-04-26 22:16:13
ok, jasna sprawa, wiking by cie zalał na śmierć :)
WIesz, jakbyś widział jakieś ruchy wojska itd wikinga to daj znac.
Jakbyś o planach wiedział też daj znac.

trebuch 2014-04-26 22:29:54
dam znać ale szanse na to małe - on się ze mną nie dzieli planami. Po zakończeniu misji u Rudiego polazł do siebie i sobie knuje na swoją korzyść. Np. o takim jego ataku na Larego nie miałem zielonego pojęcia. Dam znać jak będę widział że idzie wojskiem na Was, ale narazie to swoje wojsko od Rudiego wycofał do siebie (choć namawiał mnie do ataku na Rihitera, ale tak jak obiecałem go do tego zniechęciłem wykręcając się chęcią odbudowania ekonomii)

ScoobyDoo 2014-04-26 22:48:45
spoko spoko. Wiadoma rzecz.
Tak między nami, to dobrze że pontiemu utarliście nosa.
jest on przekonanu o tym jakiego to on wielkiego skilla nie ma w civce.
Ale jeśli o jakąkolwiek współpracę to .... jest baaaardzo słabo.
Ja mialem z nim współprace w D7, tutaj widze ze powtórka z rozgrywki.

Cały czas będą jazdy na nowych graczy, przez starych. Za to ze graja zespołowo, współnie i sobie pomajaą. Lepiej dąc sie skonsumowąc albo zwarzyć

trebuch 2014-04-26 23:13:05
Ponti w sumie nie był w planie ale strasznie spieprzył akcję z Gryzem (tzn. nie wykończył go wtedy jak była okazja, tylko wypowiedział mu wojnę jak Gryz rozbił Rudiego, a wojska Bodka i White'a były tuż przy granicy z Gryzem). Stąd White podłączył się pod Gryza w celu rozwalenia Pontiego a ja nie chciałem opowiadać się przeciw żeby wyszło że jestem anty-Bodek. Ponti mógł się przydać w przyszłości ale sam na siebie wydał wyrok nieudolnym atakiem na Gryza:(

trebuch 2014-05-15 20:51:32
Wiking mnie namawia na atak na Turcję bo podobno pogoniliście trochę Celta. Przy okazji twierdzi że sam wysyła posiłki na pomoc Eferaldze więc miejcie to na uwadze

Rihiter 2014-05-15 22:21:52
Tak, to oczywiste że do tego namawia.
Nawet się zastanawiałem kiedy zobaczę Twój stack na horyzoncie. :)

trebuch 2014-05-16 09:33:34
z nowych terenów jestem zadowolony, nie mam parcia na Twoje;) liczę że czarni ruszą swoje ciemne dupska i będę mógł dołączyć przeciw Efe

Rihiter 2014-05-16 09:45:38
Prawdą jest, że Efe teraz lekką spinkę ma dzięki ostatniej akcji. Wybiliśmy mu katapy i się ożywił (dyplomatycznie, hehe). Bardzo możliwe, że 1 albo i 2 miasta się mu spali.

trebuch 2014-05-16 09:47:40
macie szpiega na froncie z nim? bo ja mam tam swojego i mogę coś tu wrzucić jeśli nie macie widoku

ScoobyDoo 2014-05-16 09:50:09
szpieg cały czas tam chodzi :) ,
ostał sie od tury zero

Rihiter 2014-05-16 11:41:47
Lepiej wklej co widzisz Trebuch, bo szpieg mości Babilończyka to głównie się buja po jego własnej granicy, a mi mało co pokaże z mojego frontu.

trebuch 2014-05-16 22:34:28
poniżej masz efe a na samym dole wikinga który płynie na ciebie - teraz jest na tą twoją trójpolową wyspą

trebuch 2014-05-16 22:36:04
i wojska efe w tym stacku gdzie mój szpieg

ScoobyDoo 2014-05-17 13:39:34
dzieki za info, ile bodek ma tych galleonow?

Rihiter 2014-05-17 17:32:29
Dzięki Trebuch.
Ten galeon to nade mną jest czy nad Scoobym?

trebuch 2014-05-17 18:33:47
ja widzę 1, jest on nad Rihiterem

trebuch 2014-05-17 18:34:32
ale mam gorsze wieści - Bodek napisał że płynie dwunastoma w różnych kierunkach...

Rihiter 2014-05-17 19:16:32
Trebuch, bardzo możliwe że w najbliższych 2-3 dniach będziesz miał jedyną i niepowtarzalną okazję zagrać przeciwko liderowi, bo robimy akcję z AP i próbujemy przepchnąć zwycięstwo dyplomatyczne. Twoje głosy również będą ważne i proste pytanie: czy na nas zagłosujesz?

trebuch 2014-05-17 20:06:27
tak

trebuch 2014-05-17 20:07:05
kiedy głosowanie? namówię gryza

Rihiter 2014-05-17 23:10:11
Głosowanie wypada w poniedziałek i jeżeli się wszystko powiedzie, to będzie opcja rezolucji o zwycięstwie dyplomatycznym. Kandydatów będzie dwóch: Scooby i ja. Uzgodniliśmy ze Scoobym i innymi osobami organizującym akcję, że głosujemy na mnie. Jeżeli możesz namówić również Gryza to będzie super.

trebuch 2014-05-17 23:38:06
ok, to muszę do poniedziałku zmienić religię na islam. szkoda że wcześniej nie powiedziałeś to byśmy zaszczepili relę do moich największych miast przynajmniej

ScoobyDoo 2014-05-18 02:00:39
Tnij popa jutro o dwa miasta tam gdzie masz rele i wrzuć do miast w pon. W pon jest gloswanie ale glosy zliczą sie z godz 9.00 we wtorek.

Rihiter 2014-05-18 02:44:58
To prawda. Opłacalne z punktu widzenia głosowania jest ściąć 2 pop w mieście na misjonarza i wrzucić do miasta innego. Czyli z 2 popa do głosowania zrobić 6, 7 albo 8 (w zależności ile ma to miasto do którego wrzucasz). Na Islam możesz przejść w dzień głosowania, czyli w poniedziałek. Głosy zliczy x2.

trebuch 2014-05-18 08:32:29
dupa, co najwyżej zdążę przejść na islam. dziś dam radę ściąć na pierwszy u mnie klasztor więc reli nie rozprzestrzenię. a na dziś mam tylko 2 miasta z islamem. jeśli się nie uda to kiedy następny wybór zwycięzcy przez AP?

trebuch 2014-05-18 11:56:05
Gryz też zagłosuje na Rihitera

Rihiter 2014-05-18 13:29:39
Następny za 20 tur, a do tego czasu Bodek galeonami i berserkami + muszkietami wszystkich odpowiednio pozamiata, a rele rozniesie u siebie dla bezpieczeństwa. To taka nasza jedyna i nie powtarzalna okazja - jutro. :)

Rihiter 2014-05-18 19:16:28
Trebuch, bardzo ważna sprawa. Jutro jak zagłosujesz to zrób rewolucję i przejdź na Islam. To podwoi ilość Twoich głosów bo z Voting Member staniesz się Full Member. Można to zrobić nawet po zagłosowaniu - głosy zliczają się i tak na przeładowaniu z poniedziałku na wtorek i wtedy ważne aby Islam był Twoją religią narodową.

Będzie się walka rozgrywała o POJEDYNCZE głosy więc to jest super ważne!

Rihiter 2014-05-19 18:18:47
Uh, emosje. ;)

Wygląda na to, że decydować będą nawet pojedyncze głosy. :)
W końcu na koniec tego całego dyplo się coś dzieje. :D

Rihiter 2014-05-21 22:57:00
Treb za ile masz galeony?

trebuch 2014-05-21 23:08:20
za 12 tur moge mieć

Rihiter 2014-05-21 23:26:58
Uh, długo. Oby w międzyczasie nie przypłynął Wiking i nie pojarał Twoich portów.
Co teraz wynajdujesz?

trebuch 2014-05-22 00:09:13
odciągam galeony bo skoro nie widzę żeby czarni atakowali bodka to mi nie są potrzebne bo sam nic nie wskóram. na razie ładuję w techy ekonomiczne, na galeony mogę przestawić jak będzie potrzeba

Rihiter 2014-05-22 18:17:38
Jest potrzeba. Bo czarni wreszcie zobaczyli, że nie ma to tamto i aby coś wskórać to trzeba radykalnych środków. Obecnie największym problemem i zagrożeniem jest woda i tam jest potrzebne wsparcie - a w tej materii nie kto inny tylko Holandia może się popisać. :)
Staram się współpracę każda opierać na obustronnych korzyściach więc już z góry zapytałem Cheosa co mogą Tobie odpalić za wsparcie morskie - czy mogą wykroić dla Holandii kawałek wysp, które mają "pod sobą", gdzieś tam w bezpiecznej lokacji, tak żebyś mógł tam zrobić miasta i trzepać flotę. I Cheos powiedział, że mogli by wygospodarować kawałek kontynentu, na którym z 5-6 miast Holandia mogła by postawić + jakieś małe wysepki okoliczne.
Ale oni potrzebują wsparcia na morzu szybko. Niebawem Forek będzie miał galeony (kilka tur) i będzie robił flotę. Pewnie by chciał żebyś też w tym czasie robił i aby połączyć siły.

Przemyśl to 12 tur. Bo to długo.

trebuch 2014-05-22 22:03:42
Rihi, nie przyspiesze tego, to najszybszy termin, chyba że mi dasz towny swoje popalić żeby przyspieszyć:P

Rihiter 2014-05-22 22:31:16
Taktyka "krótkoterminowych korzyści" wzorem Larego?
Nie wiem nie wiem... może nie być aż taka dobra jak się wydaje. :P

Jak będziesz miał Astro za 12 tur to też dobrze. Ale czy wtedy będą tak szczodrze się skłonni dzielić czarni to nie gwarantuję. Wiem, że teraz im zależy jak najszybciej.

Rihiter 2014-06-10 00:35:26
I ile brakuje do Astro?
Trebuch - poważne pytanie - działasz z nami? Forek ma Astro, Barteq kończy zaraz, jak do tego dołożymy Twoje, to możemy jako koalicja działać na morzu. Reszta ferainy na lądzie.

trebuch 2014-06-10 10:55:13
dziś odkryłem astro. Tylko wiesz jak to ze mną będzie - popłynę statkami na Bodka to za chwilę przyjdą do mnie na lądzie jarać miasto po mieście - a mają b. blisko - wystarczy przejść 5 pól po pustyni. Jeśli Czarni nie zajmą Wikingów na lądzie to ja z dołączeniem do wojny muszę poczekać

ScoobyDoo 2014-06-10 11:36:26
ale jakie masz techy?

WEikig sam wszystkiego nie zrobi.
Armie trzyma troche od strony efe, u cheosa też jest zajecie.
Jak wrzucisz np draft muszkietow a potem rifle to naprawde cieżko będzie jemu.
Ja wszyscy zaczniemy draftować to naprawdę mogą miec wesoło.
Daleko masz do draftu?
Gryz ma daleko?
Bodek nie bedzie tak kazdego lał bo jak będziesz trzymal w miescie po 20 jednostek portowym (muszkiety na górkac) to bodkowi sie oplaca nie będzie.
Naprawde mozna coś zrobić tylko trzeba sie zebrać.
(np takż laarrt, cholera) jarek.

Bo Bodzio się tak pszyni ze ło matko.

trebuch 2014-06-10 12:49:21
Skubi, nie mam draftu ani muszkietów bo robiłem astro:)

ScoobyDoo 2014-06-10 12:52:56
spoko a kiedy bedziesz mial draf muszkietów?
Bo bodek ma już chemie?

Wiesz chodzi o to ze jak będziesz mial draft to masz armie duzą i latwo.
A bodek sie nie rozdzieli na kawałki. Owaszem może i sieknac jak i kazdemu ale on bedzie kąsał głownie cheosa i forka i może mnie.
Jak będzie mial spor katap i muszkietów to nie będzie sie jemy opłacało cibie atakować

ScoobyDoo 

Rihiter 2014-06-10 18:28:18
W tym Scooby ma rację: Bodek nie jest w stanie być wszędzie.
Jest u Cheosa. Jest u mnie (przy granicy z Efe). Jest na wyspach.
Efe praktycznie wszystko ma od mojej i Scoobiego strony.
White dziś stracił stolicę ;) i teraz wszystko będzie musiał trzymać od strony Cheosa i Cholery.

Twoje wsparcie na morzu pozwoli nam odetchnąć przejść do kontry. Szach na wyspy zmusi Bodka do asekuracji, czyli tego czego teraz w ogóle robić nie musi. Jak wszyscy pomyślimy takim sposobem: "Jeżeli teraz coś zrobię, to później przyjdą" to nas powyciągają jak raki z saka. Jedyne co nas może poratować to wspólne działanie i wywieranie ciśnienia z każdej strony. I owszem, po kogoś mogą przyjść, ale wtedy z każdego innego kierunku bomba. A po kogo przyjdą... loteria, na kogo wypadnie na tego bęc. Chociaż po ostatniej akcji (stolica Anglii) Cheos jest na piedestale, a zaraz później jest moje PA - też kuje Bodzia w oczy.

trebuch 2014-06-10 22:17:58
Rihi, nie poświęciłbyś jednostki dla zdobycia przeze mnie 1 punktu expa? potrzebuję bardzo a nie spotykam już barbów

Rihiter 2014-06-11 11:01:11
Co to za jednostka? Bo mam u siebie własnie barb sworda i jak chcesz to go zostawię dla Ciebie.
Między nami zrobienie wojny dla 1 exp to przede wszystkim strata wszystkich szlaków handlowych.

trebuch 2014-06-11 11:08:56
HA, ale nie zdążę tego sworda zdjąć bo tym HA szukałem dotąd barbów przy pustyni i zanim zawrócę to barb się rozbije o jakieś Twoje miasto. My chyba nie mamy szlaków handlowych? ja przynajmniej żadnych nie mam z Turcji

Rihiter 2014-06-11 18:09:27
Jedź tym HA, bo trochę minie zanim cokolwiek ten sword zrobi, a jak go przyblokuję crosami to miasta nie zaatakuje.

trebuch 2014-06-11 19:36:42
ok, jadę. nie zabijaj dopóki nie będziesz musiał

Rihiter 2014-06-11 22:16:24
Spróbuję. O ile nie będzie mi właził na brąz to spoko.

ScoobyDoo 2014-06-12 20:39:48
Trebcuh słuchaj.
Czarni wzieli sie ostro za montowanie koalicji.
Podobno cholere przekabacili na jedyni słyszną stronę.
Larry (tak wiemy rihi jakie maasz onim zdanie) także jaby jest ochoczy, jarka także będzie z nim rozmowa.
Cholere zerwał OB z efe i white i fajnie jakbysmy zaczęli coś kombinować.
Bo kurde jak oni sobie podium rozstawiają, bodek za 1 czeka na kapitulacje to straszna padaka.

Wiec plan jest aby walczyć, drafotwać wojo i walczyć. Jak sie polegnie to przynajmniej po walce, a jak cipy i wtedy bodek będzie smial sie jak to mu daliśmy za free.
Trzeba sie zmobilizować i próbować a nie stać z boczku. Jak wszyscy staniemy to będzie świętej trójcy ciezko.
Będzie można ich kąsac z kazdej strony. Od larrego, od twojej od cholery.

Bedziemy biegać stackiem ryckow i zobaczymy

trebuch 2014-06-12 21:41:22
w końcu! Centy, Domele też się przyłączą? ja mam 6 tur do rycków i dodatkowe 4 do prochu więc jeszcze potrzebuję trochę czasu (nie wspominając że po drodze muszę dokończyć inżynierię:/ ). ale oczywiście się dopisuję

Rihiter 2014-06-13 08:58:03
Sugeruję lecieć prosto do Chemii po tych techach.

Rihiter 2014-06-14 17:52:33
Trebuch, musiałem w końcu klepnąć tego sworda.

trebuch 2014-06-14 22:26:42
często się pojawiają tam barby czy to jakiś wyjątek był?

ScoobyDoo 2014-06-14 22:30:26
to zalezy ile masz terenu nieodkrytego.
Jak masz odkryte wszystko to sie nie pojawią

trebuch 2014-06-15 15:04:03
Tak, wiem. Pytam czy w tym miejscu skąd przyszedł sword często wychodzą Ci barby żebym mógł jakiegoś ubić

Rihiter 2014-06-15 21:35:16
To Twój szczęśliwy dzień. :D
Pojawił się nowy - archer!!! Dymaj tym konnym ile masz sił w kopytach. :)
Za ile możesz być?

Rihiter 2014-06-18 09:06:25
I się porobiło. HRE leciało w kule, leciało i leciało, więc w końcu Cheos wejdzie i pozamiata.

trebuch 2014-06-18 11:31:34
a co miało robić, walczyć z Wikingiem pałkami na rifle ku chwale Rihiego i Cheosa? haha! zagłosował na Ciebie tak jak go prosiłem żeby zakończyć grę, ale niestety ******ście głosowanie, więc teraz ma czego żałować:( Cheos bardzo mądrze eliminuje tego który zaryzykował głosując żeby zakończyć tę grę (a ryzyko wielkie bo otoczony przez White'a i Wikinga i daleko w tyle techami) zamiast zmontować koalicję jako najsilniejszy z konkurentów i powalczyć. Wyciągnę wnioski dla siebie póki czas

Rihiter 2014-06-18 13:57:10
Czemu na mnie naskakujesz? Czy ja pochwalam to co robi Cheos? Turcja to tam samo pionek w tej grze jak i Holandia. Była chwila akcji jak było głosowanie na zwycięstwo przez AP, ale teraz jak to już nie jest opcją, to Turcja to taki sam przestarzały zapyziały mały kraj jak i Holandia. Różnica jest tylko taka, że na mnie cały czas do spółki Efe z Bodkiem siedzą, a Ty masz spokój. To jaką mam masz ci los inną alternatywę niż trzymać z Czarnymi?

trebuch 2014-06-18 14:14:17
bo piszesz jakbyś miał satysfakcję, że HRE dostaje bęcki. A moim zdaniem w żadne kule nie leciał, nie mógł jawnie wystąpić przeciw Wikingowi, a sprawę zakończenia gry wsparł jak mógł - zagłosował. Wręcz przeciwnie - jakby nie zagłosował przeciw Wikingowi to pewnie ten by go wybronił. A tak to dostanie od Cheosa potencjalnego koalicjanta w wiadomej sprawie

Rihiter 2014-06-18 16:57:15
Odwodziłem Cheosa od ataku na HRE jak mogłem, więc to że się to stało żadnej satysfakcji mi nie przyniosło. Wręcz przeciwnie.
Ale stanowisko Cheosa trochę też rozumiem, bo HRE jemu OB zamknęło, a Wikingowi OB dał. Więc współpracą z Etiopią to ciężko nazwać.
Teraz to nie wiem jak się wszystko dalej potoczy - nie ja decyzje podejmuję.

Rihiter 2014-06-19 19:05:18
Trebuch, Cheos naciska abyś się jakoś określił i sugeruję to zrobić, bo powoli dojrzewają do myśli, że każdy kto nie jest z nimi to jest przeciwko nim.

Rihiter 2014-06-19 20:23:22
Wjedź swoim koniem na lasek gdzie jest mój worker. Barb archer powinien wejść na lasek od góry i w kolejnej turze będziesz mógł go już utłuc.

trebuch 2014-06-19 21:04:36
określiłem się głosując w religijnym. jeśli on oczekuje że wypowiem wojnę teraz Bodkowi (zanim on sam zacznie angażować lądowo wikinga) i dam się pożreć to niech się puknie w główkę. Oceniam że łatwiej mi będzie się bronić przed Cheosem niż Bodkiem i Eferalgą więc jeśli mu coś nie pasuje to niech sobie atakuje Holandię

Rihiter 2014-06-20 12:45:30
:)

Cheos oczekuje na pewno zerwania OB z całym wrogim blokiem.
Kwestię zaangażowania na lądzie wikinga mu przekażę. Ciekawe co odpowie, bo mnie to też żywo interesuje. :)

trebuch 2014-06-20 16:30:41
Myśle że Bodek jest na tyle inteligentny że jak zerwę z nim OB a podpisze z Cheosem to się skapnie że zmieniam front:)

Rihiter 2014-06-20 20:20:24
Wiesz, o to chodzi. Bo teraz granica z Tobą jest dla niego bezpieczna, nie musi od tamtej strony trzymać sił i tym samym więcej może użyć gdzie indziej.

Rihiter 2014-06-20 21:18:37
Cofnął się w moją stronę. Dawaj tak jak strzałkę narysowałem to jutro go dorwiesz.

Cały czas miałeś przychylność Turcji. Bezpieczną granicę, jak trzeba było to i współpracę (chociażby z tym głupim 1ex). Obecnie mam od Bodka bardzo mocny wjazd od strony morza. Dziś pewnie spali mi kolejny port, a finalnie może i spali mi totalnie wszystko na wybrzeżu. I tak szczerze powiem Tobie, że to, że sobie spokojnie siedzisz z Bodkiem dogadany (chociażby na neutralność) to jest niemiłe. Prawda jest taka, że jak się z kimś współpracuje, to się to robi otwarcie. Nawet jeżeli ma to być współpraca jedynie po to żeby wspólnie ****** dostać. Nieważne - dostaje się wtedy ****** solidarnie i już.
Muszę więc z przykrością przyznać, że Turcja jest mocno zawiedziona postawą Holandii.

trebuch 2014-06-20 22:08:44
dzięki, idę za nim. Rihiter, nie wiem czy mnie wypychasz celowo na pożarcie czy nie wiesz jaką mam sytuację więc wyjaśnię - mam 13 miast, 5 z nich na wyspach, 3 na wybrzeżu. Wszystkie widzi Bodek. Na prawdę uważasz że dla lepszego Twojego samopoczucia powinienem poświęcić te 8 miast i z całymi pięcioma wspierać koalicję? jaką wtedy będę miał produkcję? czy dojdę do prochu czy fregat? czy nie lepiej jak dołączę kiedy faktycznie wszyscy się zbiorą i zrobią zorganizowaną akcję na Bodka, a do tego czasu będę techował i budował wojsko?

Rihiter 2014-06-20 23:36:30
Problem w tym, że nie techujesz i nie budujesz wojska. Wszyscy w koło dostają ******, bo na tyle koalicję w tej chwili stać, a Holandia sobie siedzi spokojnie i robi sim city.
Na nic Cię nie wpycham. Po prostu piszę jak jest. W tej chwili sytuacja jest tak ****, że nawet fakt, że Bodek ma o 1 mniej do bicia jest dla koalicji dużym utrudnieniem. Bo po prostu w tej koalicji nie jesteś.

Dawno dawno miałeś lecieć max szybko do galeonów, właśnie po to żeby nie zdarzyło się to co się zdarzyło i teraz dalej się dzieje - totalna hegemonia Bodka na wodzie. Zamiast lecieć do galeonów to wspólnie z "wrogiem" koalicji pojechałeś "przyjaciela" koalicji. Tą wojną opóźniłeś swój reserch tak, że do galeonów doszedłeś mega późno - o wiele później niż Wiking, chociaż spokojnie mogłeś dojść w podobnym czasie albo nawet trochę wcześniej. Co więcej, tą wojną dałeś dodatkowego boosta całemu wrogiemu blokowi, bo zasiedlili swobodnie i bez przeszkód masę terenu.
Teraz Twoje galeony, które miały zrobić różnicę, są już totalnie bezużyteczne. Więc zwodzisz mnie i resztę wizją fregat (które zanim do nich dojdziesz w końcu, pewnie też już będą bezużyteczne - Bodek już wynajduje Steam Power). Oczywiście się za bardzo nie spieszysz do tych fregat, bo po co Ci to? Jeszcze by ktoś pomyślał, że konkurencję chcesz robić hegemonom... sobie banki wynajdujesz i inne bezużyteczne techy. Takie sim city. Niech się inni męczą.
I historia się powtarza.

Rihiter 2014-06-21 20:47:07
Wkleiłem dla Ciebie screena, na którym jak byk narysowałem jak masz pojechać, żeby archer na 100% nie zwiał. Pojechałeś inaczej i go w tej turze nie klepniesz, a to oznacza, że mi spali usprawnienie. Więc go biję sam, bo to dla mnie żaden biznes usprawnienie tracić, żebyś Ty sobie 1exp nabił.

Trudno, może będzie jakiś następny.

ScoobyDoo 2014-07-01 19:02:34
Dałoby radę dostać nadwyzkowe wieloryby?

trebuch 2014-07-01 21:49:19
aj, dałem Gryzowi tuż przed Tobą, o turę za późno zapytałeś

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum