www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)" (Rih
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babiloskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:03   Pakt "Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)" (Rih

Pakt numer 3594, zaoony 2013-12-22 11:47:22 przez Rihiter (Ottoman - Suleiman)

Nazwa paktu: Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Rihiter
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 17:03   

Rihiter 2013-12-22 11:52:52
Witam ssiada.

Opamitajcie si i zastopujcie t bezsensowna agresj. Zgubisz nas obu.
Za 2 tury BW i caego kraju nie zajmiesz. Zanim si krew przeleje zastopuj.

Dodam jeszcze, e nawizaem ju kontakt w grze z Persami i oczywicie nie omieszkam szczegowo opisywa im liczby, siy i ruchw wojsk babiloskich. Wic moe i widzisz obecnie we mnie atw ofiar, ale za chwil kto moe zobaczy j w Tobie.

Dogadajmy si. Odstpi klejnoty.
Wykorzystajmy wsplnie religi i wsppracujmy.

ScoobyDoo 2013-12-22 20:23:27
Bralem BW po to aby bedac agresiwem miec 100% pewnoci, e miasto na granicy, na gorce, bdzie moje.
TAm jest 25% a potem zaraz 50% i pieknie zabezpiecza sie przed jakimikolwiek atakwami. A dodatkowo s gotowe dwa towny, jeziorko nawet banany, ale ty masz tam stolice czego sie nie spodziewaem.
Dlatego robilem rush i zadeklarowalbym tobie od razu wojne po to aby sie zabezpieczy, nawet jakby nie szedl po rele abys to przypadkiem nie wpadl na taki pomysl aby na powdjnym setem postawic miasto i mnie teleportowa.
Przykro mi od 1 tury wiedzialem ze tak trzeba bdzie zrobic :(

Niestety, teren jest taki ze przesmyk jest kluczowy a szczeglnie ten z klejnotami na twardej gorce, bo na tej cudownej mapie nie ma zarcia nie ma praktycznie niczego.

Persw sie nie boje bo tutaj wystarczy 1 spear i cale dwa immortale le i kwicz, zreszt zanim persowie dojda do bw po animalu to troch minie.

Ja tam jestem ciekawy czy wogle wyprzedzisz Rapka po to durgie miasto na barbach nawet jak ja sie zatrzymam, tu gdzie jestem axem.

Cay czas myle.

ScoobyDoo 2013-12-22 20:30:09
Bo rapek patrzc po punktach zeraz bedzie mial BW, a liczy sie gownie to kto postawi axe na gorce i wypowie wojne.

Ten kto nie wemie 3 townw jest w plecy do leaderw, bo tacy sie znajd.

Rihiter 2013-12-22 22:27:25
Z Rapkiem to jest zupenie inna bajka, druga strona ktra teraz si nie liczy. Liczy si to co midzy nami. Jak si dogadamy to sobie z Rapkiem poradz pniej, bo jego ssiada ju rwnie znam.

Masz racj, e towny s wane. Ale przecie klejnoty daj wicej kasy ni towny. Stawianie na nich miasta to ogromne marnotrawstwo.
Dlatego proponuj postawienie po miecie na granicy - Ty tak by obj od razu towna i klejnoty, oraz mc pracowa na jelonkach. A ja swoje postawi poniej wzgrza, nad jeziorem, tak aby obj towna i mc te tym miastem pracowa na bananach.
Kultur zrwnowaysz bez problemu, bo bdziesz mia klejnoty w pierwszym ringu miasta, ja dopiero w drugim. Religi te szybko dostaniesz (stawiaem monaster w jednym miecie), co w rwnowaeniu kultury pomoe. Religia to cenna rzecz.

Mj plan na gr, przynajmniej w pocztkowym etapie, to naukowcy. Jestem Phi wic ma to dla mnie sens. Po 2 w kadym miecie i jazda. Dlatego te klejnoty a takiego znaczenia dla mnie nie maj i powyszy ukad nie bdzie mi wadzi.
Podobnie w D8 chciaem pogra - specjalistami. Niestety jednak trafi mi si uparty osio za ssiada i pogrzeba nas obu. Kto na tym skorzysta najlepiej to doskonale wiesz - widziae wszystko z gry.

Od pocztku liczyem, e si zrozumiemy i dogadamy. Zawsze nam si to udawao i dobrze na tym wychodzilimy (pomimo potkni i incydentw po drodze - jak w D7 ;) ). Tutaj tak samo bardziej si opaci wspdziaa ni si szarpa.

ScoobyDoo 2013-12-22 22:48:39
Widzisz moj plan na gre bycie pierwaym na miescie postwienie z gemsami. Tyle , jest zarcie jest twarda jest bezpiecznie. Zarcie na townach wazNiejszee niz klejnoty bez zarcia.
Mista no twarde daje masakryczny bonus. Plus kultura plus agresiwe powstrzykajankezda armie przed katapami.

Rihiter 2013-12-22 23:31:12
Ale cay sens w tym aby nie musie tam adnej armii powstrzymywa. O to chodzi eby si dogada i mie z jednej strony spokj. Jedyne co jest konieczne to zmieni troch mylenie - wyprze z gowy myl, e moesz zdradzi i tak samo, e drugi zdradzi. Dokadnie tak zrobilimy z Centem w D7 - zaufalimy sobie, pilnowalimy wsplnego interesu i aby bya rwnowaga, eby oboje byli zadowoleni. I dobrze poszo. Gdyby nie zewntrzna zdrada to moe nawet bymy wygrali. :)

Liczy bd si Ci, ktrzy najszybciej opanuj Wyspy albo Eldorado. Czyli albo jak najszybciej do Astro, albo pcha si na rodek i prbowa si utrzyma. Zdominowa morza w pojedynk nie dasz rady - we dwch ju mona ( ewentualnie we 3 z kim na doczepk jeszcze). Tak samo na rodku, w Eldorado, w pojedynk si utrzyma, kiedy kady bdzie chcia si tam wadowa... powodzenia. Co innego jak si zrobi to sprytnie we dwch. Tak aby zawsze mie ten jeden bok bezpieczny.

ScoobyDoo 2013-12-23 10:39:03
Sluchaj, Astro to ludzie bd mieli, za 150 tur, jak bg da.

Nie mona w tej grze mie wszystkiego, to wolale rel ja wol miasto, z klejnotami z banami. Ja sporo zainwestowaem r rush BW i zamierzam zebra z tego frukty. Oferta taka, ze ja ci oddam, i towna, i banany i bed zarcie wspdzielil ze stolic jest niepowana.
Ja zdobyem miasto barbow aby banany mie dla siebie. Gdybymy si spotkali wczeniej, i szedlem sciezka wojny a nie rozwoju, to moglibymy si doga, e tym miastem, si dzielimy.

Rihiter 2013-12-23 13:55:11
Skoro uwaasz, e tak bdzie dla Ciebie najkorzystniej to tak rb. Moje zdanie ju poznae. Nie mam zamiaru Ci na si przekonywa.

Rihiter 2013-12-23 23:54:53
Mam dla Ciebie jeszcze jeden argument za wspprac. Najlepszy. ;)

Bodzio twardo sugeruje i namawia Ci do jechania ssiada. Rozumiesz chyba co to znaczy. :P

ScoobyDoo 2013-12-24 00:13:12
do nieczego mnie nie trzeba namawia. Miasto na klejnotach jak powiedzialem planowaem juz 2 turze, dlateg rushowalem BW. to jest plan minimum.

A atak na ciebie to po prostu, jak sie uda to super, nie uda si trudno, rzebienie w gwnie, Nie uda to sie wycofuje, i wracam tak gdzie mialem plan minumum- optimimum co mona byo ugrac.

Rihiter 2013-12-24 02:46:41
Oj tam. Na artach si nie znasz?
Jak Bodzio co mwi to si robi odwrotnie. ;)

ScoobyDoo 2013-12-24 10:59:02
Niezle, niezle 22 tura BW, szybciej ni inni. C robie plan mimimum-
Set axy i w razie czego bowmany:).

stan wojny podtrzymuje do pki nie postawie seta.

Rihiter 2013-12-24 13:11:29
Mocno oszczdzaem, za granic max 5 unitw, itp.
No i do tego sporo kombinowania na liczbach... bonusach... to te sporo dao. Ale takie rzeczy to si sojusznikom opowiada, nie wrogom. ;)

Jak to widzisz dalej? Bo co by nie mwi to stawianie miasta 2 kratki od mojej stolicy wry raczej niemio. Nie zdziwi si jak jedynie podbudujesz armie i znowu na mnie ruszysz. A to oznacza, e ja tak samo zamiast w rozwj musz adowa motki i bezcenne drewno w armie. Wpadamy w bdne koo "zimnej wojny".

ScoobyDoo 2013-12-24 13:21:17
Miasto nie jest wrogie, ja si kopa z koniem nie bd. Wasny teren to spora przewaga. Jak powiedziaem, ja wybraem rush aby mie miasto na grkach i wypowiedziabym wojn zawsz tobie (bo jeste imp) aby mi setem numeru nie odstawi.

Jak widz dalej, dajemy sobie buzi, wysyam arabom koz na przeprosiny i przekae ci informacje na temat gilgamesza, ktry pisze do mnie non stop i sugeruje mocno abym pcha si dalej :D . C ja dzisaj sprztnaem twojego wara na zalelsione gorce aby sobie pogldac ale niestety wycofuje armie do domu. Agresywne axe zawsze sie przydadz.

Raptorus nie zna tricku, a ty znasz i widziales jak dziaa. A dziaa dobrze.
Legendarny Gilgamesz moze zakada ze bedziesz mial wojn ze mn, i moe inaczej gracz. Ty wg mnie musisz zdoby miasto na barbach, i obja dwa towny.
Znam te par trickw jak to zrobic. Nie bd pisa tutaj o detalach bo, ludzie beda czyta a to s brzydkie rzeczy ... ;) .

Mozesz wykrozystac wojna do wasnych celw, ja tobie oferuje sojusz scisy i wspprace.

Rihiter 2013-12-24 13:36:26
btw... kto jeszcze BW nie ma? Jest jeszcze kto taki? Nie ledziem punktacji wszystkich, tylko najbliszych, ale byem wicie przekonany, e bd ostatni... hehehe...

Ten gupi war to mi si wczoraj na t grk misklikn. Dobrze chocia, e na grk, a nie na paskie, no ale i tak gupio. Lenistwo, do drugiego pokoju si czowiekowi nie chce i i myszki podczy. Taczpad niestety potrafi by... nieobliczalny.

ScoobyDoo 2013-12-27 10:57:46
Witamy turkw po witach. Zadzwon do mnie wolnej chwili aby ustali co i jak.

Rihiter 2013-12-27 13:02:32
Cze. Jestem jeszcze u rodzinki w Piotrkowie. Przedzwoni pnym popoudniem albo pod wieczr. Jak chcesz pogada przed robieniem turki to zaczekaj - najpniej 18-19 si zgadamy.

ScoobyDoo 2013-12-27 14:14:28
Ok jest kilka spraw doobgadanis

ScoobyDoo 2013-12-28 01:19:31
rozstwienei miast

Rihiter 2013-12-28 01:49:49
Trzeba przyzna - niekonwencjonalnie. :)

Ktra to tura bya?

ScoobyDoo 2013-12-28 12:50:35
wczoraj robilem23.

Rihiter 2013-12-28 13:23:58
No tak, ale chodzi mi o t ze screena.

Rihiter 2013-12-28 20:01:32
Scooby. Wana sprawa.
Jakby Raptorus pyta czy mam BW, to powiedz mu, e nie mam. e AH zrobiem i ju charioty mam.

ScoobyDoo 2013-12-28 20:50:13
ok, a zrobiles

ScoobyDoo 2013-12-28 20:51:51
rewolucje?

Rihiter 2013-12-28 21:55:15
Gdybym mia slejva wrzuconego to takiej ciemy nie byoby sensu robi. Jaki kto ma ustrj to mona zawsze sprawdzi.

Wsadziem wariora na zalesione wzgrze po stronie Raptorusa, wic bd widzia co tam szykuje na bieco. W 22 skoczy BW, wic najwczeniej dzi mg skoczy kopalni na miedzi. Take mog tam spokojnie jeszcze z 2 tury siedzie.

Zagadywa Ci w ogle?

ScoobyDoo 2013-12-28 22:06:30
caly czas gada, wkleibym ci screeny, ale po pierwsze mog byc fakowe ;) , i mam zasady ( a to dobre nieprawda :D ) ze screenow rozmw nie wklejam.
Mi pisze wprost ze cie wyrucha na tym miecie i tyle :) , moe poprzez wyruchanie myli ze si podzielicie ale watpie.
Ja bym slava wrzuci.... daje bez pieczestwo.

Rihiter 2013-12-28 22:15:14
Obawia mog si jedynie ssiadw. Jednemu bardzo dokadnie patrz na rce, a z drugim chyba co ustaliem, prawda? (no i te mu patrz na rce :) )

Do mnie Raptorus nic nie pisa od 23.12.

ScoobyDoo 2013-12-29 00:24:59
no jak nie pisal nic od 23 to nie wiem jak si dogadasz.

Rihiter 2013-12-29 01:50:59
Pewnie si nie dogadam. Nie zawsze si da.

Rihiter 2013-12-29 12:14:35
Bez kitu... wanie zauwayem, e jednego towna sobie rozwalie. Wtf? :P

ScoobyDoo 2013-12-29 12:30:58
tzw inwestycja krtko terminowa :P ,

Rihiter 2013-12-29 12:52:42
Hehehehehe.... a nawet dug wobec przyszych pokole. ;)

Z innej beczki... mamy nowego lidera. :D

Rihiter 2013-12-29 12:55:17
Wiesz kto Taoizm zaoy?

ScoobyDoo 2013-12-29 13:45:42
NNie mam pojcia u kogo taoizm , chodz slychy ze trevis.

ScoobyDoo 2013-12-30 23:06:15
Rap ma wlaczone slavery

Rihiter 2013-12-31 02:20:01
Tak, wczoraj rewolucje zrobi.

Rihiter 2013-12-31 14:50:08
Hehe... i popatrz. Zrobi rewolucj, tura w plecy, ci JEDN RZECZ za 1 popa i koniec. Dzi ju zero cinki. :P
Slejv jest po prostu na tej mapie mocno uwalony. arcia jest jak na lekarstwo. Moe dopiero jak si uda wszystko w koo obrobi to niektre miasta, te korzystajce z kilku zasobw, bd do cinania. Reszta bida.

Rihiter 2014-01-02 15:21:49
Bombelek ma chyba ciepo. ;)

ScoobyDoo 2014-01-02 15:36:06
wtpie, tylko 2 razy scia.
Niech si lej i trac motki. Wtpie aby si przebili jeli gociu ma axy to straty bd nieproporcjonalne do zyskw. Dodatkowo go nie wybij do koca to na 200% a to jedno miasto bdzie promieniowao kultur na cao i blokowao zasoby i lasy wic uja a nie skorzystaj.

Niestety, jak kto ma axy (albo moe mie i udaje ze nie ma ;) ), to ju jest po rush. Gdy obroca zetnie miasta do 1, potem odkryje uki i agresor jest udupiony na maksa. Ponosi si tylko koszty i traci motki.

A pierwsza zasada picera mwi: Nigdy nie tra armii.

Gorzej, e lama centowa sie wzbogaci za free, bo trevis to rzeczywiscie moe nie miec BW :/ .

ScoobyDoo 2014-01-02 15:36:50
A widzisz jak doradzaja powinienme ciebie nawala do blu, chyba tak zrobie bo skoro doradzaj to tak trzeba robi.
Tum ma racj.

Rihiter 2014-01-02 16:57:38
Ciko uwierzy, e Trevis nie ma BW. Na punkty nie patrzyem, ale nawet jak religi zrobi (Taoizm), no to co robi wczeniej? Nie chce mi si wierzy, e kto obra tak ciek:

Agri -> Hunt -> Ryby -> Religia...

Nawet ja nie jestem taki szalony. :P

Druga sprawa, e Trevis ma za ssiada Centa, ktry jak zawsze wiadomo!, bdzie nawala. I jak to u Centa jak ju zacznie nawala to nie skoczy a kogo zaciuka albo a sam padnie. Taki typowy berzerk. :P

Tak, tum ma zawsze racj. Dlatego unikam tumw jak ognia.
Lubi by jedynym w okolicy, bd wrd nielicznych, ktrzy maj racj. ;)

ScoobyDoo 2014-01-03 11:16:09
Jeli chodzi o tego axa to on ci nie zagraa, a wary mi s potrzebne na przynte :P .

Rihiter 2014-01-03 11:54:28
O czym piszesz? Bo nie wiem do czego to mam odnie?
Czybym nie zauway dzi czego co miaem zauway? :P

ScoobyDoo 2014-01-03 12:21:31
jak nie widzisz to nie jest problem, ten axe jest na townie miedzy nami.

Rihiter 2014-01-03 15:32:36
Skandal! :)

ScoobyDoo 2014-01-03 16:47:33
Skandal to jeest to ze leader w GNP chce wydbi od biednej Babilonii towna !!!
Wkleje ci moje demo, aby pokazac jacy jestemy biedni.

ScoobyDoo 2014-01-03 16:55:10

oto bieda Babilonii :(
Screen z poprzedniej tury.
Jest co nadganiac gdyby Babilonia byla bogata to bo si dzielia, a teraz to bied si mozna podzieli :zalamany:
Chcesz 2 kilo?

Rihiter 2014-01-03 19:28:49
Oj tam oj tam. Masz poparcie ludu. Twoi poddani Ci kochaj.
To najwiksze szczcie jakie moe spotka wadc!

p.s. Odpal towna, a i Lud Turcji Ci pokocha!:)

Rihiter 2014-01-04 11:50:54
Wyteleportowae mi czujk. Troch to nieadnie pachnie... :

ScoobyDoo 2014-01-04 12:19:52
Jasne, szczeglnie ,e ja sam sie tureck czujk z zalesionej grki ruszyem ;) , a moe to jaki bad gry bo same sie propozycje pokoju pojawiaj jak u forak.
Byo siedzie na dupie i nie zwiedza. Pozwiedzasz jak bedziemy mieli OB.
A wogle to mnie zdziwio, e teleportwalo cie do ciebie a nie na neutralny teren.

Nie wiem, czy zauwayes ale twj sumerski sasid czestwo si ustawia jako pierwszy... Moe to przypadek? :)

ScoobyDoo 2014-01-04 12:26:42
A widzisz, do czego wojna prowadzi to wida na przykadzie Cheosa, szoruje po dnie tabeli. Forek nie wiele wyzej, chociaz miasto postawi a cheos natrzepa armii i dupa, a przeciez jest cre i ma punkty za bycie cre.
Ale nie trzeba atakowa bo przecie sasiad ma BW i nie ma aksw.
ycz im wszystkiego najlepszego. NIech si dzieje.
Pewnie cheos juz przeklina wojn z BOmblem bo zamiasta zaja miasta na odbiciu wpieprzy sie w beznadziejn wojn.

Mam nadziej ze trevis da rad sie wybronic i cent te sie wpieprzy wtedy bdzie ugotowany

Rihiter 2014-01-04 12:28:27
Wiem, e zszedem z grki ale widziae to wczoraj robic ruch po mnie, wic nie musiae dzi logowa si z samiukiego rana i stawia miasta "na podwjnym". e teleportowao tak a nie inaczej to kwestia szybkiego testu w WB.

eby nie byo... pretensji o sam teleport nie mam. Mwi tylko, e to mierdzi.

To, e si Sumer czsto ustawia jako pierwszy zauwayem. Zwrciem nawet dzi uwag Peterowi, e Raptorus n

Rihiter 2014-01-04 12:28:27
Wiem, e zszedem z grki ale widziae to wczoraj robic ruch po mnie, wic nie musiae dzi logowa si z samiukiego rana i stawia miasta "na podwjnym". e teleportowao tak a nie inaczej to kwestia szybkiego testu w WB.

eby nie byo... pretensji o sam teleport nie mam. Mwi tylko, e to mierdzi.

To, e si Sumer czsto ustawia jako pierwszy zauwayem. Zwrciem nawet dzi uwag Peterowi, e Raptorus n

Rihiter 2014-01-04 12:29:16
To, e si Sumer czsto ustawia jako pierwszy zauwayem. Zwrciem nawet dzi uwag Peterowi, e Raptorus nie respektuje 1h karencji po przeadowaniu. Skoro nie wypowiada wojny nie powinien si logowa zaraz po przeadowaniu.

Rihiter 2014-01-04 12:37:32
Co si podupczyo z wysyaniem wiadomoci. Sorki za spam.

Scooby, wszystko rozumiem. Wiem, e wojna wczesna na tej mapie ssie i korzyci z tego u nikogo nie wida. Jakbym tego nie przeczuwa/zakada to bym nie szed w rele. :P
Jednak rozmawialimy wczoraj o "podejrzanych" ruchach, zagraniach, posuniciach itp. To po prostu powoduje nerwowo, a nerwowo prowadzi do dalszych niekorzystnych konsekwencji.

Prosty przykad:
Chciaem slejwa wrzuca dopiero jutro. Tak mi pasowao, zgrywao si z popami, produkcj itp. Przez wprowadzon niepotrzebnie nerwowo wrzuciem ju dzi. Zakadajc, e nie masz zych intencji i nie jest to preludium ataku to i tak na tym strac (jakie 5 arcia). Niby ****, ale jednak.

Sojusz wolabym oprze na transparentnoci, tak eby nie podnosi cinienia drugiej stronie i nie powodowa sobie wzajemnie w ten sposb strat.

ScoobyDoo 2014-01-04 12:39:58
Akurat tego to nie testowaem, rzadko to si dzieje.
Z samiuskiego rana to sie zalogowal ten Raptorus, ja mylaem powanie ze chcesz do domu wraca. Przeciez to ja ci sam zaproponowame aby mial czujk u mnie wiec naprawd nie wiem po co si ruszae?

Rihiter 2014-01-04 12:56:05
Wiem, e si z samiukiego rana ruszy. amie tym regulamin cycek jeden, mam nadziej, e mu Peter zwrci uwag.

A tak si ruszyem, co by nie. Lepiej mie oko i tu i tu. Nie sdziem, e wadujesz miasto na podwjnym, bo nie byo takiej potrzeby.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-04 13:07:27
No moze przegiaem z tym podwjnym niepotrzebnie. Masz racje nie byo takiej potrzeby. Hammi przeprasza i wysaa drug koz w prezencie ;) .
Jak mowie bde tam trzyma tylko 1 axe i war. Moglbym trzyma same wary ale mam ich malo i na kade miasto 1 moe starczy.

Rihiter 2014-01-04 13:42:06
Dobra, nie ma si co niepotrzebnie brandzlowa sownie. Poszo jak poszo. Podejrzenia jakie to wywoao rozwieje czas. A jak nie rozwieje tylko potwierdzi, no to wiadomo. Na pohybel. :)

ScoobyDoo 2014-01-04 13:55:48
Dokladnie. Czyny nie slowa. Powiedzialem co chxe idlaczego. Wycofelem sie nie atakuje. Przekazuje jakies info . Pinkty szpiegowski zdjalem ale jakies 10 tur to na siebie trzeba wrzucic aby demo widziec.

ScoobyDoo 2014-01-04 15:00:31
ZGrac karta vs rap ze postawilem miasto i wiaze sily twoje ? Iczekam na sumeryjczka ruchy

Rihiter 2014-01-04 15:23:58
Czemu by nie. Zagraj.

ScoobyDoo 2014-01-04 21:41:22
Przegioe z kablowaniem tego co tobie rzucilem. Ju nic sie nie dowiem :P .
Zreszt nie mj problem.

Z innej beczki
Wszyscye bdziemy *** :( . Nawet larry :D

Rihiter 2014-01-04 21:59:54
Oj tam nic si nie dowiesz... czas leczy rany. :P

p.s. Zwaszcza Larry. :)

ScoobyDoo 2014-01-04 22:54:38
A tak z ciekawoci ty si poskarye peterowi za podwjny ruch?
Przeciez to wiadomo, e legalne :) .

Rihiter 2014-01-05 01:00:38
Nie poskaryem. Nie jestem skarypyt. :)

Zapytaem czy tak mona robi, bo moe taka wiedza si przyda na przyszo (e mona). Sam szczerze mwic miaem wtpliwoci, czy rzeczywicie mona. Ale to byo w formie pytania, a nie skargi "bo on mi tak zrobi...".

Rihiter 2014-01-05 02:49:09
Dzi Raptorus wrci do ywych i si odezwa. A nawet od razu si mocno gadatliwy zrobi. Chce si podzieli... oczywicie podchodz mocno podejrzliwie (chyba zdye ju zauway, e patrz na stosunki z ssiadami ciut paranoicznie :) ). Ale po tym co dzi zobaczyem to wydaje mi si, e na powanie to pisa - chce podziau.

Wiesz co zrobi? Widocznie to co przetoczyo si przez forum o "triku" na zajcie tanio barbw uruchomio u niego pewne kanay... ale nie do koca mu wyszo... :)
Podstawi wczoraj wariora pod miasto, na przynt, i tutaj s dwie opcje:
1) Albo liczy na to, e uk si zabije o wara, bo nie podstawi unitw na dobicie go,
2) Albo przesuwajca si kultura barbw zaja mu wzgrze, na ktrym mia drog zbudowan i... odcia jego unity od moliwoci dobicia. :D
Stawiam na to 2, bo rzeczywicie na przeadowaniu pole z jego drog zrobio si barbarzyskie. Przeoczy to. Archer zajciuka wara, bezkarnie, a teraz na przeadowaniu wraca do miasta z 1.1 siy i z expem na promo. Cyrk. :)

Take chyba bdzie podzia.

ScoobyDoo 2014-01-05 15:12:39
Ta niezle trick. Dlatego symulacja jak najdokladniejsza daje rade. A tak to sie mozna niezle wkopac.
Widze ze mu rura zmiekla,wczesnej juz ciebie podbijal a teraz nawet miasto barbow jest problemem.
Ja tam bym sie nie pierdzielil, poczekal na kolejne bledy i chapnal 2 towny. Coz nie masz opcji :( biedny jestes,maly zacofany. Zycie. Pewnie moze proboac tomiasto z klejnotami sielnac wiec tu chce sie dogadac. Wiesz zarowno on i trebuch nie maja happy wiec scinka i miasto moze na maks. 3

Wiec teraz sie wiekszosc non charis budzi i co robic. Miasta pop 4 i co z tym robic
Scinac szkoda bo zaraz bedzie unhapiness. Budowac nie ma co bo axg wymagaja prldukcji a bez axe to sie nie zdobedzie klejnotow.

Ja tam mam male miasta,pewnie rele *** zaraz sama wpadnie i jest ok.
Inni niech mysla.

Innymi slowy ja bym niczego na 100 procent nie obiecywal i bm sieknal calosc.
Ta. Jest jeszcze sporo jeziora ktore daje niezly dochod za free.

A apropo paranoi to dobrze pamietam jak mehmed twierdzil ze padajacy tylko wladcy maja
paranoje :P

Rihiter 2014-01-05 18:14:53
Padajcym wadcom si paranoja wcza. Ja mam zawsze. :D

ScoobyDoo 2014-01-05 21:56:20
Padajcym to juz jest nie potrzebne.
Najwaniejsze, aby mie paranoje kiedy jest si silnym.

P.S. Laduje w ciebie punkty szpiegowskie bo widz ze zrwnale sie z Rapkiem.
Jak cos to przecze sie na jarka.

ScoobyDoo 2014-01-05 22:06:02
jednak nie pakuje szpiegowstwa w ciebie :P

Rihiter 2014-01-06 00:29:37
Dzi wrzuciem punkty w Ciebie, bo z Raptorusem uspokajam stosunki na t chwil. Jak chcesz to te moesz we mnie dawa i oglnie do demo moemy dojecha. A jak masz teraz gdzie indziej potrzeb dawa punkty to pisz, te zmieni.

ScoobyDoo 2014-01-06 12:35:02
Ja daj na Jarka. Myle ze take dobrze aby mial np bobka punkty, jak tylko zlapie demo jarka to dobije na ciebie.

ScoobyDoo 2014-01-06 12:35:19
ladnie ci tak rela skacze :P , maskrycznie

Rihiter 2014-01-06 13:03:52
Skoczya znowu??? Yeeeeyyy! :D

To jeeli to Tobie nie przeszkadza to zostawie punkty na razie na Tobie. Na Raptorusa nie chc teraz dawa, a na kogo innego nie mam zupenie sensu (bo musiabym na Toyotoma albo Trebucha). Nie mam kontaktu z Bobkiem jeszcze.

Rihiter 2014-01-06 13:47:14
Rzeczywicie skoczya. Mio. To mam ju rel w kadym wasnym miecie.
Pewnie i do Ciebie niedugo skoczy. Za ile Writing bdziesz mia?

ScoobyDoo 2014-01-06 14:10:45
Trudno dokladnie powiedziec 3 koncze potery trzeba zebrac kase i moze w 7 tur sie wyrobie

ScoobyDoo 2014-01-06 15:13:53
Widze ze set scity, jendym sowem dogadany podzia terenu.

Rihiter 2014-01-06 15:43:53
Dogadany dogadany. Peace & Love.

Rihiter 2014-01-06 15:45:18
Moesz wklei screena z tymi fragmentami Eldorado jakie ju odkrye? Chc potwierdzi swoje podejrzenia co do rozlokowania surowcw. Te mog wklei to co ja widziaem.

Rihiter 2014-01-06 15:45:58
Pytanko jeszcze; Persa planujesz jecha dopiero po katapach czy wczeniej nawet?

Rihiter 2014-01-06 15:55:04
Hehehehe... ogldam sobie screeny i fajnie wida jak Peter map budowa.

Woda... duo wody.
pas 5x5 plainsy
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 pustynia
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 pustynia
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 plainsy
Woda... duo wody. ;)

A pniej rnicowanie to tu to tam. Jeziorko 3x3, wzgrza 3x3...
Tutaj troch poszarpiemy, tu wygadzimy. :P

V'la ! Gotowe! :)

ScoobyDoo 2014-01-06 16:28:19
No mam takiego sava na 14 nacji zrobionego w edytorze na postwie tego co widzialem i mi powiedziales. Pokombinuje sobie jak to moze wygladac

Rihiter 2014-01-06 17:25:31
Nie przesaa by tego sava? :)
Oczywicie po modyfikacji - jeeli tam jakie Twoje tajemnice s. ;)

Chodzi mi o map... nie chce mi si rcznie tego klepa wszystkiego, a WB niestetyn nie ma opcji ctrl+alt+c -> ctrl+alt+v.

ScoobyDoo 2014-01-06 17:41:19
Wiesz trzeba przelac na biedne glodujace dzieci w babilonii. Co laska :p

Rihiter 2014-01-06 18:24:17
Oj nie nacigaj biednych Turkw. Kebab sabo schodzi, kozy chude... bieda. :)
Moesz mi po prostu po koleesku oszczdzi 1h dziubania w WB, bo to tylko o to chodzi. Sama mapa nie jest adn tajemnic. Szczeglnie, e podzieliem si informacjami jakie miaem. :)

p.s. Zakadasz w tej rozgrywce podpisywanie paktw jawnych, nap'w, obronnych i innych? Czy nie przewidujesz w ogle takich dziaa?

ScoobyDoo 2014-01-06 18:48:28
Tak te chude kozy to straszna bieda. Dobra wyslemy. Tylko nie przekazywac bo nie jest dlubanina bo dlubalem miejscoeke a potem copy paste. Jest taki edytor.

Co do paktow. To kurde w kazdym dyplo pierwszy jawny to lamiesz. Kurde nie che zie naciac :-D

Jesli chcesz jawny nie ma problemu. Zeby nie przeginac proponuje na 30.

Rihiter 2014-01-06 19:57:08
To przelij na maila: przel przez PW.

Co do jawnego, nie pisz e chc. Pytam delikatnie czy w ogle przewidujesz bawienie si w pakty jawne w tej rozgrywce. Wiem, e czasem kto nie chce adnych podpisywa, albo nie chce adnych podpisywa od pewnego momentu, eby nie byo skisu wasnie.

Co do jawnego midzy nami; to zaley od tego jakie masz plany (i nie chodzi mi o plany wobec mnie - ufam, e midzy nami jest git). Bardziej chodzi o plany "zewntrzne". Np jakbym chcia co uszykowa na Raptorusa, to bardziej mi pasuje eby myla, e mam z Babilonem jazdy. To samo w drug stron - wolisz pewnie eby Toyotom myla, e mamy kos, a pokj to jest bo jest akurat tak wygodnie. Dlatego te pytaem o to jakie masz plany na TT, czy chcesz go jecha szybko czy dopiero po katapach (i pewnie do spki z Bartkiem).

p.s. W D8 adnego nie zamaem! Wic nie w kadym. :P

Rihiter 2014-01-06 20:00:13
Masz taki edytor do map civ4 e mona c i v robi? Jak si to nazywa?

ScoobyDoo 2014-01-06 21:42:50
Co do jawnych mi to powiewa, jak kto powiedzia slowa slowa slowa.

Ja widz to tak, e mamy wsplny interes, i na pewno nie bdzie sie opacao nas soebi wzjamnie atakowac bo s twiejsze cele. wiec chodzi tylko o pewne plecy, aby si skupi tam gdzie jest atwo a ani i Kebabw ani i bablinii nie jest atwo. Co ja juz wiem ;) , nawet jak suleman jest religiny.
Dla mnie sprawa abosulutnie najwyszego priorytetu to szalona expansja, koszty nie graj roli.
Nie wiem jak ostro chcesz gra, ale ja si szykuje na ostr sieczk, imperium Babilonii moe by od morza do morza jak bdzie tyklo okazja.

Barteq mnie wkuriwl na wejsciu tekstem, ze nie chce mie agresywnego ssiada i dlatego nie pojecahl TT. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ile picu bo cosik barteq nie szaleje, ale sam taki tekst mnie zirytowa.

Rihiter 2014-01-07 01:28:54
To, e nie chce mie agresywnego ssiada to na przyszo wcale takie gupie nie jest. Ja te nie chce. :P
Dlatego cieszy mnie bardzo, e mj ssiad nie jest agresywny (wobec mnie), jeno miy i kochany. Do rany przy. :)

A tak powanie to po przemyleniu doszedem do wniosku, e Astro i owszem - fajnie bdzie by przy nim na full szybko, dziki temu zaj siln pozycj na morzu i wyspach. Ale po drodze trzeba bdzie si ubrudzi troch na rodku. Wic te bd si tam adowa. Pewnie nie a w takim stopniu jak Babilonia, ale na pewno kawaek urwa trzeba.

Moe to i lepiej, bo bdzie mona robi sobie plecy take i tam, na poudniu. Dla Ciebie to korzy - wiedzie, e si tam zaangauj, ale nie na full. Bo wiesz, e moesz tam liczy na moje wsparcie. I otrzymasz je - bo pewnie max ze 2-3 miasta bd chcia tam trzyma, ale armia i plecy dla Ciebie bd tak czy siak. Z kolei licz, e nie bdziesz chcia zaj na poudniu wszystkiego i pozwolisz mi na uzyskanie tam surowcw, ktrych bd potrzebowa.

ScoobyDoo 2014-01-07 11:07:50
Swoj drog to mnie zaskoczylicie.
Kademu mowilem, zeby wzia cae odbicie a tu aden nie chcia.
Tobie sie dziwie szczeglnie, bo twoje axe maja przewag na spami.

Ale moze to bdzie dla ciebie korzystane. Pytanie czy raptorusowi zaufasz jak trzeba bdzie i na poudnie? Ale to twj problem

Cieszy mnie twoja deklracja expansji. Jedziemy ostro z tym burdelem.

" Z kolei licz, e nie bdziesz chcia zaj na poudniu wszystkiego i pozwolisz mi na uzyskanie tam surowcw, ktrych bd potrzebowa"
Caoi nie dam rady sam obj, i wol sie podzieli terenem (i kosztami zdobycia) z sojusznikiem z ni przeciwnikami.

Rihiter 2014-01-07 18:41:40
"Kademu mowilem, zeby wzia cae odbicie a tu aden nie chcia."

A widzisz dziadu jeden. Namawiae mego ssiada do zego. :P
Sam si przyznae. :)

ScoobyDoo 2014-01-07 18:58:38
Bolki jestescie. Wiesz gdyby prbowa ci zajuma odbicie to by nie mia wyboru i musiaby go sprztna. Wtedy postawiby miasto na grce jak czlowiek.

Widzisz ja tam wierze bardzie w Sulejmana religijnego ni on sam w siebie.

Rihiter 2014-01-07 23:00:54
Jak sprbuje zajuma odbicie to rzeczywicie go sprztn i bdzie po sprawie. :P
Ale na razie jest Peace & Love. :D

p.s. Sulejman zaiste jest religijny. Wzr wszelkich cnt i prawoci. Wierny Lud T

Rihiter 2014-01-07 23:01:27
p.s. Sulejman zaiste jest religijny. Wzr wszelkich cnt i prawoci. Wierny Lud Turecki ju obwouje go Najwyszym Prorokiem! :)

ScoobyDoo 2014-01-08 18:11:58
Co tak ostro tniesz :p ?

ScoobyDoo 2014-01-08 18:12:34
Czybzys sie szykowal jednak na walke z raptorusem?

Rihiter 2014-01-08 18:18:16
"Chcesz pokoju, szykuj si do wojny" - jak mwili staroytni.
Jedyne czego pragnie Sulejman Religijny to pokj.

p.s. Ile masz armii?

ScoobyDoo 2014-01-08 18:22:35
70k 3 tury temu,a religiny?

ScoobyDoo 2014-01-08 20:19:35
Zdejmij ze mnie punkty szpiegostwa, demo ju widzisz.

Rihiter 2014-01-08 22:42:23
U mnie jest teraz 66k. Jutro powinno by 72k.

Nie widz jeszcze demo. Trzydzieci kilka punktw potrzeba eby demo widzie. Dzi miaem 24 chyba. Mog oczywicie zdj z Ciebie tak czy siak - nie widz problemu. Proponuj jednak obustronnie dojecha do rwnego 40. Bo jak bdziemy obaj mieli po 32 to chyba si zwikszy do 34, czy jako tak.

ScoobyDoo 2014-01-08 22:49:23
To religiny z tak armia gdzie sie wybiera :P
Kurde najwidoczniej macie wszystko dogadane :D , no mam nadziej ze tylko nie do biednej babilonii

ScoobyDoo 2014-01-08 22:51:14
Gilgamesz tnie, ty tniesz, masakra wyscig zbroje w regione :(

Rihiter 2014-01-09 18:38:50
Jak tam rozwoik idzie? Pochwal si, co to odkrywasz ju. :)
A moe inne dziaania - przygotowania do wyprawy ku Eldorado? :D

ScoobyDoo 2014-01-09 19:42:19
code law ;) , w rozwoju nadganiam rodek stawki :P

ScoobyDoo 2014-01-09 19:44:05
Co do eldorado to jeli chcesz sie przyczy to trzeba si przygotowa.
To dusza rozmowa i trzeba mie dobrze zgrane a nie apu capu.

Z code law oczywicie zart czekamy na jednyn suszn rele

Rihiter 2014-01-09 20:08:27
Spoko spoko. Domylam si, e nie robisz CoD. :)
U mnie strzeliem Priesthooda, zaraz koczy si hunt, a pniej to jad do Writingu.

Jeeli chodzi o Eldorado to masz racj. Ta kwestia wymaga gbszego omwienia i zaplanowania co i kiedy. Jestem otwarty na tak dyskusj wic czy to tutaj czy telefonicznie - daj zna kiedy i podziel si przemyleniami.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:14:57
Powiem tak, e na eldorado trzeba rzuci sporo siy, wiec trzymamy u siebie czujki abymy dobrze spali. Writting bdzie ze 6 tur mam nadzieje, wiec dobrze byoby aby mia to w planach bo trzeba drog zrobi. Do mojego miasta na t tur. Mglby zrobic to [rzez plains i banany bo to wymagaoby tylko 4 worko tur. A zysk znaczny 5 golda na wejsciu, czyli wicej ni town :P .

Rihiter 2014-01-09 20:26:09
A obiecujesz adnie, e nie *** mi worka? :)
Axa cofnij, ebym chocia wizualny komfort czu... :P
Drog zrobi tak, eby bya gotowa na konkretn tur (napisz dokadnie ktra).

Od razu bym te banany obrobi, skoro bd w okolicy workiem.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:33:05
Kurde, myslisz e poakomie sie na worka aby ukady zmienia?
Gdybys wystawi 3 miasta to pewnie tak ale nie dla gupiego worka. Jeli chcesz spokojnie cofn axe.
Writting wg aktualnego stanu powinien miec za 7 tur tej chwili, ale robie pottery na ogromnym overflow, i jednos miasto za chwile mi urosnie i bde pracowal na village, za 2 tury postawie kolejn miasto i bde pracowa na village wiec bardzo moliwe ze mog miec za 5 tur, a 6 to jest 100%,

ScoobyDoo 2014-01-09 20:35:19
a do pottery ma si spory bonus :p 30% z tego co kojarze. Kasy powinno wystarczyc :)

ScoobyDoo 2014-01-09 20:43:01
A wogle to mam pomys jak sobie zapewni pokj na 1 tur :) .
Wystarczy razem si logowa do gry, odczeka 3 min i si rusza.
Bo moe powiedzie abym spada z gry bo chcesz mi wojn wypowiedzie ale musisz to zrobi niezwocznie od razu po zalogowaniu.
Wiec przez 5 tur moemy tak lip uskutecznia jesli chcesz potem czujki o ogien na poudnie.

Rihiter 2014-01-09 20:45:08
To ju nie dziaa - przenoszenie bonusa w overflow z jednego techa na drugi. W 3.19 albo nawet w 3.17 to usunli. Teraz overflow jest "docinany" do bonusa jaki masz na techu, w ktrego ten overflow wsadzasz.

Dzi jest 35 tura?
Czyli mam rozumie, e w turze 41 bdziemy mogli OB podpisa. Popraw mnie jeeli le licz.

Rihiter 2014-01-09 20:46:51
Moemy robi tak jak piszesz - wsplne logowanie. Co by nie. Jeste w stanie tury robi rano?

ScoobyDoo 2014-01-09 20:47:17
Nie masz racji religijny overflow dziaa i onie. Skoro jest tura 35 wiec najponiej na 41 OB ( a moze i 40), jutro bym si zalogowa przed tob, aby dokdnie wyliczy. W turze kiedy mamy OB logujemy si razem do gry obowizkowo.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:48:25
ovefflow dziaa i koniec i nie przekonasz mnie, jutro mozemy rano okoo 12 razem.

Rihiter 2014-01-09 20:51:55
Overflow dziaa - to znaczy jest. Ale jak robisz jednego techa z bonusem +30%, a dalej masz Writing, ktry ma bonus +20%, to na Writing przeniesie Ci warto "bazow overflow" + 20% (a nie 30%). Na bank.
Zreszt skoro koczysz wanie Pottery to masz idealn okazj aby sobie to dokadnie sprawdzi i policzy.

Rihiter 2014-01-09 20:52:45
Moemy o 12 jutro - dla mnie git.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:58:16
przeniesi bazowe 30%, czyli calo z tej tury, potem writting bdzie jecha na 15%

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-09 20:59:03
Testowaem to wielkokrotnie i wykorzystuje to zawsze do uygu.

Rihiter 2014-01-09 22:45:28
Te tak robi, ale bardziej z przyzwyczajenia. :P
Jednak byem przekonany, e to ju nie dziaa. Sprawd na 100%, bo co mi si nie wydaje...

Rihiter 2014-01-09 22:55:01
Taozim przetrwa czy spalony do ziemi?

ScoobyDoo 2014-01-10 00:28:58
Taozim jesli nie skoczy to do ziemi. Pewnie nie skoczyl bo nie byo OB :)
Wiec nie ma reli, bedzie widziec w demo.

Rihiter 2014-01-10 01:07:30
W odniesieniu do Twojego wpisu o "peletonie"; to e Cent zgarn teren nic nie znaczy. Po pierwsze tam jest Ponti, ktry pewnie chtnie co dla siebie rbnie. Po drugie tereny startowe ssaj gak. A po trzecie to Cencik rozwojowcem to nie jest - lepiej walczy ni eko robi.

Na Bodzia trzeba nagania - ten siedzi cicho i puchnie skrycie.

ScoobyDoo 2014-01-10 08:37:48
Ze bodek jest mocny to ja wiem, ale ci powiem ze podwjny teren to bardzo duo.
Bior w ciemno. las dodatkowa rzeka, zyto jelonki.
Fakt bdzie si musial spic ale zobaczymy czy da rad. W rozwoju to si nigdy nie popisa, ale ma 4 miasta i due mozliwoci atwego rozwoju.
Ponti mu nie podskoczy bo cent jest agr i wypromowany na wojnie nie podejdzie ponti nawet.

ScoobyDoo 2014-01-10 09:22:54
O bodzi ju viceleader :) . Jak mio.
Na niego nie bdzie trzeba bdzie napuszcza sami si rzuc.
Trzeba tylko bdzie na tajnych sugerowa.
Wg mnie trzeba przekaza tajna informacj Whitowi aby szed prosto do katap i to biegusiem. Bo bodek go pojedzie jak bur suk. Ja nie mam kontaktu z nim w grze, ale mona napisa na oglnym, ze bodek chyba idzie po katapy a ze ma 5 townw to bdzie ultra szybko, i bdzie po white :(

Rihiter 2014-01-10 17:38:36
Po Raptorusie to atwo pozna, e co kombinuje i chce Ci przekrci. Po prostu si wtedy nie odzywa. ;)
Napisaem mu dzi w duchu wsppracy, e "o jak super, udao si wreszcie wycign archera z miasta, i czy drugiego kosi sam czy mam to zrobi". Odpowiedzi adnej, a przecie teraz wida czy kto przeczyta czy nie. (a przeczyta) :P
Tak samo byo wczeniej jak si sadzi na miasto samemu. ;)

Rihiter 2014-01-11 17:59:56
No tak. Czasem samemu mona popeni bd. Czasem random moe nie dopisa. Rnie z tymi sprawami bywa.
Ludzie jednak s niezmienni. Na ludzi zawsze mona liczy. :)

ScoobyDoo 2014-01-11 19:12:58
Hmm, kurde ty chyba wychaczysz gienka jeszcze :P

Rihiter 2014-01-11 19:40:29
Musia bym 15 standardowego exp'a chapn. Moe by tam za mao do ubicia na gienka. Ale oczywicie szansa jest.
Jutro cinka kolejnych 2 axw, 3 z lasw i jedziemy z koxem. Pojutrze Armia Dihadu Barbariaskiego bdzie najwiksz na wiecie. :)

ScoobyDoo 2014-01-11 22:07:11
jest sprawa, jak odkryje HBR, to pozyczy bys konie na 1 tur, potem moze obrobie to ci dam

Rihiter 2014-01-11 22:11:28
Nie ma problemu. Konnicy na tym etapie nie planuj budowa.

Rihiter 2014-01-11 23:28:38
Bodzio widz e ju si z Rudim na rodku w szachy bawi. Te im tam spieszno najwidoczniej. Jak maja po 5 miast, a pono Bodek ju 6 chce stawia... to moe ju na rodek si aduje? hmmm

Z innej beczki, chocia powizane; Toyotom si co uaktywni. Wczeniej prawie nic nie pisa, a teraz wypisuje mi co raz jakie bzdury. Si cay czas na tego swojego szpiega powouje. Nie wiem co e ju wysa na poudnie, ale uwaaj na niego. Moe poczu cinienie z dwch stron i chodzi mu po gowie eby co gdzie zrobi zanim go dojedziecie z czasem.

Co do jutra to jak si logujemy?

ScoobyDoo 2014-01-11 23:43:39
jutro mam imieniy wiec, ja bde robi tur po 21.
Wiec nie zde wypowiedzie wojny kebamom :( . Co za pech....

Co do bodka i rudiego to bodek juz podobno tam armie wysya, rudi ma charioty pewnie take, i te wysya dzieje si.

ScoobyDoo 2014-01-11 23:46:04
Jak chcesz to moe robi tur przede mna, aby nie czeka, bo pewnie cieakwy jeste jak cholera co bdzie jutro, postawienie miasta take jest wane, ja nie moglem sie doczeka.

Bo ja zrobie ture okoo 20-21 moze po 19, ale jak chcesz to rb tur ze mna :P .

Podoba sie wpis w kronice?

ScoobyDoo 2014-01-11 23:47:07
Dla ciebie to pewne bezpeiczetwo. bo zgodnie z regulaminem aby ci wypowiedzie wojn musz by pierwszy na wojnie :)

ScoobyDoo 2014-01-11 23:48:43
A skoro nie "zde" sie zalogowa to pech, chcialm mam nawet trzy wary w mieie gotowe do akcji :) .

Od poniedzialku jak chcesz robi tury razem to okoo 20-21, wczeniej nie dam rady. Jak chesz rb przede mna.

ScoobyDoo 2014-01-11 23:49:37
Co do TT, to powiem tak, ze jego immoratale to mnie niestety troch wkurwiaja, bo kurde cholera wiec co zrobi musze miec speara i tyle

Rihiter 2014-01-12 01:10:04
Spokojnie. Nic konkretnego nie pisa - nie ma co panikowa. Oywi si tylko. Jak rzuci jakim konkretem to bdziesz wiedzia.

Co do robienia tur - pewnie bd robi po tym jak Rap zrobi. O ktrej (i jak dugo ;) ) on bdzie robi to nie wiem.

Kurde, to by byo idealne jakby si Bodzio z Rudim stuknli na rodku. A pniej siup, Efe + White doczyli. ;)
Ale wtpi w taki scenariusz. Podejrzewam, e si jako uo kosztem ssiadw. Co nie zmienia faktu, e bd sobie bardzo patrzyli na rce. Tym osobnikom nie mona ufa - ni cholery. I oni oboje o tym wiedz. ;)

Rihiter 2014-01-12 01:12:19
p.s. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin.

Rzeczywicie u Was w regionie si to "hucznie" obchodzi. ona tak wspominaa.
U nas to bardziej urodziny. Imieniny to taka dobra okazja do napicia si. Jak kada moliwa. ;)

Rihiter 2014-01-12 01:18:05
Hehe...

1/11/14 11:42 am ponti Logged out
1/11/14 11:38 am ponti Finished turn
1/11/14 11:35 am ponti Score increased to 88
1/11/14 11:31 am ponti Logged in

Wyglda na to, e Cent komu adnie wyczyci pole pod osadnictwo. ;)

ScoobyDoo 2014-01-12 11:14:26
Zatem. Bobek ma 3 miasta i wiec twoj sasiad z poludnia to raczej konkurencja nie nest
Rapek zostal armia, wiem bo mam screena z twoja armia z sugestia atakuj
:-D

Jarek klepnal oracle. Zaskoczyl mnie.
Jednak jarek mocno gra 4 miasta oracle a przez dlugo czas mial 2
Wiec caly las wycial armik nie mze miec duzej.
Ma do postawienia jeszcze z 1lub 2 miasta na swoim terenie

Ciekawe co wzial albo rele albo metal casting
Bede wiedzial po demo

Rihiter 2014-01-12 12:49:44
No, na zachodzie pozamiatane. Ju jest porzdeczek. :)
Co prawda random nie wszed i wiksze straty ni zakadaem mam, ale Sumer straci wszystko - miasto i armie, a u mnie zostay najlepsze. I kurde prawie gienek wpad, niewiele brako. :)
Moe masz kilka warw, ktrych chcesz si pozby? ;)

Rihiter 2014-01-12 12:51:48
Ciekawostka; caa aktualna armia Sumeru to 1 sp i 3 wary. ;)

ScoobyDoo 2014-01-12 19:55:51
Dobry waek z tymi ancuszkiem :P , za dwie tury mam OB, czyli na 40 ture a nie 41.
Wiec musimy razem wejsc w turze 40 aby miec OB :)

Rihiter 2014-01-12 20:27:10
Dlaczego waek? Jest wojna, bo jest. A Ty moesz si logowa kiedy chcesz - skoro chcesz po mnie, to tak robisz. Nie widz waka adnego tylko regulamin i jego stosowanie.

Droga ju jutro bdzie gotowa wic od tury 40 moemy mie OB.

ScoobyDoo 2014-01-12 20:31:02
Mwie ze to jest waek regulaminowy, niby nie mona mie nietyjkalnocia a to sobie zaatwiamy nietykalno :) .

Inna sprawa, ten k.... Gilgamesz aduje we mnie wszystkie punkty szpiegowskie..
Czy ja go zaatakowaem? Czy ja mu miasto spaliem i ca armie (4 spy wybiem)

Rihiter 2014-01-12 21:18:27
Pewnie przeczy zaraz na mnie, bo ja wrciem punkty na niego.
Na Babiloni stanem na 40.

ScoobyDoo 2014-01-13 17:59:58
kurde na 47 bedziemy miel korzysic z OB :/
25 tur czekac trzeab 25*3 +25=100

ScoobyDoo 2014-01-13 18:03:07
dobra, jarek nie writtingu :P

Rihiter 2014-01-13 18:15:50
To dobrze, e nie ma writingu. :)

Ze szlakami miae racj - 25 tur czekania jest. C, trudno. Jutro i tak podpisujemy, rela moe przeszkoczy, czujki mona postawi. Korzy tak czy siak. A szlaki skoro dopiero w 47, trudno. Lepiej wtedy ni wcale. :)

ScoobyDoo 2014-01-13 18:35:47
jakie masz koszty civisksow przy 5 miastach?

ScoobyDoo 2014-01-13 20:12:07
Kurde masz racje z tymi promocjami. Miy Hami podziwia mdro Religijnego :padam:

Rihiter 2014-01-13 20:47:09
Koszty jutro powiem, bo nie pamitam. Ale wydaje mi si, e koo 7-8.
O ktrych promocjach mwisz?

ScoobyDoo 2014-01-13 22:29:52
o tych kombat

Rihiter 2014-01-14 00:02:30
A tak. To jest do wykorzystania kiedy jest dua rnica siy bazowej atakujcego i bronicego. Kiedy z kolei sia jest podobna, to lepiej wzi bonus %.

ScoobyDoo 2014-01-14 20:02:18
No to jarek ma monarchie, bo widzialem jak zmieni ustruj.
Czy dobrze? Wybr sluszny bardzo sluszny. Dla mnie lepiej aby wybral kolosa.
Zadowolenie to nie problem na srodku s dwa :) w jednym miescie

ScoobyDoo 2014-01-14 20:05:03
monarchi niezly wybor
tylko czy ma tyle warow aby miec zadowolenie? Brak granary, nie jest exp.
Nie ma synergii. Zobaczymy. Moj konkurent nr 1

Rihiter 2014-01-14 20:10:45
Na pewno jeeli chodzi o konfrontacj na rodku.

ScoobyDoo 2014-01-15 20:46:46
nie pakuj juz we mnie punkty spieg 44 na 43 i kazdy widzi demo.

Rihiter 2014-01-15 22:19:56
Sory, zapomniaem wczoraj zdj. Dzi zdejm.

Rihiter 2014-01-16 22:53:15
O co chodzi w kronice ?

ScoobyDoo 2014-01-16 23:05:35
Skoro zostaem rozpracowany (zgadnij przez kogo ;) ), to postanowiem napisa o tym wszystkim aby wszyscy wiedzieli.

Rihiter 2014-01-17 00:36:44
Rozpracowany? Teraz to ju nie wiem zupenie o co chodzi.

ScoobyDoo 2014-01-17 11:16:26
W sumie to si ciesz, e przeyem ten pocztek i np sam si nie zajechaem tymi aksami ;) .

ALe jakby nie byo szacun :padam: .
Ale bdzie smiechu po grze :wstyd: . Lepiej nikomu nie pisa :wstyd:

C trzeba gra inaczej i przeku to spektakularne danie dupy na jaki sukces

Rihiter 2014-01-17 14:30:05
Oj Scooby Scooby. Zupenie nie rozumiem dlaczego tak do tego podchodzisz. Atakowanie kogo i niszczenie nie jest obligiem. To jest jedna drg. Bye w sytuacji, gdzie miae do wyboru albo wojn albo si uoy. Wojna niosa za sob spore ryzyko, a przynajmniej przyoyem sporo stara aby tak to wygldao. Miae zbyt mao informacji aby to ryzyko w peni oszacowa wic zdroworozsdkowo przyje grny puap. Zaoye susznie, bo tak si zakada - wariant pesymistyczny. Jednak czasem ze susznych zaoe wynikaj bdne wnioski, tak ju jest. Szczeglnie jeeli mwimy o ukadzie, gdzie nie jeste sam tylko s te inni uczestnicy, ktrzy dziaaj aby zasia dezinformacj.
W 9 na 10 przypadkw Twoje zagranie byo by suszne i optymalne. Bo ryzyko byo due, zarwno wkopania si krtkoterminowo (utrata armii), jak i dugoterminowo (wica na dugo, nic nie dajca wojna). Czasem jednak nawet kiedy ryzyko jest due, a szanse powodzenia niewielkie, to jednak okazuje si, e zaryzykowanie by si opacio. Napalecy by tak zagrali. I rzeczywicie w tym konkretnym wypadku by im si powiodo i opacio. Ale w 9 na 10 innych podobnych sytuacjach (z zewntrz podobnych) wpakowali by si na min.

Uwaam, e zagrae zdroworozsdkowo i bezpiecznie, bo miae liczne przesanki by spodziewa si BW, a niewiele by si nie spodziewa (pisz o sytuacji z tury 22). Gdybanie dzi, kiedy patrzy si na sytuacj z perspektywy czasu dysponujc pen wiedz, kompletem informacji, to jest zupenie co innego. To jest jedynie gdybanie, nic wicej. Tak samo mona sobie gdyba, e mylae o kupieniu takiej czy innej ryzykownej spki, ale jednak po analizie dostpnych informacji si rozmylie. Czasem okazuje si, e spekua zadziaa i taka spka wystrzeli w gr. Ale to wiesz dopiero po fakcie. Wczeniej jej zakup by nierozsdnym ryzykiem.

ScoobyDoo 2014-01-17 21:24:51
Acha mozesz trzyma tego wara w stolicy u mnie *wtedy mam happy chuba), ja mog u ciebie trzyma i tak nie mam armmii w granicach kulruty. A wary mog sie przydac :P , jestem calusienki goy i wystawiony od twojej strony.

Rihiter 2014-01-17 22:08:58
No ju dobrze dobrze. Tak o tym pieczoowicie zapewniasz raz po raz, e normalnie zaczynam co podejrzewa. :P

ScoobyDoo 2014-01-17 23:46:33
a kto ma rel, to kurde dla mnie tylko white.
Bo bodek zalogowal sie poniej ni my i ja ma screene ze jest rela wczeniej, przed zalogowaniem bodka. Bo bodku jest rudi.
Wiec jedyna opcja inna ni white to ze ktos powieci popa zeby mu zdecho..
A to ju trzeba by nie normalnym aby tak zrobic.

Rihiter 2014-01-18 00:27:16
Hmmmm. O tym nie pomylaem. Zdycha 1 popa i dostajesz 4, a nie 6. Ciekawe. Ciekawe.
Widz, e "Wielki Blef" obudzi w Tobie niestandardowe mylenie. ;)

Rihiter 2014-01-18 13:49:21
Gdzie u Ciebie jest jaka zalesiona grka? ebym mg warem na ni wskoczy i TT by si swoimi 2 warami o niego rozbi. We pokieruj, bo tak to bd szuka i bdzi kilka tur.

ScoobyDoo 2014-01-18 18:56:01

Tutaj s twarde. Na lesie wyhaczysz tyle expa?
Sszkoda worka wg mnie... Gienka i tak ci rap dostarczy

Rihiter 2014-01-18 19:43:41
Jak mi Rap dostarczy to odwoam akcje z warami i ju. A jak nie dostarczy no to si j przeprowadzi do koca.
Mog wara w stolicy ustawi i tam mnie TT by mnie zaatakowa? Ok? Bdzie musia tymi warami kawaeczek przej. Jeeli to jest problem to napisz to si bujn na t grk najwyej.

p.s. Napisaem do TT, e Ci zapaciem za to e ca t operacj moemy u Ciebie przeprowadzi. Wic jakby co pyta to potwierd. Nie pisaem nic o rodzaju i wysokoci zapaty.

ScoobyDoo 2014-01-18 19:47:56
Stoj w stolicy, niech atakuje.
Ma nadziej ze dostaniesz odpowiednia ilo punktw.
Daj znac jaki by wynik drugiej bitwy na odbiciu.

ScoobyDoo 2014-01-18 20:00:39
Ja jednej rzeczy pojc nie mog. Jak mona wali gow w mur.
Na pocztku tej gry wygra nie mona. Rudi w d6 zagral mega poczatek. Cule tak samo (d7). I nie udao sie. Ale mozna przegra pocztek.
To niestety (lub stety) siedziao w gowie jak ciebie atakowaem, chocia moglem powiedzie sprawdzam. Ale c byo mineo.

Przecie on ma naprawd fajn nacje. Cre, plus niezly UU na barby, plus szybkie i tanie sdy. Chocia bym sprbowal. PRzecie jak on tak bdzie wali gow w mur to jak go nawet trebuch nie pojedzie.... to ja to zrobie.

Rihiter 2014-01-18 20:32:52
Tom mylenia niektrych osb ciko obj.

Rihiter 2014-01-18 20:34:09
Tok...

Rihiter 2014-01-19 23:41:05
Jestem teraz. Mona pogada.

ScoobyDoo 2014-01-20 21:14:38
sluchaj kurde czegos nie czaje. Tutaj ma zarys kultury azteckiej.
Czy on postwail miast na jugli koo rzeki? reli to on chyba nie powinien miec. nosz kurcze nie uwierze.

Wg mnie moze isc w iron working? chyba jak mam kontak to reli nie powinei znale

Rihiter 2014-01-20 21:19:29
Wejdziesz dalej to bdziesz widzia. Odgadn nie sposb.

"chyba jak mam kontak to reli nie powinei znale" - co przez to rozumiesz?

ScoobyDoo 2014-01-20 21:32:26
tak sie zastanawiam, czy przypadkiem nie zgarna on wasnie reli....
Bo niby cud a tu rela....
Zobacz, to miasto barbow na przeciwko niego, ma wasnie hinduizm

ScoobyDoo 2014-01-20 21:34:43
cos mi sie powalio nie moe miec reli. Bo chyba ze za cen zdychajcych miast.
Wtedy powodzenia :P

ScoobyDoo 2014-01-20 21:38:13
ani on ani haram nie powinni miec reli.

Wiec kurde jak wypalisz chrzecijantwo to bd neizle jaja...
Teocraja mniam mniam. Babilonia bdzie si baa :przestraszony:

i juz wiem po co ten las ;) . Na paacm bardzo przyszoiowo :padam:
No to po takim pocztku to si nie dziwie.

No kurde plan na gr to bez wtpienia masz.

Rihiter 2014-01-20 22:19:26
Jaki plan trzeba mie. ;)
Czy si okae dobry... zobaczymy.

Rihiter 2014-01-21 19:44:05
W ktrej turze Jarek postawi Oracla?
Bdziesz w stanie szpiegiem sprawdzi czy u niego religia jest?

ScoobyDoo 2014-01-21 20:05:57
Wiem gdzie jest rele :P .
Scisle tajne.

ScoobyDoo 

Rihiter 2014-01-21 20:23:56
Nie pitol tylko powiedz. :)

ScoobyDoo 2014-01-21 20:27:00
nie pitole ale kurde reli nie ma :P

ScoobyDoo 2014-01-21 21:24:11
oracle 2480BC

Zobacz ile hindu ma wyznawcoe 5 %.. ty moze 3%

Rihiter 2014-01-21 22:27:17
Bo skacze pewnie wzdu rodkowej rzeki po barbach.

"nie pitole ale kurde reli nie ma" - to znaczy?

Rihiter 2014-01-21 22:30:52
Oracle - 38 tura... okej.

ScoobyDoo 2014-01-21 22:45:34
"nie pitole ale kurde reli nie ma" - to znaczy?

mialem na mysli ze ja jedynej susznej reli nie mam.
Nie wane, kolejna wskazwka. Rel jednoznacznie najbogatszy gracza, ten to 26 gracz (tak 26).

Rihiter 2014-01-22 00:22:30
Chcesz mi powiedzie, e rel wynaleli barbarzycy? To w ogle jest moliwe? :)
Jeeli to prawda to po prostu *** ze miechu... :P

p.s. Konkurencja Ci si w regionie zmniejszya. ;)

ScoobyDoo 2014-01-22 18:20:55
co za *** random stracilem 2 axe jeden wpadl na 22^ drugi na 82% :zalamany:

Rihiter 2014-01-22 19:39:47
Niestety. C, odbudujesz. Innej rady nie ma.

Rihiter 2014-01-24 10:56:25
No masz ci los. Jest mi a gupio - jestem w Lowest 5 jeeli chodzi o wynik w dyplo. :)
Zaczynam si zastanawia czy wybr tak dugoterminowej strategii jak filozofia i religia by dobry na dyplo. Obecnie to wyglda tak, e Agr/Fin chamusie mnie dystansuj. ;)

ScoobyDoo 2014-01-24 12:33:35
ech zobaczmy, jak to pojdzie ze rodkiem.

Oglnie to gram sabo i idzie sabo. Biednemu random zawsze w oczy.

Bogatemu to i kozio ;) sie ocieli.

ScoobyDoo 2014-01-24 18:28:19
Ta barby maj swite hind :P , wida jak na doni.

Rihiter 2014-01-24 21:29:42
Idealne rozwizanie dla jedynej susznej religii. :)

ScoobyDoo 2014-01-25 00:18:23
ktorej u mnie nie ma :zly:

Rihiter 2014-01-25 00:49:43
Co nie chce po za moje granice skoczy cholerstwo. Moe w kocu si przeamie...
Jak sherina postawi to na pewno si rozkrci, ale nie obra si jak wczeniej by si zaczo rozplenia.

Dobiem dzi z Larym dobrego dila. :)

Rihiter 2014-01-25 14:44:36
Ciekawe co si tam Bodziowi zdupczyo na rodku, e tak narzeka.

ScoobyDoo 2014-01-25 15:19:05
ciekawe, co tak narzeka.
Jak mi przykro :placze: :D

Rihiter 2014-01-25 15:44:59
Ile Ci kosztuje /t to miasto na rodku? Jaki maintance wyszed i ile Ci spad przychd kasy na tur?

Druga sprawa; moesz mi wklei screeny jak wyglda mapa na rodku, bo na pewno masz szerszy i wieszy widok ni to co ja wiem. A e wszdzie to samo si powtarza, to bd mg sobie zaplanowa jak to u mnie bdzie wygldao.

ScoobyDoo 2014-01-25 15:59:37
Aha, ju wiadomo.
Jest ostro :/ , to modyfikuje plany take moje :(
Na rodku pojawily sie longbowmany :szok: zamiast ukw.
To nie art. Naprawd, BTW ciekawe kiedy rifle :P ;)
Bo longi upgraduja sie do rifle

Koszt miast 4,35. Daje rad.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:00:23
kurde kilka tur a mialbym dwa *** miast....
Gdyby nie ten rusz to bym je mial... ech.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:03:16
Wic sobie planuj, ale raczej duo woja :P , bo na dlugiego luka to chyba 5 axe moe byc mao. Wziabym 6-7.
I sie spiesz bo kurde niegugo rifle.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:06:19
Witamy Pacal II.

Co tam u ciebie? Jakie plany, jestemy do blisko siebie. Wiec chyba trzeba si dogada.
BTW. Barby maj longi w miastach :)

Rihiter 2014-01-25 16:24:08
Longi? No masz ci los - czyli mog zawraca. Nie rozbij przecie caej armii na zdobywaniu lokacji pod 1 *** miasto... qwa.
Niele sfarcie, e postawie chocia to 1 miasto co je ju masz.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:34:02
Sfracibym jakbym zdoby masz ci los dwa i to na normalny randomie :P

ScoobyDoo 2014-01-25 16:34:48
Trzeba porobi testy...., co i ile.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:35:59
Aha i zdobycie jedneog miasta to tak redio :( , o bdziesz otoczony mocno kultur barbw, wie wychodzi na zero

ScoobyDoo 2014-01-25 16:47:02

Rihiter 2014-01-25 17:05:15
Porobiem testy i rednio 3-4 axy padaj jak si 1 longa atakuje (grka, 40% miasto, +25% fortyfikacja). Ale zdarzay si te i takie randomy, e nawet 10 jednostek szo do piachu.

Co e tym duym biaym polem na rodku pozakrywa? :)

ScoobyDoo 2014-01-25 17:08:33
ekipa wsparcia technicznego ;)
No niestety bez katap to si nie wybieram tam. Sorry ja na random nie licz.
5 axe powiecic to sorry za duo na mnie.

wietny interes zrobi (no wiesz o czym mwie ;) )

ScoobyDoo 2014-01-25 17:11:51
A tak wogole to mam w kocu 57 zarcia a leader 59.
No w kocu jeszcze granarki dostawi i oby do katap.
Kolejne miasto w jugli, koo cukru bo inaczej do dupa.
Iron i ogien.

Rihiter 2014-01-25 21:28:19
To ja chyba postawi przy oazie i tyle. Bo rodka te mi si rednio widzi zajmowa przy takich kosmicznych stratach.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:33:26
Jest powana sprawa, ze rodkiem...
C tylko armia.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:41:53
Aha taka kwestia, z tym miastem barbw to wiesz na razie tylko ty.
Bo moim ssiedzi dostali info, e to persja je spalia :P , nie ja.
Takie dostaem informacje :) Ma nadzieje ze nikomu nie klepne?

Teraz skojarzylem.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:50:22
Innym sowem, plan do katap, biegusiem !!!!
bez katap to se moesz pozdobywa, ale kozy :P

Rihiter 2014-01-26 01:03:18
Nikt po za nami nie wie o miecie na rodku. Czy to jedyne miasto na rodku, czy komu si jeszcze udao?
Qwa, zdupczyo to zupenie moje plany. Do do dupy. Zastanawiam si co teraz. Katapy wcale nie rozwizuj problemu bo co to za rnica czy zdobywajc barb miasto natracisz axw czy katap? Tak czy siak straty bd ogromne.

Jedno co moe by zaskakujce to sonie. Nie obrabiaj ich moe? Tak aby nikt nie widzia, e je masz. Rozstaw czujki i jak bdzie jaki zwiad si zblia to tuba. A pniej narobimy soni jako jedyni na mapie.

ScoobyDoo 2014-01-26 01:07:11
Z tym miastem to, wiesz szpiedzy take chodz.
sloni nie obrobi bo zaraz kultura skoczy (wite barbw ju ma 60% kultury!!)

Co do katap to chyba nie masz racji. Katapy zbija obron do zero i wtedy 2 (raczej dwa) i po zawodach. A tak to zostaniesz z plus 60% do obrony ...

Ciesz sie ze masz teren, bo ci bez terenu to s w niezj dupie :(

Rihiter 2014-01-26 02:30:28
Gdzie mam teren?

ScoobyDoo 2014-01-26 09:16:19
no masz odbicie, sporo miasta, i wite.

Pomys sobie jak si cz osb napia na rzek, armie due a tu wielka dupa.
Przegiecie z tymi ukami.

Rihiter 2014-01-26 09:40:14
Z tym, e si niektrzy nastawiali mocno na rzek to prawda. Ale przypomn, e my si te mocno na rzek nastawilimy. Tobie si udao zajuma miasto chocia 1, mi nie. A armii mam duo i nawet wczoraj ju ni po za granice wyszedem. Take same niepotrzebne koszty.

ScoobyDoo 2014-01-26 10:45:42
Wiesz plan by na dwa, bo tam miam sporo armii. A koszty to chyba poniosem bardzo due, 10 tur po 9 jednostek przy maym pastwie to kasy aro jak stonka cin.
Przecie jednego seta robiem a teraz miasto w jungli bo co z nim zrobi?

Ale masz racje nie ma co narzeka, ma zadowolenie i jednego towna. Slonie pewnie strac na rzecz barbw.

Ale nie narzekam, cz osb pewnie ju wita si z gska :) . Bo armie s cakiem spore.

Rihiter 2014-01-26 13:01:01
No midzy innymi ja si ju witaem z gsk. :P

ScoobyDoo 2014-01-26 13:04:36
a ile miae tur ?

Rihiter 2014-01-26 13:17:31
Armia na granicy dungli i pustyni, czyli jeszcze z 10 tur by zeszo, ale gsk ju czuem. ;)
Rozumiem, e niektrzy to pewnie ju tam pod kultur barbw obozowali i teraz dymaj armiami z powrotem. Ci to ju w ogle dali dupy.
Pewnie si cieszysz jak gupi, bo podejrzewasz (albo wiesz na pewno), e Bodzio wanie si tak wpakowa. :)

Kurde, w ogle teraz auje, e si daem namwi na ten Twj plan ze rodkiem.
Mogem si trzyma planu z leceniem po astro. :)

ScoobyDoo 2014-01-26 13:26:00
Jak ty chcesz leciec do astro bez srodka? Na 8 **** miastach?

ScoobyDoo 2014-01-26 13:26:27
Co do bodzia to 100 procnet racji

ScoobyDoo 2014-01-26 15:05:38
Jak nie chcesz isc po rzeke to mow. ja pojdei sobie wezme

Rihiter 2014-01-26 15:54:14
Chce czy nie chce - jakie to ma znaczenie teraz jak na rodku narobio si longbowmanw?
Dla mnie podstawow drog jest droga filozofii i religii - tak obraem rozpoczynajc gr i musz si jej trzyma. Inaczej oznaczao by to, e wszystkie moje zaoenia inicjacyjne na rozgrywk byy niepotrzebne. cznie z wyborem nacji i miejsca.
Obecnie jedyn drog "do rodka" jest szybka Konstrukcja i katapulty. A ja decydujc si na szybk Konstrukcj SCHODZ z drogi filozofii i religii. Kapujesz? Std wanie myl, e by moe zupenie ze rodka zrezygnuj. Bo nie da si apa dwch srok za ogon. Fizycznie si nie da. Lepiej by niekwestionowanie pierwszym w jednym miejscu, a ostatnim w drugim, ni dotrze rednio do obu z nich.

Musz przemyle cao na nowo ju uwzgldniajc now rzeczywisto - miast na rodku nie bd mia jeszcze dugo, a w wyniku tego moe i wcale.

Druga sprawa:
Pamitasz jak opowiadaem Tobie o Kolosie i jego wykorzystaniu? Wanie si to stao - finansowy postawi Kolosa i to bdzie na najblisze kilkadziesit tur masakra. Kade morskie pole 4 golda.

Rihiter 2014-01-26 15:55:49
Morskie i przede wszystkim jeziora.

ScoobyDoo 2014-01-26 16:30:07
Ok, to sobie przemysl. Ja tam drugiej opcji nie mam.
A kolos u plewana piknie. Wprost cudownie. Jak dla mnie bomba.
Ja tam jestem za cienki aby sciavac sie porele i cuadaki.
Dobrze ze chociaz nie pribuje,wiec nie trace.
recznie stary met casting . Szacun. To masakrycznie drogie!

Rihiter 2014-01-26 16:32:49
To prawda - drogie. Ale pasuje do jego nacji 100%. Pracowity fin. Wida, e si zna na rzeczy bo Plewan. To jest wasnie to - wykorzysta cechy i okolicznoci na max.

ScoobyDoo 2014-01-26 16:56:01
Ja mam swoje org agr. Trzeba wykorzystac w 100 proce tach

Rihiter 2014-01-26 17:22:30
Zgadza si. Dla Ciebie wane powalczy i postawi miast. Udao Ci si zajc zalewa zanim zrobi si shit z longami i to jest korzy.

Dla mnie podstawa to nastawia miast i trzepa wielkich. :)

ScoobyDoo 2014-01-27 10:24:01
ale bieda w Babilonii :( . jestem 6 od koca. Matko boska.

Rihiter 2014-01-27 13:04:37
Kolego, Turkey jest w tym samym dole. :)
Wic nie musisz mi nic mwi...

ScoobyDoo 2014-01-27 20:21:55
Hej Najewyszy Kozodymaczu (tak chyba moe by, w kocu wynalazlem co normalnego, bo peter nakazuje kultur)

Twj uroczy ssiad, chyba dosta gienka :) .
Wiec ta wojna to nie jest taka glupia.
Nie pomysal ze teraz bedzie mial kup a nie OB :P ,
bo nie ma oni z tob ani z trebychem, WOjna wie bya fikcyjna.
Niezego mia randoma ze mu sie urodzi a tobie nie....
Ale ma tak mao miast ze te 3 golda to juz nie robi ronicy.

Rihiter 2014-01-27 21:04:50
Raptorus dosta gienka? No prosz. To co tam si z Holandi jednak pocili.
Random mia dobry, to prawda.

Rihiter 2014-01-27 21:05:04
OB mu nie dawaj jak moesz.

ScoobyDoo 2014-01-27 21:12:59
na sto % on ma bo si urodzi jak ja bylem w grze, a trebycha jeszcze nie byo :)

ScoobyDoo 2014-01-27 21:50:06
nie pocili si wojna fikcyjna :P

Rihiter 2014-01-28 07:49:16
Jakby bya fikcyjna to skd genera?

ScoobyDoo 2014-01-28 09:10:37
wojna bya pewnie po to aby dosta genera.
BYo tak, loguje si rap, zaraz info o generala, i za chwil loguje si trebuch.
Ustawka, tak podejrzewam ;)

ScoobyDoo 2014-01-28 16:13:41
Aha wczoraj widziaem u sojusznikw Kozodymaczy , sumeryjskiego wara.
Wiec masz z nim ob. Ma nadziej, e on wicej jednostek u ciebie nie ma.

Rihiter 2014-01-28 17:41:28
Spokojnie - tylko czujki.

Rihiter 2014-01-28 21:36:22
Tekst od TT:

"A i jeszcze jedno,jak chcesz ze mn te OB utrzyma to lij misjonarza,a dalsze moje dania przedstawi pniej,nie bdzie nic za darmo."

***o si chyba co chopakowi. :D

Rihiter 2014-01-28 21:37:47
Raptorus pyta czy moe podej czujk na wschd. Pozwoliem mu askawie. A babiloscy dzielni topornicy przypadkiem mog t czujk ***. Oczywicie potpimy takie przypadkowe postpowanie.

Rihiter 2014-01-29 00:46:26
A propos tego dziwnego dania od TT; prob mam tak, e jeeli mi on wypowie OB to aby i Ty jemu rwnie wypowiedzia OB. To samo zaatwi od Indii. Wic jak bdzie Pers wirowa to dostanie embargo z dwch stron i bdzie musia wymikn.
Do tego eby nam warunki dyktowa i przeszkadza w handlu i poruszaniu si to nie moemy dopuci.

ScoobyDoo 2014-01-29 09:46:53
Mam ze dowiadczenia odnonie zrywania OB, w D7 zerwaem i przypyna flota, kartagiska flota kupiecka ;)

Ja tam mog zerwa jakiemu dalszemu ssiadowi (dla pewnoci nie podpisuje aby problemw nie byo), a Pers to mi jest potrzebny. Dobre relacje z nim s dla mnie wane, gdy nie pokonam sam wszystkich konkurentw w walce o rodek.
A armii mam tyle co on, moe kapk wicej.

Moliwe, e sam si do niego rozniesie.

ScoobyDoo 2014-01-29 09:57:08
Wiesz ja mam pewn ide jak da misjonarza Indiom, a nie da Persji.

Ale nie bd zabiera ci przyjemnoci z samodzielnego odkrywania.
No chyba, e chcesz mie na tacy

Rihiter 2014-01-29 10:10:33
Mog oczywicie posa misjonarza, e niby do Persji, a pniej po prostu przej przez jego terytorium i i do Indii. To wiadome. :P
Miaem jednak nadziej, e bd mg to zaatwi inaczej - dajc do zrozumienia Persom, eby nie wyjedali z niedorzecznymi daniami. No bo co to masz ci los ma by: "a dalsze moje dania przedstawi pniej,nie bdzie nic za darmo" ?
I to w odniesieniu do gupiego OB, z ktrego korzystaj obie strony. Kpina jaka. :P

ScoobyDoo 2014-01-29 10:18:37
oczywicie mona nawet podwjnym ;) .

Wiesz ani Ottomanie, ani biedna Babilonia nie s na tyle potni aby dyktowa warunki ssiadom. Na razie ;)

Rihiter 2014-01-29 10:54:35
Na razie. Ale przyjdzie moment, e za taki tekst po prostu mu *** i mam nadziej, e nie bdziesz mi robi problemu z przejciem przez Twoje ziemie. :)

Rihiter 2014-01-29 18:09:12
Ale wyskoczye w gr... normalnie nowy lider nam si szykuje. :)
Trzeba rozgosi wesoa nowin. ;)

ScoobyDoo 2014-01-29 18:32:34
Jaki leader, ogromna strata do pierwszego :( , w GNP to ja jestem bardzo saby.
W techach te skromnie, bardzo skromnie. Wycigam co mog z tego badziewnego terenu ktry mam.

Jak tam kronika si podobaa?

ScoobyDoo 2014-01-29 18:33:50
ile masz civic maint? Bo ja przy 8 miastach (fakt maych miastach) nadal 0.

Rihiter 2014-01-29 18:47:35
U mnie ju 6 cholera. Przy 7 miastach. :
Cholerne orgi... bi orgi!

Raptorus do mnie:
"widze ze kolejne miasto dostawiles...a w ktorym miejscu pod jeziorkiem?"

Dobre sobie. :P

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-29 18:49:27
Org to may miki, przy tych z rel :P

Rihiter 2014-01-29 19:00:51
Nie baw si w wiecznie pokrzywdzonego i biednego wiesz kogo. ;)

ScoobyDoo 2014-01-29 19:09:54
ale ja naprawd dopiero si od dna odbiem.

Dobra starczy tego kitowania, bo to si przekomiczne robi. Przydaoby si kilkanacie szybkich turek zrobi i zacz robi rozpierduch.

Rihiter 2014-01-31 09:18:17
Ale Bodzio wystrzeli...
A White atakuje Pontiego. Po tym tylko fakcie mona pozna, e Bodzio Whita zbajerowa. Namota mu w gowie i White myli, e jak bdzie dla Bodzia dobry, to Bodzio bdzie te dobry dla niego. Szkoda gada. Trzeba nawiza kontakty z tamt stron wiata i przemwi Whitowi do rozsdku, inaczej Bodzio bdzie jak pod kloszem.

Rihiter 2014-01-31 09:20:59
To jest ju drugi skok w punktach Bodka powyej 12 punktw. Mylisz, e ma ju katapy?

ScoobyDoo 2014-01-31 09:49:09
watpie aby mial tyle bo ja nie mam masonry czyli w sumie 700 musi by do przodu.
Nie jest to moliwe dla mnie.
MOe wzia sailing itd. Punkty za teren moe mu skoczyy bo s z opnieniem

Nie mona pogodzi exskpansji i szybkiego techowanai na tym etapie. NIe ma opcji.
Dodatkowo bodzio szed na rodek...

Watpie mocno.

ScoobyDoo 2014-01-31 09:49:49
a jak masz czariota to we przejdz do bodzia, albo niby z rel.

Rihiter 2014-01-31 10:09:32
Misjonarza z chariotem puci to ryzykowne do. 70 motkw na atwe stracenie. Pomyl.

ScoobyDoo 2014-01-31 19:05:35
jak tam demo USA?
Powiem ci ze demo Mayw jest bardzo dobre.
Due GNP (wysze ni nasz o 15-20%)

Rihiter 2014-01-31 19:33:31
USA sabiej stoi ni my. W GNP idzie podobnie. W kilku ostatnich turach ciut wyej, ale u nas byo gwnie zbieranie kasiory z tego co widziaem.
W produkcji jest podobnie do Ciebie, w arciu niej od nas. Wojsko te niej od nas.

Rihiter 2014-01-31 20:33:03
Mam info, e Efe osiedli si nad rzek ju te.

ScoobyDoo 2014-01-31 20:40:45
adnie efe naprawd niezle. .
Efe piknie to rozgrywa, ma bardzo dobr nacje.

Te celtyce swordy te nie s zle.
Bdzie wiele duych potg w grze...

Ale widz z ty praktycznei w top3 :P

Rihiter 2014-01-31 21:42:50
Niestety punkty za sherina skoczyy jak ***. Nie sprawdzaem ile to daje punktw, ale mylaem e moe ze 4 da, gra sze. A tu mi 16 wadowao. Wolabym sobie siedzie cichutko na dole tabeli, max gdzie w rodeczku. ;)

ScoobyDoo 2014-01-31 22:10:34
co jest na wieczniku.
Ja bde w cieniu:P, chyba, e znowu si bardzo wychyl. Ale trzeba gra na maksa.

ScoobyDoo 2014-01-31 22:10:48
jest- jeste

Rihiter 2014-01-31 22:32:26
A tam. Pitolisz. ;)

Rihiter 2014-02-01 12:51:31
No i przysza kryska na Maty.... Bobka. Ciekawe czy Lary wjedzie mu w plecy. I ciekawe czy ciapek postawi totemy, ucznictwo i miasta na grce. Rydwany te by si przyday i by Jarka roznis. :D

Rihiter 2014-02-02 15:40:21
Sumer Wielki Mur sobie postawi. :)

Skoczya gdzie rela, ale nie widz gdzie. Widz jedynie, e kasy +1 przybyo. To gdzie u Ciebie w jakim miecie, ktrego nie widz?

ScoobyDoo 2014-02-02 17:31:26
Nie u mnie :(

ScoobyDoo 2014-02-04 10:42:17
Dobra skad wiesz ze raptorus ma wielk mur
?

Rihiter 2014-02-04 13:10:20
Jest moim ssiadem, mam odkryte jego miasta, wic jak co si buduje w jego miastach co wyskakuje w logach to dla mnie wyskakuje info, e on zbudowa i gdzie. Zbudowa Wlk. Mur w swojej stolicy (stoi tak jak Twoja).

ScoobyDoo 2014-02-04 13:57:48
Bodek ma juz chyba 9 miast, jel dobrze kojarze.
Na pewno zdoby co na rodku. Efe take zdoby.
Oj bd baaardzo mocni.

Rihiter 2014-02-04 14:26:09
W Civstats nie wida eby Bodek co na rodku zgarn.

ScoobyDoo 2014-02-04 14:32:07
Bo nie musi byc widac

ScoobyDoo 2014-02-04 14:33:21
Bo nie musi byc widac

ScoobyDoo 2014-02-04 23:18:43
Larry co planuje wobec USA? Czy bdzie czeka?

Rihiter 2014-02-05 01:23:23
Badam sytuacj. :)

ScoobyDoo 2014-02-05 12:03:35
Sa plotki ze wiking kolonizuje wyspe

Rihiter 2014-02-05 12:59:42
Ktr? T na rodku? e niby da si przepyn galerami?

ScoobyDoo 2014-02-05 13:18:56
nic wiecej nie wiem, moze tak jak ja :P

Rihiter 2014-02-05 14:09:22
Nie chce mi si wierzy eby si dao galerami przepyn. :)

"moe tak jak ja"

Co masz na myli. :P

Rihiter 2014-02-05 14:09:35
Wyspy za Morzem Pustyni? ;)

ScoobyDoo 2014-02-05 19:01:33
No co tam larry wymyslil?

Czeka na rozwoj sytuacji,?

Rihiter 2014-02-05 22:54:01
Nie okreli si jeszcze. Pisa, e Efe ma bardzo duo wojska i to go troch trzyma.

ScoobyDoo 2014-02-05 22:54:53
a to bardzo dobrze :D

ScoobyDoo 2014-02-05 22:55:18
leje sie plewanem, bd mial z nim kontakt.... soon

ScoobyDoo 2014-02-05 23:00:20
tzn zulus leje plewana, z tego co wiem, to plewan podzieli si miejscwk na odbiciu. ***, bo Zulus ma ju sojusznika. Wic powinien niestety walic mur ostro jecha po katapy i wtedy by mu mogli naskoczy.

Niestety tak si kozy rumakowanie w techach :(

ScoobyDoo 2014-02-05 23:00:43
nie majc armii, a ssiada jest agr ...

Rihiter 2014-02-06 00:19:11
"***, bo Zulus ma ju sojusznika."

Masz na myli Cheosa?

Kontakt z Plewanem masz ju czy nie? Wiesz co o tym ile ma woja?

Rihiter 2014-02-06 08:45:59
Uuu... to widz, e Plewan ma jazd. Na 2 baty.

ScoobyDoo 2014-02-06 08:58:51
nie ma jeszcze kontatku z plewanem, ale pisam (przez TT) mu kilka tur temu, by docia bo wnuczek ma ogromna armie. NIe miaem wszystkich informacji, ale widziam ze wnuczek nie idzie na Jarka ani na amazonk, wiec po co mu ta armia potrzebna.
A plewan nic nic nie robi, simcity.

Niestety jak si ma super eko to trzeba mie armie.
Plewan poukada klocki jesli chodzi o ekonomi super, ale niestety geopolityka to ley.

C trzeba wykorzysta to dla siebie

Rihiter 2014-02-06 10:11:49
Ach Ty gadzi oportunisto. ;)

Moe jednak co zrobi - np mia unity w kolejkach i jeszcze inne gotowe do cinki. Zobaczymy.

ScoobyDoo 2014-02-06 10:33:13
Plewan zle zagral dyplomatycznie bo dopuscil do tego ze dwoch go zaatakowalo

Rihiter 2014-02-06 11:00:12
Tak, to ju wiemy.

Kurde, co jest z tym tematem Bodka i kolonizacji wyspy? Dowiedziae si czego? Za ile TT ma pywanie?

ScoobyDoo 2014-02-06 11:01:58
Robie kuter i plyne u tt wszystko powoli

Rihiter 2014-02-06 11:45:57
Za ile bdziesz mia?

ScoobyDoo 2014-02-06 11:53:30
Wplanach ronie sam boata iplyne

Rihiter 2014-02-06 12:03:16
W planach? Czyli jeszcze nie robisz? :)
To co piszesz e robisz... :P

ScoobyDoo 2014-02-06 13:00:50
Za 3 tury bede mial. Bo czekalem na ttt

Rihiter 2014-02-06 14:05:57
Wejcie na oaze zabiera workerowi dodatkowy ruch?

ScoobyDoo 2014-02-06 15:26:28
oczywiscie :)

Rihiter 2014-02-06 17:20:17
Rela skoczya do Twojej Borsippy. Cieszysz si? ;)

ScoobyDoo 2014-02-06 18:33:35
To idealnie. Jescze niech skoczy do miast gdzie nie ma monumentow

Rihiter 2014-02-06 18:59:52
40 motkw si naley ;)

ScoobyDoo 2014-02-06 20:05:18
To ju jest kolejna osoba obok, Larrego i TT (ktry mwil ze moe by poczenie). Bodek dostawil z tego co wiem ju 9 miast.
We rusz dup i si podpytaj, gdy kurde nie wiem co z tym robi.
Plan jest taki aby zlikwidowa ssaida *** na rodku duo, ale potem jak jest polcznie to trzeba nawycina galera axe plix work sety i masz ci los ogie na wysp.

Bartrq ma 8 miast!, (te na dnie z punktami)

"No bez przesady przecie ja ciebie nawet nie poznaem
Plewan nie by w planach bo chciaem wzorem Bodka popyn sobie na wysepk ale niestety jak zrobiem testy Fina z Kolosem to wiedziaem e jeli nie Ja go dzi to On mnie jutro."

ScoobyDoo 2014-02-06 20:54:43
za 2 tur bdzie TT mial lajbe.
Co w tym moe by, bo np taki white lub efe (ssiedzi bodka) jak maj z nim OB, (a raczej maj) to mog widzie bo szlakach handlowych.

nawet jak jest poczenie, to dupa zbita nic si teraz nie zrobi, nie zmieni przecie planu. Musze waln to co palnuje i bde mysla co dalej...
Miast na rzece kiepske nie s a s blizej, s towny i jest las.

ScoobyDoo 2014-02-06 20:55:22
ALe koszty tych miast to bed przeogromne :/ , ale chyba warto

ScoobyDoo 2014-02-06 20:59:03
ALe jeli bodek, tak zrobi to wielki szacin dla niego.

Rihiter 2014-02-06 21:18:49
Kurde, nie chce mi si wierzy, e na wyspy na rodku mona pyn ajb! No masz ci los nie chce mi si w to wierzy. :)
Moe s jakie wyspy przy wybrzey, w zasigu galery, ale nie wierz w bajki o poczeniu z wyspami na rodku morza.

To by byo mega ***. :)

Gdzie mam ruszy dup i kogo pyta?

ScoobyDoo 2014-02-06 21:33:43
nie wiem, moe lepie nikogo nie pyta?
forek napisa im nie zalezy aby bodek byl mocny ...

ScoobyDoo 2014-02-06 21:34:47
tt pojedzie i si zobaczy
Ale krude ja dopeiro widzialem jak kutlura mi skoczy ze jest to mozliwe
WIec caly plan pod srodek byl grany.
Teraz nie mam wyboru

ScoobyDoo 2014-02-06 21:36:58
nawet jak jest to tam jest w uj daleko.
I jak sie nie zesram nie zrobie, 15 setow i armii na raz.
MOj plan znasz: nawalic miasto i si zobaczy co dalej.
Niech ci naprzeciwko sie *** i bdzie dobrze.
Podejrzewam ze miasto na wyspe jesli naprawde bodek ma, to ma na wejsciu -12

Rihiter 2014-02-07 10:15:06
Zesram si a nie dam si. ;)

Rihiter 2014-02-08 13:26:53
No comment masz ci los.

Nic nikomu nie mw. Zwaszcza Laremu i Bodziowi.

Rihiter 2014-02-08 13:37:26
Musimy BARDZO przedyskutowa strategi.

ScoobyDoo 2014-02-08 14:18:48
aha :szok: .
Jakby co to na skype

ScoobyDoo 2014-02-08 14:37:21
dobra
:cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
Powinno by od galleonw, ja ju nic nie zrobi mam za duo armii. Musze komu sieknac i srodek bra :/
Ale dobrze ze masz potwierdzenie i nie skasowale szpiega....
Masakra.
Policz ile tam jest odlegloci, koszty s ogromne ...

Rihiter 2014-02-08 15:11:28
Pytanie czy s colonial expences. Jeeli s to koszty tych miast rzeczywicie s kosmiczne.
Jak Bodek trzanie Wlk. Latarni to bdzie ***.

Peter polecia troch w ****, bo jedn rzecz jest nie opublikowa informacji o mapie, a inn wprowadzi graczy w bd. Bo gwne zaoenie jakie poda dla mapy , to e ma by co na zasadzie Inland Sea - niewielkie jezioro na rodku. A tu masz ci los wielki ocean z mas wysp i jeszcze masz ci los caa woda to jest pole typu coast. Lekka masz ci los przeginka. Mapa wybitnie masz ci los morska a nie inland sea.

ScoobyDoo 2014-02-08 15:37:33
WG mnie latarnie moe zgran rudi. Dla niego to 130 motkw plus latarania czyli 200. Dla bodka to 260. Nieby niedua ronica ale bodek naci troch setw itd. RUdi zacz mocno scina. Ciekawe.

Ciekawe czy larremu skoczyo wojsko po tej wycince czy tez, robi sety i ajby.

ScoobyDoo 2014-02-08 15:40:53
Nie ma koloniach expesnes..
Bo nie ma tego ustawienia

Rihiter 2014-02-08 16:12:20
62T

ScoobyDoo 2014-02-08 16:39:28

Rihiter 2014-02-08 16:41:59

ScoobyDoo 2014-02-08 16:42:39

ScoobyDoo 2014-02-08 16:43:58

Rihiter 2014-02-08 17:03:35
Patrzc na pastwo (po wykresach) Jarka, to ma sab ekonomi. I tak jak mwisz - mao miast (4). Ta armia, ktr ma jest zdecydowanie za dua. Jeeli nie uda mu si zjecha Bobka to bdzie oznaczao, e zarn eko totalnie.

Wnuczek z tego co widz, to ju zarn. ;)

ScoobyDoo 2014-02-09 00:02:41
hehe, sytuacja na poudniu wyglda dobrze ;)
Aztecy pochlali si z native.
[img]http://forum.civilization.org.pl/img/Bobek1971_phpm9Rkkj_55.jpg[img]
Native ma ponad 150k vs 190. Plus promocje (3x city def), gorka kultura.
Aztecy mog co najwyej mu pomachac ( jak u Monty Pytona)
Jest super bo Native zostaa tylko zemsta :) .
Idealna sytuacja. Aztecy musz trzymac dua armie u siebie, na srodek poj nie mog wiecej niz 50%. A native ju tylko zemsta.
Podobna sytuacja bya w D7, cule i jarek. Jarek ju gral tylko dla zemsty, a cule chcia bardzo aby kto inny wzia nacje po nim. Powd oficjalny, jarek opuszcza turki nie przyklda sie do gry. Nieoficjalny?, Cule chcia swj bd, przez zachnno przez zdrad (jarka i mnie) zamieni w prosty zajedliwego wroga w pastwo neutralne ,ba w sojusznika?

ScoobyDoo 2014-02-09 00:03:18

Rihiter 2014-02-09 03:52:09
Na temat kolegi Cule si nie wypowiem. Mam jak najgorsze wraenia.
Sytuacja na poudniu - pierwsza klasa. :)

Rihiter 2014-02-09 14:09:15
Testowaem dzi uderzenie chariotami na archer (drill I + CD I + CD II) i Vultura (Combat I). Miasto na grce, 40% kultura, 25% fortyfikacja. Wyniki do zaskakujce.

1)
Atak x4 chariot z Flanking I (+10% do ucieczki), czyli cznie 20% na ucieczk.
Atak x6 chariot czysty.

Prba 25.
rednio traciem 4,8 unita.

2)
Atak x4 chariot z Combat I.
Atak x6 chariot czysty.

Prba 25.
rednio traciem 3,76 unita.

3)
Atak x6 chariot czysty.
Atak x4 chariot z Combat I.

Prba 25.
rednio traciem 4,12 unita!!!

Dziwi bardzo porwnanie 1 i 3. Prba 25 walk to jest ju cakiem spora ilo wic teoretycznie powinno da do wiarygodny wynik. A tu si okazuje, e czyste charioty wicej robiy ni te z flankingiem. Ciekawe.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-02-09 15:25:26
Ja tak sobie pomylam ze uyje twj pomys z chariotami.
Moga sie przydac, mog zarobic mas workw i chariota spokojnie moe walczy z immortalami szczegonie z tymi bez promocji.

Rihiter 2014-02-09 16:07:12
Skoro uwaasz, e to pozwoli go szybko wyeliminowa to czemu nie. Ale na chariotach "tracisz" agresiwa - w sensie, e go nie wykorzystujesz. Tak czy siak kilka zawsze warto mie.

ScoobyDoo 2014-02-09 16:15:02
Doklaxnie planuje miec z 5 aby miec cos na immortale

Rihiter 2014-02-09 16:41:35
Ciekawe co Bodek tak cina. Sety? ajby? Katapy?

Rihiter 2014-02-10 11:18:13
Takie przemylenie; skoro Bodek kolonizuje wyspy i oglnie ostro nastawi si na morze, to jest taka opcja, e si z Rudim dogada. W takim wypadku ich wojna jest sztuczna co moe si zgadza bo nic si w tej wojnie od bardzo dawna ju nie dzieje.

ScoobyDoo 2014-02-10 11:37:19
Dobry wniosek.
Ale.roznie moze byc
ZA daleko od nas.
Trzeba sie upasc ostro i szybko

Rihiter 2014-02-10 12:32:11
Rudi od Ciebie daleko, bo przeze mnie. W zasadzie dla Ciebie aden problem. Dla mnie ju pewien jest. :)

Ale upa si trzeba, prawda.

Rihiter 2014-02-10 13:40:03
Bodzio pisze, e na Francuza stack ju puci... to oznacza, e na bank s z Rudim w zmowie. :D

Rihiter 2014-02-10 21:19:01
Kurde, Plewan idzie na dno na maxa. Niedobrze.
Dobrze to by byo jakby teraz po spaleniu Kolosa si wybroni jednak.

Rihiter 2014-02-10 21:33:07
"To be eligible, the city must be free of religions, and must be Trade Network Connected to the holy city."

O i wanie. Dlatego rela barbw nie moe si przenie do adnego gracza. To raz.
Dwa - sailing jest dla mnie bardzo wany. :)

ScoobyDoo 2014-02-10 22:41:08
plewan sie nei wybroni, kwestia ile wytrzyma...

Rihiter 2014-02-11 20:28:26
Nie wiem co jest z tym randomem - *** totoalnie. Raptorusowi pady 2 spy i nie drasny nawet longa. :P
Po tym odpuci dzi atakowanie. Jutro bdzie dalej "puka". Jak tak dalej pjdzie to on nie zniszczy tego miasta, a tylko nastuka temu logowi tyle promocji, e pniej to al bdzie do niego podej.

Zaczyna by kuriozalnie, bo mj plan zakada, e jednak mi t okolice wyczyci, a pniej bd mia atwy exp na spach. A tu lipa. :P

ScoobyDoo 2014-02-11 21:07:20
widziaem, padem ze miechu.
Widziaem, e siedzi w grze i mysli :P . Bo normalnie szybko turki, a tu dupa.
Siedzial chyba 30 minut a civstat ani drgna ...

Rihiter 2014-02-11 21:19:27
Jutro mgby 3 atakowa... odradziem mu to. Zupenie szczerze. Bez przesady... chc, eby to miasto wyczyci! :)

ScoobyDoo 2014-02-11 21:27:12
Stary po dzisiejszej turze, w moim miescie barbw jest sluchaj
WAR plus long i drugi. LONG Bd mg wycigna uki, jeli war nie wyjdzie :P :D
Oh yeah !!! A tam mam tak bande ze o matko.
Jestem pierwszy 3 powerze, z minimalna strata do 1. Bedzie sie dziao

ScoobyDoo 2014-02-11 21:29:03
jakby tak wpado 200 golda w miescie, mniam. BYbym krezusem miejsce na dwa miasta, mniam :P . Wtedy mogli by mnie cmokn morksie kraje

JEDNYM slowem, MEGA WANE.
Nie zabijaj barbarzyskich warw na rodku. Moe pojda do miasta ;P

Rihiter 2014-02-11 22:08:08
Spoko. Barbarzyski war jest dla mnie prawie tak wity jak koza. ;)

ScoobyDoo 2014-02-11 22:24:50
dla mnie bardziej barb w miescie to prawie jak wiete .

ScoobyDoo 2014-02-13 00:25:23
podarowa by w pitek (dokadnie w piatek) mi na jedn tur konie. Potem dam ci moje:)

Rihiter 2014-02-13 00:57:11
Obawiam si, e w pitek to mi ze 3 koniki wyskakuj. Wic niestety...

ScoobyDoo 2014-02-13 08:21:22
To sprawdz czy wyskakuja ci w piatek czy w sobote.
Bojak w piatek to mozesz dac

Rihiter 2014-02-13 11:07:22
Scooby, na bank w piatek bo codziennie wyskakuja. Scinam ostro lasy i ostro produkcja.

ScoobyDoo 2014-02-13 11:40:07
czyli w pitek moesz mi przekazac?, skoro ci wyskocz

Rihiter 2014-02-13 15:24:37
Scooby, dzi bd widzia robic tur. Teraz nie mam wgldu i nie jestem w stanie si okreli.

Rihiter 2014-02-13 21:58:45
Jutro wyskakuj mi 2 charioty, w sobot 3 albo 4 kolejne. Wic konikw jutro przekaza nie mog niestety.

Rihiter 2014-02-15 16:55:17
Rzek bym, e ostatnio duo zainwestowalimy w gospodark... e tak powiem; w ekspansj na nowe rynki. ;)

Jutro bdzie okrge 200. :)

Rihiter 2014-02-15 17:26:09
Tura 71:

Trebuch - typowa gospodarka chatkowa. Mase tego postawi.
Rudi te widz, e na chatkach jedzie. Za jakie 5 tur jego wykres te bd widzia.
Porb screeny i te wklej jak to wyglda na wschodzie.

ScoobyDoo 2014-02-15 18:30:44

ScoobyDoo 2014-02-15 18:40:26
ja po dzisiejszej scince 20 w GNP :P .
Ostro zakldajc 2 odbicia i miasto na rodku.
Masakra. :(
Za mn chyab tylko jarek i bobek.

Rzeczywiscie gospadarka Holandii to typowe chatkowanie wszystkiego, ciekawe jak idzie w techach, ale widac ze mocno.
Praktyczniem mona by go siekn z rozpedu ;)
Tylko problem jak sie z rudim podzieli.. :( , wg mnie nie ma on szans aby dojc szybko do galelonw :( . Bez ekspansji terytorialnej to bdzie warzywem, ale mog si myli.

Power TT niziutko, raptka take wychodzi na spacerek...
ABy byo atwo, szybko i duo kasy.

ScoobyDoo 2014-02-15 18:43:15
ach wnuczek odkrywa w piesthood, idzie ostro w rel, pewnie potem do code law? i philosofy?
Przeciez nie po monoarchi bo nie uwierze ze majac kolosea za 3 happy idzie po monarchie?

ScoobyDoo 2014-02-15 18:43:28
Jego GNP takz jest mocne mocnao zachatowane.

Rihiter 2014-02-15 19:17:48
Kurde... produkcja Jarka to jaki art. :P

We te obrazki mniejsze wklejaj. Obcinaj do tego co wane, bo mi ekran rozjedasz. Widocznie dziaasz na jakiej wysokiej rozdzielczoci. Ja tam na lapku dziaam wic nie mam za wielkiego monitora.

ScoobyDoo 2014-02-15 19:39:01
te se zmajstruj wiekszy sprzt.

P.S.

Nie wiem dlaczego si nie zmniejszyy.

ScoobyDoo 2014-02-15 19:41:42
tak kto moze isc po philofie, bo ma naukowca, i mozna wypali
Kto moz skoczy :)

Rihiter 2014-02-15 19:58:01
Niech stawia. Tak jak dzi mwie - zanim wyhoduje proroka to bdzie ho ho.

ScoobyDoo 2014-02-15 20:05:45
zeby miec proroko dla non phi, jako drugiego, to tzeba siekna katedre, czyli miec 3 templo i wyda jeszzcz 300 mlotkow. Maskara jaka.

ScoobyDoo 2014-02-16 13:12:26
Potwierdzam, Aztecy wtopili armie, maj tyle co Persowie.

Ciekawy jestem jak wyjdzie na poudniu, przydao by si zjara to miasto ...
Jak war nie wyjdzie to bedzie troch randomu tak 10%

ScoobyDoo 2014-02-16 13:13:33
Jak si powiedzie to wkrtce 15 miast i mas kasy i dua armia

Rihiter 2014-02-16 14:37:40
Ale Jarek zlami. Pastwo ley, armii nie ma, ssiad wkurzony... co piknego. ;)
O rodek obawia si ju nie musisz. Spieszy te si nie musisz. Mona na spokojnie i tak aby na bank byo dobrze.

Rihiter 2014-02-16 14:38:13
Jak dzielimy rodek midzy nami?

ScoobyDoo 2014-02-16 15:40:56
Srodek zgdonie z ustaleniamy naley do Babilonii.

Rihiter 2014-02-16 18:11:55
To znaczy ktry "rodek" naley do Babilonii? Bo teraz to nie wiem do koca co chciae wyrazi.

ScoobyDoo 2014-02-16 18:50:48
A ty ktorym pisales?

Rihiter 2014-02-16 20:47:51
Pytaem o to jak planujesz miasta stawia. Oglnie.
I jak z lini na granicy (oaza, pniej przy rzece).

ScoobyDoo 2014-02-16 21:54:18
pokaze ci zaraz

ScoobyDoo 2014-02-16 23:52:09
Ja sobie wymysliem tak na 5 miast.

Rihiter 2014-02-19 18:39:56
Mied odcita. Miasto na wybrzeu spalone. Zginy przy zdobywaniu 3 charioty... sensownie, taki neutral - to mi wystarczy.

Tak to wyglda:

Nie jest le, chocia mogo by lepiej. Gdyby szpieg nie pad to ju teraz zamiast stolicy Sumeru by by ju Wielki Kanion.

O, a tutaj szumi moje katapy. :)

Rihiter 2014-02-21 22:00:05
Scooby, eby nie byo wtpliwoci; nie zgadzam si na wycink lasw po mojej stronie gr.

ScoobyDoo 2014-02-21 22:08:57
ale ten las jest w mojej kulturze, wiec to jest naturalne ze go wycinam.

Rihiter 2014-02-21 22:29:29
Scooby. Niet. Dawno ju to mwiem, e lasy po mojej stronie s moje i e tam bdzie miasto. Po co lecisz w uja bezsensownie.

ScoobyDoo 2014-02-21 23:02:14
ja sobie takiego czego nie przypominam. O tym wogole nie byo mowy.
Jeszcze ostatnio powiedziale " nie zde wyci lasw"

Rihiter 2014-02-21 23:04:10
Nie zd wyci lasw zanim nie skoczy kultura na 40%... ale stawiajc tam miasto lasy wpadn z powrotem pod moj.

ScoobyDoo 2014-02-21 23:10:00
no lasy tam wpadn za ile 15- 20 tur jak skoczy rela.
Zreszt to nie jest tak, ze sie na te lasy rzucilem, jest tura 80 a dopiero zaczyna wycina pierwszy las ktrw moje kultrze jest on niewiadomo ilu tur
po prostu worki nie maja co ronic

Rihiter 2014-02-22 00:29:39
To zetnij se ten las co tak dugo w Twojej kulturze jest, a dwa pozostae zostaw w spokoju. Chyba a tak zdesperowany na motki nie jeste eby sojusznikowi lasy po +24H za sztuk **pier***.

Rihiter 2014-02-22 00:36:06
Z innej beczki...
Patrze na to dzisiejsze wsplne logowanie trio Scooby, Raptorus, Trebuch + na tego worka na townie i wcza mi si standardowa paranoja... ale c. Pozostaje mie nadzieje, e to przypadek, chocia w nie nie wierz. Zobaczymy jutro.

ScoobyDoo 2014-02-22 08:23:43
Tak z innej beczki to masz niezla paranoje. :-D
Aha jeszcze chyba white sie logowal i ponti

Rihiter 2014-02-22 11:41:20
Powiedz mi, e by to nie obudzio Twoich podejrze, e 3 Twoich bezporednich ssiadw (Trebuch ju w zasadzie takim jest) loguje si wsplnie, podczas gdy Ty wanie otasz jednego z nich gboko w jego terytorium...

ScoobyDoo 2014-02-23 00:33:54
:rotfl2:

Rihiter 2014-02-28 15:52:51
Ziew... nudy Panie.
Jak y? Jak y? ;)

Rihiter 2014-03-04 22:44:14
:)

Ale jestemy w dupie. :)

ScoobyDoo 2014-03-04 23:01:56
to ciekawe bedzie co teraz jak wrzucielm na maksa :P
Acha, mglby masz ci los trzyma wara w stolicy zgodnie z umow bo masz ci los dostan niezadowolenia bo ty sobie masz ci los gdzie chadzasz.
Mj war stoi grzecznie dupy nie rusza.

Dzis nerwowo nie wytrzymalem i ubilem 5 jednostek TT.

Rihiter 2014-03-05 00:00:35
Spokojnie. Wyszedem, zobaczyem e nie ma niepokoju w miecie, wic nie wszedem od razu z powrotem. Jutro wejd. Co si tak denerwujesz? 3 ***** w jednym zdaniu... melis sobie zaparz. :)

ScoobyDoo 2014-03-05 00:46:30
To byo napisa ze zwiedzasz i sprawdzasz, czy przypadkiem nie schowaem gdzie 10 chariotw :D , i e zaraz wrcisz.
A nie tak cichacczem sobie gdzie idziesz, nie wiem czy wrcisz i a kurde nie ma jednostek do obstawiania miast.

Rihiter 2014-03-05 08:07:15
Hehe, ***e podstpnie grk kultur, to teraz musz azi eby wszystko widzie. :)

Turki podejrzliwy nard. ^^

Rihiter 2014-03-09 21:51:38
Czym TT popyn na wysp? Jak tam ma obron?

Rihiter 2014-03-09 21:52:00
Kradzieju bananw...

Rihiter 2014-03-09 21:52:43
eby po nich p Babilonii chodzio ze sraczk...

ScoobyDoo 2014-03-09 22:11:24
Te babnany tu juz od tury nr nalea do Babilonii i s immanetnym terenem jej.
Tak samo jak Krym nalezy do ZSRR. Wikszo babiloska opowiedziaa si za przyczeniem do Babilonii w demokratycznym glosowaniu :P .

TT ma tam moze kilka immortali 2? , reszta wybita.

ScoobyDoo 2014-03-09 22:11:38
Planuje go ubic ;) zobaczymy :P

ScoobyDoo 2014-03-09 22:13:08
jakby co, jestem na skype

Rihiter 2014-03-09 22:42:15
Jutro si zdzwonimy.

ScoobyDoo 2014-03-10 14:38:03
Wiec co uzgodnilismy.
1. Jakuslyszalem haslo bodzio, to od razu na kon i ogien. Powaznie to po curreny biore hbr i robie Ha aaby wspomlc rozbior holandii i wspomoc francje.
2. Te dwa lasy po stronie turkow w mojej kulturze poswiece na konika w slusznje sprawie.
3. Pomoge z barbami na poludnii wmiare mozliwosci, b moze bycpewien problem z mayami -wnuczek
4. Holadia to przystawka wikingow, przynajmniej tak zostala skwalifikowana i musi zginac.
Lac fina !
5. Jak nie bedzie apostolskiego to wojna vs turcy.

ScoobyDoo 2014-03-10 14:40:03
Ogolnie majac swordy i katapy z barbami powinno byc w miare latwo..

Rihiter 2014-03-10 15:49:28
Powinno. Tak jak wspomniaem w rozmowie; na rodku przyda mi si pomoc, bo to pozwoli zaangaowa wiksze siy w kasowanie Holandii. W innym przypadku bybym zmuszony robi prosty rachunek - co jest waniejsze, wasny rozwj czy dziaania przeciw obozowi Wikinga. Lub robi kompromisy i tu i tu si zaangaowa czciowo (co daje sabe efekty).

Rihiter 2014-03-11 23:12:23
Forek przyjmie ofiarn koz.

Rihiter 2014-03-11 23:15:11
Za ile mgby mi pomc z miastami na rodku? Mj stack przy miecie na wprost pode mn (prosto pod moj rzeczk) moe by za 8-9 tur. Co takiego. Doczapiesz tam w takim tempie, czy nie uwiniesz si ze swoim bajzlem do tego czasu?

ScoobyDoo 2014-03-12 00:04:23
tak jako jak wnuczek czego nie ***, bd przy tym wietym miescie.
1. sprawa zaraz ci wkelje odezwe do czarnych,
2. jak sie zgodz to sojuszniku rudiemu trzeba bedzie solindie pomoc a nie robi pseudo wojne i robic gigantyczne lody na boku.
3. ze forek chce koze to juz wiem :)

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:32
bede przy tym swietym miesce za 10 tur, mniej wiecej.

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:39
Odezwa do czarnych

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:43
Dobra Czarna Maso, pisze i pisze i odzwewu adnego.
Wiec c napisze ostatni post (bdzie dugi, ale prosz poczyta dokdnie i przemyle).
Dzis dostaem informacj od Francji i USA. Mam te jakie screeny i to co powiedziaa Fracja
(ale poczekam az rudi wyrazi zgod na cytowanie).

1. SOJUSZE
Bodek ma bardzo silny sojusz z whitem i efe. White to beton, przy nim to ponti jest miciutki jak kaczuszka.
NIe zdradzi to nawet nie ma co pisa :P , bierze w ciemno miejsce na pudle i tyle. Swoj droga to uczciwy itd.
ALe jakby nie byo tu bdzie do konca z Bodziem, si nawet powieci.
Z efe bodek w by w sojuszu w D4 i d5 do samego koca, wiec tutaj tak samo bdzie. Na zlocie u CHeosa odnioslem wrazenie, e sie dobrze ugadali.
Zreszt wszystkie inne plotki gosza ze wspptacuja. Efe nawet odda sonie, to wiele znaczy. Bodek ma i sonie i latarenki i wyspy.
Piramidy finowi nie s potrzebne :P . Efe nie ma parcia na zoto, nie podja pod koniec d4 prby wygrania.
Nie ma takie parcia jak cheos np akcja budzik (wiem chwalebna nie bya, ale skuteczna, zgodna z reugulamine, a z bodizem trzeba twardo wic sam bym tak zagra nawet z perspektywy czasu,
bodek i tak jedzi mocno po bandzie, chcia wejsce z Petere razem aby mu wojny nie mog wypowiedzie itd, wiec sorry cheos w moich oczach czysto, no moe nie krystalicznie ;) ).
NIe ma parcia na szko takiego jak choby ja w D7.
PODSUMOWUJC, SOJUSZ BODKA JEST SUPER TRWAY I STABILNY CALA TRJKA NIGDY SI NIE ZDRADZI
2. Przystawki:
Z tego co wiem od Rudiego (brak szlakw handlowych zagraniczny) to gryz i Trebuch to s pewnie sterowani/ instruowani przed Bodka.
Cholera wsppracuje z whitem, wiec pewnie takze jest w orbicie. Robi si juz 6 graczy :) , przyjemnie. Tzw mega sojusz.
PODSUMOWANIE, SOJUSZ PROBODKOWY TO:BODEEK, EFE, WHITE, TREBUCH CHOLERA GRYZ. SZESC GRACZY z 19 ywych.
3. SYTUACJA STRATEGICZNA.
Rudi walczy sam vs Bodek i white, dodatkowo i gryz i trebuch troch szachuja jego. Na wyspie, ma screena, widze 3 miasta bodka( tylko a pewnie jest wicej)
bodek objemuj 2 srebo gemsy. Majac currency ma z kazdeo miast 9 handlu, plus gemsy chyba 8. Wiec jest na wejsciu 17 golda :) . WIec koszty mu nie gro.
Jak bezie mial sady to juz wogle mio. A zarcia jest tam sporo kazde ma conajmnei dwa zarcia.
(jak rudi pozwoli wkleje screeny)
Bodek ma mase zadowalaczy na ostr scinannie, i gemsy, i zlosto i sivler i slonie :) . Przemio wrcz.
A white zaj super miejscwk pomiedzy bodkiem, kuku i przyprawy, ochapy z paskiego stalo ale skoro smakuj.
Rudieg pewie wykurz we dwch i skoczy sie kozakowanie francji na morzu i tatalna dominacja Vikinsko angielska.
Oprze tego bodek zajmuje spokojnie na rzece miasta( tak sluszalem), maja sonie to nie problem.
Bodek doleci do gallenw szybciutko, a wtedy to juz kupa po caoci. Frobiden pallac i bodek koszty praktycznie zerowe.
I mozemy macha. A terenu bodek ma mase zielonego pustego. TEGO W DYPLO NIGDY NIE BYO, masa terenu za free i to super energetyczne i gemsami.
Dodattkow odicty moze 15 -20 pol i mozna cakowice wszystkie desanty iloscia statkw ubuc.

PODSUMOWANIE, BODEK Z WHITEM OBEJMA WYPIEPRZ RUDIEGO WKRTCE. MAJA MAS SAMEGO ZIELONEGO TERENU, KOSZTY NEI GRAJ ROLI, SKORO S TAM GEMSY/SILVER.
PLUS LATARNIA KOSZTY EKSPANSJI S MALUTKIE. BODKE MA TANIE MARKETY WIEC ZETNIE JEDEN I JEST 8 GOLDA EXTRA (U FINA MARKET ZA 3 POPA).
ZARCIA NA WSYPEI JEST W UJ. KAZDE MIASTO BODKA TO JAK WIDZE 2 ZARCIA.

4. PO CO TO PISZE?
A no poto ze kurde granie o pietruszk , nawet nie o pudo, bo nr 1 bodek, 2 efe 3 white to bez sensu.

Ja sie nie pisze, odlkikam do wakcji bodek uklepie 40 -50 miast i 50 gallenw wtedy gra sie skonczy sama.
Zaleta to wakacje bez dyplo. Szybkie dyplo, 6 miesiecy i koniec.
ZAGRAJMY, pokamy ze mamy jaja, ze myslimy, e nie damy si atwo, niech bodzio si chocia wyslili, chocia sprbjmy.
Nie bdzmy pizdy. NIech wygra, ale co kurde zrbmy, chocia sprjmy.
Jeli nie znajd zrozumienia to poklikam do wakcji, oleje tajne, poznosz wywyszanie si bodka, przyjamnie probowalemna tajnych bo w walce to sam mog na kozie :(
5. KTO ZYSKA?
Nie wiem, duzo osb, zdobycz terytorialnych raczej nie licze, moe cos ty (white?), moe co larry (efe), rudi (bodek)? Reszta przyjemnoc
Jakby nie byo koszty to bd gigantyczne, wiec ogonie si "nie opaca", liczc koszty i motki.
6. JAKI MA PLAN
Pokombinowalem, pogadalem z Rudi, Larrym, wami, Rihitirem.
I tak sobie wmysliem.
Dobrze byoby zgada do koalicji, Centa, Ponietgo, Domela i Barteq poza Rudi, RIhiter, Scooby , Cheos, larry, forek.
Wiem sporo, ale terenu wolnego jest i mozna sie podzieli dodada. Nawet jak s tacie (barteq -forek). Z kilkoma nie ma kontatku
(cent i ponti), cento to mnie nei lubi za mape D8. Ale warto sprbowa.
Pamietajcie ich, jest conakniej 6 sztuk, nas moze 10 (no maks), ale ponti to pewnie chce odlikac/simcity, domel podobnie/
Cent to nie wiem,... wiec moze nas jest realnie maks 8.
Oni maj wlasny teren, mniej konflitkw w koalici. SPrbuje pomo z Bartkiem (w kocu tez ma kozy ;) , sprbujcie centem i pontim.
Plan mam taki, Ja i rihtier, wspomoagamy rudiego (jak wysylam HA bo mam strasznie daleko) , rihiter axe katapty rudi to samo plus co chce.
Rudi ostro flot (jak trebuch nie przupisci to trzeba bdzie skasowa trebucha, i da tere pod rozwj rudiemu).
Dodatkowo, mozna otworzy front u larrego na efe (larryu chetnu), oraz atakowa na bodzia od poudnia(przez rzeke).
Ja tam dam nawet sonie rudiemu, ale nie mamy poaczenia.
Rudi moze ostro walczyc na morzu na wyspie.

Cheos i forek to mog rozwli choler i cisnac dalej white.
Bartek (HA gownie) domel i cent mog was wspomoc. Ponti moze pomoc vs white i pomoc rudiemu (daleko ponti nie ma).
Bodek bezdzie musial ostro ciac o kombinowac komu pomoc i pilnowa i wysp i rzeki i white i efe.
WNuczka bobka jarka nie licze

To pki co najlpeszy plan jaki wymyslilem, nie znam lepszego i adnej alternatywy. Oczywiscei mona modyfikowa.
trzeb sie dogadac (forek i bartek), naprad terenu jest w uj. Mozna rzek siekna, s wyspy.
Majac HA i to szybko mozn przejsce, tylko trzeba ostro ciac.
Trzeb ic na ilos i HA cos kombinowa plus mas katap i axe/sloni, bo wtedy jak uderz to wymiana 1 vs 1, wiele frontw masa stackw bdzie sie dziao.
I najwaneijsze zaufanie i walka na ostro a nie ze "ja si porozwijam" a wy bicje bodka, psudo wojny itd.
(jak to miao w D7).
Bodek bdzie straszy ze spali galleona mi cale wybrze, niech pali trudno. Niech sie skupia na kim, trudno.
Nie mamy alternaty, koszty bda ogromne, wiem.OPcja dwa to siedzimy i patrzymy :P . MOze palic mnie, ale przynajmnie sprbuje.
Popali porty trudno :)

Panowie nie ma co czek, jak naprawd nie chcecie to nie. Nie bde sie narzucal i produkowa bo bez sensu.
Cheos ty jeste wice leader, w techach (pewnie jeszcze za cre ma pnkty), bodek nie ma za teren nadmorski.
Wiec sorry choes jeste za hen hen za bodkiem, jak caa reszta. Realnie cheos to masz szanse na odznake jak cala reszta.
chyba sie zbierzemy.
Jak nie chcecie, moj plan jest zy/niewykonalny, to mwcie bez ogrdek i ******. Poklikamy bez emocji.

Jak zwykle le ki bananw dla czarnej masy :D , na uroczej kozie.
Czekam na konkrtety.

Rihiter 2014-03-12 00:29:51
masz ci los. Ju dawno nie widziaem tak chaotycznego ******. Jeeli kto si na to zgodzi to tylko dlatego eby przesta w kocu pisa. :P

"bede przy tym swietym miesce za 10 tur, mniej wiecej." - mwisz o ktrym na rodku? Ktre to jest wite?

ScoobyDoo 2014-03-12 08:41:35
chaotyczna to jest twoja koza

ScoobyDoo 2014-03-12 08:43:54
wszystko jest jasno opisane.

Mialem na mysli miassto to graniczne.

Rihiter 2014-03-12 09:21:10
Na linii naszej granicy w Eldorado? Precyzyjnie prosz si wyraa. :)
Wiem, e Wy Babiloczycy lubicie burdel i chaos, ale my tu w Turcji stawiamy na niemieck precyzj! Kradzieje bananw...

ScoobyDoo 2014-03-12 09:35:20
hammurabii dziaa cay dzien dyplomatyucznie i si przejzyczy.
Tak chodi o to miasto graniczne na granicy turcka babilon native aztecy

Rihiter 2014-03-12 10:23:37
10 tur... dugo troch kurcze. Czyli przy kolejnym to bdziesz za 15 albo i wicej. A wczeniej nie da by rady ze 2-3 swordw wysa. To moje katapy + axy i Twoje swordy by sobie day rad.
Bo jak bdziesz przy kolejnym za 15, to ja si wstrzymuj z wymarszem. Koszty dodatkowe mi nie potrzebne.

ScoobyDoo 2014-03-12 11:05:35
Zobacze dzis dokladnie

ScoobyDoo 2014-03-13 11:55:47
Forever
2014-03-13 11:49:08
CzakaImperium Zulusw No po wczorajszej akcji to raczej Cheos ju nie ma zudze i Bodek wskoczy na pierwsze miejsce celw ;-)

Rihiter 2014-03-13 13:30:54
Tak wanie mylaem. :)

Rihiter 2014-03-13 20:53:56
Jo.

Gdzie tu najprawdopodobniej jest chariot Whita. Pewnie bdzie jecha w Twoj stron.

W moim miecie ze soniami s niestety 3 longi. :

ScoobyDoo 2014-03-14 08:13:29
Ubije angola nawet lancuskiem bo skoro moZna to mozna

Rihiter 2014-03-14 08:28:32
Mona mona. Wczoraj z Peterem rozmawiaem o tym i powiedzia, e jak kto wjedzie na Twoje terytorium (albo na tereny gdzie nie chcesz aby si plta) i na gorco chcesz go ubi, eby jak najmniej zobaczy to dopuci. Ale trzeba przedzwoni i zgod uzyska, a nie z partyzanta.

Mnie zwia, bo sdziem e nie mona i nawet nie bawiem si z telefonami do Admina. A pniej tego samego dnia wysza akcja Bodzia i okazuje si, e mona. :)

Rihiter 2014-03-15 15:47:02
Cholera. Efe strasznie mocno dziaa na rodku. Ma do tego *** narzdzia.

Bdzie ciko oj bdzie.

Z innej beczki: Teo ju jest. Dzi rewolucja i jak tylko skoczy si set w stolicy (2 tury) to zaczynam AP. Bdzie bonusik. Przyda si bardzo.

Rihiter 2014-03-15 15:47:55
Pojawi si przy mojej poudniowej granicy perski immortal. Jak bdzie moliwo to go ***.

ScoobyDoo 2014-03-16 13:36:36
Sluchaj, 3 swordy mi padly wiec pada jest strasza. musi miec kokos zeby powyciga longi i podobija je na otwartym terenie. Ja bede zmiekcza dlugiego luka. Wiec samymi axami to straszna pyta jest, bez swordw to padaka na maksa.

Acha to Phenicjan to gdzie jest na granicy, Trebuch -raptorus?

I jak si dzielimy rodkiem, midzy nami?

ScoobyDoo 2014-03-16 13:37:41
acha rela mi wpada do jednego miasta - Mari, wiec blisko widz, ze idziesz misjonarzem, moze do mnie :) , ja juz jednego misojarza jutro bd mial.

ScoobyDoo 2014-03-16 13:46:33
3 sprawa, to USA si boj o swoja dup. I mnie prosili aby doczy do wsparcia na niego :) . Z tob gada, co sdzisz?

Rihiter 2014-03-16 13:59:16
Lary wyskoczy dzi z pomysem abymy zrobili jakie "zamieszanie na pnocy", bo on chce wspomc Bobka. Obawia si, e po znikniciu Bobka zostanie w kleszczach Jarek-Efe. Takie to troch pakanie na wyrost, bo nie widz tego, eby Jarek szybko Bobka skasowa.

Co do rodka, to id tam stakiem i wara te wysyam na wyciganie.

ScoobyDoo 2014-03-16 16:47:26
Ja wycinam dwa swordy, a ty widzialem ze masz jakiego mnicha. NIe wiem dla kogo ten mnich ale moze by podesa jednego do mnie do persji?
Bo mialem wycia monastery i poniej mnichw, a mi to si nie oplaca ...
Daoby rad sojuszniku w miare szybko mnicha dostac?

Rihiter 2014-03-16 17:37:40
Ten leci do Forka. Jutro cinam granary w witym za 2 popa. Z org rel wejdzie 75 i nadwyka poleci w mnicha to pniej szybko go skocz i podel do Persji. Akurat jest dill - mnichy za swordy. Dobry pomys. Bo "za darmo" nie lubi. Za darmo rodzi niebezpieczne sytuacje. ;)

ScoobyDoo 2014-03-17 19:56:48
Kebab, wyij jakiego speara i zliwkiduj tego immortala bo mnie ***** to bawienie sie w ganianego.

ScoobyDoo 2014-03-17 20:01:57
O widz ze wysyasz misjonarza przez tereny babiloskie do krainy ciemnej masy.
Myto zapacone?

Rihiter 2014-03-17 21:09:57
A gdzie teraz jest ten immortal. By pod moj granic 2 dni temu, teraz to nie wiem gdzie jest.

Rihiter 2014-03-17 21:10:43
Co e bada ciekawego tymi 1-2 punktami szpiegostwa?

ScoobyDoo 2014-03-17 21:16:29
stoi obok twoich miast i jeszcze ci w dup w jedzie.
Wez spearu i jakiego chariota i ubij gada bo ja **pier*** dla ciebie swordy ju id.

Rihiter 2014-03-17 23:21:20
Jak podejdzie to ubije. Dzi go nigdzie nie widziaem. Gdzie konkretnie by?

ScoobyDoo 2014-03-18 21:59:05
I co, Zulusi biore koz?

Rihiter 2014-03-19 01:37:09
Tak, nadal chc. Forek mwi, e chce by niezaleny i jest za wolnoci wyznania. To bardzo dobrze, bo moe to stanowi jak ko niezgody midzy nimi. Dodatkowo poprosiem go by dalej reli do Cheosa nie przekazywa - zgodzi si.

Nie bj si, dla ciebie te szybko strugn mnichw.

Rihiter 2014-03-19 02:25:54
Za 5 tur bdzie gotowy misjonarz dla Ciebie.

ScoobyDoo 2014-03-19 20:28:38
Sytuacja jest za, rzekby baaardzo saba. WHite ma 14 miast :) , ma chariota koo mnie, jutro jak si wystawi to mu siekn, a jest dua szansa, ze si wystawi.

Przynajmniej white si przyblokuje bo koszty go pozabij, nawet fina.
Ma on GA?
EFe jest masakrycznie mocy, jak on ma 16 i miast i takie GNP to wow.

Rihiter 2014-03-19 21:54:28
Byem wczoraj i dzi na delegacji wic tak rednio si zajmowaem dyplo. Gwnie z komrki. Uff...

No Efe jest mega mocny. To prawda. Ale to dobrze i bym go nie rusza teraz. Dobrze, bo to daje ogromn szans na to, e nie bdzie chcia by tylko przydupasem.

Rihiter 2014-03-19 22:16:36
Scooby, kiedy bdziesz atakowa w. miasto hindu? Podjecha bym chariotami na dobicie i spalenie, tak jak mwie.

ScoobyDoo 2014-03-19 23:34:57
wiete miasto hindu to jest moje midzy mn i bartkiem i to bierz barteq, ja mam do spalenia jeszcze dwa miasta i niz bior kas, a moje swordy pomogaja tobie w splanie Arian, kasa jest dla ciebie.

Rihiter 2014-03-19 23:49:10
Hmmm. Mwilimy o spaleniu wczeniej przeze mnie tego bliej Ciebie, a Arian Ty by pali.

ScoobyDoo 2014-03-20 09:00:04
wg mnie lepiej nie kombinowa. Ja spale to midzy nami(bactrian), i pomog ci zjarac Arian.bdzie szybciej i mniej chodzenia.

Rihiter 2014-03-20 09:36:36
Dobra zreszt. Jeden uj. I tak teraz z nauk stoj w miejscu.

ScoobyDoo 2014-03-20 14:10:39
Mj sojusznik jest jednak wyjatkowo mao rozgarnity. Bardzo mi przykro ale innego sowa nie znam.
Chodzi i masz ci los zwiedza a w stolicy bunt sie pojawi na przeadowaniu.
Swordy co id do ciebie, pomoc zdobywa miasta barbw, to jednem z nich wraca do stolicy aby nie byo buntu bo ty na dupie usiedzie nie moesz.
Chcesz to przyluj charitoa i sprawdzaj czy ciebie nie atakuje.
Zawiodm sie :(

Rihiter 2014-03-20 15:58:12
Oj Scooby, ale cudujesz. Przecie dzi wrc warem do stolicy i buntu nie bdzie.
A chariotem to jad wanie, bo chc na wschd si nim kopn.

ScoobyDoo 2014-03-20 16:08:58
Nie cuduje. Milem wielokrotnie zebys nie chodzil stal na dupie bo miasto ma 4 5 popa i moze sie poprzestawiac.
Proislem grzecznie stac ale nie twoja chora *** paranoja jest dla mnie smieszna ale nie byla grozna.
Ja widze u ciebie 3 miast i nie szukam zdrad tam gdzie ich niema .

ScoobyDoo 2014-03-23 21:08:13
Co tam u kozowadcy cisza i padaka?

Rihiter 2014-03-23 23:14:13
A co raz mniej mi si chce gra. Gra jest i tak przesdzona. Zwaszcza jak sysz ostatnie rewelacje od Rugiego.

ScoobyDoo 2014-03-24 00:21:01
To, e Gryz, white bodek id na niego?

Rihiter 2014-03-24 00:25:04
I Trebuch.

ScoobyDoo 2014-03-24 22:40:12

Sluchaj tutaj moe psotawi miasto na kilka tur, trebuch ci spali je. A dostaniesz za 5 lasow jakie 200 golda.
Sojuszniku kombinuj, glowa do gry.

Rihiter 2014-03-25 02:41:58
O tym, e nas Trebuch w **** zrobi znowu to chyba wiesz? :)

ScoobyDoo 2014-03-25 07:49:00
To co proponujesz?

Rihiter 2014-03-25 08:10:48
Co uwaasz, e nie zrobi?
Dotychczas albo od pocztku perfidnie nas robi w konia, albo lawirowa i wybra to co krtkoterminowo lepsze, typowe chapnie pod siebie ile si da. Wic w przyszoci o ile nie bdzie perfidnie zdradza, to max na co moesz liczy to lawirowanie.

ScoobyDoo 2014-03-25 09:03:19
Pomyl co mozna zrobi a nie negowa.
Trebych bierze teren za free i mnie to nie dziwi. Bodek nie zyskuje terenu tylko wyspe a przeciez silna Holandia to dobry sojuszunik. Dodoatkow bdzie nas tylko trjka.
Ogarnij si, prztyul koz i kombinuj :P

Rihiter 2014-03-25 09:48:59
No dobry sojusznik, ale nie nasz. :P
Wycignij gow z dupy Scooby. :)

ScoobyDoo 2014-03-25 09:58:48
To pomysl co mozna zrobic :p .
Jak tu grac. Dzis bodkowi punkty skoczyly o 30 punktow wiec ladnie w zarciu ostro ciagnie.
Koksu ma w uj.
Efe zaraz wyprzedzi cheosa i bedzie nr 2 white juz jest nr 6 a bedzie wyzej.

Ludzie zaczna kombiniwac bo po co klikac. Tylki trzeba to jakos ugryz albo chociaz.sprobiwac
Im leader bardziej widoczny ty bardziej sie sytuacja konsoliduje.
Stawiaj chatki i nie marudz

ScoobyDoo 2014-03-25 10:00:13
Trebuch jak podbje francje to moze.rozbudzi w so ie na bycie cos wiecj niz na odznake.
Bi szanse ma dobra nacja fin super ub i jednosrki.
Tech leader itd.

Rihiter 2014-03-25 10:02:14
Marudz bo mam ochot sobie po marudzi. Mapa totalnie nierwna, a nierwne warunki gry mnie drani.

Nie zmienia to faktu, e swoje robi. Wic nie bj duszy. Za 6 tur AP.
Dymaj tymi swordami na poudnie. Z werw, bo bd zaraz potrzebne. Pal najpierw miasto po prawej stronie, bo siedzi tam 3-4 worki - przydadz si.

ScoobyDoo 2014-03-27 20:47:46
tym misjonarzem w d i na lewo

Rihiter 2014-03-28 22:14:15
Scooby, we przesu wara ze witego miasta na grk pod witym.

Barb sword si pojawi i wol eby by drugi unit w pogotowiu blisko. Axem dodatkowym te id, ale jak pjdzie sword na maxa na miasto, to nie zdy.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-03-28 22:45:50
ok

ScoobyDoo 2014-03-28 23:16:12
I am in position.

Tak sie zapytam, wiem ze nie moj interes ale wanie widze kultur Budki.
Jak zdobdziesz to miasto, to jak stawiasz miasta przesuwasz jedno sie w troch w prawo aby by bliej efe bo miejsce tam jest sporo

Rihiter 2014-03-29 00:16:23
Stawiam miasto na najbardziej wysunitej na zachd zalesionej grce. Tak eby widzie cae przejcie, a rwnoczenie mie odpowiedni ilo przestrzeni midzy swoim miastem a jego. Nie mam teraz si na konflikt. Zwaszcza, e musz szturmowa miasto barbw the hard way... Peter tak zrobi ruchy, e barby ubiy mi 2 unity... Jeden long zosta w miecie (ju ma 2 promo), a drugi wylaz wic go ubiem. No i masz ci los na przeadowaniu wyskoczy w miecie nowy. Znowu s tam 3 masz ci los. *** pech.

Ale mam ju do. **pier*** jutro to miasto. Chwil pniej rozwalamy ostatnie miasto barbw i trzeba si zabezpieczy przed Efe. Widzi moje demo i wie, e jestem teraz saby.

ScoobyDoo 2014-03-29 08:48:43
3 longi to sporo.

Dwa daje rad, rozwali (swordy daj).
POstaw miasto ta aby zablokowa mu stawianie nastpnych.

Rihiter 2014-03-29 12:42:54
Tak chc zrobi. Przynajmniej od strony pnocnej zablokuje. Na poudniow to mam dla Ciebie propozycj aby postawi tam swoje (przy marblu). Moglibymy wspln obron jako organizowa bez dodatkowych kosztw. Bo chyba na teraz to obrony potrzebujemy od strony zachodniej tylko - wschd jest zaatwiony. Popraw mnie jeeli si myl.

ScoobyDoo 2014-03-29 13:13:12
Od strony wschodu i od czarnych szystko jest dogadane.
Daj jakiegos screena co jak ma wygladac

Rihiter 2014-03-29 14:48:37
Spoko. Zrobi dzi.

Wiesz, to tylko taki mj pomys, propozycja. Skoro zagroenie jest z zachodu, to dobrze bdzie mie tutaj koncentracj. A koncentracja na obcym terenie to koszty.

ScoobyDoo 2014-03-29 15:18:43
To jest dobry pomysl :)

ScoobyDoo 2014-03-29 15:21:29
Baza wypadowa to dobry pomysl bo bi to bedzie jeden z glownych frontow.
Blisko do usa itd mam tani sad. Kulture za free z misjonarA wrzuce org rele i bedzie dobrze

ScoobyDoo 2014-03-29 15:32:43
Baza wypadowa to dobry pomysl bo bi to bedzie jeden z glownych frontow.
Blisko do usa itd mam tani sad. Kulture za free z misjonarA wrzuce org rele i bedzie dobrze takze tanie granary

Rihiter 2014-04-01 13:30:13
Hmmmm. Nie podoba mi si to wycofanie wojska z Francji. Co ****** - zobaczysz.

ScoobyDoo 2014-04-01 13:39:00
Trzeba sie podpyta.
Bo kurde ronie to moe byc

Rihiter 2014-04-02 01:51:08
No i kurde lipa. Jak widzisz po tym co wklei Rudi - id do mnie. Tak czuem, e co takiego ******.

Rihiter 2014-04-03 17:57:46
O ktrej chcesz robi turk dzi?

ScoobyDoo 2014-04-03 18:24:38
20?

Rihiter 2014-04-03 18:25:24
Wczeniej. Bo akurat na 20 to gdzie jad. Wic albo teraz, albo koo 22.

ScoobyDoo 2014-04-03 19:33:14
to zrobimy oddzielnie, jakby co to poczekam w grze.

ScoobyDoo 2014-04-03 19:34:30
haha, s trzy longi :P

ScoobyDoo 2014-04-03 20:00:15
ale spoko ide armia swordw :P

Rihiter 2014-04-03 20:02:23
Eh masz ci los.

ScoobyDoo 2014-04-05 14:00:38
Wiking wg infor od czarnych ma biurko dzis.

Rihiter 2014-04-05 15:44:48
Eh. Zapieprzaj w nauce finy jak nic.

Rihiter 2014-04-05 22:21:31
Poprosiem o sonie. Jeeli moesz to daj je, a ja za 3-4 tury dam Tobie swoje.

ScoobyDoo 2014-04-06 13:17:43
albo rela zaczela sama skakac, albo roznosz ;)

Rihiter 2014-04-06 14:06:50
Tak, zacz si jaki ruch. Ale te mam poczenie handlowe z kadym na mapie. Czyli losowanie na skok reli w bez maa 100-150 miastach w kadej turze - to rwnie moe by przyczyna.

ScoobyDoo 2014-04-07 18:25:29

Wklej jak bedzie rozkladal miasta
Tu masz teren

Rihiter 2014-04-07 20:44:45
Widz, e miasto na linii granicznej ju postawie, wic nie wiem po co w ogle pytasz.

ScoobyDoo 2014-04-07 21:50:33
Ale sie pytam jak u gory postawisz.
Ba ja jeszcze jedno miejsce na miasto mam u gory.
Moge kratka w lewo lub dokladnoe na tym miastem. Lub dwie w lewo.
Zalezy jaki ty mass rozklad.

Rihiter 2014-04-07 23:24:11
Tak mam rozkad, e skoro zaje na dole lokacje na granicy, to ja zajmuj na grze. Ot co. Bo jeeli chodzi o teren midzy nami to co najlepsze ju bez jakiejkolwiek konsultacji zaje (arcie + gemsy).

Rihiter 2014-04-08 19:44:07

O bankowo miasta
<> moe miasta

ScoobyDoo 2014-04-08 20:12:18
spoko.MOje miasto bedzie 3 pola na Nimrud.

ScoobyDoo 2014-04-09 15:08:18
Larry nie scina
Jesli larry nie jest cele. To mozesz by tylko.
Trebuch bodek to absrakcja

Rihiter 2014-04-09 15:47:30
cina cina.

4/9/14 3:12 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/9/14 2:53 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/9/14 2:44 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 314
4/9/14 2:07 am [POL][KAC]Lary Logged in
4/9/14 12:33 am [POL][KAC]Lary Score increased to 317
4/9/14 12:33 am A new turn has begun. It is now 75 AD
4/8/14 12:48 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/8/14 12:43 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/8/14 12:38 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 298
4/8/14 12:36 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 301
4/8/14 12:35 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 302
4/8/14 12:24 am [POL][KAC]Lary Logged in
4/7/14 11:47 pm [POL][KAC]Lary Score increased to 304
4/7/14 11:47 pm A new turn has begun. It is now 50 AD
4/7/14 3:27 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/7/14 3:15 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/7/14 3:08 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 300
4/7/14 3:06 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 302
4/7/14 3:05 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 305
4/7/14 3:04 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 308
4/7/14 3:04 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 311
4/7/14 3:01 am [POL][KAC]Lary Logged in

Dzi ci tylko 1, ale w dni wczeniejsze cina ostrzej.
Zreszt, co bdzie to bdzie. Jak Turcja jest celem to bdziemy si broni (liczymy na sojusznicz pomoc).

O ktrej dzi robisz tur?

ScoobyDoo 2014-04-09 16:24:01
Dzis az raz.jakby cos dojrzal to by scinal bardziej.
Lepiej powstawiaj do produkcki jednostki i jakims chariotem wladuj sie na podwojnym w glab jego paanstwa a potem usun chariota.

ScoobyDoo 2014-04-09 16:24:56
Czyli walnij ture po nim i jutro przed nim

Rihiter 2014-04-09 16:26:52
O tyle jest to trudne do zrealizowanie, e jak mog dzi na 100% po nim, to nie mam adnej gwarancji e jutro uda si po nim. :)

Jednostki s w kolejkach. Nic nie bj.

ScoobyDoo 2014-04-09 20:33:27
trzymasz czujk u trebucha?

Dwa, wg mnie nie powiniene farmic rzeki na poudniu, tyklo chatki.
Bo farmy na tym etapie to raczej s sabe ju.

Rihiter 2014-04-09 22:17:56
Chatki postawi dopiero przy tym civiksie co daje +100% do wzrostu chatek.
Czujk u Trebucha dzi wsadziem wanie. Czysto.

Rihiter 2014-04-11 19:43:22
Nie wiem co mam o tym myle...

ScoobyDoo 2014-04-12 18:49:07
glowny stack ze sloniami zgina mi z oczu....

ScoobyDoo 2014-04-12 19:07:12
szpiega mam na twoim kamieniu.

Rihiter 2014-04-12 19:11:12
widzisz miasta jego? i nie ma tego staka?

ScoobyDoo 2014-04-12 19:18:06

Niee ma , glowny stack albo jest pod grka? (larry???) jednak???
Albo si cofna.

ScoobyDoo 2014-04-13 13:32:35
Dalismy mu usa slonie a ta nic ani jednej scinki. Ani jednej. Dzis cos tam zetnie.....

ScoobyDoo 2014-04-13 13:33:50
Wg mnie trzeba mu zabrac slonie i tylle.
Nawet nie odpowiedzial co zrob gdyz efe pojdzie na turcje

Rihiter 2014-04-13 13:44:49
Tja. Te tak uwaam.
To co? Czas do jutra i bierem sonie?

Rihiter 2014-04-13 13:48:13
Mylisz, e Efe czeka bo chce wojn wypowiedzie? :D

ScoobyDoo 2014-04-13 14:02:13
Cholera wie ...... ale to bardzo mozliwe

Rihiter 2014-04-13 14:21:49
masz ci los, dzi te nic nie doci. Co za go.

ScoobyDoo 2014-04-13 14:28:15
No to mnie wczoraj wkurwilo. Ma slonie i sie cieszy ...

Juz wczewniej jak ich takbardzo nie potrzebowal (nie zalogowal sie po tobie)
Juz to bylo dziwne.

Rihiter 2014-04-13 14:44:58
skype?

Rihiter 2014-04-13 21:11:02

ScoobyDoo 2014-04-13 21:16:48

ma tylko 2 worki do zrobienia drogi

ScoobyDoo 2014-04-13 21:17:16
w miescie isca settler

Rihiter 2014-04-14 16:31:27
Czyli zgodnie z przewidywaniami - na Larego nie ma co liczy... 10HA, 3 sonie i 2 katapy. I o tym tyle trbi... 420tys armii, 420tys armii... i masz ci los 15 jednostek okazuje si, e ma dostpne. W dodatku nie od razu. :p

Rihiter 2014-04-14 22:00:10
eby sobie nie myla... ;)

Rihiter 2014-04-16 22:18:38
Miasto poszo si ***, wic caa armia podobnie. Ale to byo do przewidzenia.
Przyznam szczerze, e po dzisiejszym randomie ju mi si po prostu odechciao. ****** mnie to ju.

Rihiter 2014-04-18 00:48:01
O i prosz. Ujawni si Lary. :)
Do tej pory moglimy tylko podejrzewa, e jest mend. A od dzi to ju wiemy. :D

Rihiter 2014-04-18 00:49:02
Od dawna Ci mwiem, e Lary jest z Efe (i z Bodkiem pewnie te) dogadany. Od bardzo bardzo dawna.

ScoobyDoo 2014-04-19 10:53:41
nie widz paktu z Budica i toba i mna:P

ScoobyDoo 2014-04-19 11:26:16
czy wogole efe cie odzywa?

Rihiter 2014-04-19 12:15:28

Rihiter
2014-04-19 12:13:53
SulejmanImperium Osmaskie Paac Apostolski - mona sprbowa. Jak napisaem; kady sposb eby zaszkodzi liderowi dla Babiloczyka i dla mnie jest ok.

Zakadam, e mechanik znasz. Musisz wic wiedzie, e nie jest to takie proste.
Przede wszystkim musisz sam mie odpowiedni ilo miast z religi - to jest najprostsze.
Jest te kwestia Rudiego, ktr twierdzisz, e moesz zaatwi - ok.
AP stoi w takim miejscu, e spali atwo go nie bdzie. O ile nie bdziemy mie wjazdu z wszystkich moliwych stron - czyli te od Ciebie - to raczej go utrzymamy.
Ale przede wszystkim religii nie ma jeszcze w duej iloci krajw. Dzi sprawdz dokadnie gdzie jest i gdzie nie ma.

Osobicie wyznaj zasad, e plan ktry nie ma alternatywy to zy plan. Dlatego uwaam, e musi by alternatywa, na wypadek jak z AP si nie powiedzie i do gosowania o zwycistwie nie dojdzie.

Ale po kolei. Zastanw si przez wita i daj zna czy przyjmiesz nasz propozycj, czy te nie.

Eferalga_500
2014-04-19 09:18:41
BoudikaImperium Celtw Mamy wita i to rozwa.
Ja to widz tak. Jedyna szansa na zwycizwo to paac - musicie go jednak obroni :)

Kwestie Rudiego da si jako zaatwi :) .
Zalewy to jasne, ze chce przejc :) .
Rihiter
2014-04-18 22:22:00
SulejmanImperium Osmaskie Acha. Aby nie byo zdziwienia, e pisz jedno a robi drugie.
Postawiem miasto przy oazie. Dla mnie to kolejny poziom obrony, bo czy przyjmiesz propozycj nie wiem. A po za tym pustyni chyba zainteresowany nie jeste.
Rihiter
2014-04-18 22:08:26
SulejmanImperium Osmaskie Co do wydarze w grze:

Po tym jaki paskudny, szczurzy numer wykrci nam Jurek Waszyngton, my jako Turcja i Babilonia skadamy Boudice PEN kapitulacj. Pen kapitulacj na Twoich warunkach. Nie mamy zudze; gra jest dla nas skoczona - gra o zwycistwo, czy te o pudo, a nawet o jak wysok pozycj. To co nam zostao to walka o odznak "przey", to denie do zemsty na zdrajcy, i oczywicie szkodzenie liderowi jak tylko mona (zarwno Scooby jak i ja uwaamy, e Wikingom to zwycistwo przyjdzie za atwo, praktycznie na tacy - i nie podoba nam si to).
Dwie z tych rzeczy; czyli na pohybel USA i szkodzi liderowi s Tobie po drodze. Wic moe nasz kapitulacj zaakceptujesz i w ten sposb zyskasz sojusznikw. Lub te "przydupasw". Wiking ma swoich wiernych przydupasw, Ty moesz mie swoich.
Kapitulacja jest pena i w peni na Twoich warunkach. Powiedz co chcesz, misjonarze, workerzy... mwisz i to dajemy. Chcemy gra pod Ciebie i chcemy eby zwyciya (Boundiko ;) ).

Chcesz zalewy - s Twoje. Nie bd o nie dalej walczy. Od razu powiem, e mam na zalewach jeszcze jedno miasto, ale pewnie i tak o tym wiesz. Jeeli uznasz, e mog je zachowa to bdzie mi bardzo mio. Jeeli uznasz, e chcesz cao - tak bdzie. Niezalenie od tego chcemy gra z Tob.

Skadamy wic na Twoje rce kapitulacj. Moesz j przyj tak jak to opisaem wyej. Moesz te oczywicie jej nie przyjmowa.
Dodam, e mam umocowanie od Babiloczyka aby mwi w tej kwestii za nas oboje.

Rihiter 2014-04-19 12:15:50
Od dou czytaj.

Rihiter 2014-04-19 14:22:16
Tja... widz, e zwiae unitami z pod mojego miasta na zalewach i dzi wanie mi je spal barby. Jak zwykle masz ci los sojusznik roku...

ScoobyDoo 2014-04-19 16:51:17
Nie widzialem zadnego unita :(

ScoobyDoo 2014-04-19 17:12:33
Dzis nie moglem logowac sie pozniej wczoraj czekalem.
A dzis musialem sie sprezyc z tura rano.

ScoobyDoo 2014-04-19 17:15:19
Nie widzialem zadnego unita :(

ScoobyDoo 2014-04-23 10:34:51
tredt

ScoobyDoo 2014-04-26 14:36:39
Bodek cie zaatakowa. Ze mu si chciao.
Efe zbiera katapy. jest spore zagroenie dla twojego miasta.
Ja bym sie wycofowa i postawi seta obok. oazy aby nie mog wejsce na gork

BEDE dzis rozmawial z bartiem jak cos to wejdziemy na skype

ScoobyDoo 2014-04-26 14:51:39

proponuje taka drog. Efe nie chce sie dogadac, nic nie pisze.

ScoobyDoo 2014-04-26 14:54:37
midzy krowami a ryem moesz postawi miasto bedzie to calkiem dobre.
Mam dugie uki na dwa promo bdzie mona sie bronic

ScoobyDoo 2014-05-05 20:08:18
Trzeba wygra czy zostajemy drudzy na wojnie czy te pierwsi.
Mamy moliwo wyboru, efe ma juz 8 katap w mieisce kiedy skacze ci kultue w tym miescie granciznym?

Rihiter 2014-05-05 21:02:18
Kultura skoczy za 9 tur chyba. Dzi powinien by si mur zbudowa. We tam wojska jeszcze nacigaj. Szczeglnie HA. To e mamy HA wanie jest bardzo wane, bo jak bdziemy chcieli sprzeda mu bomb, to HA wykosz jego katapy flankingiem.

Peter jak dzwoni to mu mwiem, e chc by na wojnie tak jak pierwotnie bylimy zanim pewien kto zacz miesza - to znaczy pierwsi.

ScoobyDoo 

Rihiter 2014-05-05 22:27:49
Moesz z Arbeli wysa w stron Samsun ze 2 koniki? Jak mam tam drog zbudowa to musz mie pewno, e mi barby nie zgarn workerw.

ScoobyDoo 2014-05-05 22:47:46
da rade :)

Rihiter 2014-05-05 22:56:43
Kultura skoczy w granicznym miecie za 8 tur. Na teraz mam tam 15 katapult, jakie 16-17 soni, do tego stoi XX Twoich HA. Gdyby podszed, to myl, e by dosta omot. Ale dobrze bdzie jakby nadal podsya jakie jednostki bo widz, e przestae. Nie chc nic mwi, ale zaczyna si tak na prawd obrona PA. Ju tu i teraz.

ScoobyDoo 2014-05-06 18:34:07

uwazaj bo efe moze kultura skoczyc i ciebei zaskoczy :P

Rihiter 2014-05-06 20:07:17
O kurcze. A z czego on to tam produkuje... ;)
Mylisz, e moe przepcha moj jak ja mam +1?

ScoobyDoo 2014-05-06 20:23:13
no chyba nie powinien jak masz +1 bo on bdzie mial +2 wiec chyba dasz rade?

Rihiter 2014-05-07 00:37:07
Mam nadziej. :)

Dla bezpieczestwa ustawi gwne siy 1 pole za miastem.

ScoobyDoo 2014-05-07 20:24:12
jesli nie wiesz to efe ma GA, i wrzuci caste system.
W miescie granicznym wladowal 2 artystow wiec ma 10 na ture :P

Rihiter 2014-05-07 22:12:13
Hmmm... to niedobrze. :)

ScoobyDoo 2014-05-08 09:27:34
a moze odkryj inynieri?

techujesz pewnie na 100% cay czas:P

ScoobyDoo 2014-05-08 09:37:22
acha rb t drog troch wiecej ni jednym workiem :P

Ja musz swoim las powicina i przygotowa teren pod obron.
I dobrze byoby jakby zrobi kilka trirem i pilnowa morza

Rihiter 2014-05-08 14:16:04
Robie triremy, ale bez przesady e mam sam morze broni.
Ld mam broni, morze mam broni... a Ty to teren pod obron czego i przed kim przygotowujesz? :P

Mam tam jeszcze 3 workw zaraz obok, wic nie bj duszy.

Rihiter 2014-05-08 14:16:33
Teraz robi maszyneri, pniej mog zrobi inynieri.

ScoobyDoo 2014-05-08 16:29:27
barteq ci pomoze na morzu, on bedzie mial soon optyk
Ja jeszcze nie mam MC :P

Rihiter 2014-05-08 20:11:01
No to co Ty bdziesz robi? :P

ScoobyDoo 2014-05-09 16:17:00
efe wrzucil 3 artystw na tur.
I ma 4 worki w poblizu. tak ze moz zrobic drog na pustyni.

ScoobyDoo 2014-05-09 16:17:13
dobrze ze jestesmt pierwsi

ScoobyDoo 2014-05-10 17:28:15
Efe wrzucil szpiegostwo na mnie i ju jego nie widz :/

Rihiter 2014-05-11 19:45:40
Maszyneria ju jest.
Teraz odbijam 100% szpiegostwa w Bodka.
Musz.

Nie wiem co robisz Ty, ale te byo by dobrze zadziaa szpiegostwem.

Rihiter 2014-05-11 19:46:36
I w ogle to lij do mnie wszystko co masz. Ldem i wod statki. Taka maa sugestia. Bo niedugo si okae, e moe do tego gosowania nawet nie doj.

ScoobyDoo 2014-05-11 20:03:59
ok tak robi

ScoobyDoo 2014-05-11 20:11:21
trzeba stanc na **** i doprowadzi do gosowanie. TO tylko 8 tur.

Rihiter 2014-05-11 21:08:36
O ile si uda wrzuci religie do graczy poszczeglnych. Zaczynam w to wtpi, czy si uda. Zwaszcza, e nadal jest Ponti bez.

Rihiter 2014-05-14 19:40:54
Loguj si.

ScoobyDoo 2014-05-14 20:36:03

ScoobyDoo 2014-05-14 20:38:22

Rihiter 2014-05-16 09:44:06
Ej Scooby...

"Osobiscie uwazam ze rihi zagral slabo,wrecz **** :"

Dziadu jeden. :)
Od xx tur chroni Twoje dupsko, a Babilonia ma spokj. O zagraniach sojusznika roku typu:
- wysyaj HA!
- mam tylko 2...
- ...
Nawet nie przypominam. :)

ScoobyDoo 2014-05-16 09:48:17
:P

Nie spinaj sie :P

Rihiter 2014-05-16 11:34:30
Spoko spoko, buduj napicie ANTY-Lider. ;)

Rihiter 2014-05-16 11:40:57
Po co piszesz Trebuchowi, e szpiega mamy? Niech powkleja co widzi, to akurat bdziemy weryfikowa czy nas nie buja jako.

ScoobyDoo 2014-05-17 20:13:52
ufasz na tyle trebuchowi aby dac mu dokladna date oraz wszystkie triki?
(typu scinac za dwa popa) bo w we wtorek wyniki ???

Rihiter 2014-05-17 23:11:18
Nie ufam, ale teraz ju jest po wszystkim, trzeba jecha z koxem na max.

Rihiter 2014-05-19 00:16:23
Napisz Laremu, e Kozi Blok gosuje na mnie w jutrzejszym gosowaniu.

ScoobyDoo 2014-05-19 00:35:49
sam mu napisz:P

Rihiter 2014-05-19 00:45:38
Napisaem mu jak wbi kit, e Ambasada Turecka w USA zamknita i taka na zawsze pozostanie.
Zwycistwo zwycistwem ale trzeba by sownym. Wic do Washu z USA nic nie pisz. :)

Rihiter 2014-05-29 20:03:53
Tu chcesz gdzie miasto abymy wcisnli?

Jutro bd mia wolnego seta jak co.

ScoobyDoo 2014-05-29 20:05:22
w kocy co pomyslae.
Hindusi mog zrobi drgo na pustynii

Rihiter 2014-05-29 20:08:53
Niech robi. To samo u mnie na wzgrzu z pustyni si przyda droga.

Rihiter 2014-06-07 16:01:49
Hammi, drogi sojuszniku, powiedz mi gdzie znowu ******e tymi HA?

p.s. Pojawiy si u mnie 2 galeony.

Rihiter 2014-06-07 16:21:14
Jak masz karawele to podelij - ubijemy mu te dwie ajby.

ScoobyDoo 2014-06-07 20:48:42
HA s na rodku w tym miescei nowo postawionym.
MAM troch karawel

Rihiter 2014-06-07 22:27:48
To moemy Wikingowi te ajby ubi.

Bardzo niedobrze, e HA przeniose na rodek, bo gdy tylko odetn drog (co jest do zrobienia) jestemy w dupie. Podobnie nie ma niczego na pnocy do obrony PA - i to te niedobrze.

ScoobyDoo 2014-06-16 16:24:39
Zbieraj wszystkie rycki na pludniu

Rihiter 2014-06-16 21:01:25
Mam ich jak na razie 6...

ScoobyDoo 2014-06-18 13:35:24
To mase masz :p
Zatrwazajaca ilosc

Rihiter 2014-06-18 13:53:25
No masz ci los, ile temu je zaczem produkowa? ebym nie napisa ile Twoich u mnie jest... czyli na NASZEJ wsplnej granicy z wrogiem.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: