www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

babylonnacjipodsumowanieprzezyciescoobydoo

Podsumowanie nacji - Babylon - Scoobydoo - przeżycie
Author Message
Peter 

Nieznany

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-07-12, 11:58   Podsumowanie nacji - Babylon - Scoobydoo - przeżycie

Babilonia - super nacja na ta mapę. I agresywny żeby negocjacje sprawnie szły z sąsiadami i zorganizowany na dużą liczbę miast.
Jednostka specjalna może niezbyt przydatna ale budynek dobry.

Początek ostro po BW i do sąsiada. Szkoda tylko, że jednym axem ;)
Opis wojny w podsumowaniu Rihitera.
Następnie atak TT - już lepiej i szybkie zwycięstwo.
Następnie wejście na zalewy i jako pierwszy (i jedyny) zdobycie miasta barbów jeszcze gdy miały archerów.
Niestety tylko jednego, a to za mało.
Drugie coś z randomem nie wyszło i w efekcie przejęcie pozostałych zalewów bardzo późno.
Czas jest ważny. Kto przejmuje wcześniej ten zarabia więcej, dzięki temu, że zarabia więcej ma nowe techy pozwalające zarobić jeszcze więcej itd.

Koniec końców z zalewami ładnie wyszło (obszarowo) - całe swoje, pół Rihitera i pół od strony Bartka (przeciwnicy z naprzeciwka zupełnie nie podjęli walki).
Obszar zalewów wręcz masakryczny, tylko z dużym opóźnieniem.

Do tego dobre cudy (minaret i uniwerek) i rela powiązana z apostolskim, więc budynki religijne dawały po 2 nauki, golda i produkcji - super.

W techach całkiem całkiem jednak brak printing press i banków na tym etapie dość dotkliwy.
Eko pomimo masy zalewów słabiutkie - brak marketów, grocesrów nie wymyślone banki.
Najgorsze dla eko jednak było wycięcie i wydraftowanie państwa do wręcz zapaści (5 razy mniej szmalu od Lidera).

Trzeba też wspomnieć o sporych brak w prowadzeniu walk - to jak połączona armia Rihitera i Scoobiego wtopiła z Efe zamiast go odparować to było zdumiewające (atak katapkami i słoniami i nie dobijanie reszta tylko pozostanie w mieście).
Po prostu brak doświadczenia i w prowadzeniu wojny na początku axami i później.
Tak samo na zalewach - dwa longi w mieście, strata paru jednostek i zaprzestanie akcji na wiele tur. A na te miasta na zalewach można było naprawdę spokojnie poświęcać jednostki gdyż one by po prostu szybko tę stratę zwróciły z nawiązką - nie da się czasem bez ofiar mieć cały czas zyski.

Potencjał Babiloni był olbrzymi jak i aspiracje Scoobiego. Niestety nadmiar knucia obrócił się przeciwko. Miała być super akcja z poddawaniem się, żeby odwrócić od siebie uwagę Bodka (i niech czarni z Bodkiem wykrwawią się między sobą). I tak na forum poddawanie się a w PW wetowanie i walka. Pewność siebie i zadowolenie tak wielkie, że doszło nawet do wysłania PW w którym zostaje wyśmiany jako Admin, że się dałem nabrać na poddawanie się i zorganizowałem ankietę!!!
Wszystko świetnie i pięknie tylko, że większość sojuszu anty-Bodek na poważnie zaczęła się poddawać, a to oznaczało, że robili turki byle jak i nic nie planowali żyjąc od EoT do EoT.
"I poszedł w piz*** misterny plan" - zamiast wykrwawiania się Bodka na czarnych, tamci przyjmowali regularny łomot w oczekiwaniu na koniec gry.
Koniec końców skończyło się tak, że trzeba było samemu ścinać i draftować... ale już za późno i do tego z sojusznikami na poziomie agresji pandy czy nawet leniwca to zorganizowanie nawet "Boskiego Wiatru" było ponad siły o regularnej walce nie wspominając (co jak co ale trzeba mieć silną psychikę aby wiele tur być z tyłu i ciągle szukać swojej szansy np. w postaci korpów).

Rihiter 

SulejmanImperium Osmańskie

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-07-12, 13:19   Re: Podsumowanie nacji - Babylon - Scoobydoo - przeżycie

Peter wrote:
Trzeba też wspomnieć o sporych brak w prowadzeniu walk - to jak połączona armia Rihitera i Scoobiego wtopiła z Efe zamiast go odparować to było zdumiewające (atak katapkami i słoniami i nie dobijanie reszta tylko pozostanie w mieście).

Szkoda, że nie wspomniałeś o tym, że te katapy weszły fatalnie, a później moich 5 słoni, atakując 5 z 8 słoni Efe weszły następująco...
>70% szans - wtopa
>70% szans - wtopa
>70% szans - wtopa
~75% szans - wtopa
~75% szans - wtopa...
...i ze stanu 5 słoni w obronie vs 8 słoni w ataku zrobiło się 0 w obronie vs 8 w ataku.

Ale kto by się nad takimi szczegółami rozwodził. Lepiej napisać o "brakach w prowadzeniu walki". :)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2014-07-12, 13:21; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

Nieznany

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2014-07-12, 13:26   

I to są właśnie braki w doświadczeniu, trzeba było wziąć więcej katap czy słoni albo nie atakować.

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2014-07-12, 13:31   

:)

No no. Polacy w 1939 też mieli braki w doświadczeniu. Mogli przecież wziąć więcej haubic i samolotów (np z dupy mogli je wziąć, bo to ogólnie znane i używane źródło nieograniczonej ilości uzbrojenia). I jak już by z dupy te kosmiczne ilości wojska wzięli to mogli Niemców oklepać solidnie.

Dyplo Hymn

Peter 

Nieznany

Posted: 2014-07-12, 13:39   

Dobra to jest bezcelowe - jesteście ze Scoobim najlepsi!
I to we wszystkim!

Przegrana to zawsze ale to zawsze random albo przeciwnik miał lepszą nacje.

Omnibusy masz ci los dwa się zebrały.
I pokazały co potrafią na symetrycznej mapie.

PS
Zostałeś dodany do ignorowanych dlatego nie będę już odpowiadał czy ustosunkowywał się do twoich postów.

Rihiter 

Posted: 2014-07-12, 13:57   

Hehehe... cały Peter.

Symetryczna mapa...
Stadion olimpijski też jest symetryczny, a biały z czarnym na 100m wygrać ma szanse niewielkie. ;)
Mogłeś Wikingowi nie prezentować wysp już po zakończeniu draftu to może byśmy mogli o jakiejś "symetryczne walce" rozmawiać.
A tak to co najwyżej możesz nam wszystkim napisać, że byliśmy słabymi sparingpartnerami.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2014-07-12, 13:58; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-12, 14:00   

Peterku mam nadzieje ze ja nie jestem ignorowany.

Swoją drogą to kurde peter to kurde wręcz laurkę mi wystawiłeś. Myślałęm, że będziesz jechał jak po burej kozie a tu kurde niewiele.

Co do wojny ze efe, masz racje, źle zagralłem.. NIe można zwalić na random.
Bład był po mojej stronie.
Fakt, efe zaskoczył nas, gdyż z inzyniera wypalił inzynierię i już nie mogliśmy uciec wojskiem.
Jedyna prawidłowa decyzja to było zostać i czekąc na wynik randomu ( a nóż może się uda, gdzie 33%). Brak znajomości jedngo mechanizmu, świadomość opłakaknej sytuacji bez wyjścia, trochę brak czasu.
Wyszło źle i mam nadzieje ze lekcje odrobiłem.

Peter wrote:
Miała być super akcja z poddawaniem się, żeby odwrócić od siebie uwagę Bodka (i niech czarni z Bodkiem wykrwawią się między sobą). I tak na forum poddawanie się a w PW wetowanie i walka. Pewność siebie i zadowolenie tak wielkie, że doszło nawet do wysłania PW w którym zostaje wyśmiany jako Admin, że się dałem nabrać na poddawanie się i zorganizowałem ankietę!!!
Wszystko świetnie i pięknie tylko, że większość sojuszu anty-Bodek na poważnie zaczęła się poddawać, a to oznaczało, że robili turki byle jak i nic nie planowali żyjąc od EoT do EoT.

Miałem ubaw peter z ciebie fakt. W miarę na bieżąco ci pisał co i jak.
Czy moje lamentowanie coś zmieniało w determinacji graczy? Nie wiem, moze.
Zresztą bardzo nie wielu chciało realnie współpracować i powalczyć.
Mój plan był taki aby uśpić czujność bodka, ze bodek nie wpadł na pomysł z pałacem.
Prawie (robi wielką różnicę) się udało.
Chciałem walczy, próbowałem namawiać innych, bo jakby sie wszyscy zebrali bodek mialby ciezej. Prawda. Jakby efe zaczał myślec samodzielnie i przestał walczyć ze mną, także byłoby inaczej. Jedni, nie drudzy nie to uj i good game.
Peter wrote:
"I poszedł w piz*** misterny plan" - zamiast wykrwawiania się Bodka na czarnych, tamci przyjmowali regularny łomot w oczekiwaniu na koniec gry.
Koniec końców skończyło się tak, że trzeba było samemu ścinać i draftować... ale już za późno i do tego z sojusznikami na poziomie agresji pandy czy nawet leniwca to zorganizowanie nawet "Boskiego Wiatru" było ponad siły o regularnej walce nie wspominając (co jak co ale trzeba mieć silną psychikę aby wiele tur być z tyłu i ciągle szukać swojej szansy np. w postaci korpów).

gdyby byla wola spróbowanie i efe by nie przeszkadał to kto wie kto wie, jakby się korpy rozłożyły. Farmia wielkich już łądnie urosła i cholera wie co by się rodziło.
Merhant i izynier, całkeim, calkiem by pomogly.
A bodek narzekał ze sami naukowcy mu się rodzą.

Ja oceniam swoją grę słabo. Jest nawet w wątku ze oceniam to na 2+.
Nie narzekam na graczy, na random (to już wogle lamerskie), na układ polityczny itd, admina, mapę.
taka mam dewizę
Jak grasz dobrze wygrywasz, jak źle przegywasz.
Jak grasz dobrze, radnom sprzyje, jak źle krzywdzi.
Jak grasz dobrze , mapa jest super, jak źle to zawsze coś znajdziesz.
Jak grasz dobrze, to admin super, jak źle to admin ci kłody podkłąda.

EDIT
Peterku, nie uważam sie za najlepszego, ale uważam, że coś potrafię.

cheos 

Zera JaykobImperium Etiopskie

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2014-07-12, 14:13   

Quote:
Peterku, nie uważam sie za najlepszego, ale uważam, że coś potrafię.

Ale stać cię nie na coś ale coś więcej.

Eferalga_500 

BoudikaImperium Celtów

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 25/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2014-07-12, 23:46   

Ja ze swojej strony mogę dodac ze zamierzałem atakować jako pierwszy - dlatego mailem taki skład wojska jaki miałem - wtedy byłoby pozamiatane. Jako drugi musialem liczyc na random :( .

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum