www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

donasukrainapchajawojny

Ukraina-Pchają nas do wojny!
Author Message
baba.jag


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 4
Piwa: 6/10
Reprimends:
 5/3/6
Posted: 2014-08-21, 19:42   Ukraina-Pchają nas do wojny!

Skocz z wieżowca i polataj!

Kiedy słucham relacji polskich mediów i polityków na temat Ukrainy i Rosji ogarnia mnie przerażenie. Polscy politycy pchają nas do wojny, atakują Rosję najbardziej agresywnie ze wszystkich reprezentantów Unii. Bardziej antyrosyjscy są amerykanie i Anglicy, no potem to my. Bo my jesteśmy potęgą i pokażemy temu Putinowi gdzie raki zimują! Tymczasem konflikt się potęguje, a Sikorski i reszta polskiego establishmentu – dolewają oliwy do ognia.

„Politycy odlotowi”

Ci ludzie „odlecieli.” Tkwią w jakiejś nie-rzeczywistości, gdzie nie liczą się realia, nie ma praw przyrody, nie ma siły ciążenia. W takiej nie-rzeczywistości można wyskoczyć z dziesiątego piętra i polatać.

Skok z dziesiątego piętra i latanie możliwe jest w telewizyjnej kreskówce reklamującej „Redbulla”. W rzeczywistości kończy się roztrzaskaniem na bruku.

Do tego właśnie – po raz kolejny w naszej historii – prowadzą nas ludzie, którzy opanowali ośrodki władzy w Polsce i służące im główne media.

Po ostatnich komentarzach Żyrinowskiego przez polskie media przetoczyła się fala satyry. Że taki niepoważny, odlotowy i kabareciarz. Ale to jest dokładnie odpowiedź na poziomie odpowiadającym temu co robią polscy tzw. „politycy”. Taki Żyrinowski w zupełności ma „powagę” stosowną do „powagi” ministra Sikorskiego czy innych tuzów z ul. Wiejskiej, tylko styl nieco inny.

Tymczasem – powtarzam to z uporem i powtarza wielu ludzi w Polsce – tylko opinie te można znaleźć w Internecie bo z mediów głównych są wypierane – Polska nie ma żadnego interesu w obronie integralności terytorialnej Ukrainy, Polska nie jest zagrożona przez Rosję (sami sobie to zagrożenie dla wygody nasi politycy wymyślili), Polska nie powinna prowadzić antyrosyjskiej polityki, tak jak nie powinna prowadzić polityki anty-niemieckiej, anty- ukraińskiej, anty- chińskiej. W ogóle żadnych „anty”!

Polska powinna dbać o własny interes i nie pchać się w obce awantury, bo źle na tym wyjdziemy, tak jak to już nie raz bywało w historii.

Już zresztą ośmieszamy się na potęgę.

Dobry Łukaszenka

Po wprowadzeniu przez Rosję embarga na polskie jabłka okazało się, że do tej akcji nie przyłączył się prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Białoruś nadal będzie importować polskie jabłka i warzywa. O dobry Łukaszenka!

A pamiętacie jak jeszcze niedawno wszystkie polskie media, wszyscy politycy atakowali Łukasznkę? Jak przedstawiany był w polskich przekaziorach jako pachołek Putina, uzależniony całkowicie od Rosji, tyran i dyktator hamujący rozwój swojego kraju. Sikorski wręcz zapowiadał, że wkrótce w Mińsku wybuchnie rewolucja, która zmiecie tyrana Łukaszenkę.

A tu nagle okazuje się, że Łukaszenka prowadzi swoją niezależną politykę, że wcale nie jest wasalem Putina i że to bardzo dobry człowiek bo nasze jabłka będzie nadal kupował. No i co z tą propagandą? Czy ktoś odszczeka przed Polakami kłamstwa i tę ciemnotę, którą nt. Białorusi nam wciskali jeszcze nie tak dawno?

Czy któryś z dziennikarzy skomentował odmienne od rosyjskiego stanowisko Białorusi ws. ambarga i w ogóle w sprawie wydarzeń na Ukrainie? A przecież to ważny fakt, pokazujący przede wszystkim, że Białoruś prowadzi własną politykę, ale także jeszcze coś innego. Że w strefie poradzieckiej, w bliskim otoczeniu Rosji możliwa jest całkowita niezależność polityczna (Białorusi) od Rosji pomimo powiązań gospodarczych. Casus Białorusi pokazuje jak niemądra i na niczym nieoparta propaganda o rzekomym zagrożeniu ze strony Rosji, o dążeniu Putina do aneksji kolejnych terytoriów i państw.

Niewygodne fakty

To są fakty niewygodne dla propagandy płynącej z polskich mediów i dlatego nawet jak się pojawią, to nie skupiają na dłużej uwagi dziennikarzy ani naszych pożal-się-Boże politologów, speców od studiów wschodnich itp.

Takich niewygodnych faktów jest cała masa. Gdyby tak pójść ich tropem, poświęcić więcej uwagi okazałoby się, że cała ta antyrosyjska i antyputionowska legenda jest zwykła hucpą. Ale podawana w masowej skali ma wyprać mózgi Polaków, pozbawić nas krytycznego myślenia i zamiast realnej oceny świata wbic w mózgi propagandową zlepkę.

Oto np. telewizja pokazuje jak artyleria bombarduje apartamentowce w oblężonym Doniecku. Giną ludzie, niszczone jest mienie, a obraz jest opatrzony komentarzem polskiego dziennikarza: „Nie wiadomo kto ostrzelał budynki”.

No jak to nie wiadomo? Przecież Donieck opanowany jest przez powstańców, a oblegany przez ukraińską armię. No to kto mógł ostrzeliwać budynki? Tylko armia ukraińska – przecież to logiczne.

Inny przykład. Rusza rosyjski konwój humanitarny na wschodnią Ukrainę, przeznaczony dla ludności obleganych i bombardowanych miast. W Ługańsku, Doniecku nie ma od wielu dni wody, nie ma prądu, nie pracują fabryki ludzie po prostu przymierają głodem. Jakoś nie słychać, żeby Polska Akcja Humanitarna zainteresowała się katastrofą humanitarną i losem mieszkańców tych miast. I nie słychać żadnego komentarza ani w TVP, ani w Polsacie że za tę katastrofę odpowiada rząd w Kijowie, który podjął decyzję o takim właśnie sposobie stłumienia buntu na wschodzie kraju. Zauważcie, że kijowski rząd ani razu nie zaproponował pokojowego rozwiązania. Owszem przedstawił warunki kapitulacji – czyli złożenia broni.

I teraz kiedy Rosja wysyła konwój z pomocą humanitarną miejsca wszystkie komentarze są uszczypliwe i złośliwe. „Rzekoma” pomoc, „kontrowersyjny konwój”, „białe ludziki” itd. itp. Nie że ludzie w Doniecku mrą z głodu, że kobiety rodzą w piwnicach, że szpitale nie mają prądu – wstrętny Putin wysyła żywność i leki. Co za łotr! O co mu chodzi?

Przy okazji oczywiście następuje eskalacja oskarżeń. Rosyjski minister Ławrow podczas konferencji zapewnia, że wysłanie konwoju było uzgodnione ze stroną ukraińską, ale Ukraińcy temu gromko zaprzeczają i nasi dziennikarze i politycy za nimi to powtarzają. Że nic nie uzgodnili i że „niech no tylko Rosjanie spróbują wjechać!”

Tymczasem ta sama telewizja polska nagle podaje informację, że Ukraińcy zwinęli obóz swoich celników, którzy mieli konwój przyjąć. I znów żadnego komentarza.

A tymczasem skoro zwinęli obóz, to najpierw go musieli założyć. A skoro założyli, to znaczy że Ławrow mówi prawdę, że Ukraińcy zgodzili się na przyjęcie konwoju, a potem nagle zdanie zmienili. To znaczy, że tzw. premier Ukrainy Jaceniuk bezczelnie kłamał.

I znów nikt w polskiej telewizji nie roztrząsa tego faktu, a to fakt dosyć ważny, świadczący, ze władze ukraińskie są podzielone i że rozgrywają konflikt tak by się nakręcał. Wcale nie są zainteresowane jakimkolwiek pokojowym rozwiązaniem. Tak więc obraz nie jest w istocie czarno-biały – tu dobrzy Ukraińcy, a tam źli Rosjanie i Putin! Bynajmniej!

Polska opinia publiczna nie jest informowana ani o tym, jakie partie wchodzą w skład rządu w Kijowie i o roli w nim skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań nawiązujących do tradycji banderowskiej, ani o skali zniszczeń jakie powoduje interwencja, zamiast tego mamy w przekazie „prorosyjskich separatystów” i „operację antyterrorystyczną”.

Czy wyobrażacie sobie Państwo sytuację, w której np. grupa terrorystów porywa zakładników, a władze – jakiegoś kraju – powiedzmy USA – wysyłają czołgi, bombardują miasto w którym to się dzieje, obracają w perzynę szpitale, szkoły, domy?

Ukraińscy mieszkańcy wschodniej Ukrainy podnieśli bunt przeciwko stolicy. Tak – są prorosyjscy z wielu powodów. Tak na marginesie – dlaczego nikt w polskiej TV nie opowiada Polakom z jakich to powodów ludzie z Doniecka czy Ługańska nie chcą być dalej częścią Ukrainy? Bo nie chcą i powstańcy mają wyraźne społeczne poparcie.

No i na ten bunt – podobny całkiem do tego z Majdanu – rząd w Kijowie wysyła czołgi, bombarduje miasta artylerią, rakietami „Grad”, obraca w perzynę całe połacie kraju, Giną niewinni, przypadkowi ludzie. To ja się pytam: kto tu jest terrorystą?

Czystka etniczna

No i wreszcie fakt o kapitalnym znaczeniu. Po co rząd ukraiński prowadzi te wojnę i dlaczego robi to w tak brutalny sposób? Przecież dysproporcja sił jest oczywista. Doniec i Ługańsk sa w mniejszości a Ukraina przecież ma silną armię. „Separatyści zaś – wg oficjalnej wersji - to tylko rosyjscy dywersanci. Co to jest poradzić sobie z takimi spadochroniarzami! Czy do tego trzeba bombardować centra miast, niszczyć domy, obiekty cywilne, szpitale?

Jeśli „separatyści” to garstka terrorystów nie powinno być problemu z odseparowaniem ich do społeczeństwa.

Widzimy często na filmach sytuacje kiedy terroryści biorą zakładników, pierwsze co się robi to podejmuje negocjacje.Najczęsciej pod wpływem przewagi sił oni gotowi są się wycofać.

Gdyby rządowi w Kijowie na prawdę zależało na pokojowym rozwiązaniu konfliktu, na oszczędzeniu życia i mienia mieszkańców doniecka i Ługańska podjąłby takie negocjacje, zaprosił nawet do nich jakichś rozjemców z OBWE czy ONZ. Rządzący Kijowem nigdy tego nie zrobili. W sposób widoczny zależy im na jak największych stratach na wschodzie, na wygnaniu jak największej liczby mieszkańców do Rosji, na sterroryzowaniu wschodu. Dlaczego? To proste: wschód Ukrainy nie jest nacjonalistyczny. Powiedzieć, ze jest pro-rosyjski to mało. Jest raczej antybanderowski, antynacjopnalistyczny i pozytywnie nastawiony do Rosji. A to dla nacjonalistów, którzy zdominowali obecne władze w Kijowie jest nie do przyjęcia.

W tej sytuacji przedłużająca się wojna, zniszczenia, śmierć tysięcy ludzi, exodus prawie miliona mieszkańców do Rosji prowadzi do zmiany układu sił politycznych w parlamencie. Jak widzieliśmy odcięcie wschodu i trwanie walk nie przeszkodziło w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich.

Kijów mając wyraźną przewagę militarną ma prawo przypuszczać, że te domową wojnę wygra. Co będzie po wojnie? Represje, aresztowania, egzekucje, masowy exodus ludności do Rosji. W takiej sytuacji przeprowadzenie wyborów parlamentarnych – planowanych na przyszły rok – da w efekcie radykalne wzmocnienie sił nacjonalistycznych z Zachodniej Ukrainy, a osłabi Partię Regionów. W parlamencie ukraińskim nacjonaliści wzmocnią swoją pozycję.

Czy o taki efekt powinno chodzić Polakom? A nawet wszystkim rozsądnym, nie zaślepionym chwilowymi interesami politycznymi, ludziom?

Czego nie nauczyła nas Historia?

Piątkowe wiadomości telewizyjne przyniosły wypowiedź premiera Węgier Orbana, który ostro sprzeciwia się sankcjom nałożonym na Rosję i wręcz stwierdza, ze Europa „strzeliła sobie w stopę”. Konfliktu nie podgrzewają rozsądni Czesi, Francuzi siedzą cicho, Niemcy z konieczności wydają gromkie oświadczenia, ale jak przyjdzie czas dogadają się z Rosjanami wg starej zasady ich polityki.

Tylko polscy politycy pchają nas na pierwszą linię frontu. Podgrzewają atmosferę, to oni wzywali od początku konfliktu do nakładania coraz surowszych sankcji na Rosję. Sikorski realizuje w ten sposób interes amerykański, a Kaczyński jest zaślepiony nienawiścią do Rosji, która uniemożliwia mu trzeźwa ocenę sytuacji. Że taka polityka szkodzi Polsce na wiele sposobów? To co ale też szkodzi Rosji.

I w ten sposób znów jesteśmy wpędzani w konflikt na własne życzenie. Na pierwszą linię. Poniesiemy znów największe straty i będziemy potem żebrali w Unii, żeby na je trochę zrekompensowali.

Zapłacą sadownicy, rolnicy, hodowcy, mleczarze. Ale nie zapłaci ani Sikorski, ani Kaczyński. Tak właśnie wygląda „polska polityka”.

Nie ma ani żadnego związku z naszym interesem narodowym, ani z realiami.

Sytuacja jest o tyle groźna, że w publicznym dyskursie niszczone są wszelkie głosy krytyki. Poseł Tomaszewski za to, że sprzeciwił się w wywiadzie prasowym bojkotowi mistrzostw w Rosji, został wyrzucony z PiS-u. Prof. Anna Raźny za wyrażenie publiczne protestu przeciwko nagonce na Rosję, została usunięta z UJ, każdy kto tylko wyraża wątpliwości jest klasyfikowany jako agent Putina.

Zalew propagandy zamiast rzetelnej informacji – oto obraz Polski w konflikcie, który może mieć niewyobrażalne skutki. A nawet jeśli skończy się jakimś quasi pokojowym rozwiązaniem, bez wątpienia będzie nas Polaków kosztował – jak zwykle – najwięcej.

Czy historia krwawego XX wieku, hekatomby II wojny światowej, zdrady sojuszników i naszej naiwności – czegoś nas Polaków nauczyła?

Janusz Sanocki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maiarxfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Age: 26
Joined: 09 Oct 2010
Posts: 2264
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2014-08-21, 19:54   

ale spam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 99
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7836
Piwa: 224/73
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-08-21, 20:04   

Nie trafisz do większości tu z takimi poglądami. Kiedyś próbowałem ale klip z młoda Ukrainką miał większe przebicie.
Od czasu gdy złamali umowę tak trudno wypracowaną z udziałem trzech europejskich ministrów spraw zagranicznych widzę jak rząd Ukraiński drobnymi kroczkami wciąga Europę w konflikt który sami generują.
_________________
Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
itkovian 


Helped: 3 times
Joined: 20 May 2011
Posts: 1823
Piwa: 31/29
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2014-08-21, 20:26   

No ale spam:

Ale odpowiem Panie Januszu II wojna światowa tam też był taki zachałny na sąsiednie tereny i posługiwał się mniejszością tylko że z zachodu i ci jeszcze bardziej na zachód mówili nei będziemy dążyć do wojny i usepowali mu ciągle a rozrabiak rósł w siłe i rozpetął taką hekatombe że trwąła 6 lat.

Teraz jest to samo i takie Janusze piszą no II wojna światowa nic nie nauczyła no właśnie nie Janusza także....

Bo Janusz np w swoim spamie nie widzi jak Rosja wysyłą wosjka na wschód Ukrainy...broni konwoju a jakże przyda się bo inaczej odcięty Ługańsk szybko padnie setki ukraińskich złónierzy oddąło życie żeby go otoczyć a teraz dowiozą tma tony zaopatrzenia,na ich miejscu premiera kótry by się na to zgodził rosztrzelałbym za zdradę.....
Last edited by itkovian on 2014-08-21, 20:29; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maiarxfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Age: 26
Joined: 09 Oct 2010
Posts: 2264
Piwa: 22/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2014-08-21, 21:19   

E tam, Rosyjska propaganda.
Gdyby w Polsce byli jacyś separatyści też wolałbym żeby ich wojsko polskie zerżnęło niż się z nimi umawiało. ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baba.jag


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 4
Piwa: 6/10
Reprimends:
 5/3/6
Posted: 2014-08-22, 09:24   

Maiar wrote:
ale spam.
1Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Punkt trzeci tej definicji nie jest spełniony.Artykulik ten nie powstał z chęci osiągnięcia zysków.
Punkt drugi jest problematyczny. Ja również nie wyraziłem zgody na epatowanie mnie kłamliwymi tekstami dotyczącymi kościoła katolickiego,przez osoby nie mające zielonego pojęcia o rzeczywistości historycznej.

Nie jest to zgodnie z definicją z wikipedii żaden spam.

niepożądana informacja przesyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej lub publikowana na grupach dyskusyjnych, forach itp

Skoro według pana należy przyjąć tę definicje za SJP i informacja tego typu jest nieporządana, to nie zabieraj pan głosu w takich dyskusjach, gdyż nie ma pan nic do powiedzenia poza powtarzaniem propagandowych bredni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Forever 


Helped: 2 times
Age: 48
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 4754
Piwa: 51/49
Location: Warszawa
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-08-22, 09:32   

baba.jag wrote:
Maiar wrote:
ale spam.
1Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Punkt trzeci tej definicji nie jest spełniony.Artykulik ten nie powstał z chęci osiągnięcia zysków.
Punkt drugi jest problematyczny. Ja również nie wyraziłem zgody na epatowanie mnie kłamliwymi tekstami dotyczącymi kościoła katolickiego,przez osoby nie mające zielonego pojęcia o rzeczywistości historycznej.

Nie jest to zgodnie z definicją z wikipedii żaden spam.

niepożądana informacja przesyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej lub publikowana na grupach dyskusyjnych, forach itp

Skoro według pana należy przyjąć tę definicje za SJP i informacja tego typu jest nieporządana, to nie zabieraj pan głosu w takich dyskusjach, gdyż nie ma pan nic do powiedzenia poza powtarzaniem propagandowych bredni.


Ależ odnosisz korzyść w przeciwnym wypadku nie tworzył byś takiego długiego tekstu
Jaka to korzyść mogę tylko zgadywać.


baba.jag wrote:


Takich niewygodnych faktów jest cała masa. Gdyby tak pójść ich tropem, poświęcić więcej uwagi okazałoby się, że cała ta antyrosyjska i antyputionowska legenda jest zwykła hucpą. Ale podawana w masowej skali ma wyprać mózgi Polaków, pozbawić nas krytycznego myślenia i zamiast realnej oceny świata wbic w mózgi propagandową zlepkę.Jeśli możesz podaj proszę (przyjmijmy że za całą masę uznam 10 faktów) tylko proszę też o podanie źródeł
_________________
Veni Vidi Vici
Forek nie narzeka Forek opisuje rzeczywistość


Last edited by Forever on 2014-08-22, 09:35; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baba.jag


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 4
Piwa: 6/10
Reprimends:
 5/3/6
Posted: 2014-08-22, 09:34   

itkovian wrote:
No ale spam:

Ale odpowiem Panie Januszu II wojna światowa tam też był taki zachałny na sąsiednie tereny i posługiwał się mniejszością tylko że z zachodu i ci jeszcze bardziej na zachód mówili nei będziemy dążyć do wojny i usepowali mu ciągle a rozrabiak rósł w siłe i rozpetął taką hekatombe że trwąła 6 lat.

Teraz jest to samo i takie Janusze piszą no II wojna światowa nic nie nauczyła no właśnie nie Janusza także....

Bo Janusz np w swoim spamie nie widzi jak Rosja wysyłą wosjka na wschód Ukrainy...broni konwoju a jakże przyda się bo inaczej odcięty Ługańsk szybko padnie setki ukraińskich złónierzy oddąło życie żeby go otoczyć a teraz dowiozą tma tony zaopatrzenia,na ich miejscu premiera kótry by się na to zgodził rosztrzelałbym za zdradę.....


II wojna światowa była ekonomiczną koniecznością świata pogrżąonego w depresji gospodarczej. Droga do II wojny wiedzie przez IG Farben, IBM, General Electric i inne spółki amerykańsko niemieckie
Porównywanie sytuacji na Ukrainie do tamtej, jest zasadne to fakt. Depresja gospodarcza skończy się wojną,ale to nie Rosji zależy na jej rozpętaniu. Rosja jest zbyt słaba gospodarczo by tę wojnę prowadzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baba.jag


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 4
Piwa: 6/10
Reprimends:
 5/3/6
Posted: 2014-08-22, 09:43   

Forever wrote:
baba.jag wrote:
Maiar wrote:
ale spam.
1Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Punkt trzeci tej definicji nie jest spełniony.Artykulik ten nie powstał z chęci osiągnięcia zysków.
Punkt drugi jest problematyczny. Ja również nie wyraziłem zgody na epatowanie mnie kłamliwymi tekstami dotyczącymi kościoła katolickiego,przez osoby nie mające zielonego pojęcia o rzeczywistości historycznej.

Nie jest to zgodnie z definicją z wikipedii żaden spam.

niepożądana informacja przesyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej lub publikowana na grupach dyskusyjnych, forach itp

Skoro według pana należy przyjąć tę definicje za SJP i informacja tego typu jest nieporządana, to nie zabieraj pan głosu w takich dyskusjach, gdyż nie ma pan nic do powiedzenia poza powtarzaniem propagandowych bredni.


Ależ odnosisz korzyść w przeciwnym wypadku nie tworzył byś takiego długiego tekstu
Jaka to korzyść mogę tylko zgadywać.


baba.jag wrote:


Takich niewygodnych faktów jest cała masa. Gdyby tak pójść ich tropem, poświęcić więcej uwagi okazałoby się, że cała ta antyrosyjska i antyputionowska legenda jest zwykła hucpą. Ale podawana w masowej skali ma wyprać mózgi Polaków, pozbawić nas krytycznego myślenia i zamiast realnej oceny świata wbic w mózgi propagandową zlepkę.Jeśli możesz podaj proszę (przyjmijmy że za całą masę uznam 10 faktów) tylko proszę też o podanie źródeł


Nie jestem pańskim nauczycielem. Możesz mieć Pan inne zdanie. Jeżeli uważasz Pan , że to stanowisko jest kłamliwe to oczywiście jest to całkowicie akceptowalne. Proszenie o jakieś żódła to kuriozum. Nie rozmawiamy bowiem o histori a komentujemy rzeczywistość.Rzeczywistość widzianą z różnych stron.
Ja prosiłem o żródła historyczne dotyczące zbrodni kościoła w średniowieczu mając zresztą pełną świadomość , że tych żródeł nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Forever 


Helped: 2 times
Age: 48
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 4754
Piwa: 51/49
Location: Warszawa
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2014-08-22, 09:46   

Skoro uważasz że jest masa takich faktów to było by dobrze je wymienić
Jeśli nie potrafisz tego zrobić może to świadczyć o tym że twoje wypowiedzi są nie do końca wiarygodne.
_________________
Veni Vidi Vici
Forek nie narzeka Forek opisuje rzeczywistość


Last edited by Forever on 2014-08-22, 09:46; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baba.jag


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 4
Piwa: 6/10
Reprimends:
 5/3/6
Posted: 2014-08-22, 10:29   

Forever wrote:
Skoro uważasz że jest masa takich faktów to było by dobrze je wymienić
Jeśli nie potrafisz tego zrobić może to świadczyć o tym że twoje wypowiedzi są nie do końca wiarygodne.


Oczywiście,że są niewiarygodne. To jest tylko opinia.Opinia wynikająca z wiedzy historycznej i faktów z czsów wspólczesnych. W tym jednak ujęciu każda wypowiedż jest niewiarygodna. Każda to tylko opinia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudi2


xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Age: 99
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 7836
Piwa: 224/73
Location: z Gotham City
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2014-08-22, 11:43   

Forever wrote:


Jeśli możesz podaj proszę (przyjmijmy że za całą masę uznam 10 faktów) tylko proszę też o podanie źródeł


Forek, gdybyś uważnie przeczytał tekst z samego początku ale wyzbył się TVN-owskich omamów to uznałbyś, że wcale tak bardzo nie odbiega od rzeczywistości a o Białorusi to już kompletnie nie ma się do czego przyczepić. Stać was tylko na stwierdzenie - Putinowska propaganda.
Może i Rosja wypycha w świat te argumenty ale odrzucanie ich tylko dlatego, że to wyszło z Moskwy nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Wręcz przeciwnie, świadczy o nafaszerowaniu was naszą propagandę a to już źle wygląda.

Nie wiem co to gość ten baba.jaga ale nie jego oceniamy lecz otaczający nas świat. Najlepiej na trzeźwo i chłodno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bombel79 


xfire: bombel79
Helped: 12 times
Age: 41
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 10541
Piwa: 74/4
Location: Raj na ziemi
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2014-08-22, 11:55   

Kurde, dyplo jeszcze nie ruszyło, a sieć sojuszy dawno określoną.

Oczywiście zgadzam sie z Rudim i Forkiem :D
_________________
"internet to coraz częściej opowieść idioty, pełna wściekłości i wrzasku."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
itkovian 


Helped: 3 times
Joined: 20 May 2011
Posts: 1823
Piwa: 31/29
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2014-08-22, 12:00   

baba.jag wrote:
itkovian wrote:
No ale spam:

Ale odpowiem Panie Januszu II wojna światowa tam też był taki zachałny na sąsiednie tereny i posługiwał się mniejszością tylko że z zachodu i ci jeszcze bardziej na zachód mówili nei będziemy dążyć do wojny i usepowali mu ciągle a rozrabiak rósł w siłe i rozpetął taką hekatombe że trwąła 6 lat.

Teraz jest to samo i takie Janusze piszą no II wojna światowa nic nie nauczyła no właśnie nie Janusza także....

Bo Janusz np w swoim spamie nie widzi jak Rosja wysyłą wosjka na wschód Ukrainy...broni konwoju a jakże przyda się bo inaczej odcięty Ługańsk szybko padnie setki ukraińskich złónierzy oddąło życie żeby go otoczyć a teraz dowiozą tma tony zaopatrzenia,na ich miejscu premiera kótry by się na to zgodził rosztrzelałbym za zdradę.....


II wojna światowa była ekonomiczną koniecznością świata pogrżąonego w depresji gospodarczej. Droga do II wojny wiedzie przez IG Farben, IBM, General Electric i inne spółki amerykańsko niemieckie
Porównywanie sytuacji na Ukrainie do tamtej, jest zasadne to fakt. Depresja gospodarcza skończy się wojną,ale to nie Rosji zależy na jej rozpętaniu. Rosja jest zbyt słaba gospodarczo by tę wojnę prowadzić.


Ale to Rosja jest agresywna wysyła najemników ,od tygodnai regularną armię na Ukrainę.Nawet jakby Putin chciał wychamować to duża cześć otoczenia i społeczęństwa upita aneksją Krymu prze do interwencji....

Putin święty nie jest oficjalnie mówi o zmiane ukłądu sił i jako Polak uważam że mając tak agresywnego i nieobliczalnego sąsiada w naszym interesi ejest pomoc bardzo wrogiej Rosji Ukrainie, bo ta traci tma sprzęt żółnierzy i kasę. I koniec końców dla społeczeństwa w Rosji przyjdzie otrzeźwienie bo łatwe aneksje mogą się skończyć tym że bez oporu krzykną huura na rozkaz wymarszu nad Kanał La MAnche.

Jakby cześi nie odpuścili umocnień sudetów i przelało by sie odp wczęsnie dużo Niemieckiej krwii to nie było by takiego entuzjazmu wobec wojny z Polską i ryzyka wojny z Anglią i Francją.

Putin jakby tylk chciał mógłby poczekać cofnać kase,zakręcić gaz ,opłacać swoich ludzi za zwyczajną agitka Ukraina sama na kolanch wróciłaby w jego objęcia ,bo UE nie dałaby tyle kasy ile potrzeba nie ma szans.

A tak upokorzył cały naród. Często powołujesz się na fakty którymi dość skąpo się dzielisz to ja przytoczę 1: Leonid Krawczuk czyli były aparatczyk z ZSRR napisał o dziłaniach Putina coś takiego Od Perejasławia nigdy Ukrainie nie było bliżej do Zachodu niż do Rosji zmienił to dopiero Władimir Putin.
Last edited by itkovian on 2014-08-22, 12:13; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2014-08-22, 12:06   

Ja mam koparkę więc raz dwa schron sie trzaśnie :rotfl:
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Wojny w Dyplo6
Bodek Dyplo #6 0 2011-02-09, 18:04
Bodek
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Announcement: Aaaaktualne wojny w Dyplo8
Bodek Dyplo 8 0 2013-01-23, 11:08
Bodek
No new posts Announcement: Aktualne wojny dyplo D8
ScoobyDoo Dyplo 8 548 2013-10-04, 14:36
itkovian
No new posts Announcement: Aktualne wojny dyplo 7
cheos Dyplo 7 438 2012-09-30, 18:31
ScoobyDoo
No new posts Sticky: Aktualne wojny
Beny Dyplo 9 177 2015-05-09, 07:39
Peter

Czas generowania strony : 0.85 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group