www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

bitweciagleprzegrywanie

Ciągłe przegrywanie bitwe
Author Message
massamp

Posted: 2016-03-07, 20:18   Ciągłe przegrywanie bitwe

Cześć, jestem tu nowy więc, z góry pozdrawiam wszystkich. W EU4, zacząłem grać niedawno stąd, mam parę pytrań, które niszczą mi całą przyjemność z gry. A mianowicie:

Gram Rosją, wszystko fajnie, pięknie, ale mam problem podczas wojen. Mianowicie, moje wydatki na wojsko podczas wojny są wymaksowane, ale każdą bitwę, czy to ja zostanę zaatakowany czy ja zaatakuje przegrywam, gdy nie mam armii 2 razy liczniejszej, czyli, żeby pokonać 20 j. Litwinów, muszę wysłać 40 j. moich, pasek morali cały zielony, przegrywam. Czasem to jest śmieszne jak 35 j. moich przegrywa z 20j. przeciwnika. Prestiż na poziomie +80, nie wiem o co chodzi, najęci dowódzcy armii, technologia militarna na tym samym lub wyzszym poziomie od przeciwnika. Ktoś może coś doradzić w tym temacie.

Druga sprawa, bez znaczenia czy ja zacznę wojnę, czy ktoś mi zadeklaruję, ale, gdy ja oblężam miasto, tura idzie z 5 razy wolniej gdy przeciwnik oblęża miasto, nie ważne ze ja mam te 40j. bo się boję przegrać z każdą armią, a przeciwnik skaczę po 5j. i zajmuje mi całe państwo zanim ja zajmę jedną prowincje, czy na to też jest jakieś rozwiązanie? bo już mi się płąkać ze śmiechu czasem chce :)

Z góry dziekuję!
Postaw piwo autorowi tego posta

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 31/29
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2016-03-09, 19:53   

A upgrajdujesz jednostki w miarę jak osiągasz nowe poziomu technologiczne ?

massamp

Posted: 2016-03-24, 18:45   

Tak, jednostki są na biężąco ulepszane.

waq

Posted: 2016-04-24, 10:25   

mam dokladnie tak samo Polską. Jestem właściwie na poczatku gry.
Węgry i Krzyzacy wypowiadaja mi wojne. Ja z Litwinami i Moldawia w sojuszu. Za kazdym razem Krzyzacy uderzaja na Warszawe gdzie mam 2x wiece wojska. Jestem za rzeka, mam dobrego generala i ZA KAZDYM RAZEM dostaje bęcki az huczy. Wszystko mam wymaksowane i nic to nie daje.

Pierwszy raz kupilem EU i zaczynam zalowac bo to jest chore. W ostatniej probie mialem 38tys na ich 17tys! Stoje za rzeka! I przegrywam! Przeciez to jest chore.

I wisienka na torcie. Krzyzacy maja zawsze bardzo dobry rzut kościa. Chore chore chore
Last edited by waq on 2016-04-24, 10:28; edited 3 times in total  

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2016-04-24, 10:50   

waq wrote:
Wszystko mam wymaksowane i nic to nie daje.

Na pewno wszystko?

- poziom technologi wojskowej
- generał dowodzący
- stosunek piechoty do konnicy
- doradca wojskowy z dyscypliną lub morale
- awanse jednostek
- utrzymanie żołdu żołnierzom na maksymalnym poziomie
- jednostki przed bitwą powinne być w pełnym składzie osobowym
- idea ofensywna odkryta jest niezła
- możesz też wyłączyć w opcjach szczęście historyczne nacji

waq

Posted: 2016-04-24, 11:59   

Peter wrote:
możesz też wyłączyć w opcjach szczęście historyczne nacji

? O tym nie słyszałem. Co to za opcja i co daje/zabiera. Mogłbyś mi to rozwinąć ?

I nie mam doradcy, są bardzo drodzy chyba 4dukaty na miesiąc. Skad ja mam brac tyle forsy na poczatku?

itkovian 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2016-04-24, 16:51   

Zwróć uwagę że początkowe jednostki mają szok i morale głównie do ataku,więć opłąca się atakować.

Oczywiście bierzesz Halabardzistów i Chevalierów. Bo domyślnie są rycerze i feudalna piechota.

Właśnie grając tak Zakonem zmiażdzyłem Koronę.
Last edited by itkovian on 2016-04-24, 17:58; edited 2 times in total  

waq

Posted: 2016-04-24, 19:57   

itkovian wrote:
Zwróć uwagę że początkowe jednostki mają szok i morale głównie do ataku,więć opłąca się atakować.

Oczywiście bierzesz Halabardzistów i Chevalierów. Bo domyślnie są rycerze i feudalna piechota.

?? ja mam mozliwość budowanioa tylko zwykłej piechotyo kawalerii. W ogole Polska jest mega cienka w porownaniu do innych panstw osciennych, brawo paradox.

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 51/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2016-04-25, 08:29   

waq wrote:
itkovian wrote:

?? ja mam mozliwość budowanioa tylko zwykłej piechotyo kawalerii. W ogole Polska jest mega cienka w porownaniu do innych panstw osciennych, brawo paradox.

Polska to bardzo silna nacja tylko trzeba nią dobrze zagrać.
Moja strategia która mi się sprawdziła
1-alians z Austria
2-ekspansja w stronę baltyku
3-zdobycie monopolu handlowego na Bałtyku
4-przyblokowaniu jak najwcześniej Rosji
5-sojusz z Szwecja, wsparcie jej wojny o niepodległość
6-po zajęciu wybrzeża Bałtyku atak na Krym jak jest CB
7-skubanie terenu Wegier za pomocą Mołdawia
8-aneksja Mołdawia, do tego trzeba z nich zrobić wcześniej normalnego wasala
9-Atak na Czechy dopiero jak uda się zmienić Cesarza
10-atak na Turcje jak najpóźniej i tylko z aktywna krucjata
11-akumulacjapunktow papieskich tak żeby być pacierzem dopiero przed wojna z Turcja za to z pewnością prawie 100%

Dalej nie wiem co dalej. Chyba podbój Pn Niemiec i opanowanie Lubeki

itkovian 

Posted: 2016-04-25, 10:54   

waq wrote:
itkovian wrote:

Widzę że dlatego ty i masssamp przegrywacie. Buduje się to co jest wybrane domyślnie już na początku masz min 2 x jednostki do wyboru a potem wraz z technologiami dochodzę nowe.

Czyli przegrywacie bo np na początku 16 wieku walczycie feudalnym wojskiem z nowoczesnymi armiami.

Jednostki zmienia sie w zakładce militarnej u góry masz piechotę kawalerię i artylerię potem statki.

Jak klikniesz w piechotę wyświetlą ci się dostępne jednostki wraz z parametrami...

P.S Polska jest jednym z łatwiejszych państw do grania a na początku gry po Uni z Litwą to 4 najpotężniejszych państw w grze... Wygrywasz nią z palcem w du.....
Last edited by itkovian on 2016-04-25, 10:56; edited 1 time in total  

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-04-27, 08:35   

Nefliqus wrote:
5-sojusz z Szwecja, wsparcie jej wojny o niepodległość

Głupiej Nef to już zagrać nie można :P :P :P
Co to za pomysł, żeby zamiast słabej, mało agresywnej Danii tworzyć sobie prze-w-uj agresywnego sąsiada w postaci niepodległej Szwecji?

waq

Posted: 2016-04-27, 11:22   

Dobra juz myslalem ze ogarnalem tą gre ale mylilem sie. Mam teraz z owa Danią wojne. mam 30tys vs 20tys
MAM WIECEJ MORALE
MAM WIECEJ DYSCYPLINY
BRONIE SIE ZA RZEKA
porównywalnego generała

DOSTAJE wp..dol. Ch.. z taką gra. Wszystko zalezy od rzutu kościa oczywiscie to komputewr ZAWSZE ma dobre losowanie. Anawet jeśli wszystko wydaje się na remis to i tak aj dostaje mega wp.,..

Mam jednostki defensywne we tej bitwie wiec mam kolejne plusy, nic to nie pomaga. Jeden wielki kabaret. Nie mam juz nerw do tej gry. Atakuje czy sie bronie dostaje wciry bo AI sobiew tak wymysla. Pffff
Last edited by waq on 2016-04-27, 11:24; edited 1 time in total  

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2016-04-27, 12:05   

A technologia wojskowa?

A jednostki wojskowe jakie macie - może ma po prostu silniejsze (nowsze)?

Gram w to dość dużo i mało kiedy mi się zdarza żeby narzekać na random w bitwach (w civ IV mamy go znacznie więcej ;)

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 51/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Reprimends:
 3/3/6
Posted: 2016-04-27, 14:26   

Peter wrote:
A technologia wojskowa?

A jednostki wojskowe jakie macie - może ma po prostu silniejsze (nowsze)?

Gram w to dość dużo i mało kiedy mi się zdarza żeby narzekać na random w bitwach (w civ IV mamy go znacznie więcej ;)

random w EU to jest przegięty w ewentach. Ja dla tego nie gram na ironmode bo czasami jeden przypadkowy ewent może rozwalić całą grę.

itkovian 

Posted: 2016-04-27, 20:03   

Ja random traktuję jako część gry tak samo jak i relanych wojen. Pod Smoleńskiem 2 tys Polaków pokonało 30 tys Rosjan i 5 tys Szwedów w sumie oni też wtedy popie..... taką grę :rotfl:

Poprostu jak nie masz kasy na armię zapasową tzn że nie byłeś przygotwany do wojny takie rzeczy sie zdarzają na wojnach nie ma pewnych zwyciestw a w Europie jak i w życiu jak źle zaczniesz bitwę to cześto można przegrać mając nawet duża przewagę.

Gra bez trybu Iron Man traci smak bo jednak opcja load nieczego nie uczy na przyszłość :) .

P.S Waq musiałeś mieć jednak coś nie tak AI teraz bez jakiejś konkretnej szansy na zwyciestwo nie zaatakuje bądac słąbsze chyba że poprzez brak ataku groziło mu utratą ważnego fortu.

P.s 2 jaki masz stosunek piechoty do jazdy ?
Last edited by itkovian on 2016-04-27, 20:09; edited 3 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum