www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

przejecietronu

Przejęcie tronu
Author Message
darecki_31

starszy szeregowy 
  Posted: 2016-04-27, 06:22   Przejęcie tronu

Witam wszystkich. Mam małe pytanko.... Szukałem w poradnikach itp ale nie znalazłem. Czy da się zabić następcę tronu innego kraju? Bądź zmniejszyć jego prawa do zasiadania na nim?
Postaw piwo autorowi tego posta

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2016-04-27, 08:49   

darecki_31 wrote:
Czy da się zabić następcę tronu innego kraju? Bądź zmniejszyć jego prawa do zasiadania na nim?

Nigdzie nie widziałem takiej opcji w EU IV (to dział o Civ V ale zdaje się, że tam nie ma dziedziczenia tronu ;)
Last edited by Peter on 2016-04-27, 08:50; edited 1 time in total  

darecki_31

starszy szeregowy 
Posted: 2016-04-27, 10:50   

Na początku gry Polską, nie wybrałem Jagiellona na tron i w ten sposób ma o wiele trudniejszą drogę do Uni z Litwą. Ogólnie w czasie rozgrywki udało mi się wprowadzić na ich tron swoją dynastię. Teraz jest problem bo nie wiem jak usunąć ich następce bądź co zrobić by jednak mój władca bądź następca tronu był jednocześnie władcą/następcą ich tronu. W wojnę z Litwą nie chce wchodzić by zajmować ich ziemie. Masz jakiś pomysł? Wiem, że jest idea, która umożliwia destabilizacje krajów itd. za pomocą dyplomatów. Może tym?

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2016-04-27, 11:01   

darecki_31 wrote:
Wiem, że jest idea, która umożliwia destabilizacje krajów itd. za pomocą dyplomatów. Może tym?

Nigdy nie robiłem tego -wole wojskiem zająć ;)

darecki_31 wrote:
Teraz jest problem bo nie wiem jak usunąć ich następce bądź co zrobić by jednak mój władca bądź następca tronu był jednocześnie władcą/następcą ich tronu. W wojnę z Litwą nie chce wchodzić by zajmować ich ziemie.

Możesz tylko czekać aż ich następca padnie bądź będzie ze słabymi roszczeniami i wtedy możesz zgłosić prawo do ich tronu.
Następnie chyba można czekać aż się władcy zemrze ale ja od razu robię wojnę gdyż to jedyna możliwość przejmowania całych dużych państw (wraz z koloniami).
Jak tak zrobiłem Brandenburgią z przejęciem Polski, Anglii, Hiszpanii i Portugalii to gra się szybko znudziła ;)

darecki_31

starszy szeregowy 
Posted: 2016-04-27, 11:38   

Wszedłem w taką fazę rozgrywek, że wszyscy w okół maja mocne sojusze a moi rzadko chcą mnie wspierać... w sumie dopiero 3 raz zacząłem grać od początku ;p Musze się pilnować z atakami. Mam 1556r chyba, a Krzyżacy dalej na północy... mają za silne sojusze. Moim celem jest teraz Unia z Litwą by się wzmocnić trochę.

darecki_31

starszy szeregowy 
Posted: 2016-04-27, 15:58   

e tam. Wjechałem w nich armią i się posr**i ;) Tam gdzie nie da się po dobroci, trzeba siłą...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum