www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 23:42
Konty vs LD_MIS, cudaki kontra chatki kontra wielcy
Author Message
jaCO?! 

xfire: jaco76
major  Zoty civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pogromca lidera  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-07-04, 23:18   Konty vs LD_MIS, cudaki kontra chatki kontra wielcy

LDeska wrote:
Rico witamy w klubie! Ja te? ju? nie lubi? kont?w :) chocia? wczoraj Jaco mnie nam?wi? do kont?w :[ ale wol? zagra? 3 gry na mojej mapce ni? jedn? na kontach. Co za du?o to nie zdrowo, trzeba gra? na r??nych mapkach.

Troche Leszku dziwi mnie twoja wypowiedz -
"co za duzo to niezdrowo trzeba grac na roznych mapkach" hehe no tak wlasnie teraz antykontowcy trzepia non stop w kolko wlasnie inland sea wiec troche smieszna jest twoja wypowiedz:) Po drugie podobno fajnie sie gralo jak powiedziales przed zapisaniem - ale jak widac teraz jest "trendi" mowic ze konty sa beeee :oczami:

// LDeska - temat wydzielony z http://forum.civilization...opic.php?t=4084
Last edited by LDeska on 2007-07-05, 12:37; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

RicoRG 

xfire: ricorg
kapitan  Zoty civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 01:02   

masz jaco trche racji ale komty mi sie poprostu przejadly moze po dodatku bedzie wiecej
swiezosci i zaczniemy znowu trzaskac konty.na poczatku bylem zafascynowany kontami nauczylem sie w spokoju rozwijac, teraz chce powalczyc zanim wejdzie dodatek i wszystko
pozmienia.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/359
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-07-05, 08:28   

mi sie konty podobaja choc i mapa leszka jest fajna. Troch? widz? po dupie da? puchar i wi?cej antykontowc?w si? pojawi?o ..jak zawsze w goryczy pora?ki szuka si? winnych ;)
konty od astro

ps. no niestety ?wiat nie gra na takich mapkach ...a szkoda

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
genera brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Zoty civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 09:24   

No w?a?nie trzeba znowu zacz?? gra? na jednym koncie bo gol? nas wszyscy:) Zupe?nie inaczej graj? ni? my. A mnie osobi?cie podobaj? sie i konyi i jeden kont. Wsio ryba byleby zagrc:)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-07-05, 09:34   

Je?li chodzi o konty astro to sa to unikatowe rozgrywki tylko u nas ,nikt na ?wiecie tak nie gra.Kazdy tylko gra na starcia bezpo?rednie na pandze od powstania gry.Ladderowcy graja tak ciagle a Wy chcecie dogonic swiat i wprowadzic ich rozwiazania od razu do ktorych oni dochodzili przez ten czas, oni nie znaja kontow od astro my uczymy sie ich myk?w w grze teraz na mapie Leszka.Jak napisal Leszek w jednym z postow OT4E dziwi sie ze gramy na prince i nie gramy na ustawieniach szybkich moze do turnieju by to pasowa?o ale zmiana tych ustawien np w KACCUp 3 pachnie mi ladderem a jak chce grac na ladderze to wystarczy sie zapisac i pograc.

Konty od astro kiedys by?y znacznie ciekawsze mysle ze odkrycie optymalnej sciezki rozowu z do?aczaniem wielkich do stolicy wypaczyl i zanudzi? nieco t? rozgrywk?,NIe ma nowych rozwiazan na gre na kontach czegos co pozwala?oby byc w opozycji do do?aczania wielkich na d?uzsza mete.Kiedys by? Nelson lub maxowanie kasy teraz jest maxowanie cudak?w.Jest to optimum a szkoda bo to odkrycie to kres kontow od astro zwijasz piramidy i GL i zamiatasz.Troche za malo na ciekawa gre jak dawniej....Konty na od razu za to beda mia?y kryzys w dodatku bo triremy sa od metal casting wiec bedzie to wyscig do oracle i szybka blokada przeciwnika triremami ktory nie bedzie mial szans sie przebic do odkrycie metalu...Troche konty rzeczywiscie odchodza juz w cie?....

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2007-07-05, 09:40; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 09:42   

Mi chodzi?o o to ?e konty od astro strasznie d?ugo trwaj? - wol? zagra? w tym samym czasie 3 gry na mojej mapce. Nasza ostatnia gra te? by?a fajna (mimo ?e na kontach) ale zobacz ile nam to zajmuje - musieli?my zapisa? a do ko?ca gry pewnie jeszcze daleeeko...

Ponti - z tymi cudakami to wcale nie uwa?am ?e to jest optymalna ?cie?ka rozwoju. Na pewno jest kilka innych sposob?w - co najmniej dwa: chatki i wielcy z farmy (albo dw?ch) do??czani do stolicy. Chatki wymi?k?y bo nagle wszyscy zacz?li gra? bez finansowych. To wtedy zostaj? dwie mo?liwo?ci - cudaki albo wielcy. ?atwiej jest budowa? cudaki, ale ryzykujemy ?e nam je zabior?, wielcy s? niezale?ni o przeciwnika, ale znowu jak odda si? cudaki to si? du?o traci.

ponti 

genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-07-05, 09:49   

Konty i nacje finansowe sa zdecydowanie bardziej wyr?wnane niz konty non fin gdzie duzo zalezy od wielkich ja ostatnio pr?bwa?em nieco innej gry na samych wielkich filozofem ale jest to w fazie projektu :)

Jednak bonus wielkich do?aczanych do miasta jest ci?gly maxowanie kasy nic nie da przy tak du?ej ilosci butli na reprezentacji jak z wielkich na d?uzsza mete i raczej Leszku nie przekoanasz mnie ze to nie jest optimum.

Z Naukowca jednego mozna wyciagac nawet do 12-15 butli z pobudowanymi budynkami daje to kopa produkcyjnego r?wniez i w przypadku merchantow dodtakowe zarcie kase + kulture ktora ci znacznie zwieksza obrone. Same zalety ,maxowanie chatek jest dobre ale w momencie dotarcia do US,a i tak mozna nie masz takiego potencja?u zarowno naukowego jak i produkcyjnego jak maxowana stolica na wielkich i cudakach i reprze z piramid...Gra z bardzo z?ozonej stala sie bardzo prosta i stala sie wyscigiem cudak?w...

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2007-07-05, 10:07; edited 2 times in total  

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
genera brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Zoty civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 11:34   

Gusta si? zmieniaj?, normalka - wszystko si? kiedy? znudzi. Nie wiem czy pami?tasz Leszku jak napisa?e? posta ilo?? vs jako?? :)

proponuje wr?ci? do niego :)

http://forum.civilization...light=ilo%B6%E6

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-07-05, 12:42   

Ponti - moim zdaniem sami si? wp?dzamy w tak? interpretacj?. Je?eli grasz 1x1 i widzisz w demo ?e ro?nie przeciwnikowi GNP to starasz si? mu dor?wna?. Jak widzisz ?e stawia cudaka za cudakem to starasz si? mu zabra? cho? kilka itd itp. W ten spos?b jak robi si? to samo co przeciwnik, na mapie lustrzanej, tylko troch? p??niej to cz?sto dochodzi si? do sytuacji ?e jest si? troch? do ty?u i zaczyna si? ?lepo na?ladowa? technik? przeciwnika.
Mo?na zagra? zupe?nie inaczej i wygra? - czyta?em opis na rosyjskim forum gry ot4e z Peterem w pucharze. On zagra? Alexandrem - ani nie jest ekspansywny ani finansowy ani przedsi?biorczy (jest agresywny i filozoficzny) i tak odjecha? w nauce ?e Peter mia? katapki (podobno 55 :przestraszony: ) ale z grenadierami nie powalczysz w ten spos?b.
Chodzi mi o to w tym przyk?adzie ?e w civce jest fajne to ?e mo?na znale?? zupe?nie inne rozwi?zanie ni? wi?kszo?? uwa?a za najlepsze i co ciekawe to w?asne rozwi?zanie b?dzie lepsze.

Martin - nie rozumiem, je?li chodzi o ilo?? to nadal dzier?ysz palm? pierwsze?stwa :D Modry si? zbli?a, ale jeszcze du?o mu brakuje :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 13:06   

Cokolwiek wymy?lisz, jakkolwiek zagrasz to i tak z randomem nie wygrasz :D Do czasu mojej ostatniej gry turniejowej my?la?em, ?e to mity i legendy :rotfl:

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pukownik  Srebrny order za specjalne zasugi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-07-05, 13:14   

LDeska wrote:
Mi chodzi?o o to ?e konty od astro strasznie d?ugo trwaj? - wol? zagra? w tym samym czasie 3 gry na mojej mapce.

Gra?em z Rico mapke LD od 0:30 do 5:30 - zapisali?my i przed nami jeszcze chyba d?uga droga - mam nadzieje, bo Rico zacz?? ofensyw? . Gra?em z Heronem te? oko?o 5 godzin, zapisali?my i ...ko?ca nie wida?.
W obu grach jeszcze rz?dz? katapki. Nie jest wcale tak szybko jakby si? mog?o wydawa?.

PS: Prosz? nie przenosi? w?tk?w w trakcie pisania bo si? pogubi?em :) Sprawdzam sobie czy wszystko ok a tu ups... nie ten w?tek chyba, bo wypowiedzi Leszka nie ma :przestraszony: na szcz??cie znalaz?em :D

www.civilizowani.pl

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/359
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2007-07-05, 13:33   

w og?le Piramidy s? wielkim bonusem jak kto? potrafi z nich korzysta? - wi?ksze znaczenie mo?e ma na kontach od astro ale i na mapie leszka jest rewelka. Jak dorzuci si? GL to ju? francja elegancja.
Szkoda ze ma?o czasu mam na granie bo z Mareckiem testowali?my sobie teama i wywracalismy nieraz koncepcje co r??,,,, i graja? takim Ramzesem i Ghandim naprawd? mo?na by?o zrobi? krzywd? jak si? zbiera?o Piramidy [wystarczaj?ce]. Kwestia ?e uczylismy si? i pope?niali?my zbyt wiele b?ed?w ?eby te koncepcje by?y skuteczne. Praktycznie jak oracle i piramidy by?y nasze to gry powinny by? nasze [astro oko?o 150-200ad ale z potezn? nauk? i mocni militarnie i gospodarczo] - ale mieli?my zawsze problemy z wojskiem [nie ilosci? bo te potrafimy zrobi? ju?] ale ze skutecznym atakiem, a to za szybko, albo co? przekombinowali?my.

a terazto czekamy chyba wszyscy na dodatek i te pora?ki w pucharze - troch? demotywuj? do grania. zrozumia?e.
Zobaczymy jakie mozliwosci otworzy nam dodatek - na szczescie poszczegolne techy mozna brac nie tylko z oracle wiec nie wszytko stracone ponti. ;)

to co Richi napisa? - gry na mapce leszka sa r?wnie d?ugie jak nie d?u?sze...na kontach trwa walka nieraz do astro a rzadziej d?u?ej [w teamach owszem jest to dluzsze nieraz ale i ciekawsze].Kr?tkie gry i owszem te? do godziny ale to specyfika mapki i kto zd?zy podlaczyc surowiec okreslony...bo jak sie przejdzie w miare spokojnie poczatek gra sie bardzo dlugo.
Last edited by Bobek1971 on 2007-07-05, 13:38; edited 2 times in total  

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni 
Posted: 2007-07-05, 14:56   

Mnie najbardziej martwi fakt , ?e piramidy i wb s? cudami kt?re zazwyczaj decyduj? o wyniku gry bez wzgldu na rodzaj mapy. Ja sie ma i to i to to przeciwnik nie podskoczy. Powinni moim zdaniem jako? to ograniczy? bo to przegi?cie( przegi?cie je?li przeciwnik je zgarnie, je?li ja je mam to tak ma by? ;) )

LDeska

Posted: 2007-07-05, 15:27   

Wiele os?b tak my?li - ten go?? z Rosji z kt?rym gada?em (ot4e) te? o tym pisa? na rosyjskim forum gdy opisywa? swoj? gr? z pucharu. Tylko powiem szczerze ?e to troch? dziwne, bo reprezentacj? mo?na do?? szybko odkry?, a przeciwnik nie mo?e jej zupe?nie ola? bo to droga do demokracji jest (a wi?c i emancypacji) i nie mo?e nie w??czy? jej o ile ma reprezentacj?. No chyba ?e pobuduje ?wi?tynie, kolosea itd...
Ciekawa sprawa, mo?e i to zmieni? w dodatku, ale w?tpi? bo w tym opisie co dostali?my od Cenegi nie by?o o tym ani s?owa, a tam by?y chyba wszystkie zmiany kt?re wprowadzili.

ponti 

Posted: 2007-07-05, 16:14   

Co ciekawe Leszku ja tez testowa??m Alexandra na Twoich mapach i wyniki sa bardzo zadowalaj?ce,zaleta fil jest to ze mozesz sobie zrobic wielkiego jaki ci jest w danym momencie potrzebny ,testowalem r?zne opcje i mozna Alexem bardzo bardzo szybko dojsc do katap i longbow?w wypalajac techy wielkimi nie musisz isc w kase tylko w populacje co daje ci super kopa produkcyjnego pozwalajacego takze na zwiniecie cud?w co ciekawe mozna tez w bardzo fajny spos?b ??two utrzymac spora armie...

Wiem ze sa najr?zniejsze sposoby zwyci?stwa jednak w co bys nie gral GL i Piramidy daj? ci kopa kt?rego przeciwnik ma ci?zko nadrobic.

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks