www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

dyplodyskusjaewentalnychzmianach

Dyskusja o ewentalnych zmianach w Dyplo
Author Message
Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 224/73
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-09-20, 00:09   Dyskusja o ewentalnych zmianach w Dyplo

Jak w tytule.
Jeli macie jakie pomysy na zmiany to bardzo prosz o wpisy i opinie.
Ja mam wasne przemylenia ale to wy bdziecie gra wiec nie chc uszczliwia innych na si.

ps. Nim do czegokolwiek si zobowi wpierw chc omwi kilka spraw organizacyjnych z ludmi ktrzy ju to adminowali.
Wysaem na priv prob o kontakt telefoniczny.

---------------------------------------------------------------------------------------------
edit

Tu jest link gdzie moecie pobra mod Dyplo14 (na etapie testw).
https://www.dropbox.com/s...yplo14.zip?dl=0 (nie trzeba si logowa na stronce, wystarczy wcisn "pobierz" w prawym grnym rogu)
Zmiany w stosunku do Dyplo13
- przywrcony okres 10 tur pokoju na pocztku gry
- genera potrzebuje 20 pkt walki by zasili wasze stacki, nastpny 40, 60, 80 itd.
- warsztaty mona budowa od odkrycia "obrbka elaza" zamiast jak poprzednio "odlewanie metali" a dodatkowy motek ju od "odlewanie metali" zamiast jak poprzednio "system cechowy" guilds reszta w temacie warsztatw po staremu.

Pozostae zmiany da si wprowadzi regulaminem wic nie bdziemy chyba ju modzi i wydziwia.

Tylko Panowie, wy si deczko wysilcie sami. Ja wam nie bd organizowa i testowa graczy tak jak robili to poprzedni Admini. Ja jestem tylko administratorem z przypadku. Chcecie to grajcie w 8, w 12 czy w 16.
Jak si zdecydujecie to prosz o info bo dopiero wwczas bdzie mona zrobi map, koncepcja ju jest, bajeczna by by liczba 16 ale oblec kad parzyst.
Prosz o rozegranie kilku gier 1x1 z chtnymi graczami do pierwszych podrygw w Dyplo, przy okazji przetestujcie moda.

W zasadzie, jak si sprycie sprycie to moecie zacz za tydzie jeli nie bdzie bugw w modzie i bdzie jako okrelona liczba graczy.

ps. przydaaby mi si moliwo moderowania tego dziau bo baagan zaraz bdzie
Last edited by Rudi2 on 2018-09-25, 12:40; edited 5 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2018-09-20, 08:51   

+1 motek dla warsztatw,

Rudi2

genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2018-09-20, 13:27   

plewan_79 wrote:
+1 motek dla warsztatw,

Od jakiego techu?

Nadal chcecie gra anonima?

Zastanawiam si powanie czy nie zagra bez barbw. Mona trzaska katapultami w nieskoczono punkty dla generaw pod ich miastem.
Zamiast barbw klasycznych s przecie nibybarby admina.

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-09-20, 14:37   

Ja jestem za tym aby Rudi stworzy wasny koncept - przedstawi nam jednak zarys:
ile bdzie wody i jak rol bdzie odgrywa
ile bdzie ldu do dyspozycji
jak bogaty bdzie to ld
Warsztaty s dobre nie wiem po co miayby dosta buffa. Kopalnie w takim razie te powinny dostawa +1motek.

haram 

xfire: haram77
Piwa: 39/21
starszy chory sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesiczny sezon 
Posted: 2018-09-20, 15:28   

Problemem warsztatw nie jest to e s sabe, tylko to, e staj si grywalne dopiero od gildii. Wystarczy troch bonusy przesun i bdzie ok.

Z innych zmian, to proponuj bonus surowcowy do cudakw ograniczy ze 100 na 50%. Teraz dostpno surowca w praktyce determinuje kto moe budowa, a kto nie.

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-09-20, 16:36   

Inna sprawa, e na obecnych mapach ten surowiec by dostpny wic to nie ma racji bytu. Chyba, e Rudi ma inny pomys na map.
Ja bym jednak zostawi 100%.
Element posiadania i dostpu do surowcw powinien by wany i kluczowy.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2018-09-20, 17:28   

Ja bym tak oglnie da Plewanowi -50% do siy jednostek. Z reszt sobie poradz :-D
A na serio to nie bd si wypowiada zbyt stanowczo bo nie graem ju tak dugo e pozapominaem chyba wszystko...
Z tego co pamitam to warsztaty byy za sabe ebym marnowa na nie pola, miay sens ju pno dopiero.

Rihiter 

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2018-09-20, 17:33   

Rudi, pkt do generala daje tylko ubijanie unitow innych graczy. Barbw nie. Na unitach Admina juz sie da.

Dyplo Hymn

jarek17777

Posted: 2018-09-20, 17:35   

Rwnie dobrze mona powiedzie aby wiatrakom doda areko itd

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2018-09-20, 21:52   

bez barbw [dla mnie to losowo jakby nie patrze] a gramy miedzy sob
anonim dla wszystkich chetnych i dozowolone samoujawnienie kiedy kto chce. Nie bawimy si w zgadywanki na forum oficjalnym. Niektrym to psuje zabaw. Skoro anonimowcy zezwalaj innym na ujawnienie samego siebie to niech uszanuj inni e chc jacys tam gra w anonimie
dobrowolno ale bez napinani
mapa jak ostatnio maa i ciasna.

Rudi2

Posted: 2018-09-20, 22:09   

Na razie musz skupi si nad map, albo bdzie podobna z ostatniego Dyplo (czyli na leniwca), albo moe co innego. Podoba mi si opcja na "leniwca", co tam pozmienia i jazda.

Jest due prawdopodobiestwo e zostan ograniczone swobodne przemarsze stackw przez tereny ssiadw nawet w okresie pokoju.

Co mylicie o tym by kamie i marmur dawa bonus jednakowy dla wszystkich cudw ale mniejszy np. +25% (troch to teraz jest loteria).

Dodanie +1 motka do warsztatw to za wiele. Z drugiej strony bardzo pno maj jakie sensowne zastosowanie. Moe przesun w czasie szybsze budowanie i dodatkowy motek z pola warsztatu? Z du rozwag naley za to si bra.

Na pewno bd chcia przypieszy pierwszego generaa oraz zwikszy ich ilo w rozgrywce poprzez zmniejszenie wymaganych punktw (ale bez przesady oczywicie).
Przy wczeniejszych zmianach jakie dalimy generaom + nieznaczne zwikszenie ich liczby na mapie da cakiem fajne moliwoci prowadzenia wojny.
Na pewno genera zyska jeszcze jedno zastosowanie. Zdobyte miasto mona bdzie zachowa min. poprzez doczenie do niego generaa na stae, bez moliwoci odczenia.

Budowanie torw na niektrych polach powoduje strat 1 areka, taki ujemny bonus mia swoje uzasadnienie i ma sens ale czy na pewno musi to by areko?

jarek17777

Posted: 2018-09-20, 22:28   

Jak chcecie zmniejszy bonus kamienia/marmuru to trzeba modyfikowa bazowy koszt cudw.
Produkcja niektrych cudw bdzie za droga.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-09-21, 09:35   

Rudi2 wrote:
Budowanie torw na niektrych polach powoduje strat 1 areka, taki ujemny bonus mia swoje uzasadnienie i ma sens ale czy na pewno musi to by areko?
bo zareko najbardziej boli.... ale byc nie musi. Jedna uwaga co do zmian w modzie to one musz by "moliwe do zrobienia"

Lary33 

xfire: lary33
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2018-09-21, 10:20   

Zostawibym t kar areko bo musi bole. Tory trzeba stawiac rozwanie. ALe pytanie jeli mamy grac 200 tur to o jakich torach my rozmawiamy :cwaniak:

jarek17777

Posted: 2018-09-21, 13:36   

podmieni cyferki to aden problem. Mi si -1 na danym polu nie podoba.
Tory niby napdzay ekonomi a dalimy -1 do jedzenia ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: