www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jak sprawdzić czy przeciwnik gra na "bombę demograficzn
Author Message
Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-09-06, 22:51   Jak sprawdzić czy przeciwnik gra na "bombę demograficzn

// LDeska - temat wydzielony ze zgłoszenia http://forum.civilization...pic.php?p=31693

eee tam... nastawialiśmy za dużo miast i to chodzenie i te straty turek na poczatku lazenia setem bo sie morfik wpierniczyl i zaczal pisac :(
Last edited by LDeska on 2007-09-07, 11:56; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2007-09-07, 07:20   

Nom ja także dzięki za grę :)
A miast ile mieliście??? My z Martim po 5 i mieliśmy miejsca po 6 ale czekaliśmy na 2 fazę gry... hehe której nie było :)

Do następnego

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-09-07, 08:33   

ja 7 a Lbednar 6 i seta w pogotowiu na 7 :)

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-07, 09:00   

Kurde, to faktycznie dużo mieliście. Za dużo. Bo w kasie i techach strasznie odstawaliście przez te miasta.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2007-09-07, 09:12   

Gdyby ilością miast sie wygrywało to ja bym stawiał jedno obok drugiego ;)

A tak poważnie, gdyby było więcej surowce od żarcia, to można by było w tedy, stawiać więcej miast, a tak to jest bezsens, bo miasto wolno rośnie, a skoro wolno to mało chatek obstawisz w 1 fazie gry i odstajesz w techach, co właśnie miało miejsce :)

Wole mieć np miasto na poziomie 11 przy astro niż dwa miasta na 5

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-07, 09:30   

Ja grałem ostatnio z Cola w zeszłym roku ale pamiętam że w każdej mojej grze z nim (no dobra, graliśmy tylko dwa razy :) ) Cola stawiał dużo miast. Piękne miasta, super postawione, rozwojowo i w ogóle. Tylko że moja akcja prewencyjna zawsze jakoś te piękne miasta paliła :)
Chociaż tak postawione miasta dają później wielkiego kopa - to racja (bomba demograficzna :) ), ale raz graliśmy z umową od niszczycieli i bomba też nie zdążyła wybuchnąć :)
A przy okazji - ciekawe czy ktoś wie jak sprawdzić czy przeciwnik gra na bombę demograficzną? Bo są takie cztery rzeczy które można sprawdzić i które w 100% dadzą nam pewność że przeciwnik gra na bombę demograficzną... :oczami: ktoś wie?

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-07, 10:16   

Jasne, ze wie:)
Po pierwsze primo- ma przez długi okres czasu mało kasy.
Po drugie primo - ma dużo żarełka a mało produkcji.
Po trzecie primo - ma duży zasięg kulturowy (chodź z tym może być różnie)

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-07, 10:24   

Po pierwsze primo - dobrze
Po drugie i trzecie to są jakieś poszlaki ale chodziło mi o coś innego :) są trzy inne wskaźniki które o tym mówią bardziej bezpośrednio

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2007-09-07, 10:30   

Ma małe miasta i mała populację, a produkcję i żarcie może mieć właśnie na początku mniejszą bo robiąc tyle satów miasta mu nie rosną...
Co do terytorium to raczej nie... Bo terytorium jest takie same, tyle ze na tym samym terytorium on postawił więcej miast, a że woda się nie wlicza więc ja bym na to nie patrzył...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-07, 11:28   

A ja właśnie patrze na stosunek populacji do terytorium :)

LDeska

Posted: 2007-09-07, 11:54   

Ale jak sprawdzić że ma małe miasta? Bo w "5 majwiększych miast" widać tylko 2-3 miasta przeciwnika a nam chodzi o to czy ma dużo małych miast.
To jest dość proste, nie chcę na razie pisać żeby wszyscy mieli szanse się wypowiedzieć... wydzielę ten wątek do kompendium wiedzy bo w zgłoszeniach gier nie wszyscy zaglądają do wszystkich wątków.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-07, 12:01   

No jak to jak, obliczyć skryptem, który jest na forum.
ble...
Mam nadzieję, że nikt przeciwko mnie tego skryptu nie stosuje...

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2007-09-07, 12:07   

Leszku proste, np w ostatnim timie na Colę i Lbednara to ja miałem 11 a Martin 13 a oni 7 i 6 koło administracji, więc jak dla mnie wszystko było jasne... No i sie nie myliłem.
Jest jeszcze jedna rzecz, ale to trochę skomplikowane....
Last edited by borys on 2007-09-07, 12:08; edited 1 time in total  

LDeska

Posted: 2007-09-07, 12:09   

Ten skrypt nie daje dokładnej informacji jakie miasta ma przeciwnik. Gdy ilość miast jest większa niż 4 to podaje praktycznie zawsze kilka możliwych rozwiązań. I różnią się ilością miast diametralnie... więc to rozwiązanie odpada.
Na przykład wpisałem 476 tysięcy, nie mniej niż 1, nie więcej niż 9 i nie więcej niż 4 miasta o rozmiarze 1 i wyszło mi że minimalnie ma 3 miasta a maksymalnie 9, a możliwych rozwiązań wyrzucił 15...

Borys - takie proste no to napisz skąd to wiedziałeś - ze zgłoszenia po grze :) ?

Sea-Angel 

xfire: seaangel
starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-09-07, 14:49   

Quote:
A przy okazji - ciekawe czy ktoś wie jak sprawdzić czy przeciwnik gra na bombę demograficzną? Bo są takie cztery rzeczy które można sprawdzić i które w 100% dadzą nam pewność że przeciwnik gra na bombę demograficzną... :oczami: ktoś wie?

Cztery rzeczy, które sprawdzą, czy przeciwnik kładzie miast jak szarańcza? Oczywiście: impi, rydwan, immortal i keshik. Nie mogłem się powstrzymać :)

Jak ktoś nie buduje cudów, a w dodatku ma na początku mało kasy to dla mnie to już oczywiste co gra. Dodatkowe przesłanki są zbędne, bo i tak nie zmienią praktycznie wcale obranej w takim układzie strategii.
A jeśli już miałbym bawić się w analizę statystyk, to szybciej bym zaczął od approval rate i life expectancy połączonych z innymi danymi. No ale 5 lat temu odkryłem, że chociaż jak chcę, to potrafię dobrze pododawać wiele niewiadomych, to jednak matematyka mnie nie fascynuje (czytać - rok studiowałem matmę i do teraz od tego uciekam i mam jakieś obrzydzenie).

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum