www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Ukazał się CIVGAMING numer 4
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-22, 12:26   Ukazał się CIVGAMING numer 4

Wczoraj na COP-ie ukazał się czwarty numer CIVGAMING.

Jednak pisemko nie zniknęło po trzech numerach.

Zabieram się do czytania :)

Bezpośredni link: http://www.civ.org.pl/civgaming/civgaming_nr4.zip

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-09-22, 12:32   

Jestem ciekawy czy jest informacja z ostatniej chwili ze na KACu ruszył GOTM :) ale nieeee ...ale nieee.... mimo danego słowa nie ma nawet posta o tym..... zostal skasowany dwa razy...

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-22, 20:24   

Che che ban nie działa na ściąganie plików :P je je je ;)
Dobra a na serio - przeczytałem, nawet nie jest zły ten numer. Co prawda dla mnie trochę trąci myszką - gry karcianie, SMAC - ok mogą być ale czemu o civ4 tak mało? Przecież procentowy udział graczy SMAC'a czy poprzednich civek wśród wszystkich graczy civkowych jest znikomy...

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-09-22, 22:58   

LDeska wrote:
Co prawda dla mnie trochę trąci myszką - gry karcianie, SMAC (...) Przecież procentowy udział graczy SMAC'a czy poprzednich civek wśród wszystkich graczy civkowych jest znikomy...

Ciekawe ile lat ma juz smac?
Jeszcze bardziej ciekawe jest jak liczna jest w Polsce liczba osob ktore w to jeszcze graja...

LDeska wrote:
SMAC - ok mogą być ale czemu o civ4 tak mało?

No to naprawde jest ciekawe ;)
O civ 2 tez nie zawiele w tym numerze, miejmy nadzieje ze "Zapomniane perly cywilizacji" to cykl i juz niedlugo kolejne odcinki, bo w sumie juz dawno o Civ 1 nic nowego nie czytalem....

Swoja droga to przyjrzalem sie wywiadowi... i zaobserwowalem ze do tej pory to 100% wywiadow bylo z redakcja - nie to zebym byl zlosliwy :P , bo jak bym bym to bym powiedzial ze za bardzo nie ma co czytac po odrzuceniu jakiegos starocia (smac), spisu tresci, pochwal, obrazkow itd...

No ale nie zrozumcie mnie zle - fajnie ze jest pisemko, fajnie ze sie chlopaki staraja, no ale jakis glos krytyki tez musi sie znalesc, bo jeszcze troche to autorzy wpadna w samozachwyt i zaczna wydawac tylko komiks z obrazkami :) koncentrujac sie glownie na dopieszczaniu grafiki a nie na tresci (moze jestem malo wrazliwy na piekno ale jak czytam o civ to mnie malo interesuje odcien koloru tla - aby bylo czytelne - czy tez kolor strony tytulowej)...

I dla jasnosci - nie wszczynam jakiesj zadymy z cop'em, gdyby kac cos takiego wydal to bym byl znacznie bardziej ostry w komentowaniu zawartosci (przez grzecznosc sie powstrzymuje jak moge), po prostu 3 miesiace oczekiwania zaostrzyly mi chyba apetyt....

Powodzenia Sirsilis przy opracowywaniu kolejnego numeru!

Kratylos 

Posted: 2007-09-25, 09:15   

to moze kolega Peter cos napisze do zina :)
pozwoli to nam utrzymac lepszy poziom :D
:padam:
Last edited by Kratylos on 2007-09-25, 09:22; edited 1 time in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-09-25, 09:22   

Juz od dawna mówiłem ze powinni zrobic wywiad z Peterem ,w sumie to redakcja powinna byc zainteresowana takim materiałem.Gorący temat... :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Kratylos 

Posted: 2007-09-25, 09:32   

a poze Peter w padnie na zlot - zrobimy mu pare fotek i wywiad do gazetki
np wywiad w trakcie jak peter gra w civke z komentarzami i fotkami :)

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-09-25, 17:00   

Kratylos wrote:
a poze Peter w padnie na zlot - zrobimy mu pare fotek i wywiad do gazetki
np wywiad w trakcie jak peter gra w civke z komentarzami i fotkami :)

Widzisz Krat - gadalem z LoD'em o zlocie (byl pomysl abym wpadl z Leszkiem jako admini i pogadali przy piwku, albo zeby kacowicze wpadli liczniejsza ekipa i zrobic wspolna posiadowe jakas) i niestety wyszlo na to ze LoD mi napisal: "ja nie widze sensu takiej rozmowy, bo nie ma zadnej perspektywy wspolpracy miedzy naszymi serwisami"... i za moment widze zmiane regulaminu na cop'ie - link po ktorej rece opadaja.

Masz Krat teraz podpisik w stopce civ.org.pl (i nikt nie robi z tego powodu problemu), wyobraz sobie ze na cop'ie LoD zmienil regulamin tak ze podpis civilization.org.pl jest zabroniony i pokasowal wszystkim podpisy civilization.org.pl oraz avatary z napisem kac. Szczytem absurdu juz bylo jak Beny rozmyl avatar kaca ze nie bylo widac napisu i LoD mu odpowiedzial ze nie moze miec takiego avatara bo zawiera kolry(!!!) z logo kaca.
Ba! stwierdzil ze prawo dziala w stecz i pokasowal troche postow luzem jak i caly watek z zaproszeniem do wspolnej gry pomiedzy forami....

No to powiedz mi jaki sens w zaistnialej sytuacji ma jakikolwiek wywiad kogokolwiek z kaca?
Skoro jestemy banowani na copie, posty a nawet cale watki sa kasowane badz cenzurowane, to jak sobie wyobrazasz ze LoD sie zgodzi na zamieszczenie wywiadu np. ze mna bez cenzury?
Normalnie jak za komuny zachodzi obawa ze zostana dokonane "skroty redakcyjne" czy "drobne ciecia" ktore wypacza sens wypowiedzi, albo zestaw pytan bedzie tendencyjnie dobrany...
Szans na sprostowanie czy odwolanie nie ma, wiec udzielanie wywiadu kompletnie mija sie z celem w obawie przed manipulacja....

Tak Krat, sporo sie pozmienialo w ostatnim czasie i juz nie jest tak fajnie jak za czasow gdy spotykalismy sie na zlotach - zapewne nie wiesz o tym ze zrezygnowalem z konta na copie ze wzgledu na cenzure i ciagle zarzucanie mi zlych intencji... i teraz (gdy nie moge pisac na cop'ie i czytam tylko jak dostane od kogos linka) czuje sie... znacznie lepiej...

LoD (przez co i cop) jest jak sie to teraz modnie mowi - toksyczny - dlatego wole trzymac sie z daleka od copa i wszystkiego co z nim zwiazane, zatem dziekuje za zaproszenie ale nie skorzystam.

sirsilis 

xfire: dafcio
starszy szeregowy 
Posted: 2007-09-25, 20:16   

a że się zapytam jeśli mogę Co ma piernik do wiatraka ??? Co ma LoD do umieszczenia wywiadu z kimś w CG ??? Czy ktoś chce się przekonać i mieć wywiad bez cenzury ??? To zapraszam :)

ps Peter To ja jestem Naczelnym i ja decyduje w CG Tylko Ty jakoś wciąż nie możesz uwierzyć lub nie chcesz i tak Ci jest wygodnie zwalanie wszystkiego na Złego LODa :)

Peter 

Posted: 2007-09-25, 21:54   

Ano cos nie moge uwierzyc w ta niezaleznosc...
Na wiarygodnosc trzeba zapracowac - na razie to z numeru na numer udajecie ze kac'a nie ma.
Pierwszy numer civgaming byl prawie 7 miesiecy temu i jak bym czerpal z niego wiedze to bym swiata civ poza cop'em nie widzial... (dla mniej lotnych nadaje otwarty tekstem - w ostatnich 2 numerach nie ma nic o kac'u, w pierwszym malusienkie napomkniecie a w drugim... mala notatka ktorej obiektywizm i styl pozostawia troche do zyczenia).

Wracajac do tematu to Civgaming pobralem z forum cop, tego samego forum gdzie jest zakaz uzywania w avatarach slowa kac (a nawet barw z logo kac) a tym bardziej pisanie o kacu czy posiadanie podpisu civilization.org.pl, posty zwiazane z kac'em sa edytowane lub usowane (nawet cale watki) a kacowicze dostaja za to bany..... i pewnie daltego caly czas mi sie zdaje ze jednak zalezne...

Ale twierdzisz Sirsilis ze jest niezalezne... dobra sprawdzmy to - napisz cos pozytywnego o kac'u w nastepnym numerze (chyba ze o kacu nie da sie nic pozytywnego napisac) jak jestes taki niezalezny.... a jak jestes super niezalezny to dorzuc logo i adres kac'a... zobaczymy jak zareaguje LoD.... az sie normalnie zaciekawilem jak to z ta niezaleznoscia civgaming jest i juz sie nie moge doczekac nastepnego numeru!!!

Adi Cherryson 

szeregowy 
Posted: 2007-09-26, 01:50   

Uważam, że nie można domagać się, aby ktoś miał obowiązek coś o kimś, o czymś napisać w Civgaming. Nie można oskarżać też redakcji o stronniczość. To odwrócenie ról. Ktoś ma się starać i poświęcać czas, aby Nas wszystkich zadowolić. :oczami:

Zamiast bezproduktywnie narzekać, napiszcie sami jakiś ciekawy promocyjny materiał o Klubie, grze multi i wyślijcie go do sirisilisa. Nie wierzę, że redakcja cierpi na nadmiar dobrych tekstów, więc zapewne go umieści. Jeśli nie, to dopiero wtedy można będzie mówić o stronniczości. :(

Łatwo jest krytykować. Trudniej zrobić to merytorycznie. A najtrudniej konstruktywnie. Zwróćcie uwagę, że w tym numerze na stronie 17 jest ankieta dla czytelników. Większość narzekań i uwag z tego wątku, można było łatwo umieścić w tej ankiecie, podając jednocześnie swoje propozycje i oczekiwania. Czy ktoś to zrobił?

Co do merytorycznej treści tego numeru:

Peter – gra SMAC ma już bodajże 10 lat. Na mojej płytce kupionej w Polsce widzę rok 1999. Ilu ludzi jeszcze w nią gra nie wiem. Pewnie niewielu, w stosunku do najnowszej części serii. Jednak to w żaden sposób nie świadczy o potencjale SMAC. Tak jakbyś zapytał ilu ludzi gra w japońskie go, w porównaniu do szachów, czy warcabów. Też niewielu, a zapewne niejeden forumowicz kac dopiero teraz się o tej grze dowiedział (link: http://akademia.go.art.pl/News/article/sid=10.html

Popularność gry nie jest wyznacznikiem jej jakości i możliwości jakie oferuje. Myślę, że nawet w grach komputerowych ta zasada się sprawdza. Czy można opierać swój osąd tylko na fakcie, że gra nie jest nowa i popularna, a sam jej nie spróbowałem? Czy to nie jest zgoda na uczestnictwo w zalewie kultury masowej, bez własnej refleksji i oceny? :)

SMAC wyróżnia się z serii civ tym, że nie toczy się na Ziemi i jej klimat jest całkiem inny, niż reszty. Jeśli ktoś to polubił, to na razie (dopóki nie wyjdzie SMAC 2) nie ma innej możliwości przeniesienia civki w przyszłość na innych planetach. Biorąc pod uwagę fakt, że gra była pełna nowych rozwiązań, do których kolejne pozycje stopniowo nawiązują, uzasadnione jest jej przypomnienie. Przecież przez 10 lat wyrosło już nam nowe pokolenie, które zna tylko civ4.

Nowy numer Civgaming także nie będzie spełniał Twoich oczekiwań, jeśli nie wyślesz ankiety i nie poświęcisz czasu na jakiś rzeczowy tekst. To już sam rozważ, czy warto. :)

Pozdrawiam
Adi

sirsilis 

xfire: dafcio
starszy szeregowy 
Posted: 2007-09-26, 05:23   

nie wykręcaj kota ogonem Tu chodzi o wasz text w CG a nie moj text o was w CG Mówisz ze nic nie ma ok Tak jest ale nawet zadnych tetxow nie wyslaliscie chociaz kiedys byla mowa ....

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-26, 09:51   

Sam jestem ciekawy czy taki artykuł o KAC'u pojawi się bez cenzury w CivGaming. Jeżeli dasz tutaj publicznie słowo Sirs że tak, to ja napiszę taki artykuł. Z mojej strony obiecuję że artykuł będzie się odnosił tylko i wyłącznie do KAC'a i jego działalności i nie będzie żadnej wzmianki o COP'ie. Umowa stoi?

Drugi artykuł też bym chętnie napisał, któy byłby odpowiedzią na artykuł z drugiego numeru o stosunkach KAC-COP. Ale też musiałbyś mnie zapewnić że nie będzie ocenzurowany. Niestety w swojej gazetce piszesz:

CivGaming wrote:
Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych, zastrzega sobie prawo do redagowania nadesłanych tekstów, nie odpowiada za treść zamieszczanych reklam i ogłoszeń. Redakcja zastrzega sobie prawo do odmówienia
publikacji tekstu bez podania przyczyny.

a ja nie cierpię gdy ktoś zmienia tekst sygnowany moim imieniem i nazwiskiem (jak to robi się na COP'ie). Potem wisi na takim forum jak COP post który jest niby mój ale został zmieniony przez "Redakcję". Bardzo mi się to nie podoba i chcę tego uniknąć w przypadku CivGaming.

Co do ankiety to na pewno wypełnię i odeślę. Chociaż to co myślę o tym numerze już opisałem tu na forum.

Peter 

Posted: 2007-09-26, 10:27   

Krotko bo nie mam czasu:

1. Po to sa redaktorzy w redakcjia by pisali artykuly (inaczej po co tam sa - zeby siedziec na tylkach i czekac az im cos skapnie od ludzi???) o kacu tez - jak nie chca pisac o kacu to niech szukaja tematow dalej i odgrzebuja civ 1.

2. Sprawdz Sirsilis najpierw czy napewno mozesz w civgaming zamiescic slowo kac albo link do kaca w kontekscie gier multi, dyplo, gwd, pucharu czy gotm - czyli czegos co LoD z Azazellem uwazaja ze ukradlismy cop'owi i za to sypnely sie bany i kasowanie watkow

Kratylos 

Posted: 2007-09-26, 12:43   

Pete widze ze temat copwokacowy jest drazliwy wiec moze darujemy sobie odbijanie pileczki kkto kogo gdze jest wina i kto kogo nie chce?
a zrobimy po prostu txt o civce 4 rozgrywanej przez Petera - np txt pisany w trakcie rozgywki gdze peter odnosi kolejne zwyciestwa ;) podziwiamy blyskotliwe posuniecia mistrza, w w miedzy czasie zachaczamy o tematy inne typu dzecinstwo Petera itp :D
oczywiscie aby nie draznic txt bedze poprawny politycznie i nie bedze wspominal o konflikcie copkac ani nie bedze materialem rekalmowym rozgrywek multi na kacu? mysle ze to mozna zrobic bez wiekszych problemow...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum