www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2007-11-16 LDeska - Zaharien
Author Message
Zaharien 

xfire: zaharien
Helped: 2 times
kapitan  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-11-16, 21:22   2007-11-16 LDeska - Zaharien

1. LDeska
2. Zaharien

Hammurabi na Hammurabiego.

Ja robie sobie przerwę od Civ… znowu.

Gram z Leszkiem…
Robię wszystko jak trzeba…
Nie przegrałem, bo coś zepsułem, nie przegrałem, dlatego, że mi się nie chciało, czy olałem…
Nie można było powiedzieć, że byłem gorszy…
Jak wszyscy wiecie, podczas startu wszyscy mamy warriora z innej strony seta do osi symetrii. Było żarełko, i Leszek tez miał żarełko. Tylko ja widziałem owce on Corna, a że Hammurabii ma Aggriculture to wiadomo, że byłem do tyłu od samego startu niby nic, bo przecież wszyscy chcemy wiedzieć gdzie konie są(nie było), ale Leszek w czasie, gdy ja Animalna sobie Pottery wynalazł. Robie seta, wynajduje medytacje, zostaje jedna tura(zmieniam na cos innego, bo set dojdzie do miejsca przeznaczenia za parę tur)… oby Leszek szedł do Poli, i tak zrobił… tylko, że zdążył jeszcze Medi podciągnąć, gdy ja z setem jeszcze szedłem… i tu uwaga… tam gdzie szedłem wyrósł las(tak to bym miasto postawił :( ), oddaje ture i co? Leszek ma Buddyzm(dzięki większemu GNP, ciekawe skąd… z gołych zalewów?)…
No niby nic, haha, co ten HAHArien mówi… to doinformuję drogich czytelników, że miasto stało na środku mapy przy ryżu i dwóch złożach brązu… miałem tam miasto, ale nie miałem rely… no niby nic.. ale Leszek jeszcze mógł postawić tak miasto aby sięgnąć jedno złożę o ile byłby w stanie zepchnąć mnie kulturą.
Postanowiłem dać wszystko na jedną kartę i zamiast budować seta czy worka, zbudowałem stona… Niestety w tym czasie Leszek śmigną mi Mono i judaizm popnoł w mieśćcie na środku mapy które nie dawno postawił(co oznaczało tyle, że w niedalekiej przyszłości ja bym został bez metalu…).
Gdybym nie musiał odłączyć się od netu i podłączyć mojej siostry to jeszcze dałbym sobie szanse… ale słabo to wyglądało, kiedy ja mając bezużyteczne miasto na środku miałem 50% w science a Leszek 80%(pottery) i trzy miasta…

Nie umiem w to grać, a nie da się grać w coś, w co się tylko przegrywa.
Ileż razy to próbowałem, może i nie bez efektów bo poza mapką Leszka jako tako, ale ja jestem przyzwyczajony, że strategia to strategia, a nie ruletka.

Zdaje sobie sprawę z tego, że za chwile wyskoczy Ponti i zacznie swoje… tylko, że będzie to mało obiektywne, gdyż, wbrew temu, co powie iron, w grze z nim, mi wyskoczył po tym jak zbudowałem Oracle, a to, że postawiłem stolice trzy tury po nim spowodowało, że straciłem i wiszące i piramidki jest faktem(produkcje miałem zawsze większą przed wyskoczeniem metalu jak i po tym, i była na tyle duża, że ledwo udało mu się zbudować te cudaki w dwóch miastach kiedy ja budowałem w jednym(1 i 2 tury zapóźno)…
Oczywiście, zaraz się okaże, że to jak dobrym graczem się jest wpływa na szanse znalezienia lepszego terenu szybciej( haha), szkoda tylko, że postawiliśmy stolice w tych samych miejscach(bo lepszego nie mogłem znaleźć a na mapce małej nie można tracić czasu bo może u nas cuś zawitać)… :D A nie zaraz, on z pewnością miał tryliard miast i tryliard wojska i mnie pojechał za nim zbudowałem czwarte miasto, sorry za mijanie się z prawdą(Ponti był troche nie miły i się wywyższał, więc ma za swoje :P ).
I nie poddałem wtedy dlatego, że nie miałem czasu, tylko dlatego, że koledzy FFA chcieli grać... pozdro moj ty pro playah! I kwestią czasu było to, że gralibyśmy dłuuugoo choć pewnie koniec byłby jaki był :P

Ja naprawdę nie umiem startować na mapce Leszka...

Powodzenia, drodzy civ maniacy!

Pozdrawiam.
Last edited by Zaharien on 2007-11-16, 22:24; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-11-16, 23:19   

hehe, a screen z gry z Foxem :P

Jednak mimo wszystko, niestety, rozumiem Cie...

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-18, 15:06   

A ja znowu zapiszę że Zah bardzo dobrze gra i kolejny raz poddaje gdy ma szanse wygrać :) ja z tą kukurydzą i owieczkami to myślałem na odwrót niż Zah - że owieczki lepsze. Nie pamiętam o co chodziło, albo o zdrowie albo o produkcję - miałeś generalnie trochę lepsze miejsce. Motyw z zajęciem miedzi też był super - generalnie ja bym grał na twoim miejscu tym bardziej że naprawdę umiesz! :) może dzisiaj pogramy wieczorkiem.

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/25
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2007-11-19, 09:36   

Zah zobacz sobie w statystykach ile razy przegralem z Leszkiem. Ostaytnio raz mi sie udało a tak same kleski. Sa sie cześto tym dołuje. Dla poprawienai humoru graj z kims kto jest na tym samym poziomie jak ty. Ja tak robie a od czasu do czasu rzucam sie na takich bykó jak Leszek, Bombel, Peter itd.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-11-19, 09:58   

Zaharien wrote:
Zdaje sobie sprawę z tego, że za chwile wyskoczy Ponti i zacznie swoje… tylko, że będzie to mało obiektywne, gdyż, wbrew temu, co powie iron, w grze z nim, mi wyskoczył po tym jak zbudowałem Oracle, a to, że postawiłem stolice trzy tury po nim spowodowało, że straciłem i wiszące i piramidki jest faktem(produkcje miałem zawsze większą przed wyskoczeniem metalu jak i po tym, i była na tyle duża, że ledwo udało mu się zbudować te cudaki w dwóch miastach kiedy ja budowałem w jednym(1 i 2 tury zapóźno)…
Oczywiście, zaraz się okaże, że to jak dobrym graczem się jest wpływa na szanse znalezienia lepszego terenu szybciej( haha), szkoda tylko, że postawiliśmy stolice w tych samych miejscach(bo lepszego nie mogłem znaleźć a na mapce małej nie można tracić czasu bo może u nas cuś zawitać)… A nie zaraz, on z pewnością miał tryliard miast i tryliard wojska i mnie pojechał za nim zbudowałem czwarte miasto, sorry za mijanie się z prawdą(Ponti był troche nie miły i się wywyższał, więc ma za swoje ).

Powiedz konkretnie o co Ci chodzi? Jak sie wywyzszałem?napisałes mi ze chcesz od nowa bo Ci wyskoczyl iron przy stolicy wiec powiedzialem bysmy grali dalej.Trudno to tez jest random i jak komus wyskoczy złotko tez gram.Przegrałes nie przez iron ale przez to ze nie miales kompletnie zadnej koncepcji na ta gre i zatrzymales swoj rozwoj poza tym atakowales mala iloscia wojska,stolice mielismy w tych samych miejscach i była to bardzo dobrze postawiona stolica optymalnie na ta mape wiec nie mam pojecia o co ci chodzi.Przeciez grac moglismy dalej sam zrezygnowales a teraz Ci sie nagle odzywaja jakies paranoje juz nie pierwszy czy drugi raz grajac ze mna .Napisałem ci ze iron nie miał w tej grze znaczenia i mozna wygrac nie majac go pod stolica i tyle.Jak masz doła walnij browara i graj dalej,nie pierwszy raz wygrywam i przegrywam i jakiejs afery z Tego nie robie.A to ze przegrywasz to po pierwsze grasz z naprawde niezłymi graczami moze najlepszymi w Polsce wiec nie wstyd przegrac,masz słaba psychike,za szybko konczysz i sie poddajesz.Nie szukaj tutaj jakichs innych powodów i nie obrazaj mnie takimi insynuacjami.Znam poczucie własnej wartosci ale nigdy przenigdy nie obraziłem zadnego z graczy i jak jeszcze raz tak napiszesz to po prostu mnie wkurwisz.

Tu sa trzy opisy naszych gier po kazdej miales do mnie o cos pretensje albo po grze ze mna chciales odchodzic z Kaca.Nie wiem masz jakies kompleksy? Naucz sie z nimi zyc,ja mam ich duzo w zyciu ale walcze z nimi cały czas.

http://forum.civilization...opic.php?t=4011

http://forum.civilization...opic.php?t=4008

http://forum.civilization...opic.php?t=3791

Zaharien wrote:
pozdro moj ty pro playah!

Tak uwazam sie za zawodowca i profesjonaliste w tej grze,jednak znam swoje miejsce w szeregu i nie spedza mi to snu z powiek jak wywalanie na kogos frustracji po 5 dniach od gry postami pełnymi ironii.
Po co to robisz Zah dowartosciowujesz sie?Mam ci fory dawac zebys mnie w koncu w jakims poscie nie okpił.Nieeee ja po prostu wole cie ograc.I od tej pory i od tego wlasnie Twojego posta bede ci ogrywał z usmiechem pelnym ironii za kazdym razem bedzie mi to sprawiało spora przyjemnosc bede gral najlepiej jak umiem,bo nauczenie sie doceniac rywala i wzajemny szacunek dla przeciwnika i jego umiejetnosci sa to obce pojecia dla Ciebie.I jezeli uda Ci sie wygrac to wtedy napisze piekngo posta o tym ze w koncu podjałes rekawice zacisnales zeby a nie uciekasz przy pierwszych przeciwnosciach losu.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum