www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-24, 11:53
Ustawka na FFA piątkowe 23.11.2007
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-22, 23:09   Ustawka na FFA piątkowe 23.11.2007

Mam nadzieję że znowu ludu nie braknie :) już sobie zęby ostrzę bo ostatnio czasu na civkę mało, ale w piątek będę mógł zagrać (uffff!). To co zbieramy się o 21:00 i gramy jak zwykle Medieval? Ja proponuję 9 osób, no maksimum 10 - liczy się kolejność zgłoszeń (ale nie tutaj w wątku tylko w lobby gry jutro). Inaczej są za duże problemy z OOS. Może ekipa będzie bardzo duża to zrobimy dwa FFA naraz?

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2007-11-23, 07:30   

Leszku, OOS nie koniecznie musi wynikać z liczby graczy, mogą to być inne czynniki (nie wykluczam również słabszego sprzętu). Ja bym spróbował pobić rekord :) i przekroczyć magiczną liczbę 10. :oczami:

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-11-23, 07:47   

Odnośnie OSS. Wydaje mi się, że słabszy sprzęt nie ma na to takiego wpływu jak słabe łącze. Ja ma słaby sprzęt, ale w porónaniu do innych graczy. Jest to jednak sprzęt wystarczający, aby bez zakłóceń grać single, w tym Gotm-y. Na sprzęcie (laptop parametrycznie lepszy od mojego domowego), który się zawiesza nawet podczas gier singlowych nie gram. Mam natomiast solidne łącze i jak na razie nie wywalało mnie z gry podczas ffa.
Last edited by Damroka on 2007-11-23, 07:51; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-23, 10:34   

O ile dobrze pamiętam to chyba graliśmy już kiedyś w ponad 10 osób... nie wiem co powoduje te OOS. Słabszy sprzęt jest niezbyt w późniejszym okresie gry - wtedy objawy są takie że na początku każdej tury gra wisi. To wynika z tego że wszyscy gracze czekają aż najsłabszy komp skończy mielić nową turę.
Acha i zagrajmy może tym razem już bez moda bo u mnie objaw był taki że nie mogłem nic pisać w lobby :wsciekly: nie wiem czy to było powodem zainstalowania moda no ale wszyscy sobie w lobby używali na mnie. A najlepszy był stoickov - niech ja go dorwę :krzeslem: niezłe teksty pisał, np "Leszek pisze że jesteście wszyscy głupi i macie bana od jutra na forum" :rotfl: żarcik oczywiście - uśmiałem się wtedy jeszcze przed zaczęciem gry niesamowicie :super: ale wracając do tematu - gramy bez moda? Myślę że ostatni raz udowodnił że nic on nie zmienia - cała gra przebiegła normalnie.
Acha - dlaczego bez moda, bo jak mnie wywaliło z gry w środku to żeby wejść musiałem odpalić civkę, załadować moda (to spowodowało restart civki) i dopiero wejść do gry. W sumie to przedłuża wchodzenie do gry...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-11-23, 10:51   

Damroka wrote:
Odnośnie OSS. Wydaje mi się, że słabszy sprzęt nie ma na to takiego wpływu jak słabe łącze.

A ja mam i słaby sprzęt i słabe łącze (tu można "polonizować" :rotfl: , bo w sumie bardzo ładne pingi i dosyć stabilnie sie trzyma), a od czasów patcha dosłownie trzy razy złapałem OOS. inna sparwa, że grałem tylko 4 gry, ale dosyć długie. jednak pamiętam, ze zawsze z Bobkiem miałem często OOS, a on ani słabego łącza nie ma, a tym bardziej kompa

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2007-11-23, 11:24   

Ja też uważam, że MOD nic nie wniesie do FFA. I tak prawie na pewno nie będzie więcej niż 18 chętnych (pomijam, że z technicznego punktu widzenia grania symultanicznego FFA w tylu graczy może nie być zbyt dobrym pomysłem).
Natomiast - tu sorry za delikatny offtop - uważam, że postawienie Dyplo 3 na nim byłoby uzasadnione.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-11-23, 11:29   

LDeska wrote:
nie wiem co powoduje te OOS

Bo Bombel i społka uparli sie wtedy na eventy :) w sumie ja tez ale na kogos trzeba zwalic wine hehe

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-11-23, 11:48   

Chyba tylko raz była kicha z powodu sprzętu. Kiedy siewi przystąpił do gry z minimalną ilością wolnej pamięci na dysku. Ale ten element każdy jest w stanie łatwo przygotować przed przystąpieniem do ffa.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-11-23, 15:48   

panwoie, proponuje ustawke najpozniej od 20.30 i start punkt 21;

ja bede na pewno, 8-9 osob to optimum i mazxximum zarazem...
kurcze, pomyslcie co zrobic zeby byly eventy i gra bez OSS...

LDeska

Posted: 2007-11-23, 16:38   

Ja jestem za wcześniejszym startem - granie do ranka to przesada... jak byśmy zaczęli wcześniej to może do 2:00 się wyrobimy i będę żywy w sobotę ;)

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 5/2
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2007-11-23, 16:46   

gralismy raz w 11 przeciez!!!!!
bedzie ostro tym razem nie odpadne pierwszy!!!! byłem trzy dni na wycieczce w warszawie naogladalem sie tych wszystkich dzieł i moj wspolczynnik kultury wzrósł i nie gralem i czuje w sobie moc :D
ps: troche bredze

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2007-11-23, 16:49   

Jasne, przecież każdy może łatwo sformatować dysk.
No właśnie lepiej startujcie wcześniej, bo nie jest za miło tak kończyć o 3.00 a potem na 9.00 do szkoły :zalamany:
Miłej zabawy

Winth

Helped: 2 times
chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-11-24, 00:07   

Świetny pomysł! Pamiętam moją pierwszą grę, wbiłem na jakiegoś teamera, ale potem okazało się, że już po pierwszej... Przykro mi było, że musiałem opuszczać drużynę :/ *

*No, potem się okazało, że są to typowi trolle...

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum