www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2007-11-29 Lbednar - Boix
Author Message
Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-29, 08:58   2007-11-29 Lbednar - Boix

1. Lbednar
2. Boix

Serii ci?g dalszy. Te ustawienia pucharowe rujnuj? mnie :D

Tym razem August na Kublai Khana.

Co w tej grze si? dzia?o... Ja zastosowa?em now? taktyk? (przez to o niej nie wspomne). Szybko postawi?em miasto na br?zie no i ?cinka las?w na topory. Mam 2 nadzwyczajnych ax?w...czemu nadzwyczajnych?...bo jak weszli na teren MrL zdj??o ich dw?ch ?ucznik?w :D Normalnie parodia. Zreszt? ta gra wygl?da?a jak skecz Moralnego niepokoju "Impreza u Bogdana", z tym ?e to ja by?em Bogdanem :/

2 miasta spalone przez to ?e pan mi?o?ciwy random pozwoli? nacieszy? si? gr? LBednarowi :D (bez obrazy).
Powiedzcie mi, czy 2 w??cznik?w zafortyfikowanych w mie?cie o obronie 45% (Chiken itza) mo?e przegra? z 3 keshikami w 1 turke?
Odpowied? brzmi: TAK
Nie ma rzeczy niemo?liwych!!! Cud w Kanie Galilejskiej przy tym to jak zamiana kran?wy w Ustronianke

A tak na powa?nie :zdziwko: to brak?o mi kilkudziesi?ciu punkt?w... :zalamany:

Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-29, 10:14   

No to policzmy... (wiecie ?e to lubi?):
Keszik atakuje, zak?adam ?e ma 2 promocje bo to standard jak si? ma koszary i stajni?, czyli ma si?? 6 +10% z promocji Si?a I = 6,6
A w??cznik w mie?cie (zak?adam ?e mia? jedn? promocj? z koszar bo nie August nie jest agresywny), ma si?? 4 +10% (promocja Si?a I) +100% (przeciw je?dzie) +45% za obron? -25% za promocj? WW keszika) = 4 +125% = 9

Czyli mamy 6,6 kontra 9, ale keszik ma jeden pierwszy atak, wi?c to troszk? zwi?ksza szanse. Czyli maj?c 3 kesziki na 2 w??cznik?w wystarczy?o ?e jeden wygra? a potem dw?ch sobie poradzi?o z jednym w??cznikiem co zosta?. Ja w sumie tak na oko oceniam szanse na 15-20% ?e takie miasto si? zdob?dzie.

P.S. Acha, jeszcze dochodzi fortyfikacja - zale?nie od jak dawna byli zafortyfikowani dochodzi od 0 do 25% od podstawy 4 czyli mog?o by? w najgorszym wypadku 6,6 kontra 10 :oczami:

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-11-29, 10:32   

LDeska wrote:
Czyli mamy 6,6 kontra 9, ale keszik ma jeden pierwszy atak, wi?c to troszk? zwi?ksza szanse. Czyli maj?c 3 kesziki na 2 w??cznik?w wystarczy?o ?e jeden wygra? a potem dw?ch sobie poradzi?o z jednym w??cznikiem co zosta?. Ja w sumie tak na oko oceniam szanse na 15-20% ?e takie miasto si? zdob?dzie.

6,6 kontra 9 ma przedzia? 20-25%, przy czym jest na samym dole, wi?c 20% wychodzi. Dodatkowy wolny atak, zmniejsza jeszcze te szanse, dajmy na to o 2% (ale najprawdopodobniej b?dzie to troche wi?cej) wi?c szanse na zdobycie miasta wed?ug mnie poni?ej 10% :P

Lbednar 

xfire: lbednar
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-11-29, 10:40   

miasto byla nowka - szansa na pasku wyliczona przez kompa wynosi?a 20% przy pierwszym ataku
jeden w?ucznik dopiero co doszed?
moje koniki z promocja do mele .
Fakt fuks byl z tymi toporami poszy od pierwszego strza?a :D ale to nie znaczy ze by cos to zmieni?o by?y jeszcze 3 ?uki w odwodzie i jeszcze jeden powsta? by w nastepnej turze
czyli by?o 5 ?uk?w z promocjami na 2 axy golasy i jeden ?uk na dobicie w nastepnej turze .
Boix nie zapomnij dodac ze twoje axy zdejmowaly moje koniki przewaznie od strza?a .
Gra bardzo ekscytuj?ca do samego konca nie mia?em pewno?ci co do wygranej
spalenie miasta pod koniec przewazy?o szale :D
Atak koncowy na duze miasto - tamto by?a ledwie 2 odbi? sie straszliwie mimi ?e przewaga moja by?a znaczna
12 unit?w (koniki i wypasione axy ) plus 6 katapek na jego 9 unit?w z przewaga golas?w ax?w i pretorian :(
Last edited by Lbednar on 2007-11-29, 10:42; edited 1 time in total  

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-29, 11:09   

Beny - pierwszy atak ma keszik a nie w??cznik wi?c on zwi?ksza? szanse a nie pomniejsza?. Skoro szansa pierwszym by?a 20% to w sumie oceniam szanse na wi?cej ni? 20%. Obliczy?bym to tak: ?eby obroni? to miasto maj? 2 w??cznik?w na 3 keszik?w to musia?by 2 pierwsze ataki LBednar wtopi?. Mia? 20% na wygran? a wi?c 80% na obron?. Drugi keszik atakowa? w??cznika bez fortyfikacji, wi?c tak na oko przyjmijmy ?e mia?by 25% na wygran? i 75% na obron?. Szansa ?e obaj keszicy wtapiaj? (bo tylko to uratowa?oby miasto) to jest 0,8 * 0,75 = 60%. Wychodzi wi?c 40% ?e cho? jeden padnie i wiadomo ?e potem trzeci ?wie?y keszik dobije tego jednego podm?czonego w??cznika.

Ciekawe czy te nasze wyliczenia maj? jakikolwiek zwi?zek z rzeczywisto?ci? :) bo wysz?o ?e 40% szans by?o na spalenie tego miasta :niepewny:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2007-11-29, 11:19   

Odpowiedxbrzmi nie ma :)
Pamietasz Leszek jak w naszej grze zaja?es mi miasto przy wielki udziale szcz?scia i dzi?ki temu jeszcze wolnym chariotm zgarnale mi axmena i workera? To by? pech nad pechy. Pal licho miasto , ale ten worker potem .

LDeska

Posted: 2007-11-29, 11:44   

A mi si? wydaje ?e ma :) ale ju? nic nie pisz? o randomie bo si? k??tnia zacznie :oczami: A ty nie narzekaj Larry wygrasz t? gr? i tak :D opisa?em ju? gdzie indziej dlaczego - przez m?j g?upi gambit kt?ry nie wypali? bo mied? musia?a przy stolicy wyskoczy? :rotfl: no i te? tw?j p??niejszy atak by? niez?y i bardzo mnie zap??ni?...

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2007-11-29, 12:10   

Gdzie, gdzie... gdzie to opia?e? :D

Boix 

xfire: boixosnois22
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-11-29, 16:24   

Lbednar wrote:
Atak koncowy na duze miasto - tamto by?a ledwie 2 odbi? sie straszliwie mimi ?e przewaga moja by?a znaczna
12 unit?w (koniki i wypasione axy ) plus 6 katapek na jego 9 unit?w z przewaga golas?w ax?w i pretorian

To fakt, miasto mia?o wielko?? 2 tylko, ?e dzi?ki dw?m zasobom ?arcia, po pierwsze wzros?o by gdzies do 4, po drugie dawa?o zdrowie, przez co inne miasta szybciej by si? zwi?ksza?y.

Z tym drugim miastem to troche przesadzasz. Mia?o ono 45%, albo 60% do obrony, ju? z samego tego faktu mo?na wywnioskowa? ?e trudno b?dzie je zdoby?. Z liczb? tych jednostek my?le ?e przesadzi?e?, na pewno ja mia?em ich wi?cej ni? 9 i nie takie znowu golasy, bo prawie wszyscy pretorianie, chyba po za jednym mieli bonus do si?y i do walki wr?cz.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum