www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Poradnik Alchemika, czyli jak zmienić drewno w złoto
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 23/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-22, 11:27   Poradnik Alchemika, czyli jak zmienić drewno w złoto

// 2009-06-15 nie działa od wersji 3.19 BtS, działało do 3.17

Jak ktoś czytał uważnie posta ot4e o wygranej w Pucharze KAC 3 to zna ten myk. Ale postanowiłem go opisać dokładnie i po polsku, żeby wszyscy nasi gracze mieli tą wiedzę. A więc zasada jest prosta: pamiętacie może opisywałem kiedyś w wątku o niewolnictwie że jeżeli naścinamy bardzo dużo i nadmiar po skończeniu budowanej jednostki jest większy niż to co budujemy to tracimy resztę młotków? Okazuje się że od Warlordsów tak nie jest (poradnik był pisany na podstawie podstawki civki i tam chyba tak było, ale nie sprawdzałem tego). Na pewno od Warlordsów (i w BtS też) te młotki są zamieniane w stosunku 1:1 na... kasiorę :cwaniak:

A więc mechanizm jest prosty:
1. civka dodaje do produkcji młotki z pól, ze ścinki ludzików i młotków itd
2. to co się budowało zostaje wybudowane
3. nadmiar młotków który przechodzi na następną turę jest ograniczany do rozmiaru budowanej rzeczy
4. młotki które były ponad ten nadmiar są zamieniane na kasiorę i lądują w skarbcu

Sposób jest naprawdę zabójczy ponieważ brane są pod uwagę wszystkie bonusy produkcyjne, zobaczmy więc na przykładzie mojej gry PBEM z Pawłem jak to wyglądało - zostosowałem tam to po raz pierwszy i rzeczywiście to działa :) ! (mała uwaga - niektórze rzeczy wymazałem bo Pawła szpiedzy na pewno ten wątek dogłębnie zanalizują :) ).

Krok pierwszy - wpuszczamy hordę roboli w knieję

Krok drugi - wybieramy do budowy coś co jest jak najtańsze (żeby ograniczyć rozmiar nadmiaru z punktu 3., bo chcemy w końcu drewno zamieniać na złoto a nie młotki), po drugie musi to być coś do czego mamy jak największy bonus produkcyjny. Najbardziej pasują tu więc koszary (50 młotków) dla nacji agresywnych (+100%), spichlerz (60 młotków) dla nacji ekspansywnych (+100%) itd. Niestety ja gram w PBEM'ie francuzem ind+cre więc nie mogłem tego wybrać, no ale mam miasto na kamieniu i mogę budować mury, więc jest to identycznie jak przy koszarach dla nacji agresywnych (50 młotków i +100%).

Krok trzeci - nieobowiązkowy, przyspieszam za pomocą niewolnictwa budowę murów w turze gdy skończę wycinkę. Mam więc 60 młotków z 1 ludzika (bo +100% mam do produkcji). W sumie mam 80 młotków odłożone (20 uzbierałem wcześniej ręcznie z pól produkcyjnych).

Krok czwarty - do akcji wkraczają ROBOLE, wycinają 5 lasów, czyli 150 młotków (mam już Matematykę). Uwzględniamy +100% do produkcji i w sumie mamy 300 młotków +8 z pól produkcyjnych, to razem 308 młotków na turę w tym mieście :)

Krok piąty - klikamy koniec tury :) Mamy 80 młotków uzbieranych plus 308 ze ścinki drzew, razem 388 młotków.
50 młotków schodzi na budowę muru
50 młotków schodzi na nadmiar na kolejną turę (UWAGA w kolejnej turze zobaczymy tylko 25 młotków bo przestanie działać +100% do produkcji które mamy do murów z powodu posiadania kamienia)
288 młotków idzie gdzie... "do kieszeni, do kieszeni" (skecz KMN "Dentysta")

W ten sposób przerobiliśmy 5 lasów na 288 kasy, czyli wychodzi 57,6 kasy z jednego lasku. Taki zastrzyk pozwoli wiele tur jechać na 100% nauki i w kluczowych momentach może pomóc stanąć na nogi.

Są też i wady - tracimy cenne lasy (zdrowie i młotki), ale używane z umiarem w ważnych momentach może pomóc wygrać partię...

Na koniec zagadka dla dociekliwych - to co opisałem umożliwia zbliżenie się do przelicznika 1 lasek = 60 kasy, a jest sposób na wyciągnięcie z 1 lasku prawie 90 kasy. Ciekawe czy ktoś zgadnie jak to zrobić :) ?

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-22, 11:53   

zamien swoja nacje na PRO :P i masz dodatkowy bonus. ewentualnie mogles miec postawiony forge, ewentualnie fabryke, elektrownie etc ;) wszystko co zwieksza produkcje =)

teraz jeszcze pytanie czy te pieniazki sa na koniec jeszcze mnozone przez markety i inne grocery?

a pro po ty ten myk mogles zrobic przy okazji budowania kuzni ;) tyle ze najpierw musiala by sie troche pobudowac wiec trzeba by to bylo wczensiej przewidziec.
Last edited by sc0rp on 2008-01-22, 11:56; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-22, 12:27   

I to jest prawidłowa odpowiedź - nacja protekcyjna, podłączony kamień i budowanie murów :) ! Co do innych rzeczy typu kuźnie to się nie opłaca - jest za droga.

Kasa nie wydaje mi się aby była przez cokolwiek mnożona, ale można to sprawdzić w WB, pewności nie mam.

sc0rp 

starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-22, 12:32   

poczkeaj czemu za droga? planujesz wybudowac kuznie i jak masz na ture przed wybudowaniem to nastepuje wycinka wszysktiego co sie da drzewa ludzie cokolwiek i wtedy po kuzni robisz warriora i cala nadwyzke zgadniasz chyba ze zle rozumiem ten myk (Czytalem opis ot4e)

LDeska

Posted: 2008-01-22, 12:52   

To tak nie działa, nadwyżka jest ograniczana do rozmiaru aktualnie budowanej rzeczy. nieważne co jest w kolejce produkcji, rozmiar nadmiaru będzie ograniczony do rozmiaru tej nieszczęsnej kuźni czyli aż 90 młotków.

sc0rp 

Posted: 2008-01-22, 13:06   

hmm tzn ze z nadwyzki na nastepna budowana rzecz zejdzie 90 mlotkow bez wzgledu na to co wybuduje?

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-01-22, 13:15   

minusem jest to, ze musisz miec zgrana akcje kilku roboli na raz... w 1 vs 1 to przejdzie, ale np w FFA, bedzie ciezko przeprowadzic...
przydalaby sie rowniez OR (masz wtedy wiecej jeszcze z lasku)
PS
ja po murach budowalbym skauty :)

LDeska

Posted: 2008-01-22, 13:26   

@sc0rp - tak, niezależnie co siedzi w kolejce do budowania to i tak 90 młotków zostanie jako nadmiar, a pozostałość na kasę pójdzie. Dlatego koniecznie trzeba jak najtańsze rzeczy z naj największym bonusem produkcji robić

@Bombel - zorganizowana religia doda nam 25% kasy, więc jak najbardziej się przydaje :) Co do tego co się buduje po tych murach to tak jak pisałem nie ma to żadnego znaczenia czy to będzie zwiadowca czy też coś bardzo drogiego...

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-22, 14:22   

A ja mam pytanie odnośnie screena. Czemu las rośnie w jeziorze? :zdziwko:

sc0rp 

Posted: 2008-01-22, 14:25   

bo bobek robil mape ;)

LDeska

Posted: 2008-01-22, 14:30   

Dokładnie :rotfl: jest takich wpadek kilka, to znaczy u mnie mam takie chyba dwa laski na jeziorze, ten co tutaj widać na zrzucie to wywalczyłem kulturowo od indiańca, a był daleko w głębi terytorium Byka, no ale cecha kreatywna do czegoś się przydaje :)
Gorsza rzecz jest taka że Bobek zrobił ocean przy brzegu w paru miejscach i Paweł miał szlaki handlowe z opóźnieniem kilku tur...
Ale to koniec problemów, poza tym mapa jest naprawdę super - wielkie podziękowania dla Bobka za nią! Najlepsze są dwie rzeczy: pierwsza to że z głową zrobiona i rozdzieleni zostaliśmy od siebie kompami, są też kompy na wyspach (podobno bo nie widziałem jeszcze) a po drugie dodał takie znaczniki typu "Jezioro Augustowskie" - to przy rzymskim Auguście, Przesmyk Przemytników i inne takie fabularne opisy - bardzo fajne Bobek to jest!

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-01-23, 08:51   

LDeska wrote:
jak pisałem nie ma to żadnego znaczenia czy to będzie zwiadowca czy też coś bardzo drogiego...

Wszystko zrozumiałem ale własnie tego nie rozumiem :) czemu nie ma to znaczenia co bede budował po tych murach,czy w takim wypadku po wybudowaniu murów ilosć młotków odkładanych jest stała a reszta nadywzki to kasa.

Czy jak zaczne robic piramidy po murach to tez dostane kase?

Na teraz rozumiałem to tak ze majac taka sytuacje masz mur i odłozone 300 młotków i robisz np akwedukt następny ,to zrobisz go i w nastpenej turce po akwedukcie masz odłozona reszte kasy.czyli odłozona produkcja młotki za mury i za akwedukt i kasa.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-23, 09:54   

Nie widzieliście nigdy lasów na wodzie :P Mapka jest jak jajbardziej dobra, takie lasy są - nazywają się Namorzynowe.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-01-23, 09:56   

Ta i w lasach namurzynowych Murzyni maja +1 zarelka :)

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 14/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-23, 10:00   

No jak to? Niesłyszałeś o lasach Namorzynowych?????? Normalnie rosnał w wodzie, a może pływają :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum