www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Test techniczny Dyplo3
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-26, 17:54   Test techniczny Dyplo3

Celem testu jest umożliwienie wszystkim graczom zaznajomienie się z graniem gier typu Dyplo od strony technicznej przed właściwą rozgrywką. Prosimy więc o wchodzenie do Dyplo i zrobienie kilku turek.

Wymagania:
1. Civ4 + BtS wersja 3.13 + mod 40civ Aniona: http://forum.civilization...opic.php?t=5114
2. Hamachi http://www.hamachi.cc/ w hamachi należy dołączyć do dowolnej z sieci dyplo3a, dyplo3b, dyplo3c (hasło jest identyczne jak nazwa sieci).

Sposób wykonania testu:
1. Uruchomić Civ4:BtS
2. Załadować mod 40civ (Zaawansowane -> Wczytaj Mod -> 40civ)
3. Wejść po adresie IP z hamachi do gry (Multiplayer -> Direct IP). Hasło do testu: d3t
4. Wybrać dowolną nację (jeżeli pyta o hasło to jest zajęta - trzeba wybrać inną), jeżeli jest wolna to poprosi o ustawienie hasła.
5. Zrobić pierwszą turkę i nacisnąć Koniec Tury
6. Wpisać się w tym wątku że się zrobiło turkę i jaką nacją.

UWAGA:

Jeżeli w trakcie wchodzenia do gry otrzymamy błąd "Runtime error" to znaczy że zapomnieliśmy załadować MOD'a 40civ przed wejściem do gry.

Jeżeli po załadowaniu gry zamiast zobaczyć mapę zobaczymy błąd mówiący o tym że civka nie mogła zablokować przed zmianami pliki gry oznacza to że źle zainstalowaliśmy mod 40civ. Powinien on być w katalogu gdzie jest zainstalowana gra (ten błąd mi wyskoczył gdy moda miałem w katalogu "Moje Dokumenty").

Uwaga - w teście jest zaawansowany start, ale to nie znaczy że to zostało postanowione, trwa jeszcze ankieta.

Lista osób które zrobiły turkę w teście:
1. LDeska - Wiking

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-01-26, 18:12   

A jakie IP i jaka siec na hamachi i jakie do niej hasło? :oczami:

------

Edit :

a znalazłem juz :) puscilem turke Inka

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-26, 18:30   

Zacząłem się łączyć (Ponti był w środku), ale trwało to ze 2-3 minuty bez skutku i odpuściłem.
Po paru minutach już go nie było i poszło raz dwa.
Cyrusem.

Vortavor 

xfire: vortavor
sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-26, 18:41   

Hatszepsut ( Bo ramzesa nie bylo :P :P )

Połączyło się szybciutko i bez problemów :)

Mareck 

xfire: civmareck
sierżant  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  I miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  Wygrany jeden GOTM - 7 wygranych 
Posted: 2008-01-26, 18:42   

Turka zrobiona.

Bismarckiem

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-01-26, 18:51   

Coś podejrzanie szybko szło.
Shaka.

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 13/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-26, 18:56   

Bo dobry komp i net :)

didi

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2008-01-26, 19:04   

"Wczytywany plik z zaspisem gry jest starszej wersji i prosimy zaktualizowac wersje gry lub jest chroniony"

Wczytywanie nie powiodlo sie.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-01-26, 19:16   

Zobacz moją uwagę - zapewne masz mod '40civ' wgrany do katalogu w Moje Dokumenty a nie w katalogu głównym civki.

didi

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2008-01-26, 19:28   

Nie wiem.Jestem bardzo nie biegly w tych sprawach...

W moich dokumentach mam my games gdzie mam wszystko co zwiazane z civ, w tym takze wpisany ten mod. FFa z tym modem poszlo u mnie ok.
Katalog główny civ ? Gdzie tego szukac ???

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-26, 19:53   

Najprawdopodobniej coś na kształt:
c:/program files/firaxis games/sid maier's civilization 4

----

Pytanie do sprytnych:
Jak odpalać civkę z włączonym od razu modem?
Jakaś modyfikacja skrótu czy coś?
Last edited by stoickov on 2008-01-26, 19:55; edited 1 time in total  

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2008-01-26, 20:24   

Hej w folderze \Moje dokumenty\My Games\Beyond the Sword należy edytować plik Civilization4.ini znaleźć Specify a Mod folder (Mods\Mesopotamia), '0' for none
Mod = i za znakiem równa się 40civs
Pozdrawiam

Heron 

xfire: heronpl
podporucznik  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon 
Posted: 2008-01-26, 20:37   

Ghandi

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-01-26, 20:39   

turka zrobiona - Khmer

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-01-26, 20:50   

a u mnie nie działa.
mam to samo co didi.

jak mam mod w katalogu program files to civka go nie widzi, a jak wgrywam w documents and settings to civka widzi mod, ale właśnie pisze ten błąd
Last edited by pawelt on 2008-01-26, 20:50; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum