www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Richards
2010-01-31, 21:40
01-02-2008
Author Message
Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-02-02, 01:31   01-02-2008

1. Ham mu grabi? ;) - Richards
2. Si?dz?cy Byk - Damroka
3. Gilgamesz - Rico
4. Bismarck - Bobek
5. Boudica - Anion
6. Napoleon - Ponti
7. Juliusz Cezar - Siewi
8. Pacal II - Wnuczu?

Na pocz?tku Cezar mnie molestowa? ?eby zjecha? Gilgamesza. Gilgu? postawi? miasto tam gdzie nie powinien i ju? mia?em si? zgodzi? na jazd?, ale bardziej mnie interesowa?y tereny Pacala bo kulturk? wchodzi? mi pod stolice.
Nazbiera?em troche Jazdy Konnej, jedna turka i mam zamiar atakowa?, a tu Pacu? wyje?d?a z propozycj? ataku na Siedz?cego Byka. My?l?, nie ma sprawy, podjecha?em Konnica pod granice i pytam: Tyle woja starczy mi na atak? A on na to, ?e ok. Wywo?a?em lipn? wojn? ?eby Pacala zmobilizowa? do ataku i heja w prawie puste miasta :) . (ech Stoickov bez twojego patentu FFA by?oby nudne :D )
W kilka tur przej??em ca?e pa?stwo i zacz??em rozwijanko. Z Byczkiem odskoczyli?my ostro w pkt. i zacz??a si? rywalizacja o 1 miejsce. Zapomnia?em, ?e on mo?e u?y? si?y i zamiast woja zacz??em pierd??ki robi? w miastach. Ca?e szcz??cie zauwa?y?em katapk? zmierzaj?c? pod frontowe miasto i to mnie obudzi?o. Poszed?em w D?ugie ?uki i zacz??em zbrojenia, niestety za p??no i pare tur przed ko?cem straci?em miasto :( i prowadzenie :zdegustowany: .
Na 2 turki przed zako?czeniem przegrywa?em dwoma punktami. Ko?c?wka jednak nale?a?a do mnie :)

Dzi?ki wszystkim za gr?.

www.civilizowani.pl
Last edited by Richards on 2008-02-02, 01:45; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/376
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-02, 09:12   

Tu Bismarck
Wyl?dowa?em ko?o Napoleona-Pontiego, Juliusza Cesara-Siewiego i Boudici-Aniona. Pocz?tek troch? przypominania co si? powinno robi? w FFA..ale jako? zapomnialem :) Postawi?em trzy miasta, do ka?dego z s?siad?w pro?ba o pok?j i...mija kilkanascie tur i zjawia si? pierwszy napastnik - Napoleon - szybki wjazd chariotami i zdobywa moj? stolic? Berlin. Nie mia?em w swojej kulturze br?zu dopiero si? kultura instalowa?a ;) . Z Napoleonem szybka gadka o tym ?eby mnie nie zje?dza?, ?e oddam mu br?z i bedzie m?g? sobie walczy? dalej ale dopiero za 3 tury podpn? ;) . Jak podpi??em to da?em mu ultimatum - oddajesz Berlin i spok?j na reszt? tur albo wojna. Odzewu nie bylo to odbi?em Berlin. I pok?j.
Ale rana g??boko zadana, wyda?a swoje owoce w nie tak odleg?ym czasie. Napoleon wraz z Boudic? si? chyba zgadali i razem na mnie ruszyli. Do tego dorzuci? si? na s?pa Juliusz Cezar. Grabili, gw?acili, niszczyli, odcinali ;) [br?z] - no nic pozosta?o zbunkrowa? si? w pozosta?ych mi dw?ch miastach i uprzykrzy? im ?ycie. na szczescie w miescie z brazem [odcietym] mia?em 4 worki i w odpowiednim momencie jak im troche woja si? przerzedzi?o szybciunio odpudowa?em kopalnie i znowu hajda Spermanki. Ch?opaki operowali g??wnie chariotami i Horse archerami i dlatego mia?em u?atwione zadanie. Po kilkudziesi?ciu turach obl??enia i straty "wielu "dzielnych woj?w - barbarzy?skie oddzia?y wycofa?y si? a ja odbi?em po raz kolejny moj? prehistoryczn? Stolic? Berlin - kt?ry to ju? raz ;) Potem zapanowa? pok?j.
Dzi?ki ch?opaki za gr?! Richards nie chce mie? ciebie za s?siada i pami?taj, ja nigdy nie b?de prosi? ciebie o pomoc w wojnie z innym s?siadem i nie pokazuj mi co masz tu? przy mojej granicy ;)
Last edited by Bobek1971 on 2008-02-02, 09:14; edited 2 times in total  

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2008-02-02, 10:52   

Nie?adnie Bobek tak k?ama?...no ale taka dyplomacja niemiecka od wiek?w by?a.Pozatym ja na s?pa?!No wiesz to ja od dawna si? z Boudic? uk?ada?em ?eby cie zmie??, ale z racji na traktaty pokojowe(i p??niejsz? lito??) to mia?em bardziej na gilgamesha ochot?, ale ten hammurabi mi pisze, ?e zaraz trzeba b?dzie atakowa? gilgiego bo podepnie konie, potem pisze do niego co ture czy ju?(i tak przez 20 tur) w ko?cu jednak postanawia hamsko zniszczy? Pacala...Bismark to po prostu trup by?, jakbym nie wyszed? to by si?sko?czy?o ?le dla niego.No i biedny Napoleon-ofiara niemieckiej dyplomacji i swoich w?asnych sukces?w) pozbawiony przeze mnie dw?ch miast, jakbym nie musia? i?? to by si? ciekawie sko?czy?o :P w ko?cu mia?em potencja? r?wny po??czonym Bismarka i Napoleona.

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-02, 11:09   

Tu Siedz?cy i P?acz?cy Byk.

Ju? na pocz?tku tragedia. W??czy? si? zaawansowany start, wi?c ogl?dam co i jak, a tu synalek poczu? spadek zainteresowania jego osob? i hajda mi na g?ow?. Rozezna?em si? w mapie, stawiam stolic?, a tu pierdut, dzieciak spad? mi na kolana. Patrz? na monitor i szok :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: stolica stoi na ry?u. No za?amka, bo ?arcia tam nie by?o za du?o.
Ale inne czynniki do osi?gni?cia sukcesu ju? by?o w porz?dku, czyli oddalone miejsce z jednym tylko s?siadem i p??niej jak si? przygl?da?em s?siad ?rednio sobie radzi?, wi?c w przypadku braku punkt?w by?oby sk?d czerpa?. Tylko ?e z tym czerpaniem punkt?w od s?siada to mnie Hammurabi przechytrzy? i szybciej wci?gn?? jego pa?stwo. Ja zd??y?em tylko jedno miasto przej??.
Ko?c?wka to ostra rywalizacja na punkty z Hammurabim. Stawia?em mn?stwo cudak?w, techy odkrywa?em po jednej, dw?ch turach i ci?gle nie mog?em nagoni?, bo najwi?cej punkt?w daje chyba populacja. Trzeba wi?c by?o zaczerpn?? od niego. Ale troch? za p??no si? za to wzi??em. Zd??y?em przej?? tylko jedno jego miasto, co spowodowa?o ?e wyskoczy?em przed niego, ale w ostatniej turze znowu mnie wyprzedzi?. Ech ... tak by?em blisko.

Dzi?kuj? wszystkim za gr?.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/376
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-02, 12:13   

Siewi wrote:
Nie?adnie Bobek tak k?ama?

poczytaj jak inni k?ami? ;) . Zrozumiesz, ?e moje zdanie w momencie koncentracji wojsk Napoleona na mojej granicy - o tem, ?e Napoleon namawia mnie ?ebysmy ciebie zaatakowali - to by? niewinny dyplomatyczny ?arcik :D

Siewi wrote:
Bismark to po prostu trup by?

?eby ka?dy trup tak walczy? do ko?ca we wszystkich FFA. Lepszy walcz?cy Trup, ni?li uciekaj?cy z gry "dobry zawodnik maj?cy potencja? r?wny dw?m innym graczom" ;) .

Po pierwsze to jak wiesz ?e nie masz 4h na FFA - to nie wchodzi si? w tak? gr?. Nie robi si? tak, ?e wychodzisz z gry na 33 tury przed ko?cem niszcz?c koncepcje niekt?rych graczy [moich nie zniszczy?e? :hyhy: ].
a potem musz? czyta? co? takiego :

Siewi wrote:
jakbym nie wyszed? to by si?sko?czy?o ?le dla niego

Siewi wrote:
jakbym nie musia? i?? to by si? ciekawie sko?czy?o

Smiesz? mnie takie gadki , albo te o lito?ci i takie tam duperele. To jest FFA i jazda jest na ca?ego, albo si? bijesz i knujesz albo ?wirujesz i narzekasz na random b?d? ?on?.
Osobi?cie wol? 1/1 - ale takie FFA jest rozlu?niaj?ce i od czasu do czasu jak zd??e i mam czas z przyjemno?ci? poprzeszkadzam innym w rozwoju. Paradoksem jest, ze zawsze chc? pokojowo si? rozwija?, wobec nikogo nie mam z?ych zamiar?w, a potem... :)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-02, 12:33   

Wkurzy?em sie na ta gre rozwija?em sie pi?knie darowa?em zycie Bismarckowi kt?ry potem to wykorszystal ale to co zrobi? Siewi sprawia ze za?ama?em r?ce.Zaatakow?? mnie kiedy wiedzia? ze wyjdzie z gry palac mi 2 miasta gdzie mielismy ca?a gre pok?j,rozwalajac mi ca?a koncepcje gry.Wtopi? desant i przy mojej kontrze wyszed? z gry.To ostatnia moja gra z Toba Siewi w FFA.

JAK WIESZ ZE NIE DOGRASZ TO NIE GRAJ I NIE ROZWALAJ INNYM GRY TAKIMI ZAGRANIAMI

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2008-02-02, 12:37; edited 2 times in total  

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-02-02, 12:58   

No to i ja co? napisz? od siebie jako Boudica.

Ciasno by?o to fakt. Od razu 2 s?siad?w: z zachodu Bismarck, z p??nocnego-zachodu Cezar. Potem na dok?adk? na p??nocy Gilgi i od p??nocnego-wschodu Hammu?. Dobrze ?e na po?udnie jeszcze mia?em na 2 miasta miejsce i koniki na dole. W sumie miast mia?em 4 (2 z zaawansowanego i 2 dostawione).

Bismarck zaproponowa? pok?j, to samo Cezar. Potem by?y wzajemne ustalenia z Cezarem o podziale Bismarcka. Tyle ?e sam Cezar chyba si? gubi? w swoich planach, bo co chwila nie wiedzia? kogo chce atakowa? i wydaje mi si?, ?e za bardzo zacz?? wszystkimi dyrygowa? kto ma i?? na kogo, a? w ko?cu sta?o si? to dla mnie irytuj?ce...
Dlatego skupi?em si? tylko na Bismarcku.

Bobek niesamowicie si? broni? i jak dla mnie, chocia? nie zaj?? znacz?cego miejsca to powinien by? MVP tej gry. :D Gratulacje! Powali?e? mnie swoj? defensyw?. :padam:

W mi?dzyczasie gry szw?da? si? na wschodzie jeden zab??kany samotny osadnik babilo?ski. Ch?ci, z jak? mia?em ochot? go kropn?? swoim axem nie jestem w stanie tu opisa? (mo?e gdybym to wtedy wykona? Richi nie zaj??by tak wysokiego miejsca...) ;) Jednak ba?em si? p??niejszych konsekwencji. Moje pa?stwo jeszcze nie mia?o za du?o wojska, a bowmani maj? bonus do melee... :zalamany:
Tak wi?c odpu?ci?em osadnikowi, a decyzja ta chyba zaowocowa?a tym, ?e od Hammusia mia?em spok?j.

Pod koniec gry chcia?em zawalczy? o br?zowy pucharek z Gilgim (by? najbli?ej w punktach). Wzi??em co mia?em i pobieg?em spali? mu chocia? jedno miasto. Niestety, defensywa Rico by?a dla mnie zbyt mocna, rozpirzy? moje wojsko i zacz?? i?? z kontr?. Zaproponowa?em pok?j, a Gilgi widz?c na 3-4 tury przed ko?cem, ?e wojna i tak nam nic nie da, przyj?? moj? propozycj?.
W mi?dzyczasie o w?os wyprzedzi? mnie Bismarck, co spowodowa?o, ?e ostatecznie zaj??em 5. lokat?.

FFA oceniam jako przeci?tne. Smaku doda?a walka z Bismarckiem, by?o warto - troch? si? dzia?o i kombinowa?o. Jednak ostatecznie FFA skwasi?a decyzja Siewiego o dezercji, a zw?aszcza atak na Pontiego tu? przed wyj?ciem z gry.
Wiadome by?o, ?e jego nacj? przejmie AI, wi?c celowy atak na kogo? z kim na dodatek ma si? aktualnie pok?j przed ?wiadomym wychodzeniem z gry jak dla mnie jest zachowaniem wybitnie nagannym delikatnie rzecz ujmuj?c).

To tyle ode mnie i dzi?ki wszystkim za gr?!

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2008-02-02, 13:11   

A tak z ciekawo?ci Boudika, t? droge co robi?e? do mojego miasta to mia? by? szlak przyja?ni tak jak m?wi?e?, czy jednak wojo mia?o do mnie maszerowa?? :)

www.civilizowani.pl

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-02-02, 14:12   

A ta droga to by?a po to, ?eby? sobie m?g? tym czo?giem z avatara przyjecha? z s?siedzk? wizyt?... :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum