www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: Richards
2010-01-31, 21:41
FFA 2008-02-15
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 62/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2008-02-16, 11:33   FFA 2008-02-15

1. Sury (Bombel)
2. Perykles (Stoickov)
3. Wan Kong (Anion)
4. Dariusz (Damroka)
5. Hetyta (Ponti)
6. Ghandi (Lary)
7. Mali (Domel)

Pierwsze FFa na modzie. Gra spokojna i milutka. Moglem sobie podziwiac co moderzy wykombinowali... Najpierw bylo otkrywanie dziwnosci (farma daje +1 zarelka wiecej, kopalnia daje -1 mlotek mniej), nastepnie atak wscieklych Hetytow. Udalo mi sie przetrwac dzieki arechrom i potem nastapila wojna spirow. Bardzo mi sie podoba ze spiry mozna robic majac kamien. Zjechalem Hetyte (sam zaczal!:) i po zapasci finansowej udalo mi sie odleciec.

Wg mnie mod jest:
1. Zupelnie inna bajka niz zwykla civka
2. Swietne drzewko techow
3. Bardzo fajne budynki
4. Za duzo cudakow
5. Za duzo i zbyt skomplikowane civiksy
6. Fajne jednostki (duza roznorodnosc+niezly klimat)
7. Wszystko jakos zbalansowane, ale wg mnie duzo pracy na tym modzie, zeby mozna bylo normalnie grac...
Last edited by bombel79 on 2008-02-16, 14:17; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-02-16, 11:56   

Fajnie sie grało tylko cos za duzo narobiłem workerów i miast których 10 oddalem potem koreancowi i 4 workerow oddalem grekowi i w ataku desperacji rzucilem sie na Surego miałem miec wczesniej spearmenów ale zupełnie siadla mi ekonomia i mialem ich znacznie pożniej w miastach moglem robic tylko workera seta i wojownika a do innych techow 30 pare turek.Kompletnie zawaliłem ta gre ale odkryłem ciekawy sposób ataku warriorami :) szkoda ze bombel mial juz spiry bo to moglo sie udac.Do tego wsciekłe ataki barbow z drugiej strony gdzie straciłem wiecej armii niz na Bomblu przez @$#@%^^&#$ random

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2008-02-16, 12:54   

Skośnooki Wang Kon z Korea...

Cała gra przebiegła spokojnie, chociaż pierwsza połowa była dla mnie wielką niewiadomą.
Zdołałem na początku postawić 2 miasta, bo ścisk był nieziemski. Z zachodu woda, z północy tundra i śnieg, od południa Mansa, od wschodu Perykles.
Na początek z zaawansowanego więc kultura w stolicy i drugim mieście, żeby mnie Grek nie przycisnął dodatkowo granicami, bo wyglądałbym jak sardynka wciśnięta siłą w puszkę. Kupiłem parę techów, m.in. Archery, bo z cechą Protective chciałem od razu powstawiać po 2 Archerów w miastach.
I tak gra się rozpoczęła. Swoją zagładę przewidziałem już na początku. Moim wielkim szczęściem jest to, że Perykles zdecydował się iść na Mansę. Dzięki temu mogłem spróbować wstawić w tym czasie jeszcze 2 miasta na tej nieszczęsnej tundrze (jedno z nich nawet nieźle później urosło - wyżej niż stolica - a to tylko dzięki Statuom Moai).
W końcu Perykles został najechany przez panoszącego się Dariusza. :) Pomyślałem sobie, że nie będę się angażował aktywnie w ten konflikt, wolę być z dala, ale nie pozwolę sąsiadowi tak marnie zginąć, więc... zacząłem podsyłać mu Spearmanów (sam ich nie miał, zgrozo, bo chyba miał deficyt w metalu i kamieniu). Perykles mój gest - jak później się okazało - docenił i pozwolił żyć sobie spokojnie i dostatnio, na ile pozwalały tereny.

Na koniec, wraz z Peryklesem próbowaliśmy ukąsić napuchniętego Khmera, ale gość miał taką obronność miast, że szkoda gadać. Mury + Wysokie mury + Zamki i ich parametry w modzie sprawiły, że moje 15 hwaczy i 4 trzebusze miały co robić, a i efektu za bardzo widać nie było. :(
Miałem szansę skończyć na 2. lokacie, lecz po wchłonięciu Dariusza przez mojego kompana Peryklesa przeskoczył mnie w punktach i zepchnął na 3. miejsce. Mój atak na Khmera i próbę przejęcia chociaż jednego jego miasta się nie powiódł. Zresztą, pewnie i tak bym go nie utrzymał, dlatego zgodnie w trójkę postanowiliśmy uznać zaprezentowany w pierwszym poście wynik.

Gra nienajgorza, ale szczerze to jednak zmian jest zbyt dużo, by po krótkiej (bo kilkugodzinnej) znajomości moda mogła mi się podobać bardziej niż standardowe (nawet medievalowe) FFA.
Last edited by anion on 2008-02-17, 09:23; edited 1 time in total  

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-16, 13:23   

Prawda, na końcu miałem sporą przewagę nad Koreańczykiem, ale to jego (Aniona) zasługa. Wierzcie, bądź nie - wierny sojusz od pierwszej do ostatniej turki mieliśmy.

Sprawy wyglądały całkiem nieźle. Ścisk był, ale:
CRE PHI,
przyjemne tereny,
jednostak specjalna łucznik,
ktoś atakuje sąsiada,

to się nie przejąłem brakiem koni. Paczką łuczników zdobyłem zapomniane miasto Mansy ze słoniami, wdałem się w potyczkę z Dariusem i to był dobry początek do rozwoju. Gdyby nie to, że nie miałem też brązu a Pers masakrycznymi ilościami immortali wszystko mi zabrał co kochałem. Ostała się ograbiona stolica.
Życie uratował mi Koreańczyk dostawami spirów.
Po tysiącu latach, to ja stałem armią pod ograbioną stolicą Persa na drugim końcu mapy i śmiałem się o tak: ha HA HA. Właśnie tak.
Jak nas zostało trzech i 60 tur do końca, to się podzieliliśmy światem przy zielonym stoliku.
Dzięki Damroka za wielką wojnę i dzięki Anion za uratowanie tyłka. Wiem, że to było w Twoim interesie, ale tylko do pewnego momentu.

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-16, 14:01   

Dariusz

Eeeeeeeee ... jak by tu zacząć. Może tak – przepraszam Domel i Lary, że nie dałem wam pograć, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać. :)
Najpierw niezłe zdziwko, dostałem lidera którego sobie zażyczyłem. Stawiam stolicę w najlepszym miejscu i następnie kieruję się do drzewka techów. Tam wybieram animala i widzę że koniki wyskakują niedaleko. Stawiam przy nich drugie miasto i podłączam konie dobierając jeszcze koło i budując drogi. Punktów starczyło jeszcze na 4 immortali i 1 workera. Ale w tych dwóch miastach immortale wyskakiwały mi co 2-3 turki. No i nie wytrzymałem mając coś takiego do dyspozycji. Od 10 tury do tury chyba 130 miałem już tylko wojnę.
Przegrałem bo za szybko stworzyłem olbrzyma bez zabezpieczenia finansowego. To trochę szokujące, ale mając zorganizowanego-finansiste najzwyczajniej w świecie zbankrutowałem. :wstyd: Ogromne koszty pojawiły się jak zacząłem podbijać Peryklesa. A katastrofa nastąpiła po zajęciu Sparty. Przez 7-8 tur miałem strike. Tura po turze wsysało mi jednostki, a w rozwoju technologicznym całkowita zapaść. Jak u Greka pojawiły się spiry (teraz już wiem skąd) to nie miałem się czym bronić. Moje immortale stały się bezużyteczne, zwłaszcza że topniały w oczach. Raptem wyszło że mam olbrzymie państwo prawie bez armii i w dodatku zacofane w stosunku do Greka. Zacząłem w końcu produkcję axów, ale on miał za chwilę falangi i kuszników. Dopiero po stracie prowincji greckich i miasta malijskiego ruszyła mi gospodarka i w podobnym czasie dopadliśmy do katapek. Wojna więc trochę się przedłużyła, ale to i tak było już kwestią czasu kiedy zostanę zjechany.
A Perykles proponował pokój za Spartę, która mnie tak dociążyła kosztami. Ale niestety są ludzie, którzy wolą doprowadzić do zagłady całego państwa niż dobrowolnie oddać jedno miasto. :oczami:

Dziękuję za grę, było sympatycznie.

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-16, 18:00   

Damroka wrote:
Dariusz

Przegrałem bo za szybko stworzyłem olbrzyma bez zabezpieczenia finansowego. To trochę szokujące, ale mając zorganizowanego-finansiste najzwyczajniej w świecie zbankrutowałem. :wstyd: Ogromne koszty pojawiły się jak zacząłem podbijać Peryklesa. A katastrofa nastąpiła po zajęciu Sparty. Przez 7-8 tur miałem strike. Tura po turze wsysało mi jednostki, a w rozwoju technologicznym całkowita zapaść. Jak u Greka pojawiły się spiry (teraz już wiem skąd) to nie miałem się czym bronić. Moje immortale stały się bezużyteczne, zwłaszcza że topniały w oczach. Raptem wyszło że mam olbrzymie państwo prawie bez armii i w dodatku zacofane w stosunku do Greka. Zacząłem w końcu produkcję axów, ale on miał za chwilę falangi i kuszników. Dopiero po stracie prowincji greckich i miasta malijskiego ruszyła mi gospodarka i w podobnym czasie dopadliśmy do katapek. Wojna więc trochę się przedłużyła, ale to i tak było już kwestią czasu kiedy zostanę zjechany.

Dziękuję za grę, było sympatycznie.

Wreszcie civka przypomina prawdziwą historię.
Niech to będzie przestroga na dyplo 3 :P

Winth

chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-16, 23:07   

Kto to jest Hetyta? :przestraszony:

stoickov 

xfire: stoickov
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-16, 23:44   

Hetyta z Haiti

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum